mm VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND Aankomst Sinterklaas per sleepboot en trein GOEDKOPE OLIE ZWANENBURG Reinigingsrecht van f 12.- gaat bestaande tarieven vervangen Trampolineploeg gehuldigd Weet U het al Gans Grootste tanker kwam IJmuiden binnen varen Kantoor directe belastingen uit IJmuiden Kort IJmondnieuws Tariefsverhoging W. F. Yisserhuis Drie Scheveningse loggers voor de sportvisserij Spreiding van betaling Elektrische deken vatte vlam Vernielingen in zwembad Heerenduinen Jaarvergadering Zeevisgroothandel sa hakkenbar swier duizend tips voor gulle gevers bij foto film WOENSDAG 20 NOVEMBER 1968 m PP* HYDRO-SPRAY bescherming tegen regen en sneeuw voor aHe schoeisels. 2.95 Velsen-IJ muiden V elseri'JS oord (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN Sinterklaas komt op zaterdag 23 november om precies twee uur per sleepboot van Wijsmuller aan bij het Sluisplein in Oud-IJmuiden, waar hij onder meer wordt opgewacht door het tamboer- en pijperkorps van de Christelijke Gymnastiekvereniging IJmuiden. De Sint stapt na de begroeting van de kinderen over in een auto, voor een rijtoer via Oranje straat, Bloemstraat, Koningstraat, Kennemerlaan, Oosterduinplein, Ooster duinweg, Velserduinplein, Kalverstraat, Raadhuisstraat, achter het stad huis langs naar het bordes vóór het stadhuis. De bisschop en zijn zwarte Pieten zullen op het balkon verschijnen, waar zij worden toegesproken door de loco-burgemeester. VOOR UW CENTRALE VERWARMING LEEUWERIKLAAN 35 IJMUIDEN TELEFOON: 15404 LD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY ATTENTIE! PRESBURG ZATERDAG 23 NOVEMBER a.s. Wat U wilt geven of krijgen 7 Ideeën genoeg bij Foto Gans tot ƒ2,50 (1,90/2,25) tot 5,00 (v.a. 4,50) tot ƒ10,00 (5,90/6,90/9,80) (7,75/9,90) Kennemerlaan 5 (bij de brug) IJmuiden Telefoon 15705 wpWWpM s m fifgjPff IHü '""P KONINGSPLEIN 10 y^** *4 mmrn i- ,.- tÊM' (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Dinsdagmiddag liep bij Hoogovens het Noorse schip Skaufast een 100.000 ton metende ertstanker met een lengte van 260 m, een breedte van 40 m en een diepgang van ruim 13,50 m de zeehaven binnen om aan de tweede ertskade af te meren. Het is de eerste maal dat een schip van dergelijke afme tingen de pieren van IJmuiden is binnen gevaren. De Skaufast maakt haar maidentrip, na op 9 augustus van dit jaar in Belfast (Ierland) door mevrouw M. van Veelen, echtgenote van de heer E. van Veelen, lid van de raad van bestuur van Hoog ovens, te water te zijn gelaten. Het schip is op 10 november met ruim 64.000 ton Carol concentraat (ijzererts) voor Hoogovens vertrokken uit Seven Is lands (Canada). Het kan met een 18.900 pk dieselmotor een snelheid ontwikkelen van 16 knopen. Precies om 14.30 uur was het schip afgemeerd en begonnen de beide loskra nen met hun werk. I ADVERTENTIE VOOR 'N UNIEKE SCHOENSERVICE MARKTPLEINGALERIJ (achterzijde) WOENSDAG 20 NOVEMBER Gem- Openbare leeszaal en bilbliotheek, Plein 1945: 19 tot 21.30 uur. Velser Zwemvereniging, in het Velser bad, Briniostraat, 19.30 tot 20.15 u.: zwem- training tot 16 jaar; 21 tot 21.30 u.: polo DONDERDAG 21 NOVEMBER Vogeltentoonstelling, in Zaal Griffioen Trompstraat, IJmuiden, 20 u.: Opening Vogel show 1968. Openningstijden: don derdag 21 november 20-23 u.; vrijdag 22 november 10-23 u.; zaterdag 23 november 10-23 u.; zondag 24 november 12-16 u. Stadhuis, Plein 1945, te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 u. Stichting Huishoudelijke en Gezinsvoor lichting, spreekuur leidster: van 9.30 tot 12 u. Willebrordstraat 102, tel. 10715 Gem. openbare leeszaal en bibliotheek Plein 1945: 10 tot 12.30 uur en 14.30 tot 17.30 u.; Uitleenpost IJmuiden-West, bo venzaal „De Brulboei", Kanaalstraat 228c 16 tot 17-30 u.; Gem. bibliotheek en r.-k bibliotheek in Santpoort-Zuid, Wijkcen trum „De Duinpan", Willem de Zwijger laan: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.15 uur. WOENSDAG 20 NOVEMBER Katholieke openbare bibliotheek, Ban- jaertstraat 13: geopend van 14-17 u. Buurthuis „De Loods", Geelvirjckstraal 28. 19.30-22 u.: discotheek voor tieners; 20 u.: volleybal dames. DONDERDAG 21 NOVEMBER Buurthuis „De Loods", Geelvinckstraat 28. 13.45-14.45, u.: damesgymnastiek; 14 15.30 u.: handenarbeid dames; 15.45-16.30 u.: kleutergymnastiek; 16.30-17.30 u.: judo voor 6, 7 en 8 jaar; 17.30-18.30 u.: judo voor 9, 10, 11 en 12 jaar; 18.30-19.30 u.: Judo voor 13, 14 en 15 jaar. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. De heer J. Visser (Prot. chr.) heeft B. en W. van Velsen vragen gesteld over de voorgenomen opheffing van het ontvangkantoor der rijksbelas tingen in IJmuiden. Het kantoor zal wor den overgeplaatst naar Beverwijk. De heer Visser vraagt, of het college over weegt zijn invloed aan te wenden om het kantoor voor IJmuiden te behouden, gezien het grote belang voor burgerij en bedrijfsleven. Het college voert aan, dat een persoon lijk bezoek aan het ontvangkantoor slechts uitzonderingsgevallen hoeft plaats te hebben: de gewoonte om per giro of via de bank te betalen groeit in sterke mate, terwijl het gemotoriseerde eigen vervoer de bezwaren aan de opheffing van het kantoor nog verminderen, gezien de ver beterde verbindingsmogelijkheden. Voorts wordt gewezen op de schaarste van personeel en de noodzaak om tot een doelmatige automatisering te komen, het geen leidt tot beperking van het aantal kantoren. Er zijn al meer dan tweehon derd ontvangkantoren opgeheven en ge bleken is, dat de voordelen de nadelen overtreffen. Overigens zal alleen de afdeling „directe belastingen" worden opgeheven. Voor de invoerrechten en accijnzen zal in IJmui den een bijkantoor blijven gevestigd. Humanistisch Verbond. Op donder dag 21 november zal de heer C. J. van der Hulle voor de gemeenschap Bever wijk van het Humanistisch Verbond een inleiding houden over het onderwerp „Is humanisme ook voor de gewone man?" Men komt om acht uur bijeen in de re creatieruimte van de torenflat Humani- tas aan de Warande. De IJmuider Harmonie speelt hier Sin terklaasliedjes. Om ongeveer tien minu ten over drie vervolgen Sinterklaas en zijn gevolg per auto de rijtoer via de vol gende route: achter stadhuis langs, Zout manstraat, Lagersstraat, Gj ertsenstraat, De Noostraat, Pieter Vermeulenstraat, Troelstraweg. Heidestraat, Lorentzstraat. Vlierstraat, Tussenbeeksweg, Kastanje straat, Groeneweg. Meidoornstraat, Ce derstraat, Zeeweg. Velserduinweg, Rijn straat, Kromme Mijdrechtstraat. Hier wacht de drumband „Voorwaarts" de stoet op., die de route vervolgt via Rijnstraat, Lekstraat, Waalstraat, Dolfijnstraat. Sa- turnusstraat, Planetenweg, Linnaeusstraat, Herculesstraat, Pleiatienplantsoen, Orion- weg. Marsstraat, Eridanusstraat. Sirius- straat en Canopusplein, waar de stoet wordt ontbonden. SANTPOORT In Santpoort komt Sinterklaas om tien minuten voor twee per trein aan op het station in Santpoort-Zuid, waar het mu ziekkorps „Wilhelmina" gereed staat voor de ontvangst. Om tien minuten voor drie begint de rijtoer per auto-via de Van Da lenlaan, Bloemendaalsestraatweg, Duin- lustparkweg. Bruno Klauwerstraat, Bloe mendaalsestraatweg, Duinweg, Brederood- seweg, Willem de Zwijgerlaan en naar de Middenduinerweg, waar de stoet wordt ontbonden. De Pieten stappen daar in een snelle auto en rijden met Sinterklaas langs de Middenduinerweg naar de Velserhooft- laan, waar zij te hoogte van de molen ,,'t Santhaes" worden opgewacht door de drumband van „De IJmondtrekkers". Om ongeveer tien minuten voor drie begint hier de rijtoer via Wüstelaan, Hoofdstraat, Anemonenstraat. Narcissenstraat, Terras- weg, Schipbroeken weg. Burg. Weerts- plantsoen, Kerkweg, J. T. Cremerlaan, Hagelingerweg, Antillenstraat. Curaqao- straat, Surinamestraat, Bonairestraat. Stuyvesantstraat, Joh. M. van Nassaulaan, Corantijnstraat en Santpoortse Dreef, waar de stoet vóór de Hagelingerweg wordt ontbonden. De Pieten stappen hier weer in een auto om de wagen van Sin terklaas te volgen naar de Nic. Beetslaan. waar het muziekkorps „Soli Deo Gloria" klaar staat om Sinterklaas verder te be geleiden. DRIEHUIS In Driehuis wordt om ongeveer half vier gestart voor de volgende route: Nic. Beetslaan, Schaepmanlaan, P. C. Hooft- laan, Tollenslaan, Jac. Catslaan, Marnix- laan, Da Costalaan. Driehuizerkerkweg, Valeriuslaan, Genestetlaan. Hofdijklaan, Hofdijklaan, Driehuizerkerkweg en de Schaepmanlaan. VELSEN-NOORD In Velsen-Noord arriveert Sinterklaas om tien minuten voor half drie per boot aan de kade bij Van Gelder Papier. Van daar leidt de rijtoer via de Wijkerstraat- weg naar het Stratingsplantsoen. Ter hoogte van het tegelplateau wordt de Sint verwelkomd, waarna hij met zijn gevolg een rijtoer maakt via Ir. Krijgerstraat, Melklaan, Duinvlietstraat. Pelsstraat, Wijkerstraatweg en via de Melklaan door het oostelijk deel van Velsen-Noord. waar na teruggewandeld wordt naar de Van Diepenstraat, waar de stoet wordt ont bonden. (Van een onzer verslaggevers) VEDSEN. Met het oog op de nog steeds stijgende exploitatiekosten van het W. F. Visserhuis, meent het Velsense col lege van B. en W. opnieuw een verhoging van de pensionprijzen te moeten voor stellen. Indien de gemeenteraad met deze wijzigingen akkoord kan gaan zullen de tarieven als volgt worden vastgesteld eenpersoonskamer (oud) van 450 naar 520; eenpersoonskamer (nieuw) van f510 naar ƒ590; tweepersoonskamer van 750 naar 870. ADVERTENTIE IJMUIDEN. Drie Scheveningse vis sersschepen zijn naar IJmuiden verkocht, waar is opgericht de n.v. Sportvisserij maatschappij Noordzee. De drie schepen zijn de motorloggers Scheveningen 32 .Jupiter" van de Verre Visserijmaat schappij, de Scheveningen 159 „Martina van de rederij Den Duik en de Sch. 236 Noordster", eveneens van de Verre Vis serijmaatschappij. De drie schepen, elk 35 meter lang en met een motorvermogen van 200 pk zijn door de nieuwe maatschappij onder de hoogste klasse van de scheepvaartinspec tie gebracht en zullen van IJmuiden uit dagtochten gaan maken met sportvissers op de Noordzee en meerdaagse tochten naar haaienvisgronden. De heer W. M Beusenberg is directeur van de nieuwe maatschappij. De schepen behouden hun visserij merken en namen, maar krijgen daar [aast respectievelijk de namen Sport visser I, II en III. Hiermee is het aantal visserijschepen dat van IJmuiden uit aan de sportvisserij op de Noordzee deelneemt, tot negen ge stegen. Reeds enige tijd organiseert de heer J. Lourens in IJmuiden met zes kotters dagtochten met sportvissers. ADVERTENTIE TELEFOON 14886 VELSEN. Het reinigingsrecht, dat zoals is aangekondigd in de aanbiedings brief bij de gemeentebegroting voor 1969 het volgende jaar in Velsen zal wor den ingevoerd zal, wanneer de raad daar althans mee instemt, worden vastgesteld op een bedrag van 12,- per jaar. De tot nu toe bestaande tarieven voor het gebruik van vuilnisemmers, te weten 1,50 per jaar voor de eerste emmer en een gevarieerd tarief voor de tweede, ko men met de invoering van de nieuwe heffing te vervallen. Het reinigingsrecht moet namelijk wor den gezien als een vergoeding voor de werkzaamheden van de huisvuilophaal dienst en heeft géén betrekking op de huur van vuilnisemmers. De emmers, die thans door de bewoners worden gebruikt zullen, als het reinigingsrecht van kracht wordt, aan de gebruikers overgaan. Hier voor zal géén vergoeding worden ge vraagd. Wanneer evenwel de emmer om de een of andere reden moet worden ver vangen, of als men een extra-emmer w;l gaan gebruiken, dan dient deze te» worden aangeschaft. Dit kan tegen kostprijs bij de reinigingsdienst. Overigens zal het in Velsen binnen enige weken ook mogelijk zijn in ruime mate gebruik te gaan maken van plastic zakken voor het aanbieden van huisvuil. Deze plastic zakken, die natuurlijk veel lichter en handelbaarder zijn dan de vuil nisemmers, zullen voor een gering bedrag te koop zijn. De bewoners kunnen dus straks een keuze maken tussen het ge bruik Van de eigen vuilnisemmer dan wel van de plastic zakken, of wel van een combinatie van beide. Meer inlichtingen over deze plastic zakken zullen binnen kort bekendgemaakt worden. Velsen is een van de zeer weinige ge meenten in ons land, waar tot nu toe nog geen reinigingsrecht in enigerlei vorm was ingevoerd. Deze nieuwe heffing is een van de schaarse mogelijkheden, waar over de gemeente nog kan beschikken om (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Dinsdagavond na elf uur kreeg de politie een melding binnen dat er een brandje was ontstaan in een slaapkamer aan de Breestraat. De brand weer bluste het met enkele emmers wa ter. De oorzaak wordt gezocht in een elek trische deken, die vlam had gevat door onbekende oorzaak, waardoor het bedde- goed in brand was geraakt. De schade bleef zeer beperkt. ADVERTENTIE Door onvoorziene omstandigheden vindt de feestelijke heropening van de vernieuwde gemoderniseerde schoenenzaak van Grote Houtstraat 29 te Haarlem niet plaats op vrijdag 22 november a.s., maar op De trampolineploeg van de Turn Vereniging IJmuiden „T.V.IJ." is dinsdagavond in het gebouw van de kleuterschool „De Paddestoel" ge huldigd in verband met de in dit weekeinde in Emmeloord behaalde resultaten. Namens het gemeente bestuur heeft de ambtenaar voor sportzaken de heer A. Wedemeijer het woord gericht tot de trampoline-■ ploeg en met name tot de drie leden, die tot vermeldenswaardige succes sen waren gekomen, te weten Mar- go Koopman, die op de tweede plaats eindigde; tot Henny Pels, die achtste werd bij de dames en tot Joop Dammers, die bij de jongens de derde plaats bezette. In zijn toe spraak kon de heer Wedemeijer mededelen, dat het gemeentebestuur een extra-subsidie in het uitzicht heeft gesteld in verband met de door deze TV IJ-af deling gemaakte kosten. Een extra-investering dus, welke tot de zondag behaalde suc cessen heeft geleid. Het TVIJ-be- stuur huldigde de succesvolle leden eveneens en bood hen een ge schenkenbon aan. Margo Koopman toonde bij deze gelegenheid enkele van haar oefeningen voor onze foto graaf. Vermeldenswaard is zeker, dat volgend jaar in de nieuwe sporthal in IJmuiden de kampioen schappen trampolinespringen zullen worden gehouden. de eigen inkomsten op te voeren om mede daardoor het peil van de gemeen telijke inkomsten en uitgaven met elkaar in evenwicht te houden. Het reinigings- echt zal worden geïnd via de nota voor gas en water. Hierdoor kunnen de bewo ners de betaling spreiden over zes ge lijke maandelijkse termijnen. ADVERTENTIE fotoboekje draadontspanner (1,80/2,25) flitslampjes (1,30/1,45) rolfilm (1,80/2,10) thermometer (2,10/2,40) ontwikkelschaaltje (2,40) afdrukpapier (1,65/1,90) zonnekap (v.a. 4,00) kleurenfilm (3,00/4,25/4,75) diamagazijn (2,75) diaraampjes (3,95/4,50) kogelkop (4,80) flitsverlengkabel (3,30/4,20/5,00) diakijkertje (2,70/3,10) kleinbeeldfilm (2,75/3,70) vergrotingspapier (3.10/4,30/3,95) foto - album foto- of filmboek geelfilter (v.a. 8,20) fotolamp (6,00/8,60) negatiefalbum (5,50) diadoos zelfontspanner (6,80/7,80) pijlaanwijzer (7,75) (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. De jeugd heeft ramen en meubilair in de gebouwen van het open luchtzwembad aan de Heerenduinen ver nield. Mede dit feit is voor de Velsense politie aanleiding om een verscherpte controle uit de oefenen op de jeugdbal- dadigheid in de gemeente. Bij de Calvijn- school en de Julianaschool trof men en kele jongelui aan die met stenen en mod der gooiden. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. De Zeevisgroothandel- vereniging houdt up woensdag 4 decem ber haar jaarvergadering in de zaal onder de Petruskerk aan de Mercuriusstraat in IJmuiden. De vergadering begint om half- acht 's avonds. Op deze bijeenkomst zal de hee Blom, inspecteur van de in- en uitvoerrechten en accijnzen, een lezing houden, waarbij gelegenheid zal zijn tot het stellen van vragen.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 5