Intrekking order voor tanks kost vele miljoenen kerk Adviezen herziening Grondwet gebundeld Twintig boekdelen over processen tegen Duitse oorlogsmisdadigers Agenda voor Haarlem en de IJmond Koepel voor Amsterdamse PARAPLU mm. VAKMAN SCH0TH Boutique Oriental Als Tweede Kamer niet akkoord zou gaan Universitair verzet van 1940 herdacht Eerste bewoners in Bijlmermeer Wapens gestolen uit legerplaats „Rooddruk voor morgen" Minister bevordert meningsvorming Nederlands-Duitse uitgave Af en toe regen 2 Irli NIEUWS van de WEEK DINSDAG 26 NOVEMBER 1968 Compensatie-order „RENTOKIL" N.V. de HOUT- STEENWERF Haarlem Australië-reizigers eerder in ons land I erbetering Centurions P.S.P.-brochure |Koop uw Grote Houtstraat 47 - Haarlem U it gever Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk Bijzondere mededeling voor Herer Oosterse kleding GROTE HOUTSTRAAT 7 n S3 Sa 1-8 SI ii DEN HAAG. Van de door de rege ring gevraagde extra defensie-bijdrage van 225 miljoen in de resterende kabi netsperiode tot en met 1971 is 119 miljoen bestemd voor de landmacht, 60 miljoen voor de luchtmacht en 45 mil joen voor de marine. Dit blijkt uit een nota van wijzigingen op de ontwerp-begroting 1969 van het de partement van Defensie. Minister Den Toom van Defensie deelt mee dat hij de order aan de Duitse fa briek voor 415 Leopardtanks omstreeks 1 december zal dienen te ondertekenen. Als het parlement niet akkoord zou gaan met de aankoop, moet de order ge annuleerd worden. Bij annulering op 1 januari moet een schadeloosstelling van 31 miljoen Mark worden betaald en bij annulering op 1 april 86 miljoen Mark. Minister Den Toom zegt verder, dat het aanvankelijk de bedoeling is geweest de Nederlandse industrie de order voor de nieuwe tank te geven. Door de kleine ADVERTENTIE Het van dé voor Hout- conservering en buitenbeitsen RENTOPROOF conserveert d 4.90 p. L. RENTOLINE fijne beits d f 6.10 p. L. RENTO-TEAK-OL1E slechts a 5.95 p. L. RENTOCONE waterd. gevels a 6.05 p. L. RENTOKIL anti-houtworm a f 6.30 p. L. INLICHTINGEN H Kampersingel 22 - telef. 11932 S Sp'damseweg 48 telef. 58211 Lid Nebico-groep (Van onze correspondent) LEIDEN. In de Pieterskerk in Lei den is vandaag de jaarlijkse bijeenkomst gehouden ter herdenking van het protest dat prof. mr. R. P. Cleveringa op 26 november 1940 liet horen tegen het ont heffen uit een functie van prof. mr. E. M. Meijers en enkele andere joodse hoog leraren, welk protest het begin beteken de van het universitaire verzet in ons land. Soortgelijke bijeenkomsten zijn vandaag gehouden in negentien andere plaatsen in ons land. In de bijeenkomst in Leiden werd het woord gevoerd door prof. mr. J. V. Rijp- perda Wierdsma, die o.m. zei dat Neder land, wat de bescherming van de gees telijke vrijheid betreft, een traditie heeft hoog te houden. Hij stelde, dat het ge makkelijk is over geestelijke vrijheid en over democratie te praten of te schrijven maar moeilijk ze metterdaad te beleven. ,,Men kan het", aldus prof. Rijpperda Wierdsma, „bedenkelijk vinden in een tijdvak waarin soms zo'n gebrek aan geestelijke tucht wordt getoond, om zo veel ophef te maken van de vrijheid van de mens. Maar de erkenning van de waarde van de menselijke persoonlijk heid is een pijler van de cultuur van de westelijke wereld. Die mag nooit ver zaakt worden". AMSTERDAM. Een gezin met zes kinderen, de familie R. J. Copray, is gis termiddag in de eerste gereedgekomen flat in Amsterdams nieuwste uitleg, de Bijlmermeer, getrokken. De sleutel kre gen zij uit handen van wethouder Elsen- burg van Volkshuisvesting, in tegenwoor digheid van oud-burgemeester mr. Van Hall. Wethouder Elsenburg zei in een toe spraak dat de flats een zo hoog moge lijke kwaliteit hebben. De vloeropper vlakte is ook beter dan elders. De wet houder merkte nog op dat in tien jaar de bevolking van Amsterdam daalde van 870.000 tot 850.000 en het aantal woningen steeg van 250.00 tot 280.000. DEN HAAG Tweehonderddrieen- tachtig Nederlanders, merendeels ouden van dagen en kinderen, die hun bootreis van Australië naar ons land niet konden voltooien doordat de rederij van hun •chip de lijn tijdens de reis heeft opge heven, zijn vandaag van Genua per trein is ons land aangekomen. Zonder noe menswaardig oponthoud konden zij direct naar ons land doorreizen. serieproduktie zouden de kosten echter veel te hoog worden en de levertijden langer. Daarom zijn onderhandelingen gevoerd met de Duitse producent van de tanks. Deze onderhandelingen zijn gericht op het verkrijgen van een compensatie ter hoogte van het totale tankorderbedrag door aankoop in Nederland van technolo gisch hoogwaardige produkten, bij voor keur geproduceerd door die industrietak ken die bij een vervaardiging van tanks in Nederland zouden zijn ingeschakeld. De ondertekening van het contract zal pas plaatshebben, als over de compensa tie-orders overeenstemming zal zijn be reikt. Daar er in plaats van 550 nieuwe tanks voorlopig 415 zullen worden besteld, zul len in de komende jaren 135 Centurion- tanks meer van een 105 mm. kanon wor den voorzien. De kosten hiervan zullen rond 10 miljoen bedragen. De Centurion-tank dient behalve over een verhoogde vuurkracht ook te beschik ken over een vergrote beweeglijkheid, snelheid, acceleratievermogen en actie radius. In de nazomer zijn proeven ge houden met twee Centurion-tanks waarin andere Amerikaanse motoren en auto matische versnellingsbakken waren inge bouwd. Deze proeven hebben een gunstig resultaat gehad. Pas nadat mogelijkheden voor inbouw van deze motoren grondig zullen zijn nagegaan kan tot ombouw in serie worden besloten. Van verschillende zijden wordt gepro testeerd tegen de extrauitgaaf van ƒ225 miljoen voor defensie. De Federatie Utrecht van de Partij van de Arbeid zal het partijbestuur vragen een lande lijke demonstratieve actie te organiseren tegen deze uitgaaf. Zij verklaart dat het bedrag primair moet worden gebruikt voor de verbetering van het onderwijs, verhoging van de AOW en van de wo ningbouw. Het hoofdbestuur van de Vrouwenbond van de Partij van de Arbeid stelt zich achter de petitionnementsactie die ge voerd wordt door een aantal politieke par tijen, vredesbewegingen en studentenorga nisaties. De internationale werkgroep van de Katholieke Werkende Jeugd in Nederland, heeft een telegram aan premier De Jong gezonden, waarin zij o.m. zegt: „Het intercontinentaal menselijk geluk en existeren mag nimmer de dupe worden van een financieel weerzinwekkend be sluit om 225 miljoen gulden extra te be steden aan de NAVO". DEN HAAG. Uit een wapenkamer van de legerplaats Oirschot zijn 26 pisto len en 19 Uzi pistool-mitrailleurs gestolen. De diefstal, die waarschijnlijk in de nacht van zondag op maandag is gepleegd, werd gisteren ontdekt. Vóór deze diefstal verdwenen het af gelopen jaar 39 wapens bij het Neder landse leger, waarvan er 38 zeer snel konden worden opgespoord. Zij werden onder meer gestolen uit de legerplaats Nunspeet. Vorige week ver dwenen veertien wapens uit het marine vliegkamp Valkenburg. Een grote kraan heeft maandag een koepel met een gewicht van drie ton op de toren van de Emmakerk in Amsterdam geplaatst. De kerk ligt aan de Hugo de Vrieslaan bij de Middenweg. DEN HAAG „Alle by een linkse concentratie betrokken groeperingen die nen er rekening mee te houden dat een fundamentele hervorming van de maat schappelijke structuur van onze neo-ka- pita)istische samenleving een unieke zaak is, waarvoor niemand het recept op zak heeft, hetgeen een voortdurende critische bezinning zal vragen op de eigen opvattingen hierover". Dat staat in de PSP-brochure „Rood druk voor Morgen" die een analyse be vat die kan dienen als een discussiebasis voor een gedachtenwisseling over de so ciaal-economische en politieke situatie in ons land en voor een programma voor Links-Nederland. Wil een linkse concen tratie komen tot een fundamentele her structurering van de maatschappij dan zal zij het begrip „zeggenschap" centraal moeten stellen, zo wordt in de brochure gesteld. Uitgaande van deze analyse, die met nadruk als één uitgangspunt wordt ge zien, heeft het hoofdbestuur van de PSP een werkprogramma ontworpen tot eind april 1969. In deze periode zal getracht worden tot een zo breed mogelijke dis cussie te komen over de analyse, waar voor de deelneming geheel open staat. In april volgend jaar zal een nationaal congres worden gehouden over de resul taten van de tot dat tijdstip gevoerde dis cussies. In „rooddruk voor Morgen" wordt on der meer gesteld, dat de problemen, de onrechtvaardigheden, de ongelijkheden en wrijvingen in de westerse economie steeds weer kunnen worden terugge bracht tot de fundamenten van een kapi talistische economische structuur, ook al heeft deze een neokapitalistisch uiterlijk gekregen. Voorts wordt gezegd dat „het nationale parlement steeds meer wordt gereduceerd tot een instelling die de uiterlijke schijn van de democratie op houdt. Het ziet zich bij werkelijk belang rijke beslissingen geplaatst voor een reeds totstandgekomen Westeuropees of Atlantisch kader, zodat hoogstens aan de verschijningsvormen gesleuteld wordt". Democratische inspraak van de bevol king wordt in de brochure verderweg dan ooit genoemd. In de brochure wordt opgemerkt, dat het praten over en het plannen formule ren voor een gekozen minister-president, een districtenstelsel, het via stembusak koorden komen tot een parlementaire meerderheid slechts betekent dat men bezig is schijnoplossingen aan te dragen. JWWUWU.^WVW,VUUWWUWWWVWWWUWWUWW\A/WVWU\MAMWUWWM/MAAAMWUWWUWVW (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. De regering gaat nog vóór Kerstmis met de Tweede Kamer en met de voorzitters van de staatscommis sie Cals-Donner overleggen welke vefhn- deringen op bepaalde punten in de Grondwet kunnen worden aangebracht in deze kabinetsperiode. Minister Beer- nink van Binnenlandse Zaken heeft dat vanmorgen gezegd bij de uitreiking van de eerste exemplaren van een serie boek jes waarin publikatie over Grondwets herziening worden gebundeld. De serie heet „Naar een nieuwe Grond wet?" en bedoelt de politieke menings vorming over Grondwetsherziening te stimuleren, Als logisch vervolg op de in ADVERTENTIE 1966 gepubliceerde „Proeve van een nieuwe Grondwet". Het eerste deel van de reeks behandelt de parlementaire geschiedenis van de proeve van een nieuwe Grondwet vanaf 1950 tot het begin van 1967. Het begin is genomen bij de instelling van de staats commissie -Van Schaik. Sindsdien is bij na elk jaar het probleem van de Grond wetsherziening in het parlement ter spra ke gekomen. Deze in de Staten-Generaal gemaakte opmerkingen zijn in dit eerste deel opgenomen. Het tweede deel zal waarschinlijk in de loop van de eerste maanden van het volgend jaar verschijnen. Daarin zullen de adviezen die door politieke en maat schappelijke organen over de ver nieuwing van de Grondwet en Kieswet zijn uitgebracht, worden gebundeld. In dit deel uilen de adviezen, die zijn ver schenen in 1967 en in de eerste vijf maan den van 1968, worden opgenomen. Voor de later verschenen adviezen en voor de adviezen, die nog worden verwacht, zal nog een deeltje nodig zijn. Hoewel binnen deze kabinetsperiode een algehele herziening van de Grondwet niet meer mogelijk is, zei de minister dat het streven daar toch op gericht blijft. De minister overhandigde een eerste deeltje van de serie aan de oud-journa list dr. E. van Raalte, die nog steeds pu bliceert over staatsrechtelijke onderwer pen. (Van onze correspondent) BONN. In het ministerie voor Justitie in Bonn is maandag het eer ste deel van een twintigdelige verza meling van Duitse oorlogsmisdadi- gersprocessen aan de minister van Jus titie overhandigd. De verzameling komt in Nederland tot stand door het nog jeugdige echtpaar Adelheid Rüter - Ehlermann en mr. F. Rüter. Van de Nederlandse redactiecommissie maakt onder anderen de procureur- generaal bij de Hoge Raad, mr. Lan- gemeier. deel uit. Aan Duitse zijde van deze „co-produktie" is mee gewerkt door de Frankfortse „general- Staatsanwalt" Fritz Bauer, die on langs is overleden. Het werk zal in een periode van vijf jaar verschijnen. De oplage is 650 ex- exemplaren. De hele reeks kost f 4500 gulden. Evenals de naar de Neuren- berger oorlogsmisdadigers-processen door de Amerikanen uitgegeven reeks protocollen, is deze nieuwe reeks van 1200 strafprocessen van 8 mei 1945 tot 1 januari 1966 van doorslagge vende betekenis bij ieder wetenschap pelijk onderzoek naar de toedracht in het Derde Rijk. Herhaaldelijk was er al tegen ge protesteerd, dat van de grote oorlogs- misdadigersprocessen van de laatste jaren, met name bijvoorbeeld de Auschwitz-processen, de rechtsversla- gen voorzover ze dan waren gemaakt, niet toegankelijk waren. Het initiatief tot de uitgaven werd genomen op de 46ste „Duitse juristen- bijeenkomst" in 1966. Men besloot de nationaal-socialistische misdaden gron dig te onderzoeken en daartoe de des betreffende rechtspraak te publiceren. De betrokken instanties gaven hun toe stemming met dien verstande, dat „in het belang van de bescherming van het persoonlijkheidsrecht" de namen van „een bepaalde categorie van pro- cesdeelpemers door de beginletters" werd aangeduid. 1962 tot 1965 in Freiburg in de Breisgau Duitse strafrechtelijke vonnissen in verband met nationaal-socialistische oorlogsmisdaden verzamelde. Het re sultaat van dit werk bevindt zich in het seminarium Van Hamel van de Amsterdamse universiteit. De vonnis sen mochten echter oorspronkelijk niet openbaar worden gemaakt. De publikatie kan ook belangrijk zijn voor onderzoeken tegen nog 18.935 duitse oorlogsmisdadigers. De Duitse minister van Justitie Heinemann wil aan de verjaring van oorlogsmisdaden een einde maken. Als dat lukt dan zul len oorlogsmisdadigers na de verjaring van de termijn (31 december 1969) nog kunnen worden vervolgd. ■VMMWUWWWIVWVVWAIVVWmMNVWVVVWWUVMM Prof. Tinbergen eredoctor. Prof. dr. J. Tinbergen, hoogleraar aan de Neder landse Economische Hogeschool te Rot terdam, heeft in Montreal een eredoc toraat in de rechtsgeleerdheid ontvan gen. Een Duitse uitgever kon echter voor de publikatie niet worden gevonden. Ook in Nederland viel het niet mee het gi gantische werk dat in zijn uiteinde lijke vorm zonder subsidie tot stand kwam bij een uitgever onder te brengen. Tenslotte verscheen het bij de „Associated Publishers" in Amster dam. Tot deze uitgevers behoren onder meer een aantal bekende Amsterdamse antiquaren. Het verzamelen van de vonnissen werd. mogelijk gemaakt door de Duitse „Alexander von Humboldstichting". De bewerking kon worden volbracht door de hulp van de Nederlandse „Organi satie voor zuiver wetenschappelijk on derzoek". De uitgave begint met een studie van de jeugdige jurist Rüter, die van 'WWWWVWWWtArtA/VWWWWWWWWVWWWWWW ADVERTENTIE SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein), dins dag 20.15 u.: „Peer Gynt" (vooir leden Let terlievende Vereniging J. J. Cramer). Woensdag 20.15 u.: „Peer Gynt" (voor houders cultureel jongeren-paspoort). MUZIEK Concertgebouw (Lange Begijnestraat), dinsdag 20.15 u..: Concert Christelijke Ora toriumvereniging Haarlem o.l.v. Piet Kiel jr., m.m.v. N.Ph.O., Albert de Klerk, orgel, Maria Suchèl, sopraan, Sibylle Raaphorst, mezzo-sopraan, Eise de Graaf, alt, Herman van Kerkhof, tenor en Marco Bakker, bas. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Olie- magnaat", a.L Frans Hals, 20 u.: „Spartaeus", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Wanted", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Engel der liefde", 18 j. Rembrandt, 14. 19 en 21.15 u.: „Ver krachting", 18 i. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Weekend in topless", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Gendarme in Saint Tïopez" a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62). Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 17e tot en met de 19de eeuw waarondei Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen, fossielen, mineralen en historische na tuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve op maandag, van 10 tot 16 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 16 u. Vleeshal (Grote Markt). Affiche-ten- toonstelling „1914-1918". Tot 1 december. Tot en met 5 januari „Wandtapijten van de Poolse weefster Magdalena Abakano- wicz. Beide dagelijks geopend van 10 tot 17 uur. Zondag van 13 tot 17 uur. Vishal (Grote Markt): „Kinderen ma ken een rolding", creatieve werkstukken van schoolkinderen (Kinderboekenweek). Geopend dagelijks van 10 tot 17 u., zon dag 13 tot 17 u. Tot en met 1 december. Galerie-t, (Bakenessergracht 67). Expo sitie „Groupe Automat" uit Parijs. „Licht en beweging" met Bertholto, Gamarra, Guidot, Lanati, Lea Dublin, Marcos, Tal- lon. Dagelijks geopend 11-17 u. Zondag 14-18 uur. Tot en met 22 december. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein). Tentoonstelling schilderijen en teke ningen van J. Ploos van Amstel. Electric Centre (Bakenessergracht 8). Expositie van kunstschilders, waaronder Viktor de Beijer, tot en met 30 november. Dag. geopend van 14 tot 17 en 20.30 tot 24 u., behalve maandag en woensdag. Ateliers '63 (Koudenhornkazerne). Ope ningstentoonstelling, tot 30 november. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 16 u. Zaterdag 9 tot 12 u. Raadhuis Bloemendaal, Kunstmarkt, dagelijks van 14-17 uur. Tot en met 8 december. VOLKSUNIVERSITEIT Frans Halsmuseum (Klein Heiligland), dinsdag 20 u.: De Ontwikkelingslanden, lezing door prof. dr. H. Linmeman. Woens dag 20 u.: Denken over moraal, vroeger en nu, lezing door prof. dr. mr. J. A. Oos- terbaan. DIVERSEN Provinciehuis (Haarlem), woensdag, 10 u.: vergadering Provinciale Staten. Treslong (Hillegom): Diner Dansant, dagelijks. Hotel Esplanada (Zandvoort). Dans- en amusementsmuziek. Het Cosmos Trio, dagelijks. Cabaret Dancing Caramella (Zand- voort), dagelijks 20 tot 02.00 u.: Dansen met The 5 Atomics. DINSDAG 26 NOVEMBER City Theater, 20 u.: „Bad-sensaties". Stadsschouwburg, 20 u.: Musical „Ja, ik wil", naar „Het hemelbed" van Jan de Hartog, vrije voorstelling Velser Kunst kring. WOENSDAG 27 NOVEMBER City Theater, 20 u.: „Bad-sensaties". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost 14-17 u.: Tentoonstelling tekeningen en grafiek van zeven kunstenaars. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. DINSDAG 26 NOVEMBER Kennemer Theater, 19.15 en 21.15 uur: „De oliemagnaat". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Intiem rapport". Galerie Boumans, Breestraat 122. Ex positie van Else Elzinga; geopend van 918 uur. Stadskantoor, Pres. Kennedyplein. Ex positie van Lense Elzinga; geopend van art"; geopend van 8.3012.30 en 13.30 17.30 uur. Kennemer Oudheidkamer, huize Schey- beeck, Velserweg 2. Geopend van 19.30 21.30 uur; voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, tel. 02510- 25120. WOENSDAG 27 NOVEMBER Kennemer Theater, 19.15 en 21.15 uur: „De oliemagnaat". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Intiem rapport' Galerie Boumans Breestraat 122. Expo sitie van Lense Elzinga; geopend van 9-18 uur. Stadskantoor, Pres. Kennedyplein. Ex positie van een collectie „American Pop art"; geopend van 8.30—12.30 en 13.30 17.30 uur. DINSDAG 26 NOVEMBER Marquette Theater, 20 uur: „Ik, een vrouw". ADVERTENTIE Nu kunt u uw vrouw een ware verrassing bezorgen, waar u zelf ook veel plezier van zult Hebben. brengt een zeer aparte en voor ieder draagbare collectie waarvan ook de prijzen en service u aangenaam zullen zijn- In onze zaak „De Oriënt", Paarlaar- steeg, vindt u bovendien meer dan 3000 aparte geschenken van de meest uiteenlopende aard en in elke prijs. t/o PAARLAARSTEEG In de nacht van maandag op dinsdag trok een warmtefront met enige regen en motregen over ons land. Met zuid westenwinden stroomde zachte lucht v n de Golf van Biscaye naar het noordoos ten. Deze stroming wordt in stand gehou den door een depressie tussen IJsland en Schotland enerzijds en een gebied met hoge barometerstanden boven Midden- Europa anderzijds. Een bij de depressie behorend koufront bevindt zich boven Engeland en verplaatst zich het komende etmaal langzaam naar het oosten. In ver band daarmee moet woensdag op veel bewolking gerekend worden met af en toe regen. In het temperatuurverloop komt weinig verandering. Vooruitzichten. Tijdelijk regen, later meer opklaringen en temperaturen over het algemeen bo ven normaal. Voor donderdag: Zon: 10 tot 50 pet., min. temp. om streeks normaal; max. temp. nul tot vier graden boven normaal; kans op een dro ge periode van minstens 12 uur 80 pet., kans op een geheel droog etmaal: 60 pet. W1BRRAPPORTEN Maximum •n mlnlmum- w temperaturen J 1> binnen- en buitenland i f cX Amsterdam geh. bew z 7 6 0 De Bilt regen zzw 7 6 0.2 Deelen regen z 7 7 0.2 Eelde regen zzw 8 7 0.1 Eindhoven geh. bew. z 9 8 0.2 Den Helder regen z 10 7 0.1 Rotterdam regen zzw 8 7 0.1 Twente regen z 9 8 6 Vlissingen geh. bew. z 10 6 0 Z.-Limburg geh. bew. zzw 9 8 0.2 Aberdeen onbew. zzw 12 6 0.1 Athene niet ontvangen Barcelona onbew. n 18 8 0 Belgrado niet ontvangen Berlijn zw bew. zzo 8 3 0 Bordeaux mist ozo 15 8 0 Brussel zw bew. zzw 10 7 0 Frankfort licht bew zzo 9 0 0 Genève geh. bew w 8 4 0 Grenoble onbew O -0 0 Helsinki geh. bew wnw 1 -0 3 Innsbruck niet ontvangen Kopenhagen geh. bew. z 8 0 0 Lissabon geh. bew. O 18 14 0 Locarno onbew. O 15 -1 0 Londen motregen z 13 12 3 Luxemburg mist z 6 4 0 Madrid licht bew. w.st. 18 2 0 Malaga geh. bew nw 16 13 0 Mallorca w.st. 18 0 München w.st. 10 0 Nice onbew. nnw 18 8 0 Oslo motregen w.st. -1 -2 3 Parijs licht bew. zzo 11 7 0 Rome onbew. ono 17 4 0 Stockholm Wenen niet ontvangen Zürich mist w 11 4 WOENSDAG *7 NOVEMBER Zon op 8.20 uur; onder 16.35 uur. Maan op 14 00 uur; onder uur. MAANSTANDEN Eerste kwartier 27 novernbei 14.00 uur. Volle maan 5 december 0.07 uur. Laatste kwartier 13 december 1.49 uur. Nieuwe maan 19 december 19.19 uur. Eerste kwartier 26 december 15.14 uur. HOOG EN LAAG WAl'EK iN la,lil UIEN DINSDAG 26 NOVEMBER Hoog water 8.07 uur en 20,39 uur. Laag water 3.43 uur en 16.10 uur. WOENSDAG 27 NOVEMBER Hoog water 9 15 uur en 21.50 uur. Laag water 4.40 uur en 17.10 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort Ia 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmulden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2