Sprankelende musical bracht publiek in vervoering Weet U M het al Gans UST bender 1 „JA IK WIL" in Stadsschouwburg P, A. Beentjes bij Hoogovens kreeg briljant en goud Fraaie accommodatie voor „Stormvogels door zelfwerkzame leden Flessenpost V olksdansen Kerstzegelactie m Beverwijk Bouwvakkers opgelet Geringe opkomst Veertig jaar bij havens en vervoer Concours voor jeugddrumbands JAN WOLKERS IN IJMUIDEN „Maaike" in het Gronings duizend tips voor gulle gevers bij foto film WOENSDAG 27 NOVEMBER 1968 11 Wat U wilt geven of krijgen Ideeën genoeg bij Foto Gans tot ƒ2,50 (1,90/2,25) (1,80/2,25) (1,30/1,45) (1,80/2,10) (2,10/2,40) ontwikkelschaaitje (2,40) (1,65/1,90) tot 5,00 (v.a. 4,50) tot ƒ10,00 Kennemerlaan 5 (bij de brug) IJmuiden Telefoon 15705 Dameskapsalon fel kleding M Het ziet ernaar uit dat de voetbalvereniging „Stormvogels" uit IJmui den binnen zeer afzienbare tijd weer zal mogen beschikken over een eigen terreinencomplex, dat van een voorbeeldige accommodatie kan worden voorzien. Voor het eerst na een kwart eeuw mag deze populaire club aldus haar leden ondergebracht in maar liefst veertig(!) elf tallen en tegenstanders weer in een fraai eigen home ontvangen. Het meest opmerkelijke en te respecteren feit bij deze aanleg is ongetwijfeld de door de enthousiaste leden betoonde zelfwerkzaamheid, waardoor het schier onmogelijke kon worden gerealiseerd. Bovendien werd de penningmeester het probleem bespaard, op welke manier enige tien duizenden guldens uit het niets moesten worden gefourneerd. A cties Ranglijst ADVERTENTIE fotoboekje draadontspanner flitslampjes rolfilm thermometer afdrukpapier zonnekap (v.a. 4,00) kleurenfilm (3,00/4,25/4,75) diamagazijn (2,75) diaraampjes (3,95/4,50) kogelkop (4,80) flitsverlengkabel (3,30/4,20/5,00) diakijkertje (2,70/3,10) kleinbeeldfilm (2,75/3,70) vergrotingspapier (3,10/4,30/3,95) foto - album foto- of filmboek (5,90/6,90/9,80) geelfilter (v.a. 8,20) fotolamp (6,00/8,60) negatiefalbum (5,50) diadoos (7,75/9,90) zelfontspanner (6,80/7,80) pijlaanwijzer (7,75) (Van een onzer medewerkers) VELSEN. In een slecht bezette schouwburgzaal traden dinsdagavond in Velsen Annet Nieuwenhuyzen en Eric Schneider voor het voetlicht. Een hele avond lang presteerden zij het om louter met z'n tweeën een sprankelende musi cal op te voeren, waarin zij de solisten, het koor en tegelijkertijd het corps de ballet vormden! Onvermoeibaar wisten zij tot aan het eind toe geestig en komisch te blijven en de gehele tweepersoons show op wervelen de wijze te presenteren. Het was Jan de Hartogs overbekende „Hemelbed" dat omgewerkt, gemoderni seerd en op muziek gezet door Tom Jones en Harvey Schmidt, nu onder de titel „Ja ik wil!" (I do! I do!) werd opgevoerd. Het enige, dat uit De Hartog's toneel stuk is overgebleven is eigenlijk het he melbed zelf. De gehele musical door glijdt het letterlijk als een stille getuige door de scène, waarbij het soms lijkt als of het stil het „wijze hoofd" schudt. In „Ja ,ik wil!" komen de pas getrouw de Agnes en Robert in hun eigen huis, aan 't eind van een vermoeiende maar heerlij ke trouwdag. Dat is het begin. Zij krijgen kinderen en kleinkinderen en zweven al ouder wordend door 't huwelijksleven en het doek valt pas, wanneer zij oud ge worden, maar nog steeds gelukkig met elkaar, samen hun woning verlaten om hun intrek te nemen in een bejaardenflat. Een ieder die het duo Nieuwenhuyzen- Schneider eertijds gezien heeft in „Op blote voeten in het park" weet dat Annet en Eric het als jong echtpaar kostelijk doen. Voor deze musical komt echter heel wat meer kijken. Het jonge echtpaar moet in enkele uren een metamorfose onder gaan van jong en jeugdig naar bejaard en berustend. En in een musical moet buiten acteren nu eenmaal ook nog ge danst en gezongen worden. Dat was hen zeker toevertrouwd; beiden bleken zonder meer de juiste personen voor deze bij zonder moeilijke en zware opgave. Annet Nieuwenhuyzen was heerlijk; zij bewoog zich met gratie over het toneel en was heel mooi in haar romantische ogenblikken zoals in „Jij hoort bij mij" en knettergek in bijvoorbeeld haar laatste solo voqr de pauze: „Dolle Agnes", wan neer zij de wufte en frivole vrouw uit hangt, nadat1 zij van haar man heeft ver nomen dat hij er een vriendinnetje op na houdt. Eric Schneider bleek voor haar de ide ale partner. Met even veel élan als zijn te genspeelster wist hij met zijn knappe ver tolking van Robert de musical de hele avond springlevend te houden. Hij ontpop te zich als een volmaakt showdanser, waarbij hoed en wandelstok voor hem welkome attributen betekenen. In de negentien liedjes die zij zingen la ten Agnes en Robert veel geestigheden de revue passeren, waarbij zij ook een ge zonde dosis levenswijsheid presenteerden. De aangename stem van Eric Schneider en de warme, heldere zangstem van Annet Nieuwenhuyzen waren daarbij een lust voor het oor. Voor een voortreffelijke be geleiding en ondersteuning zorgde de mu zikale begeleiding, die onder leiding van Cor Lemaire steeds fris en ondersteunend was. Annet en Eric bewogen zich in een fraai en sfeervol, doch doelmatig uitge voerd decor van Cor Hezemans, die ook de prachtige kostuums heeft ontworpen. Een spontane ovatie van de geringe op komst aan het eind van de voorstelling, maakte veel goed voor het „Ja, ik wil" duo, dat een ruimere belangstelling zeker had verdiend. K. v. L. ADVERTENTIE presenteert u de MINI VAGUE behandeling ter ondersteuning voor jeugdige kapsels vanaf 15, LANGE NIEUWSTRAAT 181 aan de nieuwe winkelgalerij bij Simon de Wit) IJmuiden - tel. 11166 Na 6 uur telefoon 13612. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. In de feestelijk versier de „kantine buitenhaven" bij Hoogovens waren dinsdagmiddag familieieden, vrien den en collega's van de heer P. A. Been tjes uit Heemskerk bijeen om samen met hem en zijn echtgenote zijn jubileum te vieren. Veertig jaar geleden kwam de heer Beentjes bij het bedrijf in dienst. Hij ging in 1946 naar de afdeling havens en vervoer, waar hij na een aantal jaren bootsman werd. „Een zeer prettig mens om mee samen te werken en een man met een goede kijk op de praktische gang van zaken", aldus de heer F. E. Jongtien, waarnemend hoofd afdeling transport. De heer Jongtien had in het dossier van de jubilaris nogal wat formulieren gevonden. Door zijn snelle manier van werken placht deze nog wel eens de veiligheid uit het oog te verliezen. In totaal kwam hem dat dan ook te staan op een gemiddelde van bijna één ongeval per jaar. Er waren ech ter ook prettiger formulieren. Die had den betrekking op de goede ideeën die hij in de loop ter tijd had ingezonden. De heer Jongtien dankte de jubilaris namens de raad van bestuur voor zijn medewerking aan de ontwikkeling die het bedrijf heeft, doorgemaakt. Naast woorden van dank had de heer Jongtien ook enkele geschenken. Zo kon hij de jubilaris het ere-insigne de zee ster met briljant opspelden en hem een prachtig gouden polshorloge omgespen. De heer M. J. O. Janssens, chef havens voegde daar nog een enveloppe met in houd bij. Nog meer geld ontving de jubi laris van zijn 500 collega's. De voorzitter van het havenfonds, de heer O. de Jong, die dit bedrag overhan digde, dankte hem namens allen voor zijn zeer gewaardeerde collegialiteit. Een oud-collega, de gepensioneerde heer J. Tap, sloot de rij sprekers, waarna alle aanwezigen de heer en mevrouw Been tjes konden feliciteren. Annet Nieuwenhuyzen en Eric Schneider vulden de gehele avond met een tweepersoonsshow, waarin zij als solisten, koor en balletduo optraden. ADVERTENTIE irxtaVV- JSHÉSüJSIHiTm SPECIALE AANBIEDING WITTE HEMDEN 8.95 2 stuks 16.50 WEEKENDERS 11.95 2 stuks 21.50 r.rr. |:heren g jongens .- Breestraat 17.-19 Beverwijk Natuurlijk ook tussen de middag GEOPEND irnnmnnnnnnnnnnn Voor een goed begrip van dit alles willen wij eerst nog even herinneren aan de lichtelijk trieste gang van za ken bij „Stormvogels", dat zijn ter reinen aan de Rambonnetstraat tijdens de bezetting eveneens aan de afbraak moést prijsgeven. Sindsdien heeft deze bloeiende vereniging niet meer over een eigen onderkomen kunnen beschik ken en is het bestuur aangewezen ge bleven op de gastvrijheid van het Haarlemse „EDO", het sportpark „Schoonenberg" en de voetbalvereni ging „Velsen. Hoewel steeds in de bes te verstandhouding van deze com plexen gebruik kan worden gemaakt, slaakte het bestuur toch een zucht van verlichting toen het gemeentebestuur van Velsen in augustus 1967 eindelijk enige terreinen aan de Dolfijnstraat voor „Stormvogels" beschikbaar kon stellen. Zij werden onmiddellijk voor de lagere elftallen in orde gemaakt, terwijl tevens diverse acties werden ondernomen om de tienduizenden gul dens bijeen te brengen die voor de noodzakelijke accommodatie op tafel moesten komen. Deze activiteiten, onder meer be staande uit klaverjaswedstrijden, kien- avonden en loterijen, brachten spoedig de eerste benodigde gelden binnen en nog denkt men bij „Stormvogels" met grote erkentelijkheid terug aan het enige tijd geleden gestorven lid, de heer J. Pleijte, die diverse acties ondernam waardoor de penningmeester met niet ninder dan vijftienduizend gulden kon worden verblijd. Van hetzelfde grote enthousiasme was sprake bij de vaklieden onder de leden, die talloze vrije zaterdagen en uren wilden opofferen om de nieuwe terreinen van hun „Stormvogels" van de noodzakelijke accomodatie te voor zien. Zij mochten daarbij van de zijde van hun wengevers hetzelfde enthou siasme ontmoeten, zoals bijvoorbeeld de Kennemer Machinefabriek, het con structiebedrijf „Staalwerk" en de ma chinefabrieken Venus en Henk Zwart, waar de leden tijdens de sluitingsuren steeds vrije toegang werd verleend, zo dat zij in de hallen gratis de benodig de constructies konden vervaardigen. Ook werden de materialen dikwijls te gen kostprijs beschikbaar gesteld. Op deze wijze werd het onmogelijke mogelijk gemaakt. Zo wordt door de leden thans de laatste hand gelegd aan de grote overdekte tribune, met een lengte van 60 meter, welke door haar negen r(jen zitplaatsen straks twaalf a dertienhonderd toeschouwers zal kun nen bevatten. Deze tribune zou onder normale omstandighedenn ongeveer 120.000 gulden hebben gekost, waar van een groot deel aan arbeidsloon zou moeten worden besteed. Dank zij de zelfwerkzaamheid der leden kan de penningmeester nu met bijna 'n halve tr.n minder volstaan. Men hoopt deze tribune omstreeks februari in gebruik te kunnen nemen. Het is evenwel niet bij deze tribune gebleven: de gehele accomodatie. be staande uit afrastering, loketten, kan tine volgens tekening van een lid binnenhuisarchitect bestuurskamer, kleedhokjes, toiletten, verlichting en wat niet al, is op deze wijze door de leden eigenhandig opgebouwd. Met als resultaat een even fraai als modern complex, dat „Stormvogels" ongetwij feld door vele voetbalverenigingen zal worden benijd. De voetballiefhebbers in de IJmond weten, dat de huidige positie van „Stormvogels" op de ranglijst nu niet bepaald rooskleurig kan worden ge noemd. Zo werd zondag weer met 3-1 verloren van „De Spartaan", een an dere gegadigde voor de beruchte en gevreesde „rode lantaarn". Het bestuur van de IJmuidense club schrijft deze serie van nederlagen voornamelijk toe aan het ontbreken van trainingsmoge lijkheden voor de spelers. Vandaar dat nu ook met man en macht aan de verlichting voor de bijvelden wordt gewerkt, zodat de voetballers weer spoedig over hun oude conditie kunnen schikken. Want het zou toch wel triest voor „Stormvogels" zijn te moeten de graderen, in het seizoen dat de leden hun vereniging juist een fraaie acco modatie rijker hebben gemaakt. Bij het bouwen van de grote over dekte tribune is voorzitter P. Nan niet minder bereid de handen uit de mou wen te steken dan de leden Arie Ruitenberg en Jan Luppen. De heer J. de Wal uit de Poolster straat in IJmuiden vond enige tijd ge leden tijdens een strandwandeling een aangespoelde fles, welke bij nadere beschouwing een klein briefje bleek te bevatten. Doordat het kennelijk een boodschap in de Poolse taal bevatte, was van de korte tekst alleen de da tum van „afzending" leesbaar: 7 juli 1968. Voor de verdere vertaling werd de Poolse ambassade in Den Haag te hulp geroepen, waar men ons meedeel de dat het hier Gdansk W'rzeszcz be trof. met als adres Matki Polski 12, m.5, Polen, die zijn groeten zond aan de vinder van de fles. Het staat wel vast dat de heer De Wal deze groeten uit Polen binnenkort zal beantwoor den. )o oronirfinrf Kocf riirli nrf ttoh De Vereniging tot bestrijding van de Tuberculose geeft ieder jaar tegen kerstmis plakzegels uit, die de zo no dige steun verlenen bij het werk van de tuberculose-bestrijding. De op brengst van deze plakzegels komen ten goede aan tuberculose-patiënten, de consultatiebureaus en de nazorg van de patiënten. Daarom is de leus Ter gelegenheid van het tienja rig bestaan van de jeugddrumband Schulpen-Meerweiden uit Vel- sen-Noord, met als oprichtingsda tum 2 februari 1959, overweegt het bestuur hier volgend jaar een con cours voor jeugddrumbands te or ganiseren. Omdat de februari- maand zich moeilijk leent voor der gelijke festiviteiten in de open lucht, wordt hiervoor naar een la tere datum gestreefd. van de tuberculose-bestrijding „Tegen kerstmis geen brief zonder Kerstze-' gel." De kerstzegeds. naar een ontwerp van P. Wetselaar uit Bennebroek. kos ten slechts tien cent en zijn verkrijg baar bij de Noord-Hollandse Vereni ging tot bestrijding van de tuberculo se, Orionweg 77 in Haarlem-Noord, te lefoon 56610. Als u het te besteden be drag aan zegels overmaakt op giro 703200 van de. vereniging, worden de zegels per post toegezonden. U dient dan wel op de girokaart te vermel den „Kerstzegels". Ter gelegenheid van het eenjarig be staan van de Beverwijkse volksdans groep „ZABAVA", wordt hier zater dag 30 november in het vrijetijdscen trum „De Slof" aan het Raamveld een feestelijk volksdansbal gehouden, waar voor de muzikale begeleiding weer is toevertrouwd aan „Orchestra Mace donia". De dansleiding berust bij Car- la Aarts. Kaarten voor deze dansavond zijn verkrijgbaar bij de secretaresse, mejuffrouw A. van der Leyden, Aca cialaan 22, Beverwijk (telefoon 25054), waar ook alle inlichtingen over de cur sussen worden verstrekt. Zoals voor beginners en gevorderden en over de elke zondagmorgen te houden repeti ties voor de demonstratiegroep. Evenals vorige jaren zullen de bouw vakbonden voor de komende Kerstmis en de dagen tot nieuwjaar weer vakan tiezegels innemen. Voor de aangeslo ten leden heeft men reeds een rege ling getroffen, waarbij de ongeorga niseerden hun vakantiebonnen vrijdag 29 november, des avonds van half acht tot negen uur kunnen inleveren in het Patronaatsgebouw aan de Willems- beekweg. Het aantal dat moet worden ingeleverd bedraagt voor de bouwvak arbeiders veertig zegels en voor de schilders acht weekzegels. De beeldhouwer - schrijver Jan Wol kers is zaterdag de trekpleister bij Idee '67. de sociëteit in de Snellius- straat. De avondbijeenkomst begint om half negen. Voor de pauze ver telt Jan Wolkers daar over zichzelf en zijn werk, terwijl na de pauze een ge dachten-wisseling met hem kan plaats hebben. Misschien wel tot 12 uur zo hopen de organisatoren want tot zo laat is de soos open. De Gronings-Drentse vereniging „De Hondsrug" uit Beverwijk geeft zater dag 30 november weer een feestavond in het Hervormd Verenigingsgebouw aan de Schans. Door de eigen toneel club zal hiervoor Rosita Peters to neelspel „Maaike" worden opgevoerd, dat door H. P. Houwing in het Gro nings is overgezet.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 11