Landskampioenen op stadhuis m De Graafschap is rijper geworden Haarlem behaalde winst in goede microkorfbalwedstrijd REUMATISCHE- EN SPIERPIJNEN Zeegaande jachten misschien in Olympisch zeilprogramma Polen op tournee door Zuid-Amerika Tour de l'Avenir in september 1969 Drie Britse teams vielen uit in Londen-Sydney- race FRED JASKI ZIET DUEL MET EDO VOL VERTROUWEN TEGEMOET Tsjech Mraz speelde voor MVV EK judo volgend jaar in Ostende Denen pleiten voor Duitse medailles 'heer"lijke w WOENSDAG 2 7 NOVEMBER 1968 25 Onmiddellijke verlichting van Gilling verbeterde jeugdrecord op 3000 m Timman speelt tegen Ree Mexicaanse ploeg in tijdrit het snelste Ferencvaros en Dy namo in kwartfinales om Europa Cup waterpolo Nederlands schaakteam speelt tegen Engeland Drie teams op kop in viertallencompetitie Herenhandschoenen? Sint vindt bij Van Kimmenaede o.m. de echte, gevoerde Laimböcks en mannelijk-sportieve autohand schoenen (vanaf f 19,75). Warm- in-de-winter shawls? In zuivere wol of zijde met wol, prachtige kleurenkombinaties. Dassen? Een -exclusieve importkollektieMan chetknopen? Met originele ste nen onix, jaspis, goud op zilver en zeer eksklusief. Kom gauw eens kijken. 's Avonds geopend van 7.30 tót 10 uur Koersen Hilversum (Van onze sportredactie) HAARLEM. Tom Okker kreeg van zijn collega topsporters gisteravond het meqste applaus van allen toen hij een ere-insigme van de gemeente Haarlem op gespeld kreeg door burgemeester Cre- mers. Dat gebeurde tijdens de ontvangst van B. en W. van Haarlem op het stad huis van de landskampioenen in alle tak ken van sport uit Haarlem. Okker was gistermorgen uit Spanje aangekomen en vertrekt morgen weer naar Zwitserland. De landskampioenen werden toegespro ken door burgemeester Cremers, die be wondering voor de prestaties aan de dag legde en wees op het inspirerende voor beeld, dat zij voor anderen kunnen zijn. „Dat u Haarlemmers bent, die het zover gebracht hebben, streelt ons gevoel van eigenwaarde". Tijdens de bijeenkomst, waar ook de wethouder van sportzaken Voskuilen, aanwezig was, trad het Am sterdamse cabaret Yvo de Wijs op. De landskampioenen, die op het stad huis aanwezig waren, zijn Flamingo's (basketbal), Haarlem Nicols (honkbal), DSS (softbal), Duinwijck (badminton), Van Ispelen (middengewicht bokser), Wal ter Janssen (jeugdkampioen schermen), de nieuwelingenploeg van De Kampioen, Greet Versterre (kampioene speerwerpen) en Mieke Sterk (dit jaar geen kampioene maar wel houdster van het Europees en Nederlands record op de 4 x 100 meter), Mary van de Raadt (hoogspringen) Chris Nobels (kampioen 57/2 biljarten), Tom Kordelaar (kampioen halfzwaarge- wicht judo) en Tom Okker, de tenniskam pioen. (Van onze korfbalmedewerker) HAARLEM. Haarlem heeft zijn eer- ate microkorfbalwedstrijd tegen S.V.K. met 9-8 verloren en Oosterkwartier zege vierde met 5-1 over een schotloos Aurora 2. De wedstrijd Haarlem - S.V.K. heeft alles geboden, wat een microkorfbalwed strijd vermag: veel prachtige doelpunten, snel. fel, maar sportief. De Amsterdam mers hadden een vlotte start en liepen in 10 min. naar een 4-1 voorsprong. Haar lem bleef goed partij geven en bij de rust had S.V.K. nog maar een 5-4 voor sprong. Ogenblikkelijk na de rust werd het 5-5. Haarlem zette door en nam zelfs met 6-5 en 7-6 de leiding. Ook SVK bleef in de running en zette deze achterstand weer in 'n 9-7 voorsprong om, waartegen Haarlem slechts een treffer kon plaatsen. Bij Haarlem scoorden D. v. Ladestein(4) J. v. Ladestein, D. v. Groen, L. en K. Roth. De plaatselijke ontmoeting Oosterkwar tier - Aurora stond op een aanzienlijk la ger peil Oosterkwartier speelde met wat meer inzet, terwijl bij Aurora de vakken niet soepel liepen. Hoe onschotvaardig Aurora was, beweest het door het missen van niet minder dan 6 strafworpen. Oosterkwartier nam voor de rust door het koppel P. Stam - J. Tjeertjes een ADVERTENTIE Doorstraaltverlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten Tjeomatisehe pijnen, spit, zenuwpijnen, verstuikingen, stijve nek en ledematen niets werkt sneller, niets werkt aangenamer ter verlichting van pijn dan Algesal-balsem. Onmiddellijk in de huid doordringend, werkt Algesal diep op de weefsels in tot aan de haard van de pijn (zonder oppervlakkige warmtesensatie of irritatie van de huid te veroorzaken) en "doorstraalt** verlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten. Reumatische pijnen en stijfheid maken spoedig plaats voor een durend gevoel van verlichting en welbehagen. Wacht niet tot de pijn uitbreekt I Zorgt dat U thuis altijd een tube Algesal bij de hand hebt om zodra het uodig is de pijn te verlichten. ALGESAL bij alle apoth. en drog. WARSCHAU. Het Poolse voetbalelf tal zal in december een tournee van een maand door Zuid-Amerika maken om daar acht wedstrijden te spelen. Deze tournee geldt als oefencampagne voor de eliminatiewedstrijden van het wereld kampioenschap. Polen is in één groep ingedeeld met Luxemburg, Bulgarije en Nederland. HEERENVEEN Dinsdag zijn op de Thialf kunstijsbaan in Heerenveen wed strijden voor junioren gehouden. Er stond een matige tot krachtige wind in de leng te van de baan en er viel een motregen. Ondanks deze ongunstige weersomstan digheden verbeterde Gilling uit Berkhout het Nederlandse juniorenrecord op de 3000 meter en bracht dit op 4 minuten 42,9 seconde. Het oude stond met 4.43.5. op naam van Ard Schenk. 2-0 voorsprong. Na de rust haalde J. v. Eeken op tot 2-1, maar in de volgende mi nuut was het alweer 3-1, toen J. Willems raak schoot. Aurora kreeg hierna volop kans om deze achterstand weg te werken, maar er was geen speler (ster) in staat om één van de 5 toegekende strafworpen in doelpunten om te zetten. Door dit fa len kon het genoemde koppel de eind stand bepalen op 5-1. De overige uitslagen waren: Derde klasse: Aurora 5 - Oosthoek 4 3-1 Eerste klasse: Oosthoek 1 - Watervliet 1 3-4. PARIJS. De Tour de l'Avenir zal volgend jaar van 12 tot 21 september ge houden worden. Het vertrek vindt plaats in Le Mans en de finish is in Clermont Ferrand. ROTTERDAM. De 16-jarige Jan Timman, Nederlands jeugdkampioen schaken in 1967, speelt op 29 november, 2, 12 en 19 december een oefentweekamp tegen de nationale kampioen Hans Ree. Het duel wordt gehouden in het clubhuis van de schaakvereniging Rotterdam, „Het Trefpunt". (Van onze correspondent) LONDEN. De Draak, de Soling, de Star, de Flying Dutchman en de Finnjol zullen in 1972 tijdens de Olympische Spe len in de Kieler Bocht aan de start ver schijnen. Mogelijk zal er tevens een zes de zeilklasse, bestaande uit zeegaande jachten, aan het zeilprogramma van 1972 worden toegevoegd. Dit en andere interes sante beslissingen heeft de IYRU, de in ternationale zeilunie, op haar jaarlijkse algemene vergadering in Londen geno- en. Of de zeegaande jachten, die een wed- strijdmaat van 18 foot (plus minus 5,5 me ter) zullen hebben te Kiel present zullen zijn, hangt af van de beslissing van het IOC, dat in het voorjaar van 1969 te War schau bijeen komt. De moeilijkheden over de reglementenverschillen tussen de Royal Ocean Racing Club (Europa) en Cruising Club of America zijn in principe opgelost, zodat het niet onmogelijk is dat het IOC haar toestemming zal geven. Voorts heeft de IYRU de eenmans con tender, die in mei van dit jaar glansrijk de proefwedstrijden in Medemblik won, tot internationale klasse verheven en haar in de A-groep naast de Finnjol geplaatst. De mogelijkheid bestaat nu dat de veel snellere contender in 1976 de Finnjol voor de spelen zal aflossen. Zeer vooruitstrevend heeft de IYRU zich getoond ten aanzien van de instelling van een tweetal nieuwe comité's, waar van het een de internationale watertoeris- tische problemen (bijvoorbeeld 't omstre den vaarbewijs) zal gaan oplossen en het ander zich zal gaan bezighouden met de problemen rond de internationale jeugdzeilerij. Deze moderne denkwijze blijkt ook uit het feit, dat de vergadering eensgezind van mening was dat men ten aanzien van 't verlenen van de internationale sta tus en plaatsing in de B-groep (klassen, die niet in aanmerking komen voor een olympische status) niet karig moest zijn als is aangetoond dat een klasse zich in diverse landen sterk verbreidt. Hoewel de BELGRADO. Drie Britse equipes hebben gisteren op het traject Turijn- Belgrado in de Londen-Sydney marathon de strijd moeten staken. Twee wagens kwamen bij een slippartij op een spek gladde weg tussen Zagreb en Belgrado met elkaar in botsing en liepen zware schade op. De Engelsman Woodley moest met een gebroken sleutelbeen in een zie kenhuis worden opgenomen. De derde Britse ploeg was bij het sluiten van de controle om vier uur in de middag nog niet in Belgrado aangekomen. De overi ge 95 equipes, onder wie de Nederlandse DAF-bemanningen Rob Slotemaker-Rob Janssen en David van Lennep-Peter His- sink, arriveerden rond elf uur in de Joe- gosalvische hoofdstad. Enkele uren la ter startten zij voor de volgende etappe naar Istanboel. Bij het vertrek uit Belgra do was het weer goed. Van onze sportredactie) DOETINCHEM. Fred Jaski, de linksbuiten van De Graafschap „dat zegt niet zoveel. In feite speel je overal, maar ik heb in ieder geval nummer elf op mijn rug" weet de oorzaak van het feit dat zijn ploeg dit seizoen zo verrassend goed draait haarscherp aan te geven. „De spelers zijn een jaartje ouder geworden. Het elftal is tactisch gegroeid". Dat is vooral voor De Graafschap met zijn zeer jonge ploeg een factor van be lang. Jaski: „Ik ben een van de oudere bokken in het elftal Jaski wordt volgende week 28 jaar De rest is bijna allemaal een stuk jon ger". Een tweede reden, die Jaski aan wijst om het succes van De Graaf schap, dat vorig seizoen op de vijfde olaats eindigde „maar toen hadden we in de winter een inzinking en die verwacht ik nu niet" te verklaren is van een verrassende eenvoud. „Het hele elftal bestaat uit stuk voor stuk goede voetballers. Dat meen ik se rieus. Wij spelen technisch goed voed bal. We hebben daar al herhaaldelijk complimenten voor gekregen". Fred Jaski, vijf jaar geleden een zeer veelbelovende aanvaller bij Haar lem, waar hij met Henk Angenent in het kampioensjaar een gevreesde tan dem vormde, heeft zich in het oosten •en goede positie veroverd. Niet al- 'een als voetballer, maar ook maat schappelijk. Zijn baan bij een meubel fabriek zou het voor hem niet licht aantrekkelijk maken zijn heil weer in het westen te zoeken. Toch zagen velen voor hem in zijn Haarlem-periode een grotere carrière weggelegd, dan die waaraan hij nu bezig is. Hij spreekt daar nuchter over. „Van Haarlem ben ik naar Zaanstreek gegaan. Daar heb ik veel pech gehad. Ik moest worden geopereerd en zo. Daarna ben ik bij De Graafschap terecht gekomen. Ik ben nu aan mijn vierde seizoen be zig. Misschien als ik destijds door een eredivisieclub gekocht was, dat het anders gelopen zou zijn. Dat is een kwestie van geluk". Zoals het voetbal zelf is ook Jaski's speelwijze veranderd. „Ik ben een beetje cleverder geworden. Ik bekijk het meer. Vroeger ging ik er meestal wild in. Daar kun je succes mee heb ben, maar het risico dat je blessures oploopt en in de lappenmand terecht komt is ook groot". Die blessures zijn Jaski bij De Graafschap bespaard ge bleven. Jaski vindt dat De Graafschap, dat de voor de tweede divisie vrij unieke regeling heeft dat naast twee avond trainingen ook een middagtraining is ingevoerd, in de tweede divisie een uitzondering vormt omdat het tech nisch voetbal speelt. „Die ploegen zijn er niet zo veel in de tweede divisie". Dat geldt ook voor EDO. de gevaar lijke tegenstander voor koploper De Graafschap komende zondag. „We kennen EDO natuurlijk. We hebben er vorig jaar nog tegen gespeeld. We weten dat Robbie Bosdijk gevaarlijk is. maar als hij eruit is blijft er toch ook weinig over. Dat is juist onze kracht. Iedereen maakt doelpunten, zowel de spelers uit de voorhoede als uit de middenlinie". Een groot verschil is Fred Jaski wel opgevallen. „In het oosten gaat het allemaal wel wat gemoedelijker. In het westen is het voetbal wat zakelij ker ingesteld". Die mentaliteit ligt Jaski wel. al bekent hij: „mijn Haar lem-tijd is voor mij toch nog altijd de mooiste geweest". Vooral de twee heroïsche wedstrijden die Haarlem voor de promotie naar de eerste divi sie tegen VSV op het RCH-terrein uitvocht liggen hem nog vers in het geheugen. „Ik heb dan ook nog wel een hunkering naar deze streek". Uit die periode heeft hij wel zijn vrien den overgehouden. „Bij Otto Beren- dregt kom ik nog wel en bij andere ploegmakkers uit die tijd. Dat is ge bleven. Het zijn je vrienden gewor den". De prognoses van Fred Jaski voor toto 16 luiden: Telstar—NEC 3 VolendamFeijenoord 3 DOS—MW 1 Fortuna-Sitt.—PSV 2 SpartaAZ'67 1 NAC—ADO 1 Go Ahead—GVAV1 Vitesse—SW 3 RCHElinkwijk 1 DFCHaarlem 1 EindhovenHVC 3 EDODe Graafschap 2 Roda JCLimburgia3 IYRU tijdens de jongste vergadering niet de Nederlandse creatie Flying Junior de internationale status heeft verleend, maar wel de Franse 470-klasse, is het niet on mogelijk dat, na de vergadering van de class polity in mei 1969 in Italië, de F. J. na grondige bestudering van de klasse reglementen alsnog het predikaat inter nationaal zal krijgen. (Van onze sportredactie) ZANDVOORT. De Europese kampi oenschappen judo zullen in 1969 in Ost ende en de wereldkampioenschappen in Mexico worden gehouden. Dit is besloten op het congres van de Europese judo en jiu jitsu-bonden, dat het afgelopen week einde in het Strandhotel in Zandvoort is gehouden. De Europese kampioenschap pen van 1972 worden in Nederland gehou den. Deze kampioenschappen zijn de laat ste grote krachtmeting voor de Olympische Spelen van München, waar judo ook op het programma voorkomt. Het congres besloot verder dat de Europese kampioenschap pen in Oost-Berlijn zullen worden gehou den. Het congres werd toegesproken door de voorzitter van de NJJB. de heer M. Methorst, die ook afscheid ngm van de Japanse 7e dan Abé, die na vele jaren in Europa werkzaam te zijn geweest, naar Japan terugkeert. De heer Methorst over handigde hem namens de NJJB een zil veren sigarettendoos met inscriptie. De technische leiding van het congres berust te bij de directeur-sportif J. Nauwelaerts de Agé. KOPENHAGEN De Deense wieler bond zal bij de zitting van de interna tionale wielrenunie van amateurs (FIAC) op 27 en 28 november in Genève voor stellen West-Duitsland alsnog de vier zil veren Olympische medailles van de ploeg- achtervolging uit te reiken. Zoasl bekend werden er na de ploegach tervolging geen zilveren medailles uitge reikt, nadat de Westduitse ploeg in de eindstrijd tegen Denemarken in gewon nen positie een overtreding van de re glementen maakte en werd gediskwali ficeerd. In de laatste ronde raakte Kiss- ner Henrichs met de hand aan wat niet is toegestaan. Jörgen Beyerholm stelt zich op het standpunt dat de ploeg, die de finale haalt, in ieder geval recht heeft op een zilveren medaille. Mraz MAASTRICHT. MVV, voorlaatste op de ranglijst van de eredivisie heeft gis teren in Geleen voor 5.000 toeschouwers een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tegen Borussia Mönchen Gladbach. De Duitsers wonnen met 1-0 dankzij een doelpunt van rechtsbuiten Koppel in de 68ste minuut. MW probeerde de Tsjech Mraz. Deze had het op de middenvoor plaats erg moeilijk tegen de Duitse ver dediger Vogts, die hem als een schaduw volgde. Na de hervatting kwam ook de Joegoslavische speler van DWS Simoko vie in het veld. Deze viel op de links buitenplaats tegen en zal zeer waarschijn lijk door de Maastrichtenaren niet wor den gecontracteerd. De beslissing over het al dan niet aankopen van Mraz zal woens dag worden genomen. MEXICO De derde etappe van de Ronde van Mexico, een tijdrit voor ploe gen over vijftig kilometer, is gewonnen door een Mexicaanse ploeg. De equipe reed de afstand in 1 uur, 14 minuten en 05 seconden. Rusland legde beslag op de tweede plaats met 23 seconden achter stand. De Nederlandse ploeg eindigde als zesde met bijna vier minuten achterstand op de winnaar. In het algemeen klasse ment dat door de Mexicaan Augustin Jua rez wordt aangevoerd, is Popke Oosterhof nog steeds de best geplaatste Nederlander Hij staat tweeendertigste op 8 minuten en 21 seconden van de drager van de gele trui. Theo van der Leeuw is zesendertig ste. BOEDAPEST. Ferencvaros (Boeda pest) en Dynamo (Boekarest) hebben zich geplaatst voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese waterpolobeker, Ln Boedapest eindigden beide zevental len op respectievelijk de eerste en tweede plaats in groep A van de eerste ronde van dit toernooi. Akademik (Sofia), Rode Ster (Kosce) en Akademik (Stettin) wer den uitgeschakeld. ROTTERDAM Het Nederlandse schaakteam dat op 30 november en 1 de cember in Vlissingen tegen Engeland uit komt, is als volgt samengesteld :Donner Ree, Langeweg, Bouwmeester, Kuypers, Prins, Van Scheltinga, Barendregt, Van Geet. Jan Timman en Corrie Vreeken De Engelse ploeg bestaat uit Clarke, Franklin, Hartston, Hygarth, Hollis. Kee ne, Kottnauer, Littlewood, Whiteley Wright en Dinah Dobson. Iedere speler ontmoet zijn tegenstander twee keer een keer met wit en een keer met zwart. In dien de tientallenwedstrijd (heren) gelijk eindigt, beslist de wedstrijd van de da mes. HAARLEM. In de hoofdklasse van de Viertallen competitie van het District Kennemerland van de bridgebond en in de twee eerste klassen, alle met twaalf teams, wordt een halve competitie ge speeld. In de vier tweede klassen varië rend van 8 tot 6 teams per klasse wordt eveneens een halve competitie gespeeld Na twee wedstrijden gaan in de hoofd klasse drie teams met 11 punten aan de leiding B.O.C. 2, Boekenroode 1 en S. en V. 1, met op 1 punt achterstand B.O.C. 3 In de eerste klasse A leidt H.N.B.B. 2 met 11 punten, gevolgd door de Pelikaan met 1 punt verschil en H.B.C. 1 met punten achterstand op de leiders. In de eerste klasse B leiden Boekenroode 3 en S. en V. 4 broederlijk met ieder 11 pun ten. ADVERTENTIE eksklusieve herenmode Gr. Houtstr. 59 HILVERSUM. De uitslagen van de dinsdag avond in Hilversum gehouden draverijen luiden: Cerberusprys: l. Fos (A. Blok); Gold West- landia, 3 Gravin Rita W. Winn. 3.00: pl. 2.00. 2.10. 3.40; cov. 8.30; gekop. 22.50; trio 388.20. Collie-prys: 1. Haroldine (F. Ehrenberg); 2. Her Areta; 3. Hoss Peterhoff. Tot. win. 1.90; pl. 1.10, 1.20: cov. 4.90; kop. 3.20. Matadorenprijs: 1. Detra (M. Vergaay); 2. An ton; 3. Blazing Song. Winn. 10.80; pl. 1.80, 1.20, 1.20; cov. 4.10; kop. 9.00; trio 94.20. Matadorenprijs: 1. Dave Fez (L. Schoonhoven jr.), 2. Royal Hanover; 3. Bretteur P. Win. 2.60; pl. 1.00, 1.40. 1.10; cov. 5.70; kop. 35. CollieprUs: 1. Hannibal (J. van Dooyeweerd); 2. Heno Victoria; 3. Heros. Win. 2.10; pl. 1.10, 1.10, 1.10; cov. 3.20: kop. 4.10. Chow-Chow prijs: 1. Feny Hollandia (E. de Visser); 2. Fay du Commerce: 3. Endurance. Win. 4.30; pl. 1.50, 1.60, 1.40; cov. 6.90; kopp. 16.10: trio 174.30. Harrierprys: 1. Faith Hollandia (G. van der Wal): 2. Donald van Hiddum; 3. Diamant Dear. Win. 1.50: pl. 1.10, 1.20. 1.40; cov. 3.40kop. 2.80. Husky-prijs: 1. Esta Beroona (J. Wagenaar); 2. Egyptian Princess. 3. Exclusif du Commerce. Winn.3.50; pl. 1.50, 2.00. 1.40; cov. 6.60; kop. 9.10; trio 55.60. Matadorenprijs (finale): 1. Brian Hanover (W. Strooper; 2. Blazing Son; 3. Dave Fez. Winn. 11.10: pl. 6.90. 1.60. 2.60; cov. 3.20: kop. 10.50. Totale omzet: 216.073.50. VOETBAL. In Port au Prince heeft Trinidad in groep 13b van de voorron den van het toernooi om het wereldkam pioenschap voetbal met 3-2 gewonnen van Haïti. Bij de rust was het 2-1 in het voor deel van Trinidad.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 25