Meerderheid in Tweede Kamer voor extra defensiemiljoenen ,SENA' W. A. Fibbe benoemd Christelijke partijen en P.v.d.A. sussen critiek op „de" 225 miljoen vlees eten is verantwoord eten... Agenda voor Haarlem en de IJmond KVP: „Huur kernonderzeeër om ervaring op te doen" Husqvarna „Premier moet zwijgen doorbreken" Machinale straatmaker D'66 wint elf zetels ...en zo lekker! RUIM PARKEREN Diensttijdverkorting maakt geen kans Voorzitter Rijnmond Weer kans op vorst „Van Ouds 't Roomhuys" in het WINKELCENTRUM „Jan v. Goyenstraat" HEEMSTEDE DONDERDAG 28 NOVEMBER 1968 2 PvdA -standpunt P. J. J. Mertens: Vervolg van pagina 1 Verlanglijst lf| Nieuwe enquête van bureau Veldkamp: Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Petitie s* (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De voorgenomen verhoging van de defensieuitgaven met f 225 miljoen krijgt de steun van de regeringspartijen en de kleine con ventionele groeperingen in de Tweede Kamer. De meerderheid is het ook met minister Den Toom eens dat de diensttijd niet kan worden verkort, De plannen om de diensttijd te verkor ten stammen van de PvdA, die ze de Ka mer heeft voorgelegd in een motie van de heren Dankert en Wieldraaijer. De heer Jansen (KVP) verzette zich vooral tegen de uitvoering die de PvdA aan de plannen wil geven. Volgens hem zou daarbij slechts één derde van de strijdkrachten voor het grootste deel van het jaar paraat zijn. Dat vond de heer Jansen, gezien de ontwikkelingen in Tsjechoslowakije, onaanvaardbaar. Volgens,de heer Kikkert (CHU) zouden bii de uitvoering van de plannen van de PvdA méér dienstplichtigen opgeroepen moeten worden. De heer Koudijs (VVD) «loot zich daarbij aan. De militaire specialist van de PvdA, de heer Wierda, bestreed de critiek. Hij rekende voor dat de voorstellen van de PvdA, neergelegd in het rapport „Doel matig defensiebeleid", de paraatheid van de strijdkrachten juist groter maken met minder dienstplichtigen door het toenemend aantal specialisten van hoge technische kwaliteit bij een kleiner aan tal brigades onder te brengen. De voorgenomen extra defensieuitgave van 225 miljoen gulden voor de lopende ka binetsperiode wees de heer Wierda niet af, voorzover ze de paraatheid en de mo biliteit op korte termijn verbeteren. De PvdA wijst wél de aanschaffing van 60 extra Leopardtanks van de hand, even als het aanhouden van de Starfighters die aan West-Duitsland zouden worden verkocht. Hij heeft, daartoe twee amen dementen ingediend. D'66 staat op een soortgelijk standpunt, dat wordt uitge drukt in twee amendementen, welke wei nig van die van de PvdA verschillen. Dr. Imkamp van D'66 diende bovendien een ADVERTENTIE Voor een kwaliteitsnaaimachine A awtotD «INDt Zweeds staal en precisiewerk Naaimachinespeciaalzaak Rijksstraatweg 14 Haarlem Tel. 52665 Hoofddealer voor Haarlem en omstreken. .,Meer dan 85 percent van de ongeveer 35.000 Nederlandse vennootschappen is besloten. Van deze besloten n.v.'s weten we niets, want deze macht is met veel geheimzinnigheid omgeven. Het is een absurde zaak, dat onze minister-presi dent niet bereid bljjkt te zijn aan de Kamer mee te delen, welke commissaria ten de commissarissen der koningin, de burgemeesters en andere door de Kroon benoemde personen als SER-leden en dergelijke in het bedrijfsleven bekleden", aldus de heer Mertens. Hij vroeg zich af waarom deze geheim zinnigheid nodig is. Volgens hem is het een vreemde zaak dat het in dit demo cratische land mogelijk is dat zich aller lei zaken op vooral economisch terrein aan de openbaarheid onttrekken. Hij vindt dan ook dat aan de ongebreidelde cumulatie een drastisch einde moet ko men. „Is men bevreesd dat de door mij bedoelde personen hun functies zo heb ben opgestapeld, dat men zich er een beetje of misschien wel heel erg voor gaat schamen?" aldus de heer Mertens. Het zwijgen wekt volgens hem bij het Nederlandse volk juist de indruk dat alles toch niet volgens de regels gebeurt. De heer Mertens vindt het onjuist dat personen, die een onafhankelijke functie dienen te vervullen en als zodanig door de Kroon worden benoemd, een zakelij ke en financiële geëngageerdheid hebben met tal van bedrijven. Weliswaar heeft hij begrip voor het argument, dat der gelijke functionarissen hun deskundig heid moeten inbrengen op sociaal-econo misch terrein en steriel zouden komen te staan als zij geen binding hadden met het bedrijfsleven door middel van één of ander commissariaat, „maar ik vind het niet nodig dat men zich vanuit een on afhankelijke functie als bijvoorbeeld de SER ook nog eens verbindt met Philips, Rijn-Schelde, Homburg, Bataafse Aanne mingsmaatschappij, Nederlandse Kabelfa- briek of Grasso", aldus de NKV-voorzit- motie in waarin gevraagd wordt de ver koop van de Starfighters te laten door gaan. De regeringspartijen bekrachtigden hun reeds eerder gegeven steun aan de uitgavenverhoging. Het kraahtigst werd dat wellicht onder woorden gebracht door de heer Walburg (AR), die, betogend dat de NAVO-landen een eigen defensieappa raat op peil moeten houden, uitriep: „We kunnen de cowboys in Texas niet voor onze veiligheid laten opdraaien!" De heer Kikkert (tCH) drong er op aan de Koninklijke Marechausee rechtstreeks onder verantwoordelijkheid van de minis ter van Defensie te plaatsen. Hij betoog de dat de ontwikkeling van de marechau see is geremd doordat het korps in zijn verschillende militaire en burgerlijke functies te maken neeft met diverse ver antwoordelijke instanties. In de Defensie commissie heeft de minister al laten we ten sympathiek tegenover deze gedachte te staan. Ook andere kamerfracties zijn voorstander van het voorstel van de heer Kikkert, die een motie op dit punt over weegt. Enkele andere suggesties, die de Ka mer bij de minister en de staatssecre tarissen van Defensie op tafel legde, waren: Afschaffing van de zo genoemde op voedende maatregelen, die militairen kunnen worden opgelegd (KVP, VVD, PvdA). Herziening van het Regelement op de Krijgstucht en het militaire straf- en tuchtrecht. (PvdA, KVP, VVD). De marine moet een „atoomduikboot" huren van Amerika om ervaring op te doen met dergelijke vaartuigen, die voor Nederland onbetaalbaar zijn (KVP) Als kolenmijnen worden gesloten moe ten de mijnwerkers, die er met vrij stelling van militaire dienst werkten, die vrijstelling behouden (KVP). Verbetering van de medische contro le op oorlogsinvaliden, die bij het ouder worden ,vaak vereenzamen en daardoor medisch en sociaal achterop raken. Technici van de dienst Publieke Werken van Amsterdam en de dienst Gemeentewerken van Rot terdam hebben een machine ont worpen die in staat is in snel tempo een drie meter brede klinkerbestra ting te leggen. De machine, die gistermiddag in Amsterdam werd gedemonstreerd is eigenlijk een voorzetapparaat van een zestien ton zware wals. Een vrachtauto met een hefkraan voorziet de machine van stenen, die via een transportband en een half ronde geleidingskoker op de tevoren door een zandschuif geëffende grond geplaatst worden. De wals zorgt er voor, dat de machine een vlak weg dek achter zich laat van drie meter breedte. Per werkdag kan 400 meter klinkerstraat worden afgewerkt. De machinale stratenmaker werkt automatisch. Er is slechts één man nodig om hem in- en uit te scha kelen en te besturen. Het prototype heeft f 300.000 gekost. Bij serie- fabricage zal de prijs vermoedelijk op 125.000 komen. DEN HAAG. Bij Koninklijk Besluit is met ingang van 16 december benoemd tot voorzitter van het openbaar lichaam Rijnmond de heer W. A. Fibbe te Rot terdam. De heer Fibbe is 55 jaar, lid van de A.R.P. en voorzitter van de protes tantse groep in de gemeenteraad van Rotterdam. De heer Fibbe is firmant van de Rot terdamse handelsfirma Vogler en Co. Van de oprichting af tot eind vorig jaar maak te hij deel uit van de Rijnmondraad. De fractievoorzitters van de P.v.d.A., de P.S.P en de C.P.N. in de Rijnmond- raad hadden bij voorbaat bezwaar ge maakt tegen de benoeming van de heer Fibbe. Zij achten deze benoeming niet in overeenstemming met de politieke si tuatie in de Rijnmondraad, waar de ge noemde fracties een meerderheid hebben. ADVERTENTIE As. Vrijdag TONGENDAG RESTAURANT Bloemendaalseweg 271 - Overveen Tel. 52701 PAUPIETTES DE SOLE V1CTOIRE Tongfilets opgerold en met zalm gevuld. Gepocheerd met citroen en opgediend met witte wijnsaus en aspergepunten. FILETS DE SOLE AUX BANANES Gebakken tongfilets met banaan, ge mengde salade gebakken aardappelen of rijst. SOLE MEUNIERE A L'ORANGE Tong in roomboter gebakken gegar neerd met schijven sinaasappel, ge mengde salade gebakken aardappelen. De visgerechten zijn, inclusief een glas witte wijn, 9.50. VOOR DIT WEEKEND SPECIALE WILDSCHOTELS Reserveer nu reeds Uw tafel (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De fractieleiders van de drie christelijke partijen in de Twee de Kamer, de heren Schmelzer (K.V.P.) Biesheuvel (A.R.) en Tilanus (C.H.U) hebben woensdag in een gezamenlijk te legram aan het inter-kerkelijk vredesbe raad uiteengezet dat de verhoging van de NAVO-inspanningen niet ten doel heeft de bewapeningswedloop op te voeren, maar om gaten in de westelijke verdedi ging op te vullen en een mogelijke cri sis te voorkomen. Ook het dagelijks bestuur van de PvdA heeft een poging ondernomen de crtitiek in de achterban op het in de Kamer ge voerde beleid te sussen door te verklaren dat leden van de partij, die het petitione ment van P.S.P. en P.P.R. tekenen, waarin de verhoging wordt afgekeurd daarmee niet in conflict komen met het standpunt, dat de P.v.d.A.'ers in de Ka mer hebben ingenomen. Het interkerkelijk vredesberaad, waar in vertegenwoordigers van bijna alle ker (Van onze correspondent) AMSTERDAM Als thans verkie zingen zouden worden gehouden zou de K.V.P. de grootste partij blijven. De Partij van de Arbeid zou drie zetels ver liezen, D'66 zou er elf zetels bijkrijgen. De Politieke Partij Radicalen zou het niet verder brengen dan twee zetels. Dit blijkt uit een enquête die in opdracht van de dagbladen „De Telegraaf" en het „Nieuws van de Dag" gehouden is door het Bureau Veldkamp-marktonderzoek De totale zetelverdeling zou als volgt worden: K.V.P. P.v.d.A. D'66 V.V.D. A.R. C.H.U. P.S.P. Boerenpartij (Koekoek) C.P.N. S.G.P. P.P.R. G.P.V. Boerenpartij (Harmsen) (nu 39) (nu 37) (nu 7) (nu 17) (nu 15) (nu 12) (nu 4) (nu 3) (nu 5) (nu 3) (nu 3) (nu 1) 0 (nu 4) Volgens het onderzoek geeft het meren deel van de kiezers (48 percent) de voor keur aan een kabinet-De Jong (K.V.P. A.R., C.H.U., V.V.D.) boven een kabinet- Den Uyl (P.v.d.A.. D'66, P.P.R., P.S.P.) Voor een kabinet in de laatste vorm is 31 percent van de kiezers. Minister Luns heeft aanzienlijk aan populariteit ingeboet. Bij een soortgelijk onderzoek in maart 1968 was hij voor 17 percent van de ondervraagden de poli ticus waarin men het meeste vertrouwen stelt. Hij staat op het ogenblik met 13 percent nog wel aan de kop, maar wordt op de voet gevolgd door minister president De Jong op wie in plaats van 9 percent in 1968. nu 12 percent van de ondervraagden in dit verband hun stem uitbrachten. Van de ondervraagden bleef overigens 24 percent het antwoord op de vraag naar de politicus, waarin men het meeste ver trouwen stelt, schuldig. ADVERTENTIE SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein), don derdag 20.15 u.: „Peer Gynt" (voor leden VZOZ en Maskeroen). Vrijdag 20.15 u.: Peer Gynt" (officiële Jubileumavond). MUZIEK Nieuwe Kerk (Nieuwe Kerksplein), vrijdag 20.15 u.: Concert door „Die Haer- lemsche Musyckcamer" o.l.v. André Kaart. Solist: Hubert Bahrwasser, fluit. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „Hawaii", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „De terug keer van Ringo", 14 j. Vrijdag, nachtvoor stelling 23.30 u.: „Het masker van de de monen", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Buigen of barsten", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Wild in the streets", 18 j. Vrijdag, nachtvoorstelling 23.30 u.: „The birds", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Brugge- hoofd Beach Red", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Vulkaan der helse driften", 18 j. Studio, donderdag 14, 19 en 21.15 u.: De spullenbaas", 18 j. Vrijdag 14, 19 en 21.15 u.: „Een les in liefde", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 17de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaame 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen, fossielen, mineralen en historische na tuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve op maandag, van 10 tot 16 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 16 u. Vleeshal (Grote Markt): Affiche-ten toonstelling „1914-1918". Tot 1 december. Tot en met 5 januari „Wandtapijten van de Poolse weefster Magdalena Abakono- wicz. Beide dagelijks geopend van 10 tot 17 u. Zondag van 13 tot 17 u. Vishal (Grote Markt): „Kinderen ma ken een rolding", creatieve werkstukken van schoolkinderen (Kinderboekenweek). Geopend dagelijks van 10 tot 17 u„ zon dag 13 tot 17 u. Tot en met 1 december. Galerie-t (Bakenessergracht 67): Expo sitie „Groupe Automat" uit Parijs. „Licht en beweging" met Bertholto, Gamarra, Guidot, Lanati, Lea Dublin, Marcos, Tal- Ion. Dagelijks geopend 11 tot 17 u. Zon dag 14 tot 18 u. Tot en met 22 december. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling schilderijen en teke ningen van J. Ploos van Amstel. Electric Centre (Bakenessergracht 8): Expositie van kunstschilders, waaronder Viktor de Beijer, tot en met 30 no vember. Dagelijks geopend van 14 tot 17 en 20.30 tot 24 u., behalve maandag en woensdag. Ateliers '63 (Koudenhornkazeme): Ope ningstentoonstelling, tot 30 november. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 16 u. Zaterdag 9 tot 12 u. Raadhuis Bloemendaai: Kunstmarkt, dagelijks van 14 tot 17 u. Tot en met 8 december. DIVERSEN Raadhuis Bennebroek, donderdag 18 u.: Gemeenteraadsvergadering. Concertgebouw (Lange Begijnestraat), vrijdag 20 u.: Fries gezelschap „Gysbert Japicx". Waagtaveerne (hoek Damstraat/Spaar- ne), vrijdag 19.30 u.: „Wie waagt die zingt", radioprogramma m.m.v. Herman Erbé, blues en folksongs; Marlies Mander- sloot, Israëlische liedjes en Johnny Silvo uit Londen. Treslong (Hillegom): Diner Dansant, dagelijks. Hotel Esplanade (Zandvoort): Dans- en amusementsmuziek. Het Cosmos Trio, dagelijks. Cabaret Dancing Caramella (Zand voort), dagelijks 20 tot 02.00 u.: Dansen met The 5 Atomics. Raadhuis Heemstede, donderdag 20 u.: Gemeenteraadsvergadering. DONDERDAG 28 NOVEMBER City Theater, 20 u.: „De witte zuster" (speciale voorstelling). VRIJDAG 29 NOVEMBER City Theater, 20 u.: „De spookzolder". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 20 u.: Opening expositie tekeningen en grafiek van Anita van den Oever, Sjoerd Braber, Ruud Cornelisse, Michiel Dhont, Paul Hohner, Lou Schoutens en Gerard Visser. De expositie duurt tot en met 15 december en is dagelijks geopend van 14 tot 17 u. Pieter Vermeulenmuseum. Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag) 9.30 tot 12 u. en 14 tot 16.30 u. DONDERDAG 28 NOVEMBER Kennemer Theater, 19.15 en 21.15 u.: „De wraak van She". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Dick Smart knapt het op". Galerie Boumans. Breestraat 122: Expo sitie van Lense Elzinga; geopend van 9 tot 18 u. Stadskantoor, Pres. Kennedyplein: Ex positie van een collectie „American Pop art"; geopend van 8.30 tot 12.30, 13.30 tot 17.30 en 19.30 tot 21.30 u. Kennemer Oudheidkamer, huize „Schey- beeck", Velserweg 2: Geopend van 19.30 tot 21.30 u.; voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 02510-25120. VRIJDAG 29 NOVEMBER Kennemer Theater, 19.15 en 21.15 u.: „De wraak van She". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Dick Smart knapt het op". Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie van Lense Elzinga; geopend van 9 tot 18 u. Stadskantoor, Pres. Kennedyplein: Ex positie van een collectie „American Pop art"; geopend van 8.30 tot 12.30 en 13.30 tot 17.30 u. Microtheater, huize „Scheybeeck", Vel serweg 2, 20.30 u.: Vioolrecital van Vera Beths met begeleiding van Stanley Hoog land aan de piano. ken in ons land zitting hebben, had d* fractieleiders telegrafisch gevraagd in de beoordeling van regeringsvoorstellen het interimrapport over vrede en ontwape ning, dat door hem is uitgebracht, te betrekken, evenals de resolutie, die de rooms-katholieke vredesbeweging Pax Christi zaterdag in Roosendaal aannam. De fractieleiders hebben geantwoord dat ook zij voorstanders zijn van een politiek van toenadering tot de landen van het Warschau-pact en dat zij het pleidooi voor verdere ontwapening onderschrijven. Het dagelijks bestuur van de P.v.d.A. zegt in zijn woensdag uitgegeven verkla ring dat de Tweede Kamerfractie van de ze partij terecht meent dat in de huidige omstandigheden moet worden volstaan met een verhoging van de pa raatheid en beweeglijkheid van de be staande strijdkrachten, zoals in de moties van de heren Van der Stoel en Den Uyl tot uitdrukking is gebracht. „Hoewel er in het bestuur geen overeenstemming bleek over de vraag of de verhoging van de paraatheid bereikbaar is binnen 't oor spronkelijk peil van de uitgaven, wijst het dagelijks bestuur eenstemmig de voorgestelde omvang van de regerings voorstellen af, aldus de verklaring. „Het dagelijks bestuur heeft er begrip voor dat leden van de P.v.d.A. om die re den het verzoekschrift steunen". Naar ver luidt is de petitie al door verschillende partij afdelingen getekend. ADVERTENTIE Grote verscheidenheid van gespecia liseerde winkels met persoonlijke be diening, binnen 100 meter van uw auto Ook bereikbaar met buslijn 1. Het K.N.M.I. deelt mee: Rond een hogedrukgebied boven Zuid west-Rusland en de Balkan werd de af gelopen dagen zachte lucht naar ons land gevoerd. Hierin kwamen voor de tijd van het jaar vrij hoge temperaturen voor. Zo werd het woensdag in Zuid-Limburg zelfs 15 graden C. Het hogedrukgebied zorgt er voor, dat oceaandepressies ons niet kunnen berei ken. Een lagedrukgebied, dat zich nu ten westen van Frankrijk en van Portugal bevindt, trekt dan ook in zuidelijke rich ting weg. Mede hierdoor worden de lucht- drukverschillen in onze omgeving kleiner, zodat de wind nog verder zal afnemen. Daarbij wordt geleidelijk iets koudere lucht uit Duitsland aangevoerd. De kans op vorst in de nacht en vroege ochtend neemt dan ook toe. Plaatselijk kan mist ontstaan, overigens blijft het vrij zonnig weer. VOORUITZICHTEN: Tijdelijk regen of enkele buien en min der zacht. Voor zaterdag: Zon: minder dan 40 pet.; min. temp.: omstreeks normaal; max. temp.: omstreeks normaal. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 70 pet.; kans op een geheel droog etmaal: 40 percent. WEERRAPPORTEN Maximum en mlntmum- i 5 BB ar 4 temperaturen B- J ft l\ *y 9 binnen- an buitenland it BS EÜ Amsterdam onbew. zzo 11 4 0 De Bilt onbew. zzo 10 4 0 Deeien onbew. ozo 10 4 0 Eeide licht bew. z 12 4 0 Eindhoven onbew. zo 13 4 0 Den Helder onbew. 7 10 4 0 Twente onbew. ZZO 13 5 0 Vlissingen onbew. zo 10 7 0 Z.-Limburg licht bew. zo 15 3 0 Rotterdam licht bew. z 12 7 0 Aberdeen regen n 6 5 8 Athene geh. bew. w.st. 9 0 Barcelona zw. bew. O Ü7 13 0 Belgrado geh. bew. /.O 2 0 0 Berlijn onbew. ozo 10 1 0 Bordeaux. zw. bew. w.st. 17 10 0 Hrussel onbew. zzo 13 7 0 Frankfort mist 7 10 -3 0 Genève motregen w 3 1 0 Grenoble onbew. O 14 2 0 Helsinki geh. bew. w 10 -1 0 Innsbruck onbew. w 10 -1 0 Kopenhagen licht bew. zzo 8 6 0 Lissabon geh. bew. w.st. 17 9 0 Locarno geh. bew. w.st 0 5 0 Londen licht bew. O 13 7 0 Luxemburg onbew. w.st. 1 0 0 Madrid regen O 10 8 22 Malaga regen iO 16 12 44 Mallorca licht bew. ono 19 13 0 München ij zei W st 10 -2 0 Nice onbew. n 17 6 0 Oslo regen W st- 2 1 1 Parijs onbew. O 14 3 0 Rome onbew. O 15 4 0 Stockholm onbew. zo 5 -1 0 Wenen mist w.st. 7 3 0 Zurich mist w 3 0 0.3 VRIJDAG 29 NOVEMBER Zon op 8.23 uur; onder 16.34 uur. Maan op 14.20 uur; onder 2.15 uur. Volle maan Laatste kwartier Nieuwe maan Eerste kwartier MAANS'l ANÜEN 5 december 0.07 uur. 1.49 uur. 13 december 19 december 19.19 uur. 26 december 15.14 uur. HOOG EN LAAG WATER IN 1JMIJ1DEN DONDERDAG 28 NOVEMBER Hoog water 10.29 uur en 23 Of uur Laag water 5.50 uur en 18.22 uur VRIJDAG 29 NOVEMBER Hoog water 11.42 uur en uur. Laag water 7.90 uur en 19.32 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te Umuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2