Oppositie alleen tegen de extra tanks en vliegtuigen DEFENSIEBEGROTING AANVAARD Boutique Oriental Brand gesticht uit wraak Frankrijk wil personeel aanzienlijk inkrimpen boutique Boete van f 500 geëist tegen hoogleraar da voor Haarlem en de IJmond HOLIDAY ON ICEUSS- HUNINK „AKTIE" VAN DUITSE OPLICHTERS 16% korting GESCHENKEN VAN LEDER SCHRAVENDIJK - GROTE HOUTSTRAAT 51 SLEUTELHANGERS s BANKOVERVAL MISLUKT CRISIS IN EURATOM Student enquêteert demonstranten Smaadschrift in anonieme brief Kamervraag over liberalisering van de huur Boerderij verbrand tijdens Ajax-reis Ook morgen mistig „M I R A B E L" SCHRAVENDIJK - LEDERWAREN VRIJDAG 29 NOVEMBER 1968 2 T oezeggingen Bijzondere mededeling voor Heren Oosterse kleding GROTE HOUTSTRAAT 7 Negatief Haarlem laatste weekend t/m zondag 1 dec. nieuwe rai amsterdam Velsen-IJmuiden Beverwijk Heemskerk B-g S3 (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister Den Toom van Defensie heeft de Tweede Kamer er gisteren van overtuigd dat het aanhouden van twee squadrons Star- fighters, die aanvankelijk verkocht zouden worden en de aanschaffing van 53 Leopardtanks méér dan aanvankelijk de bedoeling was, noodzakelijk is. Afzien van deze extra tanks en extra vliegtuigen zou de paraatheid en de gevechtskracht van de strijdkrachten in ernstig gevaar brengen, betoogde hij. Moties en amendementen van de oppositie, die ten doel hadden de Starfighters toch te verkopen en de extra tanks niet te kopen, werden dan ook verworpen. De Kamer gaf daarmee in meerderheid te kennen dat zij met de regering van mening is dat een verhoging van de de fensieuitgave met 225 miljoen gulden voor de lopende kabinetsperiode niet be schouwd kan worden als een nieuw be gin van een bewapeningswedloop, maar als een maatregel om de achterstand van leger, luchtmacht en marine gedeeltelijk in te lopen. De oppositie was het daar voor een deel mee eens, voor een ander deel (de extra vliegtuigen en tanks) niet De Defensiebegroting kreeg dan ook de steun van vrijwel de gehele Kamer. Al leen C.P.N, en P.S.P. stemden ertegen P.v.d.A., D'66 en P.P.R. stemden alleen tegen die artikelen van de begroting die betrekking hebben op de ongewenste vliegtuigen en tanks. Ook de motie van de heren Wieldraaijer en Dankert van de P.v.d.A. om de dienst tijd tot één jaar te bekorten, werd ver worpen. Alleen P.S.P., C.P.N., P.P.R P.v.d.A. en een deel van D'66 steunden het. De moties van de heer Wierda (P.v.d.A.), waarin werd gevraagd de extra vliegtuigen niet aan te houden en de extra tanks niet te kopen, kregen even als de motie van dr. Imkamp (D'66), die alleen op de vliegtuigen betrekking had eveneens alleen steun van P.S.P., C.P.N. P.v.d.A., D'66 en P.P.R. Geen bewapeningswedloop Tevoren had minister Den Toom be toogd dat de aankoop van de extra Leopard-tanks en de handhaving van twee squadrons Starfighters noodzakelijk zijn om de gevechtskracht en de paraatheid van leger en luchtmacht op peil te hou den. „Het zou onverantwoord zijn de les te negeren die ons door de Russische be zetting van Tsjechoslowakije is opgedron gen", zei hij. vanmiddag in de Tweede Kamer bij de behandeling van zijn be groting. De maatregelen zijn uitsluitend bedoeld om leemten in de westelijke ver dediging op te vullen en zijn zeker niet in gegeven om de bewapeningswedloop te hervatten. De NAVO kan zich niet distan tiëren van de hoge kwaliteit van de Rus sische strijdmacht. „Wij kunnen ons niet veroorloven ons door militaire dreiging onder politieke druk te laten zetten", al dus de minister. De regering deed de Kamer nog enkele toezeggingen 1. De marechausee zal rechtstreeks on der verantwoordelijkheid van de mi- ADVERTENT1E Nu kunt u uw vrouw een ware verrassing bezorgen, waar u zelf ook veel plezier van zult hebben. brengt een zeer aparte en voor ieder draagbare collectie waarvan ook de prijzen en service u aangenaam zullen zijn. In onze zaak „De Oriënt", Paarlaar- steeg, vindt u bovendien meer dan 3000 aparte geschenken van de meest uiteenlopende aard en in elke prijs. t/o PAARLAARSTEEG (Van onze correspondent) VENLO. Twee mannen hebben don derdag een mislukte roofoverval gepleegd op de Boerenleenbank van Wansum. Het tweetal, dat gemaskerd en bewapend was, dwong de 21-jarige kassiers-assi stente Thea Kuypers de goedgevulde kluis te openen. Na een kort, fel hand gemeen kon het meisje ontsnappen. Daar op namen de twee de vlufcht in een auto met Duits nummerbord. Zij zijn spoorloos. ZAANDAM. Door brandstichting zijn gisteravond aan de Gedempte Gracht in Zaandam drie voor sloop bestemde huizen in vlammen opgegaan. De huizen waren niet bewoond. De politie heeft la ter een 22-jarige ongehuwde arbeider uit Assendelft gearresteerd. Hij zei dat de brandstichting was bedoeld als wraak op een der buurtbewoners. In een der leegstaande woningen had hij benzine over de vloer gegoten en in brand gestoken. Hij had daarbij zelf brandwonden opgelopen. Op de zolder had hij zich in een deken gewikkeld om zijn brandende kleren te doven. Daar was hij uit een raam gesprongen en gevlucht. nister van Defensie worden geplaatst. Het korps heeft op het ogenblik met verschillende instanties te maken. 2. Er komt een wetsontwerp over de rechtspositie van de dienstplichtige militair. 3. De celstraf als krijgstuchtelijke straf zal worden afgeschaft. 4. De regering zal spoedig een beslissing nemen over de plaats, inrichting en op zet van de vier oefenterreinen van on geveer 3000 ha. die voor de landmacht in Nederland moeten worden aangelegd. Eén daarvan komt in de Lauwerszee- polder. 5. Minister Den Toom zal met de Bond van Militaire Oorlogsinvaliden over leggen welke maatregelen genomen kunnen worden om oorlogsinvaliden het leven wat prettiger te maken. BRUSSEL. (AP en ANP) Frankrijk heeft donderdag voorgesteld het perso neel van de vijf reactorcentra van de Europese Gemeenschap voor Atoomener gie (Euratom) met 60 tot 65 percent in te krimpen. Hierdoor zou de personeels sterkte van 2700 man worden terugge bracht tot 1000. In het reactorcentrum Petten is een hoge flux reactor, waarin materiaal getest wordt. Het Franse voorstel werd gedaan door de minister voor Wetenschappelijk On derzoek, Robert Galley, op een vergade ring van de Raad van Ministers over de toekomstige activiteiten van de tien jaar oude gemeenschap. Euratom heeft al ja ren lang moeilijkheden omdat de ver schillende lidstaten uiteenlopende menin gen hebben over de reactors, waardoor de zes hun onderzoek op dit gebied niet hebben kunnen coördineren. Gisteren bleek dat er slechts een heel ADVERTENTIE Geef voor de Sint Nicolaas een cadeaubon alléén zaterdag op alle artikelen maten 34 t/m 44 Iedere week nieuwe modellen Barteljorisstraat 33 Telefoon 18309 geringe overeenstemming bestaat, die voornamelijk gericht is op de redding van Euratom van een volledige liquidatie. Galley zei dat de gemeenschap zich moet bezighouden met de weinige pro jecten die van belang zijn voor alle zes de deelnemende landen. Galley klaagde erover dat sommige landen allerlei soor ten van speciaal onderzoek door de ge meenschap willen laten verrichten die niet van algemeen belang zijn. Frankrijk stelt zich het meest negatief op. Minister Galley verklaarde dat de Euratom-centra alleen gebruikt moesten worden voor aanvulling van het werk dat de zes landen nationaal reeds doen op kerngebied. Voorts zou men ze ook kunnen gebruiken voor speciale projec ten van die landen, die daar belang in stellen en die dan ook zelf de kosten ervan moeten dragen. Zijn denkbeelden over een nieuw Euratom-program waren zo minimaal, dat slechts werk voor onge veer éénderde van het huidige Euratom- personeel zou overblijven. Op 20 en 21 december komen de mi nisters opnieuw bijeen. De ministers onder wie voor Nederland minister De Block, zijn nu niet verder gekomen dan tot de instelling van een speciale werk groep van nationale deskundigen. Voor de volgende vergadering zal men probe ren nieuwe plannen te ontwerpen. De Europese commissie zal intussen, °ro voorbereid te zijn op een eventueel uitblijven van een akkoord, een nood- begroting uitwerken om bij gebrek aan nieuwe programma's de ongeveer 2700 man wetenschappelijk personeel in de ge meenschapscentra van Euratom in Petten, Geel (België), Karlsruhe (West- Duitsland) en Ispra (Italië) na 1 januari in dienst en min of meer aan het werk te kunnen houden. Een Haagse drukker is de dupe ge worden van twee Duitsers, die zoals gisteren gemeld hem op dracht gaven 100.000 „folders" te drukken voor een „reclame-actie" van de Duitse Volkswagenfabriek. „Aktie Volkswagenwerk" stond op het drukwerk en de Haagse drukker zegt niet geweten te hebben dat het Duitse „Aktie" aandeel betekent en dat hij dus ongeweten 100.000 valse Volkswagenaandelen vervaardigde. Ook twee jonge Haagse lithografen zijn er ingelopen. In hun bescheiden zolderatelier (foto) copieerden zij zo'n >rAktie" voor het maken van een cliché voor de drukker. UTRECHT De 21-jarige Utrechtse student psychologie Peter Telle,gen houdt een enquête om de sociaal-psychologische status van de Nederlandse Vietnam-de- monstranten te onderzoeken. De deelne mers hieraan komen vooral uit Haarlem, Amsterdam, Utrecht en Nijmegen. In de enquête worden onder meer vra gen gesteld over de veelvuldigheid van demonstreren, de redenen ervan, de poli tieke ideologie en milieu-afkomst. Ook worden vragen gesteld over hun opvattin gen over seksualiteit en hun houding ten opzichte van verdovende middelen. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. De officier van justi tie bij de Amsterdamse rechtbank heeft donderdag 500 boete geëist tegen een 42-jarige buitengewoon hoogleraar in de theoretische chemie aan de universiteit van Amsterdam. Hij wordt beschuldigd van smaadschrift, jegens zijn collega hoogleraar in de chemie, dr. G. J. Hoij- tink. Hij zou dit misdrijf in april 1966 ge pleegd hebben in een anonieme brief aan de Amsterdamse chemicus, dr. J. van Dranen. In de brief werd prof. Hoijtink ervan beschuldigd omgekocht te zijn door de directie van net Shell-laboratorium in Amsterdam om de Shell een woordje mee te laten spreken in benoemingskwesties bij de chemische sub-faculteit van de universiteit. Vier schriftdeskundigen hebben onaf hankelijk van elkaar vastgesteld, dat niemand anders dan de 42-jarige hoogle raar de schrijver van deze anonieme brief kan zijn. De professor heeft steeds ontkend de brief geschreven te hebben. Ook gisteren bleef hij hier bij. De schrift deskundigen vergeleek hij met astrologen. De officier schetste de affaire als één van de vele affaires die binnen de che mische sub-faculteit jarenlang welig ge tierd hebben. De achtergrond van deze affaire noemde hij „wetenschappelijke incest". De staf van de sub-faculteit werd voornamelijk bemand met vroegere stu denten. Iedereen wist hierdoor alles van iedereen. „Alle affaires werden rijkelijk Van onze correspondent) DEN HAAG. Het Tweede Kamerlid Nypels (D'66) heeft aan de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Orde ning gevraagd of het hem bekend is, dat reeds in september 1966 namens een groot aantal gemeenten in het noorden van Noord-Holland aan Gedeputeerde Staten is gevraagd de huurliberalisatie in dit deel van Noord-Holland te bevorderen Heeft de minister over dit verzoek met G.S. van Noord-Holland overleg ge pleegd, zo vraagt de heer Nypels. Indien het overleg nog niet heeft plaatsgehad, is de minister dan bereid, aldus de heer Nypels, bij het aangekon digde overleg met de provinciale bestu ren van Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht over de mogelijkheden van huur liberalisatie in die provincies, voorrang te verlenen aan de bespreking van de situatie in het noordelijk deel van Noord Holland. ADVERTENTIE EEN VAST ADRES VOOR ST. NICOLAAS Door hun persoonlijk karakter staan hoog genoteerd voor SINTERKLAASAVOND I Onze etalages geven talloze GESCHENKIDEEEN I SCHOUWBURG. Stadsschouwburg, (Wilsonsplein) vrij dag 20.15 u.: „Peer Gynt", (Jubileum voorstelling) zaterdag 20.15 u.: „Peer Gynt" (voor leden H.T.E., Rokato en Ju- stitia). Kleinkunsttheater, (Ge.St.Bavo) vrijdag en zaterdag 20.30 u.: Cabaret „Haarlo- heim". MUZIEK. Nieuwe kerk, (Nieuwe Kerksplein) vrij dag 20.15 u.: Concert door „Die Haer- lemsche Musyckcamer" o.l.v. André Kaart. Solist: Hubert Barwasher, fluit. BIOSCOPEN. Cinema Palace, 14 en 20 u.: „Hawaii", 14 J. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „De terug keer van Ringo", 14 j. Vrijdag en zater dag nachtvoorstelling 23.30 u.: „Het mas ker van de demonen", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Buigen of bar sten", 14 j. Zaterdag nachtvoorstelling 23.30: „Een dollar met een gaatje", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Wild in the streets", 18 j. Vrijdag en zaterdag nacht voorstelling 23.30 u.: „The Birds", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Brug- gehoofd Beach Red", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 U.: „Vulkaan der helse driften", 18 j. Studio, 14, 15, 19 en 21.15 u.: vrijdag Een les in liefde", 18 j. Zaterdag „Glim lach van een zomernacht", 18 j. TENTOONSTELLINGEN. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62). Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 17e tot en met de 19de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet „Een keuze uit de collec tie Van Looy". Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Permanente expositie van oude religieu ze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen, fos sielen, mineralen en historische natuur kundige instrumenten. Geopend op werk dagen. behalve op maandag van 10 tot 16 u. De eerste zondag an de maand van 13 tot 16 u. Vleeshal (Grote Markt). Affiche-ten toonstelling „1914-1918". Tot 1 december. Tot en met 5 januari: Wandtapijten van de Poolse weefster Magdalena Abakano- wicz. Beide dagelijks geopend van 10 tot 17 uur. Zondag van 13 tot 17 uur. Vishal (Grote Markt): „Kinderen ma ken een rolding", creatieve werkstukken van schoolkinderen (Kinderboekenweek). Geopend dagelijks van 10 tot 17 u., zon dag 13 tot 17 u. Tot en met 1 december. Galerie-t. (Bakenessergracht 67). Expo sitie „Groupe Automat" uit Parijs. „Licht en beweging" met Bertholto. Gamara, Guidot, Lanati, Lea Dublin, Marcos. Tal- Ion. Dageliiks geopend 11-17 u. Zondag 14-18 uur. Tot en met 22 december. Galerie Zijlstraat, Expositie van schil derijen van Agnes van den Brandeler en kleinplastiek van Karei Gomes. Geopend dagelijks van 12-17 u., maandag-, woens dag- en vrijdagavond van 20-21.30 u. en zondags van 14.30-17 uur. Duysterghast (Boulevard P. Loot, Zand- voort) Expositie van Willem van Dok. Alleen zaterdag en zondag van 14-16 uur. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein). Tentoonstelling schilderijen en tekenin gen van J Ploos van Amstel. Electric Centre (Bakenessergracht 8). Expositie van kunstschilders, waaronder Viktor de Beijer, tot en met 30 november. Dag. geopend van 14 tot 17 en 20.30 tot 24 u., behalve maandag en woensdag. Ateliers '63 (Koudenhornkazerne). Ope ningstentoonstelling, tot 30 november. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 16 u. Za terdag 9 tot 12 u. Raadhuis Bloemendaal, Kunstmarkt, dagelijks van 14-17 uur. Tot en met 8 de cember. DIVERSEN. Waagtaveerne. (hoek Damstraat-Spaar- ne). Vrijdag 19.30 u.: „Wie waagt die zingt", opname radiopgrogramma m.m.v. Herman Erbé, blues en folksong; Marlies Mandersloot, Israëlische liedjes; Johnny Silvo uit Londen. Zaterdag 20 u.: „Met voorbedachten rade", laatste voorstelling van dit programma van Cobi Schreijer en Ronnie Potsdammer. Clubhuis naast D'Appelaar, (Dam straat). Zaterdag 14 u.: „Met geheime opdracht" Robin Hood. Concertgebouw, (L. Begijnestraat). Vrijdag 20 u.: Fries gezelschap „Gysbert Japicx". Treslong (Hillegom): Diner Dansant, dagelijks. Hotel Esplanada (Zandvoort). Dans- en amusementsmuziek. Het Cosmos Trio, dagelijks. Cabaret Dancing Caramella (Zand voort), dagelijks 20 tot 02.00 u.: Dansen met The 5 Atomics. Hotel Bouwes (Zandvoort). Zaterdag en ADVERTENTIE dagelijks 8 uur matinées: zaterdag en zondag 2.30 uur. kaartverkoop bij het RAI-gebouw, kassa Oosthal van 10-16 uur. (Tel. 020 - 79 64 41) zondag dansen Bouncers". met dansorkest „The VRIJDAG 29 NOVEMBER City Theater, 20 u.: „De spookzolder". ZATERDAG 30 NOVEMBER City Theater, 19 en 21.15 u.: „De spook zolder". Stadsschouwburg, 20 u.: „De zeehavik". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 14 tot 17 u.: Expositie tekeningen en gra fiek van zeven kunstenaars. Pieter Vermeulenmusum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag) 9.30 tot 12 u. en 14 tot 16.30 u. VRIJDAG 29 NOVEMBER Kennemer Theater, 19.15 en 21.15 u.: „De wraak van She". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Dick Smart knapt het op". Galerie Boumans, Breestraat 122: Ex positie van Lense Elzinga; geopend van 9 tot 18 u. Stadskantoor, Pres. Kennedyplein: Ex positie van een collectie „American Pop art"; geopend van 8.30 tot 12.30 en 13.30 tot 17.30 u. Microtheater, huize „Scheybeeck", Velserweg 2, 20.30 u.: Vioolrecital door Vera Beths met pianobegeleiding van Stanley Hoogland. ZATERDAG 30 NOVEMBER Kennemer Theater, 19.15 en 21.15 u.: „De wraak van She"; 23.30 u.: „Rilling". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Dick Smart knapt het op". Galerie Boumans, Breestraat 122: Ex positie van Lenze Elzinga: geopend van 9 tot 18 u. ZATERDAG 30 NOVEMBER Marquette Theater, 20 u.: „Bridge over the river Kwai". besproeid met anonieme brieven" aldus de officier. Prof. Hoijtink verklaarde dat de brief zeer beledigend voor hem was. Aanvan kelijk had hij om de inhoud gelachen. Pas toen andere activiteiten van de 42- jarige hoogleraar hem bekend werden, was hij het anders gaan zien, zo zei hij. Prof. Hoijtink had eerst niet het gevoel dat prof. C. grieven tegen hem had .Hij hoorde dit pas bij de indertijd ingestelde ereraad van drie hoogleraren. Hij zei nog de voorspraak van de verdachte te zijn geweest bij diens benoeming tot buiten gewoon hoogleraar. Prof. Hoijtink, die hoogleraar was in de algemene en anorganische chemie aan de Amsterdamse universiteit nam als ge volg van het door de brief ontstane con flict ontslag en aanvaardde een benoe ming als hoogleraar aan de universiteit van Sheffield (Engeland). JOURE. Terwijl de heer G. H. King- ma uit Akmarijp met zijn vrouw in Tur kije was voor de voetbalwedstrijd Fener- bahce-Ajax, is zijn boerderij op het voor huis na door brand verwoest. Twee koei en kwamen in de vlammen om. De schade bedraagt ongeveer 200.000, ADVERTENTIE VAN SINTERKLAAS EN ZWARTE PIET BIJ GOULASH, HACHEE EN SHASLIK Het KNMI dtelt mee: De luchtdrukverschillen boven ons land zijn klein, zodat donderdagavond op veel plaatsen mist onstond. De temperaturen daalden daarbij tot even onder het vries punt. Door de luchtdrukstijging boven de Noordzee zal een oude frontale zone zich in de richting van ons land verplaatsen Aan de achterzijde van dit front zal in het noorden van het land de wind lucht van zee aanvoeren, waardoor de vorst- kans daar afneemt. Plaatselijk kan ech ter de frontale bewolking wat regen of motregen veroorzaken. Vanavond vormt zich op veel plaatsen weer mist, die zich zaterdag vooral in het zuiden van het land geruime tijd zal handhaven. VOORUITZICHTEN: Voornamelijk droog, plaatselijk mist en kans op lichte vorst in de nacht. Voor zondag: Zon: 10 tot 60 pet.; min. temp.: van on geveer normaal tot 4 graden onder nor maal; max. temp.: omstreeks normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 pet.; kans op een geheel droog etmaal: 60 percent WEERRAPPORTEN Maximum- an minimum .3 Q 5 c 1 w temperaturen V 3 binnen- en buitenland ÉS Amsterdam mist w.st. 10 0 0 De Bilt mist wst 10 -1 0 Deelen mist w.st. 11 0 0 Lelde motregen w.st. 10 -1 0.2 Eindhoven mist 7ZO 12 0 0 Den Helder motregen w.st. 11 2 0.1 Rotterdam mist w.st 12 3 0 Twente mist z 12 -1 0 Vlissingen mist zzo 10 4 0 Z.-Limburg onbew z 14 2 0 Athene zw. bew. nnw 11 8 0 Aberdeen half böw. nw 9 3 0.3 Barcelona regen w.st. 18 15 10 Belgrado niet ontvangen Berlijn onbew z 6 -2 0 Bordeaux zw. b^w. ono 11 11 2 Brussel onbew zzo 12 4 0 Frankfort mist zzw 1 -0 0.2 Genève motregen w 3 2 0.1 Grenoble zw bew O 15 1 0 Helsinki sneeuw ono 2. -0 5 Innsoruck mist w.st. 10 -5 0 Kopenhagen motregen wzw 7 4 0 Lissabon licht b^w nw 11 9 3 Locarno onbew w st. 11 -2 0 Londen gehnew n 13 7 0 Luxemburg mist zo 7 -4 0 Madrid regenbui z 13 6 0 Malaga gen. bew. w.st. 15 10 53 Mallorca licht bew ono 19 13 0 München mist zzw 0 -0 1 Nice half bew o 15 8 0 Oslo onbew no 2 -2 10 Parijs onbew. w st 11 1 0 Rome licht bew. O 11 1 0 Stockholm zw oew nnw 6 2 7 Wenen sneeuw 70 2 -2 0 Ztirich mist wnw 1 -1 0.1 ZATERDAG 30 NOVEMBER Zon op 8.24 uur; onder 16.33 uur. Maan op 14.30 uur; onder 3.29 uur. Volle maan Laatste kwartier Nieuwe maan Eerste kwartier MAANSTANDEN 5 december 0.07 uur. 13 lecember 1.49 uur. 19 december 19.10 uur. 26 december 15.14 uur. HOOG EN LAAG WATER IN 1JMUIDEN VRIJDAG 29 NOVEMBER Hoog water 11.42 uui en - uur. Laag water 7.90 uur en 19 oi uur ZATERDAG 30 NOVEMBER Hoog water 0.i5 uur en 12.43 uur. Laag water 8.16 uur on 20.34 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2