Verschil van inzicht bij B. enW. over de bestuurlijke indeling HEEMSKERK DRIEHUIS SANTPOORT VELSEN-Z Twee maanden en vijf jaar ontzegging geëist tegen Velser koopman Streekvervoer zal betere service moeten verlenen LOEME Algemene lof voor commissie Beverwijkse raad sprak zijn geloof uit in cultureel centrum en sporthal Slechts de financiën breekpunt Meerderheid en minderheid GEM. VELSEN aasasi BEVERWIJKS RAAD DINSDAG BIJEEN Geen algehele samenvoeging DCIJ bleef nog steeds ongeslagen HAARLEMSE RECHTBANK I GEM, VELSEN I Bar-Dancing „De Veertien Balken" Uw leverancier voor KOLEN en OLIE VRIJDAG 29 NOVEMBER 1968 5 Onuitvoerbaar Alles gaat goed GEM. BEVERWUK Samenspel Meerstraat 56 Beverwijk ANNO NU Leslie en Loren The Whiskers DIRECTEUR GELDERSE TRAMWEGEN: Referendum Ernst Puzzëlprijswinnaars De minister heeft gekozen voor de vorming van één gemeente door het samensmelten van de drie IJmondge- meenten. B. en W. concluderen, dat het doel thans is om van het oorspronkelijke plan tot vorming van een stedelijke een heid aan de IJmond nog zoveel mogelijk te redden. De minister wil een nieuwe eenheid vormen en deze leefbaar maken door moderne stedelijke voorzieningen zonder doublures op de noordelijke en zuidelijke oever, omdat deze elk voor zich een armetierig bestaan zouden leiden. B. en W. wijzen er op, dat het groeien naar een „stad van allure" technisch onuitvoerbaar is. De kanaalscheiding en de afstand tussen de woonkernen verhin deren het ontstaan van een stad, welke geen doublures kent in het recreatieve, het evonomische, het kerkelijke en het maatschappelijke leven. Een geforceerde binding, als thans voorgesteld zal juist wel een streven naar voorzieningen op Noord en Zuid opwekken en bij falen, ontevredenheid oproepen en het verlangen naar scheiding aanwakkeren. Daarnaast attenderen B. en W. op een beslissing van de minister van binnenlandse zaken, dat hij geen medewerking zal verlenen aan het uitbreiden van Deventer naar het westen over de IJssel, daar het nieuwe gedeelte van Deventer een grote bedreiging zou vormen van de huidige city en bovendien is er het gebrek aan voldoende integratie van de beide stadshelften. Bij Rotterdam gaat dit reeds met moeite. Een dergelijke inte gratie is eerst mogelijk bij een veel gro tere omvang zoals in Parijs en Londen Een en ander wordt zelfs onderstreept door Gedeputeerde Staten, die in hun „nota bestuursv orzieningen in Noord- Holland" van 3 september 1968 wijzen op de verschillen in taakstelling en in de functies van de IJmond en Zuid-Kenne- merland. G. S. attenderen tevens er op, het Noordzeekanaal als een breuklijn te zien in het bestuurszaken. In de nota wordt er op gewezen, dat het behartigen van de belangen door één agglomeratie- bestuur zou kunnen leiden tot ongewenste spanningen, welke de gewenste ontwikke ling niet ten goede zouden komen. B. en W. van Beverwijk stellen daarnaast voorts nog, dat, zou een dergelijke on gunstige ontwikkeling al binnen de gren zen van een agglomeratie moeten wor den verwacht; dit des te meer gevreesd zal worden binnen de grenzen van een gemeente, waar spanningen als deze de (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK De gemeenteraad van Beverwijk heeft van het ge meentebestuur een raadsvoordracht ontvangen betreffende de bestuurlijke indeling van het IJmondgebied, inhoudende een raadsvoordracht van B. en W. inzake grenswijzigingen in het IJmondgebied. Hierbij zijn gevoegd drie bijlagen. Allereerst een nota inzake het wetsontwerp van 12 juli 1968 tot opheffing van de gemeenten Beverwijk, Heemskerk en Velsen en vorming van een nieuwe gemeente IJmuiden. Voorts zijn er bijgevoegd opmerkingen bij de memorie van toelichting betreffende de opheffing van de drie IJmondgemeenten en de vorming van een nieuwe gemeente iJmui- den en tot slot presenteren B. en W. enige opmerkingen bij het desbe treffend ontwerp van wet. Het college van burgemeester en wet houders vestigt er de aandacht van de raadsleden op, dat bij het toezenden van het ontwerp van wet, niet is gevraagd naar het advies van de Beverwijkse ge meenteraad. Onder deze omstandigheden menen B. en W. zullen beschouwingen over het nieuwe ontwerp het beste kun nen worden gehouden aan de hand van een nota, waarin de hoofdpunten worden belicht. Het ligt in de bedoeling van het college deze stukken in een op 3 december te houden raadsvergadering aan de orde te stellen. Allereerst wat betreft de nota inzake het wetsontwerp. Daarin stelt de minis ter het te betreuren, dat de gemeenten in het westen van het Noordzeekanaalge- bied elkander nog niet hebben kunnen vinden. De minister wijst op vier mo gelijkheden: Het vormen van een bijzonder be stuurslichaam het samenvoegen van Beverwijk en Heemskerk het leggen van de grens tussen Bever wijk en Velsen in het Noordzeekanaal met gelijktijdig samenvoeging van Bever wijk en Heemskerk het samensmelten van Beverwijk, Heemskerk en Velsen. Deze mogelijkheden worden in de me morie van toelichting getoetst aan be paalde normen, te weten: Het verkrijgen en behouden van goe de bestuurlijke verhoudingen; het tot stand komen van moderne ste delijke voorzieningen; het bevorderen van planmatige woning bouw voor het gehele gebied; het scheppen van een gunstig industrie klimaat; het oplossen van aanpassingsmoeilijk heden tussen Beverwijk en Heemskerk; en het veilig stellen van de belangen van het Noordzeekanaalgebied. neiging hebben zich emotioneel te accu muleren (opstapelen). Daarom zo menen B. en W. kan de visie van G.S. slechts leiden tot de conclusie, dat de grens tussen de verschillende belangensferen en taakverdelingen in het Noordzeekanaal ligt. De beste voorwaarden voor een homo geen bestuur zijn daar aanwezig zo stelt het Beverwij kse gemeentebestuur waar de bestuursvorm past bij de bestuurstaak. In zuidelijke richting geeft het kanaal als natuurlijke grens de scheiding aan van de bestuursgebieden in noordelijke richting zullen de plaatse lijke omstandigheden het streven naar eenheid in beleid bevorderen. Sedert 1964 zijn de contacten in het bijzonder in de laatste jaren belang rijk verbeterd. Tussen Beverwijk en Heemskerk zo stellen B. en W. is een uitstekende samenwerking ontstaan onder meer op het gebied van de onder wijsvoorzieningen en van de planologie Met Velsen werden de verhoudingen ook beter doch als gevolg van de schei ding door het Noordzeekanaal zijn de contacten tussen noord- en zuidoever minder intensief. Uitvoerig vermelden B. en W. in de nota de mogelijkheden op de noordelijke oever van het tot stand komen van mo derne stedelijke voorzieningen. Bever wijk, Heemskerk en Velsen-Noord tellen tezamen ongeveer 80.000 inwoners over enige jaren wellicht 110.000. Ten aanzien van het bevorderen van een goede woning bouw voor het gehele gebied, zijn B. en W het ermee eens, cfat het woonruimte probleem in de toekomst voornamelijk buiten de IJmond zal liggen, reden waarom men moet komen tot een samenspraak tussen de IJmondgemeen ten enerzijds en de buiten de IJmond ge legen gemeenten anderzijds. Voor wat betreft het scheppen van een gunstig industrieklimaat, wordt in de nota gesteld, dat IJmuiden, behalve enige kleine industrieën, grote visserijbe drijven kent; terwijl in Velsen-Noord en Beverwijk het hoogovenbedrijf tot ont wikkeling is gekomen. Dit bedrijf kwam tot stand op de noordoever, op een ter rein, dat aan de gemeente Velsen bleef. Doch op Beverwijks gebied ligt reeds een Hoogoventerrein, dat bijna even groot is als het Hoogoventerrein gelegen in de gemeente Velsen. Uitbreidingen kunnen in de toekomst slechts plaats heb ben op Beverwijks of Heemskerks terri toir. Met betrekking tot het veilig stellen van de belangen van het Noordzeekanaal ligt er geen afzonderlijke of gemeen schappelijke taak voor Noord en Zuid zo vernemen de Beverwijkse raadsleden. De zorg voor de bevaarbaarheid van de vaargeul in het kanaal, de exploitatie van de sluizen, verbeteringen van de weg naar zee liggen op de weg van Rijkswaterstaat in relatie tot de eigen vissershaven en de gemeentelijke en par ticuliere havens aan het Noordzeekanaal. Eventueel overleg kan op de normale wijze plaats hebben. Er zijn vier grote bestuurseenheden in het Noordzeekanaalgebied, namelijk Groot-Amsterdam, de Zaanstreek. IJ mond en Zuid-Kennemerland. De minis ter denkt aan een krachtige tegenhanger van Amsterdam. Doch het Beverwijkse gemeentebestuur stelt zich op het stand punt, dat voor de verdere ontwikkeling van het Noordzeekanaalgebied geen tegenspel tegen maar samenspel met iedere gemeente, dus ook Amsterdam, vereist is. Tot slot zegt de nota, dat er naast de door de minister genoemde mogelijk heden nog een vijfde bestaat. Namelijk, dat Beverwijk en Velsen-Noord als één geheel gaan optreden en dan tezamen met Heemskerk naar buiten als een een heid optreden, daar waar de schaalver groting zulks eist. In het kerkelijke-, ver- enigings- en zakenleven is de kanaal scheiding trouwens reeds sedert lang als reëel erkend. (De twee R.K. wethouders en de raadsvoorzitter zijn zeer gepor teerd voor deze mogelijkheid). Ook vol gens de andere hiervoor reeds behan delde mogelijkheden bestaat er geen bezwaar tegen zulk een oplossing zo wordt o pgemerkt. De instelling van een bijzondere be- burgemeester en wethouders zal voor burgemeester enwethouders zal voor de IJmond-Noord geen effectieve oplos sing betekenen. Dit neemt echter niet weg, dat de instelling daarvan voor een groter gebied te allen tijde te overwegen valt. De bestuurlijke verhoudingen in de IJmond zijn, zoals gezegd, de laatste jaren belangrijk verbeterd en normale intergemeentelijke contacten zijn bezig zich te ontwikkelen. Dit alles leidt tot het inzicht, dat de economische, sociale en culturele ontwik kelingen zich verder zullen ontplooien in het gebied van de Kennemerlanden ten noorden van het Noordzeekanaal aldus de conclusie van B. en W. Het is het welbegrepen belang zo vervolgen zij van de gemeenten Beverwijk en Heemskerk doe eenheid in beleid een deze groeiende gemeenschap vorm te geven en het is beider taak daaraan duurzaam mede te werken. Het ligt in het voornemen bovenstaande onder de aandacht van de Tweede Kamer te brengen Aan het slot van de nota wordt een aparte bijlage gewijd aan wensen, indien het wetsontwerp tot samenvoeging der drie gemeenten mocht worden aanvaard Deze wensen hebben betrekking op ver lenging van bepaalde omschreven ter mijnen waarin regelingen moeten wor den getroffen en voorzieningen moeten tot stand komen. Opgemerkt wordt dat de tijdsduur, waarin een en ander moet geschieden te kort is. Voorts wordt als wens geuit de nieuwe gemeente te ver delen in twee kieskringen, één ten noor den en één ten zuiden van het Noord- zeekanaal. (Van onze dammedewerker) IJMOND. In de zevende ronde van het damtoernooi om het clubkampioen schap van Noord-Holland behaalde de IJmuider damclub DCIJ een 15-5 over winning op Schagen. De DCIJ-ers staan na de zevende ronde met zeven gewon nen wedstrijden wel zeer fraai aan de kop. In deze moeilijke uitwedstrijd tegen Schagen wisten Tielrooy, Lares, Pippel v. d. Berg, van Straten en Winter hun partij te winnen Beukema, Vooys en Duivenbode speelden remise, terwijl Jos Bierman zijn partij verloor. Maandag avond speelt het DCIJ-tiental uit tegen Diemen. Indien DCIJ de kampioenstitel 1968 van Noord-Holland wint komt het volgend seizoen 1969 uit in de landelijke hoofdklasse. ADVERTENTIE VRIJDAG- en ZATERDAGAVOND DANSEN m.m.v. (Zaterdagavond open van 8—2 uur) ZONDAGMIDDAG ZONDAGAVOND (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM. Twee maanden gevan genisstraf en vijf jaar ontzegging heeft de officier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank donderdag geëist tegen een 51- jarige koopman uit Velsen. De koopman was rijden onder invloed, veroorzaken DEN HAAG. „Indien verlaging van het verzorgingsniveau niet verantwoord is of een dergelijke verlaging geen vol doende effect zou hebben op herstel van het evenwicht tussen kosten en opbreng sten van het openbare streekvervoer, is de enige weg een bijdrage van de over heid. Deze bijdrage zal naar mijn me ning door de vervoersonderneming moe ten worden terugbetaald zodra de op brengsten de kosten weer overschrijven". Dit heeft ir. A. H. H. Robbe, Groskamp, directeur van de Gelderse Tramwegen gezegd in een toespraak voor de stich ting Nederlands Vervoerswetenschappe- lijk Instituut tijdens een luchbijeenkomst in het Nederlands Congresgebouw in Den Haag. De titel van zijn toespraak luidde: „De plaats van de autobusdiensten in de toekomstige vervoersvoorziening. De heer Robbe Groskamp ging ervan uit, dat het niveau van het streekvervoer in ons land historisch is gegroeid in sa menhang met de ontwikkeling van -e streek. Het evenwicht tussen de aanwzi- ge behoefte aan vervoer en het aanbod hiervan is^ naar zijn oordeel door de on dernemers voortdurend gezocht en opti maal benaderd. Zorgen geven de kostenstijgingen. Als de kostprijs van het streekvervoer in 1961 wordt gesteld op 100 is deze prijs nu opgelopen tot 140. De heer Robbe Groskamp wees er met nadruk op, dat tariefsverhogingen, die uitgaan boven een algemene tendens tot prijsverhoging, de ontvangsten niet of on voldoende kunnen doen toenemen Ook frequentieverlaging biedt geen oplossing, omdat daar naar zijn mening in de mees te gevallen evenwel vervoersverlies als kostenbesparing mee wordt bereikt. de directeur van het Gelderse vervoers bedrijf meende, dat van in het oosten, noorden en zuiden werkende streekver- voersbedrijven moet kunnen worden ver langd, dat de reizigers naar de Randstad Holland daar om ongeveer tien uur 's mor gens moeten kunnen zijn, om daar onge veer acht uur 's avonds weer vertrekkend, hun woonplaats 's avonds nog te kunnen bereiken. Dit legt op deze bedrijven de plicht, aldus de heer Robbe Groskamp, 's ochtends vroeg te beginnen en tot 's avonds laat in exploitatie te blijven. In het streekvervoer mogen volgens de heer Robbe Groskamp in de toekomst niet dan bij wijze van hoge uitzondering staanplaatsen voorkomen. Grote zorg dient te worden besteed aan het zitmeu bel, de verwarming en de ventilatie. „Op deze punten", aldus de heer Robbe Gros kamp, „moet de autobusdienst in het streekvervoer concureren met het com fort van de particuliere auto." (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Geschaard rond de fraaie maquette van de sporthal men kon nu eens zien waarover men praat te heeft de gemeenteraad van Bever wijk besloten om in principe de sport hal en het culturele centrum te bouwen. Men ging niet zonder slag of stoot ak koord met de voorstellen van B. en W. en er werd zelfs een motie ingediend. Over de grote lijn was men het echter volkomen eens. Toen de voorzitter, burge meester J. G. S. Bruinsma, dan ook aan het einde van langdurige zitting een haast dramatisch beroep deed op de raad „om toch duidelijk uw geloof uit te spreken in de twee projecten die zo noodzakelijk zjjn voor de IJmond-Noord" kon de zaak met algemene stemmen beklonken wor den. Opvallend was de algemene lof die werd gezwaaid naar de commissie, bestaande uit niet-raadsleden, welke in zo korte tijd zulke gedegen nota's op tafel had we ten te brengen. Het breekpunt werd ui teraard gevormd door de financiën en men kon het de raad niet kwalijk nemen dat er over investeringen van zo'n 3% miljoen voor het culturele centrum en 1,8 miljoen voor de sporthal even gepraat moest worden, ook al ging het slechts om een principebesluit. Men zou namelijk in de komende jaren worden geconfronteerd met een gat in de begroting van 2% ton. Over de vraag hoe dat gat gedicht zou moeten worden kon het college van B en W. slechts optimistische geluiden laten horen. En eigenlijk klonk er ook nog een pes simistisch geluid vanachter de college tafel, al moest dit dan louter figuurlijk opgevat worden omdat het in schriftelijke vorm was gekomen van de wethouder van Financiën, de heer E. Gerritse (P.v.d.A.). Deze had er in een brief bij de raadstukken op gewezen dat voor rente en afschrijving gedacht kon worden aan verhoging van het aantal opcenten op de personele belasting Ten aanzien van de financieringsmiddelen had hij zich afge vraagd of men niet beter de volle ander- half miljoen uit het fonds van de Hoog ovens voor de sporthal kon bestemmen en later kon denken over het centrum. Zijn waarschuwende vinger diende uit stekend als tegenwicht bij de enthousiaste en optimistische betogen van de wethou ders A. J. Her mes (K.V.P.) en F. R. W. Kaebisch (P.v.d.A.) „De hele gemeente kijkt vanavond met grote ogen om te zien tot welk besluit u komt en ook van buiten de gemeente. Ik geloof dat vanavond uw prestige op het spel staat", aldus begon de voorzitter de behandeling. De K.V.P. verklaarde zich bij monde van de heer Jac de We ij er zodanig voorstander, dat men zelfs con cessies wilde doen, onder meer bij het voorstel om de sporthal vóór het cen trum in uitvoering te nemen en ook voor de plaats (tussen Hoflanderweg en Laan van Meerestein), hoewel de raad in feite een ander terrein had aangeduid. Tot wet houder Gerritse zei hij, dat men bij Ge deputeerde Staten de grootst mogelijke soepelheid mocht verwachten. Verder was hij optimistisch over de stijgende uit keringen uit het gemeentenfonds, meen de dat van de gebruikers van de sporthal wel wat extra's gevergd kon worden en dacht dat voor het centrum financieel wel enig soelaas gevonden kon worden in overleg met de andere gemeenten van het noordelijk IJmond-gebied, waarvoor het culturele centrum toch van groot be lang was. De heer D. J. Joustra (P.v.d.A.) was zelfs enthousiast o ver de nieuwe plaats die de commissie had ontdekt, ter wijl hij ook de splitsing in twee projecten zeer toejuichte. Over de financiële zijde van de medaille was hij bijzonder opti mistisch en in elk geval wees hij elke be lastingverhoging van de hand. Onder het motto „beter een half ei dan een lege dop" kwam hij met het idee om het volle TT„„~„,.„r>c tp stemmen voor de sporthal en het andere project later op gang te brengen samen met andere gemeenten Hij vroeg zich af hoe men de f 20 000 van de burgerij tracht te te krijgen en meende dat hier wel eens een referendum over gehouden kon worden. De heer D. Koger (P.C.G.) beklaag de zich erover dat er geen vooroverleg was geweest met de financiële commissie. Dit beginselbesluit noemde hij een sprong in het duister zolang niet duidelijk was of er reële mogelijkheden waren voor dek kingsmiddelen. Hij wilde liever niet naar hogere lasten voor de inwoners maar wel naar vermindering van uitgaven kijken, doch stelde de centrumfunctie van de ge meente boven alles. Mevrouw A. B o 11 e-P r e n t (P.S.P.) had door het centrum van Stadskanaal, dat de commissie als uitgangspunt had genomen, vrees voor drempelvrees ge kregen, maar vond de sporthal een ju weel. Haar moeilijkheden lagen op finan cieel terrein en zij betoogde dat haar fractie niet bereid was mee te werken aan hogere indirecte belastingen. In zijn antwoord ze4 wethouder Hermes helemaal niet bang te zijn voor drempel vrees! Van de investering meende hij dat die in vijf jaar toch rond te krijgen moest zijn. Ook het vraagstuk van de dekkings middelen verschoof hij naar 'n later tijd stip, want dat kwam pas bij de begro ting voor 1970 aan de orde. Er kon veel bereikt worden indien de gemeente hoge re instanties liet weten dat het haar ernst was met het verbeteren van de infrastruc tuur. Na dit gloedvolle betoog scheen er voor wethouder Kaebisch weinig meer over te zijn, maar wel trok hij alle aandacht met zijn mededeling dat er zeer spoedig met de sporthal begonnen zou kunnen worden en dat er zelfs al in het terrein gesondeerd is. Hij meende dat de sporthal geen luxe project genoemd kon worden. De subsidie van twee ton van het ministerie is nog niet zeker omdat men in Den Haag juist wacht op het raadsbesluit. Wethouder Gerritse. wel gedwongen om zijn brief toe te lichten, zei dat de finan ciële situatie voor de komende jaren niet te overzien was, al zal zij voor de ge meente wel gemakkelijker worden. Hij had het alleen eenvoudiger gevonden alle moeilijkheden te omzeilen. Hij bestreed genuanceerd de mening dat hij belasting verhoging noodzakelijk achtte door te stellen dat men erover zou kunnen den ken. De voorzitter stelde nadrukkelijk dat het hier slechts om een principebesluit ging. Er was een sprankje meer hoop voor wat betreft de medewerking van het rijk. Van de zijde van de Hoogovens had hij nog die middag te horen gekregen dat men van harte instemt met de verdeling van het fonds (6 ton voor de sporthal en 9 voor het centrum). De heer M. F. Menist (P.v.d.A.) stelde nog voor om de negen ton voor het centrum eerst als lening ter beschikking te stellen van de sporthal, waarmee een rentewinst van 11.000 per jaar kon wor den gehaald, maar hij vroeg zich niet af hoe daarna het centrum geifnancierd moest worden. In laatste instantie diende mevrouw Bolte namens de P.S.P.-fractie en me vrouw M. E. SohmohlHeijnes (P.v.d.A.) een motie in waarin de wens werd uitgesproken van de raad om zich nader te beraden indien het aantrekken van de financieringsmiddelen tot vertra ging zou leiden. Na beraad tijdens de koffiepauze ontraadde de voorzitter de motie. Men moest duidelijk zijn geloof uitspreken in de twee projecten. Als men in Haarlem las dat de raad zelf weifel de, dan was dat niet bepaald bevorderlijk De motie vond hij overbodig en de aan sporing die er in lag opgesloten was voor het college helemaal niet nodig. Toen de voorstellen waren aangenomen zei de heer Bruinsma: „Ik feliciteer u hiermee, maar ik feliciteer in het bijzonder de be volking van Beverwijk." van een aanrijding en doorrijden na die aanrijding ten laste gelegd. Op 5 oktober botste hij in de Meervliet- straat tegen een geparkeerde auto. Dit zou gebeurd zijn terwijl de man onder invloed verkeerde. Momenteel zit de koopman een straf van twee maanden voor rijden onder invloed uit, hij heeft een lang strafblad. Bij de laatste veroordeling is ook een ont zegging van vier jaar opgelegd. Donder dag ontkende hij onder invloed te heb ben gereden. Hij schreef zijn toestand aan het gebruik van een anti-alcohol medicijn toe. De echtgenote en zoon van de eigenaar van de aangereden auto traden donderdag als getuigen op. Zij verklaarden dat de koopman „geen zinnig woord" zei, zijn rijbewijs en verzekeringspapieren niet wilde tonen en zich als een dronkeman gedroeg toen zij na de botsing bij zijn auto kwamen. De zoon vertelde een ster ke dranklucht te hebben geroken. Zij had den een minuut of tien met de koopman gepraat. Toen de zoon opperde de politie te halen, reed de verdachte weg. Toch zag de officier van Justitie door rijden zonder zich bekend te hebben ge maakt, niet bewezen. Tijdens het gesprek van tien minuten had men de identiteit van de koopman vast kunnen stellen, vond de officier. Ook bleek dat familie van de koopman naar de politie was ge gaan om de zaak te regelen. Wel achtte de officier het onder invloed een aanrij ding veroorzaken, bewezen. De raadsman, mr. Viskil, zag wel aan wijzingen in de richting van rijden onder invloed, maar geen voldoende bewijzen. Hij vond het niet onmogelijk dat het anti-alcoholmiddel van betekenis was ge weest. Hij wilde zijn cliënt alleen voor het maken van een verkeersfout veroor deeld zien, en dan tot een lagere straf. De rechtbank doet op donderdag 12 de cember uitspraak. PUZZELPRIJSWINNAARS PUZZEL 47 7,50: Mevr. G. PrangerSmit, Midden- duinerweg 87, Santpoort. 5.Mevr. Joh. Orthde Blank, Hof stedestraat 12, IJmuiden. 2,50: Mevr. J OldenburgBos, Gj ert senstraat 15, IJmuiden. AUV EK'l'ENTlE Willemsbeekweq 88 - Tel. 1 46 27 Vraag naar onze SPAARREGELING I (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK In 't college van bur gemeester en wethouders bestaat wel iegelijk een verschil van inzicht inzake de bestuurlijke indeling van het IJ mondgebied W as er aanvankelijk een meerderheidsstandpunt, dat zich uit sprak voor de fusie van uitsluitend Velsen-Noord. Beverwijk en Heems kerk en waarbij de meerderheid werd gevormd door de raadsvoorzitter burgemeester 1 G. S. Bruinsma en de beide P.v.d.A-wethouders F. R W Kaebisch en E Gerritse thans blijkt dat de raadsvoorzitter van zijn oor spronkelijk standpunt is afgestapt. Samen met dc K.V.I^.-wethouders W. Vessies en A J Hermes spreekt hij zich thans uit. dat Beverwijk met Vel sen-Noord als één geheel, tezamen met Heemskerk, naar buiten als een een heid optreden gaan, waar de schaal vergroting zulks eist. Dit is dus de vijfde mogelijkheid naast de vier mo gelijkheden welke door de minister zijn genoemd.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 5