Berekening van de BVA: Nederlanders hebben in EEG kleinste aantal vakantiedagen Aflossing op staatslening pas na tien jaar Senator Gulden Eeuw alleen om de geur al! Effectemakelaars in New York kopen vee NOG MEER STORMWEER VOOR DE BOEG FINANCIEEL OVERZICHT ECHT TAPIJT T0PVL0ER KORTING hl andere landen profiteert men van veel meer feestdagen Burgemeester en raad verzoend Regering wil meer diensten buiten de randstad Esso gaat vrijuit met paradekaartjes Scheepvaartberichten Wall Street Levensonderhoud duurder 10 ON AC's AUTOSHOP I ZATERDAG 30 NOVEMBER 1968 In Gorinchem 3 handschoenen uit een grote koilektie ANEGANG 17-HAARLEM Niet voor niets werd Senator Gulden Eeuw het lijfmerk van de Connaisseurs du Tabac. Zo'n edele sigaar van 32 of 35 cent verschaft echte kenner een puur onvervalst rookgenot! Puur tabak! BIJ EEN ECHTE VLOERENSPECIALIST MEER KEUS EN BETERE VOORLICHTING! EUROPEES TAPIJT CENTRUM Koningstraat 116 Beverwijk Duitse voorsprong Stutten rond pond Koersverbeteringen Tegenstellingen 10-40 PROCENT FIAT Kort economisch nieuws UTRECHT In de zes E.E.G.-landen hebben zowel de Nederlandse handarbei ders als de Nederlandse beambten het geringste aantal vakantiedagen, zeker als men daarbij ook nog rekening houdt met de feestdagen, die elders veel vaker voorkomen dan bij ons. De katholieke bond van werknemers in bank- en verzekeringsbedrijf en admini stratieve kantoren B.V.A. heeft een bere kening gemaakt, gebaseerd op cijfers .van de commissie van de Europese ge meenschappen. De B.V.A. heeft al vaker aangedrongen op langere vakanties en meer vrije tijd voor beambten. Dit on der meer omdat in verband met de automatisering de beschikbare arbeid over zoveel mogelijk mensen moet wor den verdeeld, hetgeen volgens de B.V.A. ook redelijk is omdat de automatisering een grotere inspanning vergt van de werknemers. Uit de B.V.A.-berekeningen, waarbij de gewone zaterdagen en zondagen niet als werkdagen zijn geteld, blijkt dat in Duitsland de handarbeiders recht hebben op 29 a 32 betaalde vakantiedagen en de beambten op 30 a 33 (inclusief tien a der tien feestadgen). In Frankrijk is de si tuatie voor handarbeiders 31 a 34 da gen en voor beambten eenzelfde aantal (inclusief elf feestdagen). In België krij gen handarbeiders 26 dagen en beamb ten 26 a 29 dagen (inclusief elf feestda gen). In Italië hebben de handarbeiders 27 a 32 vrije dagen en de beambten 27 a 43 (inclusief zeventien feestdagen), in Luxemburg hebben de handarbeiders en de beambten ieder 27 k 32 dagen inclu sief tien feestdagen). Voor Nederland komt de B.V.A. op 22 a25 vrije werkda- dagen voor handarbeiders en 22 a 28 da gen voor hoofdarbeiders (inclusief zeven feestdagen). Dat achter de verschillende catego rieën in de diverse landen variable aan tallen vrije werkdagen zijn vermeld vindt zijn oorzaak in de omstandigheid, dat het recht op vakantie mede wordt bepaald door leeftijd en dienstjaren. Uit het ver- gelijkend overzicht van de B.V.A. blijkt eveneens, dat vele andere landen niet alleen aanzienlijk meer feestdagen ken nen, waarop niet wordt gewerkt met be houd van loon, maar dat men in tal van landen ook gunstiger regelingen heeft voor buitengewone vrije dagen, zoals bij huwelijk, overlijden, priesterwijding, plechtige communie en lidmaatschap van een rechtbank-jury. GORINCHEM Het geschil tussen de burgemeester en de gemeenteraad van Gorinchem behoort tot het verleden. Burgemeester ridder van Rappard heeft in de raadsvergadering verklaard dat zijn opmerkingen in een interview niet als kwetsend moeten worden beschouwd en zo ook niet zijn bedoeld. Het zakelijk element zal voortaan de boventoon voeren en het gemeentebelang zal voorgaan boven persoonlijke elemen ten in de verhouding. De gemeenteraad was van oordeel dat door deze verklaring de weg naar de verzoening is vrijgemaakt. Alleen het P.S.P.-raadslid J. Muilwijk onderschreef dit standpunt van de raad niet. Voor de nieuwe staatslening, die we gisteren al hebben gemeld, geldt dat in schrijvers, die tegen een hogere koers hebben ingeschreven dan die welke de minister heeft vastgesteld, hun inschrij ving ten volle krijgen toegewezen. De af rekening van de aan hen toegewezen schuldbewijzen vindt te zijner tijd echter niet plaats tegen de door hen ingeschre ven koers, maar tegen de door de minis ter vastgestelde lagere koers. De rest van de lening zal worden toe gewezen aan die inschrijvers die tegen een koers hebben ingeschreven die gelijk is aan de door de minister vastgestelde koers van uitgifte Indien het gezamen lijk ingeschreven bedrag van deze in schrijvers het daarvoor beschikbare be drag van de lening overtreft, zal op deze inschrijvingen een percentuele toewijzing plaatsvinden. Inschrijvers die beneden de vastgestelde koers hebben ingeschreven, krijgen niets toegewezen. Op de lening zal de eerste tien jaren geen aflossing plaatsvinden. Daarna, te beginnen op 2 januari 1980, zal aflossing geschieden in vijftien jaarlijkse termij nen en wel afwisselend zeven, zes en zeven percent per jaar, zodat telkens in drie opeenvolgende jaren twintig percent van de lening wordt gedelgd. Versterkte of algehele delging is in de •erste tien jaren niet toegestaan. De rente gaat in op 2 januari 1969; de coupons verschijnen jaarlijks op 2 januari. De storting op de toegewezen schuldbewijzen zal moeten geschieden op dinsdag 7 ja nuari 1969. Aangezien deze storting vijf dagen na de coupondatum geschiedt, zal op de stortingsdatum een bedrag van 0.90 per 1000 aan lopende rente moe ten worden bijbetaald. Schuldbewijzen in de nieuwe lening zullen worden afgegeven in stukken van 1000 en 100, terwijl deelneming in de lening in de vorm van schuldregisterin schrijvingen zal kunnen geschieden tot bedragen van tenminste 100.000. Het ligt in de bedoeling de inschrijving open te ADVERTENTIE stellen op donderdag 12 december van 9-15 uur. Inschrijvingen dienen te worden ingediend door tussenkomst van een bankinstelling of commissionair in effec ten. Opneming van deze lening in de notering ter beurze van Amsterdam en Rotterdam zal worden bevorderd. Het prospectus zal binnenkort, vermoedelijk op 5 december verschijnen. DEN HAAG. De regering betreurt het ten zeerste dat tot nog toe slechts één grote administratieve instelling, niet behorende tot de rijksdiensten, namelijk Centraal Beheer, heeft besloten tot verhuizing naar buiten de randstad. Dit hebben de ministers van Economische Zaken, van Sociale Zaken en Volksge zondheid en van Ruimtelijke Ordening geantwoord op schriftelijke vragen van de Tweede-Kamerleden Maenen (KVP), Janssen (groep-Aard en) en Oele (PvdA.). Naar de mening van de regering dient alles in het werk gesteld te worden om de verhuizing van grote administratieve dienst naar buiten de randstad te be vorderen in het kader van het spreidings- beleid. ADVERTENTIE 1. Varkensleer handschoen met wollen tricot-voering in bruin en grijs. Lage prijs 19,95 Import nappa handschoen sportief handgenaaid model met tricotvoering 16,90 3. „Lammies" handschoen luxe schapévacht voe ring. In grijs en bruin. Bij van Zijl's voor 23,90 (Van onze correspondent) DEN HAAG De Haagse kantonrech ter heeft Esso vrijgesproken van over treding van de Wet op de Kansspelen. Veertien dagen geleden had de officier van Justitie een boete van 5000 gulden geëist tegen de reclamechef van Esso, omdat de benzinemaatschappij met haar actie met de „paradekaartjes" de wet ge schonden zou hebben. De kantonrechter overwoog dat aanwijzing van de winnaars niet gebeurde door eni ge kansbepaling waarop de inzenders geen enkele invloed konden uitoefenen. Er werd immers nog een redelijke pres tatie, het oplossen van de rebus, ver langd. De Wet op de Kansspelen is be doeld om de speelzucht van het publiek en de exploitatie ervan in de juiste banen te leiden, elementen, die volgens de kan tonrechter niet van toepassing zijn in deze zaak. V I Abida 30 te Hongkong verw. Adrastus 29 vn Djakarta nr Pladju Ameland 29 vn Punta Cardon nr Quebec Amsteldiep 30 te Sydney verw. Atys 29 ten anker Cowes Bawean 29 ten anker Dubai Blitar 29 te Hamburg Calamares 28 vn Georgetown nr Tela Daphnis 29 te Bremen Dorestad 29 vn Thameshaven nr Hamburg Dosina 29 te Jebel Dhanna Echo 29 te Milwaukee Eemland 29 te Las Palmas Forest Hill 30 te Brighton verw Hollandsduin 29 vn Kobe nr Yokohama Karinum 29 vn Kaapstad nr Barcelona Katsedijk 29 dw Mon Rovia nr Freetown Kenia 29 te Oslo Khasiella 29 vn San Lorenzo nr Bucksport Kossmatella 30 te Gotenburg verw Liberiakust 29 te Porto Amboin Limburg p 29 straat Ormoesz nr Calcutta Ommenkerk 29 te Singapore Ouwerkerk 29 ten anker Karachi Philippia 29 te Pto Miranda Poeldijk p 29 kp Kennedy nr Le Havre Prinses Maria 28 vn Port Talbot nr Newport Senegalkust 29 vn Abidjan nr Pointe Noire Stad den Haag 28 vn Beltast nr Dakar Straat Banka 30 te Sydney verw Straat Florida 30 te Kobe verw "onshu 3" te Buenos Aires verw Straat Luzon 29 vn Sydney nr New Castle Tara p 29 Ouessant nr Recife 6 Trysbej 29 vn Durban nr Mena al Ahmadi V ian er/ 29&te Pto "car ctorP 3 T V"'w. Videna 30 te Kharg eil. verw Zonnekerk 29 te Mombasa Zuiderkerk 29 te Kaapstad ADVERTENTIE NEW YORK, (AP). Er is een Bull Market" in Wall Street, die niets te maken heeft met aandelen en obliga ties. De vaste markt is ontstaan door een toenemende belangstelling voor be leggingen in vee. Nu de makelaars grote bedragen aan commissie ontvangen als gevolg van de forse omzetten op de effectenbeurzen, zijn zij begonnen vee te kopen, waardoor zij de fiseaal voordelige status van boe ren krijgen. „Wall Street's belangstelling is de laat ste twee jaar snel toegenomen en thans zijn ook de jongere firmanten begonnen mee te doen", zegt Richard Bright, ad junct-directeur van de Openheimmer In dustries in Kansas City en chef van het New Yorkse kantoor van deze onderne ming. Oppenheimer Industries beheert kudden vee in totaal 220.000 stuks op Omzet in Wall Street: 14.39 (16.55) miljoen sha res. Dow Jonescijfers: in dustrie 985.08 8.76), sporen 279.28 3.24), nutsbedrijven 140.34 0.06). Telefonisch avond- verkeer: AKU 127.50 gb - 127.80, Koninklijke Olie 191.20 - 191.80 gl, Philips 169 - 169.30 gl, Unilever 133 - 133.50 gl, KLM 237 - 242. Aten Top Can Pacific Illin Jent Pensyl. Centr South Pac. Union Pac Am. Can. Allied Chem A.CJ md. Am Smelting Am T and T Am Tobacco Anaconda Bethl SteeJ Boeing Chrysler City Bank Cons Edison McDonn.D.C. Du de Nem E. Kodak Gen Electr. Gen. Motors Goodyear T. 33% 34% A Motors 14% 83% 84% Int. Harvest. 37 70% 71% Int Nickel 36% 63 s 8 65% Int. T. and T. 61 45*8 45% Kennecott 49% 57% 57% - Radio Corp. 48% 3534 36% Republic St. 46Va 553/4 56% Royal Dutch "2% 60 60 Sears Roeb 65% 89 94 Shell Oil 73 57% 5714 Soc Vacum 62 34% 34% Stand Br. 48% 55% 57% Stan dOil N.J 85 30% 31% Studebaker 58 58 59 3 8 Texaco 88% 60% 61% Un. Aircraft 74% 81% 81 CJn Corp. 14 82 34 Hn. Fruit 77% 52% 53 Uniroval 64% 169% 170 Qs. Steel 41 28% 79 Westingh. 74% Woolworth 34 993% 99% 33% 82% Ford 54% 58% 58% K.L.M. 75 14% 37 ti 37% 61% 49% 48% 47% 53% 66% 72 63'% 48ii 84% 58% 88% 76 14% 77% 65% 42% 75% 34% 55 78% DEN HAAG. Het landelijk prijs indexcijfer van de gezinsconsumptie voor werknemersgezinnen, zoals het centraal bureau voor de statistiek dat maandelijks samenstelt op basis 1964 100, is van medio september tot medio oktober met 0,6 punt tot 119,5 gestegen. In de sector voeding werden prijsstij gingen geregistreerd voor brood, enkele meelprodukten en eieren. Het indexcijfer voor groenten gaf eveneens een stijging te zien doch deze werd grotendeels ge compenseerd door een daling voor fruit. Buiten de voedingssector werden prijs stijgingen waargenomen voor wasmidde len, dag- en weekbladen en cursusgelden. Televisietoestellen daalden echter in prijs. Voor kleding liep het indexcijfer op van 117,0 tot 119,1. De overgang van zomer- OP winterkleding droeg in belangrijke mate tot deze stijging bij. (Van een medewerker) HAARLEM Hoewel de ergste storm op de valutamarkten is gaan lig gen is het wel duidelijk dat de fi nanciële wereld in de komende maan den nog meer stormweer voor de boeg heeft. Met steeds kortere tussen pozen ontstaan er crises rond de voor naamste betaalmiddelen, zoals dollar, pond, en meer recent Franse franc en Duitse mark. Politieke invloeden en de door de op gaande conjunctuur van vele jaren veranderde mentaliteit druisen in te gen hetgeen er zou moeten gebeuren om de economie in het goede spoor te houden. In de jaren na de oorlog heeft de wereld geleerd te leven met een niet aflatende geldontwaarding, die het mogelijk maakte dat er een werkgelegenheidspolitiek kon worden gevoerd. Ten koste van het inkomen van gepensioneerden en andere rente trekkers werden de bestedingen dusda nig opgevoerd dat de industrie steeds grotere hoeveelheden produkten kon afzetten. Welvaart is er wanneer het publiek dingen koopt die het zich eigenlijk niet kan permitteren, reces sie treedt op als het publiek dat niet langer doet. Dat deze stelregel echter niet altijd opgaat leert Duitsland, waar de ideale economische situatie is ont staan: volledige werkgelegenheid, eco- mische expansie, stabiele prijzen en een vermeerdering van de produktivi- teit die de kostenstijging te boven gaat. Met een dergelijke exceptioneel gunstige situatie is de Bondsrepubliek uit de pas gaan lopen bij de rest van de wereld waar het ene land met het andere lijkt te wedijveren in een zodanige verhoging van het kostenpeil, dat de produktiviteit in belangrijke ma te wordt overtroffen. In het algemeen is het in de financiële wereld toege juicht dat men niet tot verandering van de wisselkoersen is overgegaan om de situatie recht te trekken. Aan de feitelijke situatie zou weinig of niets zijn veranderd en de beperkingen die Fransen en Britten nu worden opge legd, zouden evengoed moeten plaats vinden. Evenzo had West-Duitsland er iets aan moeten doen om het grote overschot op de betalingsbalans uit de weg te ruimen. President De Gaulle heeft de voor keur gegeven aan de harde lijn boven de weg van de minste véeerstand, waarmee hij naar politieke opvattin gen zijn zin zin weer eens heeft door gedreven, maar volgens economische maatstaven een hoog cijfer op leven zeker hebben getracht meer middelen op de kapitaalmarkt op te nemen dan tot nu toe het geval is ge weest. De behoefte aan geld is grotendeels opgevangen door het opnemen van bankkredieten. Het gevolg is dat de kredietverlening een zodanige omvang heeft aangenomen dat minister Witte- veen in zijn rede voor het VNO heeft gewaarschuwd dat binnenkort wellicht de remmen moeten worden ingescha keld. De ontwikkeling aan het loon- front baart in ondernemingskringen meer dan honderd bedrijven in zeventien staten. Dit vee is eigendom van beleg gers die hun bezit hoogstwaarschijnlijk nooit zien. Wanneer een belegger vee koopt krijgt hij de fiscaal gezien voordelige status van boer. Hij investeert in dollars, die aftrekbaar zijn van zijn inkomen of waar mee op het bezit kan worden afgeschre ven en hij maakt belastingvrije kapitaal winst. Oppenheimer koopt vee voor zijn be leggende klanten en brengt dat vee onder in bedrijven, waarvan de bedrijfs leiders betaald worden voor de voede ring en verzorging van dat vee. Vee van verschillende beleggers wordt vaak in één bedrijf samengevoegd. Oppenheimer berekent een commissie van 5% tot 6V2 per cent. Bij de aankoop van het vee. Bovendien worden jaarlijks beheerskosten van dezelfde grootte be rekend. Volgens Bright kan een belegger een winst na belastingen van ongeveer 25 pet maken op dit soort van beleggingen. De risico's zijn dalende marktprijzen, ziekten en slecht weer. De kleinste belegging, die door Oppenheimer kan worden ver zorgd is tienduizend dollar groot, een be drag dat goed is voor honderd stuks rundvee De grootste cliënt is eigenaar van 25.000 stuks rundvee ter waarde van 2,5 miljoen dollar. „Wij verlenen belangrijke diensten door jaarlijks twintig miljoen dollar uit de rijke stadsgebieden over te hevelen naar die agrarische streken, waar een geld gaat naar plaatselijke banken, vee voederbedrijven, ijzerhandels en derge lijke". Oppenheimer Industries werd in 1953 in Kansas City opgericht door Harold L. Oppenheimer. De onderneming heeft thans bijkantoren in New York, Washing ton D.C.. Los Angeles en Denver. Oppenheimers schoonvader, Jules Stein president van Music Corporation of Ame rica, wist filmsterren te interesseren voor beleggingen in vee. „Nadat wij ons kantoor in New York /hadden geopend begonnen wij makelaars, daarvoor warm te maken", aldus Bright. Elke eigenaar heeft een persoonlijk stempel in zijn runderen gebrand. ADVERTENTIE Dp tegenstellingen tussen werkgevers- en werknemersvertegenwoordigers spitsen zich toe. Toch tast dat de persoonlijke betrekkingen niet aan, getuige het onderonsje van de heren Mertens (midden) en Van Boven, voorzitters van de r.-k. werknemers en werkgevers. De heer Van Eibergen, voorzitter van het CNV, heeft zich afgewend. De foto werd genomen tijdens het VN A-congres in De Doelen in Rotterdam. rapport krijgt. Ook in andere landen bestaat de neiging een hardere lijn te volgen, het wordt modern. Daarmee b«eeft De Gaulle bewezen dat niet ieder bejaarde man oud is. Groot-Brittannië heeft na de beper kingen, die reeds eerder waren inge voerd om het pond te stutten, er in de afgelopen week nog een schepje bovenop moeten gooien. De Britten hebben na de devaluatie van vorig jaar ervaren dat veranderingen in de wisselkoersen alleen geen uitkomst brengen in een uit de hand gelopen economische situatie. Tegelijkertijd moeten maatregelen worden genomen om de verhoudingen tot andere landen recht te trekken. Zo lang deze maatregelen niet zijn uitge werkt heeft het weinig zin te trachten tot betere verhoudingen van de wissel koersen te komen. Groot-Brittannië doet nu al het mogelijke om de in voer te beperken en de export op te voeren, juist omgekeerd als West- Duitsland. Voor dit laatste land geldt dat het Ie industrie steeds weer ontbreekt aan voldoende kapitaal. Vandaar dat de fi nanciering doorgaans via de banken loopt, die dan ook de grootste aandeel houders zijn van het Duitse bedrijfs leven. Op de Duitse effectenbeurzen is de laatste maanden bepaald niet te merken geweest dat het kapitaal voor het opscheppen ligt. Weliswaar zijn de koersen gestegen, maar dat geldt ook voor andere landen. Ook in Amsterdam is een sterke koersverbetering opgetreden, doch de ze is niet voortgekomen uit een ster ke vermeerdering van nieuwe kapitaal vorming. Indien er kapitaal genoeg voorhanden zou zijn, zou het bedrijfs- ?rote zorgen, want in de afgelopen ja ren is er een te grote verschuiving in het nationale inkomen ten gunste van het verteerbare inkomen opgetreden. Daardoor is de rentabiliteit van het in kapitaalgoederen belegde vermogen sinds 1960 voortdurend gedaald. De buitenlandse concurrentie dwingt tot snelle modernisering van het pro- iuktieapparaat. VNO-voorzitter ir. J. Bosma heeft hierop uitdrukkelijk ge wezen. De conjuncturele ontwikkeling is van dien aard dat in werknemers kringen de verwachting bestaat dat er sen flinke loonsverhoging kan volgen. In de weinig arbeidsintensieve be- Irijven, waar het in de kostbare in stallaties geïnvesteerde kapitaal be langrijker is dan het betrekkelijk ge ringe aantal arbeidskrachten, zal dit wel kunnen. Maar in andere sectoren, met name de textiel, de schoenenin dustrie en de scheepsbouw, zou een sterke verhoging desastrueuze gevol gen hebben. Het is duidelijk dat het subtiele sa menspel van werkgevers en werkne mers. dat na de oorlog zoveel heeft bijgedragen tot het economische her stel, nu moet wijken voor scherpere tegenstellingen. Het vastlopen van de loonbesprekingen in de metaal is een der gevolgen van de hardere lijn. Op het ogenblik is de vraag of en wanneer de minister monetaire wa pens in de strijd zal brengen tegen ie conjunctuurversnelling. Kredietbe- oerking en discontoverhoging zijn de voornaamste van deze wapens, maar zij leiden tot duurdere woningbouw en een verhoging van de huren. Een twee snijdend zwaard dus, dat hopelijk niet behoeft te worden gebruikt. op ACCESSOIRES en ONDERDELEN voor VAN OOSTEN DE BRUYNSTR. 215 hoek Leidsevaart/Schouwtjesbrug HAARLEM TELEFOON 117 86 maatstaven een noog cijfer op zijn koersen te komen. Groot-Brittannië voorhanden zou zijn, zou het bedrijfs- behoeft te worden gebruikt. Ruim vijftienduizend mijnwerkers in het ko- lengebied van de Spaanse provincie Asturië hebben na een staking van twee i dagen het werk hervat. Joessef Beidas, de stichter van de Intrabank te Beiroet in Libanon, is donderdag op 56-jarige leeftijd in Luzern overleden. In bet Antwerpse havengebied is een nieuw petrochemisch bedrijf van Polyolefins N.V. (waaraan wordt deelgenomen door Petrofina, Rhöne-Poulenc en Philips Petroleum) ingewijd. De minister van Economische Zaken, mr. L. de Block, zoekt in overleg met de electriciteits- bedrijven naar mogelijkheden om de prijs van electrische stroom voor industriële grootgebrui kers, die in Nederland in vergelijking met Bel gië en West-Duitsland hoog is, te verlagen. De resultaten van rle Vredestein-groep zullen over 1968 een duidelijke verbetering tonen ten opzichte van het daaraan voorafgaande boek jaar. Bij de maatschappij Van Berkei's Patent N.V. wordt in een tussentijds bericht medegedeeld dat de geleidelijke verbetering, welke zich reeds in de tweede helft van 1967 afspiegelde, zich in 1968 heeft doorgezet. Een omzetstijging van circa acht percent werd geboeid. Aan de N.V. Nederlandse Aardolie Maatschap pij is concessie verleend voor de ontginning van aardgas en aardolie in Drente De nu ver leende concessie, met een oppervlakte van 227.690 ha. beslaat het tot dusverre nog niet in concessie gegeven deel van Drente. Van 2 december af zullen de aandelen en 5%% converteerbare obligaties van KLM ook genoteerd worden op de beurs van Brussel. In Wageningen is overleden de heer P. Ben zon. oud-directeur van de •Verolme-werf te Al- blasserdam en sinds zijn pensionering in 1958 adviseur van net Verolme-concern. De geldomzet is bij Veneta. verenigde Neder- landsche tapijtindustrie N.V. in Hilversum, tot dusver in het per 1 juli begonnen boekjaar dertig percent hoger geweest dan in de ver gelijkbare periode van 1967. De huidige order portefeuille vertoont een stijging met vijftig percent.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 10