Premier motiveert de extra defensie-uitgaaf si ml ré n O m Compiex van Fiuor voor Esso klaa Agenda voor Haarlem en de IJmond Kort en bondig D'66 wellicht aantrekkelijke partner aan linkerzijde afdelings machinisten adjunct machinisten li Regering heeft begrip voor standpunt van tegenstanders P.v.d.A., D'66 en P.P.R. doen niet mee Geldschieterswet wordt vervangen K. Voozitter CH-jongeren: Meer begrip bij KVP voor CHU Overvallers maken 2000,- buit Mislukte bankroof in Boxtel Opklaring mogelijk HOOGOVENS IJMUIDEN J si ZATERDAG 30 NOVEMBER 1968 2 Anti-N A V O-demonstratie -sr f Hoogovens IJmuiden vraagt voor haar Centrale Ook in De Meern Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk H eemskerk Kort nieuws 33 JS1 31 iü (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister-president De Jong heeft gisteravond voor radio en te levisie een uiteenzetting gegeven van de motieven die geleid hebben tot het rege ringsvoorstel de defensie-uitgaven met 225 miljoen te verhogen. Zijn toespraak kwam in grote lijnen overeen met het geen hij woensdag in de Eerste Kamer bij de algemene politieke beschouwingen had gezegd. Hij kon begrijpen dat er mensen zijn die zich afvragen waarom er geen extra geld beschikbaar is voor allerlei overheidsta ken en wel voor uitbreiding vdn de de fensie. De regering heeft ook volledig be grip voor hen die de geweldloosheid voorstaan. Maar deze geweldloosheid is niet te rijmen met de verantwoordelijk heid van de regering, aldus de premier Eenzijdige ontwapening zou leiden tot een schijnvrede, tot een dictatuur. Ook naar de stem van de kerken luistert de re gering. Zij kan de koers van de kerken echter niet varen zonder schipbreuk te lijden. De premier zette uiteen dat alle NAVO deskundigen tot dergelijke beoordeling van de situatie zijn gekomen als de Ne derlandse regering. Hij zei te begrijpen dat er mensen zijn die zich afvragen waarom er geen extra geld beschikbaar is voor allerlei over heidstaken en wel voor uitbreiding van de defensie. De regering heeft ook volle dig begrip voor hen die de geweldloos heid voorstaan. Maar deze geweldloosheid is niet te rijmen met de verantwoordelijk deskundigen tot dezelfde beoordeling derlandse regering. „Velen zien de NAVO als een club van militairen, die altijd uit zijn op méér defensie. Niets is minder waar. In de NAVO zitten de regeringen en van die regeringen komen de beste deskundigen, die onder controle staan van hun eigen pers, van hun eigen parlement, van vele critici", aldus de premier. „Er zijn er van noord en zuid, zelfs van ande re werelddelen, van andere herkomst, van ander geloof, van andere politieke samen stelling. Al deze deskundigen dragen de medeverantwoordelijkheid voor de vrij heid en de veiligheid van hun volkeren". „Wij hebben te maken met een totali tair regime dat bevreesd is voor de poli tieke kracht van de vrije wereld", zei hij. „Het is de vrees voor de aantrek kingskracht van de vrije wereld die de Sovjet-Unie leidt. Na de inval in Tsjecho- slowakije is het militair overwicht van het oostblok te groot geworden. De ver leiding zou te groot kunnen worden. We moeten nu onze positie duidelijk en onze woorden waar maken door er een offer voor te brengen". Tenslotte zei de heer De Jong dat het regeringsbeleid niet strijdig is met het streven naar ontspanning. Het is geen be gin van een nieuwe bewapeningswedloop. „Extra geld voor andere overheidstaken zou geen nut hebben als wij niet in vrij heid zouden kunnen leven", aldus de pre mier. AMSTERDAM Het bestuur van de federatie Amsterdam van de Partij van de Arbeid en de afdelingsbesturen van D'66 en van de Politieke Partij Radicalen in Amsterdam hebben medegedeeld, dat zij de actie tegen de verhoging van de NAVO-bijdrage door de Nederlandse re gering van harte hebben ondersteund, maar dat zij zich distanciëren van de demonstratie die voor zaterdag 30 no vember in de hoofdstad is georganiseerd. De handtekeningenactie was, naar de me ning van deze drie partijen, niet be doeld om partijpolitieke propaganda te gen de NAVO te voeren. Aangezien zij vrezen, dat de demonstratie tegen de NAVO voor partijpolitieke doeleinden wordt gebezigd, verklaren zij geen aan deel te hebben in de organisatie van deze demonstratieve tocht. ADVERTENTIE EXCLUSIEVE GESCHENKEN KUNSTNIJVERHEIDSHUIS Grote Houtstraat 163 - Tel. 12393 Gen. Cronjéstraat 143 - Tel. 51393 HOUTEN SLABAKKEN EN KRUIDENREKJES DEN HAAG. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp ten aanzien van het beroeps- of bedrijfsmatig verle nen van consumptieve kredieten. De voor gestelde „Wet op het consumptief kre diet" zal de bestaande geldschieterswet van 1932 vervangen en heeft als eerste doel het voorkomen van misbruiken bij geldleningen, verstrekt voor meestal con sumptieve doeleinden aan natuurlijke personen. In de nieuwe wet worden de hoofdbe ginselen van de geldschieterswet gehand haafd, te weten het concessiestelsel, het bieden van een reële bestaansmogelijk heid aan bona fide geldschieters en fixa tie van maximaal toegelaten kredietkos- ten. De voornaamste verschilpunten met de uit 1932 daterende geldschieterswet, welke als hoofdoel had de in die tijd be staande woeker te bestrijden, zijn: Het grensbedrag is gesteld op 10.000 (thans ƒ5000). De nieuwe wet kent het begrip kre dietcolporteur, die voor de uitoefe ning van zijn beroep in het bezit dient te zijn van een toelating van B. en W. en die in vaste dienst moet zijn van een voorschotbank. Geregistreerde banken, waaronder handelsbanken, vallen niet onder de werking van de nieuwe wet, indien hun tarieven voor persoonlijke le ningen niet uitgaan boven de wette lijke voor particuliere voorschotban ken geldende. De kredietsom dient in Nederlandse valuta te worden gesteld. Het is een ieder (dus ook de krediet bemiddelaar) die geen kredietgever is verboden zich als kredietgever voor te doen. Kredietbemiddelaars mogen de kredietnemer geen vergoeding voor bemiddeling in rekening bren gen of bedingen. (Van onze correspondent) Maar als de enquêtes van de afge lopen tijd een reële achtergrond heb ben dan behoeven de christendemocra tische partijen niet meer uitsluitend te kiezen tussen VVD enerzijds en PvdA en anderen anderzijds, maar dan kan de meest aantrekkelijke partner aan de linkerzijde weieens D'66 worden, hoewel deze partij nog wel een meer politiek gezicht zal moeten krijgen. Over de verhouding met katholiek ge oriënteerde partijen zei de heer Huijsen: ,,Nu de katholieke kerk gekenmerkt wordt door een open instelling ontstaat er een toenemend onderling begrip van de katho lieken voor de C.H.U. Het is bepaald onjuist dat A.R.P. en C.H.U. elkaar al meer genaderd zouden zijn dan C.H.U. DEN HAAG „Wij zullen als C.H.- jongeren-organisatie opletten dat de lijn van vernieuwing doorgetrokken wordt. Dit zal ook moeten blijken uit de hou ding die men zal aannemen tegenover het nieuwe politieke programma van de C.H.U. Wij hopen dat dit program blijk zal geven van een werkelijke christelijke solidariteit die over de grenzen heen reikt en die ons zelfs tegen onze eigen AMSTERDAM Twee mannen hebben de 54-jarige administrateur van het café restaurant 't Hof op het Roelof Hartplein in Amsterdam in de woning boven de zaak overvallen en beroofd van 2.000,- De administrateur had daar de kas op gemaakt en het geld opgeborgen in een stalen kast. Daarna was hij naar bed gegaan. Omstreeks vier uur werd hij ge wekt door geklop op de buitendeur. Toen hij opendeed drongen twee mannen, ge wapend met een revolver en een mes, naar binnen en vroegen hem in het Engels om geld. De administrateur overhandigde hun de 2.000,- waarmee zij echter niet tevre den waren. Nadat zij vergeefs naar meer geld hadden gezocht bonden zij de admi nistrateur en legde hem op bed. Zij sne den het telefoonsnoer door en verdwenen. Het slachtoffer wist door schreeuwen de aandacht te trekken van de huisknecht van het restaurant, die een etage hoger woont. Deze bevrijdde hem en waar schuwde de politie. belangen doet ingaan als de nood van de naaste dat van ons vraagt". Aldus de voorzitter van de C.H.-jongeren-organisa tie, de heer Jac. Huijsen, bij de opening van het najaarscongres van de C.H.J.O. in Den Haag. Een groot deel van de rede van de heer Huijsen was gewijd aan de sa menwerkingsplannen van de C.H.U. De jongerenorganisaties van C.H.U., P.P.R. en D'66 blijken het wel eens te zijn over samenwerking. Over een eventuele sa menwerking met de V.V.D. zei de heer Huijsen dat de christelijke partijen met de V.V.D. extra hard zouden onderhan delen om hun identiteit te garanderen. Elk misbruik zou tot gevolg hebben dat er door de onhandelbare houding van de niet-confessionele partners een reeks za kenkabinetten zou volgen. Fluor (Nederland) N.V., een dochteronderneming van the Fluor Corporation Ltd., heeft de bouw voltooid van een stikstof kunstmestinstallatie voor Esso Chemie N.V. in Europoort, Rotterdam. Het nieuwe complex, aat is overge dragen aan de eigenaars, wordt momenteel in gebruik genomen. Fluor Nederland was verantwoordelijk voor het ontwerp, de materiaalinkoop en de constructie van een ureumfa- briek met een capaciteit van 570 ton per dag, alle verpak- kings- en laadfaciliteiten, de accommodade voor het laden van treinen, vrachtauto's en schepen. Voorts bevat het complex een ammoniakfabriek die een capaciteit heeft van 1500 ton per dag', een salpeterzuur eenheid met een capaciteit van 770 ton per dag en een fabriek voor calcium ammoniaknitraat van 1200 ton per dag. Het Grass-Roots complex, dat een investering vergde van 70 miljoen dollar, is een van de grootste ter wereld. Van Nederlandse bodem zal aardgas gebruikt wotaen voor de produktie van ureum en calciumammonium nitiaat. ADVERTENTIE met diploma Scheepswerktuigkundige B (volledig) en met diploma Scheepswerktuigkundige VD of landmachinist A (stoom). Leeftijd 23 - 35 jaar. Sollicitaties: schriftelijk onder nr. HF 379 Personeelsvoorziening, Hoofdkantoor 2, Hoogovens IJmuiden; tel. 02510-94000. BOXTEL Vrijdagavond omstreeks halfzeven heeft een naar schatting 30-ja- rige man getracht een roofoverval te plegen in een filiaal van de Boerenleen bank in Boxtel. Zij toeleg mislukte door manmoedig optreden van de 59-jarige kassier. „Geld en vlug, of ik schiet", zei de man tot een 24-jarige lokettiste. Hij richtte een onder een doek verborgen voorwerp op haar. „Dan schiet je maar", zei daarop de kassier. „Je krijgt niets!" De man, riep tot de lokettiste: „Juf geef jij het maar". Maar dekassier gaf haar te verstaan te blijven waar ze was. Daarop keerde de man zich plotseling om en verliet het kantoor. Hij had een gezet postuur en een grof gezicht en sprak een Oostbrabants dialect. De directeur van de Boerenleenbank in De Meern en zijn vrouw kregen gis teravond de schrik van hun leven. Ter wijl zij naar een politiefilm éver een bank overval op de t.v. zaten te kijken, ging de deur van de kamer open en keken zij in de loop van een geweer dat een jongeman dreigend op hen hield gericht. Hij eiste geld. De directeur zei: wacht even, dan ga ik wat halen. Hij ging naar zijn kantoor en belde de politie. De jon geman kreeg intussen argwaan en ver dween. Arts schoot tekort. Het Medisch Tucht college in Zwolle heeft een huisarts uit de omgeving een waarschuwing gege ven omdat hij volgens dit college zich onvoldoende rekenschap had gegeven van hetgeen een van zijn vrouwelijke patiënten bedreigde. De vrouw is later in een ziekenhuis overleden. De arts is, zo verklaart het college, tekortge schoten in hetgeen van een medicus mag worden verwacht. SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein), zater dag 20.15 u.: „Peer Gynt" (voor léden van H.T.E., Rokato en Justitia). Zondag 20.15 u.: „Peer Gynt" (voor leden Postaal Ge noegen en St. Genesius). Maandag 20.15 u.: „Peer Gynt" (voor leden Thalia en Lu- damus). Kleinkunsttheater (Geb. St. Bavo), za terdag 20.30 u.: Cabaret „Haarloheim". MUZIEK Teylers Museum (Spaarne 16), zondag 15 u.: Orgelbespeling op het 31-toons Fokker-orgel. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „Hawaii", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 en zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 u.: „De terugkeer van Ringo", 14 j. Zaterdag nachtvoorstelling 23.30 u.: „Het masker van de demonen", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 tevens zondag 16.15 u.: „Buigen of barsten". Zaterdag nacht voorstelling 23.30 u.: „Een dollar met een gaatje", 18 j. Zondag 11 uur: „Vadertje Langbeen", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15, zondag tevens 16.15 u.: „Wild in the streets", 18 j. Zater dag nachtvoorstelling 23.30 u.: „The birds" 18 j. Rembrandt, 14. 19 en 21.15 tevens zon dag 16.15 u.: „Bruggehoofd Beauch Red", 18 j. Zondag 11 u.: „De Wereldzee", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 tevens zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Vulkaan der helse driften", 18 j. Studio, zaterdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „Glimlach van een zomernacht", 18 j. Zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Het zevende zegel", 18 j. Maandag 14.15, 19 en 21.15 u.: „Wilde aardbeien", 18 j. Zondag 11 u.: „Africa Addio", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62). Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 17de tot en met de 19de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet „Een keuze uit de collec tie Van Looy". Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen, fos sielen, mineralen en historische natuur kundige instrumenten. Geopend op werk dagen. behalve op maandag van 10 tot 16 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 16 u. Vleeshal (Grote Markt). Affiche-ten- toonstelling „1914-1918" Tot 1 december. Tot en met 5* januari: Wandtapijten van de Poolse weefster Magdalena Abakano- wicz. Beide dagelijks geopend van 10 tot 17 uur. Zondag van 13 tot 17 uur. Vishal (Grote Markt): „Kinderen ma ken een rolding", creatieve werkstukken van schoolkinderen (Kinderboekenweek). Geopend dagelijks van 10 tot 17 u., zon dag 13 tot 17 u. Tot en met 1 december. Galerie-t. (Bakenessergracht 67). Expo sitie „Groupe Automat" uit Parijs. „Licht en beweging" met Bertholto, Gamarra, Guidot, Lanati, Lea Dublin, Marcos, Tal- Ion. Dagelijks geopend 11-17 u. Zondag 14-18 uur. Tot en met 22 december. Galerie Zijlstraat, Expositie van schil derijen van Agnes van den Brandeler en klemplastieken van Karei Gomes. Dage lijks van 12-17 u. maandag-, woensdag en vrijdagavond van 20-21.30 en zon dags van 14.30-17 u Tot en met 21 decem ber. Duysterghast (Boulevard P. Loot, Zand- voort) Expositie van Willem van Dok. Alleen zaterdag en zondag van 14-16 uur. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein). Tentoonstelling schilderijen en tekenin gen van J Ploos van Amstel. Electric Centre (Bakenessergracht 8). Expositie van kunstschilders, waaronder Viktor de Beijer, tot en met 30 november. Dag. geopend van 14 tot 17 en 20.30 tot 24 u„ behalve maandag en woensdag. Ateliers '63 (Koudenhornkazerne). Ope ningstentoonstelling, tot 30 november. 'Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 16 u. Za terdag 9 tot 12 u. Raadhuis Bloemendaal, Kunstmarkt, dagelijks van 14-17 uur. Tot en met 8 de cember. DIVERSEN Waagtaveerne, (hoek Damstraat-Spaar- ne). zaterdag 20 u.: „Met voorbedachten rade", Cobi Schreijer en Ronnie Potsdam mer. Maandag 20 u.: Politiek Cultureel Centrum: „Spanje vandaag", inleider Ton Regtien. Hildebrandzaal (Smedestraat), zondag 20 u.: „Dansen met „The Novelty Combo". Stadsdoelen (Gasthuisstraat), zondag 19.30 u.: Volksdansen. Provinciehuis (Haarlem), maandag 10 u.: Vergadering Provinciale Staten. Treslong (Hillegom)Diner Dansant, dagelijks. Hotel Esplanade (Zandvoort): Dans- en amusementsmuziek. Het Cosmos Trio, dagelijks. Cabaret Dancing Caramella (Zand voort), dagelijks 20 tot 02.00 u.: Dansen met The 5 Atomics. Hotel Bouwes (Zandvoort). Zaterdag en zondag dansen met dansorkest „The Bouncers". ZATERDAG 30 NOVEMBER City Theater, 19 en 21.15 u.: „De spook- zoider". Stadsschouwburg. 20 u.: „De Zeehavik". ZONDAG 1 DECEMBER City Theater. 14.30 u.: Cowboy in Afri ka"; 19 en 21.15 u.. „De spookzolder". Stadsschouwburg, 15 u.: „Het teken van Zorro"; 20 u.: „De Zeehavik". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 14-17 uur: Tentoonstelling tekeningen en grafiek van zeven kunstenaars. MAANDAG 2 DECEMBER City Theater, 20 u.: „De wreedste aller amazones". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 14-17 uur: Tentoonstelling tekeningen en grafiek van zeven kunstenaars. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. ZATERDAG 30 NOVEMBER Kennemer Theater, 19.15 en 21.15 uur: „De wraak van She"; 23.30 u.: „Rilling". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Dick Smart knapt 't op". Galerie Boumans, Breestraat 122. Expo sitie van Lense Eizinga; geopend van 9-18 uur. ZONDAG 1 DECEMBER Kennemer Theater, 14.30 u.: „Schrikbe wind in Ocatilla": 16.30, 19.15 en 21.15 u.: „De apenplaneet" Luxor Theater, 14.15 u.: „Zorro, de ge maskerde wreker"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Verboden jungle-driften". MAANDAG 2 DECEMBER Kennemer Theater, 19.15 en 21.15 uur: „De apenplaneet" Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Verbb- den jungle-driften". Stadskantoor, Pres. Kennedyplein Ex positie van een collectie „American Pop art"; geopend van 8.30-12.30 en 13.30-17.30 uur. ZATERDAG 30 NOVEMBER Marquette Theater, 20 u.: „Bridge over the river Kwai" ZONDAG 1 DECEMBER Marquette Theater, 14.15 u.: „Van de marine moet je net hebben"; 16 u.: „Hel- legebroed"; 20 u.: „The bridge over the river Kwai". Afscheid prof. Francois. Prof. J. P. A. Francois heeft afscheid genomen van het Vredespaleis. Hij is sedert 1922 lid en secretaris-penningmeester van het be stuur van de Camegiestichting geweest, die het Vredespaleis in eigendom heeft en beheert. Prof Francois trad af als lid van de raad van beheer van de Haagse Academie voor Internationaal recht. Het KNMI deelt mee: Vrijdag bevond ons land zich in een soort niemandsland tussen twee hogedruk- gebiedeh, één boVén Oost-Europa dat) langzaam in betekenis afneemt en een nieuw hogedrukgebied tussen IJsland_en Schotland dat zijn invloed nu naar Scan dinavië en de Noordzee uitbreidt. Met een matige noordoostelijke wind wordt dro gere en iets koudere lucht aangevoerd. Later kunnen ook enkele opklaringen verwacht worden. De weerkaart vertoont nog een lagedruksysteem tussen Spanje en Italië, wat daar aanleiding geeft tot regen en onweersbuien. Weinig of geen regen, verspreide opkla ringen en hier en daar lichte vorst in de nacht. Voor maandag Zon 10 tot 50 pet. Min. temp. van ongeveer normaal tot 4 graden onder normaal. Max. temp.: van ongeveer normaal tot 4 graden onder normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur 90 pet. Kans op een geheel droog etmaal70 pet. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum temperaturen J a binnen- en buitenland c* Amsterdam geh. bew. no 7 4 1 De Bilt geh. bew. ono 5 5 1 Deelen motregen no 4 4 1 fcelde motregen nno 7 5 2 Eindhoven motregen no 5 4 0.5 Den Helder geb. bew. nno 8 6 0.6 Kotterdam half bew. nno 7 4 0.3 1 wente motregen no 4 4 1 Vüssingen geh. bew. no 6 6 1 Z.-Limburg mist no 9 4 0.3 Athene regenbui n 7 1 0.6 Aberdeen zw. bew. w.st. 14 7 0 Barcelona geh. oew nw 18 13 16 Belgrado mist w.st. 2 -2 0 Berlijn geh. bew. z 4 0 Bordeaux geh. bew. zo 14 11 0 Brussel motregen nno 7 5 0.2 Frankfort geh. bew. w.st. 0 0 0.2 Genève geh bew. 70 4 2 0 Grenoble zw. bew. O 10 3 0.2 Helsinki geh. bew. ono 1 -1 0.6 Innsbruck licht bew. w.st. 9 -2 0 6 Kopenhagen geh. bew no 7 3 Lissabon half bew wnw 15 9 1 Locamo geh bew. O 8 -1 0 9 Londen regen nno 10 6 Luxemburg mist O -2 0 Madrid mist w.st. 10 2 3 Malaga onbew. w 17 10 0 Mallorca licht bew. w.st. 18 9 2 München mist zo 1 -4 0 Mice licht bew. ono 16 9 1 Oslo geh bew nno 5 2 0 Parijs geh bew no 0 4 0 Rome licht bew. ono 14 6 0 Stockholm tegen nno 2 1 1 Wenen sneeuw z -0 -1 o.l Zürich mist n 1 0 0.4 ZONDAG X DECEMBER Zon op 8.26 uur; onder 16.32 uur. Maan op 14.41 uur; onder 4.43 uur. MAANDAG 2 DECEMBER Zon op 8 27 uur; onder 16.32 uur. Maan op 14.54 uur; onder 5.57 uur. MAANSTANDEN Volle maan 5 december 0.07 uur. Laatste kwartier 13 lecember 1.49 uur. Nieuwe maan 19 december 19.10 uur. Eerste kwartier 26 december 15.14 uur. HOOG EN LAAG WATER IN IJMUIDEN ZATERDAG 30 NOVEMBER Hoog water 0.15 uur en 12.43 uur. Laag water 8.16 uur en 20.34 uur. ZONDAG 1 DECEMBER Hoog water 1.10 uur en 13.31 uur. Laag water 9.13 uur en 21.27 uur. MAANDAG l DECEMBER Hoog water 1.55 uur en 14.11 uur. Laag water 10.00 uur en 22.10 uur. Het boog en laag waier te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2