In mei kan Heemskerk zijn overdekte manege hebben 1 O O -Ö Q Ê3-Ö Ook vereniging in oprichting Gemeentelijke hengelrevanche Een ideëel doel nastreven op commerciële basis Inbraak in „De Zandkraai" opgelost Botsing na misverstand Kort IJmondnieuws Tarief PEN niet ongunstig Aanrijding door schrik na kreet Voorzitter van bedrijfschap vis groothand el Geld gestolen van Sinterklaasfeest Biljartuitslagen PTT plaatst 44 tweelingbussen Marktberichten 6 Omdat 't weer „heerst". Omdat we niet allemaal naar de Wintersport kunnen. I Omdat de lente pas 2i maart 1969 begint. Omdat we gewoon véél te weinig zon krijgen. Omdat we niet elke dag verse zomergroenten kunnen eten. Omdat er weieens iemand zonder jas naar buiten holt. Omdat lieve moeders, dat zijn goede moeders, houden van frisse gezichten. Daarom, daarom, daarom: Davitamon 10. Elke dag. Allemaal. Ook die bomen van kerels. DINSDAG 3 DECEMBER 1968 Klein begonnen mmm Rapport over stroom N oordzeekanaalgebied davitamon Davitamon 10, het complete drageetje dat zorgt voor extra weerstand en vitamine-reserve. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Indien alles volgens wens verloopt, zal Heemskerk in mei van het volgende jaar zijn overdekte manege in gebruik kunnen nemen. De Stichting tot Bevordering van de Ruitersport wacht nog slechts op de goedkeuring van Gede puteerde Staten aan de gemeente om de grond tussen de Leonardusschool en het zwembad De Waterakkers over te dragen aan de Stichting. De plannen voor de manege z(jn al in zo'n vergevorderd sta diu, dat er nog slechts een aannemer aangetrokken hoeft te worden om te be ginnen met de bouw, die drie maanden in beslag zal nemen. Het wordt ongetwijfeld een fraaie ma nege, zoals de maquette duidelijk laat zien, en toch is hij zodanig opgezet dat hij op geen enkel punt onnodig duur is gemaakt. Dat moest ook wel want de Stichting moet, afgezien van een kleine gemeentesubsidie voor de jeugdsport, zichzelf geheel bedruipen. De zaak is dan ook commercieel opgezet, waarbij men ervan uitgaat dat er tegemoet moet wor den gekomen aan de sterk groeiende be langstelling voor de paardesport, deels een gevolg van de welvaart. Een ideëel doel dus op commerciële basis. De nuttige ruimte, waar de paarden en pony's in het zaagsel kunnen draven, is van normale grootte, twintig bij veertig meter, die overspannen wordt door zes spanten. Aan de zijkant lopen die spanten door boven de stallen, waarin 34 dieren kunnen staan, 24 paarden en tien pony's. Aan voor- en achterzijde van de manege is opslagruimte voor hooi en dergelijke en boven één van de magazijnruimten is een foyer gedacht, van waaruit men door een glazen wand de verrichtingen van paarden, ruiters en amazones kan gade slaan. De foyer wordt een belangrijk on derdeel van de manege. Hij is op de eer ste plaats ontmoetingscentrum voor ieder een die belangstelling heeft voor de paar desport. Men wil er een hippische sfeer creëren (wat iets anders is dan hip), wat bijvoorbeeld tot uitdrukking komt in de barkrukken die in de vorm van een zadel worden gemaakt. Daarnaast kan de foyer een belangrije bijdrage leveren om de begroting van de Stichting sluitend te maken. Het complex wordt afgerond met een royaal parkeerterrein. De Stichting tot Bevordering van de Ruitersport Heemskerk is opgericht in 1966 door enkele enthousiaste paardelief- hebbers. Men begon klein in twee beteke nissen van het woord, want de eerste activiteit bestond uit rijles op pony's voor kinderen. Langzamerhand ging men over tot de aanschaf van grote paarden en nu heeft de Stichting tien nony's en zes paar den in eigendom, waarmee gereden wordt respectievelijk op de open manege aan de Beneluxlaan en die aan de Jan van Kuikweg. Het grote bezwaar van een open manege is dat men zo afhankelijk is van het weer. Door de ervaring wijs geworden, weet men dan ook vrijwel zeker dat de belang stelling voor de sport zal toenemen bij het ingebruiknemen van de overdekte manege. De Stichting wil de ruitersport bevorderen en dus kwam men al spoedig op het idee zo'n manege te stichten. Een ander idee dat lang zamerhand in uitvoering komt, is het oprichten van een vereniging, die geheel los staat van de stichting, doch er uiter aard nauwe banden mee zal hebben. Bin nenkort wordt een speciale avond belegd om de belangstelling voor zo'n vereniging te peilen. De datum is nog niet vastge steld, doch zeker is dat men de bijeen komst aantrekkelijk wil maken door er een modeshow aan te verbinden. Waarop uiteraard kleding wordt getoond die voor het beoefenen van de ruitersport nodig is. Er is met animo gewerkt om de ma nege van de grond te krijgen. Het ont werp is geheel „uit de boezem van het bestuur" gekomen, dat hier en daar in het land poolshoogte is gaan nemen. Overal heeft men wel een ideetje opge pikt en ook de nadelen van andere idee- en gezien, zodat men thans een geheel eigen ontwerp heeft dat met jaloerse zorg tot stand is gebracht door mensen die er zelf mee moeten werken en die dus wel een keertje zullen uitkijken voordat ze een beslissing nemen. Dat men de ren tabiliteit niet uit het oog heeft verloren blijkt niet alleen uit de foyer, maar met name ook uit het grote aantal stalling ruimten. Men is vast niet van plan om dadelijk 24 paarden en 10 pony's aan te schaffen, doch wil de overblijvende ruim te benutten voor pensionpaarden. Er zal aan personeel drie mensen no- (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. De politie heeft de hand kunnen leggen op de dader van de diefstal in gebouw „De Zandkraai" vo rige week gepleegd in de nacht van don derdag op vrijdag. De dader is een 24-ja- rige inwoner van Heemskerk, die in de kringen van de Zandkraai-bezoekers geen onbekende is. Daarnaast is hij ech ter ook bekend bij de politie wegens het plegen van diverse inbraken in verschei dene delen van het land. Daar waren zijn vingerafdrukken bekend. Toen deze ver geleken werden met de vingerafdrukken welke men in „De Zandkraai" aantrof, was de dader snel bekend. Bij zijn aan houding heeft hij een bekentenis afge legd. De maquette van de overdekte ma nege, die Heemskerk volgend jaar krijgt als de plannen van de Stich ting tot Bevordering van de Ruiter sport werkelijkheid worden. De nuttige manegeruimte wordt over dekt door eternite golfplaten. Aan een van de korte zijden is de foyer gedacht, honderd vierkante meter groot, van waaruit men door een glazen wand in de manege kan kijken. (Van een onzer verslaggevers) Beverwijk. Tien Beverwijkers zijn de gast geweest van de Stichting Sport- visserij „Nederhorst den Berg" en heb ben daar in het voortreffelijk viswater revanche genomen voor de nederlaag in de vijver van „Scheybeeck" op 31 juli 1967. Het Beverwijkse team onder leiding van de wethouder van sportzaken, de heer F. R. W. Kaebisch, heeft daardoor beslag gelegd op de door de stichting be schikbaar gestelde zilveren wisselprijs. Bij deze door de heer Cees Brink voortreffelijk geleide wedstrijd werd met vaste stok en werphengel gevist op alle soorten vis. Door de gastheren werd een snoek van 73 centimeter gewonnen, wel ke vervolgens aan wethouder Kaebisch werd aangeboden. Bij Beverwijk zorgden de heren J. Hoogendoorn, H. Oosterwold, M. J. M. van Hezik, ir. L. Stoelinga en wethouder F. R. W. Kaebisch voor de punten. Na een ontvangst door het gemeente bestuur van Nederhorst den Berg in het raadhuis heeft burgemeester B. A. Ph. baron Van Harinxma thoe Slooten tijdens een diner in restaurant „De Meerhoek" de prijzen uitgereikt. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN Een misverstand tussen een autobestuurder, een 41-iarige kantoorbe diende en een 19-jarige Dromfietster, bei den uit IJmuiden, leidde maandagmiddag om half een tot een botsing op de split sing Zeeweg-Heerenduiweg De automobilist reed in noordelijke richting over de Zeeweg en wilde linksaf de Heerenduinweg in slaan en de ambte nares op de bromfiets, die in tegenge stelde richting over de Zeeweg reed wil de linksaf de Nachtegaallaan in rijden. De autobestuurder had de indruk, dat het meisje eerder zou afslaan. Als gevolg van de aanrijding werd de bromfiets totaal vernield. De berijdster kreeg schaafwonden en klaagde over een pijn lijk been. Van de licht beschadigde auto knapte de voorruit. Spreekuur. Wethouder A. J. Hermes van Beverwijk is op woensdag 4 decem ber verhinderd om spreekuur te houden. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. De directies van het P.E.N. en het gemeentelijk energiebe drijf van Amsterdam hebben van Gede puteerde Staten opdracht gekregen een rapport uit te brengen over de electrici- teitsvoorziening in het Noordzeekanaal- gebied. Overigens steken de tarieven van het Provinciaal Elektriciteitsbedrijf Noord- Holland niet ongunstiig af bij die van vergelijkbare bedrijven, aldus de Gede puteerde W. Mensink (P.v.d.A.) giste ren provinciale staten mede. Aanleiding hiertoe was de electriciteits- nota, waarin een inzicht wordt gegeven in de ontwikkeling van het P.E.N. in de toekomst. De Gedeputeerde zei, dat voor het feit dat de tarieven voor electriciteits- gebruik in ons land niet op een gelijk niveau liggen naar een oplossing zal wor den gezocht. Hij achtte het niet wenselijk, de win sten van het bedrijf aan te wenden ten behoeve van de algemene dienst. Reser ves zijn nodig om in geval van calami teiten niet te kort te schieten. De heer Mensink ontkende niet, dat Hoogovens dat met het P.E.N. een contract voor 25 jaar heeft afgesloten, het bedrijf door de leve ring van grote hoeveelheden gas voor problemen stelt. Ten aanzien van gebruikmaking van kernenergie, zei de Gedeputeerde, dat dit bij het P.E.N. niet zo'n vaart zal lopen. In verband hiermee wees hij op het feit, dat de prijzen voor kolen, aardgas en wellicht ook die van olie omlaag zullen gaan. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Een 26-jarige bouwvakker uit Volendam reed maandagmorgen te gen zeven uur over de Planetenweg. toen een naast hem zittende, evenoude Volen- dammer een kreet slaakte^ omdat hij vlak voor zich een rood achterlicht meende te zien. De bestuurder schrok, remde, week naar rechts uit en botste in volle vaart op een geparkeerde auto. Zijn eigen auto werd totaal vernield en ook de ge parkeerde auto liep zware schade op. De passagier kreeg een lichte hersenschud ding en een gekneusde knie. IJMUIDEN De heer W. Gouda, die in juni van dit jaar werd voorgedragen voor de functie van voorzitter van het Bedrijfschap voor de groothandel in vis en aanverwante bedrijven, is thans offi cieel als zodanig benoemd. De heer W. Gouda is secretaris van hei dagelijks be stuur van de Nederlands» Zeevisgroothan- delvereniging in IJmuiden. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Een oedrag van 50, dat de kinderen hadden gespaard voor het Sint Nicolaasfeest, is het afgelopen week einde gestolen uit een lokaal van de Em- maschool aan het Moensplein. Het geld dat de b.l.o.-leerlingen bijeen hac'den ge bracht lag in een bureaulade, die niet was afgesloten. Alle ramen en deuren waren goed gesloten en men heeft niet kunnen achterhalen hoe een eventuele inbreker is binnengekomen en weggegaan. HAARLEM. De uitslagen van de biljartwedstrijden, die vorige week voor de competitie van de afdeling Haarlem van de N.K.B.B. werden gespeeld, zijn: Afd. A: DES 2Excelsior 2 33; '39 Bid. I —DES I 4—2. Afd. B.: Suisse IHaarlem N I 24. Afd. C. I OSV 1—Suise 2 2—4; DVS 1— SVV 1 4—2; Haarl. N. 2—DVO 1 2—4. Afd. C. II '39 Bid. 3—Onder Ons 1 4—4; Suisse 3—OSV 2 4—4. Afd. C III: ADO 1—Frans Hals 1 6—2; IVO 1Haarlem O. 1 44; Kennemer- land 1—SVV 2 7—1. Afd. C III B, Suisse 4—De Vaart 1 4—4; Advendo-Entre Nous 53; De Vaart 1 OSV III 4—4. Afd. C. IV A: DVS 2—1939 Bloemen- daal 4 62; De Houtpoort-Onder Ons 2 62; Haarlem N. 3—ADO 2 4—4; Het Noorden 2SVV 3 44; Het Noorden 2—ADO 2 6—2. Afd. IV B: ADO 3—DVO 3 6—2; SVV 4—IVO 2 5—3; BORU 1—SVV 4 4—4; DVO 3—Hof v. Holland 5 4—4; Hof v. Holland 5ADO 3 44; 1939 Bloemen- daal 5—BORU 1 4—4. Afd. IV C.: OD 2—De Vaart 8—0; ADO 4Kennemerland 226; Het Noorden 3—ADO 4 2—6; Het Noorden 3—O VS 4 4—4. Afd. C. IV D.: Hlm.-Oost 3Insulinde 2 08; Suisse 5Onder Ons 3 44. dig zijn; een bedrijfsleider-instructeur, een instructriee cn een staljongen. De twee laatstgenoemden heeft de stichting al in mejuffrouw A. Brouwer en de heer Jos Zonneveld. De instructie wordt momen teel verder belangeloos verzorgd door twee gewezen wachtmeesters v&n de Ca valerie. de heren Th. G. Rijk en S. Tuin- stra. Voor de overdekte manege zal dus nog minstens één man moeten worden aangetrokken als bedrijfsleider. Dan zit de Stichting voor wat betreft het perso neel op rozen. De heer P. de Jong, stich tingsvoorzitter, kijkt dan ook al met op timisme in de toekomst als hij veronder stelt dat de duinritten, die thans slechts in het weekend gemaakt kunnen worden, dan misschien wel iedere dag kunnen worden georganiseerd. Het stichtingsbestuur is niet groot. Be halve de heer De Jong maken er deel van uit de heren F. de Pie, secretaris J. Beentjes, penningmeester en C. Sturken boom en R. de Vries (uit Beverwijk) le den. Deze mensen kijken verder dan een paardehoofd lang is en willen de manege ook op andere wijze nuttig maken. Ge dacht wordt aan 'n tentoonstelling van au to's of landbouwmachines, maar evengoed aan bijvoorbeeld vakantiespelen. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Vorige week zijn de posterijen begonnen om de 44 brieven bussen in Beverwijk, Heemskerk en Vel- sen-Noord te vervangen door zogenaam de tweelingbrievenbussen. Men hoopt met de vervanging, die de Beverwijkse posterijen veel werk zal besparen, vóór Kerstmis klaar te zijn. Men zal ze op verscheidene punten al gezien hebben, de brievenbussen met twee gleuven naast elkaar, één voor Be verwijk, Heemskerk en Velsen-Noord en één gleuf voor andere post. Het is wel zaak dat men zijn post in de juiste gleuf duwt. Niet dat het de posterijen iets uit maakt, maar de afzender kan wel reke nen op een dag vertraging. De inhoud van de bus waarop staat „overige be stemmingen" wordt namelijk zonder meer in de postzak geladen en naar Haarlem gestuurd, waar hij pas wordt gesorteerd. De andere post wordt in Be verwijk gesorteerd en is dus sneller op de plaats van bestemming. Er worden gemiddeld drie tweelingbus sen per dag geplaatst. Men is begonnen in Beverwijk en vervolgens komen Heemskerk en Velsen-Noord aan de beurt. Behalve met de doelmatigheid is ook rekening gehouden met het estheti sche aspect, want de brievenbussen, die per slot van rekening i pvallend deel uit maken van het stadsbeeld, zijn modern en fraai van vormgeving. BEVERWIJK De noteringen van maandag 2 december aan ae groentevei ling „Kennemerland" waren, andijvie 45-94; sla 18-32; prei 35-55" tomaten 45- 111; groenekool 8-32; boerenkool 26-47, rodekool 17-27; uien 9 30; knol'en 12-44; breekpeen 20-32; waspeen 18-39; spruiten 52-122. Omdat vader soms blauw van de kou van z'n brommer komt. V Ck k

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 6