NIEUW BOEK OVER REMBRANDT Schrijver B. Haak rekent af met „romantische nonsens Misdaadverhaal als escape JONGE LEVERT Negen Muzen Amusant taalboek van Bert Japin Vierde Rijtest op 9 december Weens toneel en studentencabaret Programma over DDR van AVRO gaat niet door 9 S'ortcjens TV dinsdag DINSDAG 3 DECEMBER 196k „En als u echt niets weet, Sinterklaas?" Een platenbon is altijd raak „Beste Sint, ik zoek graag zélf 'n plaat uit" Een platenbon is altijd raak Het kan niet missen met Sinterklaas: Een platenbon is altijd raak Opgeklutst jm-v en flpt v 1 Ja. natuurlijk de énige halfzachte die toch pittig is Bizar Heks „Wat doet u in moeilijke gevallen, Sint?" Een platenbon is altijd raak! TV-vanavond Radio-woensdag TV woensdag (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Hilton-Amsterdam huisvestte gisteren twee beroemde Neder landers: Rembrandt en Johan Cruijff De laatste recipieerde er als bruidegom naast zijn goud-blond gelokte Danny, Rembrandt was er in de gedaante van een vier kilogram zwaar boekwerk dat, vooruitlopend op de viering van de drie honderdste sterfdag van de meester, door auteur en uitgever ten doop werd ge houden. Hoofdconservator van het Amsterdams historisch museum, B. Haak, is de schrij ver van „Rembrandt, zijn leven, zijn werk en zijn tijd" in 350 pagina's en 600 illustraties. Uitgeverij Contact waag de het, in samenwerking met de Neder landse Boekenclub, deze „bijbel" op de vaderlandse markt te brengen. Het initia tief voor deze uitgave kwam van Harry N. Abrams Inc. te New York. De Haarlemse drukkerij Joh. Ensche dé en Zonen Grafische Inrichting NV, zorgde voor de druk, waarvan alleen de boekenclub al tienduizend exemplaren af neemt. Edities voor Engeland, Amerika, Frankrijk, Italië, West-Duitsland en Spanje zijn in voorbereiding: met Japan en Joegoslavië wordt nog onderhandeld. Toen beeldhouwer Royer in 1852 zijn Rembrandt-monument op de voormalige Botermarkt in de hoofdstad op de sokkel zag hijsen kende men niet eens de ware ADVERTENTIE v.a. ƒ4.25 Sade De officier van justitie van Rome heeft vandaag bevel gegeven tot inbe slagname van het boek „De 120 dagen van Sodom' van markies de Sade. De uitgever is in staat van beschuldiging gesteld wegens het uitgeven van een obsceen werk en belediging van het geloof. Prijs. Op advies van de daartoe door hen ingestelde beoordelingscommissie, be staande uit de heren A. M. Deering, A. G. Kloppers en H. L. Prenen, heb ben Burgemeester en Wethouders van Amsterdam besloten, de Albert van Dal- sumprijs voor de beste rolprestatie door een Nederlands acteur in een Neder lands stuk gedurende het seizoen 1967- 1968 niet toe te kennen, omdat in dit seizoen geen enkel stuk ten tonele is ge bracht dat aan acteurs en actrices de gelegenheid bood tot de creatie van een duidelijke en opvallende rol en die in hun spel gestalte te geven. Prijs. De vierde en laatste grote Franse litteratuurprijs van dit jaar de Prix Interallié is aan de romancière Christine Rivoyre toegekend voor haar boek ,,Le petit Matin". Zoals de regle menten van deze prijs voorschrijven, is de bekroonde romancière van beroep journaliste. Na eerst vijf jaar redactie lid van ,.,Le Monde" te zijn geweest, is ze sinds 1955 directrice van het maand blad voor vrouwen „Marie-Claire". DDR-filmers. De Oostduitse documentaire filmers Heynowski en Scheumann ko men niet naar Utrecht ter gelegenheid van de filmweek in het kader van het studium generale van de Rijksuniver siteit, die van 5 tot en met 12 december wordt gehouden. De Westberlijnse auto riteiten hebben aan de Oostduitsers een inreisvisum geweigerd. In de filmwegk ter gelegenheid van het studium gene rale beleven vijftien films hun Neder landse première. ADVERTENTIE v.a. 4.25 yy naam van de prins onzer schilders. Zo blijkt uit een gedenkboekje uit die tijd, en de kunsthistorici van die dagen ver geleken een deel van Rembrandts oeuvre met dat van Frans van Mieris. Nog steeds wordt de meest romantische nonsens ver kondigd aan de horden bezoekers, die langs de Nachtwacht trekken, hoewel de wetenschappelijke mist rond Rembrandt is opgetrokken, aldus de auteur, die zijn liefde voor deze kunst heeft opgedaan bij de Amsterdamse schilderijenhandel Hoo- gendijk. Omdat ae bekende Rembrandt- studies een volkomen vertekend beeld van de meester geven heeft de heer Haak, een klinisch sober en nuchter vërhaal over de schilder geschreven dat mikt op het grote publiek. Elk in de tekst be sproken werk is gereproduceerd; het oorspronkelijk voorgenomen aantal illu straties van 400 is uitgelopen tot 600. Door deelneming van de Nederlandse Boekenclub kon de prijs bij voorinteke ning op 75 gulden worden gehouden. De BTW zal na 1 ianuari nog een gulden of drie op Rembrandts hoofd stapelen. De boekenclub 250.000 leden die in de boek winkels de weg niet weten en aan de hand genomen moeten worden, aldus de heer Kasander van de NBC kunnen het werk kopen voor 59.20. Het machi naal inplakken van de anderhalf miljoen kleurenplaten van deze eerste druk moest in het buitenland worden uitbesteed, om dat het Nederlandse binderijpark niet ADVERTENTIE uJ-^ilver - cHorlcgea - Gr. Houtstraat 6. Haarlam, Tal. 02500- 10616 over de geschikte appaiatuur beschikt. Het lig in de verwachting dat vele bui tenlandse drukorders van dit boek in ei gen land zullen blijven. (Van een medewerker) HAARLEM. „Wie speelt moet zich aan de regels houden" is de voornaamste stelregel in Bert Japins populaire taal boekje „Kennut zijn dat ik u kan?" De schrijver vermaakt ons met de meest lachwekkende denk- en stijlfouten die door Nederlanders worden gemaakt. Ook reclametekstschrijvers, die met hun teksten vaak kostbare artikelen aanprij zen, worden door hem op aanzienlijk minder kostbaar Nederlands betrapt. JAPIN houdt een pleidooi voor een le vende spreek- en schrijftafel. Buitenland se woorden die zijn ingeburgerd en nieu we uitdrukkingen wil hij een plaats gun nen in het „Algemeen Beschaafd" Dit laatste noemt hij overigens liever „Alge meen Nederlandse omgangstaal, om dat de term „Algemeen Beschaafd" sug gereert dat dialect spreken niet be schaafd zou zijn. In verband daarmee trekt hij van leer tegen het- superiori teitsgevoel van Hollanders, wier „dialect hij niet wil voortrekken bij dialecten met de „sterke n" en „zachte g", respectie velijk in Noordoost- en Zuidoost-Neder land gesproken. Nog twee eigenaardigheden krijgen ve gen uit de pan: ae neiging om het grote- stadsSialect, het platspreken, te over compenseren door aanwensels als „Zor- ry, meneer u kan mij nieten ,,'t is net of er zuiker in de zoep zit" en het ge bruiken van modetaal, woorden die vol gens hem „ergens" niets betekenen Een amusant en leerzaam boekje. ADVERTENTIE v.a. ƒ4.25 (Van onze cor-espondent) HILVERSUM Jaarlijks kost het verkeer ons land ongtveer drieduizend doden, zestigduizend ernstig «.ewonden en twee miljard gulden aan economi sche schade. Het Verbord voor Veilig Verkeer kan daar 2,5 miljoen gulden tegenover stellen om acties te onder nemen ter bevordering van de ver keersveiligheid. De AVRO-celevisie heeft in samenwerking met het Ver bond en de KNAC twintigduizend gul den aan productiekosten besteed om in een nationale rijtest 4 5 miljoen kijkers nog eens met de neus op fatale ver- keersfouten te drukten. Dat gebeurt op maandagavond 9 december van half tien tot half elf. Het is de vierde nationale 'iitest die op deze wijze tot stand komt. De waar dering voor deze programma's is bijna acht van de tien te geven punten. Dit keer bestaat de test uit vijf on derdelen vragen over het starten in de winter, een tekemilmpje met vijf vragen, zoals het oprijden van vlucht stroken, een tweede met vijf erkeers- technische vragen, nog eens drie vra gen over dingen als oliebiivullen en eert anticipatietest. De laatste is een soort speelfilmpje geworden, men laat alle fouten zich afspelen in het midden van het beeld. Dat blijkt de kijker beter te kunnen verwerken. De opnamen zijn gemaakt in Rotterdams binnenstad De stuntman van de KNAC, H. Stemmer, die in de vorige test uit een brandende auto sprong en met een wagen te water ging. bestuurt nu een tankauto van 55 ton, waarde f 120.000, die de eigenaar uit Uithoorn met angst in het hart en tegen een hoge verzekering, aan de stuntman heeft willen afstaan. Stemmer gaat met die kolos even slippen. fWWWWWWWWWVAAAAAAAAAAAAAAAfWWWVWWWW DE LITTERAIRE EMANCIPATIE van het misdaadverhaal sinds de jaren dertig van onze eeuw staat voor mij als een paal boven water en de trouwe lezer van mijn beschouwingen over dit genre weet langzamerhand wel, dat ik nooit moe wordt te wijzen op met name de belangstelling voor de mens in de misdaadsituatie, die menig modern misdaadverhaal, dank zij de observatie van die mens en zijn milieu, op een plan heeft geheven dat de lezer meer schenkt dan de „spanning van het meepuzzelen aan een misdaadprobleem of het meebeleven van een myste rieuze situatie. Dat neemt niet weg, dat ik me er zeer goed van bewust ben, dat een groot deel, ook van de hedendaagse produktie aan misdaadverhalen, zijn af stamming als loot van de boom der „escape"-litteratuur nooit geheel verloochent en hetzij voortbordurend op het puzzelelement van het oude deductieverhaal, hetzij op de spanningsfactor van de „mysterie-thriller" niet meer pretendeert dan de lezer een paar uur aangenaam bezig te houden met de spanning die hij voor zijn ontspanning meent nodig te hebben. Een ruime dosering van aan het onwaarschijnlijke grenzende mysterieuze gebeurtenissen is nog altijd het hoofd bestanddeel van een dergelijk menu, waarbij het dan geheel van het vertellers talent van de schrijver afhangt, of hij de lezer nog zodanig weet te overtuigen, dat deze bereid is die onwaarschijnlijke situatie als realiteit mee te beleven. Slaagt de auteur daarin, dan moet men zeggen dat hij zich in ieder geval toch nog een vaardig verteller heeft getoond wat natuurlijk een verdienste op zichzelf is. HET PROCEDé van het klassieke de ductieverhaal, opgeklutst met een nogal gecompliceerde plot en onwaarschijnlijke kantjes (alsmede enkele bizarre types, zoals een vrijzieke juf naast een frigide nudiste) benut bijvoorbeeld Ellery Queen voor zijn escape-formule in The Golden Goose (als Suikeroompje R.I.P. in de Prismareeks). De ,kip met de gouden eieren" uit dit verhaal is oom Slater O'Shea, evenals zijn hele clan erfelijk werkschuw en begiftigd met parasitair talent, die in het verleden een rijke we duwe heeft getrouwd en sinds haar dood weelderig leeft van de vruchten van de inspanning van haar eerste man. Slater kan het waarderen dat een ongetrouwde zuster en een paar jeugdige neven en nichten met wie hij in zijn grote huis zit opgescheept, het O'Shea-talent voor para siteren bezitten en hem met verve weten uit te buiten. Hij 'aat er echter tegenover hen geen twijfel aan bestaan: zolang hij leeft is hun kostje gekocht, maar na zijn dood zal hij zijn vermogen tussen twin tig verre verwanten laten versnipperen, zodat het voor niemand enige zin heeft, hem voortijdig uit dit aardse tranendal ADVERTENTIE v.»>>.-.v ..v te doen vertrekken. Alle reden dus voor de huisgenoten om oompje zorgzaam te koesteren. Helaas echter wordt hij op een kwade dag toch dood gevonden onder omstandigheden die vergiftiging door een der huisgenoten sterk aannemelijk maken en men begint zich nu te beijve ren om te ontdekken wie de kip met de gouden eieren heeft geslacht. Motieven te over, blijkt al spoedig, als het minzie ke nichtje Prin met haar amant aan het speuren slaat en daarbij Je officiële po litie al gauw in de schaduw stelt. Aï die motieven, plus het nogal originele moord- middel (een medicijn voor diabetici) geven de nodige verwikkelingen in dit vrij amusante gezelschap en Queen hoeft ervoor weten te zorgen dat het verhaal, ondanks die vele complicaties en soms bizarre situaties, geen gewrongen of zelfs maar onwaarachtig aandoende ge schiedenis is geworden. Het is geraffi neerd opgezet en hoewel verre van een zuiver fair-playverhaal is het toch een deductieve detectivestory geworden, waar in diverse „sleutels" en verrassende hoog tepunten in een volgorde zijn geplaatst die naar een behoorlijke climax leidt en spanning onderweg garandeert. Die span ning is trouwens en niet voor het ge ringste deel eveneens gelegen in ie verteltrant: licntvoetig en humoristisch in zijn tekening van de weliswaar wat on werkelijke karakters. EVENEENS in het deductieve vlak, maar veel minder doordacht van opzet, en eveneens vol bizarre elementen, die er echter veel meer „van buiten opge plakt" zitten, is Patrick Quentins Puzzle for Puppets (als Prismaboek: Het spel van de marionetten). Een jong echtpaar, dat, na een half jaar van scheiding, geen hotelkamer kan vinden, krijgt een ka mer aangeboden van een vrouw, die de jonge echtgenote vaag bekend voorkomt. Terwijl het echtpaar druk doende is, zich te vermeien in de voorafspiegeling van de vreugden die het bed hen na hun lange scheiding zal schenken, gaat de te lefoon en een lispelende man spreekt en kele mysterieuze zinnen, waaruit intus sen wel duidelijk wordt, dat de vrouw die het echtpaar de kamer heeft afge staan, contacten heeft zowel met de lis pelaar als met een nicht van de jonge vrouw. Een merkwaardige coïncidentie, die niettemin van het bedlustige echtpaar niet de aandacht krijgt die deze verdient, tot de jongeman in een Turks bad 'ran zijn kleren wordt beroofd en blijkt dat een lispelaar in die Kleren is vertrokken. Al spoedig wordt nu de nicht vermoord onder omstandigheden die de echtgenjot in een kwaad daglicht stellen, er duikt een baardige, dronken criminoloog op die. mèt een privé-detective, de jonge echtgenoot belangeloos zijn diensten aan biedt en met vereende krachten wordt een spoor gevolgd dat via nog een lijk van een jonge vrouw, naar een circus leidt, waar een oude olifant en een trape zewerkster worden bedreigd door een paar moordenaars in clownscostuums. Volgt een groteske ontmaskeringsepisode in het circus, waarop de lezer dan ten slotte verneemt hoe het allemaal heeft gezeten en wat het, gezien alle turbulente gebeurtenissen nogal magere, motief is geweest waaruit alles is voortgekomen. Een wild verhaal, al met al: onbelang rijk, onintelligent en ongeloofwaardig. Wel moet men toegeven dat het een ze kere vaart bezit, die de aandacht toch wel gevangen houdt, al weet de lezer ei genlijk van tevoren dat d e ontknoping weinig verrassing kan bieden. Wie zich door die vaart wil <aten meeslepen, kan er natuurlijk een paar uur ontspanning aan beleven, maar nij moet toch wel met een gevoel van teleurstelling achterblij ven, al was het alleen maar omdat hij zich realiseert hoezeer de schrijver de in telligentie van hem, de lezer, heeft onder schat. DE TYPISCHE ingrediënten van de mysterie-thriller bizarre personen en motieven en vooral een intense, vaak met kwasi-bovennatuurlijke elementen geladen sfeer vindt men ruimschoots voorhanden in de boeken van Josephine Bell, een van de meesteressen in dit gen re. Men behoeft maar iets van de basis intrige van haar The Upfold Witch (Moord bij Maanlicht in de Prismareeks) na te vertellen, om het te bewijzen. Twee agrarische inboorlingen in een Engels dorpje, zien (natuurlijk in de mist!) de gedaante opdoemen van een jonge schrijver, die ene mrs. Wainwright, verpakt in een deken, in de armen draagt naar de inboorlingen menen: stom dronken; naar later blijkt morsdood. Daar mrs. Wainwright in het dorp te boek staat als heks, zwijgen de mannen uit angst voor magische gevolgen over hun ontdekking, zodat pas tién jaar na mrs. Wainwrights geheimzinnige ver dwijning de rustende dokter Frost, die haar huis gekocht heeft, in zijn kippen hok haar schedelloze skeletresten vindt, die echter voor Frost gelegenheid heeft gehad ze aan de plaatselijke vertegen woordiger van het wettig gezag „ter in zage" te geven door een geheimzinnige onbekende voor andere skeletdelen wor den verruild. Mysterie te over dus, als inleiding op een speurtocht door Frost, zijn dochter èn het wettig gezag, die de meest inge wikkelde verhoudingen binnen de dorps gemeenschap aan het licht brengt. Ver houdingen en spanningen, bijgeloof, kort om: verwikkelde verwikkelingen, die bij het overwegen achteraf de be oordelaar vervullen met enig scepticisme en het gevoel, zich aan de vele motieven over-eten te hebben. Ondanks dat scep ticisme moet hij echter erkennen dat Jo sephine Bell van dit in zich wat overla den gegeven een zo sfeervolle thriller heeft weten te maken, dat hij voortdu rend geboeid het gebeuren heeft meebe leefd en zich van de ene intrigerende sa menloop van omstandigheden in de an dere heeft laten meeslepen. En dat is dan toch weer een omstandigheid die een vaardig schrijverschap althans schrij versvakmanschap verraadt Het is de al of niet aanwezigheid van dat vakman schap, dat ook in het zuivere ontspan ningsgenre toch altijd weer de grens blijkt te trekken tussen een goedkoop nie mendalletje en een goed verteld verhaal. Bert Japin ADVERTENTIE vanaf 14.25 HILVERSUM. De NCRV en de NTS vanavond. Op het eerste net een door Weners gespeeld toneelstuk op het tweede net geestelijke stromingen in „Denk-beeld" en studentencabaret. Nederland I. Fabel, reclame en nieuws. Dan de NCRV Ze begint met Ted de Braak. De discjockey haalt weer gasten naar zijn „Pick-up"-club. Daarbij zijn Swiebertje, Christina Cün- ne die een tweede langspeelplaat met liederen van Theodorakis heeft ge maakt the Blue Diamonds, het Zaanse smartlappenduo An en Jan en Peter Holtzer. De rest van de tijd tot acht uur wordt gevuld met „Tweekamp", waarin ploe gen van de Rijksuniversiteit te Groningen en van de Theologische Hogeschool in Kampen elkaar ontmoe ten. Na het journaal actualiteiten in „Hier en Nu" en dan een „represen tatieve buitenlandse toneelvoorstelling in de oorspronkelijke taal", zoals de NCRV die eens per maand wil bren gen. Het betreft in dit geval een op voering van „De Alpenkoning en de Mensenvijand", een komisch en roman tisch sprookje van Ferdinand Raimund opgevoerd door het Wiener Burgthea ter. Onder regie van Rudolf Stein- böck registreerde cineast Giinther An ders deze opvoering, waaraan meewer ken Attila Hörbiger, Paul Hörbiger, Al ma Seidler, Christl Erber en Hugo Göttschlich. Het stuk gaat over een rijke man met enkele dochters, die zich als een echte mensenvijand gedraagt. Hij lijdt aan vervolgingswaanzin en denkt dat ieder een het gemunt heeft op zijn geld, zijn leven, zijn dochters en zijn geluk. Op zeker moment raakt hij zelfs slaags met zijn huisknecht en dat doet de emmer overlopen: hij neemt de benen en verschanst zich in een klein hutje ergens midden in het bos, waar geen mens hem meer te zien krijgt. Hij ziet trouwens zelf ook geen sterveling meer. Wel kruist de Alpenkoning zijn pad. Deze goede vriend weet, dat fa milie van de mensenvijand treurt om diens verdwijnen, vooal omdat een van zijn dochters weigert te trouwen met haar geliefde zolang haar vader niet terug is. De alpenkoning neemt krasse maatregelen om de mensen vijand te dwingen naar huis terug te keren. Hij is echter bikkelhard. Zelfs als zijn vier vroegere vrouwen hem het leven zuur komen maken en zijn hutje in brand vliegt, wil hij nog niet weg De Alpen koning lost uiteindelijk het drama toch op. Enkele geestelijke liederen worden gezongen door the Young Credo Sin gers uit Rotterdam, waarna Sextant aandacht vraagt voor Hulp voor Jon geren. Na het journaal volgt tenslotte nog. een aflevering van de Teleaccursus Noten en Tonen. Nederland 2. Van de NTS na het fa beltje en het nieuws „Scala", waar in ditmaal behalve de gewone rubrie ken ook de sport en Openbaar Kunst bezit (weer over de Bauhaustentoon- stelling) een plaatsje vinden. Na het journaal de negende afleve ring van „Dubbelganger". Peter Mur phy krijgt het steeds moeilijker om aannemelijk te maken, dat hij Wain wright is. Zelfs zijn pseudo-vrouw Eva kan hem moelijk helpen als zijn half broer op de proppen komt. Hij is nog wel vergezeld van een jongedame, waarvoor de echte Mark indertijd veel belangstelling aan de dag legde. Eva vertelt het hem, maar Peter loopt toch in de val. Bijna maakt een kogel een einde a^n deze serie. In „Denk-Beeld" gaat Jack van Belle weer in op geestelijke stromingen in onze samenleving. Hij vraagt zich af of men zich door training inderdaad een hogere vorm van bewustzijn kan aanschaffen. Bovendien besteedt hij aandacht aan de „Independent order of Odd Fellows". Het NTS-programma wordt voortge zet met het maandelijkse programma .Studentenhaver", waarin het Leids Zoldercabaret, de Bleye Narren ofte wel de Leyenaren en het TVSL-caba- ret Als solist treedt op. Peter de Jong, ook een figuur uit de studentenwe reld Coos Mulder verzorgt de samen stelling. In de serie Verbinging met, waarin Eurovisieuitzendingen worden vertoond krijgen we hierna een aflevering te zien van „the Good Old Days", een programma uit het City of Varieties Theatre in Leeds. Medewerkenden zijn ditmaal de komieken Rikki Fulton en Joe Church, de zangeres Sheila Sou thern en de Nederlandse acrobaten- groep Los Pepe's. (Van onze oorrespondent) DEN HAAG. De AVRO heeft gis teren besloten een uitvoerige docu mentaire over Oost-Duitsland, waar aan al een halfjaar voorbereidend was gewerkt, niet door te zetten. In het Oosten stonden onder meer gesprekken tussen Oost- en Westduitsers op het schema en voorts een interview met de atoomgeleerde Klaus Fuchs. Volgens Siebe van der Zee heeft de AVRO besloten het project af te ge lasten. omdat de Oostduitsers gister ochtend halden geëist, dat de AVRO het tv-materiaal niet zou doorleveren naar andere landen. HILVERSUM 1. 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord 7.15 Op het eerste gehoor. 8.00 Nws 8.11 Voor militairen. (8.30 Nws 9.00 Gymn. v.d. huisvr.) 9.35 waterstan den. 9.40 Voor kleuters 9.55 Stereo: Pianisten als componisten. 11.00 Nws. 11.02 Piek-Uur. 11.45 Actualiteiten. 12.00 Gevar. progr. (12.22 Wij van het land; 12.26 Mededel. t.b.v. land- en tuinbouw 12.30 Nws. 12.41 Actualitei ten. 13.00 Raden maar.13.15 Onder nemend). 14.00 Klass. muz. 14.50 Ste reo. Oude muz. 15.00 Hoorspel. 15.40 Stereo: Lichte muz. 16.00 Nws. 16.02 j Stereo Voor de jeugd. 17.00 Sinter- klaasliedjes. 17.15 Stereo. Elektronisch orgelspel. 17.30 Stereo: Licht instrum. kwartet. Overheidsvoorlichting. 17.50 Mens en samenleving. 18.00 Vocaal en semble. 18.30 Nws. weerpraatje. 18.46 Actualiteiten. 19.00 Openbaar Kunst bezit. 19.10 Gastcollege. 20.00 Concert- gebouw orkest (Pauze: 20.50 Spelen met taal) 22.00 Klankbeeld. 22.20 Sex- tant, 22.30 Nws. 22.40 Stereo X, een sprong in het duister. 23.55 Nws. HILVERSUM II. 7.00 Nws. ochtendgymn. 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Stereo: Lichte muz. (7.30 Van de voorpagina). 7.54 Deze dag. 8.00 Nws. 8.20 Stereo: Lichte muz. (8.30 -Van alle markten thuis). 9.00 Stereo: Klass. muz. 9.05 Stereo: klass. gewijde muz. 9.40 Schoolradio. 10.00 Plaatjes. 10.50 Voor kleuters. 11.00 Nws. 11.02 Voor de vrouw 11.40 Ste reo: Klass. kamermuz. 12.00 Lichte or- gelmuz. 12.21 Volt het platteland. 12.26 Mededel. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.29 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.11 Actuali teiten. 13.25 Stereo: Pianotrio. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Voor kinde ren. 15.00 Liederen. 15.35 Pianorecital. 16.00 Nws. 16.02 Stereo: Operettemuz. 16.50 Stereo. Tango Rumba Orkest. 17.20 Voor de jeugd. 17.55 Mededelin gen. 18.00 Nws. 18.16 Actualiteiten. 18.20 Uitz. C.P.N. 18.30 Sinterklaas- progr. 19.00 Stereo: Popshow. 19.30 Nws. 19.35 Buitenl. weekoverzicht. 19.45 Pianorecital. 20.10 Stereo: Lied- jesprogr. 20.40 Gesprek. 21.00 Bij Do- rus op visite. 21.25 Country en Wes tern muz. 21.45 De naakte aap (Des- mond Morris). 22.15 Stereo: Nederl. chansons 22.30 Nws 22.40 Actualitei- 3n. 22.55 Stereo: Muz. uit Noorwegen. 23.20 Jazz Magazine. 23.55 Nws. HILVERSUM m. 9.00 Nws. 9.02 Vocale muziekjes. 10.00 Nws. 10.03 Mengelmuze. 10.30 Big Band en Soft Dwing. 11.00 Nws. 11.03 Muziek-lezen. (12.00 Nws). 13.00 Nws. 13.03 Journaal. 13.06 Vrolijke pla ten. (14.00 Nws. 15.00 Nws. 15.03 Ar beidsvitaminen. 16.00 Nws. 16.03 Su- oerclean Dreammachine. (17.00 Nws. 17.02 Journaal). BRUSSEL 12.00 Nws. 12.03 Gevar. muz. 12.40 Weerbericht. SOS-berichten voor de shippers. 12.48 Gevar. muz. 12.55 Buitenl. persoverzicht. 13.00 Nws. 13.20 Tafelmuz. 14.00 Nws. 14.03 Tophits. 14.30 Waarom wij niet? 14.50 Koor- :ang. (15.00 Nws). 15.15 Voor kinderen. 6.00 Nws. 16.03 Beursberichten. 16.09 lazz. 17.00 Nws. 17.15 Intern, koorcon- :ours. 17.45 Zang en dans uit Oekraï- re. 18.00 Nws. 18.03 Voor soldaten. 18.30 Lekenmoraal en filosofie. 18.50 ^Dortkroniek. 18.58 Taalwenken. 19 00 Jws. 19.40 Amusementsmuz. 19.45 3ond van Jonge en Grote gezinnen. Nederland 1 11.00 NTS/NOT Schooltelevisie. 18.50 NTS: De Fabeltjeskrant. 18.56 STER: Reclame. 19.00 NTS: Journaal. 19.03 STER: Reclame. 19.06 NCRV: lp kleur: Pick Up. 19.31 Studentenquiz. 19.56 STER: Reclame. 20.00 NTS: Journaal. 20.16 STER: Reclame. 20.20 NCRV: Actualiteitenrubriek. 20.45 In kleur. Wiener Burgtheater. 22.15 Koorzang 22.20 NVSH: Sextant. 22.40 NTS: Journaal. 23.00 Teleac: Noten en tonen (les 11 - herh.). Nederland 2 18.50 NTS: De Fabeltjeskrant. 18.56 STER: Reclame. 19.00 NTS: Journaal. 19.03 Scala. 20.00 Journaal. 20.16 STER: Reclame. 20.20 NTS: Dubbelganger 20.45 Denk-Beeld. 21.35 Cabaretprogramma. 22.00 Variété-programma. 22.35 Journaal. Nederland 1 11.00 NTS/NOT: Schooltelevisie. 17.00 KRO: Voor kinderen. 18.50 NTS: De Fabeltjeskrant. 18.56 STER: Reclame. 19.00 NTS: Journaal. 19.03 STER: Reclame. 19.06 NTS: Scala. 19.56 STER: Reclame. 20 00 NTS: Journaal. 20.16 STER: Reclame. 20.20 Uitz. V.V.D. 20.30 Socutera 20.35 NTS. Wet-strijd. 21.00 Speelfilm (14 jaar). 22.30 Journaal 22.35 In kleur Openbaar Kunstbezit Nederland 2 18.50 NTS: De Fabeltjeskrant 18.56 STER: Reclame. 19.00 NTS: Journaal. 19.03 KRO: MIK 20.00 NTS: Journaal. 20.16 STER: Reclame. 20.20 KRO: Brandpunt 20.40 Film 21.30 Adviezenrubriek. 22.05 Volk in opstand (III). 22.35 NTS: Journaal. 'WUVArtAAAAAAAAAAA/VAAAAAAAAAAA/VAAAAAAftrt/UW^AAAAftAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA V

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 9