Al 1500 a 2000 aanhangers Democratisch Appèl voert hard gevecht tegen Nieuw Links „Een democraat kan niet solidair zijn met een communist" ht nifrJt) N.V.S.H. houdt in maart een nieuw congres *2000. ÓOö. Agenda voor Haarlem en de IJmond Tweemiljoenste voor de KLM Eigenlijk zou je geen lid van de PvdA moeten zijn als je je niet achter het democratische beginsel van die partij stelt Kardinaal Ottaviani ziet gevaarlijke stromingen in Nederland Oud-marineman Fonteijn kreeg weer ongelijk Toch afstoting consultatiebureaus? Motief van moord op zuster is nog duister Dokwerker bekent medeplichtigheid aan poging tot gifmoord Bewolkt maar droog Sü DONDERDAG 5 DECEMBER 1968 Nota Castro Schmelzer «fiil: ii ®f: rvfii ||r Haarlem V elsen-I J muiden Beverwijk (Van onze parlementaire redactie) HENDRIK IDO AMBACHT Democratisch Appèl, de groep in de Partij van de Arbeid die ten strijde is getrokken tegen de uiterste linkervleugel, is vastbesloten, door te gaan tot de invloed van „Nieuw Links" is teruggebracht „tot proporties die overeen stemmen met het aantal sympathisanten". Het is niet uitgesloten dat het hard tegen hard zal gaan. Vooraanstaande leden van het comité Democratisch Appèl, als de heren H. Pors jr. uit Capelle aan den IJssel en W. Bol uit Hendrik Ido Ambacht zeggen ronduit, dat zij na het congres in maart voor het lidmaatschap van de P.v.d.A. zullen bedanken als de invloed van Nieuw Links niet dras tisch wordt beperkt. Voor initiatiefnemer P. Kors zou dat moment aanbreken als Nieuw Links de partij mee zou krijgen met haar opvatting, dat Nederland de NAVO dient te verlaten. De heer Kors, bankemployé, die woont in het Zuid hollandse Hendrik Ido Ambacht, waar hij secretaris is van de afdeling van de P.v.d.A., voert al jarenlang een veldtocht tegen Nieuw Links. Pas deze zoiner kreeg hij steun. Na de advertenties in Het Parool en Het Vrije Volk. ongeveer veertien dagen geleden, waarin het optreden van Nieuw Links in de partij aan de kaak wordt gesteld, kreeg hij onverwacht grote bijval. Het aantal sympathie verklaringen van partijleden ligt nu al tussen de 1500 en 2000. Kors: „Er waren mensen bij die zich meteen opgaven als lid van de partij. Anderen schreven erbij, dat ze op het punt hadden gestaan voor het lidmaat schap te bedanken, maar daar dank zij onze actie van afzien". Bol (leraar Duits en Engels aan een MAVO-school): „Er zijn veel jongeren bij. Dat is te zien aan het verbonden blokschrift dat is pas na de oorlog Ingevoerd". Het comité Democratisch Appèl wil op het volgende congres van de PvdA zijn doeleinden verwezenlijken. Daarom wordt er momenteel gewerkt aan een politieke nota, waarover de aanhangers van het „Appèl" zich op een vergadering, die be gin volgend jaar zal worden gehouden, moeten uitspreken. Ook is een lijst met tegenkandidaten voor de Nieuw-Linksers In het Partijbestuur opgesteld. Initiatiefnemers Kors en Pors (kandi daat-Kamerlid) wijten de teruggang van de partij aan het optreden van Nieuw Links. „Het aantal leden is het afgelopen jaar met 20.000 gezakt", illustreert de heer Kors, die ook de teruggang van het stemmenpercentage dat de PvdA bij de kamerverkiezingen behaalt, voor een belangrijk deel op rekening van die groep schrijft. In het manifest, dat de PvdA niet rond wil sturen, zeggen zij het zo: „De kern van de zaak is dat de heren Van der Louw c.s. voortdurend gekweld worden door het verlangen sympathie te betui gen aan allerlei vormen van communis me (Fidel Castro, Ho Tshi Minh, Rudi Dutschke) en geen gelegenheid voorbij laten gaan om te ageren tegen de NAVO die voor de verdediging van de vrijheid, de veiligheid en de vrede van essentiële betekenis is". Het manifest dat er bepaald niet om liegt gaat verder: „Naar buiten wordt de indruk gewekt dat de PvdA dubbel zinnig is". En: „Tegelijkertijd poogt Nieuw Links dat op passende wijze zijn visitekaartje afgeeft door openbare vergaderingen te houden onder de Viet- cong-vlag alle partijgenoten, die niet aan zijn opdringerige leiband wensen te lopen, te diskwalificeren als „reactio nair", „half seniele sukkels" en als een stinkend stelletje". Daarom wordt het volgens het comité „tijd om schoonmaak in het partijbe stuur te houden". Vooral de .communistenverheerlijking' van Nieuw Links zit het „Appèl" hoog. De zeven Nieuw-Linksers in het partijbe stuur hebben volgens hen het besluit van het partijbestuur doorgedrukt dat Nederland de DDR moet erkennen ,De ADVERTENTIE Svenska Restaurangen Dubbel Lamscotelet la Meier Lamsbout a la Foresta Dagelijks Verse Zeeuwse Oesters In ons café Plate service. KENNEMERPLEIN 5 TELEFOON 16840 HAARLEM Eigen parkeerterrein. (k«t en bondig V.S. in trek. Steeds meer Nederlanders bezoeken de Verenigde Staten. Volgens United Travel Service is het aantal Ne derlanders de afgelopen negen maanden met 5,9 percent toegenomen. In die periode reisden 31.433 Nederlanders naar de V.S. In 1968 waren het er in dat tijdvak 29.682. Biafra. De Nederlandse arts. mej. A M. Voorhoeve, heeft vanuit Biafra aan Ter- re des Hommes-Nederland hulp ge vraagd voor een mazelen-inentingscam- pagne voor Biafraanse kinderen. Voor deze campagne zijn één miljoen doses vaccine nodig. troepen van Ulbricht stonden op dat mo ment nog in Praag", zegt de heer Pors schamper. „Een soortgelijk voorstel is op het laatste congres afgewezen. Dit be wijst het duidelijkst dat het partijbe stuur niet representatief is. Door Nieuw Links is in de partij een proces van sympathiek-doen tegenover de landen achter het IJzeren Gordijn op gang go- komen". „Dat past niet bij een democratisch- socialistische partij", vult de heer Kors aan. „Wie lid is1 van de PvdA stelt de democratie bovenal. Hij schippert niet ten aanzien van regimes als dat van Cas tro, dat inderdaad goede kanten heeft maar dat niet-democratisch is en daar gaat het om. Wie Castro aanbidt is geen democraat". Pors: „Een democraat kan niet soli dair zjjn met een communist. Wjj zijn ook geen NAVO-, Portugal-, Spanje-, of Griekenland-aanbidders, maar solidari teit met Ulbricht is er niet bij". „Eigenlijk", filosofeert hij, „zou je geen lid van de PvdA moeten kunnen zijn als je je niet achter het democra- PARIJS (AFP). Kardinaal Ottaviani heeft in een vraaggesprek met het Franse weekblad „Paris-Match" verklaard dat er onder de roomskatholieken in Nederland bepaalde stromingen zijn die het hoogste kerkelijke gezag niet meer aanvaarden. Hij sprak in dit verband over theolo gen die een nieuwe theologie willen ont werpen die verschilt van die welke uit het evangelie stamt en door eeuwen van stu die geijkt en geheiligd is. Zij willen alles veranderen, aldus de kardinaal zij willen een nieuwe terminologie invoeren die het wezen van de leer zou aantasten. De gezagscrisis is echter het ergste. „Men valt Rome en de curie aan zonder de paus te noemen, maar juist hem wil men treffen. Dit raakt tenslotte oök de bisschoppen wier gezag ook kleiner wordt". Kardinaal Ottaviani vond de huidige cri sis ernstiger dan die van het modernisme in het begin van deze eeuw. Toch geloof de hij niet in de mogelijkheid van een schisma omdat het „episcopaat betrouw baar" is. tisch-socialistische beginsel van die par tij stelt". Willen ze geen radicale vleugel? Pors: „Radicaal dat is acceptabel: daar kun je over praten, maar aan de mocratie valt niet te tornen. En socia lisme zonder democratie leidt tot dicta tuur". Nieuw Links mag best blijven, vindt het duo Kors-Pors, maar met één, hooguit twee man in het partijbestuur". Grote bezwaren heeft het comité ook tegen de manier waarop Nieuw Links zijn invloed uitbreidt, door bijvoorbeeld voor afdelingsvergaderingen zo'n groot aan tal Nieuw-Linksers op te trommelen dat alle besluiten ten gunste van de groep uitvallen. „Ze hebben Je gave", zegt de heer Pors jaloers, „om hun betekenis optisch te vergroten". Is de PvdA soms niet de pluriforme partij, die zich erop voorstaat verschil lende stromingen naast elkaar te kunnen harden? „Pluriform?", smaalt de heer Pors, „dat woord gaat langzamerhand het woord democratie vervangen. De Tweede Kamer is ook een pluriform gezelschap, maar daar zitten heel wat mensen in met wie ik niet zou willen samenwerken". De heer Bol voegt aaaraan toe: „Dat pluriforme is nu juist wat we de KVP altijd hebben verweten". En Kors: „Op wie stemt de PvdA- kiezer eigenlijk? Op Vondeling of op Han Lammers? De partij is op het ogenblik net zo onduidelijk als de christelijke partijen die wij dat altijd zo luidruch tig hebben verweten". „Nieuw Links", zegt de heer Pors, „is een duidelijke filosofische kopgroep zon der achterban, al beseft de groep dat zelf niet. De Nieuw-Linksers verblinden zichzelf met het succes van hun demon straties. Maar dat bewijst niets. Met een demonstratie lopen altijd 1000 mensen mee". Ze steken hun bewondering voor KVP-leider Schmelzer op dit punt niet ADVERTENTIE De matras waarop U wérkelijk uitrustl Van DRAKA. onder stoelen of banken. „De jiVP-ra- dicalen", zegt de heer Bol, „vorm den ook zo'n filosofisch groepje zon der achterban. Schmelzer heeft ze er uit gewerkt vóór ze greep op de partij kregen. En de enquêtes bewijzen dat hij gelijk had. De KVP blijft de KVP en de PPR krijgt geen been aan de grond". Is het comité de rechtervleugel van de PvdA? Kors-Pors-Bol in koor: „Rechts? be spottelijk! Wij vertegenwoordigen de middengroep van de partij. Negentig per cent van de PvdA staat achter ons en moet niets van Nieuw Links hebben Wij zijn echt Linkse leden van een Linkse partij: Wij staan onverzoenlijk tegenover de VVD". UTRECHT De ihans 69-jarige oud- sergeant-konstabel van de Koninklijke Marine A. H. F. Fonteijn heeft zijn strijd tegen wat hij als een hem aangedaan on recht beschouwt nog steeds niet opgege ven. Hij werd na de muiterij op de oude kruiser „De Zeven Provinciën" in de In dische wateren, nu 35 jaar geleden, eervol uit de zeedienst ontslagen. Sinds dien heeft hij op alle mogelijke manie ren en bij tal van instanties geprobeerd die beslissing ingetrokken te krijgen Herhaaldelijk is zijn zaak in de loop der jaren door ambtenarengerechten be handeld. De heer Fonteijn zond ook adressen aan de Tweede Kamer, werd be schuldigd van smaadschrift en stond zelfs terecht voor hetgerechtshof in Amster dam. Volgens hem heeft men zijn zaak voortdurend verkeerd behandeld en is hij het slachtoffer geworden van forma lisme en valsheid in geschrifte. Reeds in juli 1936 besliste de Centrale Raad dat zijn beroep tegen het ontslag niet ontvankelijk was. Op 5 augustus van dit jaar verzocht de heer Fonteijn deze beslissing uit 1936 te herzien. De Centrale Raad heeft thans dit ver zoek afgewezen. De raad herinnert er aan dat de marineman op 25 september 1963, eveneens bij een besluit van de Centrale Raad, duidelijk is gemaakt dat zijn verzet niet-ontvankelijk is. Bovendien zijn in het verzetschrift van de heer Fon teijn, noch uit zijn mondelinge toelich ting nieuwe omstandigheden naar voren gekomen. De raad zegt, gehouden te zijn de wet toe te passen en niet de bevoegd heid te hebben de in een geval als dit toepasselijke wetsbepalingen aan rede lijkheid of billijkheid te toetsen, zoais de heer Fonteijn had gevorderd. De centrale raad is het eens met de gronden waarop hetzelfde college destijds het beroep van de heer Fonteijn afwees. (Van onze correspondent) DEN HAAG. Mevrouw dr. M. Zelden- rust-Noordanus, voorzitster van het hoofd bestuur van de Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming, is van mening dat de scheiding tussen de N.V.S.H. en de consultatiebureaus, die is tegengehou den door de uitspraak in het korte geding dat door acht kernleden tegen de vereni ging was aangespannen, na het nieuwe in Gisteren is de twee miljoenste KLM-passagier van dit jaar van Schiphol vertrokken. Het was me vrouw M. J. Bardoel-Guelen, die met haar man naar Australië ging om haar geëmigreerde dochter te bezoeken. Het echtpaar, afkomstig uit Wychen, waar de 70-jarige heer Bardoel landbouwer is geweest, ging nog nimmer op reis, ook niet voor vakantie. Op Schiphol kreeg het echtpaar, behalve geschenken van de KLM en de luchthaven, ook een taart van Sint Nicolaas. (Van onze correspondent) VENLO. Over het motief van de 25-jarige perser, die, zoals wij hebben bericht dinsdag zijn 36-jarige zuster uit Veldhoven om het leven heeft gebracht, tast de politie nog in het duister. De da der zegt dat het een bevlieging is ge weest, maar daaraan hecht de politie wei nig waarde. De man is die dag met het smoesje dat hij naar de tandarts moest, van zijn werk vertrokken, 's Ochtends dronk hij met zijn zuster in de pastorie van een kerk, waar deze zuster werkte, koffie, 's Middags hebben zij samen ge geten. Later was hij behulpzaam met het vast- tikken van een plastic randje aan de ven sterbank. In de schuur haalde hij een ha mer. Bij zijn terugkomst in de huiska mer sloeg hij zijn zuster van achteren onverhoeds drie keer op haar hoofd. Zij zakte in elkaar. Daarop deed hij een wurgpoging. Vervolgens ging hij naar de politie waar hij zich aangaf. De politie heeft de vrouw, die na de aanslag nog leefde, een verhoor afgenomen. Zij is la ter in het ziekenhuis overleden. De vrouw was getrouwd, maar had geen kinderen. JimiJ F* 1 .1 - ;.t«rLfv v: SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein), vrij dag 20.15 u.: „En ik dan?" Blijspel van Annie M. G. Schmidt met o.a. Mary Dres- selljuys en Joan Remmelts. Kleinkunsttheater (geb. St. Bavo), vrij dag 20.30 u.: Gastcabaret: One-Man Show van Marnix Kappers. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Je leeft maar twee keer", 14 j. Vanavond geen tweede voorstelling. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Coplan schiet met scherp", 18 j. Vanavond geen tweede voorstelling. Vrijdag, nachtvoor stelling 23.30 u.: „Helden van de rode rivier", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „De motordui- vels", 18 j. Vanavond geen tweede voor stelling. Luxor, 14 en 20 u.: „The bridge on the river Kwai", 14 j. Vanavond geen voor stelling. Vrijdag, nachtvoorstelling 23.30 u.: „King Kong", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Ringo de gevreesde", 14 j. Vanavond geen twee de voorstelling. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Vulkaan der helse driften", 18 j. Vanavond geen tweede voorstelling. Studio, donderdag 14.15 en 19 u.: „De maagdenbron", 18 j. Vrijdag 14.15, 19 en 21.15 u.: „Het oog van de duivel", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 17de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaame 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen, fossielen, mineralen en historische na tuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve op maandag, van 10 tot 16 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 16 u. Vleeshal (Grote Markt): Tot en met 5 japuari: Wandtapijten van de Poolse weefster Magdalena Abakonowicz. Dage lijks geopend van 10 tot 17 u. Zondag van 13 tot 17 u. Galerie-t (Bakenessergracht 67): Expo sitie „Groupe Automat" uit Parijs. „Licht en beweging" met Bertholto, Gamarra, Guidot, Lanati, Lea Dublin, Marcos, Tal- Ion. Dagelijks geopend van 11 tot 17 u. Zondag 14 tot 18 u. Tot en met 22 decern ber. Galerie Zijlstraat: Schilderijen van Ag nes van den Brandeler en klein-plastieken van Karei Gomes. Dagelijks van 12 tot 17 u.; maandag-, woensdag- en vrijdag avond 20 tot 21.30 u. en zondags van 14.30 tot 17 u. Tot en met 21 december. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Tot en met 31 december, tekeningen van Harry Prenen. Geopend dagelijks 10 tot 18 en 20 tot 24 u., zondags 14 tot 18 u. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede) Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 16 u. Zaterdag 9 tot 12 u. Raadhuis Bloemendaal: Kunstmarkt, dagelijks van 14 tot 17 u. Tot en met 8 de cember. DIVERSEN Waagtaveerne (hoek Damstraat/Spaar- ne), vrijdag 20 u.; Hootenappening, Cobi Schreijer ontvangt gasten. Raadhuis Hoofddorp, donderdag 14.30 u.: Gemeenteraadsvergadering Haarlemmer meer. Treslong (Hillegom): Diner Dansant, dagelijks. Hotel Esplanada (Zandvoort): Dans- en amusementsmuziek. Het Cosmos Trio, dagelijks. Cabaret Dancing Caramella (Zand- voort), dagelijks 20 tot 02.00 u.: Dansen met The 5 Atomics. DONDERDAG 5 DECEMBER Geen filmvoorstellingen in de bioscopen in verband met Sint Nicolaas. VRIJDAG 6 DECEMBER City Theater, 20 u.: „Grand Prix". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost: Expositie tekeningen en grafiek van Ani ta van den Oever, Sjoerd Braber, Ruud Cornelisse, Michiel Dhont, Paul Hohner, Lou Schoutens en Gerard Visser. De ex positie duurt tot en met 15 december en is dagelijks geopend van 14 tot 17 u. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zonaag) 9.30 tot 12 u. en 14 tot 16.30 u. DONDERDAG 5 DECEMBER Kennemer Theater, 19 u.: „Vernieti gingsslag op Saipan". Galerie Boumans, Breestraat 122: Ex positie van Lense Elzinga; geopend van 9 tot 18 u. Stadskantoor, Pres. Kennedyplein: Ex positie van een collectie „American Pop art"; geopend van 8.30 tot 12.30 en 13.30 tot 17.30 u. Kennemer Oudheidkamer, huize „Scheybeeck", Velserweg 2: Geopend van 19.30 tot 21.30 u.; voor groepen op aan vraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Be verwijk, tel. 02510-25120. VRIJDAG 6 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ver nietigingsslag op Saipan". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Brugge- hoofd Beach Read". Galerie Boumans, Breestraat 122: Ex positie van Lense Elzinga; geopend van 9 tot 18 u. Stadskantoor, Pres. Kennedyplein: Ex positie van een collectie „American Pop art"; geopend van 8.30 tot 12.30, 13.30 tot 17.30 en 19.30 tot 22 u. maart te houden congres toch doorgang zal vinden. Zij verwacht, dat dit congres met dezelfde meerderheid als het con gres van 25 oktober de voorstellen zal aanvaarden. De president van de Haagse rechtbank besliste op 22 november, dat de besluiten van 26 oktober niet mochten worden uit gevoerd, omdat aan bepaalde formalitei ten, zoals het opnieuw oproepen van de leden niet was voldaan. Op het komende congres zal mevrouw Zeldenrust en met haar ongeveer de helft der hoofdbestuursleden hun zetel ter be schikking stellen. De N.V.S.H. gaat niet in beroep tegen de uitspraak in het korte geding, omdat dit veel tijdrovender zou zijn dan het bijeenroepen van een nieuw congres. Mevrouw Zeldenrust heeft verklaard, dat de schorsing van de tot de oppositie behorende kernleden niet is geschied om de oppositie de mond te snoeren en ook niet naar aanleiding van het korte geding. Het besluit tot schorsing is alleen geno men, omdat de betrokken kernleden ge bruik hebben gemaakt van geheime no tulen van het hoofdbestuur. De geschor ste leden zullen allen worden uitgenodigd tot een bespreking met het hoofdbestuur, waarna zij mogelijk toch kunnen deelne men aan het congres in maart. (Van onze correspondent) VENLO Een 48-jarige dokwerker, gewezen minnaar van de Schijndelse gif mengster, heeft tegenover de politie be kend medeplichtig te zijn geweest aan een gifmoordpoging op zijn eerste vrouw. De Schijndelse vrouw had bij zijn echt genote een snuifje insectenpoeder in de koffie gedaan. De vrouw overleefde de aanslag. De dokwerker ontkende mede plichtig te zjjn geweest aan een tweede moordpoging. De officier van Justitie vermoedt dat de Schijndelse vrouw, die al a chttien gif moordpogingen heeft bekend, bij nog meer misdrijven is betrokken geweest. Het onderzoek naar de gebruikte giften verloopt moeizaam. Vandaag heeft de offi cier het huis van de Schijndelse vrouw la ten doorzoeken. Het KNMI deelt mee: Tussen een hogedrukgebied boven Oost- Europa en een lagedrukgebied ten wes ten van Ierland wordt met zuidoostelijke winden koude lucht naar West-Europa ge transporteerd. In deze stroming kwam dinsdag overdag de temperatuur niet bo ven de twee graden, maar in de nacht kwam bijna nergens vorst voor. Een front boven Engeland, dat daar enige regen brengt, verplaatst zich nau welijks in onze richting, zodat voor het komende etmaal op rustig weer met veel bewolking gerekend kan worden. VOORUITZICHTEN: Overwegend droog en temperaturen om het vriespunt tot lichte vorst. VOOR ZATERDAG: Zon: minder dan 50 percent; minimum temperaturen: 1-5 graden onder normaal; maximum temperaturen: 3-8 graden on der normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur. 90 percent; kans op een geheel droog etmaal: 80 percent. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum c it X3 *3 n O. ei temperaturen SS binnen- en buitenland BS S3 Amsterdam geh. oew. 0 1 0 0 De Bilt geh. bew. O l 0 0 Deelen geh. bew. O 1 0 0 Lelde geh. bew. ZO 0 -1 0 Eindhoven geh. bew. O 1 1 0 Den Helder geh. bew. Z 0 0 0 i wente geh. bew. OZO 0 0 0 Vlissingen geh. bew. O 1 1 0 Z.-Limburg geh. bew. O 1 0 0 Rotterdam geh. bew. O 1 0 0 Athene zw. bew. 9 6 1 Aberdeen half bew. nno 13 8 0 Barcelona half bew. WI1W 14 8 0 Belgrado geh. bew. no 1 -2 0 Berlijn geh. bew. vera. 2 1 0 Bordeaux mist O 11 1 0 Brussel geh. bew. )no 1 0 0 Frankfort geh. bew. O 3 -1 0 Genève mist w.st. 4 3 0 Grenoble mist O 10 1 0 Helsinki mist nw 2 -1 0 Innsoruck onbew. w 5\ -8 0 Kopenhagen beh. bew. wnw V 1 0 uissabon mist O 11 8 0 Locarno onbew. 3 5 -4 0 L,onden motregen co 6 3 0.1 Luxemburg motregen zo 0 0 1 Madrid geh. >w. w St. 12 7 0 Malaga zw. bew. w.st. 17 10 c Mallorca licht bew. ono 17 7 0 München geh.* bew ozo -1 -3 0 Nice licht bew. nno 12 7 0 Oslo geh. bew. w st. -3 -3 0.1 Parijs geh. bew. ozo 1 0 0 Rome zw. bew. no 16 7 0 Stockholm geh. bew. wnw 2 1 0 Wenen geh. bew. zo 2 0 0 Zürich geh. bew. ozo 0 -1 0 VRIJDACi 6 DECEMBER Zon op 08.32 uur onder 16.30 uur. Maan op 16.58 uur, onder 10.34 uur. Volle maan Laatste kwartier Nieuwe maan Eerste Rwariiei MAANSTANDEN 5 december ü.O? uur. 13 necember 1.49 uur. 19 december 19.10 uur. 26 december 15.14 uur. HOOG EN LAAG WATER IN 1JMU1DEN DONDERDAG 5 DECEMBER Hoog water 3.46 uur en 15.58 uur. Laag water 11.50 uur en uur. VRIJDAG 6 DECEMBER Hoog water 4.22 uur en 16. Ja uur. Laag water 0.08 uur en 12 26 uur. Het boog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan ie IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2