Raad Onderzoek Zee over afvallozing en haringstudie In de vishal Burgerlijke stand van Velsen Lagere prijzen voor peen en schorseneren MEDISCHE VERZORGING IN HET WEEKEINDE voor U Huis ter Cleeff 'De Lantaern' Gaat u ook eens ,uit" eten Heus, het zal u goed doen „De Uitkijk" Nederlander leidt omvangrijk werk „Melania" zondag naar zee Havenberichten Jongen sloeg over de kop met vaders auto Scholier verkocht hasjisch Bloemenveiling NOORDERSLUIS KERSTMIS 1968 Frankestr. 33-37 ASTA MOTEL HOTEL ROYAL ASTAM0TEL VRIJDAG 6 DECEMBER 1968 4 Haring BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK JULI Mlairjtr NIEUW BAR EN TAVEERNE RESTAURANT KERSTDINER (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Het dezer dagen bekend gemaakte besluit van Shell Nederland Chemie nv een nieuwe vestiging van haar bedrijf te realiseren, bij de Moerdijk heeft al reacties opgeroepen omdat nog meer lucht- en waterverontreiniging ver wacht wordt. In het begin van volgend jaar is een rapport van de Internationale Raad voor Onderzoek ter Zee te verwachten, waar in voor het eerst een concreet overzicht wordt gegeven van de situatie inzake de lozing van afvalstoffen in de Noordzee. Prof. dr. P. Korringa directeur van het Rijksinstituut voor visserij onderzoek in IJmuiden, is van mening dat men inter nationaal op de goede weg is op dit ter rein. „Wij kunnen niet wachten op een mondiale conventie, maar moeten regio naai beginnen". Wat Nederland betreft: de wet op wa terverontreiniging is in zicht, het desbe treffende wetsontwerp heeft het in de Tweede Kamer gehaald. Zeer binnen kort wordt dan door deze wet het losen van afvalstoffen in ons land veel stringen ter geregeld dan tot nu toe het geval is, al wil dit niet zeggen dat het hierdoor de industrie onmogelijk wordt gemaakt haar afval kwijt te raken. Naar de aard der stoffen zullen er passende voorschrif ten zijn. De Internationale Raad voor Onderzoek ter Zee heeft in oktober van dit jaar het rapport van de werkgroep die zich bezig heeft gehouden met het onderzoek in zake de verontreiniging van de Noordzee besproken. Deze werkgroep werd vorig jaar okto ber ingesteld. Hij staat onder leiding van de Engelsman dr. H. A. Cole, direc (Van een verslaggever) IJMUIDEN. De 210.000 ton metende tanker Melania vertrekt zondagmorgen tussen halfacht en acht uur van de NDSM- werf in Amsterdam, waar de mammoet tanker is gebouwd, voor het eerst naar zee. De reus, de grootste die ooit op het Noordzeekanaal is geweest, zal door zes sleepboten naar IJmuiden worden ge sleept. De Melania zal tussen 13 en 14 uur in de Noordersluis van IJmuiden liggen. De proefvaart op de Noordzee wordt ten oosten van Schotland gemaakt, waar na de overdracht aan Shell Tankers volgt op de Verolmewerf op Rozenburg- (Van een medewerker) IJMUIDEN Donderdag zijn in 1J- muilüen in totaal 1100 kisten vis aange voerd, waarvan 47 tong en tarbot, 64 schol, 9 schar, 310 haring, 5 makreel, 17 schelvis, 133 wijting, 510 kabeljauw en gul en 5 diversen. Prijzen, per kilogram, in guldens: gr. tong 4.22-4.19, grm. tong 3.97-3.79, kim. tong 4.35-4.08, kl. tong I 4.59-4.20, kl. tong II 3.48-3.34, tarbot I 5.20-5. Per 125 kg.: grote kabeljauw 144- 98. Per 50 kg.: gr. schol en grm. schol 69- 65, kim. schol en kl. schol I 65-44, kl. schol II 51-40, schar 43-27, verse haring 23.20-18.60, makreel 54, kl. schelvis II 22- 21, wijting 23-12, gr. gul 40-35, mid. gul 36-33, kl. gul 38-34. Besommingen, in guldens: KW 119-2960, IJM 6 3060, IJM 8-10.160. Vrijdagmorgen hebben 26 vaartuigen in IJmuiden aangevoerd: 2075 kisten en 615 kleine kisten vis. 26.000 kilogram tong en 150 stijve kabeljauwen. Bij de aanvoer waren: 110 kisten schelvis, 130 wijting, 280 gul, 200 haring, 615 kleine kisten ha ring, 690 schol, 35 tarbot en 110 varia. Prijzen, per kilogram, in guldens: tarbot 5.70-5, grote tong 3.94-3.69, grootmiddel tong 3.71-3.48, kleinmiddel tong 4.24-3.89, tong een 4.58-4.18, tong twee 3.59-3.34. Per tien stuks: grote kabeljauw 44-40, middel kabeljauw 68-59. Per 50 kilogram: schelvis twee 32-24. kabeljauw een 40-33, kabeljauw twee 38-30, kabeljauw drie 37- 29. groffe schol 55-43, schol twee 39-34, schol drie 26-20, schar 34, gestripte wij ting 27-25, dichte wijting 22-12, haring 32-21.40, makreel 45, tarbot 178-102, griet 130-57, lever 45-35. Scheveningeti De aanvoer in Scheveningen bestond vrijdag uit 120 kisten schelvis, 200 wij ting, 200 gul, 500 schol en 10.000 kilogram tong. Aangekomen donderdag 5-12: Mithras van Rotterdam voor Buitenhulzen; Balong. Rotter dam; Ako, Londen voor IJmuiden: Aegir, Londen; Wotan, Dagenham; General Zhadnov, Tuapse; Benny Skou, AntwerperHada 2, Par; Gazelle, Rochester voor Koog aan de Zaan; Eva- L„ Ayerley; Pagenturm, Cont Plat voor IJ muiden; Kariba, Rotterdam Senior, Huil voor Zaandam; Eemsworth, Vlaardingen voor IJmui den; Marag Sky, Rotterdam; Ask. Rotterdam, Lady Edwina, Cont. Plat voor IJmuiden; Amalia, Oxelosund; Altmark, Rotterdam; Margareta, Skoghall; Borba, Rotterdam; Walenburg, Rot terdam; Susan, Llandulas. Aangekomen vrijdag: Labotas, Rotterdam; Thordis, Ras Lanuf; Palamedes, Antwerpen; Clivia 2, Colchester; Prinses Margriet, Boulogne. Vertrokken donderdag: Tohanne naar Vejle; Riga, Ventspils; Anne Lea, Glasgow; Phoenix, Ipswich; Seawich, Felixtown; Coerier, Rotter dam; Aaltje, Rochford; Claus, Hamina van Be verwijk; Axel, Bremen; Mu aa Fides, Colchester; El Jique, Bilbao; Tilly, Delizijl van Zaandam; Nassauborg, Delfzijl van Beverwijk; Hanne, Drogheda; Amstelstroom, Hull; Mirana, Droghe- da van Velsen; Meppel, Boston; Waverstroom, Par; Wotan, Dagenham; Spaamestroom, Rot terdam; Drenthe, Delfzijl van Beverwijk: Tim-S. Norrkoping; Yorkshire Coast, Newcastle; Rita Hoist, Rotterdam; Brilliant, Rotterdam; Cor- beach, Newcastle van IJmuiden; Delfborg, Klin- teham; Phidias, Rotterdam; Hille Oidendorff, Savona van IJmuiden; Dora Oldendorft, Trini dad; Burgundia, Rotterdam; Arion, Londen van Zaandam; Gouweberg, Delfzijl; Hagno, Rotter dam: Laly Edwina, Cont. Plat van IJmuiden. Vertrokken vrijdag: Hamno naar Helsinki; Themistokles, Manchester; Dahomey kust, Rot terdam; Eemstroom, Felixtowe; Picardie, Duin kerken; Darmstad. Bremernafen; Tasso, Ras Lanuf; Trinitas, Port Talbot. (Indien achter de haven van herkomst of be stemming geen nadere aanduiding volgt, be tekent dit. dat het betreffende schip van of naar Amsterdam is gegaan.) MM-* Drs. J. J. Zijlstra uit Santpoort, die het internationaal haringmerk- onderzoek zal leiden. teur van het visserijonderzoek in Lowe stoft. Na de vergadering in Londen in febru ari van dit jaar volgde in de laatste zo mer een tweede bijeenkomst in IJmuiden. Dr. Cole heeft uitstekend werk verricht; onder andere heeft hij getracht alle fei telijke gegevens over de afvalstoffen die in de Noordzee belandden te rubriceren en te klassificeren. „Het stemt tot grote voldoening dat de betrokken landen niet terughoudend zijn geweest: zij alle hebben een gedetailleerd rapport ingediend over de situatie in hun land en uitvoerige voorlichting gegeven over bestaande wetten en reglementen op dit gebied," aldus prof. Korringa. Een ander actueel onderwerp waarmee de Internationale Raad voor Onderzoek ter Zee zich bemoeit is de haringvisserij Hierover stimuleert de raad een inter nationaal onderzoek. Ieder land beslist voor zich zelf in hoeverre het actief mee zal doen aan het internationale onderzoek programma. Zo heeft Nederland uiter aard belangstelling om actief deel te ne men aan onderzoek betreffende voor onze visserij belangrijke vissoorten. Vandaar dat Nederland zeer zeker meedoet aan het internationale haringmerkprogramma, een nieuw studieproject dat binnenkort van start gaat. Een dergelijk onderzoek gaat ver bo ven het eigen nationaal wetenschappelijk werk op dit gebied. De Internationale Raad heeft er geen geld voor, maar bleek wel gaarne bereid dit belangrijke inter nationale werk te organiseren. De belang hebbende landen moeten volgens een ver deelsleutel het geld zelf bijeen brengen. Er is voor dit onderzoek een belangrijk bedrag nodig. Zo zullen er verscheidene schepen moeten worden gehuurd voor ge ruime tijd. Aan het voorgenomen onderzoek zullen deelnemen: Frankrijk, Engeland, Schot land, West-Duitsland, Noorwegen, Zweden (nog onder voorbehoud), Denemarken en Nederland. Voor Nederland is het een hele eer, dat een Nederlander is gekozen tot leider van dit onderzoek. De keus is namelijk ge vallen op drs. J. J. Zijlstra, bioloog van het RIVO in IJmuiden. Met het onderzoek wordt beoogd na te gaan hoe de verschillende haringpopula ties in de Noordzee zich verspreiden en wat het effect van de visserij op deze ha ringvolken is. Een van de vragen: Wat zijn de gevol- GEBOREN: John, z. van J. J. P. Dibbets en M. M. Broersen; Alexandra E. H„ d. van H. J. Hoenderdos en A. M. M. van der Waart; Margaretha A., d. van F. J. Vonk en M. A. Bronts; Regnerus T., z. van J. W. de Cock en M. Versteeg; Robert, z. van R. Bronke en P. M. Keur; André, z. van F. Half en M. Ochqué; Martin H. W., z. van P. Jager en A. Dijkstra; Carolina M., d. van M. Ferneé en M. Lodewijks; Elisabeth, d. van J. van Zutphen en E. Stevens; Marcelia, d. van A. J. van der Schans en C. Kaptein. ONDERTROUWD: W. J. Krom en T. A. M. van der Kolk; H. C. Duijker en P. W. van Vlissingen; P. Kluit en H. M. J. P. Klokman; C. H. Brakenhoff en H. Marx; L. E. Koopman en C. M. Bakker; W. C. Rumping en J. A. Zoutman; J. Nu- man en M. P. W. de Rooij; F. G. van Leeuwen en I. A. G. J. Rezel; M. Hoen- son en D. J. Heerema; G. B. Hopman en G. W. Kaebisch; G. D. Bakker en L. J. Schneijder; A. H. Adriaanse en G. J. M. Verkooijen; P. A. Maurice en C. F. Slin ger; C. J. M. Manshanden en P. H. C. Stravers. GETROUWD: W. J. P. Geldermans en E. A. M. Metselaar; L. C. Moll en G. M. Tol; K. J. Hienkens en A. C. M. Adrichem; P. P. J. Duiker en R. J. Visser; A. Ne- grijn en J. F. E. Edel; M. J. H. de Bruin en W. F. Rooijmans; W. Verkerk en J. M. M. Bon; F. P. G. Perquin en C. M. C. Esseling; C. M. Honig en T. H. M. Dan- kers; P. M. C. Reijnders en G. C. M. de Goede; M. G. Muller en E. M. Woods; L. H. van den Elzen en C. J. Gooyer; S. R. C. A. Bijl en J. G. Olivier; J. J. A. M. Spring in 't Veld en C. A. Pletting. OVERLEDEN: L. H. Rakers, 68 j.; A. B. M. Indrisie, 96 j., geh. gew. met J. Groenland; A. van Egmond, 83 j., geh. gew. met B. van de Outenaar; B. van den Berg, 65 j., geh. met K. M. Schakelaar; T. Kemper, 68 j., geh. met J. B. C. van Zutphen; A. Korpel, 74 j.; J. H. Kors, 66 j.; G. G. Spring in 't Veld, 86 j., geh. gew. met H. W. Clazing. gen van de visserij op jonge haring door Duitsers en Denen in de Duitse Bocht? Na het eerste haringmerkonderzoek (in 1957- 1958) meende men té kunnen vaststellen, dat het nogal meeviel. Achteraf echter is men zich gaan af vragen, of het onderzoek wel voldoende groot was opgezet. Er rezen nogal twij fels. In elk geval zal het nieuwe onder zoek van voldoende omvang zijn om tot verantwoorde conclusies te kunnen ko men. Met name de Fransen veronderstellen dat bovenvermelde (B10den-) visserij op jonge haring in de Duitse Bocht teveel wegpakt waardoor te weinig haring naar het zuiden terugkomt om te paaien. Daarom stelde Frankrijk als experiment voor zowel de visserij op de paaigronden bij de Sandettiebank (Vlaamse kust) als de Bl0den-visserij in de Duitse Bocht te beperken. De geleerden waren het niet eens met het Franse voorstel. Het resultaat van de stop in noord en zuid zou immers de ware schuldige niet aanwijzen. Men zou er al dus nog niet achter komen wie van de twee de grote zondaar is. Eerder lijkt de visserij van consumptie haring als door de Noren wordt gepleegd veel dieper gaande gevolgen te heben dan de Bl0den-visserij. In elk geval hoopt men via dit nieuwe haringmerk-onderzoek tot een verstandi ger reglementering te kunnen komen. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Een vijftienjarige in woner van Velsen is vrijdagmorgen in alle vroegte op de Velserweg in Bever wijk met de auto van zijn vader van de weg geraakt en over de kop geslagen. Het ongeluk, waarbij de auto zwaar werd beschadigd, gebeurde ter hoogte van huize Akerendam. De jongeman, die de auto van zijn vader „geleend" had zon der diens medeweten, verloor door onbe kende oorzaak de macht over het stuur. Vermoedelijk met een hersenschudding moest hij per ambulance haar het Rode Kruis Ziekenhuis worden gebracht. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK De politie heeft don derdag een 17-jarige Beverwijkse scholier aangehouden, die getracht had in een Be- verwijks warenhuis aan leeftijdgenoten hasjisch te verkopen. Het betreft een licht geval. De jonge man had in Amsterdam enkele grammen weten te bemachtigen en probeerde dit aan andere scholieren te slijten. Het ble ken echter slechte „klanten", want zij lichtten de politie in, die de jongeman voor verhoor ophaalde en de hashisch in beslag nam. BEVALLEN: H. J. van Egmond-Van Bilderbeek. z„ Siriusstraat 38, Haarlem; A. Keij-Van den Oever, z„ Orionweg 468, IJmuiden. ONDERTROUWD: P. de Bruijn, Hom burgstraat 18 rd„ IJmuiden en C. G. van der Zwan, Homburgstraat 18 rd„ IJmui den; H. J. Plug, Linnaeusstraat 16, IJmui den eh G. Daalhuizen, De Weerdstraat 21, IJmuiden, t.a. IJmuiderstraatweg 182c IJmuiden; G. Martens, Graafschap straat 44, Haarlem en S. C. Smits, War menhovenstraat 87, IJmuiden, t.a. War- menhovenstraat 87, IJmuiden; J. J. N. Schaap. Velserduinweg 288, IJmuiden en H. M. Breider, Velserduinweg 288, IJmui den; J. Kooistra, Karolingenstraat 57, Haarlem en A. Plug, Lange Nieuw- straat 89. IJmuiden, t.a. Karolingen straat 57, Haarlem; J. H. Veldman, Wil lemsparkweg 84 bv, Amsterdam en N. van Leeuwen, Julianakade 2, IJmuiden t.a. Morgenstarstraat 63, Zaandijk; J. Dal- meijer, Planciusstraat 20, IJmuiden en C. Wanmaker, Pegasusstraat 14, IJmuiden, t.a. Planciusstraat 20, IJmuiden; E. Korf, Cederstraat 36, IJmuiden en W. J. de Jong, Gilles Steltmanstraat 39, Amster dam. t.a. Gilles Steltmanstraat 39, Am sterdam; K. G. Koers, Banne Buiksloot laan 86, Amsterdam en J. T. de Groot, Oranjestraat 27, IJmuiden. t.a. Marathon straat 3, Purmerend; A. T. G. van Gen nep, Briljantstraat 488, Alphen aan den Rijn en A. M. N. Maussen, Santpoortse Dreef 98, Santpoort, t.a. Santpoortse Dreef 98, Santpoort; W. J.~ Dijksma, Hage- veldlaan 3, Santpoort en G. Bronsveld, Santpoortse Dreef 154, Santpoort, t.a. Veldbloemweg 15, Zaandam; B. A. Dek ker, Van Wassenaerstraat 44, IJmuiden en A. Kuiper, Planetenweg 257, IJmuiden, t.a. Planetenweg 257, IJmuiden; G. To ning, Kamerlingh Onnesstraat 14, Haar lem en L. van der Winden, J. T. Cremer- laan 54, Santpoort, t.a. Esdoornlaan 26, Heerhugowaard; C. J. Borst, Burgemees ter Rambonnetlaan 10, IJmuiden en A. M. Buyck, Frans Naereboutstraat 23, IJmui den, t.a. Esdoornlaan 80, Heerhugowaard; R. J. van den Berg, Vredenriikstraat 17, Haarlem en G. A. Prins, Kennemer- laan 152, IJmuiden, t.a. Sperwerstraat 4. Zwijndrecht; B. V. Pols. Orionweg 233, IJmuiden en J. B. Suijkerbuijk, Eiken straat 21, IJmuiden, t.a. Eikenstraat 21, IJmuiden; J. A. Mastenbroek, Lijsterbes- straat 207v 's-Gravenhage en G. G. Blink- hoff, Cotélaan 9, Santpoort, t.a. Lange Nieuwstraat 15, IJmuiden; H. Eichhorn, Hunzestraat 18, IJmuiden en W. M. van der Wurff, Oosterduinplein 13, IJmuiden, t.a. Hunzestraat 18, Haarlem; J. A. O. Kuiper, Lijsterlaan 18, IJmuiden en E. W. Bos, Trompstraat 166c, IJmuiden, t.a. Es doornlaan 8, Heerhugowaard; W. P. van der Vliet, 3e Kostverlorenkade 42 II, Am sterdam en J. 't Hart, Siriusstraat 25, IJmuiden, t.a. Martin Luther Kinglaan 92, Castricum. GETROUWD: M. P. A. Res en M. M. Klaver, Dinkelstraat 8, IJmuiden; W. Har- ting en J. Steenkamp, Radarstraat 50, IJmuiden; L. Bouwens en J. E. M. M. Hoenderdos, Visserseinde 12, Spaarndam; W. P. M. Kromhout en E. M. Kocx, Ter- rasweg 11, Santpoort; L. G. Leurs en O. (Van een medewerker) BEVERWIJK De aanvoer van schor seneren aan de veiling „Kennemerland" is donderdag weer groot geweest. Het aanbod van peen is daarentegen kleiner geworden. De handel heeft ook nu weer een vlot verloop gehad tegen iets lagere prjjzen dan vorige week. Er werd 43.000 kilo schorseneren ge veild. Voor de A-sortering betaalde men van 82 tot 94 cent per kilo. De B-kwaliteit noteerde van 57 tot 86 cent per kilo. De C-sortering varieerde van 42 tot 48 cent per kilo. De aanvoer van peen bedroeg 15.000 kilo. De B-soort bracht van 2r 31 cent per kilo op. De C-kwalitei' van 27V2 tot 34'/s cent per kilo. I sortering noteerde van 36V2 tot 38' per kilo. (Van een medewerker) BEVERWIJK Aan de bloemveiling 't Centrum" werd donderdag de eerste hulst met bos geveild, waarvoor 2,50 per tak betaald werd. Er was eveneens volop dennegroen en denne-appels. De lente werd al weer aangekondigd door de voorjaarskatjes. L. Brandhoff, De Weerdstraat 9, IJmui den; M. L. Kamphuis en A. E. P. Bosman, Schipbroeken weg 30, Santpoort; R. A. Go- mes en R. Gouka, Bilderdijkstraat 25 rd„ Haarlem. OVERLEDEN: L. N. Groenink, 71 j., wedn. van J. J. Sanberg, Lijsterlaan 22, IJmuiden; L. Dijkstra, 78 j„ wedn. van J. Lammers, IJmuiderstraatweg 56, IJmui den; J. H. Kops, 85 j., e. van H. J. Hub- bers, Burgemeester Enschedélaan 6, Sant poort. IJMUIDEN Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur: A. J. van Leu- sen, Van Tuyllweg 34, tel. 14328; J. F. A. Pieterse, Orionweg 126, tel. 11365; P. H. J.de Weerdt, Oosterduinweg 8, tel. 16158. Apotheek: Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403, tel .14204. Verloskundige: voor verloskundige hulp wende men zich tot de eigen verloskun dige. Bij geen gehoor belle men 008 (boodschappendienst) om te vernemen welke verloskundigen de dienst waar nemen. Tandarts voor Velsen, Beverwijk en Heemskerk: H. M. Geurs, Marquettelaan 8, Heemskerk. Tel. 02510-32408. Wijkverpleging Het Groene Kruis: voor IJmuiden en IJmuiden-Oost zuster M. van der Meulen, Kanaaldijk 229, IJmui den, tel. 14378, en zuster C. J. Overzet, Keetberglaan 170, IJmuiden, tel 10191; voor Velsen-Noord en Velsen-Zuid zus ter A. Groen, Valeriuslaan 43, Driehuis; voor Driehuis en Santpoort zuster F. Gils, Van den Berg van Eijsingaplant- soen 54. Santpoort. Wijkverpleging Het Wit-Gele Kruis: zuster G. Smit, P. C. Hooftlaan 4, Drie huis, tel 02550 - 10635. Dierenarts: de dienst voor zieke huis dieren wordt dit weekeinde waargeno men door de dierarts P. A. A. van Om- loo, Van Roosmalenstraat 9, Uitgeest. Tel. 02513 - 2296. SANTPOORT Arts: J. Th. van Wely, Hoofdstraat 268, Santpoort-Dorp. Tel. 02560 - 8510. Apotheek: Santpoortse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 149, Santpoort- Zuid, tel. 02560 - 8249. BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur L. J. Vreeling, Vondellaan 29, Beverwijk, tel 02510 - 23364; van zondagmorgen 9 uur tot zon dagavond 24 uur K. K. Visser, Zeestraat 96, Beverwijk, tel. 02510 - 23450; zater dag en zondag M. ten Harmsen-v. d. Beek, Lessestraat 1, Heemskerk, tel 02510 -33365. Apotheek: Voor zaterdag-, zondag- en nachtdienst in de periode van vrijdag 6 december 18 uur tot en met vrijdag 13 december 18 uur Apotheek J. Kroo- nenberg, Wijkerbaan 13, Beverwijk, tel. 02510 - 30815; in deze periode is de Heemskerkse Apotheek, Kerkweg 11, Heemskerk, tel. 02510 - 33550, niet ge durende het weekeinde, maar wel alle avonden geopend. Dierenarts: Zie IJmuiden. Tandarts: Zie IJmuiden. HEEMSKERK Artsen: Van zaterdagmorgen 10 uur tot zondagmorgen 10 uur C. J. Nielen, J. van Kuikweg 78, Heemskerk, tel. 02510 - 32475; van zondagmorgen 9 uur tot zondagavond 24 uur J. J. van Monsjou, Rijksstraatweg 16, Heemskerk, tel. 02510 -32240. Apotheek: Zie Beverwijk. Dierenarts: Zie IJmuiden. Tandarts: Zie IJmuiden. Wit-Gele- en Groene Kruis: Weekend dienst: zuster Beers, Diepenbrockstraat 102, Heemskerk, tel. 02510 - 32644. ONDERTROUWD: Petrus N. M. Lee ring en Hendrika A. M. Beentjes; Johan nes Tiebie en Elisabeth M. J. Duineveld; Rinze J. de Jong en Cornelia M. Bloed jes; Abraham L. Stolk en Cornelia C. M. Sinnige; Derk Dokter en Clasina J. van Leeuwen; Joseph M. Baars en Margaretha J. Verduin. Jacob Bos en Anke Eckhard; Gerardus M. Kuijs en Anna A. M. van Duivenvoorde. GETROUWD: Johannes H. Koper en Johanna M. Admiraal; Gerardus P. J. Schrama en Wilhelmina M. Smit; René R. van den Berg en Catharina M. van Amersfoort; Dirk de Vries en Trijntje S. Dijkstra; Petrus W. de Nijs en Gertrudii M. Bleeker; IJpe J. van der Haag en Ca tharina Duifke Spoelstra; Henricus Meij- land en Maria G. Brand; Johannes M. L. Meijer en Minke E. M. ten Bokum. OVERLEDEN: S. van der Putte, 84 jr.; Marijtje de Wit, echtgenote van F. C. J. Zwetsloot, 81 jr. CAFÉ-RESTAURANT IJmuiden Telefoon 0 2550- 16583 Verschillende visgerechten - steeds verse kreeft Reservering voor de kerstdagen Kerstmenu's op aanvraag Stationsplein 1 BEVERWIJK Tel. 02510-23001 VRAAG NU REEDS ONZE SPECIALE KERSTMENU'S EN RESERVEER T IJ DIG Muziek-Kaarslicht-Intieme sfeer. Het is gezellig toeven in onze Dit weekend speelt voor U de beken de pianist KEES DE NOBEL Frankestraat 37 - Haarlem - Tel. 13527 Geopend tot 24 uur RESTAURANT BAR TAVEERNE Exclusieve sfeer Gerenommeerde wijnkelder ln deze tijd keuze uit diverse wildschotels Menu Grapefruit cocktail Oxtail Clair Ree-oester in wildsaus Cranberries aardappelpuree Chipolatapudding met maraquinsaus Tafelreservering telefoon 1 3 5 2 7 Keuken geopend tot 22 uur Reeds 15 jaar ALLEEN le zijstraat naast C A Haarlem Kindermenu 2.50 Parallelweg - Beverwijk (afrit Velser Tunnel) Telef. 0 2510 -24545 Groot vrij parkeerterrein. Kennemerlaan 93 IJmuiden - Telef. 0 2550- 12743 - 12744 - 12745 DIVERSE MENU'S vanaf f 7.50 Kalfsvleespasteitje Groentesoep Kalfsoester met amandelen met div. groenten en geb. aardappelen IJs met slagroom Voor de Kerstdagen nog enkele tafels beschikbaar Reserveer tijdig om teleurstelling te voorkomen Zaterdag en zondag aan de piano Fred. Eric Roth Bloemendaalse Kopje serveert beide Kerstdagen een feestelijk menu Reservering voor dit Diner Dansant nü reeds mogelijk Ons menu sturen wij U op aanvraag gaarne toe Postbus 24 of Telefoon 0 23 - 51162 60437 evt. 67862 ook uitgebreide keuze la carte Tafelreservering wordt aanbevolen Voll. menu, al voor Plate 7.50 4.00

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 4