Mantelfabriek „Stibbe" moet atelier in Beverwijk sluiten DUJABDIN mmmM ssreSSK VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND |rJFl Negro zang en dans in Velsen EEN NIEUW INITIATIEF VAN „ACTIE EENZAMEN" UST Overdracht haveninstallaties bij Hoogovens IJmuiden n0vertroven GEBREK AAN PERSONEEL Alpha Engineering kocht het pand pi -HHH L» „Amalia" vlot en naar Amsterdam Carillonklanken over IJmuiden Sint Nicolaas bij Leger des Heils Nu ingewerkt en officieel in gebruik Kustvaarder Victory veilig in Cherbourg Officiële opening Cinema Marquette Twee schippers gestraft voor aanvaring Tegen lantaarnpaal na Sinterklaasfeest Kerstconcert van C.O.V. Rori IJmondnieuws r*j VRIJDAG 6 DECEMBER 1968 5 kolen, olie,gas? WENNEKER Velsen-IJ muiden Veisen Noord v I wHBÊÊ SMS Dertigduizendste schip vandaag in Rotterdam 5.- ADVERTENTIE MAAR IN IEDER GEVAL kennemerlaan 150, telefoon 10745*, ijmuiden De mantelfabriek. „Stibbe" aan de Parallelweg tn Beverwijk, die wordt ontruimd en overgedragen aan Al pha Engineering n.v. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK De naamloze vennoot schap Mantelfabriek M. Stibbe in Amster dam, gaat haar produktieatelier aan de Parallelweg tegen het einJe van het jaar sluiten. Personeelstekort, waarmede men van het begin af te kampen heeft, is de oorzaak van deze sluiting. Het pand zal in eigendom overgaan aan het Inge nieurs- en prjectenbureau „Alpha - Engi neering" eveneens gevestigd aan de Pa rallelweg in Beverwijk. Van de directie van de n.v. Mantelfa briek M. Stibbe, welke diverse vestigin gen heeft in binnen- en buitenland verna men wij, dat het Beverwijkse atelier is ingericht voor een totale bezetting van 80 tot 100 werknemers. Vanaf de oprich ting vier jaar geleden kampt men echter met een tekort aan personeel als gevolg van de voortdurend krapper wor dende arbeidsmarkt en in de iaatste ja ren vooral de toenemende zuigkracht van Hoogovens. Het totale personeel in Beverwijk bedraagt thans nog geen 20, waarvan het merendeel met een zeer kort dienstverband. Tegen de achtergrond, dat er geen per spectief bestaat om de personeelsbezet ting op redelijk korte termijn voldoende op peil te brengen, heeft de directie van de onderneming het niet langer verant woord geacht met de produktie in dit al dus niet rendabel te maken, atelier voort te gaan. De werknemers is in verband met de grote behoefte aan personeel van de sterk expanderende onderneming aangeboden ADVERTENTIE rjWABMHIl SCHIEDAM ROOSENDAAL VRIJDAG 6 DECEMBER Stadsschouwburg, 19.30 u.: „Alinka's droom", door Onderwijzerstoneelvereni ging Kennemerland. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, Ijmuiden, 19 tot 21.30 u.; fi liaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord, 19 tot 21.15 u.; filiaal Santpoort-Noord, Spaarnberg, Wüstelaan 79, 19 tot 21.30 u.; r.-k. openbare bibliotheek, Willemsbeek- weg 96. 19 tot 21 u.; r.-k. bibliotheek, fi liaal Velsen-Noord, Banjaertstraat, 19 tot 21 u. ZATERDAG 7 DECEMBER Bibliotheken: Gemeentelijke openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, Ijmui den, het filiaal in Velsen-Noord, het fi liaal Velsen-Noord Banjaertstraat 19, Willemsbeekweg 96 in IJmuiden-Oost, zijn geopend van 10 tot 12.30 u. VRIJDAG 6 DECEMBER Katholieke openbare bibliotheek, Ban jaertstraat 13: Geopend van 19 tot 21 u. Buurthuis „De Loods", Geelvinck- •traat 28, 20 tot 21 u.: Volleybal heren. ZATERDAG 7 DECEMBER Katholieke openbare bibliotheek, Ban jaertstraat 13: Geopend van 10 tot 12.30 u. „De Meerpaal", Banjaertstraat, 14 u.: St.-Nicolaasbezoek voor leden en intro ducés. in elders gevestigde bedrijfsonderdelen te gaan werken. De sluiting van het atelier is niet van invloed op de produktiecapaciteit van de onderneming, welke met name door het overnemen van „Standard Coat" n v. en de bouw van een groot bedrijf in België, sterk zal worden uitgebreid. De heer Tj. D. Jippes, een van de twee directeuren van Alpha Engineering N.V. Ingenieurs- en projectenbureau, is heel blij met deze derde vestiging in Bever wijk, nog wel vlak bij het kantoor aan de Parallelweg. Het pand van de mantel fabriek, waarin weinig verbouwd hoeft te worden, is een welkome aanvulling van de kantoorruimte. Er worden verscheide ne afdelingen in ondergebracht, maar welke dat zijn is nog niet uitgemaakt Een groot voordeel is de ruime kantine. Al pha had er tot nu toe geen, doch nu zijn er meer mogelijkheden voor de uitge breide personeelsactiviteiten. Eind januari-begin f ebruari wil men het pand betrekken. De aankoop is in zeer korte tijd tot stand gekomen, nau welijks drie weken. De meerdere ruimte geeft het ingenieursbureau gelegenheid om de gestage groei sedert 1959, toen men in Beverwijk begon, voort te zetten Gesticht in 1956 te Heiloo kwam het be drijf in '59 naar Beverwijk met de heer Jippes als enige werknemer. Thans staat deze met ir. J. H. Menger aan het hoofd van een bedrijf dat werk geeft aan 120 mensen en dat kantoren heeft aan de Mr. Van Lingenlaan en de Parallelweg, waar bij nu een tweede, schuin aan de over kant van de Parallelweg, komt. Er is ver der nog een klein kantoor, waar twaalf mensen werken, in Schiedam. Alpha Engineering heeft vele interna tionale contacten en heeft werken uitge voerd in vrijwel heel Europa en zelfs en kele in de Verenigde Staten Momenteel heeft men projecten onderhanden in Tsje- cho-Slowakije, Londen en Tilburg De heer Jippes zelf heeft de laatste maan den intensief bezoeken gebracht aan de Oosteuropese landen. Er is nu onder meer contact met een Hongaarse fabriek op het gebied van levensmiddelen. Geen spreekuur. De wethouder voor openbare werken, de heer C. Ockeloen, de wethouder voor sociale zaken, de heer J. van Leeuwen en de wethouder voor financiën, de heer J. G. Kolkman, allen in Velsen, houden op woensdag 11 de cember geen spreekuur. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Het Panamese vracht schip „Amalia", dat op 27 november op de Noordzee ter hoogte van Bakkum aan Zee in brand raakte en door de be manning tussen Egmond en Bakkum op het strand werd gevaren, is donderdag middag omstreeks 5 uur vlotgebracht door de zeesleepboten „Utrecht", „Hec tor' en „Nestor". Het drietal sleepboten heeft de in de machinekamer, brug en opbouw uitge brande Panamees, die 2062 brt. meet en die in de ruimen en aan dek geladen was met hout, tot voor IJmuiden gesleept, waarna na inspectie door de Rijksha venmeester toestemming werd verkre gen om het schip via de Noordersluis naar Amsterdam te brengen. Donderdag avond omstreeks half elf lag het trans port in de sluis, waarna de „Nestor' en „Assistent" er voor zorgden, dat het schip naar de werf van de Amsterdamse Droogdok Maatschappij in Amsterdam werd gesleept. De „Nestor" houdt daar voorlopig nog standby. Sinterklaas is voorbij en in de weke lijkse bespeling van Velsens stadhuis carillon maken de liedjes van verlangen plaats voor kerstklanken. Beiaardier Hein de Ligt heeft voor zijn concert van zaterdag 7 december (16-17 uur) het volgende programma samenge steld: Rondeau, van Matth. van den Gheyn; Het komt een schip geladen; Het was een maged uitverkoren; In dulci jubilo; Hir tenruf, Valentin Rathgeber; Dona nobis pacem, Bist du bei mir, van J. S. Bach Heer Jezus heeft een hofken; La venue de Noël, van C. B. Balbatre (bew. Staf Nees); Entre le boeuf et l'ane gris; Mary had a baby; Vom Himmel kommt Ihr Engel; Prayer and Lullaby, van Leen 't Hart; Im provisatie, van H. de Ligt. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Onder auspiciën van de kunstkring „Voor Allen" komt het en semble Felix White vrijdag 13 december naar Velsen voor een optreden in de Stads schouwburg. Het programma bestaat uit primitieve Afrikaanse dansen, negro spiri tuals, Caribbean zang en dans en fragmen ten uit de negeropera „Porgy en Bess". Het wordt weer een zogenoemde „vrije voorstelling", zodat toegangskaarten ook voor niet-abonnees van de kunstkring ver krijgbaar zijn gesteld. Het cultureel jon geren paspoort is eveneens geldig. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Door bemiddeling van de medewerkers aan de „Actie een zamen" in Velsen kon deze week ter gelegenheid van het Sint-Nicolaas- feest bij driehonderdzestig inwoners van deze gemeente een fruitpakket worden thuisbezorgd. Dit comité werd door de Velser Gemeenschap ge assisteerd, onder meer door het be schikbaar stellen van het gironum mer, waar financiële bijdragen op konden worden gestort. Inmiddels heeft men besloten aan deze actie een nieuw initiatief te verbinden. In dien namelijk mocht blijken dat er bij deze groep eenzamen behoefte bestaat aan meer daadwerkelijke hulp, bijvoor beeld in de vorm van het verrichten van kleine werkzaamheden bij hen thuis, zal worden getracht hier en oplossing voor te vinden. De afdeling jeugd van de Velser Gemeeschap, de Velser Jeugdcentrale en het Jeugd-Rode Kruis hebben zich reeds bereid verklaard hieraan mede te wer- ADVERTENTIE Dameskapsalon presenteert u de MINI VAGUE behandeling ter ondersteuning voor jeugdige kapsels vanaf 15, LANGE NIEUWSTRAAT 181 (aan de nieuwe winkelgalerij bij Simon de Wit) IJmuiden - tel. 11166 Na 6 uur telefoon 13672. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Ook bij Hoogovens reed op 5 december St. Nicolaas. Het begon allemaal in een grote tent aan de tweede ertskade. Tweehonderd genodigden kwa men daar bijeen om de overdracht mee te maken van de nieuwe haveninstalla ties, van de afdeling nieuwbouw aan de afdeling transport. Ir. D. G. Nijman, directeur nieuwbouw, hield een toespraak, waarna hij de gehele installatie overdroeg aan ir. B. Th. W. van Hasselt, hoofd van de afdeling trans port. Ir. Van Hasselt, die reeds vermoed de, dat de datum 5 december geen toeval kon zijn, dankte St. Nicolaas-nieuwbouw namens het bedrijf voor dit prachtige cadeau. Weliswaar had niet zozeer het verrassingselement van de meeste sinter klaascadeaus, omdat de installaties reeds enige tijd in bedrijf zijn, maar de reden daarvoor is dat „de gulle gever eerst wil de weten of het cadeau wel aan alle ge stelde eisen zou voldoen. Sinds kort kun nen we zeggen dat dit zeker het geval is" aldus ir. Van Hasselt, „wij konden dat oefenen op de 100.000 tonner Skaufast Die hebben we gelost met een daggemid delde van 38.700 ton. Bijna zelfs de be rekende capaciteit." Ir. Van Hasselt bracht nog een speciale hulde aan hen die met taaie volharding en met niet opgevende moed de nieuwe installaties door de kinderziekten hebben heengeholpen. Hierna werden de installaties in be drijf gesteld; de loskranen, de transport banden, de weegbrug en de wielgravers. De aanwezigen konden dit meemaken doordat in de tent monitoren van een ge sloten televisiecircuit waren opgesteld en een geluidsinstallatie die alle commando's liet horen. Bovendien visualiseerde een groot paneel al het gebeuren. Nauwelijks was dit programma achter de rug of de sirene van een politieauto kondigde hoog bezoek aan; Sint Nicolaas zelf had kans gezien om even langs te komen. Samen met Piet nam hij enkele mensen onderhanden die nauw bij het project betrokken zijn geweest, tot grote hilariteit van alle aanwezigen. Koffie met gebak en een grote speculaaspop voor ieder besloot deze geslaagde bijeenkomst. Ir. D. G. Nijman, directeur nieuw bouw (r.) en ir. B. Th. W. van Has selt, hoofd afdeling transport, bij St. Nicolaas op het matje. ADVERTENTIE Spaarzaamheid is wijs beleid Stichting Nutsspaarbank in de gemeente Velsen Ondanks 'zijn overbelaste werk agenda heeft Sint Nicolaas woens dagmiddag ook nog even tijd kun nen vinden voor een bezoek aan het gebouw van het Leger des Heils aan de Edisonstraat in IJmuiden, waar zijn komst door ongeveer twintig kinderen met de gebruikelijke spanning werd afgewacht. Het feestje was gefinancierd door het personeel van de Martin Staalfa brieken in IJmuiden, waarbij de kinderen in overleg met de com mandant van het Leger des Heils waren aangewezen. De heer Burg hout zorgde met zijn elektronisch orgel voor een plezierige begeleiding bij de enthousiast gezongen Sint- Nicolaasliedjes, waarna de kinderen allen met enige geschenken werden verblijd. DEN HAAG. De 399 ton metende Nederlandse kustvaarder „Victory" van Beck's scheepvaartkantoor in Groningen, die zich op vier mijl ten oosten van Cap de la Hague in zinkende toestand bevond en dringend assistentie vroeg, heeft Cher bourg weten te bereiken en is op de rede voor anker gegaan. Een pompboot houdt het schip drijvende. Er bestaat geen ge vaar meer. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK De officiële opening van het nieuw gebouwde „Cinema Mar quette" aan de Ruijsdaelstraat op dins dag 12 december om 20 uur wordt ver richt door de directeur van de Nederland se Bioscoopbond, de heer J. G. J. Bosman. Daarna wordt als première voor de IJmond vertoond de film „Bertrand in on(t)roerend goed" met in de hoofdrol Louis de Funes. ken. In gevallen waar een specifieke na zorg wordt vereist zal melding worden ge maakt bij instanties of instellingen, die op dit terrein werkzaam zijn. De Velser Gemeenschap blijft dit naam loos comité medewerking verlenen door het gironummer 270475 weer beschikbaar te stellen voor bijdragen, welke uiteraard dankbaar zullen worden geaccepteerd. Niet minder erkentelijk is men ten op zichte van het bedrijfsleven en de parti culieren, wier giften deze acties tot dus ver mogelijk hebben gemaakt. (Van een verslaggever) IJMUIDEN De schipper van de mo- torlogger Avontuur KW 114 en de schip per van de motorkotter Maartje Jacoba KW 137 zijn door de Raad voor de Scheep vaart gestraft omdat ze beiden schuldig zjjn aan de aanvaring tussen de twee vissersvaartuigen op 23 april van dit jaar op de Noordzee. Op die dag, omstreeks halftien in de morgen, waren ae twee Katwijkers aan het vissen bij slecht zicht. De schippers wisten dat in de nabijheid meer vissers schepen waren, maar hun onderlinge po sitie en koers kenden zij niet nauwkeurig. Hoewel het zich» niet meer bedroeg dan 150 meter, werden op geen van beide schepen mistseinen gegeven. Evenmin werd een uitkijk op de bak geplaatst. In beide opzichten waren de schippers in gelijke mate in gebreke. Bovendien heeft de schipper van de Maartje Jacoba toe gelaten, dat degene die de wacht hield zijn post verliet om zich te bemoeien met het werk aan dek. Toen de aanvaring plaats vond was het stuurhuis van de Maartje Jacoba onbezet en kon geen en kele maatregel tijdig worden genomen om deze te voorkomen. De raad is van oordeel, dat de schuld van de aanvaring in de grootste mate de schipper van de Maartje Jacoba treft. De schipper van de Avontuur heeft echter eveneens schuld op grond van de hier boven genoemde nalatigheid. Wellicht had hij door achteruitslaan inplaats van stop pen de aanvaring kunnen vermijden, maar hij heeft daaraan niet gedacht. De schipper van de Maartje Jacoba mag twee maanden en zijn collega van de Avontuur veertien dagen niet varen als schipper op vissersschepen. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN In de nacht van donderdag op vrijdag is een 33-jarige Duitse elek tricien, tijdelijk verblijvend in Wijk aan Zee, op de Stationsweg in Velsen-Zuid te gen een lantaarnpaal gereden met een vaartje van zestig a zeventig kilometer. De man stapte uit de auto met slechts een hevige bloedneus, maar de wagen kon geheel worden afgeschreven. Zowel de bestuurder ais de naast hem zittende 29-jarige Duitse bankwerker, die tijdelijk m IJmuiden verblijft, riekten volgens de politie naar drank. De passagier kreeg schaafwonden aan het gelaat. (Van een onzer versslaggevers) IJMUIDEN De Christelijke Orato riumvereniging „Looft den Heer" geeft vrijdag 20 december in de Hervormde Kerk aan de Kanaalstraat een uitvoe ring. Onder de titel „Kerstgedachten" worden werken uitgevoerd van Bach, Buxtehude, Handel, Rathbone en Wiese- hahn. Medewerkenden zijn Hanny de Hoog (alt), Max van Egmond (bas) en Simon C. Jansen (orgelV Het geheel staat onder leiding van Willem Wiese- hahn. ROTTERDAM. Vandaag is in Rotter dam het 30.000ste schip van het jaar bin nengelopen. Het is de tweede keer in het bestaan van de stad dat dit record is bereikt. Ook vorig jaar deden meer dan 30.000 schepen de grootste haven van de wereld aan. Zeevisgroothandel. De Nederlandse Zeevisgroothandelvereniging is in het Cultureel Centrum in IJmuiden bijeenge weest om voorgelicht te worden inzake de belasting toegevoegde waarde. De heren Blom en Van der Mey van de Inspectie Haarlem der in- en uitvoerrechten en ac cijnzen gaven antwoord op vele vragen uit de vergadering. De jaarvergadering van de vereniging werd verschoven naar een nader te bepalen datum. Oecumenische dienst. In de Lau- rentius van Brindisiëkerk. Willemsbeek weg 100, IJmuiden- Oost, begint zondag avond om zeven uur een oecumenische dienst. Voorgangers zijn pater rector Thefrid van Overbruggen (liturg) en ds. D. J. Spijkerboer (predikator). Het kin derkoor van de kerk, onder leiding van de heer J. Kimman, zal medewerking verlenen. tévsjh&Z -ztA Puzzelprijswinnaars r A 1 V-T frl Av;: ■MiiMiMilBMi nii HFiii i 7.50: Mevr. A. Westerwal. Minister van Houtenlaan 25, Velsen-Z. Mej. K. Porck, Kennemerlaan 163. IJmuiden. 2.50: K. Groeneveld, Orionweg 62, IJ muiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 5