„ALINKA'S DROOM" Velsense onderwijzers weer op de planken met sprookjesspel Employé heeft kastekort Veertig jaar bij Hoogovens In de vishaï H a ringworm goed beschermd Grooitlslag dreigt bollenstreek te overvleugelen Winterse aanvoer op groenteveiling r ZATERDAG 7 DECEMBER 1968 Haring Vasthouden „Hongkong-griep" in VS (Van een medewerker) VELSEN Een oorverdovend lawaai vulde vrijdagavond wederom de Stadsschouwburg in Velsen, toen daar voor de zesde maal de Onderwijzers toneelvereniging „Kennemerland" de schoolgaande jeugd en hun ouders op amusante wijze vermaakte met de opvoering van het sprookjesspel „Alinka's droom" van Ali Arbman. Het kinderrumoer bleef echter beperkt tot de momenten dat het doek dicht was en er op het toneel dus niets te beleven viel. Tijdens de voorstelling zelf was het muisstil en volgden de kinderen met spanning de belevenissen in sprookjesland! Door twee echte herauten werd het verre sprookjesland Trumona, waar ko ning Lucas regeert, naar Velsen getoverd, waar de kinderen ademloos de even vro lijke als spannende avonturen aan het hof van Trumona konden volgen. De he rauten lieten hen door middel van een toverspiegel die in de grote paleiszaal hing, kennismaken met alle personen die in het prachtige paleis aanwezig waren, en zij vertelden over het lieve prinsesje Alinka, dat heel verdrietig was, omdat ze niet zeker wist of de koning en de ko ningin wel haar echte ouders waren. Zij vertelden over de droom van prinses Alinka, waarin zij zichzelf in een witte jurk met bosviooltjes ziet. Een droom die aan de zijde van haar prins uiteindelijk werkelijkheid werd. Het Is een verhaal dat alleen maar kan gebeuren In sprookjesland, waar immers alles kan! De spelers van de onderwij zerstoneelvereniging hebben niets onbe proefd gelaten om de sprookjesfiguren werkelijk voor de kinderen te laten leven en zij zijn daarin onder regie van Bert Pijpers volkomen geslaagd. Zjj vormden een voortreffelijk ensemble, dat door overtuigend spel de geestdrift van de kin deren hoog deed oplaaien, zodat de bij valsbetuigingen niet van de lucht waren. Het is ondoenlijk om alle medespelen den te noemen. Zonder de anderen tekort te willen doen, zou ik echter voor enkele spelers een uitzondering willen maken. Allereerst voor mevr. P. Kroone, die een hartverwarmende en romantische Alinka liet zien. De heer C. Peet was een komi- r sche dichtende minister van onduidelijke i portefeuille en mej. C. Stam rende als een watervlugge en gevatte hofnar over de planken, in haar baldadigheid geas sisteerd door een guitig kamermeisje van mej. T. Peet. Een waardige koning Lucas werd gespeeld door H. Doevendans, ter wijl de langverwachte prins Arthur door de heer A. de Rooy werd gepresenteerd. Om het hof compleet te maken: mej. A. Visser was een mooie zorgzame koningin en mevr. E. Peet een lang niet gemakke- DEN HAAG Het haringwormpje heeft een goede beschermer: de haring. Pogingen van het proefbedrijf voedsel- bestraling in Wageningen, het diertje met straling te lijf te gaan, zijn daarop vast gelopen. Zoals men weet moet haring thans, bij verordening van het Produkt- schap voor Vis en Visprodukten, worden diepgevroren om het wormpje onschade lijk te maken. Het proefbedrijf hoopte het visserijbedrijf een goedkopere bestrij- dingsmethode aan de hand te kunnen doen, waarbij ook nog een beter smakende haring uit de bus zou komen. Bestraling van het wormpje buiten het haringlichaam had het door de onder zoekers gewenste effect. Zolang het dier tje echter nog in de vis zit, wordt het door het haringlichaam vrij afdoende be schermd. Om het toch dodelijk te treffen zou men een zó grote dosis straling moe ten gebruiken dat men de smaak van de haring ermee zou bederven. Voor het proefbedrijf, dat nogal grote verwachtingen koesterde van dit samen met het Instituut voor visserij produkten TNO en het Rijksinstituut voor de Volks gezondheid verrichte onderzoek, een grote teleurstelling. Men hoopt nu maar dat de proeven met conserverende bestraling van kip beter zullen aflopen. Technolo gisch gezien hebben die proeven een goed verloop. De door de volksgezondheids- autoriteiten geëiste onderzoekingen naar de gezondheidsaspecten moeten nog wor den verricht. lijke gouvernante. De overigen sloten zich opperbest bij dit ensemble aan, zodat het geheel een voorstelling opleverde, die een waarlijk sprookje was. Een sprookje dat echter nooit werke lijkheid had kunnen worden wanneer niet Peter Warmerdam bijzonder smaakvolle en kleurrijke decors had verzorgd, die werkelijk een lust voor het oog waren en ieders bewondering afdwongen. Tot slot zij vermeld dat ook de kostuums prachtig uitgevoerd waren, zodat het geheel tot in de puntjes was verzorgd en zowel kinde ren als ouders enkele genotvolle uren mocht bieden. K. v. L. Het Sint-Nicolaasgeschenk van dit jaar aan de Velsense schooljeugd: een serie fleurige vertoningen van „Alinka's droom" door onderwijzers en onderwijzeressen. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Een employé van het post kantoor aan de Houtmanstraat moest don derdag een groot tekort in zijn loketkas ontdekken. Dit tekort bedroeg 270. Indien dit be drag niet tot oplossing wordt gebracht, zal de employé dit tekort zelf moeten aan zuiveren. Vandaar dat door de directeur van het postkantoor ieder die donderdag 5 december in de ochtenduren aan een der loketten een geldhandeling heeft ver richt, wordt verzocht even na te gaan of er misschien niet teveel is uit- of terug betaald. De mogelijkheid bestaat ook dat de loketbeambte een chèque, postwissel of AO W-kwitantie na de uitbetaling weer aan de betrokkene heeft teruggegeven, hetgeen in zijn kas eveneens een tekort oplevert. Wellicht heeft iemand dit beta lingsstuk thans nog in zijn portefeuille. Een eventuele ontdekking zal voor de ge dupeerde employé ongetwijfeld een verla te Sint Nicolaassurprise betekenen. (Van een medewerker) IJMUIDEN Nadat maandag de aanvoer was vérwerkt en men dins dag de restanten had opgeruimd, be hoefde er voor de rest van de week op dit gebied bijna niet meer hande lend te worden opgetreden. Welis waar arriveerden er nog enkele sche pen uit de noordelijke Noordzee, maar hun komst was op de verdere ver werkingsmogelijkheden niet van in vloed. TALRIJKE SCHEPEN, vooral kotters, ondergaan deze weken hun jaarlijkse onderhoudsbeurt. Deze gedwongen rust periode wordt dan tevens benut om de bemanningen in de gelegenheid te stellen hun vakantiedagen op te nemen. Deze dagen, aangevuld met dekwerkzaamheden tijdens de reparaties, vullen meestal de gehele maand, zodat alle feesten van de cember zoveel mogelijk in huiselijke kring kunnen worden doorgebracht. EEN EN ANDER is uiteraard van grote invloed op de aanvoer, hoewel aan de an dere kant niet kan worden beweerd dat juist daardoor minder vis wordt gevangen. Want in tegenstelling tot vorige jaren kon er vrij intensief worden gevist, met beslist geen onredelijke resultaten. Zo werden door de kotters de mooiste par tijen schol en tong in de hallen neerge zet, waarbij deze week veel kleinere tong soorten. Weer andere kotters namen mooie hoeveelheden gul, kabeljauw en wijting voor hun rekening, al dan niet vergezeld van kleine schelvis, die ook ongestript aan de markt werd gebracht. VOORTS IS DOOR de kleine kotters nog veel sardien binnengebracht, die aan het begin van de week ter hoogte van Egmond voor de kust was gevangen. Een paar dagen later werd deze visserij naar het noorden verlegd, zodat voor deze sche pen het markten in Den Helder voor deliger werd. Ook konden deze week enige hoeveelheden ijle haring worden opgemerkt, weliswaar nog niet in grote partijen, hoewel een aanhoudende oosten wind voor de komende week en hope lijk langer een veelbelovend teken zou kunnen zijn. VAN DE OVERIGE SCHEPEN is de haringaanvoer weer matig geweest. Zo werden door de spanvissers vrijwel geen successen geboekt, terwijl op de trawlers de vangsten in de tonnen werden ver werkt. Slechts door een enkeling kon naast deze gevulde tonnen nog enige verse haring worden aangevoerd. Vooral (Van onze streekredactie) DEN HAAG. Als het om de rentabi liteit van de bloembollenkwekerij gaat wordt de bloembollenstreek van Lisse, Hillegom en omgeving overvleugeld door het grootslag, het tuinbouwgebied on der Bovenkarspel en Grootebroek in Noord-Holland. Het Landbouwecono- misch Instituut, dat jaarlijks de renta biliteit in die beide gebieden nagaat, weet er een paar cijfers over. De bedrij ven in de bloembollenstreek hadden in 1967 gemiddeld een overschot van 9 per cent van hun kosten, in het Grootslag was dat'22 percent. In de bloembollen streek had 44 percent, In het Grootslag 66 percent van het aantal bedrijven een winstgevende exploitatie. Het ondernemersinkomen (netto-over schot, rente eigen vermogen plus vergoe ding handenarbeid) was in de bollen streek gemiddeld 19.800,-, in het Groot- slag gemiddeld 25.800,-. Van de onder nemers in de bollenstreek had 22 percent, van die in het Grootslag had 49 percent een inkomen van meer dan 25.000,- In de bollenstreek bleef 18 percent, in het Grootslag 16 percent beneden de 10.000. Volgens de LEI-berekeningen waren de grotere bedrijven aanmerkelijk winstge vender dan de kleinere. De resultaten van het onderzoek zijn gebaseerd op de gegevens van 105 bedrij ven. (Van een medewerker) IJMOND. Vrijdag herdacht de heer P. Snijder uit Beverwijk het feit dat hij veertig jaar in dienst is bij Hoogovens waarvan tweeëntwintig jaar bij de ter reinbewakingsdienst. De heer K. F. Kampenhout, chef cen trale diensten ontving de jubilaris die vergezeld was van zijn echtgenote en dochter, in besloten kring. Namens de raad van bestuur overhandigde de heer Kampenhout hem de officiële geschen ken: de zeester met briljant, het gouden polshorloge en de enveloppe met inhoud. De heer Kampenhout noemde de jubi laris een rustige persoonlijkheid, die op een plezierige manier zijn werkzaamhe den vervult. In de omgang is de heer Snijder zeer gelijkmatig van humeur, het geen bijzonder belangrijk is voor een lid van de Bewakingsdienst. Deze afdeling treedt namelijk sterk naar buiten, waar door men al het ware in een glazen huisje zit. Zijn gelijkmatigheid maakt hem ook tot een prettige medewerker voor chefs en collega's. Na de waarderende woorden van de heer Kampenhout bood de heer M. Tim mer namens het jubileumfonds van de bewakingdienst de jubilaris een enveloppe met inhoud en een mini-kruiwagentje aan. Dit was opgevuld met een plant, om nog eens te benadrukken dat de heer Snijder een enthousiast tuinierder is. Mevrouw Snijder ontving een prachtig bloemstuk. Tenslotte dankte de jubilaris mede na mens zijn vrouw, allen voor de prettige ontvangst en de mooie cadeaus. De familie Snijder bewondert het zojuist ten geschenke ontvangen polshorloge. KERKDIENSTEN IJMUIDEN Ned. Herv. Kerk, Nieuwe Kerk, Kanaal straat 10 u. ds. J. M. D. van den Berg. 19 u. ds. H. van Niel; Bethlehemkerk, 10 u. ds. A. A. Spijkerboer, 19 u. Wika Pietersen, jeugdienst; Jeugdkerk: 10 u. W. van der Meent. Chr. Geref. Kerk, Marconistraat 7, 10.30 en 17 u. theol. candidaat B. Witzier. Gereformeerde Kerk, Ichthuskerk, 9.30. ds. W. Diepersloot; 17 u.: prof. H. Ber genia; 17 u.: ds. J. A. Tiemens. Doopsgezinde Kerk, Helmstraat, 10.30 u. ds. E. H. Boer. R.-k. Kerk, Gregoriuskerk, 8.30 en 10.30 u.; St. Petruskerk, 8, 9.30, 11.30 en 17 u. Leger des Heils, Edisonstraat 10 u., heiligingssamenkomst; 12 u. zondags school, 19.30 u. evangeliebijeenkomst. Oud-Katholieke Kerk, Engelmundus- kerk, Koningin Wilhelminakade 8.30 u. vroegmis, 10 u. hoogmis, woensdag 9.30 u. misviering. Baptistengemeente IJmond, in de Doopsgezinde kerk aan de Helmstraat, 9.30 en 19 u. ds. G van 't Wout. Gemeente Gods, Cultureel Centrum, 10 u. dienst. Geref. Gemeente, Cultureel Centrum 10 en 17 u. leesdienst. Vergadering van Gelovigen, De Ruyter- straat 73, 10 u.: Breking des Broods; woensdag 19.30 u.: Bijbellezing. IJMLTIDEN-OOST Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 u. ds. Joh. Gerritsen; Jeugdgebouw, 10 u. G. J. Offerhaus. Ver. van Vrijzinnig Hervormden, 't Braambos, Zeeweg 264, 10.30 u. ds. S. Nijdam. Oud-Katholieke Kerk, Adelburtuskerk, Sparrenstraat 46, 10 u. hoogmis. R.k. Kerk, H. Laurentius van Brindisië, Willemsbeekweg: 8.30, 9.45 11.15, 12.30 en 18 u. Jehova Getuigen, Koninkrijkzaal, Vel- serduinweg 248, zondag 18.30 u. open bare lezing. Wachttorenstudie: vrijdag 19.30 u. theocratische school, 20.30 u.: dienstvergadering. Onafh. Baptistengemeente, Gemeente lijk vergaderlokaal, Abeelenstraat 10, 10 u. B. van 't Hoenderdaal. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 u.: ds. J. A. Tiemens, 17 u. ds. W. Diepersloot. Antonius Ziekenhuis, Zeeweg: 15.30 u. ds.. G. Bakker. Pinkstergemeente, Velserduinweg 161, 10 u. H. Sas, 19 u. D. P. Hartendorp; woensdag 20 u. afscheidsdienst H. de Cock. DRIEHUIS R.k. Kerk, St Engelmundus, 8.15, 9.45, 11.30 en 18 u. SANTPOORT Herv. Gemeente, Dorpskerk, 10 u. ds. D.ter Steege, 19 u. ds. D. J. Spijkerboer; De Hoeksteen, 10 u. pastoor A. J. Gla- zemaker (Oud-Kath. Kerk) en ds. D. J. Spijkerboer; Adventskerk (Prov. Zie kenhuis) 19 u. ds. K. F. J. Keuning. Chr. Geref. Kerk, Pniëlkerk, Pastorie- weg 1, 10 u. ds. J. C. Maris, 17 u. ds. K. Boersma. Volle Evangelie Gemeente, gebouw Cusa, Hoofdstraat 117, Santpoort-Noord 10 u. J. J. Bronsveld, met gelijktijdig een kindersamenkomst, 19.30 u. E. Jongman. R.k. Kerk, Onze Lieve Vrouw van al tijd durènde bijstand, h. missen om 8, 9.45, 11.30 en 18 u. VELSEN-ZUID Herv. Gemeente, Engelmunduskerk, 9.15 u. H. R. Homburg, 10.15 u. ds. G. J Rijks. VELSEN-NOORD Herv. Gemeente, 10 en 19 u.: ds. A. J. v. d. Linden. R.k. Kerk, St. Jozef parochie, Wijker- straatweg 55, zaterdag 19 u., zondag 9, 10.45 en 18 u. BEVERWIJK R.k. Kerk. H. Agatha, Breestraat 101, zaterdag 19 u avondmis, zondag H. Mis sen 8, 9.15, 10.30, 12 en 18 u.; O. L. Vrouw van Goede Raad, Arendsweg 57, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Mis sen 9, 10.30, 11.45 en 19 u.; Regina Caeli, Hilbersplein 1, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 7.30, 9, 10.30, 11.45 en 19.30 u.; H. Joseph, Laan der Nederlan den 68, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 9, 10.30, 11.45 en 19 u.; Twaalf Apostelen, Van Riemsdijklaan 132, za terdag 19 u. avondmis, zondag H. Mis sen 8, 9.15, 11, 12 en 17 u.; St. Jozef rustoord en Lommerlust, Peperstraat 17, zondag H. Missen 7.30 en 10 u. Weekenddienst r.-k. parochies. Regina Caeli, Hilbersplein 1, Beverwijk, tel. 02510-34889. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Kerk straat, geen dienst; De Opgang, Flora straat, 10 u. oecumenische dienst uit gaande van de Raad van Kerken, 19 u.: ds. G. Bakker (Antonius ziekenhuis); jeugdkapel, 10 u. ds. M. C. Don sr.; Vrede vorst kerk, Laan der Nederlanden 152, 10.30 u. ds. J. A. Don, 17 u. oecu menische dienst uitgaande van de Raad van Kerken; Prinsesselaankerk, Prinsesselaan 10, geen dienst. Geref. Kerk. Middelaarskerk, Moens- plein 8, 9.30 u. ds. A. van Leeuwen, 17 u. ds. C. Meijer Z 4; Vredevorst- kerk, Laan der Nederlanden 152, 9 u. ds. C. Meijer, 17 u. adventssamenkomst (ds. J. A. Don, pastoor B. A. Pronk en drs. B. Wentsel). Geref. Kerk (vrijgemaakt). Prinsesse laankerk, Prinsesselaan 10, 8.30 en 16.45 u. ds. L. E. Oosterhof; verenigingsge bouw „De Schans", Schans 12, 9 en 17 u. ds. J. Meilof. Chr. Gem. „Maranatha", Baanstraat 74. 10 uur. Vrije Evangelische Gemeente, Van Riemsdijklaan 1, 10 en 18.30 u. ds. D. W. Veldkamp. Evangelisch Lutherse Gemeente, Ko ningstraat 119, 10.30 u., ds. M. N. M. Riemers. Pinkstergemeente. Verenigingsgebouw Parmentierstraat 2, bijeenkomst op vrij dag 13 december om 20 u. J. W. de Cock. Chr. Geref. Kerk, Koningstraat 107, 9 u. theol. candidaat B. Witzier (Apel doorn), 14.30 u. drs. J. P. Versteeg (Wormerveer). Hersteld Apostolische Zendinggemeen te. Gebouw „Jeugd en Vreugd", Mer- wedestraat hoek Belgiëlaan, 10 en 17.15 u., 11.30 u. zondagschool. Doopsgezinde Gemeente, Meerstraat 62. Geen dienst in verband met de oecu menische diensten in De Opgang aan de Florastraat en de Vredevorstkerk aan de Laan der Nederlanden; 11.30 u. zon dagschool. Leger des Heils, Geijsendorfferlaan, 10 en 16 uur. BAKKUM R.-k. Kerk. O. L. Vrouw Hemelvaart, Brederodestraat, zaterdag 19 u. avond mis, zondag H. Missen 8, 9.30 en 11 u. CASTRICUM R.-k. Kerk. H. Pancratius, Dorpsstraat, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Mis- sén 7.30, 9, 10.45, 12 en 18 u.; Bethlehem kerk, Piet Heinlaan, zaterdag 18 u. avondmis, zondag H. Missen 9.30, 11 en 12.15 uur. Oud-Katholieke Kerk. Kloosterkapel, Dorpsstraat 111, 18.30 u.: avondmis. HEEMSKERK R.-k. Kerk. H. Maagd Maria, Spoellaan 1, zaterdag 19.30 u. avondmis, zondag H. Missen 7.30, 8.45, 10, 11, 12 en 17 u.; H. Laurentius, A. Verherentstraat 2, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 8, 9.15, 10.45, 12, 17.15 en 19 u. Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 9 en 10.30 u. ds. L. Brink (Velsen), 19 u. ds. J. J. van Ravenzwaay (lyc. pred. Alkmaar) jeugddienst. Geref. Kerk. Morgensterkerk, Vrijburg laan 2. 9.30 u. drs. B. Wentsel, 17 u. ds. A. van Leeuwen Z 2. Baptistengemeente. Gebouw „De Fuik", Joh. Vermeerstraat. 11 u. ds. G. van 't Wout, 11 u. zondagschool, 19.30 u. jeugdbijeenkomst. Doopsgezinde Gemeente. Buurthuis „De Zandkraai", Handelstraat 93, 9.45 u. zondagschool. Nieuw Apostolische Kerk, Gounodstraat 16, 9.30 en 16 u. UITGEEST R.-k. Kerk. O. L. Vrouw Geboorte, Lan- gebuurt 37, zaterdag 19.30 u. avondmis, zondag H. Missen 8, 9.30, 11, 12.15 en 18 u.; aula Vrijburgschool, zaterdag 19.30 avondmis, zondag H. Mis 10.30 u. WIJK AAN ZEE R.-k.Kerk. H. Odulphus, Odulphus- straat, Saterdag 19.15 u. avondmis, zon dag H. Missen 8, 9.30 11 en 18.30 u. Ned. Herv. Kerk, Julianaplein. 10 u. ds. J. van den Berg (IJmuiden-zuid). met het oog op de komende kerstdagen, die de opvarenden van de trawlers even eens gaarne thuis willen doorbrengen, is er veel gerekend en berekend. DOOR MEERDERE SCHEPEN en zeker die met meer dan vierhonderd kantjes aan boord, zijn de gezoute vangsten in de verschillende thuishavens gebracht. Zelfs liepen in Vlaardingen zaterdag avond drie trawlers binnen met hun la dingen gezouten haring, waarna de ge hele karavaan maandag weer naar zee vertrok. Een deel hiervan heeft de gehele week in de omgeving van het Engelse Kanaal gevist, vooral in het zuidelijkste deel. De resultaten waren hier bijzonder grillig, zodat er dagvangsten werden ge maakt van twintig tot negentig kantjes. Geen enkele schipper heeft deze visserij nog durven loslaten, omdat een dag vangst van negentig kantjes stellig lonend kan zijn. De overige haringtrawlers be vinden zich weer aan de zuidwestkust van Ierland. Hun berichten waren echter niet beter dan van de schepen in Het Kanaal. Het enige voordeel hiervan is, dat er nog een enkele makreel kan worden ge vangen. Aan deze vis bestaat immers een groot gebrek, dat voor een deel kon wor den opgevangen door import uit Frank rijk. Door verscheidene importeurs wer den aldus de mooiste makrelen verhan deld, voor ongeveer f 0,95 per kilogram. Deze vis was kennelijk uit de Ierse Zee afkomstig. HOPELIJK WORDT deze visserij nog enige tijd vastgehouden door de haring trawlers, want als deze door meer sche pen zou worden losgelaten, teneinde hun geluk op de Noordzee te gaan beproeven, ziet het er niet zo rooskleurig uit. De laatste dagen bestond het grootste deel van de aanvoer uit deze omgeving uit kleine koolvis, die maar juist boven de minimumprijs kon worden verhandeld. Grotere hoeveelheden zouden ongetwijfeld aanleiding zijn geweest voor het predi kaat „doorgedraaid". De rederijen waar een en ander niet onbekend aan is, pro beren dit steeds te voorkomen door reeds nu schepen in Cuxhaven of Bremerhaven te laten markten. (Van een medewerker) IJMUIDEN Vrijdag zijn in IJmuiden in totaal aangevoerd 2700 kisten vis, waarvan 381 tong en tarbot, 760 schol, 13 schar, 715 haring, 22 makreel, 135 schelvis, 175 wijting, 470 kabeljauw en gul en 29 diversen. Prijzen, per kilogram, in guldens: grote tong 3,94-3,69, grm. tong 3,58-3,48, kim. tong 4,20-3,89. kl. tong 1 4,42-4,18, kl. tong 2 3,49-3,34, tarbot 1 5,20-4,60. Per 50 kilogram: tarbot 2 166-114, gr. en grm. schol 55-51, kim. en kl. schol 1 58-54, kl. schol 2 39-24, schar 34-32, verse ha ring 32-28,40, makreel 45, kl. schelvis 2 30-17, wijting 24-12, gr. gul 38-34, middel gul 37-33, kl. gul 35-24. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 120-112. Besommingen in guldens: KW 149 15.770, KW 73 1.480, KW 24 17.610, KW 38 5.500, KW 117 10.775, KW 159 16.910. Urk Vrijdag werden in Urk door zevenen dertig vaartuigen aangevoerd 56,430 kg tong (3,46-4.30). 5,868 kg. tarbot (2,00-5,51), 590 kg. griet (1,08-1,20). 32.000 kg. schol (0,57-1^)4), 14.000 kg. kabeljauw (091-0,82) 2.000 kg. wijting (0.24-0,42), 400 kg. schar (0,44-0,67), 200 kg. poon (0,60-,85), 800 kg. schelvis (0,40-0.56), 240 kg. haring (0,40-0,56), 240 kg. haring (0,41-0,43). Tus sen haakjes de prijzen per kilogram. Scheveningen. De aanvoer in Scheveningen bestond hedenmorgen uit 80 kisten schelvis, 100 wijting, 120 gul en kabeljauw, 200 span- haring, 300 schol en 7.000 kg. tong. BEVERWIJK. De aanvoer aan de groenteveiling „Kennemerland" komt steeds meer in het teken van de winter- produkten te staan, omdat er wekelijks een paar produkten van de najaarspro- dukten afvallen. Andijvie, neemt nog steeds een ruime plaats in het sortiment in, de prijzen trok ken in het laatst van de week aan tot ruim negentig cent per kilo. Nog altijd komen er kleine partijtjes bloemkool aan de markt die dan van 15 tot 87 cent per stuk noteerden. Kassla heeft een vlotte afzet gehad, de prijzen varieerden van 14 tot 26 cent per kropje. De aanvoer van witlof heeft een regelmatig verloop, de prijzen handhaven zich vrij goed en lagen tussen 110 en 143 cent per kilo. In de koolsector staat de boerenkool in prijs bovenaan, men betaalde tot 41 cent per kilo. Rode kool varieerde van 18 tot 27 cent per kilo terwijl voor de groenekool tot 32 cent per kilo betaald werd. De geschoonde spruiten werden duur der en kwamen tot 154 cent per kilo, de ongeschoonde partijtjes kocht men al van af 38 cent per kilo. Er komen nog steeds enige restant par tijtjes tomaten, waarvoor tot 136 cent per kilo betaald werd. Prei werd in het laatst der week even duurder en kwam tot 71 cent per kilo. Selderijknollen varieerden van 15 tot 52 cent per stuk. Uien en breekpeen zijn twee vlot te verkopen ar tikelen. De uien varieerden van 12 tot 31 cent per kilo en de peen liep vrijdag in prijs op tot 41 cent per kilo. De prijzen waren vrijdag, andijvie 32- 92, bloemkool 15-87, sla 14-26, groenekool 17-32, rode kool 18-27, boerenkool 25-41, tomaten 43-136, knollen 15-52, breekpeen 20-41, prei 42-71, spruiten 38-154. uien 12-31, witlof 110-143. ATLANTA (Reuter). In twaalf Ame rikaanse staten heerst Hongkong-griep. Het centrum voor besmettelijke ziekten in Atlanta houdt rekening met een epide mie in de naaste toekomst.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 6