Turks fruitover liefde die verdwijnt In het voorjaar komt er een nieuwe Wolkers van de pers PONTIAC REUMATISCHE- EN SPIERPIJNEN GESPREK MET DE AUTEUR Rel om werk van Henze Grote prijs voor Marianne Moore Negen Muzen Thomas Merton overleden Studie vrijheid niet beperken door leeftijd Hoofdfilm en Workshop Olivier als „Humorist Pier Tania weer bij de VARA Nieuw blad voor slechthorenden TV donderdag TV-vanavond 3 Radio-donderdag TV woensdag WOENSDAG 11 DECEMBER 1968 15 Geweldig Onmiddellijke verlichting van Censuur Positief Minister Veringa: het meest verkochte merkhorloge in nederland 99 (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Binnenkort verschijnt bij uitgeverij Meulenhoff in de hoofdstad de nieuwe Jan Wolkers: „Turks fruit". DE AMSTERDAMSE beeldhouwer schrijver. auteur van „Serpentina's Petti coat" (1961), „Kort Amerikaans" (1962), „Gesponnen suiker" (1963), „Een roos van vlees" (1963), „De hond met de blauwe tong" (1964), „Terug naar Oegstgeest" (1965) en „Horrible tango" (1967), had de verschijning van dat laatste al een jaar of drie geleden aangekondigd. Wol kers schreef voorts twee toneelstukken: „De Babel" en „Wegens sterfgeval ge floten" (beide 1963). Vóór hij begon te schrijven leidde Wol kers een zwervend bestaan en werkte on der meer als land- en fabrieksarbeider en dierenoppasser. Na de tweede wereldoor log studeerde hij aan de Academies van beeldende kunsten in Den Haag en Am sterdam, volgde de zomercursus van Kokoschka in Salzburg, waar hij een eerste prijs kreeg en studeerde verder in 1957 met een beurs van de Franse rege ring bij de beeldhouwer Ossip Zadkine in Parijs. Uit die tijd dateren ook de eerste verhalen voor zijn debuut „Serpentina's petticoat", een bundel die met de novelle prijs van de stad Amsterdam werd be kroond. „TURKS FRUIT", zegt hij, „is een ge weldig boek. Het is het verhaal over een liefdesgeschiedenis die op een afschuwe lijke manier eindigt. Een verhaal over datgene dat verdwijnt, weggaat. Liefde verdwijnt, wist je dat?" „Ik heb het nog vóór „Horrible tango" geschreven. „Horrible tango" en „Terug naar Oegstgeest" zijn mijn beste boeken. „Horrible" is tweeledig, door zijn my thische onderstroom: de verbeelding en het slechte geweten van de hoofdpersoon. En de neger die in het gezin opgenomen wordt maar niet één woord Frans kan spreken. Zij twijfel, zijn sociaal gevoel. Mag hij de hulp van een blanke accepte ren? Hij wil er zelfs voor betalen". „Turks fruit" is helemaal herschreven. ADVERTENTIE "Doorstraalt" verlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten Dramatische pijnen, spit, zenuwpijnen, verstuikingen, stijve nek en ledematen niets werkt sneller, niets werkt aangenamer ter verlichting van pijn dan Algesal-balsem. Onmiddellijk in de huid doordringend, werkt Algesal diep op de weefsels in tot aan de haard van de pijn (zonder oppervlakkige warmtesensatie of irritatie van de huid te veroorzaken) en doorstraalt verlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten. Reumatische pijnen en stijfheid maken spoedig plaats voor een durend gevoel van verlichting en welbehagen. Wacht niet tot de pijn uitbreekt I Zorgt dot U tbnis altijd een tube Algesal bij de hand hebt om zodra het nodig is de pijn te verlichten. ALGESAL bij aile apoth. en drog. HAMBURG (AP). De première van een oratorium gewijd aan de nagedach tenis van Ernesto Che Guevara werd gis teravond niet uitgevoerd, omdat de zan gers ruzie kregen met de componist. Ze liepen van het toneel omdat zij niet wil den optreden onder een rode vlag. Een groep studenten, die protesteerde omdat dit „revolutionaire" werk door de staat via de radio zou zijn gesubsidieerd, had de rode vlag geplaatst plus een af beelding van Guevara. De componist. Hans Werner Henze, stond erop dat zij op het toneel zouden blijven. De zangers, onder wie Dietrich Fischer-Dieskau, wei gerden op te treden met het spandoek op het toneel. Tijdens de ruzie stapte twintig man po litie de zaal in en arresteerde verschil lende personen omdat zij de orde zouden hebben verstoord. Onder hen bevond zich Ernst Schnabel, die de tekst voor het oratorium schreef, dat „Das Floss der Medusa" heet. Jan Wolkers Ik doe het wel vaker. Dan begin ik hele maal opnieuw. Als ik uitgeput zou raken zou ik alles gaan herschrijven". ,Kort Amerikaans" bijvoorbeeld zou ik nu heel anders maken. Ik heb me teveel op zijpaden begeven Je moet alleen maar het stuk ijs boven water beschrijven. De berg eronder moet onzichtbaar blijven. .Laatste kwartier" zou ik ook anders doen. Ik vind het trouwens een mooi voorbeeld van een science-fiction verhaal. Het is maar èen paar bladzijden lang. De hele Horror story" had beklemmender kun nen zijn. Daarvoor is het te kort. Ik heb altijd geweten dat er meer inzat. Het is net als een stuk grond waar je 36 bloem kolen op kunt poten en je zet er maar twee". „VAN SOMMIGE DINGEN begrijp ik niet hoe ik ze heb kunnen schrijven. „Do minee met strooien hoed"ik snap er geen barst van. Wat me ook altijd ver baast is de hoge oplage en het aantal her drukken. „Turks fruit" daarentegen is heel anders. Minder bezeten dan „Hor rible tango", minder beschouwend dan Terug naar Oegstgeest". „Er zitten niet zoveel dialogen in. Een dialoog moet je strak houden, kort en zakelijk. Niet gezwollen en overdreven deftig. Voor mij bestaan geen Latijnse termen. Ik beschrijf de mensen gewoon zoals ze 't elk moment tegen me zouden zeggen". „Turks fruit" is voor alles min der beschouwend. Het is vertellend op gebouwd. Een soort „Kunstfruit" van 170 bladzijden. „Kunstfruit" is een van mijn meest gevraagde verhalen op lezingen. Misschien wel om de seks. Ze kunnen zeggen wat ze willen, maar ik heb voor de doorbraak in de seks gezorgd. De dis cussie is door mij flink op gang geholpen. Seks doet me niks. Tenminste niet zoals de mensen het me willen opdringen. Seks is gewoon een heerlijk stukje ontspan ning". NEW YORK. (AFP) De Amerikaan se dichteres Marianne Moore is dinsdag voor haar hele werk onderscheiden met de nationale litteratuurprijs van de Ver enigde Staten. Aan de onderscheiding, die jaarlijks door de Amerikaanse commissie voor het boek wordt toegekend, is een bedrag van vijfduizend dollar verbonden. Vorige prijswinnaars waren de roman- en toneel schrijver Thornton Wilder, de criticus Edmund Wilson en de dichter W. H. Auden. Marianne Moore heeft een tiental dicht bundels op haar naam en verscheidene andere werken, waarvan het eerste in 1921 werd uitgegeven toen ze 34 jaar was. Uit waardering voor de door haar ver zorgde vertaling van de fabels van La Fontaine, in 1954 in de Verenigde Staten verschenen, benoemde de Franse rege ring haar tot ridder in het legioen van eer. Bij de nu verleende onderscheiding wordt zij betiteld als „first lady van de dichtkunst, een van de zeldzame wezen lijke poëziescheppers van onze tijd". Marianne Moore werd op 15 november 1887 in St. Louis geboren. Na haar studie aan het Bym Mawr College was zij van 1911 tot 1915 lerares. Toen werd zij bi bliothecaresse in dienst van de stad New York. Van 1925 tot 1929 was zij redactrice van het revolutionaire letterkundige tijd schrift „The dial", in welke hoedanigheid zij veel deed voor de verspreiding van moderne Amerikaanse en Engelse poëzie. Een van haar bekendste werken is het grote gedicht „In distrust of merits" over de tweede wereldoorlog. Dali. De surrealistische schilder Salvador Dali heeft bekendgemaakt, dat hij „een erotische tragedie in de stijl van Cor- neille" getiteld „Martelaar", gaat schrij ven. De schilder deelde dit zaterdag mee voordat hij in Le Havre aan boord ging van de „France" om, zoals gewoonlijk, de winter door te brengen in de Ver enigde Staten. Concertgebouw. Het tachtigjarig bestaan van zowel het concertgebouw-orkest als van het gebouw zelf zal op donderdag 10 april 1969 worden gevierd met een gala-avond. Recordprijs. Een pentekening van Rem brandt, „De bespotting van Christus' genaamd, heeft op de veiling van Sotheby in Londen meer dan 300.000 gulden opgebracht. „Meulenhoff zou „Turks fruit" al in december uitbrengen. Maar hij vindt som mige dingen te erg. Daardoor kan het misschien wel tot het voorjaar duren. Bij mij wordt niets geschrapt, ik accepteer geen censuur. Wat ik eenmaal geschre ven heb, blijft op papier. Over mijn lijk verdomme. Desnoods ga ik ermee naar iemand anders". „Ik geloof dat de humor in mijn werk niet begrepen wordt. Jan Cremer schrijft ook humoristisch, maar bij hem werkt het dubbelkomisch doordat de zaken net zo uitkomen als hij ze niet bedoeld heeft. Het loopt bij hem uit de hand, al moet ik eerlijk zeggen dat hij sommige dingen verrekte aardig brengt." „De mensen ervaren de bevrijding van de humor in mijn werk helemaal niet. Ze zijn nog te zeer geschokt. Nico Scheep maker kon geen enkel boek van mij le zen. Hij moest altijd voor het raam staan kotsen". „Weet je wat ook flauwekul is? Wol kers schrijft negatief zeggen ze. Het feit dat je schrijft vind ik al zonder meer po sitief. Ik heb misschien alleen wat meer ellende meegemaakt dan een ander. Mis schien heb ik ook een gelukkige jeugd gehadAch, wat is geluk? Geluk is voor koeien, zei Van Gogh". „Moet je horen: verleden week sprak ik nog met prins Claus bij de opening van het nieuwe stations-postkantoor. Ik had een beeld voor de PTT gemaakt. Hij toon de erg veel belangstelling voor mijn werk. Ik vond het een fijne kerel. Doodjammer, dat zo'n man de hele dag in een keurs lijf moet lopen. Die mensen zijn te be klagen, door die krankzinnige corsetten- toestanden. Je wordt er zwaar door ver minkt. Hij spreekt trouwens erg goed Ne derlands vind ik. Beter dan Bernhard. Hij schijnt hem trouwens niet eens meer te verstaan. Misschien denkt-ie wel dat het een Duitser is". Luns? Praat me er niet van. Momen teel bemiddelt hij weer ergens in het Na bije Oosten. Zeker om een paar pakjes margarine en wat gehoorapparaten meer kwijt te raken". Heftig: „Mijn politieke activiteiten wor den altijd buiten de kranten gehouden". ERNSTIG: „Weet je waar ik altijd om moet lachen? Als ik de krantenkritieken over mezelf lees. Wat die kerels er alle maal niet uithalen. De een heeft nog meer fantasie dan de ander. Laatst liet iemand mijn vader in de „achtste plaag" een ha gedis opeten inplaats van een sprinkhaan. Ik heb me kapot gelachen, toen ik het las. Ze moesten eens weten hoe voorzichtig en beschaafd hij altijd at. Een koude sprinkhaan kreeg hij nog niet half door zijn keel". BARDSTOWN. Thomas Merton, de trappist van Franse afkomst die wereld bekendheid verkreeg als auteur en filo soof, is dinsdag op 53-jarige leeftijd in Bangkok overleden, aldus heeft de Ghet- semani-abdij bij Bardstown in de Ame rikaanse staat Kentucky bekendgemaakt. Merton, die beroemd, werd door zijn boek „The seven story mountain" (De louteringsberg), een autobiografisch ver slag van zijn overgang naar tot het katho licisme, heeft daarnaast n°g 19 andere boeken geschreven, die een wijde scala van religieuze en aardse thema's bestrij ken. (Van onze correspondent) DEN HAAG. Minister Veringa van Onderwijs en Wetenschappen meent, dat voor het Nederlandse volk de individuele studievrijheid een te belangrijke verwor venheid is om hieraan op de leeftijd ge baseerde beperkingen tot de toelating tot de universitaire studie en de universitai re examens te verbinden. De minister meent dit hoewel statistisch vaststaat, dat de kans op weislagen van een universitai re studie groter is voor de groep, welke met de studie begint aansluitend aan het voorbereidend wetenschappelijk onderwijs. De bewindsman zegt dit, mede namens de ministers van Justitie in antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid de heer Joekes (V.V.D.), naar aanleiding van een 35-jarige studente. De minister is van oordeel, dat de ge bruikte kwalificatie studente in dit geval niet opgaat. Voor zover kan worden nagegaan is be trokkene niet voor 'n universitaire studie ingeschreven. Daarom kunnen de door de heer Joekes gevraagde inlichtingen over de persoonlijke omstandigheden, de stu dievorderingen en de verdere studieplan nen niet worden gegeven. Zij ontvangt dan ook voor haar studie geen financiële tegemoetkoming van de overheid, aldus de minister. HILVERSUM. Op het eerste net de hoofdfilm, op het tweede net het eerste produkt van AVRO's Drama Workshop. Nederland 1. Het avondprogramma begint met de fabeltjeskrant, het nieuws en Scala, waarin het week bladoverzicht, de parlementaire ru briek, het gewestelijk journaal en een interview. Na het tweede journaal tien minu ten de Partij van de Arbeid in de door de regering aan politieke partijen be schikbaar gestelde zendtijd. Het programma wordt daarna voort gezet met „Inburgeren". Is het niet nodig, zo vragen de samenstellers zich af, dat de democratie eens reclame voor zichzelf gaat maken. De redac tie van Inburgeren heeft een paar re clamespotjes laten maken en zal daar vanavond met deskundigen over pra ten. Tegen negenen is het tijd voor de hoofdfilm, „De humorist". Daarna nog een Socuterafilmpje, het laatste nieuws en een herhaling van Openbaar Kunstbezit. Nederland 2. Het fabeltje, het nieuws de reclame en dan begint het AVRO- programma met „Nog een verhaaltje" De eerste vijfentwintig minuten zijn hierna voor de tieners: de Monkees. De dochter van een rijke oliesjeik zal gaan trouwen, maar ze is verliefd op een van de jongens. Dat neemt de hu welijkskandidaat niet. Hij neemt alle maatregelen om de Monkees hun bru taliteit betaald te zetten. Zelfs voor moord lijkt hij niet uit de weg te gaan. Gelukkig zijn de Monkees tegen 'lies opgewassen. Als tweede deel van het voorprogram ma opmerkelijke uitzendingen van de Franse televisie. Na het journaal een programma van Bob Rooyens. Hij noemde het „Vers I". Voor dit amuse mentsprogramma kreeg hij de mede werking van de dichters Armando en Hans Sleutelaar van de decorontwer per Massimo Gotz, de lichtregisseur Jan Hezemans en de tekenaar Hans le Cocq. Voor de choreografie zorgde de Engelsman Gary Cockrell, de tek sten worden gelezen door Marja Ha- braken, Fred Emmer en Jef de Groot en de uitvoerenden zijn de jazzzangeres Ann Burton, het trio Louis van Dijk en de zangeressen Shirley en Diana South. Hierna een van de eerste voortbreng selen van de Drama Workshop van de AVRO. Op initiatief van Con Nicolai kregen enkele jonge schrijvers en schrijfsters de gelegenheid, zich te be kwamen in het schrijven van een TV- spel. Een van hen was de schrijfster The- ra Coppens, die ook als presentatrice van tienerprogramma's heeft gewerkt. Ze schreef de eenacter „Dag Nacht", die vanavond onder regie van Jan Re- tel wordt gespeeld door Sigrid Koetse en Ton Kuyl. In dit stuk ontmoeten een man en een vrouw elkaar. Zij hebben het bei den moeilijk met het aanvaarden van de werkelijkheid en komen door hun gesprekken tot zichzelf. De AVRO avond wordt besloten met een aflevering van „Info", de advies informatierubriek. Ilse Wessel en Jaap Meekren vormen het presentatieteam. (Van onze filmcriticus) AMSTERDAM Met de toneel schrijver John Oshorne en de jonge filmer Tony Richardson die Osborne's stukken op het toneel bracht en ook voor het witte doek bewerkte, begon omstreeks 1960 een renaissance van de Engelse film, die enige jaren heeft aangehouden. Samen richtte het twee tal de productiefirma Woodfall op en trokken als productieleider Harry Saltzman aan, die later naast Albert R. Broccoli de grote man achter de scher men van de James Bond-films zou worden. Uit het prille begin van deze opleving in de Engelse filmbedrijvig heid kan men vanavond een proeve van vernieuwing zien op het tv- scherm, als om 20.55 „De humorist" vertoond wordt, het tweede resultaat (na „Omzien in wrok") van een sa menwerking tussen Osborne, die het toneelstuk „The entertainer" schreef, en Tony Richardson, die de film naar het stuk maakte. In de figuur van Archie Rice heeft Osborne zowel de ondergang van de Engelse music-hall als het faillisse ment van een niet meer in de tijd passend mensentype willen verbeel den. Archie Rice, in ons land op het toneel gespeeld door Paul Steenber gen, in Engeland op de planken en in de film vertolkt door Lawrence Olivier, is de tragische figuur van de komiek op retour, de man die zich nog steeds onweerstaanbaar acht, maar noch in het theater, noch daarbuiten een rol van betekenis meer speelt, een mis lukkeling die zichzelf niet wil beken nen hoehij gefaald heeft. Toneelstuk en film concentreren zich op deze centrale figuur, terwijl verschillende bijfiguren en navrante neven-intriges het geheel opvullen. Een kleine rol van Archie's zoon Mick werd bijvoorbeeld gespeeld door de toen nog onbekende Albert Finney, die later in meer films van Richardson zou optreden. Charles Boost (Van onze correspondent) HILVERSUM Pier Tania komt terug bij de VARA. Hij is sinds 1966 hoofd van het bureau culturele zaken van de stad Groningen. Voordien maakte hij deel uit van het „Achter het Nieuws"-team. Voor deze rubriek zal hij sociaal-culturele programma's verzorgen als producer-regisseur. Sigrid Koetse en Ton Kuyl in de eenakter van Thera Coppens. RWW HIWWVXAAAAAVAAi'/hWAV L*. /AAVVWVUWW^\AAAA/S/V\AAAAAAAMA^iVWVV\AAAAAAA/\AAA/VVVAMVVAfVIA( AMSTERDAM. Met ingang van ja nuari zal voor slechthorenden het maand blad „Een nieuw geluid, maandblad SH" worden uitgegeven. De uitgave hiervan is mogelijk door samenwerking in fede ratief verband van de Nederlandse Ver eniging voor Slechthorenden, de Stich ting tot bevordering der belangen van Katholieke Slechthorenden en de Stich ting voor het dove en slechthorende kind. In zekere zin kan men zeggen, aldus de N.V.S., dat de Teleac-cursus „Kijk eens wat ik zeg" (liplezen) de stoot heeft ge geven tot de samenbundeling van krach ten. De problemen waarvoor slechthorenden zich gesteld zien zijn communicatie stoornissen, vereenzaming, het naast de samenleving staan, onder-ontwikkeling en beroepsmoeilijkheden. Deze moeten spoedig worden opgelost, aldus de N.V.S. ADVERTENTIE SWISS MADE 1 2 3 'carré eambré" model, een kteln, fijn uurwerkje een kfaseiek, sjiek horloge in een prachtig duidelijk afleei dat echt nooit verveelt gouden kastje met solide wijzerplaat met lederen band gouden band een altijd s|ieke Pontlac doublé f 99.ƒ530.gouden kast ƒ174.— HILVERSUM I. 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Klass. en mod. muz. (7.30 Nws.; 7.32 Actualiteiten; 7.50 Overweging; 8.00 Nws.) 8.30 Nws. 8.32 Voor de huis vrouw. (9.00 Gymnastiek voor de huis vrouw; 9.35 Waterstanden). 10.00 Pe- dag. lezing. 10.20 muz. Barok. 11.00 Nws. 11.02 Voor de ziéken. 11.55 Me dedelingen. 12.00 Gev. progr. (12.15 Boekbespr. 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nws.; 12.41 Actualiteiten; 12.50 Godsd. uitz.) 14.00 Latijns-Amerik. klanken. 14.20 Klass. muz. 15.00 Geref. dienst. 15.30 Inform, programma. 17.45 Sport. 18.00 Amu- sementsmuz. 18.30 Nws. 18.46 Actuali teiten. 19.05 Nieuws uit prot. christ. org. 19.20 Leger des Heils. 19.35 Lich te orkestmuz. 20.00 Detectivehoorspel, 20.25 Steravond. 21.35 Lichte gram.- muz. 21.48 Oude muz. 22.20 Advents- overdenking. 22.30 Nws. 22.40 Onvoor zien. 23.55 Nws. HILVERSUM II. 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Lichte gramm.muz. 7.54 Deze dag. 8.00 Nws. 8.11 Radiojourn 8.20 Lichte gram.muz. (8.30 De groente man.) 8.50 Morgenwijding. 9.00 Mod. muz. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen. (Om 11.00 Nws.) 11.30 Gew. koorzang. 11.55 Beursberichten. 12.00 Johan Willem Friso Kapel. 12.26 Mededelingen t.b. v. land- en tuinbouw. 12.29 Modern platteland. 12.34 Toppers van toen. 13.00 Nws. 13.11 Radiojourn. 13.30 Klass. muz. 14.30 Hist, progr. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Nws. 16.20 Van vier tot vijf. 17.00 Muzik. klankbeeld. 17.30 Voor de jeugd. 17.55 Mededelin gen. 18.00 Nws 18.16 Radiojourn. 18.20 Uitz. ARP. 18.30 Licht ensemble. 18.50 Gespr. brief. 18.55 Voor de kleuters. 19.00 Progr. uit Parijs. 19.30 Nws, 19.35 Kerk veraf en dichtbij. 19.40 Ra diocatechese. 20.05 Klass. en moderne muz. 21.30 Wenen-Boedapest. 22.00 Sa tirisch progr. 22.30 Nws. 22.40 Radio journ. 22.55 Muz. lezing. 23.30 Berlijns Filharmonisch Orkest. 23.55 Nws. HILVERSUM III. 9.00 Nws. 9.02 Voor de zieken. 9.40 Showprogr. 10.00 Nws. 10.03 Detective hoorspel, (herhaling). 10.30 Steravond (herh) 11.00 Nws. 11.03 Muz. bij de koffie. 12.00 Nws.'12.03 Ad 's-Grave- sande en Felix Meurders. 13.00 Nws. 13.03 Actualiteiten. 13.08 Licht progr 14.00 Nws. 14.03 Pop-in. 15.00 Nws. 15.03 Holster. 16.00 Nws. 16.03 Hitpa rade. 17.00 Nws. 17.02 Actualiteiten. 17.07 Verzoekpl. progr. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nws. 12.03 Lichte muz. 12.40 SOS-berichten voor schippers. 12.48 Lichte muz. 12.55 Buitenl. persover zicht. 13.00 Nws. 13.20 Tafelmuz. 14.00 Nws. 14.03 Lichte muz. 15.00 Nws. 14.03 Lichte muziek. 15.00 Nws. 15.03 Showtime. 16.00 Nws. 16.03 Beursbe richten. 16.09 Hand in hand met Ne derland. 17.00 Nws. 17.15 Lichte muz. 18.00 Nws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 P aardesportuitslagen. 18.30 Taalwen- ken. 18.32 Gram.muz. 18.35 Tips voor het verkeer. 18.40 Gram.muz. 18.45 Sport. 18.52 Taalwenken. 18.55 Gram- muz. 19.00 Nws. 19.40 Lichte muz. 19.45 Vrije Politieke Tribune. 19.55 Lichte muz. 20.00 Liedjes. 20.15 Hoor spel. 21.26 Pianomuz. 21.30 Israëlische godsd.uitz. 22.00 Nws. 22.15 Plastische kunsten. 22.30 Jazz. 23.00 Nws. 23.10 Orkestmuz. 23.40 Nws. Nederland 1 11.00 NTS/NOT: Schooltelevisie. 17.00 AVRO: Voor de kinderen. 18.50 NTS: De Fabeltjeskrant. 18.56 STER: Reclame. 19.00 NTS: Journaal. 19.03 STER: Reclame. 19.06 NTS: Scala. 19.56 STER: Reclame. 20.00 NTS: Journaal. 20.16 STER: Reclame. 20.20 Uitzending P.v.d.A. 20.30 NTS: Inburgeren. 20.55 Speelfilm 22.30 Stichting Socutera. 22.45 Journaal. 22.50 Openbaai Kunstbezit. Nederland 2 18.50 NTS: De Fabeltjeskrant. 18.56 STER: Reclame. 19.00 NTS: Journaal. 19.03 AVRO Voor de kleuters. 19.08 De Monkees (feuilleton). 19.33 Hier Parijs - Hier Jan Brusse. 20.00 NTS: Journaal. 20.16 STER: Réclamé. 20.20 AVRO: Voordracht en muziek. 21.00 TV-spel. 21.45 Info. 22.20 NTS: Journaal. Nederland 1 11.00 NTS/NOT: Schooltelevisie. 14.00 Schooltelevisie. 18.50 NTS: De Fabeltjeskrant. 18.56 STER: Reclame. 19.00 NTS: Journaal. 19.03 STER: Reclame. 19.06 VARA: Documentaire. 19.56 STER: Reclame. 20.00 NTS: Journaal. 20.16 STER: Reclame. 20.20 VARA: Achter het nieuws. 20.50 Zeemansvrouwen (volksstuk). 22.30 NTS: Journaal. 23.00 Teleac: Kijk eens wat ik zeg (12, herh.). Nederland 2 18.50 NTS: De Fabeltjeskrant. 18.56 STER: Reclame. 19.00 NTS: Journaal. 19.03 Scala. 20.00 Journaal. 20.16 STER: Reclame. 20.20 KROOpenluchtcircus. 20.50 The Reporter (feuilleton). 21.40 Brandpunt. 22.30 IKOR/CVK :Discussdes. 23.00 NTS: Journaal.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 15