Ir. A. Drijver wordt ere-doctor in technische wetenschappen GOEDKOPE OLIE ZWANENBURG Teleurstellend jaar voor bloembollenkwekers UST Uitslag VVV-loterij VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND Ere-promotie in januari in Delft 1 glas super, a.u.b. Rijdt veilig met melk Verbetering kantoor VVV Wijk aan Zee in de raad Kennemerland geeft jeugd kans om zelf te wielrennen Geen voorrang „SLEUR DE KERK UIT HAAR SLEUR" Kerstmuziekavond in flatgebouw V elserhoof t Subsidie Volkstuindersvereniging Gasschade was uitermate laag Kerstavond voor minder-validen en invaliden Schooltandarts neemt afscheid Sectie Jeugd van Pastoraal Concilie lanceert actie Afvaardiging van vijftig leden naar Noordwijkerhout 5 FEESTELIJK KOSTUUM Demonstratie onderzeese vlucht WOENSDAG 11 DECEMBER 1968 Velsen-IJ muiden Beverwijk V elsen-N oord Heemskerk Wijk aan Zee VOOR UW CENTRALE VERWARMING LEEUWERIKLAAN 35 IJMUI DEN-O. TELEFOON: 15404 KENNEMERLAAN 61 IJMUIDEN - TELEFOON 1 51 34 OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY Groepsgesprekken Hearing (Van een verslaggever) IJMOND. In zijn vergadering van maandag heeft de senaat van de Tech nische Hogeschool te Delft besloten het ere-doctoraat in de technische weten schappen te verlenen aan ir. A. Drijver, voorzitter van de raad van bestuur van de Koninklijke Nederlandse Hoogovens en Staalfabrieken n.v., wegens zijn uit stekende verdiensten als ingenieur-ont werper en als leider van de technische afdeling van Hoogovens IJmuiden. Als ere-promotor zal optreden prof. ir. G. Prins. De ere-promotie zal plaatsvin- De hoofdprijs van de door de V V.V. Wijk aan Zee - Beverwijk georgani seerde loterij, een gratis verblijf er gens in Nederland ter waarde van 500 is gevallen op nummer 1996 De tweede en derde prijs respectievelijk verblijven ter waarde van 250 en f 150 vielen op de nummers 2967 en 7548. De bezitters van de winnende lo ten kunnen zich in verbinding stellen met het VVV-kantoor aan het Juliana- plein in Wijk aan Zee. WOENSDAG 11 DECEMBER Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 19 tot 21.30 uur. Velser Zwemvereniging, in het Velser bad, Briniostraat, 19.30 tot 20.15 u.: zwem- training tot 16 jaar; 21 tot 21.30 u.: polo (training en wedstrijden). DONDERDAG 12 DECEMBER Hervormd Jeugdgebouw, Rembrandt- laan, IJmuiden-Oost, Uitreiking getuig schriften aan leerlingen Muziekschool Velsen. Zomerlust, Hoofdstraat 124-126. Sant poort-Noord, 20 uur: Voorlichtingsbijeen komst ANWB. Stadhuis, Plein 1945 te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. Stichting Huishoudelijke en Gezins voorlichting, spreekuur leidster van 9.30 tot 12 uur: Willebrordstraat 102, tel. 10715. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 uur en 14.30 tot 17.30 u.; Uitleenpost IJmuiden-West, bo venzaal „De Brulboei". Kanaalstraat 228c: 16 tot 17.30 u.; Gem. bibliotheek en r.k. bibliotheek in Santpoort-Zuid, Wijkcen trum „De Duinpan", Willem de Zwijger- laan; 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.15 uur. WOENSDAG 11 DECEMBER Vrijetijdscentrum „De Slof", Raamveld 2. 19.30 uur: opening tentoonstelling vo lièrevereniging „Vogelvreugd" door bur gemeester J. G. S. Bruinsma. De Opgang, Florastraat, 20 uur: club avond filmclub „IJmond Dubbel Acht". Het Groene Huis, Raamveld, 19.30 20.30 uur: beatballet, 20.3021.30 uur: modern ballet. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84. Ge opend van 20.4522 uur. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70 en Amstelstraat 44: volw. 1921 Uur. DONDERDAG 12 DECEMBER Stadskantoor, Pres. Kennedyplein, 19.30 uur: openbare raadsvergadering. Galerie Boumans, Breestraat 122. 20.30 uur: opening expositie Jurriaan van Hes- selingen. Het Groene Huis, Raamveld, 9.15- 11.15 uur: damesgymnastiek, 16 uur: mo delbouw en pottenbakken, 1620 uur: judo, 19 uur: jongensclub (1213 jaar) 2021.30 uur: boksen. Vrijetijdscentrum „De Slof", Raamveld 2, 1022 uur: tentoonstelling volièrever eniging „Vogelvreugd", 16 uur: Schaak sociëteit, 20 uur: tafeltentnisinstuif. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84. Ge opend van 78.15, 8.4510, 10.3011.45, 12.15—13.30, 16—17.15 en 20.15—21.30 uur DONDERDAG 12 DECEMBER Buurthuis „De Loods", Geelvinckstraat 28. 13.4514.45 uur: damesgymnastiek, 1415.30 uur: handenarbeid dames, 15.45 16.30 uur: kleutergymnastiek, 16.30 17.30 uur: judo (6, 7 en 8 jaar), 17.30— 18.30 uur: judo (9, 10, 11 en 12 jaar), 18.3019.30 uur: judo (13, 14 en 15 jaar) WOENSDAG 11 DECEMBER Verenigingsgebouw „De Vrijburcht". Vrijburglaan, 20 uur: NVV-vrouwenbond Buurthuis „De Lichtboei'', Maasstraat 5. 18.4520 uur: instuif (13 t/m 15 jr.), 2022 uur: instuif voor 16 jaar en ouder, 2022 uur: toneel-cabaretgroep voor vol wassenen. Verenigde openbare bibliotheek, Kerk weg 45: volw. 1921 uur. DONDERDAG 12 DECEMBER Cinema Marquette, Ruijsdaelstraat. 20 uur: officiële opening door de directeur van de Nederlandse Bioscoopbond, de heer J. G. J. Bosman. Buurthuis „De Zandkraai", Handelstr 93. 9.30—10.30 en 10.30—11.30 uur: be- j aardengymnastiek. Buurthuis „De Lichtboei", Maasstraat 5 13.3014.15 en 14.1515 uur: kleuterrit- miek, 1516 uur: ballet dames. 16.15 17.15, 17.15—18.15 en 18.30—19.30 uur ballet meisjes, 2021.30 uur: club voor meisjes en jongens van 16 jaar en ouder, 2022.30 uur: tafeltennis voor volwasse nen. den tijdens de buitengewone Senaatsver gadering ter gelegenheid van de 127ste Diësviering van de Technische Hoge school Delft, in het Aulagebouw, Mekel- weg 1 te Delft, op 11 januari 1969. Het ere-doctoraat wordt ir. Drijver o.a. verleend omdat hij zich gedurende zijn loopbaan bij de „Hoogovens IJmuiden" heeft doen kennen als een beoefenaar van de technische wetenschappen op zeer hoog niveau, die in staat is om de resul taten van onderzoek en systematische analyse op creatieve wijze te bundelen tot constructies, installaties en bedrijven, welke door hun geheel eigen karakter zo wel technisch als economisch aan hoge eisen voldoen. Het beramen en uitvoeren van pro jecten met een zo veelzijdig karakter kan uiteraard slechts het werk van een team zijn, waarvan ir. Drijver onbetwist de technische leider was. Zijn wijze van benaderen is het har monisch samengaan van praktische zin en wetenschappelijke instelling. Daarbij heeft hij intensieve studie waarbij de igen tekenplank een essentieel element was aangevuld met onderzoek in het laboratorium en in de praktijk. De heer A. Drijver werd op 17 novem ber 1904 te Bodegraven geboren. Hij studeerde werktuigbouwkunde aan de Technische Hogeschool te Delft, waar hij in 1927 zijn doctoraal examen met lof behaalde. In 1928 trad hij in dienst van de Ko ninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N. V. te IJmuiden. In 1950 verkreeg hij de titel hoofd ingenieur-directeur waarbij hij werd be last met de algemene leiding van de nieuwbouw van de „Hoogovens IJmui den". Per 1 januari 1961 trad hij toe tot de directie. Sedert januari 1967 is ir. Drij ver voorzitter van de raad van Bestuur. Tot zijn werk behoorde zowel het ont werpen van installaties en de onderdelen daarvan, als het ontwerpen van fabrie ken of gehele bedrijven. Enkele voor beelden hiervan zijn: het vergroten van WOENSDAG 11 DECEMBER Verenigde openbare bibliotheek, De Zwaanstraat 4a: geopend van 1921 uur. ADVERTENTIE de oude hoogovens op bestaande funda menten: het oprichten van een dikke- plaatwalserij in 1938; het realiseren van het „Breedband"-project; en de invoe ring van het oxystaalproces. Daarbij had ir. Drijver een belangrijk aandeel in de totstandkoming van één der eerste streekplannen van ons land: het streek plan IJmond-Noord. (Van een verslaggever) SANTPOORT. In het flatgebouw voor bejaarden Velserhooft, aan de Wul- verderlaan (53) in Santpoort-Noord, zal donderdag 19 december een kerstmuziek- avond worden gehouden. Op deze avond zullen het Kennemer en Zigea Vrouwenkoor en het Kinderkoor Internos onder leiding van Olga Olgana liederen zingen. Solistische medewerking zullen verle nen Simon Butter (klarinet) en Rick van der Linden (piano) De uitvoering begint om 20 uur. Ieder een is welkom, de toegang is gratis. ADVERTENTIE Melk is super-brandstof voor automobilisten. Heeft 'n hoog mineraal- en proteïnegehalte. Melk is het beste wat er is voor een scherpe blik en een snel reaktievermogen. Mee eens Vraag dan het gratis embleem aan het N.Z.B., Postbus 4530, Rijswijk (ZH). (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. In de raadsvergadering die donderdag in Beverwijk wordt ge houden, komt onder meer het voorstel ter sprake om het V.V.V.-kantoor in Wijk aan Zee te verbeteren en uit te breiden. Men wil een grotere wachtruimte voor het publiek creëren en het gebouw aan de zuidwestelijke zijde uitbreiden, waar door een kamer voor de directeur kan ontstaan. De kosten worden begroot op 6.500,De huur die de V.V.V. aan de gemeente moet betalen zal met 390. per jaar verhoogd worden. Voorgesteld wordt om de doorstro mingsregeling per 1 januari in te trekken. Zoals bekend dient dit fonds voor uit keringen aan mensen, die naar een duur der huurhuis verhuizen en een go'ed- kopere woning vrijmaken. B. en W. menen dat de instelling van dit fonds door de regering niet het beoogde resultaat heeft gehad; er is wel niemand naar een duur der huis gegaan alleen vanivege een uit kering uit het fonds. Wel heeft men gretig gebruik gemaakt van de gelegenheid als men toevallig toch verhuisde. Daardoor is er in zoveel gevallen een beroep op het fonds gedaan, dat de uitkeringen van het rijk niet voldoende waren. Nu het er naar uitziet dat de regeling landelijk per 1 januari 1970 wordt opgeheven in verband met de huurbelasting en omdat daarom de rijksbijdrage voor volgend jaar tot de helft wordt teruggebracht, wordt voor gesteld de regeling nu al in te trekken. De halve bijdrage van volgend jaar zal juist voldoende zijn om het dreigende te kort op te heffen. De Volkstuindersvereniging „Bever wijk" vraagt evenals vorige jaren een subsidie en B. en W. hebben daar geen bezwaar tegen. Het bedrag zou bepaald moeten worden op 345,Het college (Van onze wielermedewerker) BEVERWIJK. In de wielersport wordt de laatste tijd steeds meer aan dacht geschonken aan de jeugd. Sommige verenigingen hebben daartoe zelfs wieler- scholen in het leven geroepen, waar de jongens de fijnere knepen van het fiet sen worden bijgebracht. De Beverwijkse rennersclub „Kennemerland" wil bij deze ontwikkeling niet achterblijven en is daar om eveneens met een jeugdactie begon- ;n. Een van de grootste problemen in de wielersport is dat vele jongeren niet over de financiële middelen beschikken om een dure reacefiets aan te schaffen. Zij gaan dan andere sporten beoefenen en komen ADVERTENTIE 3-delig met vest. Effen blauw kamgaren 179.—, 209.—, 265.— Steed voorradig, in de maten 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 52 - 53 - 54 - 56 - 648 - 650 - 652 - 654 - 656. Geschikt voor elke gelegenheid. er later niet meer toe om te gaan fietsen. Bij „Kennemerland" gaat men daarom de jeugd een helpende hand bieden: men wil zoveel mogelijk racefietsen bij elkaar krijgen om die in bruikleen aan de jon geren af te staan. De bestuursleden Fons Seheirlink, Cor Niessink en Jan Bruin heb- beb reeds voor twee fietsen gezorgd. Men hoopt uiteraard dat anderen dit goede voorbeeld zullen volgen. Ook losse onderdelen zijn bruikbaar en van harte welkom. Renners of oud-renners die iets te missen hebben, kunnen daarvoor bij een van de bestuursleden terecht. Momenteel zijn er reeds elf jeugdrij- ders lid van „Kennemerland". Met de ouders van deze jongens heeft het bestuur 'n onderhoud gehad. Voorzitter Sjaak Da vidson heeft daarbij de plannen en bedoe lingen van de jeugdactie nader uiteenge zet. De ouders waren daarover enthousi ast en zegden al meteen financieel hun steun toe. „De jeugdrennertjes moeten het wielrennen voorlopig nog als spel be schouwen", zegt voorzitter Davidson, „zij mogen nog niet voluit koersen, doch kun nen onderling zo nu en dan hun krachten meten. Zij worden bovendien apart ge traind door ons bestuurslid en oud-renner Wim Zonneveld". Voor de dêrde strandloop van „Ken nemerland", die zondag 15 december op het strand van Wijk aan Zee wordt ge houden, hebben zich al zo'n 120 deelne mers opgegeven. Onder hen bevinden zich de wielrenners Jan Serpenti, Aad Duyker, Lies de Vries, Nico Hendriks, Nico Laan en de oud-renners Cees Lute, Jan Groot en Chris Duyker met de 60 jarige Haarlemmer Anton Kluyskens. Hij was een van de eersten die zich aanmeld den. Het lopen is voor PTT-employé Kluyskens een hobby. Hij neemt aan vrij wel alle strandlopen deel. In de jaren '48, '49 en '50 legde de Haarlemmer beslag op het nationaal kampioenschap snelwan delen. nam vele keren deel aan de vierdaagsen van Nijmegen en Apeldoorn en liep vele prestatietochten. ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 14886 wil niet ingaan op het verzoek van de St. Cassianusschool aan de Romerkerk- weg, waar men de omheining vervangen wil zien door hekwerk. De huidige af scheiding, betonnen paaltjes met harmo nicagaas, 50 cm. hoog, is nog geen tien jaar geleden aangebracht. De Stichting Beverwijkse Montessori Kleuterschool krijgt wel medewerking voor de inrich ting van een lokaal, maar B. en W. menen dat de zeven gevraagde koffiezetappara ten voor evenveel scholen niet nodig zijn. Op de kleuterschool is gemakkelijk ge legenheid om in de schooltijd koffie te zetten. BEVERWIJK. Hedenmorgen om half negen werd door een automobilist op de kruising Heemskerkerweg-Laan der Ne- deranden geen voorrang verleend aan een 16 jarig meisje uit Heemskerk, dat hier op haar bromfiets reed. Een aanrijding volgde, beide voertuigen werden licht beschadigd en het meisje moest met een hersenschudding naar het Roode Kruis- ziekenhuis in Beverwijk worden overge bracht (Van een medewerker) BEVERWIJK De afdeling Beverwijk van de Koninklijke Algemene vereniging voor Bloembollencultuur heeft dinsdag in café „Duinwijck" een goed bezochte vergadering gehouden. Vice-voorzitter H. Duin, die deze bijeenkomst wegens ziekte van de heer C. Broeze voorzat, heeft over het afgelopen .jaar onder meer gezegd, dat dit voor de kwekers teleurstellend IJMOND-NOORD Op dinsdag 17 de cember om 19.30 uur wordt in het ver enigingsgebouw „De Vrijburcht" te Heemskerk door de Raad van Kerken een kerstavond georganiseerd voor invaliden en minder-validen uit Beverwijk, Heems kerk en Velsen-Noord. De praktische uit voering is zoals gewoonlijk weer in han den van de afdeling Beverwijk-Heems kerk van de colonne Rode Kruis-korps. VELSEN. pet comité dat in Velsen de jaarlijkse autotochten voor minder- validen organiseert, verzorgt thans voor hen ook een kerstavond op donderdag 19 december in de Burgerzaal van het raad huis. Hier wordt onder meer medewer king aan verleend door de kinderen van de hervormde kerk in Velsen-Zuid. Men kan zich voor deze kerstviering aanmel den bij het bureau van de G.G.D., sta tionsweg 80, van 8.30 tot 17 uur, telefoon 1 91 16, of bij de heer J. Jaarsveld, Leeu weriklaan 23, telefoon 1 55 77. De bijeen komst begin om acht uur. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Het algemeen bestuur van de stichting ter bevordering van de schooltandverzorging in het district Ken nemerland heeft met ingang van 1 de cember 1968 op verzoek eervol ontslag verleend aan mevrouw H. N. Jonge Poe- rink-van Beek als dirigerend tandarts bij de stichting. Dint ontslag geschiedt op eigen ver zoek, omdat mevrouw Jonge Poerink-van Beek het combineren van deze functie met de verplichtingen tegenover haar ge zin niet langer verantwoord acht. In verband met een en ander wordt op vrijdag 20 december in de Salie des pas perdus van het Stadskantoor aan het President Kennedyplein een afscheids receptie gehouden. is geweest. Enerzijds heeft het weer heel erg tegengewerkt, terwijl anderzijds de handel slecht verliep. Vooral de tulpen- en hyacintenprijzen waren vaak niet lonend voor de kwekers en ook vele soorten narcissen gingen be neden de kostprijs van de hand. De iris sen, die nog altijd een belangrijk artikel in de streek Kennemerland vormen, daal den in prijs tot pngekende diepte. Een lichtpuntje zag^dé heer Duin in het feit, dat de leliekwekers goede zaken maak ten en dat ook enige bijsoorten goed weggingen. Voorts zei de heer Duin, dat de gewij zigde omstandigheden door het EEG-be- leid met belangstelling door de bloembol lenkwekers tegemoet worden gezien. Ge durende de komende wintermaanden houdt men dan ook het oog gericht op het verloop van de bloemenhandel, aan gezien hiervan veel afhangt voor het nieuwe bloembollenseizoen. Spreker meende een waarschuwend geluid te moeten laten horen voor de kwekers, die nu al tulpenbollen verkopen voor het volgend seizoen tegen prijzen, welke reeds nu onder de kostprijs liggen. De heer Duin meende dat in de huidige wel vaart toch ook een ruime plaats voor het bollenvak moet zijn. Tevens deelde hij mee dat de gasscha de aan de gewassen in het afgelopen jaar vrijwel nihil is geweest. Het was waar schijnlijk de laagste schade sinds jaren. Ook de waterbeheersing wordt angstval lig in de gaten gehouden, waarbij de voll» aandacht op de ruilverkaveling gericht wordt. Hiermee immers wordt een be langrijk stuk werk verricht voor tuin- bouwend Kennemerland. Tenslotte wees de heer Duin op de buitengewoon pretti ge samenwerking met Hoogovens. Dit bedrijf houdt volledig rekening met de problemen van de kwekers in deze streek en doet hieraan wat redelijkerwijs mo gelijk is. Na een bespreking van de agenda van de algemene vergadering, welke maandag 16 december in Haarlem wordt gehouden, werden de heren C Jansen en W. Opgei- der als afgevaardigden naar deze bijeen komst aangewezen. ADVERTENTIE Ja dames ook voor u Dameskapsalon voor de beste haarverzorging Wij ontvangen u graag in onze nieuwe salon LANGE N1EUWSTRAAT 181 Voor uw afspraken telefoon 11166 Na 6 uur telefoon 13672 Twee jaar lang werkte de Oostduit ser Bernd Böttger aan een minion- derzeeër. De tank bevat vijf liter brandstof. Daaronder is de motor ge monteerd. Aan een metalen handvat is een soort draagband bevestigd, waarin Böttger zichzelf vastmaakte. En met dit „voertu'g" vluchtte hij tenslotte in septem 1 er van dit jaar uit zijn land. Böttger, die na zijn avontuurlijke onder water reis werd opgepikt door een D°ens schip, heeft gisteren in een zwembad in West- Berlijn de werking vav zijn mini- onderzeeër uitgelegd. Op de vraag naar de reden van zijn vlucht, ant woordde Böttger dat hij naar vrij heid verlangde. Ml[n'ff^iiiinniiiiiii|iniiiii||iiiiiiii|ii'iiii iiiiiiiiii mi 11 iiiiiiiiiiiiiiiliii m (Van onze correspondent) UTRECHT Onder het motto „Sleur de kerk uit haar sleur" houdt de sectie jeugd van het Nederlands Pastoraal Concilie deze maand een bliksemactie onder jongeren om dis cussies en commentaren te krijgen op het onlangs verschenen concilie rapport „Ruimte tot menswording voor de jeugd" De plenaire vergade ring van het pastoraal concilie zal dit ontwerp-rapport bespreken tij dens de zitting die van 5 tot 8 janu ari in Noordwijkerhout wordt ge houden. In de plenaire vergadering zjjn naar verhouding maar weinig jongeren verte genwoordigd, die vaak niet eens namens een grote groep jongeren kunnen spreken. Ook het ontbreken van jongeren bij de totstandkoming van het betreffende rap port wordt door de sectie Jeugd als een groot gemis beschouwd. De sectie meent dat het de vraag is of de plenaire verga dering zinvol kan oordelen over plaats en toekomst van de jeugd in de kerk zon der dat de jeugd zelf een oordeel heeft uitgesproken over het rapport en de kerk van nu. Om de jeugd dp gelegenheid te geven, wensen, commentaar en critiek naar aan leiding van het rapport-Jeugd kenbaar te maken, heeft de sectie Jeugd daarom de bliksemactie opgezet. Op 24 oktober heeft de sectie al in een open brief aan het concilie om meer in spraak voor de jongeren gevraagd. In de sectie Jeugd zijn de volgende organisa ties en verenigingen vertegenwoordigd: Katholieke Jeugdraad voor Nederland, Studentenconcilie, Stichting Jong Neder land. Stichting de Katholieke Jeugdclubs, de Katholieke Verkenners, Katholiek Be raad Jongeren en Oecumene, Katholieke Jongeren uit de Middengroepen, Katho lieke Plattelandsjongeren Nederland, Ne derlandse Katholieke Sportfederatie, de organisatie van de theologische hogescho len Vindicamus. Katholieke Werkende Jongeren in Nederland, Pax Christi Voet tocht en de diocesane instituten voor jeugdpastoraat. De actie is bedoeld voor jongeren van ongeveer 18 tot 25 jaar van informele groepen, al of aiet georganiseerde jeugd, critische kerk, werkende jongeren in fa brieken en kantoren en jongeren die stu deren aan allerlei scholen en opleidings centra. Om onder deze jeugd een discus sie over het concilierapport op gang te brengen, worden door de sectie momen teel overdrukken van het rapport-Jeugd en gespreksstof-folders op grote schaal in het land verspreid In het kader van de actie zullen overal in het land in de weken voor Kerstmis groepsgesprekken worden gehouden in clubs, sociëteiten 18-jarigencursussen, jongerengroepen, militaire tehuizen, scho len en dergelijke. Deze groepsgesprekken zullen op zater dag 28 december in een groot aantal ste den resulteren in plaatselijke openbare discussiebijeenkomsten, die voor iedereen toegankelijk zijn. Voor deze bijeenkomsten worden ondermeer ook de leden van de plenaire vergadering uit de betrokken dio cesen uitgenodigd Een dag later, op zondag 29 december, volgt een nationale openbare discussie bijeenkomst van jongeren in Utrecht, waarvoor ondermeer ook kardinaal Al- frink en vele andere kerkelijke autoritei ten worden uitgenodigd. Afgevaardigden van de plaatselijke bij eenkomsten zullen in Utrecht de reacties, commentaren en wensen van de jongeren in de verschillende steden rapportéren. Uit het geheel zullen enkele resoluties en een verslag women opgesteld, die aan het pastoraal concilie zullen worden voorge legd. Tevens zal op de landelijke bijeenkomst in Utrecht een afvaardiging van vijftig jongeren naar de plenaire vergadering van het pastoraal concilie worden gekozen, waarvan tien permanent als leden van de plenaire vergadering met volledig stem recht het gehele concilie zullen bijwonen. De afvaardiging van vijftig jongeren zal tenslotte op 6 januari, op de vooravond van de behandeling van 't rapport-Jeugd, deelnemen aan een hearing van de plenai re vergadering in Noordwijkerhout De vijftig jongeren zullen bij deze hearing optreden als woordvoerders van de actie „Sleur de kerk uil haar sleur" en recht streeks in discussie treden met de leden van de plenaire vergadering. De landelijke bliksemactie wordt geleid vanuit Utrecht door de sectie Jeugd, Ma liesingel 13, telefoon 030-16349.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 5