Publikatie nevenfuncties MOTIE VAN D'66 VERWORPEN Regering neemt nu geen beslissing over achtste medische faculteit Wijziging van studietoelagen voorgesteld Akkoord betreft niet de Kamerverkiezingen snul ré si Agenda voor Haarlem en de IJmond VIEUX N.S. aan de rol LEVERT Raad krijgt niet meer inspraak bij benoeming burgemeesters ft Kamerlid wenst kosten te weten van parade Commissie-Van Walsum is het niet eens over vestigingsplaats Verbetering van de verkeerssituatie verlangd Voorzitter ARP verklaart: Mr. Biesheuvel: Conclusies voorbarig GEDETINEERDE ONTVLUCHT Mist waait weg II 2 „Van Ouds 't Roomhuys" i VRIJDAG 13 DECEMBER 1968 m v lipt P.v.d.A.-nota aan Amsterdamse raad Binnenschip overvaren Voorbarig Haarlem Velsen-1 J muiden Beverwijk Heemskerk a-S Sq *-n 13 sx (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. De meerderheid van de Tweede Kamer heeft donderdagmid dag geweigerd mee te werken aan een verzoek van D'66 om de regering te vra gen een lijst te publiceren van nevenfunc ties, welke worden bekleed door hoge door de Kroon benoemde bestuurs- functionarissen. De motie van mej. mr. Goudsmit, waarin dit verzoek was gefor muleerd, werd met 71 tegen 44 stemmen verworpen. De motie kreeg alleen de steun van de P.v.d.A., de P.S.P., de Boerenpartij-Koe koek, de groep Aarden en de heer Goud zwaard (A.R.). De regeringspartijen lie ten bij monde van de heer Schakel (A.R.) eensgezind weten publikatie van een der gelijke lijst geen deugdelijk middel te vinden om, zoals D'66 wil, de democra tische verhoudingen doorzichtiger te ma ken. De Kamer verwierp ook een motie van de heer Van Thijn (P.v.d.A.) waarin werd gevraagd de inspraak van de gemeente raden bij de benoeming van een burge meester uit te breiden tot de persoon van de kandidaat. De regeringspartijen za gen in deze motie, zoals bleek uit de ver klaring die de heer Fiévez (K.V.P.) na mens de vier fracties aflegde, slechts een manoeuvre om langs een achterdeur de gekozen burgemeester binnen te halen. Zij vreesden conflicten als de inspraak het karakter zou krijgen van een bindend advies. De motie kreeg slechts de steun van de P.v.d.A., D'66. P.S.P., C.P.N. en de groep Aarden. Verworpen werden een motie van de heer Franssen (P.v.d.A.) waarin hogere uitkeringen aan de gemeenten voor het lager onderwijs werden geëist, een motie van drs. Aarden (P.P.R.) waarin werd voorgesteld het vraagstuk van de bestuur lijke organisatie voor te leggen aan een «taatscommissie. Alvorens de begroting goed te keuren besloot de Kamer een motie van de heer Wiebenga (P.S.P.) aan te houden, waarin wordt uitgesproken dat het lid maatschap van een politieke partij geen factor bij benoeming of bevordering in overheidsdienst mag zijn. Een soortge lijke motie van de heer Franssen (P.v.d.A.) werd ingetrokken na de belofte van de minister deze zaak nader te zullen be studeren bij de voorgenomen herziening van het Ambtenarenreglement. Eveneens na toezeggingen van de mi nister werd een motie van mej. Goud smit (D'66), waarin een herziening van de instructie voor de politie werd gevraagd, ngetrokken. Datzelfde gebeurde met twee moties van de heer Nypels (D'66) waar in toelating van de drie samenwerkende organisaties van gepensioneerden tot het georganiseerd overleg in ambtenaren zaken en de raad van toezicht op het al gemeen burgerlijk pensioenfonds werd geëist. Ingetrokken werd ook de motie van de heer Laban (P.v.d.A.) met de eis de te rugvordering van teveel uitgekeerde pen sioenen op te schorten totdat de rechter uitspraak over enkele ingediende bezwaar schriften zal hebben gedaan. Staatssecre taris Van Veen had verklaard dat alleen in zeer duidelijke gevallen het teveel be taalde wordt ingehouden. De heer Wiebenga (P.S.P.) trok voorts zijn motie in, waarin hij zich uitsprak te gen de verplaatsing van de Centrale Dienst voor In- en Uitvoer naar Gronin gen. Tenslotte werd op voorstel van mej. Goudsmit (D'66) besloten een brief van de regering over het vraagstuk van de ombudsman voor nader beraad aan te houden. ADVERTENTIE Hotel-Café-Restaurant Bloemendaalseweg 271 - Overveen Telefoon 52701 Gebruik nu eens Uw kerstmenu in ons gezellig ingericht restaurant. Reserveer tijdig Uw tafel. Vanaf 6 uur gelegenheid om opera tief te gebruiken in aparte zaal. (Van onze corespondent) DEN HAAG. Het ild van de Tweede Kamer, de heer E. R. Wieldraaijer (P.v.d.A.) heeft aan de minister van De fensie gevraagd of het waar is, dat ter gelegenheid van het afscheid casu quo de commando-overdracht van de bevel hebber der landstrijdkrachten een grote parade wordt gehouden. Indien deze vraag bevestigend wordt beantwoord, wil de heer Wieldraaijer we ten of de minister bereid is de Kamer een overzicht te geven van de kosten, zowel van de voorbereiding als de uitvoering, die voortvloeien uit deze parade. Tevens ziet de heer Wieldraaijer daarbij graag aangegeven de hoeveelheid mannen, zo wel van vrijwillig dienenden als van dienstplichtigen, die met deze parade ge moeid zijn. DEN HAAG De commissie Harmoni satie studiesteun stelt in een rapport de minister van Onderwijs voor om voor bursalen van wetenschappelijk en hoger beroepsonderwijs de aanspraak van de ouders op kinderbijslag en -aftrek te doen vervallen en aan de bursaal een extra toelage toe te kennen in de vorm van een beurs. Dit bedrag is het te verwach ten voordeel voor de ouders, die voort vloeit uit de kinderbijslag en aftrekrege lingen. In het rapport wordt verder onder meer opgemerkt dat het uitkeren van kinderbij slag aan de ouders voor de bursalen de onaangename consequenties kan meebren gen dat de afhankelijkheid van de ouders wordt vergroot en dat ouders die kinder bijslag en kinderaftrek verwerven op grond van een verklaring van hun aan deel in de studiekosten deze verklaring van de fiscale en kinderbijslagautoritei ten niet of onvoldoende honoreren tegen over hun studerende kinderen. Als de voorstellen zouden worden uitge voerd dan zouden de kinderbijslagwetten, de Wet op de Inkomstenbelasting, de Wet op de loonbelasting en de Wet op de Vermogensbelasting zodanig moeten wor den gewijzigd, dat het recht op kinderbij slag en -aftrek voor bursalen vervalt, met dien verstande dat het recht op tweevoudige kinderaftrek blijft besaan in het jaar waarin voor de eerste maal een rijksstudietoelage wordt toegekend. Een kind, dat een rijksstudietoelage ge niet, zou voor de Wet op de Inkomsten belasting gelijkgesteld moeten worden met een kind, waarvoor kinderaftrek wordt genoten, aldus de commissie. Blijkens een aantal door de commissi^ uitgewerkte voorbeelden heeft het voor gestelde systeem voor het voor de ouders beschikbare inkomen vrijwel geen gevol gen. De commissie werd in begin dit jaar ingesteld. Voorzitter was prof. J.E.A.M. van Dijck. Mr. Van Hall. De vroegere burgemeester van Amsterdam, mr. G. van Hall, heeft ontslag gevraagd als ambtenaar van de Burgerlijke Stand van de hoofdstad. Mr. Van Hall werd tot ambtenaar van de Burgerlijke Stand benoemd, kort voor het huwelijk van prinses Beatrix. (Van onze correspondent) DEN HAAG De regering zal voor lopig geen beslissing nemen over de ves tiging van een achtste medische faculteit in ons land. Zij wil eerst de resultaten afwachten van de adviescommissie. Ver der over de opleidingscapaciteit van de bestaande medische faculteiten en van de Gezondheidsraad over de toekomstige be hoefte aan artsen. Dit heeft minister Veringa van onder wijs gisteren meegedeeld bij de publica tie van het rapport van de commissie- Van Walsum, die de minister advies moest uitbrengen over de vraag of en wanneer er een nieuwe medische afdeling dient te komen en waar die moet wor den gevestigd. In de commissie is geen overeenstem ming bereikt over één van de overgeble ven kandidaten: Twente, Tilburg, Eind hoven en Maastricht. Zeven leden kiezen voor vestiging in Noord-Brabant, vier leden voor Maastricht en drie voor Twente. Ook over de vraag wanneer die nieu we afdeling zou moeten worden opge richt, is men het niet eens. De commis sie raadt aan niet tot na 1980 te wach ten. Ondanks het feit dat geen overeen stemming kon worden bereikt over de vestigingsplaats, meent de commissie dat onverwijld een beslissing moet wor den genomen. Dit is noodzakelijk om het de bestuurders van hét te kiezen gebied mogelijk te maken het beleid daar op af te stemmen. De meerderheid meent, dat de facul teit niet in de eerste plaats als stimule ring voor een bepaald gebied moet wor den beschouwd. In dat geval moet de com missie kiezen tussen Twente en Noord- Brabant, omdat een faculteit voor Zuid- Limburg vooral een stimuleringsfactor zou zijn. Volgens de commissie moet worden ge streefd naar een „volledige medische fa culteit", dat wil zeggen een medische faculteit mét een academisch ziekenhuis, dat minstens 1.000 onderwijsbedden zal moeten tellen. Een dergelijke faculteit zou in 1980 naar schatting 400 miljoen kosten, op basis van het prijspeil van 1967. Aan het rapport-Van Walsum is bijna twee jaar gewerkt. Mr. Van Walsum ka rakteriseerde de studie zo: „Wij hebben de ons overgebleven drie mogelijkheden geëtaleerd. De regering moet nu maar kiezen. Desnoods voor een heel andere plaats." Spoorwegpersoneel verwijdert rollen staalplaat van de spoorbaan bij Sus- terenwaar gisteren bij de botsing tussen twee goederentreinen de met de rollen geladen wagon kantelde. AMSTERDAM De Amsterdamse ge meenteraadsfractie van de P.v.d.A. heeft de gemeentehraad een nota aangeboden over de verkeersveiligheid van de hand van het raadslid E. van Thijn. In zijn toe lichting zegt hij, dat in de regeringsnota in hoofdzaak beleidsmaatregelen zijn aan gekondigd die betrekking hebben op de verkeerssituatie buiten de bebouwde kom, terwijl 4 a 5 maal zoveel ongeluk ken binnen de bebouwde kom gebeuren. Verontrustend noemt hij het, dat de onge vallenpercentages en met name het aan tal ongevallen met dodelijke afloop in Amsterdam in de laatste jaren en maan den nog voortdurend stijgen. De heer Van Thijn verlangt o.a. aan stelling van één of meer veiligheidsspe cialisten, opstelling van een stringent program van veiligheidseisen waaraan het Amsterdamse wegenstelsel dient te voldoen, en inschakeling van het Rijks wegenlaboratorium bij het toezicht op de toepassing van deze eisen bij de aanleg van nieuwe wegen en het onderhoud van bestaande wegen. Hij vindt dat aan on derdoorgangen voor voetgangers uit een oogpunt van verkeersveiligheid een hoge prioriteit moet worden toegekend bij be langrijke halteplaatsen van het openbaar vervoer, bij scholen en zwembaden, bij bejaardentehuizen en dienstertcentra. In de woonwijken dient meer ruimte voor spelende kinderen beschikbaar te komen Fiets- en bromfietsenverkeer moeten van het andere verkeer gescheiden worden Voorts dient het aanbeveling om zoveel mogelijk een scheiding tussen het zware vrachtverkeer en het overige verkeer te bevorderen. Het doorgaande vrachtver voer moet zoveel mogelijk buiten de stad blijven. Grote goederenaanvoertrekkende bedrijven dienen buiten de stad te wor den gesitueerd. WILLEMSTAD Het 450 ton metende motorschip „Adja", geladen met bieten, dat wegens de dichte mist voor anker lag in het Hollandsdiep tussen Willemstad en Klundert, is donderdag overvaren door het Belgische motorschip „Subleme" De .Adja" zonk vrij snel. Schipper J. van der Vliet en zijn echtgenote met twee kleine kinderen werden door een vaartuig van rijkswaterstaat aan boord genomen en in Willemstad aan wal gebracht. DEN HAAG. De voorzitter van de Anti-Revolutionaire Partij, dr. A. Veer man, ontkende gisteravond voor de radio, dat een overeenstemming tussen de voor zitters van de confessionele partijen be doeld zou zijn voor de Kamerverkiezin gen van 1971. Hij betreurde het dat deze kwestie in de publiciteit is gekomen op i ontijdige en tendentieuze manier waardoor een onjuist beeld is ontstaan van een concept-brief, die de partijvoor zitters aan de Commissie van Achttien willen voorleggen. Volgens dr. Veerman zijn uit de pro vinciale en gemeentelijke besturen der partijen vragen gekomen over een even tuele lijstbinding of lijstbindingen voor de verkiezingen voor de staten en voor de gemeenteraden in 1970. Hierop diende een antwoord te worden gegeven. In de concept-brief, die door het moderamen van de A.R.-Partij is goedgekeurd, maar nog niet door het centraal comité wordt uitdrukkelijk gesteld, dat de bevoegdheid voor een plaatselijke of provinciale lijst binding of lijstbindingen een zaak is van de betrokken besturen. De voorzitters der partijen en de besturen en de hoofdbestu ren wensen niet op deze zaak vooruit te lopen, maar te wachten op de resultaten van de Commissie van Achttien. De con cept-brief is een aparte zaak die los staat van de Kamerverkiezingen van 1971. Het concept is reeds in oktober in het cen traal comité van de A.R.P. en in de Groep van Achttien besproken. moet overschatten. De drie partijen zijn het nog niet eens over landelijke samen werking. Samenwerking op provinciaal niveau wordt niet opgelegd. De A.R.- fractieleider herhaalde zijn eerder uitge sproken voorkeur voor samenwerking met de C.H.U. en de K.V.P. „Of dat een partij zal worden is uiterst voorbarig. Dit wordt in de brief ook niet geadvi seerd", zei hij. „Deze brief verschaft de radicalen geen enkele aanleiding tot af scheiding van de A.R.P.Hij zei dat ook niet te verwachten. Ondanks deze uitspraken van de heren Veerman en Biesheuvel zei een van de A.R.-radikalen, mr. P. J. A. Idenburg, gisteren eveneens voor de televisie zeer van de brief te zijn geschrokken. Volgens hem is hij in strijd met de uitspraak van het partijconvent in mei. Mr. Biesheuvel zei in zijn tv-toespraak dat de inhoud van de brief naar zijn mening niet verder gaat dan de uitspraak die het partijconvent van de A.R.P. in mei heeft gedaan. In die uitspraak keurde het partijconvent het landelijk gesprek met de K.V.P. en de C.H.U. op gereser veerde toon goed. De fractieleider van de A.R.P. in de Tweede Kamer, mr. Biesheuvel, verklaar de gisteravond voor de televisie, dat men de politieke betekenis van de brief niet AMSTERDAM. Een 26-jarige man uit Vlaardingen, die in het Huis van Be waring I in Amsterdam zit, heeft don derdagmiddag kans gezien, toen hij in het Binnengasthuis moest worden doorge licht, .te vlqchten. De reeds berechte jongeman is ter beschikking van de re gering gesteld. Zijn overbrenging per auto van het Huis van Bewaring naar het ziekenhuis geschiedde, zoals gebrui kelijk is, door een lid van de parket wacht van de rijkspolitie. ADVERTENTIE EXCLUSIEVE GESCHENKEN KUNSTNIJVERHEIDSHUIS Grote Houtstraat 163 - Tel. 12393 Gen. Cronjéstraat 143 - Tel. 51393 KRISTALLEN DRINKSERVIEZEN ADVERTENTIE ANNO Het KNMI deelt mee Tussen een hogedrukgebied boven Oost- Europa en een lagedrukgebied bov.en Zuid-Italië stroomt met zwakke ooste lijke winden koude lucht over ons land. Hierin daalden de temperaturen in de af gelopen nacht weer plaatselijk tot min 14 graden De mist die zich gisteren in het zuiden van ons land gevormd had, breidde zich nog iets verder uit naar het noorden. Bij de Golf van Biscaye vormt zich een lagedrukgebied, waardoor de luchtdruk boven Spanje en Frankrijk' be gint te dalen en de oostelijke winden in ons land wat zullen toenemen. Hierdoor worden de mistkansen kleiner. De aan voer van koude lucht uit Zuidwest-Duits- land, waar matige vorst voorkomt, houdt aan. VOORUITZICHTEN Geleidelijke overgang naar minder koud weer met lichte vorst of temperatu ren om het vriespunt. Voor zondag: Zon: minder dan 40 percent; minimum temperatuur: 2 tot 8 graden onder nor maal; maximum temperatuur: 3 tot 8 graden onder normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 percent; kans op een geheel droog etmaal: 50 per cent. SCHOUWBURG Stadsschouwburg, (Wilsonpl.) Vrijdag en zaterdag 20.15 u.: „En ik dan?" Blijspel van Annie M. G. Schmidt met o.a. Mary Dresselhuys en Joan Remmelts. Kleinkunsttheater, (Geb. St. Bavo) vrijdag en zaterdag 20.30 uur: Cabaret .Haarloheim". MUZIEK Concertgebouw (L. Begijnestraat), vrij dag 20.15 u.: Concert N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Zaterdag 20.15 u.: Concert Haar lems Jeugdorkest o.l.v. André Kaart. BIOSCOPEN „De Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: dag van de wraak", 18 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Tarzan con tra de Baicunakrijgers". 14 j. Vrijdag en zaterdag nachtvoorstelling 23.30 uur: „Paspoort voor ■ie hel", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Een lange zwoele nacht", 18 j. Vrijdag en zaterdag nachtvoorstelling 23.3 Ou.: „Om het goud van Nevada", 18 j. Luxor, 14 en 20 u.: „The bridge on the river Kwai", 14 j Vrijdag en zaterdag nachtvoorstelling 23.30 u.: „Dr. Strange- love", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „De val slaat dicht" 18 j. Roxy, 14.30 19 en 2115 u.: „Bron der wellust", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „De over spelige vrouw", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 17de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken. handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen, fossielen, mineralen en historische na tuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve op maandag, van 10 tot 16 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 16 uur. Vleeshal (Grote Markt): „Planorbium", kinetische ijzerplastieken en etsen van Frans Verpoorten. Tot en met 19 januari. Tot en met 5 januari: Wandtapijten van de PooLse weefster Magdalena Abakono- wicz. Dagelijks geopend van 10 tot 17 uur. Zondag van 13 tot 17 uur. Galerie-t Bakenessergracht 67)Expo sitie „Groupe Automat" uit Parijs. „Licht en beweging" met Bertholto, Gamarra, Guidot, Lanati, Lea Dublin, Marcos, Tal- Ion. Dagelijks geopend van 11 tot 17 u. Zondag 14 tot 18 u. Tot en met 22 decern ber. Galerie Zijlstraat: Schilderijen van Ag nes van den Brandeler en klein-plastieken van Karei Gomes. Dagelijks van 12 tot 17 u.; maandag-, woensdag- en vrijdag avond 20 tot 21.30 u. en zondags van 14.30 tot 17 u. Tot en met 21 december. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Tot en met 31 december, tekeningen van Harry Prenen. Geopend dagelijks 10 tot 18 en 20 tot 24 u., zondags 14 tot 16 u. Electric Centre (Bakenessergracht): In geborg Lesener met schilderijen, tekenin gen en monotypes; Hans Bishoff en Ton Smits met cartoons. Van 7 tot 21 decem ber. Opening zaterdagavond 20.30 u. Ge opend dagelijks behalve maandag en woensdag van 14 tot 17 en 20.30 tot 24 u. Huys ter Cleef (Frankestraat 33): Ex positie van werken van Bob Brobbel Dagelijks geopend. Galerie Blokker (Bronsteeweg 4 A Heemstede)-. Expositie van weef- en naaldkunst van Bodil Blokker-Veggerby en Yvonne Harren-Govers, alsmede beeldhouwwerk van Wim Jonker. Geo pend op werkdagen van 9 tot 17 u., al leen dinsdag van 9 tot 12.30 u., zondags gesloten. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 16 uur. Zaterdag van 9 tot 12 uur. Duysterghast (Boulevard Paulus Loot, Zandvoort): Expositie van olieverven, gouaches en pastels van Henri Kley. Al leen zaterdag en zondag van 14-16 uur. DIVERSEN Raadhuis Heemstede, Vrijdag 9 u.: Ge meenteraadsvergadering (Begroting Centrale Aalsmeerse Veiling (Van Cleeffkade, Aalsmeer), zaterdag 20 uur: Weihnachtsoratorium door de Christelijke Oratoriumverenigmg o.l.v. Piet Halsema. Waagtaveerne, (hoek Damstraat/Spaar ne), vrijdag en zaterdag 20 uur: Alex Campbell. Poppentheater Merljjn (Hasselaersplein), zaterdag 14.30 u.. Prins Dadeltje. Treslong (Hillegom)Diner Dansant, dagelijks Hotel Esplanade, (Zandvoort): Dans- en amusementsmuziek. Het Cosmos Trio, dagelijks Cabaret Dancing Caramella (Zand voort), dagelijks 20 tot 02.00 u. Dansen met The 5 Atomics. VRIJDAG 13 DECEMBER City Theater, 20 u.: „Angélique en de sultan". Stadsschouwburg, 20 u.: Ballet- en zang ensemble Felix White voor Velser Kunst kring. ZATERDAG 14 DECEMBER City Theater, 19 en 21.15 u.: „Angélique en de sultan". Stadsschouwburg, 20 u.: „De vier kil lers". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 14 tot 17 u.: Expositie tekeningen en gra fiek van zeven kunstenaars. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag) 9.30 tot 12 u. en 14 tot 16.30 uur. VRIJDAG 13 DECEMBER Kennemer Theater, 19.15 u.: „In zeven sloten tegelijk"; 21.15 u.: „Peyton Place". Luxor Theater. 19 en 21.15 uur: „Taras Bulba". Stadskantoor, Pres. Kennedyplein. Ex positie van een collectie „American Pop art"; geopend van 8.30-12.30 en 13.30-17.30 uur. Galerie Boumans, Breestraat 122. Expo sitie van schilderijen en tekeningen van Jurriaan van Hesselingen; geopend van 9-18 uur. ZATERDAG 14 DECEMBER Kennemer Theater, 19.15 u.: „In zeven sloten tegelijk"; 21.15 u.: „Peyton Place' 23.30 u.: „Klop maar op een deur". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Taras Bulba". Galerie Boumans, Breestraat 122. Expo sitie van schilderijen en tekeningen van Jurriaan van Hesselingen; geopend van 9-18 uur. VRIJDAG 13 DECEMBER Cinema Marquette, 20 u.: „Bertrand in on(t)roerend goed". ZATERDAG 14 DECEMBER Cinema Marquette, 20 u.: „Bertrand in on(t)roerend goed". WEERRAPPORTEN M 3 Maximum- en minimum i C tg TJ -1 J o, a 2 3 temperaturen 4> binnen- en buitenland Amsterdam onbew. zo -2 -9 0 De öilt onbew. w.stil -2 -11 0 Deelen mist O -2 -11 0 Eelde onbew. ozo -5 -10 0 Eindhoven mist ozo -7 -12 0 Den Helder onbew. zo -1 -6 0 Twente onbew. ozo -4 -11 0 Vlissingen mist O -3 -6 0 Z.-Limburg mist w.stil -5 -12 0 Rotterdam mist o -3 -12 0 Aberdeen licht, bew z 5 2 0 Athene regen nnw 11 8 12 Barcelona onbew. nw 13 3 0 Belgrado sneeuw o -4 -12 0.2 Berlijn mist O -3 -9 0 Bordeaux zwaar bew. ozo 5 -5 0 Brussel onbew. ozo -6 -9 0 Frankfort onbew. ono -3 -12 0 Genève geh. bew. w.stil -0 -2 0 Grenoble geh. bew. n -2 -4 0 Helsinki *eh. bew. wzw -2 -4 0 Innsbruck Kopenhagen onbew. w -0 -6 0 Lissabon zw. bew. wzw 9 0 Locarno licht bew. w.stil 3 -4 0 Londen mist o 4 -1 0 Luxemburg onbew. ono -4 -10 0 Madrid half bew. w.stil 14 1 0 Malaga half bew. nw 15 8 0 Mallorca onbew. w.stil 14 2 0 München geh. bew. ono -7 -9 0 Nice zw. bew. nnw 13 4 0 Oslo half bew. w.stil -14 -9 0 Parijs gh. bew. o -4 -7 0 Rome licht bew. no 11 6 0.4 Stockholm geh. bew. -3 -6 0 Wenen onbew. w.stil -3 -14 0 Zürich geh. bew. w -5 -6 0.1 ZATERDAG 14 DECEMBER Zon op 8.41 uur; onder 16.28 uur Maan op 0.34 uur; onder 13.21 uur MAANSTANDEN Laatste kwartier 13 december Nieuwe maan Eerste kwartier 1,49 uur. 19 december 19.19 uur. 26 december 15.14 uur. HOOG EN LAAG WATER IN IJMUIDEN VRIJDAG 13 DECEMBER Hoog water 9.15 uur en 21.45 uur. Laag water 4.35 uur en 17.02 uur. ZATERDAG 14 DECEMBER Hoog waetr 10.18 uur en 22.54 uur Laag water 5.35 uur en 18.06 uur Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2