Raad Beverwijk stapte hoopvol over financiële huiver heen Onvergelijkbaar in kwaliteit en prijs Burgerlijke stand van Velsen Machinist P. van der Meer nam afscheid van loodswezen Rapport-Volmuller (met kosten) aanvaard A. L. Heersink (PSP) „uitgeluid" Uw leverancier voor KOLEN en OLIE Toegangsprijzen voor voetbal gaan omhoog EUROPA MEUBEL VRIJDAG 13 DECEMBER 1968 7 A«ZQN en Subsidie BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK Mondeling POLYETHER EUROMATRAS STANDAARD Onze populaire, voordelige matras van oer sterk, blijvend veerkrachtig polyether. Één zijdig doorgestikt; 12 cm dik. Met prachtige tijk. Alleen 1-persoons 80 x 190 cm.„59,50 EUROMATRAS DE LUXE Prachtmatras van prima polyether, 13 cm dik. Tweezijdig doorgestikt. Schitterende tijk. „75,- „85,- .105,- 1-persoons 80x190cm. 90x190 cm. 2-persoons 120 x 190 cm 130 x 190 cm.115,— EUROMATRAS SUPER Droommatras van super-kwaliteit polyether, liefst 15 cm dik. Winterwarm aan één kant afgedekt met pure schapenwol. Bijzonder mooi doorgestikt. De fraai gedessineerde overtrek is een lust voor 't oog. EUROMATRAS RUIT Voor kinder- en logeerkamer. Sterke po- lyethermatras met moderne fleurige over trek. Kan worden gebruikt op elke bedbank als bank en bed. 80x190 cm89,50 Bijpassende rugkussen69,50 KAPOK EUROMATRAS CEL DE LUXE Voorkeur voor kapok? Deze EUROMATRAS, zwaar gevuld met de allerbeste Java-kapok is een garantie voor een héérlijke nachtrust. Met handige rondom-rits voor eventueel bijvullen. lyether. Prachtig gedessineerde overtrek. 1 -persoons 80 x 190 cm140,- 90 x 190 cm.155,- 90 x 200 cm165,- 2-persoons 130 x 190 cm235,- 140x200 cm275,- ELKE EUROMATRAS MET ONVOORWAARDELIJKE GARANTIE! 1-persoons 80x190 cm. 90x190 cm. .97,50 1-persoons 80 x 190 cm 90 x 190 cm 2-persoons 130 x 190 cm 140x190 cm. 95,- 105,- 150,— 170,— 110,- 2-persoons 120x 190 cm155,— 130 x190 cm170,- EUROMATRAS SUPERIEUR Voor de meest verwende slaper. Grandioze kapokmatras met dubbel doorgenopt bin nenwerk. Voor nog beter slaapcomfort aan beide zijden voorzien van een laag po- Andere merken Vanzelfsprekend tonen wij u ook graag andere merkmatrassen als Auping of Durv- lopillo. Alles voor uw slaapkamer Uitgebreide collecties dekens, spreien, wentelbedden, bedbakken, gekleurde ledi kanten, etage-bedden en natuurlijk com plete slaapkamers. Méér dan de moeite waard om gauw eens te komen bekijken. BEDDEN SPECIAALZAAK Marktplein 29, IJmuiden. Tel. 02550 -1 91 20 (Van een'onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De gemeenteraad van Beverwijk, die onder voorzitterschap van burgemeester J. G. S. Bruinsma donder dagavond de laatste vergadering van dit jaar hield, staat huiverig tegenover de kosten voor het rapport-Volmuller, doch bleek bereid over de financiële bezwa ren heen te stappen nu het overleg met rijk en provincie hoopgevende perspectie ven biedt. Hoe belangrijk men de financiële con sequenties achtte bleek uit het feit dat mevrouw J. H. Vos-Muller (P.C.G.) na mens de commissie openbare werken een aparte verantwoording aflegde voordat zij zich met het voorstel akkoord ver klaarde. De raadsvoordrachten hadden de commissie namelijk zorgelijk gestemd. Er moet nog een aanvullend krediet door Beverwijk beschikbaar worden gesteld van 45.608 voor het thans afgesloten on derzoek. maar wil dit vruchten afwerpen dan zullen nieuwe onderzoekingen moeten worden gedaan. Daarvoor zal behalve de reeds uitgetrokken 16.667 nog eens 54.150 beschikbaar moeten worden ge steld. Aangezien de commissie het er ech ter mee eens is dat Gedeputeerde Staten meer belangstelling voor de moeilijke verkeerssituatie zullen hebben met dit ge degen rapport, werd voorgesteld de voor stellen te aanvaarden. „Het streven van G.S. om met de gemeenten, met Hoog ovens en Rijkswaterstaat in gecoördi neerd verband te werken is een hoopvol teken", aldus mevrouw Vos. Wel blijven de financiën zwaar drukken op de begro ting en daarom werd er met klem bij het college van B. en W. op aangedrongen op activiteit om van het rijk bijdragen te verkrijgen voor het onderzoek. De kosten zijn slechts verantwoord indien door deze onderzoeken de weg wordt vrijgemaakt voor realisering van de Westelijke Rand weg, de tweede Velsertunnel en het door trekken van de Plesmanweg. De heer D. Koger (P.C.G.) vroeg zich af welk nut het rapport heeft indien rijk en provincie er geen gebruik van maken. Hij vond het allemaal onbevredigend en wilde dan ook slechts met een bezwaard hart meedoen. Dr. M. Albrecht (Pv.d.A.) drong aan op activiteit om het geld voor de grootse plannen los te krijgen. De Velser tunnel had een bijzonder hoge prioriteit, maar andere dringend noodza kelijke voorzieningen, zoals de Westelij ke Randweg waren zo te realiseren. De grote „hap" van de tunnel zou niet zo ADVERTENTIE Willemsbeekweq 88 - Tel. 1 46 27 Vraag naar onze SPAARREGELING I gemakkelijk door de financiële slokdarm van de minister gaan als kleine „hap jes". Wethouder W. J. Vessies (K.V.P) was blij met de principiële instemming die hij voor het raadsvoorstel had bespeurd Er is een „knelpuntencommissie", waar in ook vertegenwoordigers van rijk en pro vincie meepraten over het verkeer. Het was allemaal nog niet zeker, maar hü was tamelijk optimistisch over een mogelijkheid om subsidie van het rijk te verkrijgen voor de „kleine onderdelen" van de plannen. Die worden geraamd op ongeveer vijftig miljoen gulden, terwijl er voor de tunnel wordt gedacht aan honderd miljoen. Hij zou al blij zijn als men de Westelijke Randweg en het verlengde van de Ples manweg op korte termijn rond zou krijgen plus de aansluiting op de noorde lijke route. Hij verwachtte dat dit gefa seerd zou geschieden. Het zou een enor me ontlasting betekenen voor de hoek bij Scheybeeck. „We hebben bij rijk en provincie zo veel goodwill gekweekt, dat men thans met ons wil zoeken naar een oplossing", aldus de heer Vessies, die zei dat men zonder dit rapport helemaal nergens was geweest. „We vorderen stap voor stap", zei hij. En daarmee wilde de raad dan wel meelopen. Aan het begin van de vergadering heeft de voorzitter een hartelijk woord van fe licitatie gesproken aan het adres van ir. A. Drijver, voorzitter van de Raad van Bestuur van Hoogovens, voor zijn eredoc toraat van de Technische Hogeschool te Delft. De heer Bruinsma zei trots te zijn op deze burger. De heer J. W. G. Reijkers (K.V.P.) vertelde kennelijk nieuws aan wethouder Vessies toen hij vroeg naar de onderhan delingen om het huis van de Beverwijk- se stationschef, die zoals bekend vertrekt, in gebruik te nemen als VVV-kantoor. Uit de reactie van wethouder E. Gerritse GEBOREN: Angela, d. van C. G. W. Rietkerk en B. van der Zee; Doreen E„ d van J. L. H. Osinga en E. E. Londt; Antonius O. H„ z. van A. O. H. Teilegen en M. Q. Voüté; Christiaan D., z. van J. de Jong en M. C. J. Jansen; Dave P. R., z. van E. Struyve en Y. A. I. Ham; Ur sula, d. van J. Kruiswijk en E. van Acker; Maribel, d. van J. Ballesteros Garcia en P. Rodriguez Ballesteros; Pandelis 1. H.. z. van J. Jacoumidakis en J. M. Q. Eel- tink. ONDERTROUWD: N. W. E. van Lfngen en M. A. van der Panne; B. Bruinenberg en P. M. Nijman; H. K. Schaafsma en J. Boverhof; A. H. Verbeek en E. C. E. M. Geldermans; A. H. L. R. Hulsthoff en<A. Land. GETROUWD: E. W. Limburg en M. A. Jansen; A. Peperkamp en A. G. M. de Wildt; G. P. van der Veer en M. K. Bak; H. J. Piepenbrink en H. Jut; J. Doorn bos en G. J. Wieringa; M. J. J. Toman en M. R. Roelens; G. J. Wesseling en G. M. Koelemeij; R. van Wijngaarden Lindhout en A. E. G. Klous; J. J. C. van Duiven voorde en J. G. Troost; E. van Straalen en J. M. M. Kranendonk; F. M. Koks en R. C. C. Claus; A. J. Kneppers en A. H. M. Hoogeland. OVERLEDEN: J. W. Noortman, 68 j.; B. K. Nijman, 64 j., geh. met G. Smit; C. de Ruiter, 90 j.. geh. gew. met A. F. G. Schmitt; M. M. De Stefano, 76 j., geh. met A. Toffoli; C. M. Hoogewerf, 69 j„ geh. met L. Numan; S. de Groot, 71 j., geh. gew. met J. G. H. Hagenaar. BEVALLEN: P. C. M. van Kaam-Hoo- geland, z., Kompasstraat 39, IJmuiden; L. Pirinu-Harms, z., Ogelwightstraat 19, Vel- sen-Noord; J. W. van Es-Tervoort, z., Boelenstraat 7, IJmuiden; T. R. van der Veer-Benedictus, z., De Noostraat 173, IJmuiden; N. A. Wielart-Van 't Veer, d., Planciusstraat 43, IJmuiden; J. M. de Leeuw-Van Veen, d., Ladderbeekstraat 90, Velsen-Noord; R. Prinssen-Dragstra, z., De Noostraat 69, IJmuiden; N. C. Zwart- Ros, d., Braamstraat 9, IJmuiden. ONDERTROUWD: W. P. Schumacher, Am Wirtsberg 5, Schmelz, Duitsland en J. M. H. C. Kool, Lange Nieuwstraat 404, IJmuiden, t.a. Am Wirtsberg 5, Schmelz, Duitsland; J. de Ruijter, De Genestet- laan 3, Driehuis en C. J. van Duuren, De Genestetlaan 5, Driehuis, t.a. Freshwater East 18, Devoncourt, Engeland; J. G. Hommers, Overbildtweg 36, Santpoort en J. W. Visscher, Eridanusstraat 64, IJmui den, t.a. Eridanusstraat 64, IJmuiden; J. M. Henning, 's-Gravendijkwal 158B, Am sterdam en E. M. H. Ensink, Middeloo- laan 18, Driehuis, t.a. Mideloolaan 18, Driehuis; H. van Norden, De Noo straat 164, IJmuiden en S. O. T. Gailac, Toulouse in Frankrijk, t.a. v. d. Bergh v. Eijsingaplantsoen 95, Santpoort-Zuid; J. Bor, Raamsteeg 17, Haarlem en J. Baak, Abeelenstraat 6, IJmuiden, t.a. Raam steeg 17, Haarlem; C. P. Schaap, Ooster duinweg 27, IJmuiden en T. A. de Groot, Trompstraat 219, IJmuiden, t.a. Jan Ligt- hartstraat 547, Heemskerk; P. D. Pet- tinga, Corn. Buysstraat 20, Heemskerk en R. M. Blenk, Poolsterstraat 15, IJmuiden, t.a. Poolsterstraat 15, IJmuiden; A. M. Brom, Emmakade 4, Purmerend en A. M. Blom, Spilbergenstraat 14, IJmuiden, t.a. Suilbergenstraat 14, IJmuiden; J. Kuij- pers, Thomas Wijckstraat 3, Beverwijk en J. M. Homberg, v. d. Poelstraat 7, Velsen- Noord, t.a. v. d. Poelstraat 7. Velsen- Noord; R. W. Koningstein, Linnaeus- straat 28, IJmuiden en J. van Wijk, Lange Nieuwstraat 172, IJmuiden, t.a. Linnaeus- straat 28, IJmuiden; H. van Jelgerhuis, Laan van Kanaan 62, Beverwijk en N. Verschuren, Lekstraat 9, IJmuiden, t.a. Lekstraat 9, IJmuiden; J. J. Jonker, Paus Leostraat 12, Haarlem en E. de Weers, Cederstraat 25, IJmuiden, t.a. Lorentz- straat 4, IJmuiden; A. W. J. Wurzer, Duin en Bosch 3, Castricum en M. G. Welp, Van Diepenstraat 6, Velsen-Noord, t.a. Van Diepenstraat 6, Velsen-Noord. GETROUWD: J. Schelvis en M. I. C. Demmers, De Ruijterstraat 90, IJmuiden; P. R. J. Haring en M. J. Schavemaker, Mr. Buiskoolstraat 9, Schagen; P. C. van Duivenvoorde en C. A. M. Maas, Voor weg 47, Heemskerk; H. K. van Klaveren en P. W. van Noort, Haarbroeksteeg 1, Almen; T. G. Limmen en E. M. A. Stege- meijer, Bonairestraat 16, Santpoort; G. C. P. Kossen en V. M. Hoogland, Wüste- laan 10, Santpoort; 1. J. C. van der Horst en M. A. Brakenhoff, Kennemerlaan 42, IJmuiden; L. N. Teeuwen en G. Bant, Delftlaan 449, Haarlem; H. E. Buyck en Y. Post, Vierde Heidestraat 8, Assendelft; A. F. van Veenen en E. G. Griffioen, Ringdijk 69, Rotterdam; S. A. Bruin en M. C. Schaaper, Beverwij ksestraatweg 42. Castricum; W. M. van Lieshout en M. A. T. Vink, Julianaweg 49, Beverwijk; F. Buitenhuis en M. A. T. de Jong, Terras- weg 9. Santpoort; A. de Weers en M. C. C. Bakker, Westwoud; M. Stoker en J. Exalto, Venusstraat 13, IJmuiden; D. J. Bakkernes en I. W. de Haan, Kennemer laan 155, IJmuiden; F. van Dorp en L. W. Kulk, Evertsenstraat 8, IJmuiden; O. H. Weber en M. P. van den Heuvel, Ju lianaweg 3. 's-Graveland; K. Kioschis en L. M. van Beelen, Groeneweg 72, IJmuiden; A. J. Hollenberg en C. A. Hoorns, Van Leeuwenstraat 7, IJmuiden; P. de Wit en H. M. Koopman, Westerwijk straat 22, Velsen-Noord; W. A. Haeser en A. A. Visser. Madurdstraat 76 IV, Am sterdam; P. Vermeulen en J. van Leeu wen, Julianakade 22, IJmuiden; C. J. Ver kamman en F. Bos, Van Nieuwkoop straat 8, IJmuiden. OVERLEDEN: C. M. Boeree, 85 j„ wed. van J. J. Benard, Duinweg- of Duivels- laan 16, Santpoort; J. W. Jong, 71 j., e. van H. M. van Borre. Elzenstraat 33, IJmuiden; A. A. Kronenberg, 32 j„ e. van P. Boele, Buitenwalevest 25, Dordrecht. (P.v.d.A.) bleek in ieder geval één ding: dat er over gesproken was. Aan het einde van de vergadering heeft de voorzitter de heer A. L. Heersink (P.S.P.) „uitgeluid", die zoals bekend, verhuist naar Heemskerk en dus geen deel meer mag uitmaken van de raad. De burgemeester kenschetste hem als een rustig debater en een democratisch man. Mogelijk lag er in Heemskerk voor de heer Heersink „in politicis" nog een nieuwe toekomst. Het scheidende raads lid vond het zelf geen leuke zaak om te vertrekken. Hij had het raadswerk niet met „veel maar wel met enig plezier" gedaan en dat wilde hij dan vooral betrek ken op de sfeer in de raad, die hier altijd goed is geweest en waarvoor hij iedereen wilde danken. De heer Jac. de Weijer (K.V.P.) meende namens de hele raad zijn waardering te kunnen uiten voor de heer Heersink, die hij typeerde als een goed maar vooral rustig raadslid. Op voorstel van de voorzitter werden daarna dadelijk de geloofsbrieven onder zocht van de heer F. Jongeling, die de heer Heersink gaat opvolgen. Het betekent dat deze in de eerstkomende vergadering al is dat dan volgend jaar al beëdigd kan worden. Wethouder Gerritse kwam nog met het mondelinge voorstel, waartoe hij monde ling was benaderd, om de sluitingstijd voor de winkels op 19, 20 en 23 december op negen uur 's avonds vast te stellen. De personeelsorganisaties was naar hun mening gevraagd en deze hadden mon deling laten weten geen bezwaren te heb ben. Waarna de raad mondeling hoe wel zwijgend het voorstel aanvaardde. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De entreeprijzen bij de voetbalverenigingen Beverwijk, Ken- nemers en DEM worden met ingang van 1 januari 1969 met een kwartje verhoogd. Dit besluit is genomen tijdens een ge combineerde bestuursvergadering van de drie Beverwijkse voetbalclubs. Alle aan wezige bestuursleden zijn tot de eenslui dende conclusie gekomen, dat de steeds stijgende kosten en de inwerkingtreding van de BTW op 1 januari slechts door een verhoging van de entreeprijzen kan worden opgevangen. De heer F. Struijk overhandigt de scheidende machinist namens de collega's een polshorloge. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN De grote kajuit van de loodsboot „Aldebaran" in IJmui den was donderdag vrolijk met slingers en andere feestelijke attributen versierd, waarbij een originele geest uit seinvlaggen nog de kwalificatie „GOEIE PIET" had samengesteld. Dit alles ter ere van de heer P. van der Meer, machiniste bij het loodswezen, die deze functie wegens het bereiken van de bij deze dienst geldende pensioengerechtigde leeftijd aan een op volgers heeft moeten overdragen. Ter gelegenheid van dit afscheid hadden zijn collegas's in intieme kring een feestelijke bijeenkomst georganiseerd, waar ook de echtgenote van de heer Van der Meer voor was geinviteerd. Hier werd de scheidende machinist on der meer toegesproken door de heer A. de Vries, commissaris van het loodswezen in IJmuiden, die erop wees dat de heer Van der Meer op een mooie carrière bij deze dienst kan terugzien. Hij heeft zijn huidige functie immers na diverse ver diende promoties bereikt, waarbij door hem steeds blijk werd gegeven van de juiste opvatting van deze hoogst verant woordelijke taak. Uiteraard is de heer Van der Meer altijd paraat geweest bij mooi en slecht weer, om zich bovendien geregeld een goed vriend en collega te tonen. „Wij zullen je missen in de machi nekamer, Piet", besloot de commissaris zijn toespraak, „maar je kunt er ook van overtuigd zijn dat je hier altijd welkom blijft". De heer De Vries wenste de schei dende machinist en zijn echtgenote nog vele gelukkige jaren en overhandigde hem daarbfj een herinneringsgeschenk. Daarvoor had de heer Van der Meer van zijn collega's uit handen van de heer F. Struijk reeds een polshorloge in ont vangst moge nemen, terwijl hem namens de ABVA nog een bloemstuk werd aange boden. Ook de heer C. van Aken, commis saris van het loodswezen in Amsterdam was van de heer Van der Meer afscheid komen nemen. Het laatste woord was aan de scheiden de machinist, die verklaarde op een fijne werkkring te kunnen terugzien met alle maal prettige collega's. Hij had veel steun van hen mogen ondervinden, voor al direct na de oorlog, toen de gehele dienst weer moest worden opgebouwd. „Mooie dagen waren dit", herinnerde de heer Van der Meer zich, „de mof eraf en wij er weer op". Spreker dankte alle aan wezigen dan ook hartelijk voor dit sym pathieke afscheid en hij hoopte, dat zijn opvolger in dezelfde prettige sfeer zou mogen werken. Voor een vorstelijke nachtrust Euromatrassen W- ««ÜS gg gg "1 QH v 1 OH r»m

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 7