Cinema Marquettegeopend Heemskerk bezit nu een fraai en modern bioscooptheater UST NU KAN HET NOG! BORST Hoogste beloning voor idee Heemskerker bij Hoogovens Houdt de dief! WilmS Flo el L EIKEN BANKSTELLEN, EETHOEKEN en KASTEN Veel animo voor derde strandloop Plaats voor 310 personen J. van Hesselingen exposeert in Galerie Boumans Dames Veel schorseneren H. J. M. v. d. Valk kreeg ID in zilver en 2700 Havenberichten 9 FEESTELIJK KOSTUUM NU NOG voordelige tenten VRIJDAG 13 DECEMBER 1968 LANGE NIEUWSTRAAT 181 IJmuiden telefoon 11166. Na 6 uur telefoon 13672. -s VOORDELIG: in diverse uitvoeringen HET OUD-HOLLANDS MEUBELHUIS Planetenweg 38-42, IJmuiden, Tel. 15991 99 (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Sinds donderdag avond is de gemeente Heemskerk een mo dern en fraai bioscooptheater rijker. Tij dens een voorstelling voor een groot aan tal genodigden hebben de heer en me vrouw Kluft de „Cinema Marquette" offi cieel in gebruikgenomen. (Van een medewerker) WIJK AAN ZEE. Voor de strand loop van Wijk aan Zee naar de IJmui- dense Noordpier en terug, die zondag 15 december voor de derde keer door de Beverwijkse rennersclub „Kennemerland" wordt gehouden, bestaat onder de ver schillende sportlieden en trouwe strand- lopers veel belangstelling. Er zijn al zo'n 200 deelnemerskaarten bij de inschrijf- adressen afgehaald. Men heeft van het organiserende „Kennemerland" dan ook goede hoop dat het aantal lopers van vo rig jaar toen waren het er 703 zal worden overtroffen. Onder de sportlieden die met animo hun krachten in de 7,5 km. lange loop op het strand van Wijk aan Zee gaan be proeven, bevinden zich de favoriete lo pers Jan Wit uit Heiloo en de Beverwij- ker Chris Duyker, die respectievelijk de eerste en tweede strandloop van de BRC wonnen, met Peter Vlaarkamp uit Cas- tricum (vorig jaar tweede). Voorts de streekrenners Jan Serpenti, Gé v. d. Win den en Aad Duyker, de oud-Tour de Francerenners Coen Niesten en Cees Lute en de twaalf man sterke kernploeg jeugd- schaatsers van trainer Gerard Maarse met onder andere Jan Derksen jr., Ko Giling, Ernst Beets, Piet Vink en Sjaak de Ko ning. Ook de oudere schaatser Frits Bart- ling komt met hen mee. De Haarlemse „Duintrappers" hebben voorlopig met twintig man ingeschreven en uit Eindho ven meldt men de komst van een bus vol met strandlopers. Er zijn ook uit andere delen van het land aanvragen voor start kaarten binnengekomen. Een van de eer ste inschrijvers was de 60-jarige Haar lemmer Anton Kluyskens. Hij was in de jaren '48, '49 en '50 nationaal snelwan delkampioen, heeft meerdere keren aan de vierdaagsen van Nijmegen en Apel doorn deelgenomen en liep mee in alle mogelijke prestatie- en veldlopen. De sportieve Haarlemmer is de laatste tijd een van de trouwste strandlopers. De start van deze strandloop vindt plaats aan het einde van de Zwaanstraat in Wijk aan Zee om precies half één. Het keerpunt is bij de Noordpier en de finish we^r bij de Zwaanstraat. Iedere deelne mers die de tocht binnen het uur vol brengt, krijgt een vaan. Er zijn boven dien vijftien extra prijzen in het vooruit zicht gesteld. Tot een half uur voor het vertrek kan er nog ingeschreven worden in hotel Rijckaerts te Wijk aan Zee. Het nieuwe bioscooptheater ziet er zo wel uit- als inwendig aantrekkelijk uit. Het gebouw heeft een gevelbreedte van 21 meter en een diepte van 27 meter. De royale entree, waarin ook de garderobe is ondergebracht, meet ruim zeven meter en kan als foyer dienst doen. De eigen lijke bioscoopzaal is 11 meter breed en bijna 20 meter diep. Hierin zijn de 310 stoelen amfitheatergewijs opgesteld. Het interieur is licht en smaakvol. De goud gele voorhang en de zachtgroene achter wand vormen met de muisgrijze stoelen op linoleum van dezelfde kleur een pret tig aandoend geheel. De zijwanden met de panelen van donker hout en de fraai ge vormde kristallen verlichtingsarmaturen sluiten hierop goed aan. De directeur van de Nederlandse bio- ADVERTENTIE ADVERTENTIE kennemerlaan 150, telefoon 10745", ijmuiden (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Een zeer groot aantal belangstellenden is donderdagavond in Galerie Boumans aanwezig geweest bij de opening van de schilderijenexpositie van de Beverwijker Jurriaan van Hesse lingen. De feitelijke opening geschiedde door de Beverwijkse beeldhouwer Nico Betjes, die reeds tweemaal in Beverwijk exposeerde; doch vooraf aan hetgeen deze stadgenoot te vertellen had, is het woord gevoerd door de voorzitter van de Stich ting Tentoonstellingen Beverwijk, de heer L. van der Maarel, die onthulde, dat Van Hesselingen de vijftigste exposant is bij de Stichting. De heer Van der Maarel attendeerde erop, dat de schilder hard voor deze expositie heeft gewerkt en hij zeide deze tentoonstelling dan ook te zien als een waardering voor dit werken. Nico Betjes, hierna het woord verkrij gende, liet zijn gehoor staan en ging zelf zitten, om vanaf deze lage plaats te filo soferen over het kunstenaarschap, dat naar zijn mening niet bestaat, doch zuiver een uiting is van creativiteit. Een creati viteit, welke de mens als kind al bezit en welke op latere leeftijd door de werke lijk „levende" mens weer opgenomen wordt. Uit zijn woorden klonk voorts be wondering voor het werk en het werken van Jurriaan van Hesselingen, die hij tot slot een goede schildertoekomst toe wenste. ADVERTENTIE ook zonder afspraak bent U welkom in onze nieuwe salon. Dameskapsalon 3-delig met vest. Effen blauw kamgaren ƒ179.—, 209.—, 265.— Steeds voorradig, in de maten 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 56 - 648 - 650 - 652 - 654 - 656. Geschikt voor elke gelegenheid. KENNEMERLAAN 61 IJMUIDEN - TELEFOON 1 51 34 scoopbond, de heer J. G. J. Bosman, die de officiële opening verrichtte, zei in zijn toespraak onder meer, dat de totstand koming van dit nieuwe theater, waarop menige stad trots zou zijn, de bekroning vormt van een lange periode van hard werken door het echtpaar Kluft. Spreker zag een en ander ook als het effect van een enorme hoeveelheid energie en de juiste ondernemingsgeest bij het uitoefe nen van het bioscoopbedrijf. „Het hoofd bestuur", zo zei de heer Bosman, „volgt initiatieven als deze met meer dan gewo ne belangstelling". De heer Bosman was voorts van mening, dat ondanks een wij ziging in het amusements- en bestedings patroon dit bedrijf een stuk blijft uitma ken van het ontspanningsgeheel, dat moet meegroeien met de enorme ontwikkeling in de grote steden en conglomeraten. Na een hartelijke felicitatie aan het adres van de heer en mevrouw Kluft sprak de heer Bosman de hoop uit, dat de filmle veranciers begrip zouden kunnen opbren gen voor dit soort van initiatieven, welke zijn aangepast aan de industriële ontwik keling. Hij wenste de heer Kluft veel uit verkochte zalen en hoopte, dat zijn initia tief zou mogen aanslaan bij alle lagen van de bevolking zowel binnen als buiten Heemskerk. In een welkomsttoespraak tot de geno digden kaatste de heer Kluft zichtbaar ontroerd de hem van alle kanten toege zwaaide lof terug naar de werkers aan de bouw van dit theater, die een zo hoog mogelijke prestatie hebben willen leve ren voor een uiterst scherp uitgecalcu- leerde prijs, zulks in volkomen tegenstel ling met de huidige tendens om voor zo weinig mogelijk werk een zo groot moge lijke prijs te bedingen. „Het heeft meer geleken op een vriendendienst dan op een winstobject", aldus de heer Kluft. Hij dankte de aannemer en onderaannemers en hun personeel voor deze extra-presta tie. Voorts roemde hij de prettige samen werking met het college van B. en W., de Heemskerkse gemeenteraad en de ver schillende ambtenaren. Tevens prees de heer Kluft de bereidheid van het Groene Kruis hem het stukje grond te verkopen, dat hij voor de realisering van zijn plan nen te kort kwam. Hierna werd als première voor de IJmond voor de genodigden, onder wie het voltallige college van burgemeester en wethouders, een groot aantal raads leden, de directeuren en hoofden van dienst en vele relaties en bekenden de film gedraaid „Bertrand in on(t)roerend goed" met Louis de Funès in de hoofdrol. - Nv Een overzicht van het interieur van de bioscoopzaal •fef# '-ï; (Van een medewerker) BEVERWIJK. De aanvoer van schor seneren op de veiling Kennemerland viel donderdag niet tegen. Door de onver wachte strenge kou was de aanvoer van peen niet zo groot Er werd 42.000 kilo schorseneren aan geboden. Voor de A-sortering betaalde men 81 tot 97 cent per kilo, de B-sortering noteerde 52 tot 73 cent en de C-kwaliteit bracht 40 tot 53 cent op. Er was een aan bod van 16.000 kilo peen, waarvoor een grage handel werd gevonden. De sortering B ging van 25 tot 35 cent, C van 36 tot 43 cent en D van 33 tot 35 cent per kilo. ADVERTENTIE vroeg begonnen veel gewonnen Stichting Nutsspaarbank in de gemeente Velsen ADVERTENTIE (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Voor het jaar 1968 is b(j Hoogovens de hoogste ideeënbeloning gevallen. Het is tenminste niet waar schijnlijk dat de heer H. J. M. van der Valk uit Heemskerk met zijn 2700 nog geklopt zal worden. Hij ontving het be drag donderdagmiddag uit handen van jhr. ir. B. de Jonge, direkteur produktie, Een exterieuropname van het nieuwe Heemskerkse bioscoopthea ter Cinema Marquette". Donderdag aangekomen te IJmuiden: Amstel- stroom, van Hull; Eugene Mc. Dermott, Cont. Plat, IJmuiden; Stella Nova, Newhaven; Peri cles, Antwerpen; Ethel Everard, Londen; Lireco, Great Yarmouth, IJmuiden: Dieter Karl, Ant werpen; IJselborg, Hanina; Audacia, Colchester, Zaandam; Diane, Persian Gulf; Comtesse, Lon den; Claus, Londen, IJmuiden; Cowdray, Vlaar- dingen; Jean-E, Londen; Wotan, Dagenham; Stella Maris, Hamburg; Pamir, Londen, Zaan dam; Senority, Londen; Smit Lloyd 4, Cont. Plat IJmuiden; Lady Sheena, Londen; Unitas-H, Gent, Beverwijk: Neutron, Rotterdam; Depen dance, Londen; Oktant, Hull, IJmuiden; Kahle- sand, Karlshamn, Zaandam; Chantenay, Duin kerken; Clothilda-M, Den Helder. Donderdag vertrokken van IJmuiden: Volum- nia, Point a Pitre; Socrates, Georgetown; Euge ne Mc. Dermott, Cont. Plat, IJmuiden; Bremer- voerde, Londen; Voline, Dagenham; Alme, Rochford; Holmsand, Gruvon, Zaandam; Signal Service, Cont. Plat, IJmuiden; Juv, Aalborg; Mi- tidja, Tarragone; Carlton, Casablanca; Frigro, Kirkeness; Duurt 2, Ipswich; Amstelstroom. Hull; Doris, Hamina, Velsen; Hildegard Peters, Bremen, Velsen; Dusseldorf, Bremen; Texel- stroom, Antwerpen; Free Enterprice 3, Dover; Tasman, Kingslynn, Hagno, Rotterdam; Castor, Helsinki; Sommen, Gothenburg, Westzaan; Wied- stein, Zeebrugge; Bushwood, Immingham; Dja- tiluhur, Antwerpen; Prinsenbeek, Leningrad; Wotan, Dagenham; Rocheford, Gabon; Cerburn, Port Talbot, IJmuiden. Vrijdag aangekomen te IJmuiden: Margareta, van Kalstad; Rita Holst, Hamburg; Andrea Ur sula, Karlshamn; Shropshire, Delfzijl; Tubo, Par; Barken, Kristinahamn; Hyde Park, Delfzijl, IJmuiden. Vrijdag vertrokken van IJmuiden: Djatianon, naar Bremen; Stella Maris, Newcastle; Eem- stroom, Felixtowe; Bourgogne. Rotterdam. IJmui den; Brunita, Savona, IJmuiden; Libertan. Rot terdam; Ilias, Genua; Dieter Karl, Solvesborg, IJmuiden. (Indien achter de haven van herkomst of be stemming geen nadere aanduiding volgt, be tekent dit, dat het betreffende schip van of naar Amsterdam is gegaan Dierententoonstelling. Dierenliefhebbers kunnen de- komende dagen hun hart ophalen in de nieuwe RAI in Amster dam, waar de Savoa (samenwerkende vogelliefhebbersverenigingen Amster dam) tot en met zondag haar jaarlijkse nationale tentoonstelling houdt. ADVERTENTIE BIJ ELKE ETALAGE DENK IK AAN GRIT U mag rustig weten waarom!,..Mr.Opticièn Grit hielp me uit 'n impasseIk dacht dat het aan mijn ogen lag, maar 't lag aan de sterkte van mijn glazen. Juister gezegd: ze waren te zwak (die brilleglazen). Mr.Opticièn Grit hielp me en verschafte mij de goede glazen. Goede wijn be hoeft geen krans! (Dus ook dat leuke, moderne montuurtfe niet, dat ik eveneens bij Grit kocht). Mr. Opticien IJMUIDEN - KENNEMERLAAN 92 - TELEFOON 15072 In noodgevallen kunt u zich tevens 's avonds tussen 18.30 en 20.30 uur vervoegen op ons speciaal service-adres Leeuweriklaan 23 - IJmuiden. die hem tevens de zilveren ID-speld kon opdoen. Hoogoven 6 is uitgerust met apparatuur die automatisch de belading van de oven regelt. In deze ingewikkelde elektronische apparatuur kunnen zich gemakkelijk sto ringen voordoen, die dan zo snel moge lijk moeten worden opgespoord. Voor dit werk bestond geen speciaal testappa raat totdat de heer Van der Valk, hoofd- elektromonteur bij hoogoven 6, een zeer simpel apparaatje ontwierp. Het was zijn eerste ingezonden idee en meteen van superkwaliteit. „Het is een fantastisch ding, het is ei genlijk je rechterhand", aldus een van de mensen van de afdeling elektrotech nisch onderhoud. Wellicht zal er zelfs nog meer aan beloning kunmen uitkomen wan neer de vondst ook toegepast blijkt te kunnen worden in de nieuwe warmband walserij. De vondst van de heer Van der Valk levert voordelen op voor de produktie doordat storingen snel kunnen worden op gespoord en verder behoeft geen dure apparatuur te worden aangeschaft, die dan bovendien door twee m an bediend zou moeten worden. De heer Van der Valk (r.) kan zijn ogen bijna niet geloven. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Donderdagmiddag werd in het pakhuis achter Loendersloots Waren huis aan de Lange Nieuwstraat een man gezien, die hier kennelijk met kwade be doelingen was binnengedrongen. Na zijn ontdekking sloeg hij op de vlucht, waar bij door hem een portemonnaie werd weggeworpen die waarschijnlijk zojuist was ontvreemd. De dief kon op het Marktplein worden aangehouden en aan de politie overgeleverd. Het was een 39- jarige expediteur uit Rotterdam, die op het hoofdbureau van politie werd inge sloten. ADVERTENTIE Sporthuis N.V. Afd. Camping: Breestraat 115, Beverwijk, Telefoon 2 60 43*

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 9