Verhalen houden bij kinderen de kerstgedachte warm ROYAL ALBERT smilrési Grote drukte verwacht bij N.S. Vaar plicht in oorlogstijd k ff 5 JEUGDBOEKENSCHOUW Moeilijk thema PEN benoemt ereleden Eelke Jager mag terugkomen In 1969 kleuren- t.v. in België Vergoeding schade door Deltawerken Televisietoneel en een kerstshow Na, J Een platenbon is altijd raak! Radio-vrijdag Een platenbon is altijd raak! TY-vanavond TV donderdag TV vrijdag DONDERDAG 19 DECEMBER 1968 17 OOK VOOR GESCHENKEN ENGELS PORSELEIN mm M t Dienstregeling op feestdagen „Wat stuur ik iemand als Kerstcadeau?" Een platenbon is altijd raak! wÊÊÊÊfc Wettelijke regeling Het kan niet missen met Kerstmis: Een platenbon is altijd raak! HET AANTAL nieuwe uitgaven van specifieke kinderkerstboeken loopt terug. Geen thema leent zich dan ook zo moeilijk voor variatie als het kerstgebeuren. Van het bijbels gebeuren zijn alle details uit en te na bekend. De enige variatiemogelijk heid zit in de emotionele benadering van de kerstsfeer. Juist in die emotionaliteit, waarmee de dagen rond Kerstmis opgela den worden, hebben auteurs van kerstver halen voor onze kinderen de laatste ja ren getracht een meer aan deze tijd aan gepaste toon te vinden. Maar zelfs voor de meest moderne kinderboekenschrij ver is de soep gauw op, want ook het aan de kaak stellen van overtollig en schijn heilig kerstsentiment wordt een versleten traditie als het te vaak als uitgangspunt genomen wordt. Moeten er feitelijk nog speciale kerst boeken verschijnen? De praktijk heeft geleerd dat juist rond de kerstdagen het voorlezen van een kerstverhaal in veel ge zinnen een stevige pijler gebleken is om zulke vage, maar tevens vurig verlangde kerstgevoelens overeind te houden. Het kind waarvoor geen wiegje was ACHT JAAR geleden kwam Gertje Even huis met „Collecte in Meulekenskerke", 't meest spontane en echte kerstverhaal voor kinderen van 9-11 jaar dat ooit bij ons verschenen is. De verschrikte reacties van al te ethische besprekers waren toen nog begrijpelijk, men zal die amper meer horen, nu het boek onder een andere titel nl. „Spel in de Kerstnacht" bij Van Goor in herdrukken verscheen. Het zelfde rigonreus opruimen van vals Evenhuis, nieuwe kerstbundel, waarin echter voldoende gezonde gevoelligheid vibreert om kinderen van 9-11 jaar in te spinnen. Het titelverhaal is gesitueerd eid vori ge eeuw en geschreven met de knappe in terviewtechniek, rake karakterisering en 't beeldend vermogen, die ook in de kran teninterviews van Gertie Evenhuis op vallen. Aan het woord is Moei Bette, een eenvoudige, arme vrouw uit Zeeuws Vlaanderen, die vertelt van haar jeugd, van de armoede in de streek, van men sen-hulp-bieden, van jezelf voor anderen wegcijferen, omdat dat de enige kans op behoud voor een kleine, arme gemeen schap betekende. Misschien zullen niet al le woorden in dialect overkomen, mis schien zullen enkele begrippen te ver van onze kinderen afstaan, maar dat valt door de ouders onder het voorlezen gemakke lijk op te vangen. De volwassen wereld als vijand van het kind is het thema van het tweede en derde verhaal, waarin respectievelijk An dreas vecht voor 't behoud van zijn kerst kalkoen en 'n groepje kinderen toch zorgt voor een kerstboom tegen de ruziesfeer en het sjaggerijn van volwassenen in. Een verrukkelijk slot is het optreden van de ezel Schorrie-morrie tijdens een kerstspel, waarbij er pas 'n wobele kerst gedachte gaat dagen aks de volwassenen elkaar fris van de lever hun mening over elkaar gezegd hebben. Twee gemakkelijk in het gehoor lig gende kerstliedjes van Jan Asdot sluiten dit bundeltje af. Het licht schijnt overal DE MEEST gevarieerde uitgave voor Kerst is bovengenoemde bundel, waarin voor kinderen van 6-12 verhalen, spelletjes raadsels, puzzels, opgaven etc. zijn opge- men. Vaste en nieuwe medewerkers schij nen ieder jaar weer beter op de moeilijke materie van het specifieke kerstverhaal in te schieten. Vooral door meer levensechte en snel lere dialogen hebben de meeste verhalen een grotere spanning gekregen, waardoor de beperktheid van de gegevens altijd ADVERTENTIE t KUNSTNIJVERHEIDSHUIS Grote Houtstraat 163 - Tel. 12393 Gen. Cronjéstraat 143 - Tel. 51393 BENTVELD Het Nederlandse P.E.N.-centrum heeft de schrijvers Ariaan Roland Holst en Simon Vestdijk tot ere-leden benoemd. i mpi|ii -V Illustratie van Jetty Krever in „Het licht schijnt overal". moet het immers op een of ander kerst symbool uitdraaien! minder opvalt. Verhalen over God, de mensen en de wereld DIT BOEK is, volgens de flaptekst, niet bedoeld om min of meer bekende verha len uit de Schrift beknopt nogmaals te vertellen, maar om de lezers vertrouwd te maken met de mensen uit die vreem de, oosterse wereld, waarin langgeleden de Schrift ontstaan is. Wie de 330 bladzijden van het eerste deel gelezen heeft, moet toegeven dat de schrijfster daar knap in geslaagd is, en dat door naar vloeiende ritmische vertel trant een maximum aan visualisering is bereikt. Toch heeft ze consequent moei lijke begrippen niet tot kinderachtigheden verkleind, alleen vanwege de verstaan baarheid. Waar men het boek ook open slaat, men blijft geboeid doorlezen, wat het meest doorslaggevende punt is, wil men de oudere jeugd aan het lezen krij gen en houden over een deel onmisbare cultuur-historie. Als de schrijfster zo onnoemelijk veel ADVERTENTIE „Beste Kerstman, ik zoek graag zélf 'n plaat uit" v.a. ƒ4.25 UTRECHT. Zowel het binnenlandse als het internationale treinverkeer zal de komende week een grote stroom reizigers te verwerken hebben in verband met de feestdagen. Het binnenlandse treinver keer wordt tussen 20 december en 2 ja nuari op verschillende trajecten met ex- tra-rijtuigen versterkt. De spoorwegen verwachten op vrijdag 20 december een kleine „volksverhuizing". Zeker 800.000 reizigers zullen op die dag de trein nemen. De prognoses voor de verschillende da gen zijn: 20 december: behalve het normale rei zigersaanbod zullen ook duizenden mili tairen naar huis gaan. In de dienstrege ling komen geen wijzigingen, maar som mige treinen zullen van extra-rijtuigen worden voorzien. Op 21, 22 en 23 wordt weinig drukte verwacht. 24 december: op deze dinsdag zullen de treinen rijden volgens de vrijdag-dienst regeling. Er wordt een grote drukte op de stations verwacht. Er worden acht extra- treinen ingezet: vijf tussen Utrecht AmersfoortZwolle en drie tussen ZwolleGroningen. 25 december: weinig reizigersvervoer. Dienstregeling als op feestdagen. 26 december: een avondpiek verwacht. Geen extra-treinen. Dienstregeling als op een feestdag. 27 december: op deze vrijdag geldt een dienstregeling als op zaterdag. Er zullen twee voortreinen rijden (Utrecht-Amers- foort en Amersfoort-Zwolle). Op 28, 29 en 30 december is er geen bijzonder vervoer. 31 december:- na 21.00 uur rijden er geen treinen meer. Alleen de D-treinen en de TEE zullen een normale dienst regeling afwerken. 1 januari: de spoorwegen verwachten een grote reizigersstroom. Er zullen ech ter geen extra-treinen worden ingezet. Er is geen militair vervoer. De periode 20 december2 januari zul len op veel stations strooibiljetten wor den verspreid, waarin de reizigers op deze gewijzigde treindiensten wordt ge wezen. Gertie Evenhuis Het kind waarvoor geen wiegje was. Uitgeverij Van Goor. D. Cramer-Schaap e.a. Het licht schijnt overal. Uitgeverij Ploegsma. Mathilde Roolfs Verhalen over God, de mensen en de wereld. Uitgeverij Roelofs van Goor. ■WWIMMWWWMMWMI moeite had om haar werk te laten sla gen, haar manuscript eerst uit een brand moest redden, en het een half jaar later onder ettelijke kubieke meters puin van een omlaaggestort plafond moest opdel ven, waarom heeft dan de uitgever net die ene onvergeeflijk grote fout gemaakt het boek te beginnen met een Ten Geleide, waarop iedere jonge lezer beslist afknapt? Ook de naam van de meesterlijke illustra tor The Tjong Khing had wel een opval lender plaats verdiend, bijvoorbeeld op een hele pagina, nu verspild aan het Ten Geleide! Miep Diekmann WIJ ONTVINGEN voorts de elfde druk van „De oude sprookjes" door J. Rie mens-Reurslag en de veertiende van „Lo- dewijk de mensenredder" door Diet Kra mer. De grote oplagen spreken voor zich zelf. Beide uitgegeven door Hollandia Baarn. .Sadako wil leven" van Karl Bruckner en vertaald door An Rutgers van der Loeff, is al eerder in Nederland versche nen: het kreeg destijds de Oostenrijkse Staatsprijs. Het boek is nu door de au teurs Annie M. G. Schmidt, An Rutgers van der Loeff, Wim Hora Adema en Jaap ter Haar, uitgekozen onder de titel Die ene seconde" de eerste uitgave te worden van „De Junior Tiener Club" een boekenclub voor de jeugd. Er werden er nog zes uitgekozen, die begin volgend jaar zullen verschijnen: „De Wolfsberg" van Nan Chauncy; Martin bijt van zich af van Anne Barrett; „De jacht op Hanno" van L. M. Boston; „De slang van vuur" van Allen Campbell, „De zwarte Parel" van Scott O'Dell en „Smith" van Leon Garfield. Uitgevers zijn Wolters-Noord- hoff-De Arbeiderspers. „Joop ter Heul", alle vier de delen in één band. Het boek van Cissy van Marx- veldt, dat in de boekenkast van meisjes van een vorige generatie zelden ontbrak beleeft een soort „come back" en wordt nu mede door de belangstelling die de televisie er aan besteedt, opnieuw verslon den. (Uitgeverij West-Friesland, Hoorn) AAN DE SERIE kindèrboeken „Lotje in de dierentuiri" van Jaap ter Haar (Uit gave Van Holkema Warendorf, Bussum) hebben wij in de loop der jaren geregeld aandacht besteed. Nu heeft Jaap ter Haar naar deze serie een kindermusical geschre ven waarvoor Theo de Vos de muziek ge componeerd heeft en die op de plaat is uitgebracht. Zij hebben getracht met de combinatie tekst en muziek, deze laatste in een eigentijds ritme, de sfeer van het verhaal over te brengen, maar daarbij toch genoeg ruimte gelaten voor de eigen fantasie. Het is volkomen een kleine-men sen-musical geworden, waarbij er van uitgegaan werd dat spontaniteit belangrij ker was dan artistieke perfectie. Het ge heel klinkt daardoor erg ontwapenend. Dick Doom vertolkt d erol van Oom Nijl- tje, 't achtjarige meisje Ludwiena die van Lotje; Piet Ekel de rol van Lorre. Het kinder-musicalkoor van Henk van de Vel de zingt de episode van het bezoek aan de dierentuin. De plaat wordt in de handel gebracht door dezelfde uitgever als de boeken van Lotje Van Dishoeck, Van Holkema Wa rendorf in samenwerking met Ring Pro ductions en de platenmaatschappij Iramac. Voor de persing heeft men gebruik ge maakt van een nieuw vierkleuren-pers procédé; de plaat kon daardoor aan beide zijden worden voorzien van leuke illustra ties, die op het verhaal betrekking heb ben. De kwaliteit is dezelfde als die van een zwarte plaat. ADVERTENTIE v.a. 4.25 DEN HAAG. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp inzake de vaarplicht in geval van oorlog, oorlogs gevaar, daaraan verwante of daarmee verband houdende buitengewone omstan digheden. In de toelichting wordt gezegd dat de uitermate belangrijke taak, welke de koopvaardijvloot in een eventueel volgen de oorlog ten behoeve van 's lands ver dediging zal hebben te vervullen de in voering van een wettelijke vaarplicht on vermijdelijk maakt, niet in de laatste plaats ook met het oog op de verplichtinr gen, welke het koninkrijk in bondgenoot schappelijk verband op het gebied van de zeescheepvaart in oorlogstijd heeft aangegaan. Niet alleen wegens de essen- tiëLe eigen functie van de zeevisserij voor de voedselvoorziening doch ook gezien het nauwe verband, dat vooral in oorlogs tijd tussen de koopvaardij en de zeevis serij gelegd zal moeten worden uit een oogpunt van personeelsvoorziening voor de zeevaart zal de vaarplicht zich even zeer tot het personeel van de vissers vloot moeten uitstrekken. Met een wettelijke regeling van de plicht wordt tevens beoogd de grondslag te leggen voor een uniforme regeling van de rechten en verplichtingen van de zee man in oorlogstijd. (Van onze correspondent HILVERSUM. De heer Eelke Ja ger uit Eindhoven, afgelopen maan dag gesneuveld in de VAR A-televisie quiz „per seconde wijzer", mag terug komen. Gevraagd naar de verblijfplaats van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal antwoordde hij Brus sel, wat door de quizmaster fout werd bevonden. De VARA kreeg echter een reactie van een voorlich tingsfunctionaris van de EGKS, dat de heer Jager gelijk had. De Gemeen schap is verhuisd van Luxemburg naar Brussel, maar dat is recent ge beurd. De heer Jager komt nu op 9 janua ri bij de quiz terug. Het is echter nog niet zeker of hij door zal gaan in de volgende ronde. Zo niet, dan mag hij met ruim drieduizend gulden naar huis gaan. (Van onze correspondent) BRUSSEL De Belgische Kamer heeft gisteren in eerste lezing een wetsontwerp aangenomen, waarbij de Belgische radio en televisie wordt ge machtigd 1580 miljoen Belgische frank te lenen. De minister van Cultuur prof. Van Mechelen heeft verklaard, dat het geld zal worden besteed, ener zijds om het nieuwe omroepcentrum in Brussel te voltooien en het zender net uit te breiden en anderzijds om de voorbereidingen van de kleuren-tv te financieren. Tegen de winter van het volgend jaar zullen dagelijks program ma's in kleur worden uitgezonden, zo wel over de Nederlandstalige als over de Franstalige Belgische t.v. ADVERTENTIE v.a. ƒ4.25 DEN HAAG. De regering heeft bij de Tweede Kamer een ontwerp ingediend voor een Deltaschadewet. Deze wet regelt niet alleen tegemoetkoming in schade als gevolg van de Deltawerken, maar ook vergoeding van schade bij afsluiting van de Lauwerszee. Om voor een tegemoetkoming in aan merking te komen, moet de schade het ge volg zijn van verandering van de water beweging in de afgesloten bekkens, van verandering in het zoutgehalte van het water of van het feit dat de vrije vaart naar zee wordt belemmerd. Hierbij wordt onder meer gedacht aan scheepswerven, mosselkwekers, verwer kers van visprodukten en kuipers van vaten. Er zijn ook werknemers die schade lijden doordat bedrijven niet meer op dezelfde voet voortgezet kunnen worden of opgeheven moeten worden. Is een werknemer 42 jaar of jonger dan heeft hij maximaal 12 maanden lang recht op 80 percent van het gemiddelde loon dat hij zou hebben verdiend als hij in zijn oude beroep had kunnen blijven. Is hij ouder dan wordt de uitkeringspe riode één maand langer voor elk jaar dat hij de leeftijd van 42 heeft overschreden. Voor een werknemer die bij zijn ontslag 60 jaar of ouder is, wordt de tegemoetko ming tot zijn 65ste jaar uitgekeerd. Alle uitkeringen zullen steeds worden aangepast aan tussentijdse veranderingen van het loonpeil. ADVERTENTIE „Wat geef ik bij een Kerstdiner aan de gastvrouw?" v.a. ƒ4.25 Max Croiset in de rol van Healy, de oude zetter (het t.v.-spel Onder druk gezet". (Nederland I, kwart voor negen). HILVERSUM. De NCRV en de AVRO vanavond. Op het eerste net Amerikaans televisietoneel en Neder landse dans. Op het tweede net een kerstshow, kerstliedjes en een medi sche rubriek. Nederland 1. In het avondprogram ma na de fabeltjeskrant en het eerste journaal de NCRV met „Breng eens een Zonnetje", onder welke titel Rien van Nunen en Bert van Dongen voor een gehoor van bejaarden liedjes van vroeger zingen. Aansluitend „Durf te leven", de rubriek voor ouder worden- dé Nederlanders, die niet meer zo ver van hun pensioen verwijderd zijn. „Budget van morgen" is de titel van deze aflevering, waarin wordt beke ken hoe men straks moet rondkomen van aanzienlijk geringere inkomsten. Na het journaal en de actualiteiten rubriek „Hier en Nu" de wekelijkse toneelavond. De NCRV heeft na jaren van vergeefse pogingen de uitzend rechten verworven van twee stukken van de Amerikaan Paddv Chaefskv. Het eerste daarvan is „Onder druk gezet" (oorspronkelijke titel Printers" Measure), dat vanavond met Max Croiset en Johan Ooms in de hoofd rollen onder regie van Max Douwes wordt opgevoerd. Het is het verhaal van een handzetter, die zijn vak ziet verdwijnen door de mechanisatie. Hij probeert zijn enthousiasme over te brengen op een leerjongen, die net zo'n goed vakman belooft te worden als hijzelf. Totdat ook die knaap kiest i voor de hogere inkomsten van de ma- chinezetter. Ansluitend het resultaat van een eerste coproduktie, die in nauwe sa menwerking van NCRV en BBC tot stand is gebracht. Regisseur Joes Odu- fré maakte in het Circustheater in Scheveningen een registratie op de beeldband in kleur van „De Anato mische Les" van Glen Tetley op mu ziek van Marxel Landowsky in een uitvoering van het Nederlands Dans theater met Jaap Flier in de hoofdrol. Hieraan vooraf gaat een door Marga- reth Dale vervaardigde impressie van de werkwijze van genoemde Ameri kaanse choreograaf, die zijn inspira tie opdeed in het Mauritshuis in Den Haag, waar Rembrandts „Anatomische Les" hangt. Het NCRV programma wordt besloten met een aflevering van de rubriek „Gezond Gezin", waarin ditmaal de problemen van „het onvol ledige gezin" aan de orde komen. In deze uitzending onder meer een ge sprek met een weduwe. Na het laat ste nieuws Teleac met de dertiende les „Kijk eens wat ik zeg". Nederland 2. Voor het eigenlijke avondprogramma een samenvattende reportage van de opening van het ka naal Gent-Terneuzen door koningin Juliana en koning Boudewijn. Daarna de fabel, het journaal, de reclame en „Scala", informatie van de NTS. Na het journaal van acht uur vervolgt de AVRO het programma met alvast een stukje Kerstmis. „Dean Martin viert Kerstmis" is de titel van een show. Dean Martin en Frank Sinatra ont moeten elkaar onder de kerstboom en ze brengen allebei hun zoons en doch ters mee. Aansluitend de medische kroniek van dokter A. C. van Swol, die het heeft over heupaandoeningen. Het laatste halve uur van het AVRO-programma komt uit Zwolle, waar de Modern Vocal Group kerst liedjes zingt. Als solisten werken mee Ine en Ruud Weissenbach met enkele volksliedjes. Tot slot van de donderdag in een programma van IKOR en Convent van Kerken „Lichtkogels in de oude kerk", een programma voor de maand de cember door Jan Koperdraat, Gustaaf Prast, Herman Ysebaert. Jan de Bont en Pieter Verhoeff. HILVERSUM 1. 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Badinerie. (7.30 Nws; 7.32 Actua liteiten; 7.50 Overweging; 8.00 Nws.) 8.30 Nws. 8.32 Voor de huisvrouw. (9.00 Gymn. v.d. huisvrouw). 9.35 Water standen. 9.40 Schoolradio. 10.00 Auba de. 11.00 Nws. 11.02 Voor de zieken. 11.55 Mededelingen. 12.00 Gevar. progr. (12.22 Wij van het land; 12.26 Mededel. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nws; 12.41 Actualiteiten; 13.00 Raden maar). 14.05 Schoolradio. 14.30 Musiësta. 15.00 Profiel van een volk. 15.30 Proefdraai en. 16.00 Nws. 16.02 Persoverzicht. 16.15 Lichte muz. 16.30 Boem! 17.15 Sportkompas. 17.45 Actualiteiten. 18.00 Kerkorgelconcert. 18.30 Nws. 18.46 Ac- 19.15 Lichte orkestmuz. 19.45 Wijd als de wereld. 19.55 Gevar. progr. 20.55 Toespraak. 21.00 Hoorspel. 21.28 Har monie-orkest. 21.50 Gramm. muz. 22.00 Hoorspel. 22.30 Gevar. progr. (Om 22.30 Nws.) 23.55 Nws. HILVERSUM II. 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 Lichte gramm. muz. 7.54 Deze dag. 8.00 Nws. 8.11 Radiojournaal. 8.20 Gramm. muz. (8.30 De groenteman). 8.50 Vandaag de dag. 9.00 Mod. en Has. muz. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Ar beidsvitaminen. (11.00 Nws.) 11.30 Mod muz. 11.55 Beursberichten. 12.00 In formatief progr. 12.26 Mededel. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.29 Overheids voorlichting. 12.30 Lichte muz. 12.49 Praatje. 13.00 Nws. 13.11 Actualiteiten. 13.20 Voor de middenstand. 13.25 Ka- mermuz. klass.-mod. 14.10 Toerismo. 14.30 Poëzie op punten. 15.00 Klein chanson. 16.00 Nws. 16.02 Thuis. 16.45 Mod. muz. 17.40 Informatie. 18.00 Nws. 18.16 Berichten. 18.20 Uitzending PvdA. 18.30 Hee. 19.10 Jazz-rondo. 19.30 Nws. 22.50 Actualiteiten. 23.00 Licht pl.progr 23.55 Nws. HILVERSUM m. 9.00 Nws. 9.02 Klink-klaar. (10.00 Nws.) 11.00 Nws. 11.03 Micro-notities. 12.00 Nws. 12.03 Agent 000. 13.00 Nws. 13.03 Hans Kemna. 13.30 Help. 14.00 Nws. 14.03 Lynx. 15.00 Nws. 15 03 Mu ziek Boetiek. (16.00 Nws.) 17.00 Nws. 17.02 Radiojournaal. 17.05 Tussen 10+ en 20-, BRUSSEL. 12.00 Nws. 12.03 Gevar. muz. (12.40 SOS-berichten voor schippers). 12.55 Buitenlands persoverzicht, 13.00 Nws. 13.20 Tafelmuz. 14.00 Nws. 14.03 Gew muz. 15.00 Nws. 15.03 Concert. 16.00 Nws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Lich te muz. 17.00 Nws. 17.15 Etnische muz. 17.45 Spirituals en gospelsongs. 1810 Nws. 18 03 Voor de soldaten. 18.28 Paar desportyitslagen. 18.30 Lichte koor zang. 18.35 Verkeerstips. 18.40 Lichte muz. 18.45 Sportkroniek. 1852 Taal wenken 18.55 Lichte koorzang. 19.00 Nws. 19.40 Muz. lezing. 20.15 Amuse mentsmuz. 20.30 Gevar. progr. (22.00 Nws.) 23.00 Nws.) 23.40 Nws. Nederland 1 11.20 18.50 18.56 19 00 19 03 19.06 19.25 19.56 20.00 20.16 20.20 20.45 21.50 22.30 22.55 23.00 NTS: Opening Kanaal Temeu zen-Gent., door H.M. koningin Juliana en Z.M. de koning van België. NTS: De Fabeltjeskrant. STER: Reclame. NTS: Journaal. STER: Reclame. NCRV: Breng eens een zonnetje Documentaire. STER: Reclame. NTS: Journaal. STER: Reclame. NCRV: Actualiteitenrubriek. TV-spel. Balletprogramma. Gezond Gezin. NTS: Journaal. Teleac: Kijk eens wat ik zeg (les 13. herh.). Nederland 2 18.30 NTS: Samenvatting reportage opening Kanaal Terneuzen-Gent. 18.50 De Fabeltjeskrant. 18.56 STER: Reclame. 19.00 NTS: Journaal. 19.03 Scala. 20.00 Journaal. 20.16 STER: Reclame. 20.20 AVRO: Dean Martin Show. 21.10 Medische Kroniek. 21.50 Modern Vocal Group uit Zwolle. 22.10 IKOR/CVK: Film. 22.40 NTS: Journaal. Nederland 1 18.50 NTS: De Fabeltjeskrant. 18.56 STER: Reclame. 19.00 NTS: Journaal. 19.03 STER: Reclame. 19.06 VARA: Johnny Halliday. 19.30 Koning Klant. 19.56 STER: Reclame. 20.00 NTS: Journaal. 20.16 STER: Reclame. 20.20 VARA: Achter het nieuws. 20.50 Detectivebureau „0" (feuilleton). 21.40 Mies en scène. 22.40 NTS: Journaal. 23.00 Teleac: En France avec Nicolas (les 7). Nederland 2 18.50 NTS: De Fabeltjeskrant. 18.56 STER: Reclame. 19.00 NTS: Journaal. 19.03 Scala. 20.00 Journaal 20.16 STER: Reclame. 20.20 KRO: TV-feuilleton. 20.50 Filmreportage. 21.40 Bonanza (feuilleton). 22.30 Brandpunt. 22.50 NTS: Journaal. IWVVVVVVWAAAMAAAAnMAMVVWWMAWVVWWA/VVVMAMAAnWVWVVIAAAfVMWUVVVVUVWfVVVVVVVVVVVVVVVV

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 17