Studententoeloop opvangen met inschikkelijkheid en fantasie Hr nwJt)' Rijk betaalt salaris van extra-leidsters Veel Nederlanders met kerst de sneeuw in I Apeldoorn en Zn. m Agenda voor Haarlem en de IJmond m Kort en bondig MINISTER VERINGA IN KAMER Prognoses al vier keer „bijgesteld" Handreiking aan kleuteronderwijs Kleinere klassen nog niet mogelijk Bevelhebber van de landstrijdkrachten nam afscheid Reisbureaus doen goede zaken Buffervoorraad van griepvaccin is beschikbaar A JU. J feestelijk Vannacht kouder CARROSSERIE - REPARATIEBEDRIJF DONDERDAG 19 DECEMBER 196& 2 Prognoses te laag Achtste faculteit Svenska Restaurangen KENNEMERPLEIN 5 TELEFOON 16840 HAARLEM Jeugdige dievenbende opgerold Overwinteren „Veilig Verkeer geeft gevaarlijk advies" STEPHENSONSTRAAT 8-10-23 HAARLEM - TELEF. 4 48 27 WAARSCHUWT ALLE AUTOMOBILISTEN Verzekeringen betalen voor VOLLEDIG herstel van aanrij'dingschade. DIT kan alleen bereikt worden door specialisten. Ons bedrijf, sinds 35 jaar hierin gespecialiseerd, is door het samengaan van ouderwets vakmanschap en modern gereedschap in staat u dit te garanderen. m |i ff; Haarlem ,v- yi r Velsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk rolmops gemarineerde haringfilets bokkingfilets (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister Veringa van Onderwijs en Wetenschappen voor ziet nieuwe maatregelen om de grote toeloop van studenten in goede banen te leiden. In het debat over zijn begroting in de Tweede Kamer kondigde hij gisteren een wachtlijst voor tandheelkundige studenten aan en plaat singscommissies voor de psychologische en juridische faculteiten. De minister zei, dat voor de adspirant- tandartsen vorig jaar nog een oplossing gevonden kon worden door inrichting van een sub-faculteit aan de Vrije Universi teit. „Wegens gebrek aan docenten zul len we dat volgend jaar niet kunnen her halen. Tot mijn spijt zullen wij er als de toeloop onverminderd voortduurt niet aan kunnen ontkomen een deel van de aanmeldingen op een wachtlijst te zetten", aldus de bewindsman. De grote belangstelling voor de rechten studie was volgens de minister te voor zien, omdat in het afgelopen jaar voor het eerst ook H.B.S.'ers die studie konden beginnen. De grote interesse voor psy chologie was een volkomen verrassing De groei van het aantal eerstejaars was vorig jaar 22 percent. De prognoses van het aantal studenten bleken steeds te laag te zijn. In een tijdverloop van twaalf jaar werd het in 1970 te verwachten aantal studenten vier maal „bijgesteld" van 56.000 tot 95.000 Toch zei de minister de toekomst van het hoger onderwijs niet somber in. Hij verwachtte, dat de groei van het aantal studenten opgevangen zal kunnen worden met inschikkelijkheid, fantasie en huur van gebouwen. Hij was het niet eens met dr. Tans (P.v.d.A.) dat er in 1973 25.000 studenten niet toegelaten zouden kunnen worden wegens ruimtegebrek. Daarmee overtuigde hij dr. Tans allerminst. Deze diende dan ook een motie in, waarin wordt voorgesteld de voorgenomen inves teringen in het hoger onderwijs drastisch te verhogen. De minister was tegenstander van «electie examens, maar de beslissing daar over ligt bij regering en parlement. De verantwoordelijkheid voor de opleiding ligt in de eerste plaats bij de faculteiten. Wel was hij van mening dat de eisen bij het propadeutisch examen niet afhan kelijk mogen worden gesteld van het aan tal studenten. De examens kunnen wel zwaarder wörden als gevolg van de int- wikkeling van de wetenschap. Over de vestiging van een achtste me dische faculteit wilde de minister geen uitspraak doen voordat alle rapporten en studies daarover binnen zijn. Hij ging niet in op een voorstel van prof. Diepen horst (A.R.) om een tweede commissie- 'Van Walsum te benoemen, die „de brok ken van de eerste zou moeten lijmen". Dr. Veringa was het eens met de heren ADVERTENTIE Dubbel Lamscotelet a la Meier Lamsbout la Foresta. Dagelijks verse Zeeuwse Oesters In ons café plate service Eigen parkeerterrein. Archeoloog. Het provinciaal bestuur van Drente overweegt de vondsten van de amateur-archeolopg Tjerk Vermaning in bruikleen voor het Nederlands Mu seum voor Antropologie te aanvaarden. Overwogen wordt bovendien een soort verbintenis met de heer Vermaning aan te gaan. Hasjisj. Het Tweede-Kamerlid P. Dan- kert (PvdA) heeft minister Luns ge vraagd een 21-jarige Nederlander die in Turkije wegens het bezit van twee kilo hasjisj tot dertig jaar gevangenis zou zijn veroordeeld, zodanige hulp te bieden dat hij zijn straf kan overleven. Het voedsel dat de gevangenen wordt verstrekt is volgens de heer Dankert onvoldoende. De J.O.V.D. en D'66. Het hoofdbestuur van de Jongerenorganisatie Vrijheid en Democratie heeft er bij de V.V.D.-frac- tie in de Tweede Kamer op aange drongen een officieel standpunt in te nemen waaruit blijkt welke houding de fractie ten opzichte van D'66 inneemt. Wiegel (V.V.D.) en Masman, (P.v.d.A.), dat er in de Wet op het Wetenschappe lijk Onderwijs een reeks mogelijkheden zitten voor democratisering van de univer siteit. Deskundigheid op bestuurlijk ge bied van de betrokkenen kan daarbij niet worden gemist. Toevoeging van een experimenteer-artikel aan de wet, waar om mr. Masman had gevraagd, vond hij niet nodig. Er zijn al voldoende experi menteermogelijkheden, vond hij. De minister was het met drs. Dijkstra (D'66) eens dat de politieke top van zijn departement erg zwaar belast is. Of het aanstellen van één of meer extra-staats secretarissen daarvoor de oplossing kan zijn, durfde hij niet te zeggen. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. De regering wil het kleuteronderwijs al op 1 januari de hel pende hand reiken met maatregelen waar door geen kleuters meer hoeven te wor den geweigerd, meer kleuterleidsters kunnen worden aangesteld en de klassen kleiner worden. Staatssecretaris Groshei de hoopt dit vooruitlopende op de defi nitieve regeling van de klasse-omvang te bereiken met soepele toepassing van de bestaande voorschriften. Hij beloofde dat gisteren bij het onder wijsdebat in de Tweede Kamer. Het is op het ogenblik zo, dat op kleuterscholen één leidster aangesteld mag worden op elke veertig leerlingen. Komt een school boven een veelvoud van veertig kinderen dan is het schoolbestuur of het gemeentebestuur verplicht een extra-leidster aan te stellen. Het salaris van die leidster wordt even wel pas door het rijk vergoed als de schoolomvang van 40, 80 of 120 leerlingen met respectievelijk 6, 8 of 10 leerlingen wordt overschreden. Staatssecretaris Gros heide heeft de Kamer nu beloofd het sa laris van een extra-leidster voor de scho len die in deze „gevaarlijke zone" zitten januari af door het rijk te laten be- ;alen. De staatssecretaris rekende de Kamer Voor, dat het niet mogelijk is om de om vang van de lagere schoolklassen vóór 1 augustus terug te brengen van 40 tot 35, terwijl het kleiner maken van de hogere klassen in het begin van de jaren zeventig helemaal dubieus is. Voor een drastische verlaging van de klasse-omvang bij het lager- en het kleu teronderwijs zou een beroep moeten wor den gedaan op werkloze leerkrachten en getrouwde onderwijzeressen die niet meer voor de klas staan. Volgens mr. Groshei de zijn dat er veel te weinig om al de nieuwe klassen, die ontstaan bij verklei- GRONINGEN. De politie van Gro ningen heeft zestien mensen uit die stad aangehouden op verdenking van diefstal en heling. De bende hield zich bezig met diefstallen uit auto's en joyriding. Uit auto's werden radio's en andere voorwer pen meegenomen. Eén auto werd bescha digd voor 4500. ning van de leerlingenschaal, te kunnen bemannen. Minister Veringa wil eraan meewerken dat het huwelijk van een onderwijzeres als reden tot ontslag verdwijnt. Hij zal de kwestie met de onderwijsorganisaties bespreken en liet duidelijk doorschemeren dat wat hem betreft de huwende onder wijzeres in functie mag blijven. AMERSFOORT Luitenant-gene raal F. van der Veen, de scheidende bevelhebber der landstrijdkrachten en chef van de generale staf, heeft woens dag op het oefenterrein „De Vlasakkers" in Amersfoort afscheid genomen van de landmacht. Ter gelegenheid daarvan de fileerden voor hem 3.563 mannen en vrouwen van de verschillende land machtonderdelen. Het merendeel daarvan bemande 712 voertuigen, omvattende motoren, jeeps, vrachtwagens, verschillende soorten pant serwagens, tanks en geschut. (Vanochtend zijn in de Tweede Kamer vragen van de neer Wieldraayer over de kosten van dit défilé aan de orde geko men). Een „fly past" van drie „Beavers", negen „Pipers" en 27 „Alouette" Heli kopters kon vanwege het slechte weer niet doorgaan. Het défilé was ook toe gankelijk voor het publiek, maar er waren er slechts weinigen die de kou getrotseerd hadden. Na afloop van de bijna één uur durende parade was er een bijeenkomst in de Bernhard-kazerne in Amersfoort, waar verschillende deputaties van de land machtonderdelen afscheid namen. De commandant van het eerste leger korps, luitenant-generaal Savalle, hield een toespraak. Hij zei dat in de periode van 1 januari 1964 tot nu (de vijf jaar waarin generaal Van der Veen chef van de generale staf geweest is) de omstan digheden geen gelijkmatige en geleide lijke ontwikkeling van de landmacht heb ben toegelaten. De defensie-uitgaven bleven achter bij de staatsuitgaven en de exploitatiekosten liepen te hoog op om voldoende aanschaffingen te kunnen doen. Generaal Savalle vond dat het de grote verdienste van de scheidende be velhebber geweest is, dat hij ook onder deze omstandigheden aan een kwalita tieve verbetering heeft vastgehouden. De scheidende hevelhebber tijdens de parade. WM'msmm UTRECHT. „We hebben de indruk, dat het het komende winterseizoen nu zowfl met de wintersportvakanties als met de zogenoemde zon-reizen bij zonder goed zal lopen. De gunstige verwachtingen zijn enerzijds geba seerd op het minder goede zomersei zoen. Anderzijds nemen steeds meer mensen een tweede vakantie." Aldus de heer F. Benningen, voorzitter van de Algemene Nederlandse Vereniging van Reisbureaus (ANVR). Ook de Ne derlandse skivereniging (ruim 5.000 leden) is hoopvol gestemd. Volgens de voorlichtingsfunctionairs A. G. San- berg zullen met de kerstdagen meer Nederlanders naar de wintersportge bieden gaan dan ooit tevoren. Hij schat het aantal op ruim 25.000. In totaal inclusief degenen die in januari, februari of maart naar de wintersport gaan verwacht hij, dat ruim 130.000 Nederlanders van een dergelijke vakantie zullen gaan genie ten. De adunct-directeur van het reis bureau Centouri in Haarlem, drs. P. Kohnstamm, voorspelt, dat 5.000 Ne derlanders in de komende dagen het vliegtuig zullen nemen om de kerstda gen en de jaarwisseling elders te vie ren. Volgens hem gaan ongeveer 35.000 mensen tussen 1 oktober van dit jaar en 1 april 1969 met het vliegtuig op vakantie. „Het luchtverkeer, voorna melijk charters in deze tijd van het jaar is in verhouding met het vorig seizoen toegenomen met ongeveer 30 percent", aldus de heer Kohnstamm. De ANWB laat ook optimistische ge luiden over het winterseizoen horen. Tot nu toe zijn meer aanvragen voor wintersportreizen naar de Scandinavi sche landen binnengekomen dan in an dere jaren het geval was. Korte reizen, bij voorkeur tijdens de komende feestdagen, gaan yoor het merendeel naar Londen en Parijs. Maar ook Brussel en Wenen zijn in trek. Oostenrijk is weer het land dat de meeste wintersportliefhebbers trekt, gevolgd door Zwitserland en Italië", zegt de ANWB. Directeur van de Nederlandse Reis- vereniging, de heer C. van Zwijndregt, toot zich zeer tevreden over de kerst- reizen. Voor Joegoslavië is de belang stelling tijdens de kerst nog wel be hoorlijk, maar hierna wordt het min der. „Waarschijnlijk door de politieke toestand", aldus de heer Van Zwijn dregt. Het aantal boekingen voor de zon- gebieden is vrij groot; er blijkt veel belangstelling te zijn voor de Canari- sche eilanden, Mallorca en Spanje. Ook voor de zogenoemde overwinte- ringsreizen meestal twee tot vier maanden bestaat volgens de ANWB een steeds grotere interesse. Een ge liefd gebied hiervoor is Sicilië. UTRECHT. Onder het motto: „Is één per uur wel veilig?" heeft de Nationale Commissie tegen het Alcoholisme (NCA) woensdag een folder (oplage 125.000) uit gebracht, waarin stelling wordt genomen tegen de nieuwe „Glaasje-op"-actie van het Verbond voor Veilig Verkeer. De commissie vindt de vuistregel „één borrel per uur te drinken en nooit meer dan vier, indien men nog moet rijden," een levensgevaarlijk advies. (Van onze correspondent) DEN HAAG. De ziekenhuizen en huisartsen zullen maandag een buffer voorraad van het vaccin tegen Hongkong- griep in huis kunnen hebben. In het week einde zal de leverancier in Amsterdam daartoe alle binnengekomen bestellingen gereed maken. De verzending per PTT zal maandag nog kunnen worden uitgevoerd. De PTT behandelt de expresse-pakjes met vaccin met voorrang en ook de bestelkaarten van de artsen. Iedere huisdokter heeft woensdag een bestelformulier kunnen invullen voor zijn buffervoorraad, goed voor tien patiën ten. Die bestellingen kunnen vandaag worden terugverwacht bij de producent. ADVERTENTIE hetA, ifa.1 kvaM uut* tules tii JOL /uuut 'v 'i ■ïji: y 'ae- SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein) donder dag 20.15 u.: Nieuw Rotterdams Toneel: „Plaza Suite". Vrijdag 20.15 u.: Fons Jansen met 3 x andermaal. Kleinkunsttheater, (Geb. St. Bavo), vrijdag 20.30 u.: Cabaret „Haarloheim". MUZIEK Concertgebouw, (Lange Begijnestraat), vrijdag 20.15 u.: N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Het uur van de wolf', 18 j. Frans Hals, 19 21.15 u.: „Het bloed spoor in de heuvels", 14 j. Vrijdag nacht voorstelling 23.30 u.: „De fantastische ge schiedenis van Dr. Fu Manchu", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Wacht tot het donker is", 18 j. Luxor, 14 en 20 u.: „Peyton Place", 18 j. Vrijdag nachtvoorstelling 23.30 u.: „Ok tober", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Pas op je tellen", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Schaamte loze erotiek", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Bariera", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 17de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 en van 14 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen, fossielen, mineralen en historische na tuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve op maandag van 10 tot 16 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 16 uur. Vleeshal (Grote Markt): „Planorbium", kinetische ijzerplastieken en etsen van Frans Verpoorten. Tot en met 19 januari. Tot en met 5 januari: wandtapijten van de Poolse weefster Magdalena Abakono- wicz. Dagelijks geopend van 10 tot 17 uur. Zondag van 13 tot 17 uur. Galerie-t (Bakenessergracht 67): Expo sitie „Groupe Automat" uit Parijs. „Licht en beweging" met Bertholto, Gamarra, Guidot, Lanati, Lea Dublin, Marcos, Tal- Ion. Dagelijks geopend van 11 tot 17 u. Zondag 14 tot 18 u. Tot en met 22 decem ber. Galerie Zijlstraat: Schilderijen van Ag nes van den Brandeler en klein-plastieken van Karei Gomes. Dagelijks van 12 tot 17 u.; maandlag-, woensdag-, en vrijdag avond 20 tot 21.30 u. en zondags van 14.30 tot 17 u. Tot en met 21 december. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Tot en met 31 december, tekeningen van Harry Prenen. Geopend dagelijks 10 tot 18 en 20 tot 24 u., zondags 14 tot 18 u. Electric Centre (Bakenessergracht): In geborg Lesener met schilderijen, tekenin gen en monotypes; Hans Bishoff en Tom Smits met cartoons. Van 7 tot 21 decem ber. Geopend dagelijks behalve maandag en woensdag van 14 tot 17 en 20.30 tot 24 u. Huys ter Cleef (Frankestraat 33): Ex posities van werken van Bob Brobbel. Dagelijks geopend. Galerie Blokker (Bronsteeweg 4 A. Heemstede): Expositie van weef- en naaldkunst van Bodil Blokker-Veggerby en Yvonne Harren-Govers, alsmede beeldhouwwerk van Wim Jonker. Geo pend op werkdagen van 9 tot 17 u., al leen dinsdag van 9 tot 12.30 u„ zondags gesloten. DIVERSEN Stadhuis Haarlem, donderdag 20 u.: Raadsvergadering (begroting). Raadhuis Bennebroek, donderdag 20 u.: Raadsvergadering. Raadhuis Halfweg, donderdag 19.30 u.: Raadsvergadering Haarlemmerliede en Spaarnwoude (begroting). Waagtaveeme, (hoek Damstr./Spaarne) vrijdag 20 u.: Hootenappening, Cobi Schreijer ontvangt jonge zangers. Haarlemse Jazz Club, (Koudenhornka- zerne), vrijdag 20.30 u.: „The Midgetown Jazz Band". Centrale Aalsmeerse Veiling, (van Cleeffkade), vrijdag 20 u.: Volkskerstzang. Treslong (Hillegom): Diner Dansant, dagelijks. Hotel Esplanade, (Zandv.): Dans- en amusementsmuziek. Het Cosmos Trio, da gelijks. Cabaret Dancing Caramella (Zand- voort), dagelijks 20 tot 02.00 u.: Dansen met The 5 Atomics. DONDERDAG 19 DECEMBER City Theater, 20 u.: „Helga" (speciale voorstelling). VRIJDAG 20 DECEMBER City Theater, 20 u.: „Bandelero". Stadsschouwburg, 20 u.: „De hel van Macao". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag) 9.30 tot 12 u. en 14 tot 16.30 u. DONDERDAG 19 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Marrakesh". Luxor Theater, 20 u.: „Spartacus". Galerie Boumans, Breestraat 122: Ex positie tekeningen en schilderijen van Jurriaan van Hesselingen; geopend van 9 tot 18 u. Kennemer Oudheidkamer, huize Schey- beeck, Velserweg 2: Geopend van 19.30 tot 21.30 u.; voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 02510-25120. VRIJDAG 20 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Marrakesh". Luxor Theater, 20 u.: „Spartacus". Galerie Boumans, Breestraat 122: Ex positie tekeningen en schilderijen van Jurriaan van Hesselingen; geopend van 9 tot 18 u. VRIJDAG 20 DECEMBER Cinema Marquette, 20 u.: „Bertrand in on(t)roerend goed". ADVERTENTIE Het K.N.M.I. deelt mee: Een uitgebreid gebied van lage lucht druk strekt zich uit van Scandinavië naar Zuidwest Frankrijk, Midden- en Oost- Europa. Boven de Britse eilanden bevindt zich een uitloper van een hogedrukge- bied boven Groenland. Met de noordoos telijke tot noordwestelijke winden wordt koude lucht uit de poolstreken aange voerd, die boven 't relatief warme Noord zeewater aanleiding tot buienvorming geeft, in hoofdzaak in de kustprovincies. Het komende etmaal trekt de rug van hoge luchtdruk boven de Britse eilanden naar het vasteland, waardoor er de ko mende nacht weinig wind zal zijn. Deze rug wordt gevolgd door een depressie ten westen van de Britse eilanden die naar de Noordzee trekt. Later zal de wind draaien naar zuid tot zuidwest. Van nacht kunnen de temperaturen lagere waarden bereiken dan de afgelopen nacht, toen er plaatselijk drie grgden vorst werd gemeten. Hier en daar kan zich mist vor men. Vrijdag overdag zullen de tempera turen ongeveer dezelfde zijn als vandaag. VOORUITZICHTEN Vooral op vrijdag enkele buien, moge lijk met sneeuw en weinig verandering in het temperatuurverloop. Voor zaterdag: Zon: minder dan 40 percent; minimum temperatuur van ongeveer normaal tot vier graden onder normaal; maximum temperatuur: van ongeveer normaal tot drie graden onder normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 70 pet.; kans op een geheel droog etmaal: 50 pet. WIERRAPPORTEN Maximum* an minimum* temperaturen binnen- en buitenland Amsterdam onbew. n 1-2 0 De öilt onbew. nno 1 -1 0.1 Deelen zw. bew. nno 10 1 Eelde geh. bew. nnw 0-4 0 Eindhoven geh. bew. n 3 1 0 Den Helder zw. bew. w.st. 2-10 Twente geh. bew. n 2-10 Vlissingen geh. bew. nnw 3 0 0 Z.-Limburg mist n 5 0 0 Rotterdam licht oew. n 2 -3 0.1 Aberdeen Athene Barcelona Belgrado Berlijn Boi deaux Brussel Frankfort Genève Grenoble Helsinki Innsbruck Kopenhagen Lissabon Locamo Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Stockholm Wenen Zürich zw.bew. zw. bew. licht bew. regen gen. bew. zw. oew. geh. bew. regen regen geh. bew. sneeuw geh. bew. onbew. geh. bew. zw. bew. geh. oew. licht bew. half bew. motregen zw. bew. regen onbew. zw. bew. geh. bew. sneeuw geh. bew. zw z w O w.st. wnw nnw w.st. zzo zzw zo wzw nw w.st. nnw no zw nw wnw z n w.st. wnw w.st. zo 4 19 14 13 -1 11 5 -3 1 15 4 6 1 11 17 17 -1 14 0 V 17 1 -3 16 8 7 -5 6 1 0 4 6 -5 1 3 -1 3 0 3 10 7 -4 4 -2 3 12 0 0 0 0 6 0 24 0 6 4 0 0 1 2 1 0.1 6 0.4 18 0.1 0 0.S 1 5 2 4 VRIJDAG 20 DECEMBER Zon op 8.45 uur, onder 16.30 uur. Maan op 10.14 uur, onder 16.44 uur. MAANSTANDEN Eerste kwartier 26 december 15.14 uur. HOOG EN LAAG WATER IN IJMU1DEN DONDERDAG 19 DECEMBER Hoog water 2.43 uur en 15.02 uur. Laae water 10.52 uur en 23.14 uur. VRIJDAG 20 DECEMBER Hoog water 3.35 uur en 15.53 uur. Laag water 11.39 uur en uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2