MENING VAN VELSER RAAD Verkeersonderzoek in IJmond moet voortgezet worden Langs sluizen en havens Martinfabriek produceerde in dit jaar miljoen ton staal VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND Neem nii een kwartaalabonnement! IJmuider Courant Waken voor overschrijding van krediet Diepte- perikelen Onderwij s- inspecteur voor Velsen overleden Diefstal bij opticien Geen voorrang verleend Noorse trawlers en Israel Geweldige stunt van bijna dertigjarige Burgemeester herbenoemd 5 ■iei Voor nieuwe abonnees de nummers tot 1 januari gratis DONDERDAG 19 DECEMBER 1968 Eerste stap V elsen-lJ muiden Velsen-Noord Repeteren Moeilijk Kennemergaarde en het A.Z. I. b. Kort nieuws Arie van der Veer (Van een onzer verslaggevers) VELSEN In een zeer gemoedelijke sfeer, welke zo tekenend is voor het einde van het jaar, heeft de gemeente raad woensdagavond vergaderd onder onder voorzitterschap van locoburgemees ter H. de Boer. Tijdens deze laatste ver gadering in 1968 zijn twee zeer belang rijke onderwerpen aan de orde geweest en heeft de raad een historisch besluit van verdragende aard genomen ten aan zien van het in exploitatie en beheer overdragen van het tehuis voor chroni sche zieken „Kennemergaarde" aan de stichting Antonius Ziekenhuis. Het ande re onderwerp betrof het verkeersonder zoek in de IJmond en in verband daar mede het beschikbaar stellen van verdere kredieten voor verkeersonderzoek. Voor wat betreft het rapport van prof. ir. J. Volmuller over het verkeersonder zoek in de IJmond, merkte de eerste spreker de heer A. Roosendaal (Prot Chr.) op, dat twee punten sterk naar vo ren springen, namelijk de noodzaak van een tweede Velsertunnel en de wegen structuur rond Hoogovens. Met betrekking tot dit laatstgenoemde heeft de protes tant-christelijke fractie overwogen een motie in te dienen op grond van de druk te op de wegen rond Hoogovens en de overlast welke de burgerij daarvan on dervindt en tevens gezien de belangrijk heid van Hoogovens voor de Nederlandse economie. De fractie wilde op deze wijze het college van burgemeester en wet houders steunen. Bij nader overleg heeft men echter besloten deze motie niet in te dienen, omdat men daardoor enige zaken uit het rapport haalt en daardoor het feitelijke rapport verzwakt. De w oord voerder van de prot.chr. fractie infor meerde welke criteria B. en W. aanleg gen voor de frasering en hoeveel tijd de onderzoekers nodig hebben voor het vast stellen van de urgentie. „De IJmond heeft zeer veel belang bij de te treffen voorzieningen" zo be nadrukte de spreker, die vervolgens op merkte, de financiële consequenties ver bonden a an het verkeersonderzoek te kunnen accepteren; doch een overschrij ding van het krediet met 136.824,65, zijnde ongeveer 57 percent van het toaal, zeer hoog te vinden. Hij laakte het, dat de raad niet eerder hiervan op de hoog te is gesteld. Spreker zou de kosten jaarlijks in de begroting willen opnemen en overschrij ding van kredieten tijdig gesignaleerd willen zien. Voorts informeerde hij op welke gronden een bijdrage van het rijk, groot 50 pereent wordt verwacht. Het P.S.P.-raadslid C. Hoek merkte op, dat het ramen van kosten voor een onderzoek bijzonder moeilijk is en dat men er gemakkelijk honderd percent naast kan zitten met een raming. Niet temin achtte hij een betere begeleiding wel juist en zou hij de post verkeers onderzoek jaarlijks in de begroting willen terugvinden. Voorts informeerde hij naar een mogelijke vergelijking met andere onderzoekingen in het Noordzeekanaal- gebied. De heer J. Zuurbier (Radicaal) noemde het een verheugend verschijnsel, dat bij de plannen voor een tweede Vel- ser tunnel gedacht is aan de plaats, waar thans de pont is. Ook dit raadslid had verscheidene vragen. Zo wilde hij weten hoe Rijkswaterstaat en de Provinciale Planologische dienst staan tegenover het rapport en voorts of de méérkosten van het onderzoek terug te vinden zijn in salariskosten. Zijn laatste vraag betrof de bewaking van de verleende kredieten. DONDERDAG 19 DECEMBER Stadsschouwburg, 19.30 u.: Eindopvoe- ring door leerlingen van de Stichting Mu ziekschool Velsen. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden, 20 u.: In de Burgerzaal kerstviering voor mindervaliden uit de gemeente Velsen. Flatgebouw Velserhooft, Wulverder- laan 53, Santpoort-Noord, 20 u.: Kerst muziekavond. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, filiaal Wijkcentrum De Duinpan, Willem de Zwijgerlaan, Santpoort-Zuid (tevens kath. bibliotheek) 19 tot 21.15 u. VRIJDAG 20 DECEMBER Rijmonders, IJmondpaviljoen bij Sema- foor, IJmuiden, 19.30 u.: Start Wildrit 1968. Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, IJmui den, 20 u.: Uitvoering in de Nieuwe Kerk door Christelijke Oratoriumvereniging „Looft den Heer". W. F. Visserhuis, Rijnstraat 4, IJmui- den-Oost, 20 u.: Uitvoering door Engel munduskoor en Jongerenkoor. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.15 u.; filiaal Santpoort-Noord, Spaarn- berg, Wüstelaan 79, 19 tot 21.30 u.; r.-k. openbare bibliotheek, Willemsbeekweg 96, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; r.-k. biblio theek, filiaal Velsen-Noord, Banjaert straat 13: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. Stadhuis, Plein 1945, te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 u. DONDERDAG 19 DECEMBER Buurthuis „De Loods", Geelvinck- straat 28, 18.30 tot 19.30 u.: Judo (13 tot 15 jaar). VRIJDAG 20 DECEMBER De Meerpaal, Banjaertstraat 13, 20 u. Kienen en dia's voor personeelsvereniging n.v. Plaatwellerij. Buurthuis „De Loods", Geelvinck- straat 28, 20 tot 21 u.: Volleybal heren Katholieke openbare bibliotheek, Ban jaertstraat 13: Geopend van 14 tot 17 en 19 tot 21 u. „Een eerste stap in de richting van een verkeersplanning waarmede de snel groei ende verkeersstroom in goede banen kan worden geleid" zo noemde de heer W. N. Koopman (K.V.P.) het rap port Volmuller. Hij zou echter wel graag willen zien, dat de gemeenteraad regel matig op de hoogte wordt gesteld van de resultaten van het ondezoek. Ook spre kers fractie heeft de wenkbrauwen ge fronst bij het lezen van de kredietover schrijding en deze spreker informeerde eveneens naar de kredietbewaking. Voor het overige kan de K.V.P. volkomen meegaan met het rapport en het voor stel inzake de beschikbaarstelling van verdere kredieten voor het onderzoek. De woordvoerder van de V.V.D.-fractie de heer A. J. Schotman kon akkoord gaan met het bijpassen van het tekort; doch hij informeerde wel naar een metho de voor een goede bewaking van het kre diet, terwijl daarnaast een direkte melding van een overschrijding der kredieten door hem noodzakelijk werd geacht. Voorts zou spreker willen weten of het rijk zal subsidiëren bij een verder onderzoek. Na dat ook de heer H. Koster (P.v.d.A.) dat er geen bezwaar gestond tegen bij passing van het tekort en tegen het voort zetten van de onderzoekingen, was het woord aan het college van burgemeester en wethouders. De hoofdmoot van d e beantwoording was voor wethouder C. Ockeloen, die allereerst constateerde, dat verdere on derzoekingen noodzakelijk zijn. Hij noem de het duidelijk het aanvangen van een nieuwe taak. Nagegaan moet worden of men met bepaalde prognoses nog goed werkt en" dat zal steeds verder door moeten gaan. Regelmatig moeten be paalde fasen van het onderzoek worden gerepeteerd, daar men nu niet kan we ten hoe het verkeer over vijf of tien jaar zal zijn toegenomen en na die periode weet men het weer niet voor de volgende vijf of tien jaar. Het is de bedoeling, dat meerdere ge meenten rond het Noordzeekanaal een onderzoek instellen naar het Kanaalkrui- send verkeer en daarna hun tellingen en ervaringen in het totaal gaan inbren gen. Het eerste onderzoek gold de vraag of de methodieken juist waren en zonder moeilijkheden te bundelen waren. In dat opzicht is men geslaagd. Er bestaat overeenstemming te dien aanzien tussen de gemeenten in de IJmond, de Zaan streek, Haarlem en Amsterdam. Vast staat ook, dat de gebruikte methodiek dezelfde is, als die van Rijkswaterstaat. Voor het rijk is dat bijzonder belangrijk bij het behandelen van de aanvraag voor subsidie. Overigens zal het onderzoek niet eerder beginnen voor er overeenstemming is met Rijkswaterstaat, althans met de Directie Verkeer van Verkeer en Water staat. Deze instantie moet met een en ander akkoord gaan. Daar vindt men ook de oorzaak, dat er niet eerder een subsidie is verleend aan het eerste onderzoek. En wel omdat dit onderzoek te vroeg is begonnen. Het is een ijzeren wet bij het rijk, dat er nim mer subsidie wordt verleend aan een reeds begonnen project. Voor wat betreft de overschrijding van het krediet merkte wethouder Ockeloen op, dat het voor B. en W. nimmer ple zierig is om de raad in kennis te stel len van een kredietoverschrijding. In dit geval kan men de meerkosten terugvin den in de salarissen van al degenen, die bij het onderzoek betrokken zijn ge- (Van een onzer verslaggevers) VELSEN In de Velser gemeente raadsvergadering is woensdagavond de vraag gesteld naar de diepte van het Noordzeekanaal met betrekking tot de eventuele aanleg van een tweede Vel sertunnel. Deze vraag kwam van het PSP-raadslid de heer C. Hoek. Wethouder C. Ockeloen, die hierop antwoord moest geven, repliceerde ge leerd te hebben, dat de bomen niet tot aan de hemel groeien. Hij verduide lijkte dit met erop te wijzen, dat men nu wel het Noordzeekanaal bevaarbaar kan willen maken maar voor schepen tot 200.000 ton en dan kan er ook nog wel een 220.000 tonner doorheen en daarop een tunnel baseren doch dat men op dat moment wel weer kan denken aan nog grotere schepen. Maar dan moeten ook even de sluizen ver groot en de pieren verlengd worden. En wanneer men dan ook nog een kanaal in het Noorzeekanaal wil gra- van van IJmuiden tot Rotterdam, zal men zoveel miljarden moeten uitgeven, dat zij nimmer revenuen opleveren. Investering is goed, doch men inves teert alleen om er aan te verdienen. Daarnaast moeten dan de pieren ook weer vergroot worden. Een schip kan niet te langzaam binnenvaren, dan loopt het uit zijn roer. Doch vaart het te snel binnen, dan zou het wel eens kunnen voorkomen, dat er in Zeewijk een nieuwe twaalf-hoge flat gebouwd zou moeten worden Waarmede de wethouder maar wil de zeggen, dat een tweede Velsertun nel aangelegd zal worden op een diep te, welke gewenst is op het moment van tunnelbouw. weest. Reeds in januari van dit jaar wa ren er tekenen van kredietoverschrijdim De wethouder had deze toen geraamd op vijftig mille in de daaropvolgende maanden heeft hij in commissievergade ringen acht maal geïnformeerd naar de preciese stand. Deze bleek echter eerst nu vastgesteld te kunnen worden. Men moet niet vergeten, dat er vrij veel com- puterwerk aan te pas is gekomen en dat de kredieten door drie administraties van evenzovele gemeenten moesten lopen. De heer Ockeloen noemde het een pre caire zaak om te vragen naar krediet bewaking in andere gemeenten en stap te daarom van dit onderwerp af. Hij gaf echter wel de stellige verzekering, dat alle hierbij betrokken colleges van burgemees ters en wethouders dit soort overschrij dingen in de toekomst zoveel mogelijk willen voorkomen. Er is geïnformeerd naar criteria en tijd. Wethouder Ockeloen achtte ook dit een moeilijke zaak. Als voorbeeld haalde hij aan de Westelijke Randweg van Be verwijk, welke het meest urgent wordt ge acht. Voor de uitvoering ervan moeten er echter onteigeningen plaats hebben en bestemmingsplannen worden vastgesteld Dat alles kan de realisering ophouden en veel tijd kosten. Daarnaast kan het via duct over de Wijkerstraatweg sneller ver wezenlijkt worden. Daarvoor moet alleen de grootte nog worden vastgesteld en dat kan nog dit jaar bekend worden. Is dat gebeurd, dan staat men weer voor de vraag, wat het eerst uitgevoerd moet worden, wat dus het meest urgent is. Hij zegde toe, de raad volledig op de hoogte te zullen houden van het verloop der onderzoekingen. Dat de subsidie op vijftig percent wordt gesteld, vloeit voort uit de omstandigheid, dat dit een rijks regeling is. Het is bepaald niet te zeg gen hoe provincie en Rijkswaterstaat zul len reageren op het rapport. Het ligt echter in de bedoeling een studiedag te houden voor technische functionarissen onder meer van Rijkswaterstaat. Daar naast wil het college de wetenschappe lijke opinievorming op het rapport be vorderen. Overigens vraagt met name de IJmond-Noord om een grondig onderzoek. Na enkele opmerkingen in tweede in stantie, welke door de wethouders Ocke loen en J.G. Kolkman, alsmede door loco burgemeester De Boer werden beant woord, ging de raad unaniem akkoord met het bijpassen van het tekort en het beschikbaar stellen van een nieuw kre diet. Wethouder H. de Boer ging hier bij nog even in op sommige opmerkingen over hetgeen raadsleden zowel als wet houders uit het rapport geleerd hebben. Persoonlijk heeft de loco-burgemeester zoals hij opmerljte er de lering. _uit getroHfeA, dat centralisatie hard nodig is! It 11* «udtiuo» rt itefatuA Ongeveer anderhalf uur heeft de ge meenteraad zich vóór dat het rapport Vol muller aan de orde kwam, bezig ge houden met het in beheer en exploitatie overdragen van „Kennemergaarde" aan de stichting Antonius Ziekenhuis. Of schoon alle raadsfracties zonder meer hun fiat hechtten aan het voorstel van het college, is er toch uitgebreid over gesproken. Uit al deze woorden bleek de grote waardering voor het stuk werk dat hiermede verzet is door het college en de ambtenaren, doch met name door de loco-burgemeester de heer H. de Boer, die er verreweg de meeste arbeid voor verzet heeft. Deze op zijn beurt wimpelde de eer mede af op wethouder J. van Leeuwen en de ambtenaren. Er was in deze zaak slechts één vraag en wel of er nu juist een stichting moest komen in deze nieuwe constellatie. De loco-burgemeester antwoordde hierop, dat een stichting de enige voor de hand lig gende vorm is. Persoonlijk echter is hij van oordeel, dat een ziekenhuis beheerd moet worden door uiterst deskundigen Na er op gewezen te hebben, dat een tehuis voor demente bejaarden in deze streeks ten zuiden van het Noordzeeka naal dringend noodzakelijk is, besloot de heer De Boer met er op te attenderen, dat de raad deze avond stond voor een historisch besluit van verdragende aard en het bewijs levert visie te hebben en stappen te willen ondernemen in het belang van de zieke mens! Met de beste wensen voor een goede kerst en een prettige jaarwisseling over en weer tussen raad en college werd de vergadering besloten. ADVERTENTIE ttm sms Burgemeester en Wethouders der gemeente Velsen brengen ter openbare kennis, dat deze keer van gemeentewege géén nieuw jaarsreceptie zal worden gehouden. Zij maken van deze gelegenheid gaarne gebruik u allen van harte een goed en prettig kerstfeest en een gelukkig nieuwjaar toe te wensen. Velsen, 17 december 1968. Burgemeester en Wethouders van Velsen, de Secretaris, de Burgemeester, VEENSTRA H. DE BOER (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Tijdens de afgelopen nacht is in zijn woonhuis in Haarlem plotse ling overleden de heer J. H. Jansen, ge meentelijk inspecteur van het onderwijs in Velsen. De heer Jansen, die in 1904 in Arnhem is geboren, zou volgende maand met pensioen zijn gegaan. In de woens dagavond gehouden vergadering van de Velsense gemeenteraad was de heer P. Wielaard uit Utrecht juist tot zijn opvol ger benoemd. De overledene heeft bij het onderwijs een lange staat van dienst achter de rug. Na zijn studie aan de Rijkskweekschool in Haarlem voor de onderwijzers- en de hoofdakte, is de heer Jansen achtereen volgens onderwijzer geweest in Sliedrecht, Dordrecht en Haarlem, in welke jaren hij zich vooral bekwaamde voor de akte pedagogie. In 1947 werd de heer Jansen-Ie raar opvoedkunde en psychologie aan de openbare school voor kleuterleidsters in Haarlem, de latere Kennemer streek school., waarvan hij in 1950 tot directeur werd benoemd. In maart 1964 volgde zijn aanstelling tot inspecteur bij het onder wijs in Velsen. De heer Jansen heeft zich hier een on derwijsman getoond van grote deskundig heid, die ten volle beschikte over de bij zondere kwaliteiten van hoofd en hart, welke voor een dergelijke belangrijke functie zijn vereist. In de Velsense onderwijswereld wist hij dan ook een vooraanstaande plaats in te nemen. De teraardebestelling vindt plaats maandag 23 december op de begraafplaats „Westerveld", na aankomst van trein 13.58 uur. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN Bij een opticiën aan de Kennemerlaan is uit een etalage verdwe nen een verrekijker ter waarde van bijna 450.-. Alleen de tas stond nog in de vi trine. Het is niet bekend wanneer de diefstal is gepleegd. Het moet zijn ge beurd in de periode van november tot heden. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN Een 15-jarige scholier uit IJmuiden verleende woensdagmiddag om vijf uur op de T-splitsing van de Vleet straat in IJmuiden als bromfietser geen voorrang aan een auto, bestuurd door een 48-jarige Haarlemmer. De jongen is met een hersenschudding en heupletsel in het Antonius Ziekenhuis opgenomen. Beverwijk. De gemeentelijke dien sten en bedrijven zijn op vrijdag 27 de cember gesloten. Het bureau van de burgerlijke stand is geopend van 9 tot 10 uur uitsluitend voor aangifte van ge boorte en overlijden. Er wordt op 27 december ook geen huisvuil opgehaald; de vuilnisstortplaats is echter wel op de gebruikelijke uren geopend. JT"f IJMOND De Noorse motortraw- ler Havkem was nog niet zo lang ge leden in IJmuiden. Toen nam het schip niet deel aan de visserij, het was in dienst van het olieonderzoek. Het schip behoort van 1964 af toe aan Akers Trading Co Ltd in Oslo. In 1955 is het gebouwd te Brake in Duitsland door de Werf van C. Luhring. De opdracht voor de bouw was verstrekt door A/S Intrawl, directie S. Bartz-Jo- hannessen in Bergen. Toen bedroeg de bruto inhoud 498 ton, öe lengte oves alles' 50,49 m. en de voortbeweging geschiedde door een Wefkspoor motor van 820 pk. De rederij Intrawl kreeg er in 1960 een tweede schip bij, de Havkern 2, die wat langer in bedrijf was geweest dan de Havkern. Het was in 1944 dat dit schip als Neubau 569 in Rotterdam bij de Scheepswerf en Machinefabriek van P. Smit jr. gereed kwam. Het vaartuig werd onderzeebootjager UJ 1435 voor de Kriegsmarine en behoorde tot de zo- (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Woensdag produceerde de 29 jaar oude martinstaalfabriek van Hoogovens voor het eerst in haar geschie denis haar miljoenste ton staal in één jaar. Het gebeurde bij oven 5 waar om 12 uur ergens in de 200 ton staal die daar werd afgetapt, de miljoenste ton moest zitten. Een geweldige prestatie, want om een zo hoog mogelijke totale staalproduktie te verkrijgen worden de beide oxystaal- l'abrieken het eerst voorzien van vloei baar ruwijzer. Voor de martinstaalfabriek betekent zo iets dat de inzet in de oven zowel kan bestaan uit vloeibaar ruw ijzer als uit vast ruwijzer. In het laatste geval neemt de staalbereiding meer tijd in beslag. Het record tot nu toe werd gevestigd in 1960 toen met 6 ovens ruim 970.000 ton staal werd vervaardigd. De prestatie van dit jaar werd bereikt met 5 ovens. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Bij Koninklijk Besluit van 29 november 1968 is burgemeester J. G- S. Bruinsma met ingang van 1 januari 1969 herbenoemd tot burge meester van Beverwijk. De beëdiging meester van Beverwijk. De beëdiging van burgemeester Bruinsma in handen van de Commissaris der Koningin in de pro vincie Noord-Holland heeft inmiddels plaatsgevonden. De burgemeester gaat hiermee zijn derde ambtsperiode in. Hij is twaalf jaar geleden benoemd. De miljoenste ton Martinstaai van dit jaar wordt afgetapt. De Noorse trawler „Havkern" in IJmuiden. genoemde „Holland klasse", een serie stoomtrawlers van 56 meter lengte over alles, die als onderzeebootjagers dienst deden. Na de oorlog zijn er enkele in ons land gebleven of uit Duitse dienst hier teruggekeerd, die, wat de visserij betreft, bekend stonden als de Vios I IJM. 24, Tzonne IJM. 1, Herman IJM. 2 en Abraham VL. 77; bij het Loodswezen kwamen de loodsboten Arcturus en Mar- kab en de tonnenlegger Zierikzee. De onderzeebootjager UJ. 1435 kwam in mei 1945 tot zinken nabij Egersund, werd later door de Noren gelicht en buit gemaakt. Het schip werd voor de visserij verbouwd en als stoomtrawler Kelt door A/sS ergens Fiskeriselskap in Bergen in de vaart gebracht. Het schip is groot 562 ton met een machinevermogen van 750 pk. Tot 1960 is de Kelt bij deze rederij gebleven; daarna werd het aangekocht door de rederij Intrawl, die het schip een grote verbouwing liet ondergaan voordat het als Havkern 2 in bedrijf kwam. Het vaartuig werd circa 5,50 m verlengd, de machine en de ketel werden vervangen door een 1250 pk Werkspoor motor en er kwam een geheel nieuw dekhuis met brug. Een jaar nadat de Havkern 2 in de vaart was gekomen ging de Havkem uit Noorwegen weg en kwam onder de vlag van Israel als Azgad, toebehorende aan de Atlantic Fisheries Co Ltd in Haifa, waarmee de Noorse rederij goede betrek kingen onderhield. In oktober 1963 ging ook de Havkern 2 als Azgad II, naar Israel en nog wel via IJmuiden. De eerste Havkem was inmiddels ver lengd waardoor de inhoud tot 546 ton toe nam en er was een nieuwe Werkspoor motor ingekomen van 1260 pk. Het schip kwam echter in 1964 wederom bij de Noorse visserijvloot terug onder de oude naam: Havkern. De rederij in Israel had echter een nieuw trawler ook weer in Noorwegen in bestelling, die in januari 1965 gereed kwam als Azgad 3 bij de werf Nylans Verksted in Oslo. Dit is een hektrawler van 1443 bruto reg. ton en een lengte over alles van 70,58 m. met een hoofd motor van 2350 pk, fabrikaat Burmeister Wain. Deze hektrawler kwam in de plaats van de Azgad en voegde zich bij de Azgad II, de vroegere Havkern 2, welk schip nu bijna 25 jaar geleden als onder zeebootjager z'n taak was begonnen. Kerstconcert. Wegens ziekte van Hanny de Hoog zullen haar partijen op het kerstconcert van C.O.V. „Looft Den Heer", dat vrijdag 20 december in de hervormde kerk aan de Kanaalstraat in IJmuiden wordt gehouden, worden over genomen door de bekende alt Sibylle Raaphorst. De ondergetekende straat plaats wenst met ingang van 2 januari a.s. een kwartaal-abonnement op Handtekening U Kunt deze aanmelding per post opzenden of meegeven aan de bezorger ln uw wijk.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 5