Bloemenveiling Beverwijk over de 10 miljoen Openbare Werken Velsen beloont goede ideeën Jos Vrijburg ontving waarschuwing van bisschop Twaalf maanden geëist tegen gaatjesboorder Schaaktoernooi voor de jeugd In de vishal en op zee SPECIALE KERSTAANBIEDING!! SLAGERIJ DE WIT v.d. NOUWLAND MAGAZIJN RUIMTE GEVRAAGD Timmerman kreeg 270,- HAARLEMSE RECHTBANK waarvan drie voorwaardelijk Ds. L. J. Boeyinga aanvaardt benoeming Nieuwe proefvaart „Melania" begint op 6 januari Ruimtecentrum volgt Apollo-8 op maanreis Ex-directeur Linnaeushof vrijgesproken Gevonden voorwerpen Minister ontkent schuld Schiphol Havenberichten HENGELSPORT-ARTIKELEN WILLEMSEN en BEUSEK0M P. ONRUST en ZOON 1.89 4.98 4.78 2.20 1.08 3.78 3.98 4.75 1.79 1.48 1.08 79 cl 75 ct TE KOOP OF TE HUUR DONDERDAG 19 DECEMBER 1968 .6 KOOPT UW bij SPORTHUIS REGENKLEDING - SCHAATSEN! Nieuwe radiopredikant In Koudenhornkazerne Willemsbeekweg 4 IJmuiden Tel. 10026 Lek in olieleiding «V,- :«fs ,i;: -i De vier gelukkige uitvindersop het moment waarop ir. D. H. Dam mers de heer C. Boekei het bedrag groot 270 ter hand stelt. (Van een medewerke) BEVERWIJK. De bloemenveiling 't Centrum in Beverwijk heeft woensdag middag een even verrassend als historisch .ogenblik beleefd toen bleek dat de omzet van dit jaar de tien miljoen overschreed. Het gebeurde 'voor het eerst in de 51-ja- rige geschiedenis van de veiling. Men had deze mijlpaal niet zo vlug ver wacht, maar in verband met Kerstmis liepen de prijzen woensdagmiddag plot seling zo op, dat het record bereikt werd voordat men er eigenlijk erg in had. Er was alle reden om de veilingklok halver wege de veiling even stil te zetten, waar na voorzitter G. Tabak het verheugende nieuws voor een overvolle tribune kon meedelen. Hij vertelde dat de omzet de laatste jaren met sprongen omhoog is ge gaan. In 1958 bereikte de veiling een om zet van 1.315.000,in 1963 haalde men juist niet de drie miljoen en het jaar 1967 werd afgesloten met een totale omzet van bijna 9.327.000,Woensdagmiddag ging men over de tien miljoen heen en kon men een omzet noteren die nooit tevoren op de Beverwij kse bloemenveiling was gehaald. De koop die de tien miljoen volmaakte was een partij rozen van de soort Marim ba. Hij kwam van kweker D. Dekker uit Waarland en werd gekocht door expor teur J. Jongkind uit Aalsmeer voor ver zending naar Zwitserland. De heer Tabak bood zowel de aanvoerder als de koper een kist sigaren aan en alle aanwezigen vierden het heuglijke feit mee met een consumptie en een feestsigaar. Waarna de veiling, waarschijnlijk de belangrijkste kerstveiling, zakelijk werd voortgezet. VELSEN Aan vier medewerkers van het Bedrijf voor Openbare Werken is woensdagmiddag door hun direkteur ir. D. N. Dammers een beloning uitgereikt, die hun was toegekend door burgemeester en wethouders op advies van de gemeen telijke iddeeënbuscommissie. De heren Sanders, Groen en Kraak hadden gedrie ën twee ideeën aan de commissie inge zonden, die geleid hebben tot verbete ringen en belangrijke besparingen in de werkzaamheden bij het procesverloop van de rioolwaterzuiveringsinstallaties. Een dezer ideeën betreft een aanvul ling aan de slibbassins, waardoor de af voer van het afvalwater wordt verbe terd en belangrijke besparingen worden bereikt op arbeids- en transportkosten. Het tweede idee is gericht op het voor komen van verstoppingen in pompen en andere delen van de installatie door het aanbrengen van roosters. Ook hierdoor worden vele arbeidsuren bespaard en wordt bovendien een betere procesrege ling verkregen. De ideeën kwamen in aanmerking voor beloningen van respek- tievelijk 240,en 150,—. Een beloning ging ook naar de heer C. Boekei, die als timmerman een idee lanceerde, dat resulteert in een vereen voudiging in de organisatie van werk zaamheden bij het onderhoud van scho len. De besparing, die hierdoor wordt verkregen is aanzienlijk en het idee kwam in aanmerking voor een beloning van 270,—. In de korte geschiedenis van de ge meentelijke indeeënbus, die in december 1967 werd ingesteld, behoren deze be loningen tot de hoogste, die tot dusverre konden worden toegekend. Sinds de start zijn 105 ideeën binnengekomen, waar van tot nu toe 37 in aanmerking kwamen voor een beloning dan wel voor een aanmoedigingspremie. In totaal werd hieraan een bedrag van 1885,uitge keerd. BOTERMARKT 46 TELEFOON 160 43 Als speciale aanbieding 4 meter HOLGLAS INSTEEKHENGEL 21.85 GROTE MATERIAALKOFFER 8.75 Bij het reageren op ad vertenties, die onder num mer worden geplaatst, ge lieve men er rekening mede te houden dat wij alleen de bezorging op ons kunnen nemen van brieven, die een recht streekse aanbieding be vatten. De verzending van re clame-drukwerk valt daar dus niet onder. De ideeën, die werden ontvangen heb ben een uiteenlopend karakter, maar zijn alle gericht op verbetering van de arbeidsproduktiviteit, verhoging van de veiligheid of vergroting van het dienst betoon. Soms kunnen zeer voor de hand liggende oplossingen, waar echter nie mand eerder op gekomen was, tot be langrijke verbeteringen of besparingen leiden. Typisch voor IJmuiden was een van de zomer beloond mee van een me dewerker van het Plantsoenbedrijf, de heer A. Ridderhof, om een grote hark te vervaardigen en aan te brengen voor aan een gemotoriseerde laadschop, waar door het schoonhouden van het strand kon worden verbeterd en vereenvoudigd. Het ideeënbuswerk kan de doelmatig heid van diensten en werkzaamheden be vorderen, er toe bijdragen van medewer kers ook mededenkers te maken en leiden tot verbetering van het arbeidsklimaat. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Naar pas nu bekend is geworden heeft de bisschop van Haarlem mgr. drs. Th. J. Zwartkruis vorige week in een privé schrijven aan de studenten pastoor Jos Vrijburg in Amsterdam mee gedeeld dat deze zich ipso facto ontsla gen dient te achten als studentenpastor als hij wederom zijn priesterlijke functie zou uitoefenen. De bisschop heeft Jos Vrijburg er in zijn brief op gewezen dat deze de bis schoppelijke verklaring van 6 november verschijnen van deze verklaring nqg ge- klaring heeft mgr. Zwartkruis gesteld dat een priester die gehuwd is of voorne mens is te huwen niet mag voorgaan in de eucharistieviering en niet de daarbij be horende preek mag houden. Jos Vrijburg heeft echter ook na het verschijnen van deze verklaring nog ge preekt. Over deze brief zei Jos Vrijburg van morgen: „Voor het moment hebben wij geen enkele reden ons met een actief ge luid in de polemiek te storten. Ik heb geen enkele commentaar op deze brief. Comentaar zou alleen het gesprek kun nen bemoeilijken dat ik in de tweede helft van januari met het bisdom zal heb ben." (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM. In enkele maanden pleegde een 26-jarige electromonteur uit Haarlem de afgelopen zomer vijfenzeven tig inbraken. Hij werd daarbij bekend als „de gaatjesboorder" omdat hij ramen opende door een gat bij de sluiting te boren. Vanmorgen stond de electromon teur terecht voor de Haarlemse recht bank. Van de 75 inbraken werden er slechts drie ten laste gelegd. Tegen hem werd twaalf maanden waarvan drie voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar geëist. Op 16 augustus werd de gaatjesboorder betrapt bij een inbraak in een VW-kan toor in Zaandam. Enige tijd later slaag de een brigadier van de Haarlemse po litie er in van hem een volledige beken tenis los te krijgen. Ook op de zitting gaf de monteur van morgen alles toe. De officier van justitie mr. H. Lagerwaard hield een zeer cle ment requisitoir waarin hij een gecom bineerde straf en psychiatrische begelei ding eiste. De monteur wordt als iets ver minderd toerekeningsvatbaar beschouwd. Zijn raadsman mr. B. W. Stomps legde uit dat zijn cliënt „kortsluiting" had ge (Van onze correspondent) DEN HAAG Ds. L. J. Boeyinga, ge reformeerd predikant te Rijswijk, heeft de benoeming aanvaard tot radio-evange lisatie-predikant te Bloemendaal. Hij vervult daarmee de vacature, die was ontstaan door het ontslag van ds. G. Toornvliet door de particuliere synode van Noord-Holland. Deze synode zal bin nenkort opening van zaken geven over de achtergronden van haar conflict met ds. Toornvliet. AMSTERDAM De 210.000 metende tanker „IVJelania" gaat op 6 januari een iuwe volledige proeftocht maken, die een dag of acht zal duren. Aanvankelijk was besloten op 27 decem ber met een nieuwe proefvaart te begin nen. Dan zou' de „Melania" echter uit gevaren zijn met één vernieuwde ketel fan, het zwakke punt waardoor de eerste proeftocht mislukte. Op 6 januari zal het schip uitvaren met tevens een vernieuw de reservefan. kregen toen op 16 april van dit jaar op het stadhuis door tegenwerking van de ouders het huwelijk van de monteur niet door kon gaan. Daarna was de gaatjesboorder aan zijn lange reeks inbraken in Haarlem en omgeving begonnen. Hij nam echter maar zelden iets van waarde weg. De rechtbank doet uitspraak op 2 ja nuari. Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Op zaterdag 21 de cember 's middags om 2 uur begint in het vrijetijdscentrum „De Slof" aan het Raamveld 2 een kerstschaaktoernooi voor de jeugd tot 16 jaar. Deelname aan dit toernooi staat voor iedereen open, ook voor beginners. Er wordt gespeeld in drie groepen te weten de hoofdgroep, groep A en groep B. Bij de hoofdgroep wordt met klok gespeeld en bij groep A zonder klok. Groep is speciaal voor beginners. Inschrijving vanaf half twee aan de zaal. De organiserende schaakclubs ,,Wee nink" en „De Pionier" rekenen op veel belangstelling, ook uit Castricum en Velsen. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. In het MACRO-centrum in de voormalige Koudenhornkazerne zal de Stichting MACRO Meervoudig Amateur Centrum voor Ruimtewaarne ming en -Onderzoek zaterdag 21 de cember in samenwerking met de Jeugd werkgroep Ruimtevaart de lancering van de Apollo-8 verslaan. Vanaf tien uur 's morgens tot aan de aanvang van de tv-uitzendingen uit Ame rika wordt het aftellen op de voet gevolgd aan de hand van lichtbeelden, kleuren- geluidsfilms en geluidsbanden, die onder meer door de Amerikaanse ruimtevaart organisatie NASA beschikbaar zijn ge steld. Tijdens de tv-reportage, die om 13.15 uur begint, zal de MACRO het commen taar verzorgen. Na afloop van de tv-uit- zending blijft men in de Koudenhorn kazerne de vlucht van de Apollo-8 naar de maan volgen door middel van een wereld kaart en enkele films. Het MACRO-cen trum is voor een ieder vrij toegankelijk. Rijkspolitie te water. Minister Polak van Justitie heeft woensdag tijdens een pa- trouilletocht op de Westerschelde het nieuwe vlaggeschip van de rijkspolitie te water, de RP-10, officieel in dienst gesteld. Het schip krijgt als standplaats Terneuzen. (Van een medewerker) IJMUIDEN Woensdag werden in IJmuiden in totaal 2350 kisten vis aange voerd, waarvan 194 tong en tarbot, 636 schol, 23 schar, 389 haring, 17 makreel, 140 schelvis, 161 wijting, 105 kabeljauw en gul, 8 leng, 189 haai, 50 hake, 10 poon, 690 koolvis en 11 diversen. Prijzen, per kilogram, in guldens: gr. tong 4,28-4,02, grm. tong 4,30-4,25, kim, tong 6,72-5,79, kl. tong I 6,66-5,80, kl. tong II 5,23-4,63, tarbot I 5,20-5. Per 50 kilogram: tarbot II 194-144, grote en grootmiddel schol 27-21, kleinmiddel en kleine schol I 26-20, kl. schol II 35-25, schar 25-20, verse haring Adverteert in dit blad POELIERSBEDRIJF GRAHAMSTRAAT 4 IJMUIDEN Zaterdag 21 december van 10.30 uur tot 14.00 uur wegens sterfgeval GESLOTEN. 150 gram satévlees 500 gram rosbief 500 gram rollade 250 gram paardebiefstuk 150 gram ham DEZE AANBIEDINGEN GELDEN TOT DE KERSTDAGEN 500 gram schoudercarbonade 500 gram schouderfilets 500 gram varkensfricandeau 150 gram varkensfricandeau 500 gram ossestaart 150 gram rollade 150 gram ontbijtspek 150 gram vleessalade Slaatjes per stuk 45 ct. OOK VOORRADIG GEMEST KALFSVLEES Supermalse braadkuikens3.98 500 gram malse magere paardelappen 2,59 MOERBERPLANTSOEN 1 IJMUIDEN SPAAR ONZE ZEGELS 40% SPAARWINST TELEFOON 1 42 86 RECLAME Extra grote Jaffa's Grote Mandarijnen 10 voor 1.65 10 voor 1.50 Mooi Golden Delicious 5 pond 1.00 Handperen Conference, 3 pond 0.79 Grote potten Sperziebonen, 2 voor 1.39 Appelmoesblikken 2 voor 1.29 Ananas literblik voor 1.29 Delmonte perziken, literblik voor 1.69 Stoofperen, Brederode, 3 pond 0.69 Bloemkool, extra 0.49 Jaffa's 10 voor 1.25 Puikbeste aardappels 10 kilo 2.20 V2 mud 6.90 31,60-14,40, makreel 20,60-15,60, gr. schel vis 74-58, grm. schelvis 49-47, kim. schel vis 55-50, kl. schelvis I 60-48, kl. schelvis II 44-36, wijting 27-13, gr. gul 42-38, mid. gul 39-33, kl. gul 37-30, kl. haai 15-7, hake 174-104, poontjes 48-43, kl. koolvis zw. 17- 15. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 126- 98, gr. koolvis zw. 44-40, gr. leng 82, gr. hake 672-634. Besommingen: KW 109 en KW 177 1570, IJM 55 2090. Zesentwintig vaartuigen hebben donder dagmorgen in IJmuiden aangevoerd: 1390 kisten vis, 250 stijve kabeljauwen en 3000 kilogram tong. Bij de aanvoer waren: 120 kisten schelvis, 80 wijting, 300 gul, 520 sprot, 160 schol en 50 varia. Prijzen, per kilogram in guldens: tar bot 5.80-5.40, grote tong 5-4.39, grootmid del tong 4.90-4.58, kleinmiddel tong 7.13- 6.64, tong een 7.38-6.98, tong twee 6.10-5.72 Per 125 kilogram: grote en middel kabel jauw 98. Per tien stuks: grote kabeljauw 81-54, middel kabeljauw 61-44. Per 50 kilogram: schelvis twee 43-23, kabeljauw een 53-35, kabeljauw twee 48- kabeljauw drie 40-30, grove schol 37-24, schol twee 44-30, schol drie 47-33, schar 37-22, gestripte wijting 42-22, dichte wij ting 33-22, lever 20, haring 31-22.60, sprot 19.60-3. Scheveningen De aanvoer in Scheveningen bestond donderdagmorgen uit 50 kisten wijting, 50 gul, 200 makreel, 420 kl. kisten makreel, 200 school en 5.000 kilogram tong. (Van een verslaggever) HAARLEM De vroegere directeur van het recreatiepark „De Linnaeushof" in Bennebroek, is gisteren door de Haarlemse politierechter vrijgesproken van oplichting. De officier van justitie had een boete van 150.- en een maand gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar geëist- Op 18 januari van dit jaar deed de ex- directeur zich bij een Amsterdamse schipper voor als een ander. Hij pro beerde op die manier inzage te krijgen in een briefwisseling over een naamloze vennootschap die zijn opvolger bezig was op te richten. De politierechter achtte het evenwel niet bewezen dat hij zich zelf zou hebben bevoordeeld. ADVERTENTIE Benodigde oppervlakte ca. 500 tot 1000 m2. Liefst in het centr. van IJmuiden. Brieven onder no. IJ 344, aan het bureau van dit blad. Bij de Velsense politie zijn de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven: konijn, bosje sleutels, tas met boodschap pen, portemonnee met inhoud, ring met sleutels, want, handschoen, herenregen jas, tas met brood en boeken, autoped, meetlat, vulpen, jack, zegelring met steen badhanddoek met basketballschoenen, da mespolshorloge, kinderportemonnee met inhoud, aktetas, zwart poesje, paar suède dameshandschoenen, oliekachel, tas met sportkleding, paar suède herenwanten, herenhandschoen, ring met twee sleutels das, voetbalschoen, étui met drie sleu tels, broche, Lipssleutel, aktetas met bril en pakje brood, lasmasker, paar motorhandschoenen, bril, sjaal. Inlichtingen over deze voorwerpen kun nen dagelijks worden verkregen op het hoofdbureau van politie, waar zij elke dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur eventueel zullen worden afgegeven. (Van onze correspondent) DEN HAAG. De ministers Bakker (Verkeer en Waterstaat) en Roolvink (Sociale Zaken) hebben in antwoord op vragen van de Tweede Kamerleden drs. J. J. de Voogd en drs. E. van Thijn (P.v.d.A.) ontkend dat de directie van Schiphol na de vergiftiging van het wa ter in de Ringvaart rond de Haarlemmer meer verzuimd zou hebben contact op te nemen met het Hoogheemraadschap van Rijnland. Schiphol heeft wel contact op genomen met het Hoogheemraadschap, zij het dan niet op directieniveau, aldus de ministers. Op de vraag welke houding bedrijven bij dergelijke gevallen dienen aan te ne men, antwoorden de ministers dat elk bedrijf of instelling waar zich een voor val voordoet dat op de een of andere wijze het publiek kan schaden, daarvan de betrokken autoriteiten direct op do hoogte moet stellen. Minister Bakker is bereid om dit wellicht ten overvloede nog eens onder de aandacht van de luchtha- vendirectie.te brengen. De beveiligingsvoorzieningen voor de Ringvaart, zo delen de ministers mede, zullen naar verwachting omstreeks de jaarwisseling gereed zijn. Naar de mening van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland is het lek in de olieleiding opnieuw een bewijs dat bij olieboringen en olietransporten calami teiten niet uitgesloten zijn. Dit delen zij mee in antwoord op vragen van het Sta tenlid J. Harmsen (P.v.d.A.). Gedepu teerde Staten zeggen dat zij steeds op het standpunt hebben gestaan dat olieborin gen en olietransporten in drankwaterwin gebieden met het oog op de gevaren die daaraan zijn verbonden niet moeten wor den toegelaten. Zij hebben de regering daarop bij herhaling gewezen. Ook heb ben Provinciale Staten zich op dit punt duidelijk uitgesproken in een tweetal mo ties vastgesteld in hun vergaderingen van januari en september 1968 welke moties ter kennis van de regering zijn gebracht. Gedeputeerde Staten zullen van de vra gen van de heer Harmsen en hun ant woord daarop mededeling doen aan de minister van Economische Zaken. Wat de oorzaak betreft delen Gedeputeerde Staten mede, dat hierin nog geen inzicht bestaat. Aangekomen woensdag 18-12: North Emperor van Baton Rouge; Brilliant, Rotterdam; Algenob, Delfzijl; Tunis, Antwerpen; Jan Kreuks, Ant werpen voor IJmuiden; Mars, Rotterdam- Del- finus, Rotterdam; Kimber. Gent; Sanguity, Antwerpen: Steenkerk, Antwerpen; Alpha, Da genham; Mercurius, Rotterdam; Tor Anglia, Gothenburg; Stephan J„ Koping: Bonnv, Stettin; Memnon. Rotterdam: Gerlin. Isnaes; Rio Salado, Hamburg; Hannes Fesefeldt, Londen voor IJ muiden: Cowdrav, SouthamDton: Smit I.ioyd 4. Cont. Plat van IJmuiden; Hennv T„ Schiedam; Davhild, Purfleet; Ask. Rotterdam: Hagno, Dublin; Nora, Amal; Rita Holst, Hamburg; Falcon. Londen: Voline, Dagenham; Gfrete De ters, Rotterdam van IJmuiden. Aangekomen donderdag: A.egir van Londen: Toner. Rotterdam voor IJmuiden: Jetty, Domsio voor Zaandam; Tindefjell, Antwerpen; Duisburg, Antwerpen; Holstentor, Cont. Plat voor IJmui den: Barken, Otterbacken: Belomoshales. Ka liningrad; Eemstroom, Felixtowe; Lireco, Great Yarmouth voor IJmuiden; Saint Pierre, Ham burg; Tilly Russ, Rotterdam; Brinda, Londen; Margaretha B„ Colchester voor IJmuiden: Gil lian Everard, Antwerpen. Vertrokken woensdag: Bel Hudson naar Em- den; Advance, Gent van IJmuiden; Botany Bay, Savona van iJmuiden; Port Talbot, Rochford; Jubilence, Londen; British Envoy, Trondheim; IJsselborg, Berwick van IJmuiden: Towei- Ven ture, Rochford; Gruno, Londen; Grauerort, Hamburg; Tanus, Skagen van Zaandam; Con tainer Forwarder, Bremen; Sunrana. Londen; Horizon, Hull: Ernst S„ [Jstad; Phoenix, Ips wich; Tor Anglia, Immingham; Kahlesand, Rendsburg; Norfolk Shore, Cont. Plat van IJ muiden; Erna Oldendorff, Rotterdam; Canadans, Londen; Alva, Londen. Vertrokken donderdag: Wega naar Viborg- tangen; Alcetas, Rotterdam: Theano, Hamburg; Karin Lindhus, Napels; Hadda 2, Par. Aris- toteles, Georgetown; Ubena, Bremen; Hannes "esefeldt, Londen van IJmuiden. (Indien achter de haven van herkomst of be stemming geen nadere aanduiding volgt, be tekent dit, dat het betreffende schip van of naar Amsterdam is gegaan.)

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 6