Tweede Hoogoven-viaduct over Zeestraat krijgt een spoorlijn Marcel' mm---- Nieuwe melk Sierkan zes cent goedkoper Vereniging voor examinering bedrijfstypisten opgericht UST IN DE IJMOND zaanlandsche WAARSCHIJNLIJK IN MAART GEREED M a r ktber icht en Kort IJmondnieuws Kerstbij eenkomst in Velsen-Noord Dit jaar in Velsen geen nieuwj aars receptie VAN ALLE TIJDEN..! IJtnuiden Beverwijk Heemskerk Dames WtÊ Voor de DONDERDAG 19 DECEMBER 1968 giai „A..- - «i «iÉfci b lg§:JII m Minder vet, meer eiwit „Hand en tand" Werkster Stompen Fraaie herenmolière met „peperbusneus", 34.90 City Stadsschouwburg Kennemer theater Luxor Cinema Marquette schoenhandel I]MUI DEN BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK LANGE NIEUWSTRAAT 181 IJmuiden telefoon 11166. Na 6 uur telefoon 13672. t Dameskapsalon voor modern en exclusief kapwerk F. VAN LEEUWEN lepenstraat 2 IJmuiden-Oost Telefoon 16897 (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het oostelijke via duct dat over de Zeestraat door Hoog ovens wordt gebouwd nadert zijn vol tooiing. Als de weersomstandigheden niet tegenwerken zal het in maart in gebruik kunnen worden genomen. Eerder zal de weg Beverwijk-Wijk aan Zee die onder het kunstwerk door wordt geleid bereden kunnen worden. Het nieuwe viaduct krijgt niet alleen een wegdek, zoals het westelijke, maar ook een spoorlijn. Er is de laatste weken duidelijk teke ning gekomen in het werk dat nodig was vanwege de uitbreiding van Hoogovens. Het westelijk viaduct, meer in de rich ting van Wijk aan Zee gelegen, bleek niet voldoende om al het bedrijfsverkeer te kunnen verwerken.Het nieuwe zal het westelijke niet alleen ontlasten, maar tevens ook spoorwegverkeer mogelijk ma ken, voornamelijk voor de afvoer. Het oostelijke viaduct zal in zijn ge heel hoofdzakelijk dienen voor afvoer, terwijl de aanvoer over het westelijke wordt geleid. Thans gaan beide fabriek- verkeerstromen over het ene viaduct. Beide kunstwerken overbruggen een hoogteverschil van ongeveer vijf meter. Hoogovens hoopt hieraan voldoende te hebben voor het bedrijfsverkeer dat de Zeestraat moet kruisen. Het is nog niet precies te zeggen wan neer het oostelijke viaduct klaar is. Er moet onder meer nog een asfaltslijtlaag worden aangebracht en daarvoor zal men moeten wachten op geschikt weer. Maar er wordt gedacht aan maart 1969. v. am- Xv JÏ ,v» BEVERWIJK De noteringen van woensdag 18 december aan de groente veiling „Kennemerland" waren: andijvie 45-88; sla 10-27; groene kool 12-32; boe- rekool 28-44; rode kool 8-29; selderij- knollen 15-46; breekpeen 22-44; prei 24- 79; spruiten 45-150; uien 11-28; witlof 120-142. - fflir m Een overzicht van het werk aan het oostelijke viaduct, gezien uit de richting Wijk aan Zee. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM Vandaag zal de N.V. Haarlemse Melkinrichting „De Sierkan" het nieuwe consumptiemelkprodukt „Ve- ralac" in Noord-Holland op de markt brengen. Het vetgehalte van deze melk is 2 percent minder dan dat van de ge wone melk. Hiervoor in de plaats zijn aan de „Veralac" 1,2 percent extra vetvrije, dro ge melkbestanddelen toegevoegd, die on der meer melkeiwitten, melksuiker en vitaminen bevatten. Deze vetarme en eiwitrijke samenstelling komt aan de wensen van vele voedseldeskundigen te gemoet. Bij verschillende proefnemingen is vastgesteld dat er van smaakverschil met de gewone melk geen sprake is. De „Veralac" zal niet worden verkocht in flessen, maar in blokpakverpakking. Dit is een rechthoekige, kartonnen ver pakking met een inhoud van 1 liter. Om deze verpakking te kunnen vormen, vul len en sluiten heeft de N.V. „De Sierkan", in samenwerking met onder andere de Veza in Velsen, de M.C. Noord in Am sterdam en de Melco in Heiloo een blok- pakinstallatie aangeschaft met een capaci teit van 3000 literverpakkingen per uur. De prijs van de „Veralac", die met in gang van vandaag bij de meihandelaar verkrijgbaar zal zijn, bedraagt 54 cent per liter, hetgeen zes cent beneden de prijs van de gewone melk is. Bibliotheek. Alle afdelingen van de verenigde openbare bibliotheken Be verwijk-Heemskerk zijn op vrijdag 27 en zaterdag 28 december gesloten. Voor oude jaarsdag is de sluitingstijd gesteld op 16 uur. (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD In de gerefor meerde kerk aan de Koningsweg te Vel- sen-Noord is woensdagavond een wij dingsdienst gehouden. Het ruime kerkge bouw was zeer goed bezet. Voor het eigenlijke programma van deze avond klonk de openingszang over Kerstmis uit vele monden op. Ds. B. Wentsel, gereformeerd pre dikant te Beverwijk, begroette de aan wezigen, die vervolgens samen met het christelijk gemengd koor „Jehallelel". on der leiding van de heer M. Ros, „Stille Nacht" zongen. Het koor bracht, goed geharmoniseerd ondanks het geringe aan tal mannenstemmen, op voortreffelijke wijze „Stimmt unseren Gott" van J, Strauss ten gehore en vertolkte verder in deze bijeenkomst enkele oude kerstlie deren. Een tweetal kerstspelen werd door de Witte- en Rose-Klimroosclubs opge voerd, waarbij het jeugdkoor „De Zang vogels" een aandeel had in de zang, die tenslotte ook door allen en het koor werd aangevuld bij „Komt allen tezamen" Deze zang werd aan het orgel begelejd door de heer J. Pel, versterkt door de goed gespeelde trompet-partij van de heer Leen van Dijk. Mevrouw H. Visser-Ak kerman vertolkte de liturgische gedeelten en ds. Wentsel vond een aandachtig ge hoor in zijn meditatie over „Is het kerst feest een fabel uit de fabeltjeskrant?" Samenzang, koor, orgel en trompet zorg den voor een indrukwekkend slot met het „Ere zij God" in de volle kerk. Zo wordt het oude stuk van de Zee straat, dat onder het viaduct door wordt geleid, opgebroken. VELSEN Het college van burge meester en wethouders zal dit jaar geen Nieuwjaarsreceptie houden. Dit besluit doet echter niet af aan de gevoelens van B. en W. jegens de burgerij, reden waar om het college alle inwoners van de gemeente op andere wijze dan mondeling een gelukkig en voorspoedig Nieuwjaar toewenst. (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM. Onder bewaking mocht in oktober op een verlofdag een 28-jarige ter beschikking van de regering gestelde schilder vanuit „De Kruisberg" in Doetin- chem naar de bioscoop in Amsterdam. Hij ontsnapte echter aan de bewaking en zwierf in Amsterdam en Haarlem rond gedurende oktober en november. Om aan geld te komen, stal hij links en-rechts uit winkels. Woensdag stond de schilder terecht voor de Haarlemse politierechter. Hem waren maar enkele feiten uit een serie diefstallen ten laste gelegd. De officier van Justitie herinnerde aan het lange strafblad van de schilder en eiste zes maanden gevangenisstraf met aftrek. De raadsvrouwe van de schilder, mr. Van Cranenburgh-Taverne, vertelde dat haar cliënt het in „De Kruisberg" zo ontzettend naar vond, dat hij nog liever in de gevangenis zat. De politierechter veroordeelde de schil der tot vier maanden gevangenisstraf met aftrek. „Ik zal mij er met hand en tand tegen verzetten dat deze man voor Kerstmis vrijgelaten wordt", zei de officier van Justitie, mr. J. Schilder in de zaak van een 19-jarige Haarlemse magazijnbedien de. De jongeman had voor een vriend ƒ2700 verborgen die gestolen waren. Van dat bedrag kreeg de magazijnbediende zelf 500. Af en toe kwam de vriend geld halen. „Ik wist wel dat het gestolen was", gaf de jongeman toe, maar hij had eerst niet beseft dat hij zich aan een strafbaar feit schuldig maakte. De officier van Justitie eiste negen we ken, waarvan drie voorwaardelijk, met aftrek van voorarrest. De raadsman, mr. Doorenbos, noemde het geld verbergen „een stomme streek' en meende dat zijn cliënt al genoeg de schrik te pakken had van zijn verblijf in het huis van bewaring. De politierech ter veroordeelde de magazijnbediende conform de eis. Tweehonderd gulden boete en een 1 maand voorwaardelijke gevangenisstraf met drie jaar proeftijd kreeg een 24-jarige Haarlemse huisvrouw. Zij had tijdens werkzaamheden als werkster in verschil lende huizen chequeboekjes en een gou den armband weggenomen. Bij haar buren had zij een bedrag van I 500 gestolen. Ter zitting bleek dat de vrouw drie dagen nadat zij de dagvaar ding voor deze feiten had ontvangen, nog een zaklantaarn had gestolen in een huis waar zij werkte. De vrouw zei tot de diefstallen te zijn gekomen omdat zij nog schulden moest afbetalen van voor haar huwelijk. „De deurwaarder kwam met de drei ging van beslag en toen is zij in paniek geraakt", meende de raadsvrouwe mejuf frouw mr. E. Baanders. Van de zaklantaarn wist de raadsvrou we nog niets af, dat had haar cliënte haar niet verteld. Mr. Baanders pleitte voor een korte voorwaardelijke straf met een kortere proeftijd. De officier van Justitie had een boete van 300 en twee maanden voorwaarde lijke gevangenisstraf geëist. „Vindt u dat niet ontzettend hoog?", informeerde een 52-jarige caféhouder uit Haarlem bij de politierechter, toen hij de eis van de officier van Justitie had ge hoord van 150 boete wegens mishande ling. „Ontzettend gevaarlijk" was het ant woord van de politierechter, mr. H. J. M. Cokart, die de man voor het stompen op een oog van een cafébezoeker conform de eis veroordeelde. ADVERTENTIE films I VIER ARTSEN en twee professoren fungeerden als wetenschappelijke adviseurs ten behoeve van de Duitse voorlichtingsfilm „Helga", waarmee hedenavond het weekprogramma van City wordt ingezet. Met regisseur en scenarioschrijver Erich F. Bender trachten zij op deze manier de op groeiende jeugd, echtparen, ouders en opvoeders te bereiken, met de bedoe ling bij hen het geslachtelijk bewust zijn op te wekken. Voor zover een en ander dan nog niet aanwezig mocht zijn. De centrale figuur in deze film is Helga, een jonge vrouw die in ver wachting is en met haar beleeft het publiek alles wat een aanstaande moe der moet doen en laten voor zichzelf en het ongeboren kind. Dit alles over een periode van negen maanden, waarna de film met authentieke kleurenopnamen van de geboorte ein digt. JAMES STEWART en Dean Martin zijn vervolgens tot en met dinsdagavond de koene revolverhelden in „Bandelero", een fascinerende western, met een „naar kruitdamp ruikende spanning". Het is al lemaal begonnen om de beruchte Bishop bende, waarvan de leden bij hun pogin gen een bank te beroven de rijke landei genaar* Stone hebben gedood. De schur ken worden door sheriff Johnson gevan gen genomen en prompt tot de strop ver oordeeld. DE BEUL CRIMES verkondigt daarop overal met trots dat hij op weg is het kwartet bandieten op te hangen, hetgeen voor Mace Bishop (James Stewart) een gerede aanleiding is hem te overvallen en zich vervolgens als beul verkleed naar het galgenveld te begeven. Hij legt de veroordeelden hier een strop om de hals. maar weet daarbij zijn broer Dee (Dean Martin) een pistool in handen te spelen dat gretig wordt benut om zich allen snel uit de voeten te maken. Gedurende deze vlucht zetten zij hun schurkenstre ken voort, waarbij Dee echter in contact komt met een bekoorlijke weduwe (Ra quel Welch), waarop hij besluit een nieuw leven te beginnen. Dit blijkt voor hem evenwel niet meer mogelijk te zijn, maar in het eindgevecht sterven beide broers tenslotte toch weer aan de zijde van het recht. CLIFF RICHARD en „The Shadows' zullen onderwijl zondagmiddag met ver eende krachten de liefhebbers van de swing in hun kleurige musical „Mini, mini!, hip, hip!" bieden wat van hen mag worden verwacht, namelijk vrolijke va- kan tieavonturen in een zonnig Spanje. EEN NIEUWE avonturenfilm over de sinistere én exotische wereld van China „De hel van Macao", waarin het pu bliek de helden kan volgen op hun weg langs en door pagodes, speelbanken en striptease-tenten. Dit alles bij een jacht op leven en dood naar een medaillon van drieduizend jaar oud, dat de geheimen verbergt van een fabelachtige schat, na gelaten door een schatrijke keizer-dynas- tie. Voldoende ingrediënten voor een even spannend als enerverend verhaal, dat hier van vrijdag- tot en met zondagavond zal worden vertoond. ZONDAGMIDDAG WORDT HET witte doek voor de variatie beheerst door Rock Hudson en Piper Laurie in het Oosterse sprookje „Het gouden zwaard". Rock speelt hierin de jongeman Haroen, die naar Bagdad komt om de dood van zijn vader te wreken en daar Piper Laurie ontmoet in de gedaante van prinses Khairoezan, de dochter van een kalief en speelbal van hofintriges. Haroen heeft zioh onderweg voorzien van een zwaard, dat het „Gouden Zwaard" van Damas cus blijkt te zijn en met zijn toverkracht talrijke goede diensten bewijst bij de el kaar snel opvolgende avonturen. DIT THEATER vertoont van zondag tot en met dinsdag de bijzonder griezelige thriller „Wacht tot 't donker wordt", met Audrey Hepburn in de hoofdrol en haar ex-echtgenoot Mel Ferrer als produktie- leider. Psychologen mogen uitmaken of dit laatste samenzijn in de studio van het onafscheidelijk echtpaar van invloed is ge-1 weest op de inhoud van de film, waarin Audrey het slachtoffer is van een stelletje sadistische boeven, dat in haar flat een I speurtocht wil houden naar een speel goedpop, die verdovende middelen moet bevatten. WAAR AUDREY in „Wait until dark" bovendien blind is en tijdelijk alleen gela ten door haar man, komt voor haar neer een tergend samenzijn met de voor niets terugdeinzende gangsters, wier bedoelin gen eerst langzaam tot haar doordringen. In zijn soort is deze film een knap be dacht en niet onverdienstelijk uitgewerk te griezelfilm, die tegen het einde terwil- le van een hoogtepunt te nadrukkelijk bloederig en grand guignol-achtig wordt, maar die na zoveel spanning te hebben op geroepen ook bijna wel is gedwongen naar krachtige middelen te grijpen om tot een passende climax te geraken. DEZE VOORTREFFELIJKE thriller was dan reeds van donderdag tot en met zaterdag voorafgegaan door „Spionage- centrum Marakesh", het verhaal van een niets ontziende strijd tussen internationale spionnen. In de nachtvoorstelling van zaterdag vervolgens „De slachter van Baltimore", een opeenhoping van macabe re taferelen en een reeks van in de titel beloofde slachtingen, waarbij de sa dist aan het slot zijn verdiende trekken thuis krijgt. Zondagmiddag in de eerste matinee tenslotte „Noodlanding in de frontlinie" opnieuw een oorlogsfilm, waar in wordt gevochten tot de laatste man. Dean Martin en James Stewart als koene revolverhelden in de western „Bandolero", die tot en met dinsdag in City zal worden vertoond. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. In Haarlem is opgericht de „Vereniging tot Bevordering en In standhouding van Examens voor Be drijfstypisten in samenwerking tussen be drijfsleven en onderwijs", in het kort aan te duiden met „Vereniging Examens Be drijfstypisten". Het oprichten van de nieuwe vereniging is het resultaat van een langdurige voor bereiding door een type-studiecommissie die in 1961 werd ingesteld door de Neder- landsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Het doel van de vereniging is, door een in te stellen examen „Bedrijfs- typist", het bedrijfsleven de garantie te geven dat personen die dit diploma heb ben verworven het bewijs van vakbe kwaamheid hebben afgelegd. De garantie houdt in, dat type-exa mens onder behoorlijk toezicht worden af genomen en diploma's volgens objectie ve maatstaven zullen worden toegekend. Een curatorium, dat tot taak zal heb ben het bestuur van advies te dienen en bij te staan, zal worden benoemd door de Nederlandsche Maatschappij voor Nij verheid en Handel. De vereniging wier ledental bestaat uit een aantal grote verenigingen op het gebied van het type-onderwijs en die open staat voor deelname van andere vereni gingen is voornemens met het nieuw ingestelde examen zelf de zo nodige sa nering in het type-onderwijs tot stand te brengen. ER BLIJKT BIJ het Nederlandse bios cooppubliek 'n hernieuwde belangstelling te zijn ontstaan voor „Spartacus", welke film dikwijls wordt beschouwd als een der grootste spektakelstukken sinds het be staan van de cinematografie. Voorts werd deze in de pers gekwalificeerd als adembenemend, verpletterend, bezield en groots, boeiend en genuanceerd. Ook al omdat de hoofdrollen hierin worden ver vuld door sterren van het eerste plan als Kirk Douglas, Laurence Olivier, Tony Cur tis, Charles Laughton, Peter Ustinov en vele, vele anderen. De directie van Luxor heeft op deze belangstelling ingehaakt, zodat „Spartacus" hier tot en met dins dag opnieuw zal worden vertoond. Alleen in de eerste matinee van zondag wordt deze serie even onderbroken voor „Ali Baba en de veertig rovers", het bekende Oosterse sprookje, op fleurige en amu sante wijze verfilmd. DE EERSTE FILM waarmee dit ge restaureerde theater verleden week offi cieel werd geopend, „Bertrand in ont roerend goed" met Louis de Funès, blijkt een bijzonder gelukkige greep te zijn ge weest, want de belangstelling hiervoor in Heemskerk en omgeving is zo groot ge bleken, dat de directie deze kostelijke klucht tot en met maandag heeft gepro longeerd. Onderwijl en ter wille van de variatie worden in de beide matinee's van zondag twee films van zeer uiteenlopende inhoud vertoond, namelijk eerst „Macis- te, zoon van Hercules" en direct daarop de oorlogsfilm „Straaljagers in de aan val". Kennemerlaan 63 - Tel. 14781 GEBOREN: Johannes C. F. z. v. C. W. van Lieshout en P. Glorie; Karin d. v. P. F. van Gelderen en C, H. J- Tambach; Martine d. v. P. Modderman en T. Wes terkamp; Paul J. H. z. v. H. Stoel en H. M. van der Koelen; Edwin z. v. J. Post- huma en G. Sleeuwits; Miranda J. P. d. v. G. M. Schut en G- P. Kuijper; Eve line d. v. H. A. G. Leuring en W. C- de Vos; Maria d. v. J. Louw en G. M. A. Dolman; Robert K. en Barend z. v. B. van der Kolk en C. C. Haasnoot; Jo hanna A. C. d. v. H. J. J. Klous en J- M. van Kaam; Erwin C. W. z. v. P. F. M. Heijne en M. M. E. Bleeker; Rudolfus P. M- z. v. P. M. Oorthuijsen en J. H. M. Bleyendaal; Jolanda M. d. v. S. Weel en M. Gonzales Canos. ONDERTROUWD: Sijbrand A. Alsema en Johanna van der Vlugt; Johannes A. J. Visser en Hendrica G. Eijking; Arie W. Schoehuijs en Margaretha J. P. de Ruij- ter; Robert F. Brounne en Anna E. M. Gooijer; Antonius P. J. Koomen en Cor nelia M. L. de Wit; Nicola G. Rosa en Agatha C- de Roode; Johannes Duin en Margriet Keijzer. GETROUWD: Lodevicus M. Radema ker en Elisabeth H. A. van der Hulst; Hendricus J. C. Diemeer en Theodora J. de Pagter; Gerardus Zonneveld en Dirk je Bakkum; Johannes J. A. Metselaar en Cornelia M- van Roon; Johannes Tiebie en Elisabeth M. J. Duineveld; Simon Baas en Louise B. J. Raas; Rudlof A. van Lieshout en Jitske Weerman; Hermanus de Boer en Jacoba M. P. Duin; Kos Bod- deke en Johanna M. Tuijn; Engel Post- huma en Greta van Eldik; Theodorus J. Groot en Adriana J. C. Zonneveld; Nico- laas J. A. Neele en Helena M. J. Henne- man. OVERLEDEN: Marinus J. G. Teeuwen -3 jaar; Johannes M. Balen, 79 jaar'- Arendma Bouwhuis, 85 jaar; Johanna H Wolterman, 77 jaar. ADVERTENTIE ook zonder afspraak bent U welkom in onze nieuwe salon. Dameskapsalon

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 7