Tilburgse textielarbeider won kwart miljoen bij gratis deelname sporttoto Fighting Mack -wegens ziekte - niet in de ring i L Beroering rond Harry Steevens Rini van Bracht leider van de driebanden-elite vertrek van HAARLEM-EINDHOVEN Houtkoper staat bij Haarlem in het doel Tennisploeg VS favoriet voor veroveren Davis Cup TON VISSERS: „PERSOONLIJKE BELEDIGING" ARBITER MOEST VERVANGEN WORDEN Caballero-ploeg Weer een nederlaag damesvolley Selectiestri jd schaatsen MRAZ EN PRINS SPELEN MET MVV MEE TEGEN TELSTAR Dorpmans vervangt arbiter Boogaerts Bronkers speelt niet mee bij FC Twente Bij afgelasting: Haarlem-Ajax 13 f ZATERDAG 21 DECEMBER 1968 Badmintonprogramma Vleeming geschorst (Van een medewerker) TILBURG De 46-jarige Tilburg- e textielarbeiders C. van Rooy is deze week winnaar geworden van de sport- .oto. Hij won de ongedeelde hoofd- arijs van 265.000 gulden. Het gezin 7an Rooy bewoont een gemeentewo ning aan de Tilburgse Ampèrestraat 10. Het bestaat uit vader, moeder en vier kinderen. Het winnen van de ongedeelde hoofd prijs in de sporttoto vloeide voort uit sen andere prijsvraag, waarin hij met zijn lot het recht verwierf twaalf we ten achtereen gratis deel te nemen ïan de sporttoto. De eerste de beste keer viel hij ook daar in de prijzen. Door het juist invullen van de tweede kolom werd hij een vermogend man. Over de besteding van het geld liet de publiciteitsschuwe heer Van Rooy zich gisteren niet uit. Toen uit Den Haag zijn geluk werd bevestigd, wil de hij pas geloven winnaar te zijn ge worden van de voetbalpool. Het ligt in de bedoeling van de heer Van Rooy zijn werkkring aan te houden. Hij is donateur en fervent supporter van de Tilburge voetbalvereniging Longa. Overigens heeft de winnaar nog elf kansen opnieuw gratis een prijs in de sporttoto te winnen BOLOGNA. De Europese bokskam pioen in het weltergewicht Fighting Mack van de Nederlandse Antillen zal 26 de cember wegens ziekte niet kunnen uit komen tegen de Italiaan Silvano Berti- ni. Promotor Rino Baldazzi heeft meege deeld een telegram te hebben ontvangen dat Fighting Mack niet kan komen voor het titelgevecht. De Europese boksbond is van de ziekte van Fighting Mack op de hoogte gesteld. Baldazzi verklaarde dat hij wacht op nadere berichten om een nieuwe datum voor het gevecht vast te stellen. HAARLEM. Het badmintonprogram ma voor het weekend is: Hoofdklasse: t GoirkeRagazzi, Drop ShotDuinwijck 2, HBC '57Victoria, Duinwijck 1Haarlem. Eerste klasse, afdeling 1: PI. Rackets Duinwijck 3, EindhovenBCH, Amstel- stadDrop Shot 2, VenloIduna. Afde ling 2: Duinwijck 4Venlo 2, Velsen 1 Vijfsluizen, Haarlem 2MVÓ 1, S'oter- meerDe Kortenaer. Tweede klasse, afdeling 3: Hilversum 2Slotermeer 2, HBVDuinwijck 5, ShellVelsen 2, Haarlem 3Amstelstad 2. Afdeling 4: Vijfsluizen 2Haarlem 4, ABCDDES, De Kortenaer 2Mariahoe- ve 1, Veglo 1Drop Shot 3. Derde klasse, afdeling 7: Duinwijck 7 HBC. Afdeling 8: Haarlem 5US. Toen alles nog pais en vree leek tussen Willem U's ploegleider Ton Vissers (juichend, rechts) en Harry Steevens. Dat was in september bij de Amstel Gold-race, toen Steevens de eindsprint won in zijn woonplaats Elsloo. r (Van onze sportredactie) HAARLEM Harry Steevens' ver trek bij Willem-IIGazelle (waar van wy gisteren melding maakten) heeft bij deze wielerformatie grote beroering gewekt. Ploegleider Ton Vissers ziet één van zijn grote troeven voor de Tour de France naar Cabal- lero vertrekken. „De wijze waarop Harry my in de steek laat, vat ik als een persoonlijke belediging op. Ik heb hem geholpen waar maar ik kon. Ik heb bergen op hem gebouwd. Nu plant hij mij figuurlijk gesproken een mes in de rug", aldus Vissers, sedert kort een zeer kostbaar landhuis bewonend in Oisterwijk. Manager Frans van den Emden van Caballero: „Harry heeft al lang geleden bij ons geïnformeerd of het mogelijk was om by ons terug te komen. Tijdens het seizoen al. Ik heb toen gezegd: als je vrij bent kom je maar eens praten. Dat is gebeurd. Ik heb me in het ge heel niet bemoeid met de contractuele situatie SteevensWilem II. Ik had een plaats open voor hem. Dat wel. Wanneer Steevens niet ja gezegd had, zou Pijnen een kansje hebben gehad op die plaats". Pijnen heeft dus prak tisch geen kans meer op een plaats bij Caballero. Hij stelde dergelijke hoge eisen, dat noch Wilem IIGazelle noch Cabellero er op die voorwaarden iets voor voelt om Pijnen in dienst te nemen. Bij Willem II neemt men het Steevens kwalijk, dat hij gebruik heeft gemaakt van een nalatigheid of noem het goede- trouw van Willem II. Harry wist, dat hij contractueel aan Willem II verbonden zou zijn, als men hem vóór 1 december een brief met de verklaring, dat hij ook in 1969 voor de ploeg zou rijden, zou stu ren. Willem II deed dat niet. Ton Vissers: op 26 november zou er een groepsfoto worden gemaakt. Zakelijk leider Oepts had op die dag de bewuste brief voor Steevens op zak. Harry was echter op huwelijksreis. Na 1 december belde wel Henk Steevens, Harry's zaakwaarnemer, op om salarisverhoging te vragen. 10.000 meer. Harry had al een contract van 20.000 per jaar". Henk Steevens: „Harry werd op 6 no vember verzocht zijn fietsen naar de fa briek te sturen. Een normale zaak. Op 15 november kreeg hij het verzoek op 26 november zijn wielerkleding in te leve ren. Dat vond ik vreemd. In die dagen ontstond het contact met Caballero". Willem II wilde de 10.000 meer, in de gegeven omstandigheden, niet betalen. Vissers: „Het kleine administratieve ver zuim werd gebruikt om bij ons die sala risverhoging te krijgen. Daar trapten we niet in. Bovendien was Henk Steevens geïnteresseerd in het baantje van assi stent-ploegleider. Ik wil hem niet heb ben". Volgens Ton Vissers hebben Krekels en Steevens ook eisen gesteld over het programma, dat ze in het komende sei zoen zullen rijden. Frans van den En den: „Daar klopt niets van. We hebben niet over het programma gesproken. Harry wilde dolgraag bij ons in de ploeg terugkomen. Hij wilde onder de druk van Post en Van Looy, de twee kopmannen bij Willem n uit. Bovendien beviel hem de blokvorming van Nederlanders en Belgen niet in de équipe". (Van onze sportredactie) ALKMAAR. De jeugdige Brabander Rini van Bracht heeft voor een verras sende ontwikkeling van de strijd om het Nederlands kampioenschap ereklasse driebanden gezorgd. Nadat hij 's mid dags al in een uitstekende partij tegen Wim Soeterboek voor een partij had ge zorgd, die hem en zijn tegenstander de waardering van de vele toeschouwers op leverde het prachtige duel leverde een remise op versloeg Van Bracht gis teravond Broekhuizen. En aangezien Doggen van de steeds beter op dreef ko mende Soeterboek verloor en Popeyus een nederlaag leed tegen de ineens weer superieur biljartende De Ruyter moest incasseren, kreeg Van Bracht alleen de leiding met een voorsprong van één punt. De organisatoren van het kampioen schap hebben de arbitrale wind niet meegehad tijdens de eerste drie ronden. Gistermiddag bleek de vervanging nood zakelijk van een van de arbiters, die er niet in geslaagd was het peil te bereiken, waarop men moet staan om biljart duels te leiden in nationale ereklasse kampioenschappen. Drie banden-arbitrage is nu eenmaal heel iets anders dan kader-„tellerij" en degenen, die verantwoordelijk zijn voor het aanstellen van de arbiters hadden daaraan moeten denken. De spelers mo gen echter hun teleurstellende spel niet geheel wijten aan deze arbitrale tekort komingen. Gisteren bleven de prestaties in de middagseance ver beneden het aanvaardbare ereklassespel. Alleen Van Bracht en Soeterboek maakten daarop een uitzondering. Zij brachten met hun felle onderlinge gevecht de sfeer in de biljartzaal, die tijdens de andere par tijen ontbroken had, terug. In die andere partijen bleven Jan Dog gen en Herman Popeyus toen nog onge slagen. Hun algemeen gemiddelde zakte echter beduidend. Doggen, die tegen ve teraan Broekhuizen na een aanvankelijk uitstekende start slechts heel moeizaam de finish kon bereiken, bleef vijf caram boles voor de Arnhemmer en had niet minder dan 82 beurten nodig om de 60 caramboles bijeen te stoten. In de eind- Rini van Bracht ADVERTENTIE Twee doelverdedigers maken morgen hun debuut bij een nieuwe vereniging in de wedstrijd Bii HAARLEM staat de van DE VOLEWIJCKERS overgenomen doelman Hout- kóoper onder de lat en bij EINDHOVEN (dat zich in de tweede transferperiode ook nog versterkte met Jef Brüll van FSC) keeper Pinckers, die voorheen bij RODA JC triomfen vierde enbijna bij HAARLEM terecht was gekomen. Dat alleen al maakt deze wedstrijd, waarin de roodbroeken hun mooie positie op de ranglijst stellig hardnekkig zullen verdedigen, extra attractief. Daarom: tot zondag half drie aan de Jan Gijzenvaart Bij algehele afgelasting van het betaalde voetbal speelt Haarlem thuis tegen een compleet Ajax.. fase bleek Broekhuizen toch weer over te weinig uithoudingsvermogen te be schikken om door te stoten. Hij hield Doggen bij tot 52-53, maar daarna liep de Brabander met een 3 en een 4 ineens naar de finish. Herman Popeyus had tegen Lorist „slechts" 73 beurten nodig, maar wie de partij gezien heeft, kan zich indenken, dat Popeyus heel wat eerder de 60 ca ramboles had kunnen vergaren. Hij miste diverse makkelijke stootbeelden en be vestigde de algemene indruk, dat er door de spelers over de zgn. makkelijke figu ren te licht wordt gedacht. Brosens behaalde zijn eeerste overwin ningen. Hij deed dat tegen Henny de Ruyter, die daardoor alle illusies kon be graven, en Lorist, de zwakste man van het toernooi. Soeterboek heeft lange tijd de beste kansen gehad op de overwinning tegen Van Bracht, maar Van Bracht kwam na een 37-47-achterstand zo fel opzetten dat hij toch nog het eerst de 60 bereikte De 19-jarige Brabander is geen speler, die vaak de handen op elkaar krijgt van de toeschouwers. Zijn spel is niet spec taculair, maar wel degelijk. De opzet is veelbelovend. Hij werkte tegen Soeter boek een achterstand van 10 caramboles in de eindfase weg, waarbij hij o.a. se ries produceerde van tweemaal een tweemaal een 3, een 5 en een slotduo dat er wezen mocht. Broekhuizen 55 82 4 0.670 Doggen 60 82 4 0.731 Van Bracht 60 70 5 0.857 Soeterboek 60 70 5 0.857 Lorist 42 73 6 0.575 Popeyus 60 73 5 0.821 Brosens 60 89 5 0.674 De Ruyter 57 89 4 0.640 Soeterboek 60 69 5 0.869 Doggen 57 69 7 0.826 Van Bracht 60 67 7 0.895 Broekhuizen 43 67 6 0.641 De Ruyter 60 61 8 0.983 Popeyus 43 61 5 0.704 Brosens 60 81 4 0.740 Lorist 57 81 6 0.703 De stand na de vierde ronde luidt: (resp matchpunten, hoogste serie, alge meen gemiddelde) 1. Van Bracht 7 7 0.866 2. Doggen 6 7 0.861 3. Popeyus 6 6 0.802 4. Soeterboek 5 7 0.822 5. Brosens 4 9 0.769 6. De Ruyter 2 8 0.751 7. Broekhuizen 2 7 0.742 8. Lorist 0 7 0.637 HAARLEM Met de komst van Harry Steevens ziet de Caballero- profploeg, die twintig man telt, er als volgt uit: Van der Horst, Koel, Kre kels, Lykke, Eugen, Kosten, De Groot, Van Midden, Schuuring, Rentmeester, Duyndam, Den Hartog, Wim en John Schepers, Huub en Jan Harings, Zoon- tjens, Vianen, Steevens en men mag ïannemen, dat hij bijtekent De Wit. Manager is Frans van den Enden, ploegleider Gé Peters, mecaniciën lohn Krijnen, soigneur Sjeng Collard, an bij de amateurs mecaniciën Ton Hofland en verzorger Frans Koek. VLODROP. - Het Hongaarse dames- volleybaReam is gisteravond voor de derde keer te sterk gebleken voor het Ne derlandse team. In Vlodrop verloren de Nederlandse dames met 1-3 (7-13 4-15 15-13 15-9). De Hongaarse dames, die 15 uur per week trainen, overtroffen Nederland vooral wat betreft individuele baltech niek en snelheid, waarmee de aanvallen werden opgebouwd. Het tempo lag voor de ploeg van Johan van der Haar te hoog en in de tweede set werd de strijd een demonstratie. Keer op keer blokkeerden de Nederlandse meisjes de Hongaarse aanvallen te laat. In de derde set sloeg Nederland even terug en behaalde tegen een rustiger spelend Hongarije een over winning met 15-13. Meer dan deze set stonden de Hongaarse dames echter niet toe. HEERENVEEN In Heerenveen zijn gisteren bij krachtige zuidenwind selec tiewedstrijden gehouden, waaraan niet deelgenomen werd door leden van de kernploegen. Deze spaarden zich voor de- wedstrijden van dit weekeinde. De resultaten waren: dames (500 meter, 3000 meter en totaal klassement): 1. Trijntje Rep (Oostzaan) 50,4 sec., 5.58,4, 110.133; 2. Doetie Schilstra (IJlst) 51,3, 5.55,5, 110.550; 3. Sietske Veenstra (Hou- tigehage) 51,9, 5.53,6, 110.833; 4. Nel Visser (Heerenveen) 52.0, 5.55,3, 111.217; 5. Els Vermeulen (Amsterd.) 52,2, 5.57,9, 111.850. Heren: (500, 5000 meter en totaal klasse ment): 1. Piet Vink (Middenlie) 45,3, 8.22,3, 95.530; 2. Eric Beets (Amsterdam) 43,9, 8.46,3, 96.530; 3. Henk van Helden (Hee renveen) 44,5, 8.40,4, 96.540; 4. Eppie Blee- ker (Wolvega) 44,4, 8.44,1, 96.810; 5. Piet de Rijke (Nagele) 45,1, 8.38,5, 96.950. Wat de Tour-plannen betreft: Willem n zegt al definitief ingeschreven te zijn door de Tour-organisatie. Bij Caballero wijst men er op, dat de inschrijving voor de Tour pas enkele weken geopend is. Men heeft een brief ontvangen, dat men bij goede resultaten van de ploeg in het voorjaar ook voor de Tour in aan merking komt. De definitieve selectie is pas in mei. „Dat werkt stimulerend voor onze renners", zo zegt Van den En den, „om in de voorjaarsklassiekers naam te maken. We hebben bovendien een nieuwe honoreringssysteem. De cou reurs kunnen bij ons goed verdienen, als ze goede prestaties leveren". Het ligt in de bedoeling van Caballero om in fe bruari in een trainingskamp te gaan in het Limburgse Terbleijt. Mocht het slecht weer zijn dan zoekt men warmere streken op. Willem II betrekt in februari een trainigskamp in Italië, bij Salo. De formatie (met de nieuwe aanwinsten" Dolman, Van der Vleuten en Haast) van Willem II zal op 20 januari in Gemert worden gepresenteerd. (Van onze correspondent) ARNHEM De NEC-er Henk Vlee ming die zondag tijdens de wedstrijd in Enschede tegen F.C. Twente in het boek je ging van arbiter Van Gemert, is voor twee wedstrijden geschorst. (Van onze sportredactie) HAARLEM Houtkoper, de doel man, die Haarlem in de tweede transferperiode van De Volewijckers overnam, zal zondag zijn debuut ma ken by zijn nieuwe vereniging. Hij is opgesteld in de plaats van Van Ber gen, de reserve-doelman, die in de afgelopen weken plaatsvervanger was voor de geblesseerd geraakte Boomgaard. Haarlem ontvangt zon dag Eindhoven, dat eveneens over een nieuwe doelman beschikt. Het is Pinckers, die bij Haarlem ook op de lijst van gegadigden heeft gestaan. De wedstrijd HaarlemEindhoven is de enige ontmoeting in Kennemer- Iand. Telstar speelt een uitwedstrijd tegen MVV, dat de nieuwelingen Mraz en Prins heeft opgesteld. EDO trekt naar Velox en RCH krijgt het moeilijk hij FC Den Bosch. Haarlems opstelling is op de wijziging van doelverdediger na hetzelfde als vo rige week. Houtkoper; Wentink, Peijs, Peters en Van Duffelen; Kruyer en Fransz; Lefering, Couperus, Hoeben en Van Sloten. Eindhoven heeft behalve Pinckers ook Jef Brüll aangetrokken. Hij is ter assistentie van de verdediging. De opstelling van Eindhoven is: Pinckers; Arendse, Bloemers, Brüll, Van Dorst; Theunisse en Kooiman; We gers, Derks, Brouns en De Bie. Telstar heeft geen wijzigingen aange bracht in de ploeg, zoals die vorige week op knappe wijze Feijenoord een gelijk spel afdwong. Tegen MVV zal opnieuw het zwaartepunt op de defensieve taak komen te liggen, aangezien een punten verdeling in Maastricht ook als verdiens- DEN HAAG FeijenoordFC Twen te, de topper uit de eredivisie van zondag zal niet worden geleid door scheidsrech ter Boogaerts. Hij heeft zich wegens ziek te moeten afmelden. Hij zal worden ver vangen door de heer Dorpmans. DEN HAAG Amerika is veruit 'avoriet voor het winnen van de 58ste :hallenge-round van de Davis-Cup, die van 26 t.m. 28 december in Adelaide wordt gehouden. De Amerikanen Ar thur Ashe, Bob Lutz, Stan Smith en Charles Pasarell hebben dit jaar veel betere uitslagen geboekt dan het team </an bekerhouder Australië met Bill Bowrey, Ray Ruffels en Dick Crealy. Australië heeft de gehele eerste spe lersgarnituur, die in het verleden het dand regeerde, verloren aan het pro- fesionalisme. De beste Amerikaan is de 25-jarige uitenant in het Amerikaanse lger Ar thur Ashe, die dit jaar tot de laatste vier van Wimbledon behoorde en la ter door een zege in de finale op Tom Dkker kampioen werd van Amerika. De kans bestaat, dat op het laatste moment ook Clark Graebner nog in ie Amerikaanse ploeg wordt opgeno men. De gebrilde Amerikaan stelde in de interzonefinale tegen India te leur. Hij heeft daarna enige tijd rust genomen en is op eigen gelegenheid naar Australië gekomen. Daar versloeg hij allereerst Stan Smith en donder dag ook Charles Pasarell (7-5, 12-10). Deze overwinningen zullen wellicht enige indruk maken op de Amerikaan se Davis Cupaanvoerder Donald Dell. Sinds 1900, toen voor de eerste maal werd gestreden om de Davis Cup, heeft Australië 24 maal de beker ge wonnen en de Verenigde Staten 19 maal. In de challenge-round stonden Australië en de Verenigde Staten tot dusverre 26 maal tegenover elkaar. Van deze ontmoetingen werden er 12 door de Verenigde Staten en 14 door Australië gewonnen. (Van onze sportredactie) HAARLEM Rijvers heeft Jan Bronkers niet opgesteld voor de wed strijd die FC Twente zondag tegen Feijenoord speelt. Hij heeft deze cen trale verdediger vervangen door Jan 'euring, doorgaans aanvalsspits bij Twente. Jeuring speelde ook zondag in de verdediging; toen echter op de plaats van de zieke Huve, die nu weer hersteld is. In de voorhoede werd Heskamp een goede vervanger voor Jeuring. Hij speelt ook zondag. Feijenoord, dat in tegenstelling tot Twente wel in een trainingskamp ging (Zeist), nam Samardzic niet in de se lectie op. Wel Theuns. Overigens ging trainer Peeters gisteren niet mee naar Zeist, omdat hij met griep in bed lag, thuis in Rijswijk. De vermoedelijke opstellingen van Feijenoord en Twente zijn: Pieters Graafland; Romeyn, Laseroms, Is rael, Veldhoen; Wery en Jansen; Kindvall, Geels, Van Hanegem en Moulijn. Schrijvers; De Vries; Drost, Huve, Jeuring en Ten Donkelaar; Achterberg en Houwaart; Van Dijk, Heskamp en Pahlplatz. telijk geldt. Zeker nu MW in de Tsjech Mraz zijn nieuwe schutter meent te heb ben gevonden. Prins is eveneens een nieuweling in het MVV-kamp. Hoenen en Nemes hebben het veld geruimd. De opstelling van Telstar is: Van der Meeren; Van Essen, Geestman, Althoff en Van Egmond; Van Son en Fens; Bond Theunissen, De Wit en Clement. MW speelt met: Körver; Senden, Pleumee- kers, Herben en Brassé; Druyts en Bon- frère; Geurten, Marz, Brokamp en Prins. RCH ontmoet in Den Bosch de forma tie van Tap, die er vanuit gaat, dat RCH op een gelijkspel zal spelen. Dat gebeurt met een ploeg, waarin Mooy nog de ver vanger van De Goede is. Het team on derging geen wijzigingen. Bes; Driessen, Villerius, Van Doesselaar, Croes; Olden- ziel en Neeskens; Smit, Pas, Mooy en Meyer FC Den Bosch heeft zorgen over Verhagen en Ad Graaumans. Verhagen zal waarschijnlijk weer spelen, Ad Graaumans nog niet. Een broer van hem in de achterhoede wel. De opstelling is: Van Straaten; Passon Netten, Schuurman en Graaumans; Van Hel- voirt en Wolbers; Mulders, Verhagen, NN en NN. EDO zal in staat moeten zijn om Velox twee punten afhandig te maken. In Utrecht moet dat dan gelukken aan de volgende formatie: Amama; Van der Zon, Maas, Nijssen en Breeuwer; Van der Putten en Spiers; Hendriks, Bosdijk, Slisser en Blum. HAARLEM. Wanneer het gehele programma van het betaalde voetbal zou worden afgelast speelt Haarlem op het Haarlem-terrein een vriendschappelijke wedstrijd tegen het volledige eerste elf tal van Ajax. Dit is Haarlem overeenge komen met de landskampioen.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 13