Okker was dicht bij ontluistering IK GAF ER NA DIE TWEE SETS ACHTER GEEN CENT MEER VOOR Wimbledon in cijfers Nederlandse deelneemsters allemaal al uit de strijd Leo Proost weer oppermachtig in Grote Prijs van Amsterdam r KIMMAN OPEL SERVICE I HAARLEM NOORD Lodewijkx en Van Dongen ontvluchtten TT-centrum Karei Vesters tekende voor Haarlem Sportprogramma voor het komende weekeinde DUINDIGT GROTE PRIJS LAGE LANDEN McCall wil geen damesprofs meer Van Bergen en Meijer vertrokken Nelis Bisschop overleden Binkhorst bleef op zevende plaats in Kieler Woche Sijbrands alleen aan de leiding GRATIS TOEGANG VRIJDAG 27 JUNI 1969 Herstel Uitgeschakeld Rosewall WIJ OPENEN OP 1 JULI ONZE NIEUWE VESTIGING IN: ZAANENSTRAAT 22 TELEFOON 26 0816 KIMMAN's AUTOBEDRIJVEN N.V. OPEL DEALER VOOR HAARLEM EN OMGEVING UrLL utALtn vuun n mmrx i_c.m tn umutvmu RENBAAN WASSENAAR zaterdag 28 drie zondag 29 één uur DER vrijdag 4 juli half vijf woensdag 9 juli half vijf F redericks-Camacho goed voor 106 runs HONKBAL l (Van onze speciale verslaggever) WIMBLEDON Tom Okker heeft de adem van de ontluistering op het centrecourt van Wimbledon donder dagmiddag in de nek gevoeld. Bijna was de draad, die bijna elke speler in dit enerverende wereldtoernooi slechts zeer broos verbindt met de volgende ronde, wreed en vroegtijdig verbroken door de 30-jarige Ameri kaan Ron Holmberg. Okker redde zich nog uit een achterstand van twee sets (36, 26) in vijf sets (61, 64, 62) na ook nog in de vierde set spitsroeden te hebben gelopen tot 44. Okker, een tijd later ontspannen en opgelucht commentariërend: „Nee, ik gaf er na die twee sets achter ook geen cent meer voor. Ik heb me toen alleen nog staande kunnen houden met de gedachte aan Laver, die het gisteren ook nog na een dergelijke achterstand had gered". Een aanwijs bare reden voor deze dreigende nederlaag? „Ja, hij sloeg zo goed, hè. Hij speelt zeer gemakkelijk en legt de hal neer waar hij wil. Ook had-ie lelijk met die uitstekende lobs, mijn aanval werd ver- me waardoor stoord". Okker zoekt overigens ook de schuld bij zichzelf. „Met mijn service ging het weer niet best soms. Ik heb nogal wat dubbele fouten geslagen, geloof ik, en mijn tweede service kwam nog wel eens niet diep genoeg. Ik vond die baan nogal hard, waardoor de bal veel hoger op springt dan bijvoorbeeld op Queens. Dat was een van de redenen waarom het ook met m'n backhand niet wilde. Ik ben hem toen maar gaan „tjippen" (waarmee hij slicen bedoelt). „En daar had ik meer succes mee. Ik kreeg goed de schrik dat het mis zou gaan, toen ik meteen al in die tweede set mijn service verloor. Zoef, zoef, vier winners, vloog hij langs me heen. Misschien dat hij tenslotte moe is geworden. Of te nerveus. Ik weet dat hij dat wordt als hij voor staat". Okker, die tijdens de partij nogal eens zijn neus snoot in een groot servet, schoof zijn vrij matige spel overigens niet af op zijn verkoudheid. „Nee, daar heb ik toch niet veel last van gehad". Op dat moment kwam de Spaanse prof Gimeno voorbij, die Tom begroette met: „ha, flying Dutchman". Waarop de droge opmerking van onze landgenoot: „ja, ik was bijna de lucht ingevlogen". Het volgepakte centrecourt heeft bijna twee uur in spanning gezeten over het uiteindelijke welvaren van Okker, die zich meteen al zijn eerste servicegame zag ontrukt door de feilloze plaatsingen van de reeds kaalhoofdige Amerikaan. Holmberg, nummer vijf in de Verenigde Staten en sinds kort profspeler geworden in Okkers groep, nadat hij enkele jaren tennisleraar was geweest, volleerde ver bluffend gemakkelijk en joeg zijn harde, vlakke service meestal naar de kwetsba re backhandhoek van zijn tegenstander. Okker dreigde vooral op deze machteloze „achterhand" zijn partij te verliezen. De snel verloren eerste servicegame ook in de tweede set knakte volledig zijn zelfvertrouwen. Holmberg daarente gen verzamelde nu en dan lovegames, onder meer door twee dubbele fouten van Okker in één game (1-4) en door diens volkomen falende backhand, die hij bovendien niet vermocht te ontlasten, omdat hij verzuimde de lob in te scha kelen. Holmberg had er slechts ruim een half uur voor nodig om zijn tegenstander de twee eerste sets uit handen te slaan. Het was nauwelijks te verwachten dat Okker zich nog uit deze netelige positie zou weten te redden. Okkers vrouw, in kleurig broekpak op de tribune, stak ner veus een sigaret op. Okker had het voor deel dat hij de derde set met de service Okker languit op het gras van Wimbledon in zijn partij tegen Holm berg. kon beginnen en zowaar ontrukte hij Holmberg daarna ogenblikkelijk diens op slag. Echter niet helemaal door eigen ver dienste, want de Amerikaan sloeg onder meer een dubbel fout en een volley in het net (2-0). Daarna weer serviceverlies van Tom en nog wel op love, maar Holmberg was duidelijk over zijn hoogtepunt heen. Met 6-1 kwam onze landgenoot weer enigs zins op de been, maar de weg naar de ontsnapping was nog ver. De lijnrechters namen dubieuze beslis singen in zijn nadeel en Okkers service wilde nog steeds niet vloeiend verlopen, zodat de dreiging van de uitschakeling bleef met 3-3, 4-4 en 15-40 op de service van de Amerikaan. Maar toen: twee dub bele fouten, een gemiste smash van Holmberg en een verradelijke slice backhand van Okker (5-4). De definitieve bres in het pantser van de Amerikaan was geslagen. Okker ser veerde en volleerde als een dolleman naar 6-4, waarmee hij eindelijk op gelijke voet was aangeland met zijn tegenstander. Deze tegenslag was te veel voor Holm berg. De ommekeer voltrok zich geruis loos, maar onverbiddelijk. Holmberg ver loor zienderogen de macht over zijn sla gen en Okker veerde op naar zijn ge bruikelijke niveau van vliegende vol leys en daverende drives. Met 6-2 kwam toch nog een prettig ontwaken uit deze lange nachtmerrie. Okker moet nu uitkomen tegen de Australische nummer vier Dick Crealy. Mocht hij die partij tot een goed einde brengen, dan vindt hij bij de laatste zes tien de Australiër Carmichael tegenover zich, die verrassend de Amerikaan Cliff Richey uitschakelde met 2-6, 6-4, 7-5, 6-4. In het dubbelspel met Riessen won Ok ker van de Chilenen Cornejo-Fillol met 6-2, 9-7 en 6-0. Nederland heeft vandaag al zijn dames reeds uit het enkelspel zien verdwijnen. Na de bijna beschamende nederlaag van Judith Salomé gisteren, schoten ook de overige vijf meisjes vanmiddag in wed- strijdinzicht, conditie of gewoon in tech niek tekort. Marijke Schaar-Jansen en Astrid Suurbeek hebben het nog tot twee wedstrijden kunnen brengen. Herenenkelspel, eerste ronde: Franulovie (Joeg.)—Lejoes (Rus.) 7-5 6-8 6-3 7-9 10-8, Twee de ronde: Gonzales (VS)Bengtsson (Zwe.) 6-4 6-3 6-3, Ralston (VS)—Kukal (Tsj.) 7-5 6-2 6-4, Holecek (Tsj.)Battriek (G.-B.) 6-4 5-7 6-1 4-6 6-3, Carmichael (Aus.)Richey (VS) 2-6 6-4 7-5 6-4, Buchholz (VS)—Ayala (Chi.) 8-6 6-2 6-4, Bowrey (Aus.)Goven (Fra.) 8-6 6-4 6-3, Gime no (Sp.)—Metreveli (Rus.) 6-3 3-6 6-1 3-6 6-3, Nastase (Roe.)Barthes (Fra.) 6-2 6-4 3-6 6-3, Dent (Aus.)Jauffret (Fra.) 6-4 6-8 6-4 2-6 6-4, EmersonAus.)Matthews (G.-B.) 6-3 6-1 6-2, Cox (G.B.)Tiriac (Roe.) 2-6 10-8 9-7 12-10, Ed- lefsen (VS)—Keidie (Aus.) 8-6 6-3 4-6 5-7 6-4, Anderson (Aus.)Cooper (Aus.) 13-11 8-6 6-4, Leschly (Den.)Rouyer (Fra.) 6-4 22-20 6-4, Wilson (G.-B.)Franulovie (Joeg.) 6-4 3-6 7-5 5-7 6-0, Smith (VS)—Lloyd (G.-B.) 6-3 7-5 6-1 Crealv (Aus.)Russell (Jam.) 9-7 6-4 6-4, Derde ronde: Ashe (VS)-Stillwell (G.-B.) 6-2 1-6 6-2 13-15 12-10, Lutz (VS)Rosewall (Aus.) 8-6 7-9 6-3 6-2. Damesenkelspel (tweede ronde): Nell Truman (G.-B.)—Judy Congdon (G.-B.) 6-1 6-2, Judy Tegart (Aus.)Vlasta Vopikova (Tsj.) 6-1 1-0, Kristy Pigeon (VS)Anna Sjoevirinia (Rus.) 6-2 6-2, Nancy Richey (VS)Wendy Tomlinson (Z.- Afr.) 6-3 6-4, Marie Ann Curtis (VS)Gail Chanfreau (Fra.) 7-5 6-2, M. Michel (VS)Chris tine Sandberg (Zwe.) 6-3 6-0, Lea Pericoli (Ita.) —Carol Graebner (VS) 6-1 6-3, Julie Heldman (VS)—J. Cooper (Aus.) 6-2 6-3, Helen Amos (Aus.)S. Petersen (Bra.) 6-4 3-6 6-4, Madeleine Brunner (Z.-Afr.)—Eveline Terras (Fra.) 6-4 4-6 7-5, J. Anthony (VS)Frangoise Durr (Fra.) 0-6 6-3 6-4, Margaret Court (Aus.)B. Grubb (VS) 6-4 6-0, Ann Jones (G.-B.)—Susan Tutt (G.-B.) 6-0 6-1, Helen Gourlay (Aus.)—Betty Stove (Ned.) 3-6 6-4 6-4, Winnie Shaw (Schot.)—Ingrid Loeys (Belg.) 6-1 6-1, Olga Morozova (Rus.) Tine Zwaan (Ned.) 6-3 6-4, Denis Carter (VS) F. Urban (Can.) 4-6 6-2 6-2, Peaches Bartkowicz (VS)—Joyce Williams (G.B.) 6-2 6-0 Karen Krantzcke (Aus.)C. Brasher (G.-B.) 6-1 6-4, Rosemary Casals (VS)Kerry Melville (Aus.) 6-2 7-5, Pat Walkden (Z.-Afr.)Pat Hogan (VS) 6-4 7-5, P. Teeguarden (VS)Marijke Schaar (Ned.) 2-6 6-4 6-1, Wendy Gilchrist (Aus.) Ada Bakker (Ned.) 6-3 5-7 9-7, Christine Janes (G.-B.)Esme Emanuel (Z.-Afr.) 6-3 5-7 6-1, Virginia Wade (G.-B.)Fay Moore (Aus.) 6-1 6-2, Rosie Darmon (Fra.)J. Wilshere (Z.-Afr.) 6-1 2-6 6-1, Ann van Deventer (Z.-Afr.)Lita Liem (Indon.) 6-0 2-6 8-6, Kathy Harris (Aus.) Tory Fretz (VS) 6-4 3-6 7-5, Anna Palmeova (Tsj)Christine Spinoza (Fra.) 3-6 8-6 7-5, Ma rina Proctor (Z.-Afr.)Graziele Moran (Arg.) 6-3 6-0. De voornaamste resultaten in het herendub belspel zijn: eerste ronde: Okker-Riessen (Ned.- VS)—Cornejo-Fillol (Chi.) 6-2 9-7 6-0, Bowrey- Ruffels (Aus.)Carmichael-El Shafei (Aus.- Egypte) 4-6 8-6 6-3 6-4, Fleteher-Gimeno (Aus.- Sp.)Gonzales-Mcmanus (VS) 2-6 6-3 7-5 6-4. Marijke Schaar voltooide vanmiddag eerst met succes haar gisteren wegens duisternis bij 4-4 in de laatste set afge broken partij tegen de Britse Robin Lloyd (6-4, 3-6, 6-4), waarmee zij goed weg kwam omdat ze de vorige avond een voorsprong van 4-0 had verspeeld. De on bekende Amerikaanse Pamela Teeguar den. die niet eens op de Amerikaanse ranglijst van 21 speelsters voorkomt, kon zij echter na een goed begin niet weer staan: 2-6, 6-4, 6-1. Astrid Suurbeek was al bij voorbaat gedoemd te verliezen van de Australische crack Lesley Bowrey-Turner en dat ge beurde kansloos met 6-1. 6-3. Betto Stöve verloor volkomen onnodig van de charmante Australische Helen Gourlau. De Rotterdamse beschikte over de betere slagen, maar forceerde daar naast te veel en faalde zo gauw het er echt op aankwam. Derhalve een spijtige nederlaag van 4-6, 6-3, 6-4. Tine Zwaan heeft zich uitstekend ge weerd tegen de Russische Olga Morozova, vorig jaar finaliste op Wimbledon in het gemengd dubbelspel met Metreveli. De meer ervaren Russische zegevierde met 6-3, 6-4. Ada Bakker tenslotte sneuvelde tegen de Australische jeugdspeelster Wendy Gilchrist met 6-3, 5-7, 9-7, na nog met 3-1 in de laatste set te hebben voorge staan. Het blonde Haagse meisje schoot in hoofdzaak in beweeglijkheid en con ditie tekort. Een pleister op de wonde voor Judith Salomé was, dat Jean Anthony, die haar uitschakelde, vandaag ook de Franse profspeelster Frangoise Dürr de baas was (0-6, 6-3, 6-4). Bij de heren was nog belangrijk de uitschakeling van de als vierde geplaatste Australische prof Ken Rosewall door de Amerikaanse nummer vijf, Robert Lutz, met 8-6, 7-9, 6-3, 6-2. De Amerikaanse kampioen Arthur Ashe had de grootste moeite met de Brit Stilwell, die voor eigen publiek naar een zeldzame vorm groeide (6-2, 1-6, 6-2, 13-15, 12-10). AMSTERDAM. Een ongekend aan tal toeschouwers (tienduizend) was gis teravond in het Olympisch Stadion bij in ternationale wielerwedstrijden. Een hoogtepunt vormde de „Olympi sche" revanche tussen de tandemparen Jan Jansen-Leyn Loevesjjn en Daniel Morelon-Pierre Trentin. De eerste rit konden de Nederlanders in grootse stijl op hun naam brengen, maar in de twee de gingen de Olympische kampioenen juist een banddikte eerder over de streep. In de sprintritten a deux waren de Fran sen oppermachtig. Zowel Trentin als Mo reion won tweemaal. In het nummer a quatre werd het geen dubbele Franse zege. Trentin eindigde zelfs achter More- Ion, Loeveseijn en Jansen pas op de vier de plaats. De uiteindelijke zege was voor Frankrijk met 13-8. In de stayerswedstrijd voor beroeps renners om de grote prijs van Amster dam was de Belg Leo Proost oppermach tig. Alleen Jaap Oudkerk kon hem rede lijk volgen maar hij was niet in staat de soepel rijdende Belg serieus te bedreigen. Piet de Wit reed ook lange tijd in kans rijke positie maar nadat zijn gangmaker Stakenburg tweemaal pech had gekregen was het spel voor de Zaankanter uit. De Nederlandse kampioen gaf zeven ronden voor het einde op. Deloof werd derde op 3250 m. In de amateurwedstrijd achter grote motoren over dertig kilometer bewees Cees Stam er weer helemaal bij te horen. Nadat hij enkele weken uitgeschakeld was wegens een gebroken arm verscheen hij voor het eerst op de baan. Zijn ren tree werd beloond met de tweede plaats achter Dries Helsloot, die een voorsprong had opgebouwd van 470 meter. Boom wer derde, De Vlaminck (B) vierde en Bouma vijfde. In de amateurwedstrijd over tien kilo meter die door Tabak werd gewonnen had een naar incident plaats. Gerrie Fens kwam door een ongelukkige manoeuvre ADVERTENTIE van Egberts ten val in een bocht. Hij bleef vijf minuten gewond op de baan lig gen en pas toen vond men het noodzake lijk om hem weg te dragen. Fens moest met schaafwonden, een hoofdwond en klachten over pijn in de rechterheup naar een ziekenhuis vervoerd worden. NEW YORK. De Amerikaanse ten- nis-promotor George Mc Call verklaarde gisteren in New York dat hij het con tract van de vier proftennisspeelsters Billie-Jean King, Rosemary Casals (bei den VS), Frangoise Dürr (Fr.) en Ann Jones (G.-Br.) waarschijnlijk niet meer zal verlengen. De belangstelling voor zijn diamesgroep is de afgelopen twee jaar dus danig onder de maat gebleven, dat hij het niet langer verantwoord acht nog gro te bedragen in de speelsters te investeren. (Van onze correspondent) ASSEN. Geheimzinnigheid omringt ieder TT-gebeuren. Terwijl gistermiddag andermaal zo'n tienduizend kjjklustigen opgewonden 's werelds beste motorren ners over het Asser circuit zagen cirke len, ontvluchtten vrijwel onopgemerkt twee Nederlandse topcoureurs het bedrij vige, bijna chaotische centrum van de Drentse baan. Cees van Dongen haastte zich met zijn kostbare 125 cc Suzuki in het gezelschap van sponsor Henk Viscaal naar Almelo. Paul Lodewyckx, de mys terieuze, verkoos verlaten Drentse land wegen, om zijn Jamathi-machine nog eens aan een zorgvuldige test te onderwerpen, De „openbare test", 's morgens op het natte TT-circuit, had evenals de avond tevoren, vraagtekens opgeworpen omtrent het vermogen van 50cc Jamathi van Lo- dewijekx. De concurrentie, met de tem peramentvolle Spanjaard Nieto in het voorste gelid, was opnieuw sneller ge weest. Logisch, meenden ingewijden, Lo dewijkx speelde een slim spelletje. Maar de betrouwbaarheid van dit „spel letje" werd aan het wankelen gebracht toen Jamathi-brein Jan Thiel de resulta ten van de trainingen beoordeelde met: „Och, het ging wel Daarna maakte hij zich haastig uit de voeten voor nieuws gierige vragenstellers. Voorzitter Jaap Timmer van het motorraceteam Neder land, waartoe ook Paul Lodewijkx be hoort, lichtte een eindje van de sluier op: „Die Jamathi-jongens vormen nu een maal niet zo'n professioneel fabrieksteam, waarbij alles precies tot in de puntjes volgens een schema wordt afgewerkt. Het zijn pure liefhebbers, die de ene dag har der aan hun machientjes sleutelen dan de andere. Ze trainen weliswaar dag in dag uit naar perfectionisme van dat motortje, TT of geen TT, maar het blijft de vraag of de Jamathi's zaterdag in optimale con ditie zijn. Dat is voor hen eigenlijk ook een kwestie van geluk." Een andere Nederlander, die zaterdag in elk geval een heldenrol lijkt te zijn voorbehouden, is „veteraan" Cees van Dongen. Onder de goedkeurende blik van zijn Almelose sponsor Henk Viscaal, zorg de Van Dongen gistermorgen met zijn Suzuki voor de snelste rondetijd, hetgeen het duo tot een onverwachte manoeuvre deed besluiten. Viscaal: „We verlangen volledige rust om een paar nieuwe onder delen in de machine te kunnen monteren. Daarom pakken we de spullen in en gaan naar Almelo." Henk Viscaal voegde eraan toe: „Cees heeft een goede kans om eerste te worden en de wereldtitel is nog steeds binnen zijn bereik. We nemen daarom geen enkel risico. We plaatsen een nieuwe krukas en zuigers in de motor." De Almelo-er verklaarde het succes van Van Dongen zonder aarzelen: „Sinds ik de beide Suzuki's van Hans Georg An- scheidt heb opgekocht, heeft hij eindelijk de beschikking over uitstekend materiaal. Daar heeft het hem steeds aan ontbro ken." (Van onze sportredactie) HAARLEM De 28-jarige Karei Ves ters van NAC tekende gisteravond bij Haarlem een contract. Ook raakte Haar lem enkele spelers kwijt. Van Bergen gaat naar Telstar. Boomgaard, de tweede doel man van Haarlem, gaat naar Blauw Wit waar hij de plaats zal innemen van Piet Paternotte die naar Haarlem terugkeerde. Hannie Meijer tekende een contract bij De Volewijckers. Haarlem voert verder besprekingen met PSV over een transfer van Shields naar de Eindhovense vereni ging. Bovendien probeert men ook de Joegoslaaf Milo nog ergens onderdak te brengen. AZ'67 heeft van FC Twente Flip Stap per aangetrokken. Stapper werd in de cember van het vorig jaar door Twente van Heracles overgenomen, waar hij door een meningsverschil niet aan bod kwam. AZ onderhandelt verder met Ne- mes van MVV en de Roemeense interna tional Jozel Varga. Paja Samardzic van Feijenoord zal AMSTERDAM. Nelis Bisschop, de Amsterdamse boksinstructeur. is in Am sterdam overleden. „Ome Nelis", zoals hij in bokskringen werd genoemd, was reeds geruime tjjd ziek. Nelis Bisschop, die amateur en prof- kampioen van Nederland is geweest stichtte na zijn loopbaan als wedstrijd bokser een school, waarin hij vele uitste kende boksers heeft opgeleid. De bekend ste amateurs van de laatste jaren uit zijn school zijn: Rudi Lubbers en Jan van Is- pelen. Nelis Bisschop heeft ook vele ma len Nederlandse ploegen naar het buiten land begeleid. Bij de Olympische Spelen, die vorig jaar in Mexico werden gehou den, trad hij nog op als trainer-coach. Kort voor de aanvang van de spelen vierde hij in Mexico zijn 74ste verjaar dag. Maandagmorgen vindt op de Oosterbe graafplaats in Amsterdam de begrafenis plaats. morgen bij het Franse Marseille een proef wedstrijd spelen tegen het Zweedse Malmö. De Franse club toonde veel be langstelling. Manager Brox: „Wij vragen vrij veel voor hem, maar niet zo veel als sommigen suggereren". FC Twente heeft met Go Ahead opnieuw onderhandelingen geopend over een transfer van Oeki Hoe- kema. De vraagprijs van rond de drie ton had FC Twente eerder afgeschrikt. De transfer van Hoekema zal wellicht ge koppeld worden aan die van Drost, voor wie naast Go Ahead ook Sparta belang stelling heeft. Wim Reyers van Holland Sport, die en kele weken geleden een proefwedstrijd speelde bij Haarlem, gaat naar MVV. Hij zal er de plaats innemen van Gerard Hoenen die waarschijnlijk naar Roda JC gaat. De Joegoslaaf Samardzic van Blauw Wit is door Gooiland aangetrok ken. PEC heeft van Wageningen de 23- jarige aanvaller Rorije gekocht. Links buiten Mulder van SC Cambuur gaat naar Heerenveen. Geurten van MW ging over naar DOS. Voetbal. In de strijd om de derde plaats van het internationale militaire voetbalkampioenschap heeft Iran gister avond in Athene gelijkgespeeld (1-1) te gen Zuid-Korea. De Iranezen werden toch tot winnaars uitgeroepen, omdat zij slechts drie hoekschoppen toestonden, te gen Zuid-Korea vier. ADVERTENTIE juni half juni zaterdag en vrijdag dames en kinderen onder geleide KIEL. Op de vierde dag van van de Kieler Woche hebben de Nederlandera in de Finn-jollen en Draken slechts hun posities in de totaalrangschikking kun nen consolideren. Na een aanvankelijk goede positie bij de Finnjollen, zakte Frits Beck weg uit de voorste linies en eindigde tenslotte als dertiende. Bink horst handhaafde zich op de fraaie ze vende plaats in het totaalklassement door in de race van donderdag als zesde de finishen. Winnc.ar werd de Italiaan Al- barelli, die tijdens de race vele concur renten was gepasseerd. Als tweede ging de Belg Hupin over de aankomstlijn. In de andere Finnjollen-groep versloeg de Fransman Mor ia weliswaar zijn groot ste tegenstander, de Italiaan Golser, maar de laatste bleef in de algemene rang schikking eerste. Hupin is de Italiaan echter zeer dicht genaderd (22,1 tegen 23,6 punten). Kruyer eindigde als zeven tiende. In de algemene rangschikking moesten Beek en Kruyter enige plaatsen prijsge ven. Binkhorst maakt, met aftrek van het slechtste resultaat, een goede kans in het eindklassement als zesde te eindigen. Er moeten nog twee races gezeild worden. Bij de Draken ging Jan Bol zeer voor spoedig van start. Na een derde positie ingenomen te hebben, zakte hij echter af om als elfde te eindigen. Hierdoor kon den de Nederlanders Bier en Mulder zich nog voor hem in de dagrangschikking plaatsen. Zij werden respectievelijk ne gende en tiende. De zege bij de Draken was voor de Griek Eskitzoglou, die in de totaalstand nu een derde plaats inneemt achter de Deen Boerresen en de Duitser Oldendorff. HOOGEZAND. De uitslagen van gis teren voor het internationale Brinta- damtoernooi in Hoogezand zijn: Eregroep: Derde ronde: Sijbrands (Ned.)Van Dijk (Ned.) 2-0; Andreiko (Rusl.)Kuyken (Zwits.) 1-1; Bronstring (Ned.)Wiersma (Ned.) 1-1; Adjiedj (Suriname)Agafonov (Rusl.) 0-2; Smith (VS)Baby Sy (Sen.) 1-1; Hisard (Fr.) Koeperman (Rusl.) 1-1. Stand: 1. Sijtrands 6 punten, 2. An dreiko 5, 3. Koeperman, Wiersma, Aga fonov 4, 6. Kuyken en Baby Sy 3. 8. Hi sard,Bronstring, Smith 2, 11. Van Dijk 1, 12. Adjiedj 0. Hoofdgroep: tweede ronde: Verleene (België)Mesjanski (Rusl.) 0-2. Stand: 1. Drost (Ned.) en Mesjanski 4 uit 2, 3. Delhom (Fr.) 3 (2), 4. Pippel (Ned.) en Lanjcy (G.-Br.) 2 (2), 6. Ko ning Ferander (Sur.), Kolk (Ned.) en Heeringa (Ned.) 1 (2), 9. Schotanus (Ned.) en Verleene (Belg. 0 (1), 11. Dal- linga (Ned.) 0 (0). LONDEN. West Indië heeft de eers te dag van de testwedstrijd tegen Enge land op Lord's in Londen afgesloten met een score van 246 runs voor 4 wickets. Hoogtepunt was de opening van het paar Roy Fredericks-Steve Camacho met 106 runs. Zaterdag 38 juni Standaardafdeling DSK—HBC '64 Geel Wit—SIZO TelefoniaHalfweg le klasse A TVBB 2Kennemerl. 2 le klasse B HHC 3-DSS 3 le klasse C Schoten 4Kennemrl. 3 2e klasse A HBC '64 2—ETO 2 2e klasse B HFC Haarlem 3Roosw. 3 Bloemendaal 3RCH 3 SIZO 2—Fluor S. 2e klasse C Kennemerl. 4Tel 2 2e klasse D HBC '64 3Ripperda 2 LisseRooswijk 4 Zondag 29 juni le klasse A OG 2Bloemendaal 2 HCK 3—Schoten 3 le klasse B THB 2 HFC Haarlem 2 Haarlem Nicols 3 SC Haarlem 3 le klasse C HCK 4—RCH 2 OG 3—TYBB 3 2e klasse A Rooswijk 2HVH 2 Geel Wit 2Terrasv. 3 2e klasse C TYBB 4—HCK 5 2e klasse D ETO 3—DSS 5

IJmuider Courant | 1969 | | pagina 25