Rond de losplank KERKDIENSTEN fiiiif ill BE! .Ai IB!» iJRP Wmm ÉÈP i Bloemen duurder door de dooi Bescheiden aanvoer aan g r oenten veilin g Zaalhockey in Kennemerland ■Wm i ■m ZATERDAG 3 JANUARI 1970 f (Van een medewerker) IJMUIDEN Doordat de nog voor de kerstdagen binnengekomen sche pen voor het grootste deel niet meer naar zee zijn vertrokken, is er gedu rende de laatste dagen van 1969 wei nig in de hallen te doen geweest. De enkele schipper die toch was uitge varen, zag de door zijn bemanning gevangen vis dan ook met extra hoge prijzen beloond. Vier van deze sche pen hebben hun vangsten vastgehou den tot vrijdag, de eerste markt van het nieuwe jaar, welk besluit zij al lerminst zullen hebben betreurd. Want de prijzen bereikten een derge lijke hoogte, dat vele gegadigden zon der handel naar huis zijn terugge keerd, omdat er onder deze omstan digheden van een redelijke winst geen sprake meer kon zijn. Nieuwjaarsrede Naar Ierland Gebruiksgeld V- 4?$ Uitgelaten menigten, sigaretten en kauwgum, feestelijke bestormingen van tanks en jeeps, eindeloze feesten, corned beef (kornet bief), eindelijk de vlag weer uit: Nederland wordt bevrijd. Helaas, niet in één klap. Eysden was op 12 september 1944 de eerste vrije plaats in Nederland. Vooral voor Holland moest de gruwelijkste periode toen nog volgen. De honger winter. Maar op 5 mei was 't zo ven kolonel- generaal Blaskowitz van het 25ste Duitse leger geeft zich in hotel „De Wereld" in Wageningen over aan de Canadese generaal Foulkes. Eén van de getuigen: Prins Bemhard. Na de bevrijdingsroes de trieste balans. De Nederlandse Spoorwegen zag bijna al z'n locomotieven en rijtuigen verloren en 62% van z'n rails verwoest. In totaal werd er voor 4,5 miljard uit ons land geroofd. En, onherstelbare wond: als rechtstreekse slachtoffers van de oorlog stierven niet minder dan 205.000 landgenoten. Maar ondanks alle rouw was Nederland één in z'n wil tot herstel, tot wederopbouw. Geschiedenis van de Tweede Wereldoorlog. Als initiatief van onze krant verschijnt binnenkort de „Geschiedenis van de Tweede Wereldoorlog". Een rijk geïllustreerd verslag van alle gebeurtenissen uit de jaren '39-'45. Werkelijk objectief, dankzij de medewerking van historici en militairen van beide zijden. Wekelijkse serie groeit tot imposante boekenreeks. De wijze van uitgeven is ook al uniek. Elke week een afgerond geheel van 32 pagina's. 96 Weken lang. Met als imposant eindresultaat: 6 schitterende boekdelen in een rijke band van rood kunstleer met goud opdruk. Teken nu in. Grijp nu uw kans op een unieke schat voor uw boekenkast. De prijs? U betaalt slechts 1,25 per week. De schitterende verzamelbanden kosten 5,25 per stuk, terwijl u de eerste zelfs gratis krijgt. De manier van betalen is uiterst simpel. Elke maand ontvangt u een acceptgirokaart voor de komende 4 afleveringen. Meteen de bon invullen en opsturen! Gun uzelf deze aangrijpende en komplete Geschiedenis van de Tweede Wereldoorlog. BON 4 I I I I I Haanems Dagblad VOOR DE AFSLAG vrijdag een half uur later dan gewoonlijk begon, heeft de heer L. Schaap, halchef van het Staatsvissershavenbedrijf enige ogenblik ken stilte in acht laten nemen ter her denking van hen, die het bedrijf in 1969 zijn ontvallen. Vervolgens maakte hij be kend dat het in het voornemen ligt om, te beginnen in hal D, de houten halkis- t«n langzamerhand door plastic kisten te vervangen. Een reeds benoemde con tactcommissie tussen het SVH, de handel en de rederijen heeft hiervoor vrijwel ongemerkt reeds voorbereidend werk kun nen verrichten. NA EEN IEDER namens de directie en het overige rijkspersoneel een voor spoedig en gezegend 1970 te hebben toe gewenst, kon de normale verkoop in de hallen weer een aanvang nemen. NA DE FEESTDAGEN zijn al direct enige grote trawlers uitgevaren om in een der Ierse havens een vracht haring te gaan halen. Wat er van de visserij in het Engelse Kanaal is overgebleven, na dat de schepen deze voor de kerstdagen hebben afgebroken, kan nog moeilijk wor den onderzocht en beproefd voor het van gen van ijle haring. DOOR ENKELE spannen is tnssen de kerstdagen en oudejaar nog gevist in de omgeving van het Terschellingervuur schip. Dit leverde zeer gemengde van gsten op van ijle haring en sprot, het geen aan de ene kant veel werk heeft gegeven, doch overigens wel lonend is ge weest. Vooral de haring werd gretig af genomen voor prijzen van 23,- tot 25,-, in tegenstelling tot de sprot. Deze visjes hadden nogal veel te lijden gehad, waar door de animo niet groot was en de prij- MÉllilÉiil -Wo,* i zen terugliepen tot ƒ7,- per veertig ki logram. VOORTS ZIJN vanwege de Urker vloot de laatste tijd talrijke kisten vis per auto naar huis vervoerd, waarbij het opmerkelijk is geweest dat hiervoor de afslagkisten van Urk werden gebruikt. Ook werd er vis in halve kisten uit Stel lendam aangevoerd. Al deze van plastic vervaardigde kisten verschillen weinig of niets van de plastic halkisten, die nu ook in IJmuiden hun entree hebben gemaakt. UIT STELLENDAM is ook nog bekend geworden dat er voor elke dag waarop er van een kist gebruik wordt gemaakt, dertig cent wordt berekend. Deze kisten worden door de handel dan ook steeds voor verzending naar elders gebruikt. Voorts stelt men de eis dat de kisten ge heel gereinigd en dus brandschoon weer dienen te worden ingeleverd. TENSLOTTE KAN voor de komende af slagen wellicht het volgende in overwe ging worden genomen. Door veelvuldig ge bruik voor verzending wordt de aan schaffingsprijs omlaag gedrukt en boven dien is dan het schoonmaken van de hal- kisten een niets meer kostende zaak ge worden. Misschien zou het systeem dat in de Noord-Duitse havens Bremerhaven en Cuxhaven is ingevoerd, ook in IJmui den kunnen worden toegepast, namelijk dat de viskisten van de plaats van ver koop rechtstreeks naar de betreffende pakruimten worden vervoerd. Ook wor den deze kisten dan wederom weggehaald en teruggebracht naar de plaatsen, waar de lossing van de schepen zal plaatsvin den. DAT ER VOOR een en ander iets moet worden betaald is duidelijk, vooral wan neer men bedenkt welk een gemak de betrokken koper hiervan kan ondervinden. BEVERWIJK. Dank zij de onver wachts ingevallen dooi ging het vrijdag aan de bloemenveiling heel wat beter toe dan in het begin van de week toen Ko ning Winter grimmig toesloeg en alles wat met bloemen te maken had, heel somber keek. Vrijdag lagen de prijzen weer stukken beter, vooral voor de bolbloemen die nu een overheersende rol in het aanvoer pakket gaan spelen. De tulpen werden vlot verkocht waarbij de export grote hoeveelheden weg nam. Voor een goede bos tulpen lagen de prijzen rond twee gulden per bos, met als hoogste notering 275 cent. Ook de narcissen gingen voor een betere prijs weg dan in het begin van de week. Er werd nu van 85 tot 150 cent per bos betaald, met een prijs van 175 cent voor de soort Mc. Lloyd. De hyacin ten waren iets meer in trek: in de eerste plaats omdat het aanbod afneemt en in de tweede plaats omdat de andere bloe men ook duurder worden. Men betaalde tot 37 cent per stuk. Anjers gingen weg tot 42 cent per stuk. Voor de rozen betaalde men van 40 tot 85 cent per stuk, de baby roosjes vari eerden van 12 tot 29 cent per stuk. Free- sia werd vlot verkocht tot 265 cent per bosje, nog altijd is er een aanbod van chrysanten waarvoor tot 140 cent per bos werd betaald. De jaar-rond bloemen gin gen tot 260 cent per bos. Voor de tros- anjers betaalde men tot 185 cent per bosje. BEVERWIJK. De veiling Kennemer- land is het nieuwe jaar op bescheiden wijze begonnen. De aanvoer was vrijdag niet al te groot, de vraag redelijk, wat een goede prijsvorming in de hand werkte. Andijvie is een schaars maar goed te verkopen produkt geworden, de prijzen voor deze kas-bladgroente varieerden van 82 tot 108 cent per kilo. Sla is nog iedere marktdag van de partij met een prijs die tussen 12 en 19 cent per kropje lag. Ook de spruiten waren goed te verkopen. Voor de geschoonde partijtjes liepen de prij zen tot boven twee gulden per kilo op, met als hoogste notering 220 cent per kilo. Prei was nog een schaars artikel, door de strenge vorst kon men nog wei nig uit de grond halen. Men betaalde tot 115 cent per kilo. In de koolsector was het vooral rode kool die in prijs aantrok en tot 44 cent per kilo ging. De boerenkool varieerde van 7 tot 35 cent per kilo. Sel- deryknollen brachten van 22 tot 62 cent per stuk op. Waspeen is er nog niet veel, de prijs was ook niet hoog, men betaalde tot 32 cent per kilo. Breekpeen noteerde van 15 tot 26 cent per kilo, terwijl de uien tussen 32 en 55 cent per kilo werden verkocht. De noteringen waren vrijdag: andijvie 82-108, sla 12-19, spruiten 45-220, prei 55- 115, knollen 22-62, uien 32-55, waspeen 28-32, rode kool 32-44, boerenkool 7-35, breekpeen 15-26. ZONDAG 4 JANUARI IJMUIDEN. Ned. Herv. Kerk, Nieuwe Kerk, Ka naalstraat, 10 u. ds. De Roos, 19 u. ds. J. M. D. van den Berg; Bethlehemkerk, Gijzenveldplantsoen, 10 u. en 19 u.; jeugdkerk 10 uur. Chr. Geref. Kerk, Marconistraat 7, om 10.30 u. en 17 u. ds. R. van Beek. Gereformeerde Kerk, Ichthuskerk, Snel- liusstraat, 9.30 u. ds. Th. J. Kerssies, 17 u. ds. K. Feenstra. R.-k. Gregoriuskerk, Kanaalstraat 225, 8.30 en 10.30 u.; St. Petruskerk, Venus- straat 9.30, 11.30 en 17 uur. Leger des Heils, Edisonstraat, 10 u. hei ligingssamenkomst, 12 uur; zondags school; 19.30 u. evangeliebijeenkomst Oud-Katholieke Kerk, Engelmundus- kerk, Koningin Wilhelminakade, 10 u. hoogmis, 18.30 u. vesper. Woensdag 7 januari 9.30 u. misviering. Baptistengemeente IJmond. J. P. Coen- straat 51-53, om 9.30 u. en 19 u. ds. C. van 't Wout, 9-30 u, zondagsschool, 20.15 u. jeugdbij eenkomst. Gemeente Gods, Cultureel Centrum, 10 u. dienst. Geref. Gemeente, Cultureel Centrum, 10 en 17 u. leesdienst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, geen dienst, zie onder Santpoort. Pinkstergemeente, Velserduinweg 161, 10 en 19 u. D. P. Hartendorp. IJMUIDEN-OOST. Hervormde Gemeente, Goede Herder kerk, Velserduinweg, 10 u. en 18.30 u.; Jeugdgebouw 10 u. jonigerendienst. Gereformeerde Kerk, Petrakerk, Spaar- nestraat, 9.30 u. ds. J. J. Bouman, 17 u. ds. Th. J. Kerssies; Bethelkerk, Zee weg, 10 en 17 u. ds. J. A. Tiemens. Ver. van Vrijzinnig Hervormden, 't Braambos, Zeeweg 264, 10.30 uur. Oud-Katholieke Kerk, Adelbertuskerk, Sparrenstraat 10 u. hoogmis. R.-k. Kerk, H. Laurentius van Brindi- sië, Willemsbeekweg 8.30, 9.30, 11, 12 en 18 uur. Jehova's Getuigen, Koninkrijkzaal, Vel serduinweg 248, zondag 18.30 u. open bare lezing, Wachttorenstudie. Vrijdag 19.30 u. theocratische school; 20.30 u. dienstvergadering. Onafh. Baptistengemeente, Gemeente lijk Vergaderlokaal, Abeelenstraat, 10 u. ds. J. A. Visser. Vergadering van Gelovigen, Gemeente lijk vergaderlokaal, Abeelenstraat, 10 u. Breking des Broods. Antonius Ziekenhuis, Zeeweg, 10 u.- viering H. Avondmaal. DRIEHUIS. R.-k. Kerk, St. Engelmundus, Driehui- zerkerkweg 111, 8.15, 9.45, 11.30 en 18 u. SANTPOORT. Hervormde Gemeente, Dorpskerk, Bur gemeester Enschedélaan, 10 en 19 u. ds. S. J. Rijks; de Hoeksteen, Willem de Zwijgerlaan hoek Duinweg, 10 u. ds. D. ter Steege, 19 u. jeugddienst ds. D. J. Spijkerboer. Chr. Gereformeerde Kerk, Pniëlkerk, Pastoriestraat 1, 10 u. ds. W. J. Quist, 17 u. ds. K. Boersma. R.-k. Kerk, O. L. Vrouwe v. Altijddu rende Bijstand, 8.30, 9.45 en 11.30 uur. Gereformeerde Kerk, Burg. Enschedé laan hoek Frans Netscherlaan, 9. 11 en 17 u. ds. F. Strikwerda. Doopsgezinde Gemeente, gebouw Cusa, Hoofdstraat 133, 9.45 u. ds. E. H. Boer. VELSEN-ZUID Hervormde Gemeente, Engelmundus- kerk, Kerkplein, 10 u. ds. L. Brink. VELSEN-NOORD. R.-k. Kerk, St. Josephkerk, Wijker- straatweg 55, 9, 10.45, 12 en 18 u. Hervormde Gemeente, Noorderkerk, kerkdiensten om 10 en 19 uur. (Van onze hockeymedewerker) HAARLEM. Vanavond worden in de Dr. Prinsenhal te Heemskerk selectie- edstrijden gehouden voor het zaalhockey Stedentoernooi te Leiden op 18 januari. De wedstrijden die worden gehouden tus sen 19.00 en 21.00 uur hebben tot doel uit een combinatie van de herenteams van Ever Swift, Eechtrop en Scheybeeck een team te formeren dat onder de naam „Kennemerland" zal deelnemen aan het Stedentoernooi. Van 22.00 tot 23.00 uur zullen er enkele oefenpartijen worden gespeeld om spe lers te selecteren voor het districtsteam Noord-Holland. Morgen organiseert HBS in de Kenne- mer Sporthal het westelijk zaalhockeytoer- nooi. Aan dit evenement zullen deelnemen de dames- en herenploegen van Victoria, Hurley, HIC, Pinoké, Alliance, Alkmaar en Kraaien. De finale bij de dames is om 15.30 uur, terwijl bij de heren de beslis sing zal vallen rondom 17.00 uur. De winnaars van dit toernooi worden traditiegetrouw uitgenodigd voor het na tionale zaalhockeytoernooi dat HBS op zondag 1 februari in de Kennemer Sport hal organiseert. In de Zeewijk Sporthal te IJmuiden wordt morgen eveneens gehockeyed. In de door Strawberries georganiseerde re gionale zaalhockeycompetitie worden de volgende wedstrijden gespeeld: Heren Strawberries 2 Eechtrop, Zandvoort Alliance, Alliance Eecht rop, Stawberries 1 Strawberries 2, Dames Strawberries 2 Zandvoort. De wedstrijden beginnen om 20.00 uur. Notaris J J. Reijenga te Haarlem zal donderdag, 22 januari 1970 na 2 uur n m. in het Notarishuis te Haar lem, Bilderdijkstraat 1 a Publiek Verkopen Het woonhuis met schuur en erf te Santpoort, Dijk- zichtlaan 5, gr. 3,93 Are. Lasten p. j. ƒ313.94 Onverhuurd. Ontruiming en vest.verg. voor rekening en risico koper. Bez. di„ do. van 24 uur. Aanv. bij bet koopprijs vóór of op 5 maart 1970. Inl. bij gen. notaris. Park laan 13, Haarlem, tel. 320588. De Bevrijdingsdagen Weet u nog wel? jfel jP *V- ,y 'i ft- SS ïj ■«KP/WB ■W L Ik abonneer mij op de„Geschiedenis van de Tweede Wereldoorlog." Mijn naam is;I Adres: Woonplaats:I Handtekening:I Ik betaal per maand. I Adresseer de bon als volgt: I HAARLEMS DAGBLAD Antwoordnummer 416 Haarlem I Doe deze bon in een envelop, waar u geen postzegel op hoeft te plakken, deze betalen wij. Een speciale aanbieding van OFKSCH» BAMMMtCHE CODAAHT

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 4