TI-COYO en zijn haai PANDA EN HET TOVER*RECEPT ngestipt ARMAN EN ILVA POLLE, PELLI EN PINGO Agenda voor Haarlem en de IJmond Het blijft koud Tito naar Afrika Albert Schweitzer krijgt standbeeld Vernieuwde raad voor de jeugd door Clément Richier 3 MAANDAG 5 JANUARI 1970 fJ)\ aai a ia» dood! Kees Stip Haarlem V elsen-IJ muiden Heemskerk Beverwijk Juist toen Ti-Coyo geërgerd besloot, maar naar de riemen te grijpen, zag hij de haai vastberaden de rotskust zijn rug toekeren en recht de volle zee in schieten Binnen enkele mi nuten was hij uit het gezicht, Met een begon er een harde, zware regen te vallen, door de zeelieden „witte korrel" genoemd, en hoewel er niet het minste zuchtje wind meer was, maakte de zee een lange diening on der de kano Ti-Coyo die al veel te veel tijd verloren had, rolde vlug het nutteloos geworden zeil om de bamboemast, greep de riemen en oe- gon te roeien zoals hij dat kon wan neer het noodzakelijk was en nooit deed zich de noodzaak sterker gevoelen dan op dit ogenblik, tegen over de steile rotskust de richting uit, die de haai vóór hem gekozen had. Zelfs Manidou had niet kunnen voorzien wat er ging gebeuren, en had er zich pas de laatste minuut rekenschap van gegeven, op hetzelf de moment dat het nieuwe briesje geheimzinnig gewaarschuwd, ijlings zijn plaats ruimde en verdween. Ti-Coyo had bij lange na niet het flair van de haai, maar hij wist ge noeg om te raden wat binnen een ogenblik zou opdoemen: een cycloon een van die cyclonen die de Ca- raïbische Zee eigen zijn door niets aangekondigd en door niets te voor zien, vijf minuten voordat ze bij mooi weer komen opzetten. Zelfs de barometer vergist zich daarmee. Ze duren kort, gaan even snel weg als ze gekomen zijn. maar ze zijn zo he vig, dat zelfs de grootste mailboten lange omwegen maken om ze te ont lopen en ze slechts in het aller uiterste geval het hoofd bieden. Een gefluit doorsneed de ruimte; het leek zo erg op dat van een mens, dat Ti-Coyo. over de riemen gebo gen, onwillekeurig omkeek. Het ge fluit veranderde in een rauwe kreet die op zijn beurt een langdurig ge huil werd, waarvan de grondtoon geleidelijk aan hoger werd en aan groeide. Ti-Coyo zag het water om hem heen overeind komen. Toen, zo als men een doosje lucifers uit de handen van een kind wegpakt, rukte de wind de riemen uit Ti-Coyo's han den, met een droge, brutale slag waardoor ook het roer kapotsloeg en de bamboemast in tweeën brak die met het zeil werd weggerukt. Ter- zelf dertij d maakte de kano een sprong van dertig voet vooruit, door een watermassa meegesleept, die weer neerzakte en gutsend in elkaar viel. Er volgde een waterhoos, die zich van de kano meester maakte, hem optilde, hem in de lucht hield en in die positie geduldig bleef wachten tot een van haar collega's zo goed was om zich met het bootje te be lasten en haar ervan te ontdoen. Ze behoefde niet lang te wachten. Een nieuwe watermassa, die juist aan kwam, nam de kano voor haar reke ning, zette hem gemakkelijk, goed in evenwicht, boven op haar kruin, en wachtte op haar beurt de eerst volgende golf af. Lang en zwaar kwam deze zwijgend aangezet, en iedereen had, alleen al haar omvang en de plaats die ze in zee besloeg in aanmerking genomen, kunnen zien, dat ze beslist niet een van die gogolven was, aan wie men zelfs iets zo robuusts als een mailboot van tienduizend ton met twee schoorste nen kan toevertrouwen. Ze was zo hoog, dat men over haar schouder heen niets kon zien; tot zelfs de rots kust ginds werd er door verborgen. Ze rolde zwaarwichtig en rolde over zichzelf heen, om naar het scheen geen drupje van haar volme te ver liezen en heel haar kracht intact te bewaren. Toen ze begreep dat ze niets an ders te doen had dan zich met de ellendige kano te bemoeien, verge noegde ze zich met er in het voorbij gaan naar te happen, hem samen te drukken, om te keren en honderd vijftig meter verder neer te smijten met de kiel omhoog. Maar zo ge makkelijk maakte ze zich niet af van Ti-Coyo, die uit de kano gesprongen was, voordat deze door de zee werd weggeveegd en ondergedompeld. Hij was weer aan de andere kant van de waterhoos te voorschijn gekomen, die hij liever niet verder op haar tocht naar de rotskust wilde verge zellen. Ti-Coyo zag wel, wat al die golven op het oog handen en op welk doel ze te zamen uit waren met een hard nekkigheid die het ten slotte klaren zou met alles wat aan de oppervlak te van het water dreef, hemzelf inbegrepen. De golven speelden een wreed spel, dat tot doel had alles wat ze op hun weg tegenkwamen of wat binnen hun bereik zwalkte, naar elkander toe te smijten volgens een nauwkeurig van tevoren vastgestel de gedragslijn Totdat dit ding mens, vis, schip of onverschillig wat van golf naar golf geslingerd, bij de allerlaatste aankwam, die de strik te opdracht had alles te verbrijze len tegelijk met de verbrijzeling van zichzelf tegen het graniet van de steile kust Dit was de volmaakt geregelde reisroute die ook de kano gevolgd had, waarvan dan ook nu alleen nog maar spaanders over waren. En Ti- Coyo piekerde er niet over dezelfde weg te kiezen. Er besttat maar één middel ter wereld om aan de golven te ontko men en zich aan hun geweld te ont trekken; dat is op het juiste moment dat ze breken en uiteenspatten, on der hun voet te duiken. In een bewegende groeve van zes tig meter diepte, met wanden ge vormd door twee waterhozen waar van de ene wegliep en de andere kwam aanzetten, bleef Ti-Coyo even rusten. Daarop stortte de jongen zich met het hoofd vooruit in de ba sis zelf van de hoos die aankwam en donderend over zijn lichaam tui melde. En hij bevond zich opnieuw in een volgende vloeibare afgrond, even diep als die waaruit hij geko men was, en op dezelfde wijze ge vormd door de ruimte tussen twee golven. Hij schepte adem en bood het hoofd aan een nieuwe waterhoos die schuimend kwam aangesneld, aanstalten makend om alles te be delven Maar de jongen wist dat de waterhoos, hoezeer ze het ook mocht verlangen, niets van dien aard vermocht en zich tevreden moest stellen met loeiend van spijt heel haar gewicht te laten schieten, terwijl hij er onderdoor passerde. Het is niet moeilijk zich in te den ken, hoe uitputtend een dergelijke inspanning, om de twee minuten on geveer hernieuwd, op de lange duur moet zijn. Na een uur had Ti-Coyo een aanmerkelijk aantal zware gol ven en allerlei soorten van waterho zen getart, maar hij was buiten adem. Telkens verloor hij een beet je meer de controle over zijn lede maten, die pijnlijk waren van de watermass's welke onafgebroken over hem neerbeukten. Zwaar van zout en vermoeidheid sloten zich zijn oogleden en zijn hoofd tolde. Hij be gon gezangen te horen zangen van vrouwen die over de zee klon ken ondanks het tumult van de golven en de huilende windvlagen. Met obstinaat geneurie of in de mening dat hij neuriede ant woordde hij er op, tussen zijn opeen geklemde tanden, en hij miste nu een op de twee golven. Deze wreek ten zich en straften de jongen voor zijn langdurige tegenstand, door hem van alle kanten te jonassen en te judassen, en hem haastloos, maar zeker mee te sleuren naar land. (Wordt vervolgd) sa 65-105 65. Doordat de tovenaar een toverspreuk had gepre veld vergat iedereen clles over de verklein-jormule en wat daardoor was gebeurd. „Merkwaardig.mom pelde Joris dan ook. „Wat doe ik hier bij een agent? Dergelijke lieden horen helemaal niet thuis in mijn omgeving. Zou ik soms iets strafbaars hebben ge daan. Hm-het lijkt me beter dat ik me haastig ver wijder. Met die woorden draafde hij heen. De poli tieman keek hem even verbaasd na, en vervolgde toen schouderophalend zijn weg. Ook Panda begreep plotse- ling niet, wat hij bij het politiebureau deed. „Misschien was ik wel aan het wandelen.mompelde hij. „Maar dan ben ik toch wel ver gelopen. Laat ik maar weer naar huis gaanOp dat moment zag hij een groepje tevreden lieden uit het bureau komen, en hij hield verrast de pas in. ,JDie ken ik ergens van!" zei hij peinzend. „En ook die dingen die ze bij zich heb ben. Wat was er ook weer mee?" Het waren de per sonen die door Joris bestolen waren, en die nu hun eigendommen terug hadden gekregen. Maar ook zij konden zich niets meer herinneren. ARMAN... IK HAD JE GEWAARSCHUWD GEEN TECHNISCHE INGREPEN IN..- IN ANT-A-ARC" HS HJ IS WAT NU v WE H&B 86N Hernat schip OP6666T6N en avs we dat ophebben MOETEN we VAN HONOER STERVEN HOERAAA iJONöENS, WU iUN GERED, DAAR KOMT DE KERSTMAN mil HET ISHElEMAAb HOPEDOOS we HEBBEN ACVEEN N06 HET KOKOSDEK 1641. De directeur van het goochelmu- seum had al dikwijls anderen verbaasd laten staan, maar wat er nu gebeurde ging hém voor de verandering nu eens boven de pet. Bram had geen tijd om het uit te leggen. „Rennen", riep hij de directeur toe en hoewel deze nog steeds op zijn blote voe ten liep deed hij toch, wat Bram hem vroeg. „Waarheen eigenlijk?" vroeg hij hij gend. „Naar de toren", riep Bram. Goed idee", stootte de directeur uit, maar hij wist in de verste verte niet, waarom het zo'n goed idee was. In de volste overtuiging dat de zeeman precies wist wat hij deed ging hij Bram achter na, de toren in. Bram nam de trap met twee treden tegelijk, de directeur kwam wat langzamer na. Niet alleen was hij een dagje ouder dan Bram, maar bovendien deed het wentelen hem behoor lijk zeer aan de voeten. De jaren zestig zijn uitgelopen op een staart die nog wel eens een muis je kan hebben. Er zijn aanwijzingen dat de maximode vaste voet gaat krij gen en misschien al wortel heeft ge schoten. Ieder mag over mode denken zoals hij wil maar het is niet te mis kennen dat er In de maximode een gevaar schuilt Afgeleid door mini zijn al heel wat automobilisten tegen een boom gebotst De kans bestaat nu dat die boom een dame in maxi blijkt te zijn. Het botsen zal waarschijnlijk pas op houden als alle minidames maxidames zijn geworden. Daarom is iedere draagster van de nieuwe dracht een koploopster van de nieuwe tijd. Kop- loopster natuurlijk niet in die zin dat ze op haar kop loopt, hoewel dat bij die nauwe maxi-gewaden de handigste manier van voortbeweging schijnt te zijn. Elke vrouw die maxi durft te dragen baant de weg voor de massa die niets meer hoeft te durven. Laten we haar een eresaluut brengen, maar niet vanachter het stuur. Dubbele bewondering verdient de maxidraagster omdat ze het waarach tig niet voor haar plezier doet. Ze was ook liever in haai korte kleertjes blij ven lopen zondeal dat overtollige ge wicht mee te sjouwen. Maar ze merk te dat ze daarin een nieuwe last droeg: de last van al die mannenblik- Ken die zich aan hcuiT omhoogwijken de rokzoom hechtten. ,£ou er iets aan mijn benen mankeren?" dacht ze, en ze ging er uitgebreid mee voor de spiegel staan. Maar ze kon geen en kele afwijking ontdekken. De voeten waren sierlijk, de enkels slank, de kuiten mochten er zijn en de knieën zou je missen als ze er niet waren. Ook de hulpstukken waarmee dit ge heel aan de rest van het lichaam was bevestigd voldeden aan alle eisen die een constructieve geest eraan kon stel len. En toch bleven die kerels maar kijken. Er moest iets gedaan worden en er is iets gedaan. Het zal moeilijk zijn vast te stellen aan wie de uitvinding van de maxidracht mag worden toe geschreven. Misschien was het een modeontwerper die een album met foto's van zijn grootmoeder had gevon den. Het euvel van de mannelijke belang stelling is hiermee bezworen. Maar er openbaart zich een nieuw gevaar. Dooi de beperkte bewegingsvrijheid van de voeten dreigen de kokerjuffers door bussen en trams te worden meege sleurd of door roltrappen te worden gepeld. „Licht uw maxi op" is de ver lossende slagzin Er schijnt al een zelflichtende maxi te zijn ontworpen die door een ingebouwd katrollenstel- sel de maxirok tot minihoogte kan op halen. Halen, zakken, halen, zakken! Het stuk bepaalt het applaus. Het KNMI deelt mee Tijdens het weekeinde handhaafde zich bo- hfeht im ,een lagedrukgebied met koude to -LP 6611 ,e dePressie bij Portugal maak- I ai storing los welke snel naar het Alpengebied en midden-Europa trok. De storine I r,?(r°°f2aakte., een uitgebreid sneeuwgebied, dat juist ten zuiden van ons land bleef. Een zwakke J.an hogedruk tussen deze storing en het Scandinavische lagedrukgebied maakte dat het zondag in ons land fraai winterweer bleef. De luchtdruk verschillen zullen ook komend etmaal toJvf." -fnvf la,nd garing zijn, zodat de koude I -«„ „t l za' handhaven. De neersiagkansen groot' maar Dove zee en in de kust- j provincies kunnen enkele sneeuwbuien ontstaan. VOORUITZICHTEN I weer toenemende kans op sneeuw buien. Temperaturen overdag om het vriespunt, hÜ„ S na?hts lichte, in het binnenland hier en daar matige vorst. VOOR WOENSDAG: Aantal uren zon0 tot 3; minimum tempera tuur: 0 tot 5 graden onder normaal; Maximum I temperatuur tot 6 graden onder normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 70 gent6 Kans op geheel droog etmaal: 40 per- SCHOUWBURG Stadsschouwburg, (Wilsonsplein) Maandag en dinsdag 20.15 u.: Toneelgroep Centrum met: „Smalle weg naar het verre noorden". BIOESCOPEN Cinema Palace, (Gr. Houtstr. 111) 14 en 20 u.: „The sound of music" a.l. Frans Hals, (Frans Halsplein) 14, 19 en 21.15 v.: „Wie 't laatst lacht", a.l. Lldo, (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u.: „De on- verslaanbaren", 14 j. Luxor, (Gr. Houtstr. 139) 14 en 20 u.: „May Fair Lady", a.l. Rembrandt, (Gr. Markt) 14, 19 en 21.30 u.: James Bond; on her majesty's secret service, 4 jaar. Boxy, (Kl. Houtstr.) 79) 14.30, 19 en 21.15 u.: „Vrouwen in ketenen", 18 j. Studio, (Gr. Markt) 14.15, 19 en 21.15 u.: „Gendarme op vrijersvoeten", a.l. TENTOONSTELLIN GEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62). Per manente tentoonstelling van werken uit de 17de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dage lijks van to tot 17 uur Zondags van 13 tot 17 uur. Bovendien in het Prentenkabinet „Een keuze uit de collectie Van Looy". Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Per manente tentoonstelling van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeldhouw- I werken, handschriften en kunstnijverheid Da gelijks behalve maandag geopend van 10 tot 12.30 uur en van 14 tot 17 uur. Zondags van i 14 tot 17 uur Tot en met 11 januari: Expositie van enige antieke kerstgroepen. Teylermuseum (Spaarne 16) Permanente ten toonstelling van schilderijen, fossielen, mine ralen en historische natuurkundige instrumen ten van 10 tot 16 uur De eerste zondag van de maand van 13 tot 16 uur Koudenhornkazerne (Koudenhorn) Perma nente tentoonstelling van de stichting Meer voudig Amateur-Centrum Ruimtewaarneming en onderzoek (MICRO). Geopend maandag en vrij dag van 19.30 tot 22 uur dinsdag en vrijdag van '4 tot 17 uur. Zaterdag van 13 tot 17 uur. Museum Kunstcentrum De Ark (Nieuw Hei ligland 1 rd). Permanente expositie van voor namelijk Haarlemee kunstenaars. Bezichtiging van de gebrandschilderde ramen uit 1602. Dage lijks behalve dinsdag van 10 tot 20 uur. Van 20 tot 23 uur: klassiek grammofoonplatenprogram- ma. Kunsthandel Bier (Groot Heiligland 66). Ex positie van vroeg Chinese kunst. Dagelijks ge opend van 14 tot 18 en 19 tot 22 uur. zondags van 14 tot 17 uur. Vishal (Grote Markt). Expositie van De Groep: Haarlemse vereniging van beeldende kunste naars. Geopend van maandag tot en met za terdag van 10 tot 17 uur, zondag van 13 tot 17 uur Tot en met 11 januari. Vleeshal (Grote Markt). Expositie van 3 jonge Haarlemse kunstenaars: Ger Daniëls, Gerda Edens en Jan Mulder. Openingstijden zie Vis hal. Tot en met 11 Januari. Galerie Eijlders (Haltestraat 77, Zandvoort). Expositie van werken van Babs van Elsdingen en werken uit de collectie van J. M. Eijlders. Dagelijks van 13 tot 17 uur geopend, maandags gesloten. Galerie-t (Bakenessergracht 67). Expositie van kleurhoutsneden van Guillaume Le Roy. Dage lijks geopend van 11 tot 17 uur. zondags van 14 tot 18 uur Tot en met 18 Januari. Galerie Blokker (Bronsteeweg 4a, Heemstede) Expositie van objekten en schilderijen van Irene Domjnques en Ansged Elde. Geopend maandag 13-17.45 u., dinsdag 9-12.45 u. woensdag tot en met zaterdag 9-17.45 uur. DIVERSEN Waagtaveerne (hoek Damstraat-Spaarne). Da gelijks geopend van 10 tot 24 uur. Vrijdags en zaterdags tot 01 uur. Dagelijks weef- en spin- demonstraties (open podium). Electric Centre (Bakenessergracht 10). Dage lijks behalve maandags, geopend van 12 tot 17 en 19 tot 24 uur. Treslong (Hillegom). Dagelijks behalve maan dag: diner-dansant. Cabaret-Dancing Caramella (Zandvoort). Za terdags dans- en showorkest „Zoef zoef en de Bevers". Hotel Bouwes (Zandvoort). Zaterdag, zondag en zondagmatinee: Optreden van „The New Stars" Naast Bouwes Palace (Zandvoort). Dolfirama dolfijnenshow. Woensdag, zaterdag en zondag 14 en 16 uur Mobilarium, museum met old timers miniatuur trein- en racebanen. Woens dag, zaterdag en zondag 11 tot 18 uur. Bowling dagelijks van lt tot 01 uur. Bowling (hoek Orionweg-Delftlaan). Dagelijks 10 tot 01 uur: Bowling. M.M.S., (Tempeliersstraat) Vandaag 20.15 u.: Volksdansen. Raadhuis Halfweg, Vandaag 19.30-21 u.: Nieuwjaarsreceptie. BIOSCOPEN City Theater, maandag en dinsdag 20 u. „Sissi de jonge keizerin" TENTOONSTELLINGEN Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum. Dagelijks (behalve zondags) van 9.30 tot 12 uur en 1» tot 16 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord, is dinsdag open van 12 tot 13.30 uur en donderdag van 12 tot 13.30 en van 20 tot 22 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmulden. Is alle werk dagen van 10 tot 12 uur te bezichtigen. aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23. Bever wijk, tel. 02510-25120. DIVERSEN Stadskantoor (Pres. Kennedy plein). 19.30 u. nieuwjaarsreceptie college van burgemeester en wethouders. BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruijsdaelstraat). 19.30 u. „Gejaagd door de wind". BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.15 u.: „Gooi 'm maar open". Luxor Theater (Breestraat). 19 en 21.15 u.: „The battle of Brittain". TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck, Velserweg). Geopend op dinsdag en donderdag van 14 tot 16.30 en van 19.30 tot 21.30 uur, op vrijdag van 14 tot 16.30 uur. Voor groepen op BELGRADO. (Reuter) President Tito van Joegoslavië zal op 25 januari vertrekken voor een bezoek aan acht Afrikaanse landen. Hij zal bezoeken brengen aan Ethiopië, Zambia, Oeganda, Kenia, Soedan, Egypte en Libië. INCASSO WEEKABONNEMENTEN De incasso van het abonnementsgeld iedere week kost veel tijd en moeite, aan u en aan onze bezorgers. Er zijn twee mogelijkheden om het ongemak in dit opzicht te vermijden a. Overgang op een kwartaalabonne ment b. Betaling aan da bezorger voor een periode van 45 weken. U krijgt dan een door de bezorger onder tekend ontvangstbewijs. Misver stand over de betaling is daardoor uitgesloten. Het resultaat voor u Minder geloop naar en gebel aan de deur; in uw wijk daardoor een vlottere bezorging. Voor de bezorger minder last Probeert u het eens. DE ADMINISTRATIE (Van onze correspondent) DEVENTER. Het Albert Schweitzer- fonds overweegt om ter gelegenheid van de honderdste geboortedag (1975) van deze broemde arts, theoloog en compo nist in Deventer een standbeeld te plaatsen van ongeveer drie meter hoog. Gedacht wordt aan een sokkel van 1,75 meter, waardoor net geheel bijna vijf me ter hoog zal worden. Het Albert Schweitzer-fonds heeft De venter gekozen, omdat daar in 1930 het fonds werd gesticht. (Van onze correspondent) ROTTERDAM. Op een symposium van de Algemene Maatschappij voor Jon geren AMVJ, dat zaterdag is gehouden in het AMVJ-centrum in Rotterdam, is met algemene instemming besloten een blauw druk over nationaal jeugd- en jongeren werk, die is gelanceerd in het kader van het tweede lustrum van de AMVJ-Rotter- dam, ongewijzigd te sturen naar de Ne derlandse Jeugd Gemeenschap (NJG). De NJG kan van de AMVJ een opdracht verwachten om een ontwerp te maken van een nationale raad voor jeugd en jongeren. Deze raad, die in nauw over leg met plaatselijke jeugdorganisaties moet worden samengesteld, zal een bre dere basis krijgen dan de bestaande. Niets gebeurd. Volgens de statistieken is er in de Zuidfranse gemeente I agar- delle (140 inwoners) het af geloei# jaar niets gebeurd geen geboorten, geen huwelijken, geen sterfgevallen. WERKRAPPORTEN Maximum- an minimum- c temperaturen H binnen-en buitenland ïU g ai a Amsterdam mist v.and. 2-8 0 De Bilt half bew. w st. 2-8 0 Deelen geh. bew. w.st. -0 -8 0 heide geh. bew. w.st. 1-9 0 Eindhoven geh. bew. n -0 -7 o Den Helder half bew. w.st. 4 -4 o Luchth. R'dam mist w.st. 3-7 0 Twente zw. bew. n -2 -9 o Vlissingen zw. bew. nno 2-10 E.-Limburg geh. bew. n -2 -4 o Aberdeen licht bew. w 1 -3 0 5 Athene geh. bew. zo 17 12 o' Barcelona onbew. w 12 9 5 Belgrado zw. bew. zo 5 3 0 Berlijn geh. bew. ono -o -9 o Bordeaux motregen nw 2 2 9 Brussel geh. bew. n 2 -3 0 Frankfort sneeuw nno 1-14 Genève regenbul ozo -1 -1 18 Grenoble mist o 4 3 3 Helsinki sneeuw wzw -2 -8 9 Innsbruck Kopenhagen mist o 2 -4 o Lissabon half bew. zw 15 13 5 Locarno sneeuw w.st. 1 -4 0 2 Londen onbew. w 2 -7 0 Luxemburg neeuw nno -2 -2 11 Madrid s half. bew. zzw 15 8 11 Malaga half bew. wzw 17 12 3 Mallorca licht bew. z 22 12 1 München licht bew. v.and. 2-5 0 Nice regen n 7 6 14 Oslo geh. bew. n -11 -17 0 Panjs geh. bew. n 1 -1 0 Rome geh. bew. z 12 11 9 Stockholm onbew. v,"..st.. -4 -24 0.2 Wenen zw. bew. v.and. -6 -8 0 Zurich ijzel ozo -1 -2 0.8 MAANDAG 5 JANUARI Zon op 8.48 uur; onder 16.43 uur. Maan op 6.46 uur; onder 13.34 uur. DINSDAG 6 JANUARI Zon op 8.47 uur: onder 16.45 uur. Maan op 8.05 uur: onder 14.30 uur. MAANSTANDEN Nieuwe maan 7 januari zl.36 uur Eerste kwartier 14 januari i4.18 uur Volle maan 22 januar; ii.55 uur Laatste kwartier 30 januari 5.39 uur HOUG EN LAAG WATER TE IJ MUIDEN MAANDAG 4 JANUARJ Hoog water 0.53 uur en 13.19 uur. Laag water 8.57 uur en 21.22 uur DINSDAG 6 JANUARI Hoog water 1.52 uur en 14.13 uur Laag water 10.01 uur en 22.23 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ia 10 tol 15 minuten vroeger dan te Umuiden.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 6