Boeiend stuk van Bond door Centrum grandioos vertolkt Parabel naar Japans verhaal Gepeperde satire van Thomas HAAGSE COMEDIE GOED IN SOLDATEN VAN FORTUIN" TONEEL IN HAARLEM „SMALLE WEG NAAR HET VERRE NOORDEN" TV vanavond Documentair spel over alcoholisme Parijse Opera in staking wegens loonconflict Auteurs contra uitgeverswereld TV dinsdag Lennon sticht opvoedingscentrum Filmregisseur doodgestoken RECHTZETTING [VASTE CONTRACTEN GEVRAAGD Radio dinsdag TV maandag MAANDAG 5 JANUARI 1970 inneren. Qrootse allure 99' IhoS roSfteSonoor^e SS» U P^^^^^S^achT Sociale boodschap Vergeten klucht Leenrecht wwwwvwwwwwww HAARLEM De Toneelgroep I die hij ziet als een samenstel van macht I en geweld in allerlei vormen, waarbij de Centrum, die in de afgelopen maan- gewone man altijd het kind van de reke- den nogal wat tegenslagen te ver- ning is. Maar hij wijst ook op de ernstige i tekortkomingen van de individuele mens. duren heeft gehad, toonde zich zater- In de figuur van Basho toont hij de dagavond weer op volle kracht door idealist, die verzuimt het goede te doen, i I omdat hij het betere, in een onbereikbare een prachtige opvoering te geven van verte> nastreeft zoals ook de harakin- wat gerust het belangrijkste nieuw- plegende monnik zo geabsorbeerd is door iov. zijn eigen wanhoop dat hij niet hoort hoe jaarsstuk van 1970 mag worden ge-1 er vjak achter hem om hulp wordt ge noemd: „Smalle weg naar het verre roepen. J J n„_j Op sublieme wpze heeft Bond deze Noorden van Edward Bond. Bond morele en gociaie „boodschap" vorm ge- is de schrijver van het geruchtmaken- geven in dit stuk. dat zich quasi afspeelt I in een ver land en een voorbije tijd, de „Gered twee jaar geleden doo maar waarvan het „hier en nu" niettemin hetzelfde gezelschap gespeeld. Maar overduidelijk is. Toch wordt de moraal v" _j.u I ervan geen ogenblik met zoveel woorden in dit nieuwe stuk laat hij zich van uitgesproken In tegendeel, er is een een heel andere kant zien, althans voortdurende boeiende actie en een vlijm- naar de schiin want in wezen is het scherp geslepen dialoog waarin geen naar ae scmjn, wui i, i woorcj te veej staat. Er zijn bovendien een soortgelijke aanklacht tegen het I heel wat humoristische passages en geweld tegen de maatschappelijke en mooie ironische opmerkingen aan het geweia, legen Ft- i adreg van de voormalige koloniale mo- onderdrukking van mensenliefde en gendheden. Kostelijk is de variant op een menselijk begrip, al doet hij die aan- bekend Westers gezegde over de ooster- menseiijK. ueg y, .--hingen, die Bond zijn Japanse priester I in de mond geeft: „wat zijn de wester die niet in het minst aan „gered" her- lingen toch ondoorgrondelijk!" Onder regie van Peter Oosthoek heeft Centrum een grandioze opvoering van dit stuk gegeven, een opvoering zelfs van grotere allure dan de Londense, waarover ik in april 1969 in deze kolommen heb geschreven. In een uitstekend volgehou den exotische stijl, maar zonder chinoi serie, laat Oosthoek de spelers zich be wegen in een wijde, slechts door een trappenbouw gevulde ruimte, met een „Smalle weg naar het verre Noorden" („Narrow road to the deep North is een parabel, gebaseerd op een verh.aal van de 17e-eeuv.se^Japanse ehng I mise-en-scêne die herhaaldelijk aan die suo Basha Bij Bond heelt de ft^e^g I het een oud.Grieks theater een tijdloos ]egendarisch herinnert. In de hoogte troont de slag- nog wel af in een emgszms h^f"oon werker Leo de Ruyter, die met fenome- Japan. Basho, - is geworden, onderneemt een voetreis naar het eenzame verre noorden, waar hij het „grote inzicht" hoopt te ver werven. Bij zijn vertrek vindt hij een klein kind, dat door zijn ouders uit ar moede te vondeling is gelegd, maar hij weigert zich over het jongetje te ontfer men. Als hij dertig jaar later terugkomt, is zijn dorp een stad geworden, gere geerd door de wrede tiran Shogo, die als klein kind ook door zijn ouders te von deling is gelegd. Was het dezelfde vonde ling en had Basho, door hem met liefde en wijsheid op te voedèn, de stad dus voor deze gruwelijke tirannie kunnen be hoeden? Die vraag blijft onbeantwoord, al is de suggestie er wel. Basho meent de stad te kunnen redden door de hulp in te roepen van een Engel se commodore, die in het noorden een koloniaal regime voert, maar deze maakt van de gelegenheid gebruik om nu ook de zuidelijke stad te koloniseren, De com modore zelf is een domoor, maar zijn naai talent en temperament de hele voor stelling op adembenemende wijze muzi kaal illustreert. Van de spelers dient in de eerste plaats Henny Orri te worden genoemd voor „Smalle weg naar het verre Noor den" („Narrow road to the deep North"), komedie van Edward Bond. Vertaald door Carel Alphenaar. Nederlandse première bij de Toneel groep Centrum op 3 januari in de Haarlemse Stadsschouwburg. Regie: Peter Oosthoek. Hoofdrollen: Henny Orri, Joan Remmelts, Jules Hamel, Wim van der Grijn. Montering: Lou Steenbergen en Peter Oosthoek. Slag werk: Leo de Ruyter. haar prachtige vertolking van Georgina, wier onevenwichtig karakter zij van be gin af aan heel subtiel duidelijk maakt, zodat haar latere kranzinnigheid enigs zins voorvoelbaar was. Joan Remmelts was een wijze, superieure Basho. Jules Hamel had de tiran Shogo zoveel moge lijk menselijke trekken gegeven, een ver klaarbare opvatting, die echter wel enige afbreuk deed aan het onmenselijke for maat van Shogo's fanatieke machtswei lust. Lou Steenbergen was een vermake lijke Engelse commodore en Ben Huls man maakte een mooi onguur type van de minister-president. Wim van der Grijn speelde heel gevoelig de jonge monnik, wiens zelfmoord hij met een minimum aan uiterlijke middelen aangrijpend uit- bel-dde. Ook de vele kleine rollen werden goed en uiterst gedisciplineerd gespeeld in deze opvoering van een bijzonder boeiend stuk, waarmee Centrum het nieuwe jaar voortreffelijk is begonnen. Simon Koster In de recensie van zaterdag over de opvoering van Langendijks „Don Quichot" door de Nederlandse Comedie is twee keer een storende fout geslopen, waar door de aanhef onzinnig is geworden. De lezers hebben misschien wel begrepen dat het niet de bedoeling was, de intoleran te jongeren van nu en de rechtzinnige dominees van 1637 tot „toneelversprei- ders" te stempelen. Beide keren was bedoeld: „toneelbestrijders". Nederland 1. Na de Fabeltjeskrant en het journaal komt de VARA aan bod en zij houdt het grootste deel van de avond in de genoegelijke sfeer. Om te beginnen een aflevering van Corona tion Street. Ook voor de gewone men sen in de doodgewone straat is het feest weer voorbij en begint het leven van alledag zijn sleur te hernemen. In Opmaat laat Letty Kosterman vervolgens weer (vreemde) vogels van diverse pluimage aan het woord. Veel muziek in dit ontspannende rubriekje. Aansluitend aan het journaal de actu aliteitenrubriek Achter het Nieuws en dan voor de vijfde maal Wies Ander sen als autoverkoper in „Zo goed als nieuw". Ditmaal is een belangrijke rol toebedeelt aan Hetty Verhoogt als zijn vrouwtje. Tot slot van de avond „Elke dag is er een", een gedramatiseerde documen taire over het alcoholisme, geschreven door Max Dendermonde en voor de te levisie bewerkt door Eimert Kruidhof en Judith Jacobs. Marja Habraken speelt hierin de rol van een alcoho- liste, die steeds dieper in de put raakt, doordat ze geen weerstand kan bieden aan de borrel. Haar tegenspelers zijn o.m. Wies Andersen, Annet Nieuwen- huysen, Jan Teulings, Alex van Rooij- en, Nelly Frijda en Anita Menist. De samenstellers van dit aan de werke lijkheid ontleende televisiespel hebben veel speurwerk gedaan alvorens ze aan hun produktie begonnen. Daarbij maakten ze dankbaar gebruik van de adviezen van het Medisch Consultatie bureau voor Alcoholisme in Amster dam. Nederland 2. De fabel, het journaal en Scala vormen de NOS-bijdrage aan het tweede net-programma. Daarna gaat de NCRV van start met de „Scheepsjongens van Bontekoe" en „Al leen op weg". De voorlaatste aflevering van deze serie, waarin de ontknoping nadert. Aansluitend aan het journaal volgt een aflevering van de meest populaire komische serie van de Nederlandse te levisie en wel de Engelse historie „Please Sir". In Tweekamp ontvangt spelleider Kick Stokhuyzen vervolgens de teams van de Gemeentelijke Universiteit in Amsterdam en de Rijksuniversiteit van „Elke dag is er één" heet de ge dramatiseerde documentaire over een alcoholiste, die de VARA van avond op het scherm brengt. Op de foto: Marja Habraken als de ver slaafde. Groningen. „Stroomt er in Rome nog water?" is de titel van het volgende programma-onderdeel, dat Godfried Bomans weer op reis laat zien. Hij be kijkt in Rome verschillende plaatsen, die een belangrijke rol speelden in de ontwikkeling van het Christendom en vraagt zich af wat daarvan tot op he den nog levend is gebleven. De avond wordt hierna weer wat vrolijker. Ansje van Brandenburg pre senteert in haar Winkeltje nl. gedu rende 25 minuten wat van haar caba retliedjes. Daarna is het tijd voor de actualiteitenrubriek „Hier en Nu", waarna het programma door de KRO wordt besloten met een extra uitzen ding gewijd aan het pastoraal concilie, dat in Noord wij kerhout wordt gehou den. (Van onze toneelcriticus) DEN HAAG De Haagse Comedie wncubine Georgina, die voor zijn zuster heeft voor haar nieuwjaarsstuk weer doorgaat, krijgt de „inboorlingen" onder geput uit de enorme voorraad de duim dor hun psalmen-zingend het I gcjiuui. van Engelse „Restoration- zondebesef bij te brengen en de mar- „s„ ^et jaat-Zeventiende-eeuwse ^OT^et ,zachteageweld van derendfng repertoire dat zijn benaming te dan- Maar Shogo herovert de macht en als ken had aan het herstel van de Ln- Georgina nu een werkelijk christelijke gejse monarchie in 1660. Het is een daad wil doen door het kind van de ^pgj-toirg dat door de Nederlandse te beschermend ls^^lwgof het'hSe bij- gezelschappen lang verwaarloosd is belklasje waarvan het kind deel uit-1 maar dat de laatste jaren ook bij ons maakt, uitmoorden. Door dit averechtse in de belangstelling begint te komen, effect van wat misschien als haar enige Dg stroom van „Restoration-plays oprechte daad van mensenliefde was be- w&s destijds de reactie die volgde op verslagen en op bloedige wijze terecht- het toneel door de puriteinse macht- gesteld. Bij die vele machtswisselingen hebbers, en dat verklaart het onbe- heeft de bevolking het steeds zwaarder pgrkte gebruik van scabreuze taal en te verduren gekregen. Uit radeloosheid wej heel erg openhartige elk uitzicht verheerlijking een jonge boeddhistische monnik haraki- Er is dus een duidelijke parallel met ri. Daardoor hoort hij het hulpgeroep I dg reactie op het Victoriaanse tijd- niet van een bijna verdrinkende man, die die we nu beleven, en wellicht invinioH-n ftolr Vmln nflflkt pn uit- I -< t tenslotte ook zonder hulp, naakt en uit' geput, aan land klimt: de nieuwe, niet door het verleden bezoedelde mens, die misschien toch nog een betere samenle ving zal kunnen stichten. Bdward Bond richt met dit stuk zware verwijten tot de huidige maatschappij, (Van onze correspondent) PARIJS. Een loonconflict tussen de minister van culturele zaken en het ad ministratieve en technische personeel, heeft veroorzaakt dat de Parijse Opera sinds gisteren de deuren moest sluiten. De voorstellingen van het Bolsjoi-Thea- ter uit Moskou dienden te worden onder broken zo niet afgelast. De uitvoeringen door het beroemde Russische gezelschap dat nog nooit eer der voor langere tijd in Parijs was opge doel de eigen is dat ook wel de reden waarom die oude Engelse stukken nu ook in Nederland in de smaak beginnen te vallen. The soldier's fortune", dat ver taald door Bert Voeten onder de titel „Soldaten van fortuin" door de Haagse Comedie wordt gespeeld, is een blijspel, beter gezegd een klucht van Thomas Otway (1652-1685) die vooral naam heeft gemaakt met zijn tragedie „Venice pre served" Deze klucht is een paar eeu wen vergeten geweest maar werd drie jaar geleden opnieuw bekend dankzi; een reeks opvoeringen door het Londen se Royal Court Theatre. Het is een ruwe en gepeperde satire op de huichelachti ge moraal van de toenmalige „betere kringen" waarin elke vorm van ontrouw geaccepteerd werd zolang de schijn van fatsoen tegenover de buitenwereld maar gehandhaafd bleef Er wordt, in een taal die er niet om liegt, gespot met al les wat de puriteinen althans in naam heilig was- huwelijkstrouw, sol daten-eer, rechtspraak, enzovoorts. De handeling is een opeenvolging van ide meest onwaarschijnlijke situaties, maar ze zijn met zoveel theater-instinct en zoveel humor in elkaar geknutseld vaste'1troep bT remmen die sedert het I dat ze voortdurend de lachlust opwekken begin van dit seizoen praktisch is ont-1 en men daarbij ook de talrijke schunn g bonden. heden maar voor hef neemt. Evenals in Voor de Bolsjoi-voorstellingen bestond j verscheidene a,ndfre,. "Rejt0rft11-0?", in en buiten Parijs een massale belang- plays" wordt de bedoeling verduidelijkt stelling, ondanks de zeldzaam hoge en- door de aanwezigheid van twee vrou- tree-prijzen die tussen de 70 en de 150 wen: een getrouwde die deugdzaamheid J IJi bnn« ntan nant PR schommelden. Een compromis-voorstel van de rege ring aan het Opera-personeel was zater dag op het laatste moment door de com munistische vakcentrale van de hand gewezen. voorwendt, maar haar man haat en alleen aan buitenechtelijke avonturen denkt, en een ongetrouwde, die heel ge ëmancipeerd praat alsof haar geen zee te hoog gaat, maar die in feite alleen een eerzaam huwelijk op het oog heeft, Ko van Dijk en Eric van Ingen in een scène uit „Soldaten van Fortuin". Beide krijgen ze precies wat ze willen: de eerste een minnaar die door de oude gek van een echtgenoot tenslotte zelfs officieel wordt getolereerd, en de ander een koppige aanbidder, die in 't diepst van zijn hart niets liever wil dan zijn bruidje naar het veel-gesmade altaar voeren. De dwaze toestanden waarin dit vijftal voortdurend verkeert vóór het zc ver is, zijn voornamelijk te danken aan de „bemiddeling" van de oude vuilbek kende edelman Sir Jolly Jumble, koppe laar uit puur enthousiasme voor de ero tiek die als enige beloning hoopt op een kansje als voyeur Deze figuur is verre weg de origineelste van het stuk; hij is de incarnatie van le anti-deugd, het an ti-fatsoen, die all-is wat volgens de gang bare moraal verwerpelijk zou moeten zijn, aanbidt als het toppunt van heer lijkheid. Johan de Meester heeft dit stuk voor de Haagse Comedie geregisseerd met een geweldig flair voor de combinatie van zeventiende-eeuwse uiterlijke vor melijkheid en hedendaagse stijl van die tie en speltechniek Daarbij had hij de steun van een voortreffelijke bezetting Voor Ko van Dijk was de rol van Sir Jolly Jumble een prachtige gelegenheid om zijn herstel van een langdurige ziek te te vieren; hij maakte van deze ama teur-koppelaar een fantastisch grotesk individu vol van de zotste vulgariteiten, een soort bejaarde homosexueel die toch ook nog wel een groen blaadje van de andere sexe lust, en dit alles met een Guido de Moor en Wim van Rooij, als de twee soldaten van fortuin", wisten door hun élan en rake typering zelfs in hun ongeloofwaardigste avonturen de schijn te bewaren dat ze er althans zelf In geloofden. Zij kregen zeer goed tegen spel van Anne-Wil Blankers en Marijke deugd van de ontrouw en de schija-on- deugd van de trouw representeren. Eric Merckens als de vrouwtjes die de sctiijn- van Ingen maakte een prachtig mispunt van de bedrogen echtgenoot die niet be ter verdient. Ook de vele kleine rollen „Soldaten van fortuin" („The sol dier's fortune"), blijspel in twaalf tafe relen van Thomas Otway. Vertaling: Bert Voeten. Nederlandse première bij de Haagse Comedie op 1 januari in de Koninklijke Schouwburg, Den Haag. Regie: Johan de Meester. Hoofdrollen: Ko van Dijk, Guido de Moor, Anne-Wil Blankers, Eric van Ingen. Decors en kostuums: Wim Bijmoer. Muziek: Nico Schuyt. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. „De levenszekerheid van de Nederlandse auteur staat op het spel", zei prof. dr. G. Stuiveling, voor zitter van de vereniging van letterkundi gen, op de bijzondere vergadering die za terdagmiddag in Amsterdam werd gehou den, voornamelijk om te protesteren te gen het feit dat Nederlandstalige auteurs steeds meer in een hoek gedrukt dreigen te raken. Door de fusies in de uitgevers wereld ontstaan er zulke machtige licha men dat de auteur als enkeling er niet meer tegenop kan. Zelfs in verenigings verband is het nog moeilijk. Nu willen de schrijvers dat de uitge vers, die met de boekhandelaren binden de contracten afsloten, evenals met de drukkers, de binders en hun personeel, ook bindende afspraken gaan maken met de schrijvers. Wanneer de uitgevers niet op korte termijn willen onderhandelen, dan gaan ze maatregelen nemen en acties voeren. Hiertoe werd op de vergadering een actiecomité besloten. De voorzitter van dit comité is de schrijver Jan Bernlef. Besloten werd op geen enkele wijze aan de activiteit van de boekenweek en boe kenmarkt mee te werken, als de uitge vers hun hooghartige en afwijzende hou ding niet op zeer korte termijn gaan ver anderen. 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20. Lichte gramm muz. 8.00 Nws. 8.11 Ra diojournaal. 8.20 Lichte gramm.muz. (8.30 De groenteman). 8.50 Morgenw. 9.00 Uitbr. rep. 9 35 Waterstanden. 9.40 Muz. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Ar- Deidsvitaminen. (11.00 Nieuws). 11.30 Londom 12 (1155 Beursberichten). Dverheidsvoorlicht. 12.40 Toppers van oen. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13.30 Muz. 14 00 Klein chanson. 14.38 od muz. 15.10 De wereld van de ope- •a 16.00 Nws. 16.03 Kinderkoorzang. 6.23 Oude muz 16.45 Kunstkroniek., 17.15 Oude en mod. jazz. 17.55 Mede delingen. 18.00 Nws. 18.11 Radiojour naal 18.25 Liedjesprogr. 18.50 Paris vous parle. 18 55 Voor de kinderen. 19.00 Trefpunt. 19.30 Nws. 19.35 Van avond. 22.00 „O" een rondje radio., 22.30 Nws. 22.40 Mededelingen. 22 42 RadiojournaaL NOS. 22.55 Signaal. 23.35 Horizon. 23.55 Nws. HILVERSUM II 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7 16 Klass. muz 7 30 Nws. 7.32 Actua liteit.) 8.00 Nws 8.11 Gewijde muz., 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de huisvrouw 9.35 Schoolradio. 10.00 Godsdienstige lezing. 10.15 Operafragm. 11.00 Nws., Hoorspel. 11.27 Voor de zieken, ca. 11.55 Mededelingen. 12.00 Gevar .pro gramma. (12.22 Wij van het land; 12.26 Mededelingen land en tuinbouw. 12 30 Nws. 12.41 Actualiteit. 13.00 Raden maar. 14.00 Conciliepostbus. 14.15 Schoolradio. 14 3C Pizzicato. (16.00 Nws 17 00 Overheidsvoorl. 17.10 Voor de kleuters. 17 15 Hai! 18.19 Uitzend. GP.V 18.30 Nws. 18.41 Actualiteiten. 19 00 Muz. 19.40 Conciliepostbus. 19.45 Lezing. 20.00 Kollage. 21.25 De klucht, van den meulenaar, (spel). 22.5 Over weging. 22.30 Nws. 22.40 Muz. lezing. 23.00 Kontekst 23.30 Zingen over. 23.55 Nws. HILVERSUM IH. 9 00 Nws. 9.02 Plaatje svoor de pep. (10 00 Nws.) 1100 Nws. 11.03 Gevar. visite. (12.00 Nws.) 13.00 Nws. 13.03 Licht pl.programma. 14.00 Nws. 14.03 Eddy Becker Show. 15.0 Nws. 15.03 Drie-draai. 16.00 Nws. 16.03 Mix: (17.00 Nws.). BRUSSEL 324 en 484. 12 00 Nws. 12.03 Gevar. muz. (12.10 Tuinbouwkroniek. 12.40 SOS-berichten v. schippers) 13.55 Buitenl. persoverz. 13.00 Nws. SOS-berichten v. schippers. 13.20 Tafelmuz. 14.00 Nws. 14.03 Vo cale- en kamermuz (15.00 Nws.) 16 00 Nws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Con cert. 16.15 Voor oudere luisteraars., 17.00 Nws. 17.15 Jazzprogr. 18.00 Nws. 18.03 Popmuz. 18.28 Paardesportuit- slagen. 18.30 Franse les. 18.32 Gramm. muz. 18.35 Verkeerstips. 18.40 Gramm. muz. 18.45 Sportkroniek. 18.52 Taai- wenken. 18.55 Gramm.muz. 19.00 Nws 19.40 Gramm.muz. 19.45 Syndicale kro niek. 19.55 Intermezzo. 20.00 Gramm pl 22.00 Nws. 22.20 Gevar. progr. (23.00 I Nws. 23.40 Nws. 23.45 Ligging van de zeeschepen. 18.51 18.55 19.00 19.04 Nederland I 18.45 NOS: De Fabeltjeskrant. STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. VARA: Coronation Street (feuilleton). Opmaat. STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. VARA: Achter het nieuws. Zo goed als nieuw. Elke dag is er een (tv-spel). Nos; Journaal. 19.30 19.55 20.00 20.15 20.20 20.45 21.10 22.55 Met de minister van C.R.M. zal nader gesproken worden over het „leenrecht". Elke auteur krijgt van elk verkochte boek een klein bedragje, nooit meer dan tien procent en voor pockets zelfs vijf pro cent of minder. Wordt een boek nu door werden in 't algemeen goed en met merk- I honderd openbare leeszalen gekocht en haar speelplezier vertolkt. daar 25 maal per jaar uitgeleend een Het grillige decor en de kleurige, fan-1 normaal gemiddelde dan derft zo n tasierijke kostuums van Wim Bijmoej I auteur 2500 maal dit kleine bedragje als accentueerden heel raak de stijl van de I inkomen, en dat kan dan wél belangrijk opvoering, die nog werd verlevendigd I zijn door muziekjes van Nico Schuyt. I Alleen al uit oogpunt van rechtvaar- Het succes van de voorstelling is stel- digheid zou de auteur dus schadeloos ge lig meer te danken aan de zeer geslaag- steld moeten worden door het overtreden de presentatie dan aan het stuk, dat op van zijn recht. Al enkele jaren ligt een zichzelf niet veel meer te betekenen plan daartoe op het departement van heeft dan talloze andere kluchten uit de C.R.M. kant en klaar, maar daaraan wordt Nederland n 18.45 NOS: De Fabeltjeskrant. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NOS: Scala. 19.30 NCRV: Scheepsjongens van Bontekoe. 19.39 Alleen op weg. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 NCRV: Please Sir! 20.45 Tweekamp. 21.10 Stroomt er in Rome nog water? (documentaire). 22.00 Café-chantant 't Winkeltje. 22.25 Actualiteitenrubriek. 22.50 KRO: Verslag Pastoraal Concilie Noordwijkerhout. NOS: Journaal. 23.10 pruikentijd. Simon Koster KOPENHAGEN. Beatle John Len non en zijn Japanse vrouw Yoko Ono. zijn van plan zich in Hanherred in Noord-Jutland te vestigen waar zij op een terrein van ongeveer 20 ha. een op voedingscentrum gaan vestigen met het doel nieuwe vormer, van communicatie; te cultiveren bedoeld om de mensen .Togetherness" te leren Antony Cox, dt gewezen man van Yoko Ono, en zijn dochter Oko hebben hier een half jaar op een verlaten boerderij bij de Noord zee gewoond. Lennon zei: „We voelen ons gelukkig niets gedaan. Hetzelfde actiecomité kreeg van de ver gadering daarom de opdracht ook hiervoor in nauwe samenwerking met het bestuur, acties te voeren als niet op zeer korte termijn verbetering in het vooruitzicht wordt gesteld. SANTA BARBARA. Robert B. Sin clair. regisseur van films en toneelstuk ken, is in zijn woning te Santa Barbars in Californië doodgestoken De 64 jaai oude Sinclair werd zaterdagavond dood in zijn woning aangetroffen Uit het on derzoek van de lijkschouwer bleek, dat hij, kennelijk in een worsteling met een inbreker een steek in de borst kreeg. De 35 jaar oude Billy Maccoy Hunter hier, we kunnen lange wandelingen door I van het naburige Isle Vita, is wegens de bossen maken, het is hier rustig, stil I moord en inbraak in staat van beschul- en vredig. Dit is de eerste keer dat we diging gesteld. Hij werd m de woning gelukkig samen zijn met Kyoko. van Sinclair gearresteerd. Nederland I 18.45 NOS: De Fabeltjeskrant. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 AVRO: De rare vogels (serie). 19.30 Peyton Place (feuilleton). 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 AVRO: Kleur: The Survivors (film). 21.10 Voor de vuist weg.. 22.05 AVRO's Televizier. 22.55 NOS: Journaal. 23.00 TELE AC: Cursusinformatie Van molekuul tot mens. Nederland II t8 45 NOS: De Fabeltjeskrant. 18.51 STER: Reclame, j 18.51 NOS: Journaal. 5 19.00 STER: Reclame. 19.04 NOS: Scala 5 19.30 KRO: Na zevenduizend jaar (film). 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 KRO: Brandpunt-Buitenspel. 21.10 De stille Amerikaan (speelfilm) 23.07 Verslag Pastoraal Concilie N oordwi j kerhout. NOS: Journaal. 23.27 tfWVWVWWWWVWWWWWWWWWWWWWW*

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 7