Hamrin, door de Napolitanen geaccepteerd na doelpunt, geeft Napoli maar 10 pet kans TEGEN AJAX VOOR RUNNERSUP-CUP Lubbers wil volgende maand zijn profdebuut Altafini niet naar Amsterdam m i m 1 Jos Christis maakte twee doelpunten Nederland maakte slechte start tegen Italië goed Schrijf mij maar af voor de titelstrijd Nauwelaerts de Agé KOERT-FIETSCIRCUS Okker verloor HBS verloor van N.O. Spanje: 1-4 ZIEKE KEES VERKERK: Schaatskalender Zesdaagsezege voor Peter Post Nederlanders aan leiding in Polen Oud-doelman RCH overleden I 13 DINSDAG 6 JANUARI 1970 Noppen Benfica Haarlem maakt kans op nationale atletiekstrijd Verzekeringen T egenvallers START 1970 GOED SPORTAKADEMIE Dubbele winst Salomé Competitiewedstrijden DOOR DICK BRUYNESTEYN C H R I S C R A C K maar mr t-UKT duiug A/o'o/r AAT2DI6 AAMG&. „uuinnnnnrvinnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn juuuLT-nnnnnn (Door Hans Rombouts) AMSTERDAM Het verveeld draaien op de stoelen in de lounge van het Amsterdamse Apollohotel is voor de spelers van Napoli begonnen. De ploeg, die morgenavond tegen Ajax moet spelen voor de runners-up-cup, arriveerde gisteren in de namiddag in Amsterdam, maar zónder de grote Spielmacher van het team Altalini. De Braziliaanse Italiaan heeft een^ week geleden zijn rechterknie dusdanig geblesseerd, dat hij zondag tegen Verona niet kon meespelen en ook niet mee ging naar Nederland. „Hijheeit een knie als een ballon", wist de nationale Italiaanse doelman Dino Zoff triest te melden. „Dat is voor ons minstens net zo erg, als het feit. dat bij Ajax Cruyff niet meespeelde in Italië". Kurt Hamrin, de vriendelijke, rad Ita liaans, maar moeizaam Engels sprekende Zweed, gaf dan ook voor de „over levingskans" van Napoli, dat thuis met 1—0 won, maar tien percent. „Zon der Altafini wordt het een heel moeilijke opgave voor ons". de schorsing, die volgt, alleen maar be trekking hebben op andere interlands, maar niet op clubwedstrijden". „Boven dien", en hij scheen het te menen ook, „bovendien is het nog nooit voorgekomen, dat er een Italiaan gestraft werd bij een interland" Dino Zoff (maar 9 goals tegen in 15 wedstrijden) ziet niet tegen barre weers- en terreinomstandigheden op. „Ik maak me er niet druk of nerveus over. Bang ben ik niet voor een hard veld". De Italianen RUDlLUBBERS hebben ook maar één paar schoenen de man meegenomen. „We regelen dat wel met de noppen. Speciale schoenen heb ben we niet". De opstelling van Napoli, zoals Chia- pella die vrij gaf luidt: Zoff Zurlini als Ausputzer Panzanato, Monticolo, Pogliana en Bianchi Hamrin, Juliano en Mansavisi Improta en Canzi. De laatste twee zijn spitsspelers in wie Ham rin weinig vertrouwen heeft. „Ze hebben te weinig power en beweeglijkheid". De Italianen maken zich ogenschijnlijk riet al te druk over de winterse omstan digheden. Ze kijken vanuit het hotel wel verbaasd naar de menigte kinderen, die zich al schaatsend voortbeweegt langs de ramen. „We zullen morgenmiddag wel zien, hoe de toestand van het veld is gaf coach Chiapella nuchter te kennen, „we zijn trouwens wel iets gewend, ook al vriest het praktisch nooit in Napels. Als we in Noord-Italië voor de competitie spelen komen we ook wel eens op slechte velden terecht". Dino Zoff, Italië's ver maarde en spectaculaire doelwachter (negen maal in het nationale team en ze kere man voor Mexico), werpt er echter tussen, „dat de velden in Noord-Italië zo als die van Milan of Inter afgedekt wor den met plastic, zodat de velden nooit zo hard of besneeuwd zijn als hier". Chiapella en met hem zijn spelers, we ten er allemaal aan te herinneren dat Ajax niet zijn beste wedstrijden speelt op bevroren terreinen. Zo zegt Kurt Hamrin: „Benfica won hier toch royaal, toen er gneeuw lag". Hamrin oordeelt niettemin, dat de omstandigheden gunstiger zijn voor Ajax, waarmee hij dan lijnrecht tegenover Michels staat, die zondag in Zandvoort al duidelijk liet blijken, dat dit soort velden hem niet bevalt (tenslot te ging het ook tegen ADO in de sneeuw niet best in de Watergraafsmeer). Mi chels: „Ploegen, die een hoog tempo spe len, zoals Ajax doet, zijn op een hard terrein in het nadeel". Zoff, Juliano en Hamrin zijn de man nen met de meeste ervaring in de Napo- litaanse ploeg, waarin ook Montefusco wegens een enkelblessure is vervangen. Hamrin begint zich zo langzamerhand thuis te voelen in zijn nieuwe club. „Vo rige keer, toen we tegen Ajax speelden, ging het nog niet naar wens. Maar toen had ik ook maanden niet meer gespeeld sinds de Europa-cupfinale tegen Ajax. Ik heb nu drie wedstrijden meegespeeld voor de competitie en het gaat steeds beter". Ligt het daaraan, dat Napoli het ineens de laatste tijd goed doet? De be scheiden Hamrin, buiten het veld in niets herinnerend aan de strijdlustige, hardwer kende en geen forse tackle ontwijkende oud-Milan-speler, schudt van nee. „Na de overwinnnig op Ajax is de hele ploeg be ter gaan draaien. Vooral mentaal is Na poli sterker geworden. We hebben acht punten uit vijf wedstrijden gehaald. We staan nu op de zevende plaats". En hoe zit het met het publiek, dat Hamrin uitfloot, toen hij tegen Ajax uit het veld werd gehaald door Chiapella? „Ze hebben me geaccepteerd in Napels". En met veel plezier verhaalt hij van de storm van enthousiasme, die op de tribu nes van het San Paolo-stadion ontstond, toen hij zondag zijn eerste goal (de ge lijkmaker tegen Verona) maakte. HOBART. De Australiër John New- combe heeft gisteren de leiding genomen in de serie proftoernooien door in Hobart Tom Okker te verslaan. De Australiër was met 10-8 de sterkste op een door regen glad geworden baan. In onderling over leg besloten de deelnemende profs, Pilic (Zsl.), Roch, Newcombe (beiden Aus.) en Okker (Nederl.) partijen van één set te «pelen. In de openingspartij deed Nikki Pilic een achterstand van 10-9 tegen Tony Roche teniet en won met 13-11. De reeks toernooien startte afgelopen zondag in Brisbane en wordt vandaag in Adelaide voortgezet. BARCELONA. Op de tweede dag van het hockeytoernooi in Barcelona heeft HBS uit Bloemendaal gisteren met 1-4 van een selectieploeg uit Noordoost- Spanje verloren. Royal Standard Luik verloor met 0-5 van Atletico Tarrasa. De juniores van HBS verloren met 0-1 van Pedralbes en de Bloemendaalse da- mesploeg won met 9-0 van Ublenhorster uit Hamburg, (Van onze sportredactie) HAARLEM. Er bestaat een rede lijke kans dat de nationale atletiekkam- pioenschappen dit jaar in Haarlem ge houden zullen worden. AV Haarlem heeft deze wedstrijden bij de bond aange vraagd en omdat deze vereniging dit sei zoen jubileert staan de papieren bijzon der gunstig. De titelstrijd wordt op za terdag 25 en zondag 26 juli gehouden. ADVERTENTIE Hamrin, die met zijn Zweedse vrouw en vier kinderen, in Napels woont, is na veertien Italiaanse jaren niet meer van plan naar Zweden terug te keren". Ik heb het hier geweldig. Ik heb me ook voor de toekomst gedekt. Ik doe in verzekerin gen". Óf hij nog verwacht uitgenodigd te worden voor het Zweedse elftal, dat naar Mexico gaat? „Ik denk het niet. Ik heb mijn tijd gehad". En wat mijmerend over zijn grote periode: „In Zweden hadden wij een geweldig elftal, toen we tweede werden achter Brazilië". En weer even opverend: „Misschien vragen ze me toch wel mee. Ik geloof niet, dat ze 22 top- spelers bij elkaar kunnen krijgen voor Mexico". Mexico werpt zijn schaduwen vooruit. Je merkt het ook, als je met Dino Zoff („ik kom uit de buurt van Triest; ik denk dat ik Bulgaarse of Russische voorvade ren heb aan mijn naam te oordelen") over het voetbal van Napoli en Italië praat. Daar is bijvoorbeeld het feit, dat de Ita liaanse clubs voor geen enkele reden uit stel van een competitiewedstrijd krijgen. Zo moest Napoli zondag ook spelen. „Al les richt zich al op Mexico", aldus Zoff, ,de clubs vinden het ook een eer, als er een speler van hen in het nationale team speelt. Bovendien vermeerdert dat de marktwaarde van het elftal". Maar ko men de belangen van de clubs en het na tionale team nooit in conflict? „Welnee, al? er iemand van ons uit het veld ge stuurd zou worden in een interland, zou V (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Rudi Lubbers haalt achteloos zijn schouders op. „Ach", zegt hij. „wat maakt het eigenlijk uit welke argumentatie de commissie van beroep van de NBB voor de wijziging van de straf zal geven, het hele geval blijft toch een lachertje. Nu blijkt er opeens een misverstand te zijn Er wordt gezegd dat ik nooit geschorst ben geweest voor wed strijden in Nederland alleen voor buiten landse toernooien Dat heb ik niet ge weten anders had ik in die tijd minstens drie aardige wedstrijden kunnen boksen. Waarschijnlijk is de commissie van be roep er nu eigenlijk pas achter gekomen om welke overtredingen het eigenlijk ging Het wangedrag waarvoor ik met Jan Huppen, Herman Schregardus en Henk Baars na de Europese kampioenschappen in Boekarest werd veroordeeld, was niet meer dan een paar geintjes. De fout lag hier bij de leiding, die dit niet begreep". Rudi Lubbers is door de schorsing van de NBB niet uit het veld geslagen. Hij is zes maanden lang hard door blij ven trainen en verloor in die periode zelfs 12 kilo, zodat hij nu met zijn tach tig overgebleven kilo's gemakkelijk het halfzwaargewicht haalt. In die klasse wil Lubbers binnenkort zijn profdebuut ma- kon. Eigenlijk was hij van plan geweest om zijn proflicentie in oktober van het vorig jaar aan te vragen, maar daar kon door de schorsing niets van komen. Ook net voor 27 januari in Rotterdam ge plande debuut ging de mist in omdat de voorbereidingsperiode te kort bleek. Hoewel Rudi Lubbers, die zijn amateur loopbaan met 100 overwinningen uit 109 wedstrijden afsluit, in zijn boksloze tijd perk vrijwel geen belangrijke wedstrij den heeft gemist, vindt hij toch dat de hele affaire afbreuk heeft gedaan aan zijn naam. Lubbers: „Ik kan dat merken aan de reacties van de mensen hier in Amsterdam. Voor mij is dat nog niet zo erg. Vervelender is het voor mijn vader. Hij heeft die maanden heel wat vervelen de vragen aan moeten horen, als hij met zijn kermisbedrijf in een of andere plaats kwam' Keeper Zoff: „Geblesseerde Altafini voor ons minstens zo erg als het niet mee spelen van Cruyff voor Ajax in de eerste wedstrijd". toch altijd uit de Oosteuropese landen en die worden geen prof", aldus Lubbers, die twee of drie jaar nodig denkt te hebben voor hij als prof in Europa voldoende naam heeft gemaakt om zich helemaal op de bokssport te kunnen werpen. Jan Lubbers, na afwezigheid van twee ënhalf jaar op 27 januari weer terug in de Nederlandse ring, voorspelt zijn jonge re broer een succesvolle carrière: „Als hij maar de juiste mensen achter zich krijgt dan kan hij ver komen. Tenslotte heeft hij als amateur ook van de sterksten kunnen winnen" Evenals Jan wil ook Rudi in zee gaan met de Rotterdammer Aad Veerman, Nederlands jongste promo tor, die op 27 januari in Rotterdam zijn eerste programma brengt met onder meer Bas van Duivenbode Fighting Mack, Ro nald Riedewald en Jan Lubbers. Wordt dit eerste programma een succes dan volgt er volgende maand een boks- gala in Den Haag Daar wil Rudi Lub bers dan voor de eerste maal als be roepsbokser in de ring komen. Als alles volgens plan verloop! bokst Rudi dan met een frequentie van een gevecht per maand. Jan Lubbers hoopt dat zij hun wedstrijden binnenkort ook zullen kunnen boksen in programma's van Wim Snoeck. De oud-bokser is van plan om een promo- terslicentie voor Amsterdam aan te vra gen, zodat er ook aantrekkelijke pro gramma's in de hoofdstad gebracht kun nen worden. Momenteel treedt Snoeck reeds op als trainer van de gebroeders Lubbers. Jan Lubbers: „Nu Aad Veerman zijn licentie heeft is er eindelijk iemand die in Nederiand aantrekkelijke programma's durft te brengen. Op de 27e staan er al vijf beroepspartijen op het programma, en niet twee profwedstrijden en wat ama teurpartijtjes als opvulling, zoals tot nog toe het geval was Voor zo'n programma zal het publiek komen. Het kan in andere landen wel, waarom hier dan niet. Ik maakte vorige maand mijn come-back in Keulen. De entreeprijzen liepen daar op tot 60 mark per plaats, maar toch zaten er ruim zesduizend mensen in de zaal". Voor Rudi Lubbers was de schorsing van de NBB niet de enige tegenvaller van het afgelopen jaar. De 24-jarige Amster dammer bleef in het vorige schooljaar zitten in de derde klas van de academie voor lichamelijke opvoeding. Hij besloot daarna van school af te gaan. Nu heeft hij spijt van zijn beslissing en gaat pro beren om weer tot de school te worden toegelaten. Lubbers, die het laatste half jaar de kost verdiende met enkele avonden per week kelneren in het café van zijn broer Jan, neemt aan dat hij zeker het eerste jaar als beroepsbokser nog geen dik be legde boterham zal kunnen verdienen. „Ik moet natuurlijk in de derde categorie be ginnen tegen andere opkomende boksers. Daar zie ik niet tegenop, de jongens uit West-Europa die overgaan naar de profs heb ik als amateur altijd kunnen hebben. De sterkste Europese boksers kwamen BOMBAY. Nederland heeft in de tweede wedstrijd van het internationale hockeytoernooi in Bombay een veel bete re indruk gemaakt dan daags tevoren in de ontmoeting met Japan, die met 1-2 verloren ging. De overwinning met 3-0 tegen Italië gaf maar een zwakke afspie geling van de krachtsverhouding. Vooral in de tweede helft toen de Nederlandse ploeg dankzij een doelpunt dat André Bol huis in de veertiende minuut na een lan ge corner had gemaakt, met 1-0 voor stond, hadden de Italianen niets meer in Wij helpen U bij uw wensen t.a.v. lichaamsconditie. Met sport bouwt U aan uw fitheid. Wij verstrekken U alle inlichtingen Bloemendaalseweg 152, Overveen Telefoon 023 - 25 32 56 - 26 55 21 SCHIPHOL. Met een door de extre me kou in Scandinavië ontijdig verdre ven kernploeg is coach Leen Pfrommer gisteravond op Schiphol teruggekeerd uit Oslo, waar de temperaturen schommelen tussen 10 en 20 graden onder nul. Het komende weekend zullen de 10 leden van de kernploeg, evenals Nederlands nieuw ste sprinter Jan Bazen, die in Noorwe gen 41 seconden reed over de 500 me ter deelnemen aan de nationale kam pioenschappen in Deventer De meeste leden van de kernploeg ver trokken na aankomst op Schiphol samen met Pfrommer regelrecht naar het mo tel in Apeldoorn, om vandaag reeds te gaan trainen op de kunstijsbaan in De venter. Een pips uitziende, doch desondanks monter-spraakzame Kees Verkerk zonder de zich echter af. Hij ging naar dokter Lap van de schaatsbond, omdat hij de flinke griep-aanval met voorhoofdsholte ontsteking nog niet te boven is. „Schrijf mij voor de nationale titel maar af", zo zei hij, „die is dit jaar natuurlijk voor Schenk. Ik heb in Noorwegen een week in bed gelegen en ik ben daardoor mijn conditie kwijt. Er zou heel wat moeten gebeuren als ik in de resterende dagen nog in vorm kan komen". Lang zal het verblijf in Nederland niet duren, want daags na de nationale kam pioenschappen, dus op maandag 12 janua ri, vliegt Pfrommer met zijn pupillen van Schiphol haar Inzeil om daar de training te beginnen voor de spoedig volgende Europese kampioenschappen in Innsbruck. te brengen. Dankzij het voortreffelijke werk van doelman Luciano Soli werd het geen debacle voor de Azzuri. Voor drieduizend toeschouwers begon Nederland de onder kunstlicht gespeelde wedstrijd zeer snel Al in de eerste mi nuut kreeg Frans Spits na een snelle solo een fraaie kans. De Amsterdammer werd in de cirkel door een van de Italiaanse verdedigers onderuit gehaald. Tot ontzet ting van de Nederlanders zag de scheids rechter er geen straf slag in doch gaf Nederland een korte corner, de eerste van de in totaal negen die Nederland in de wedstrijd zou mogen nemen. De Nederlandse formatie bouwde dank zij in hoog tempo uitgevoerde korte com binaties een groot overwicht op dat in de veertiende minuut de treffer van Bolhuis opleverde. De speler van Kampong maak te daarmee zijn eerste internationale doel punt. Het grote overwicht leverde in de eerste speelhelft geen doelpunten meer op. Kansen waren er genoeg maar in de Ne derlandse aanval ontbrak de man die de dikwijls fraaie aanvallen kon afronden. In de tweede helft leek die handicap de Nederlanders opnieuw parten te gaan spelen. Schoten van Frans Spits en Sebo De volledige kalender voor morgen ziet er als DEN HAAG. van de KNSB volgt uit Nieuwkoop: plassentocht afstanden van 35 tot 70 kilometer, 9.30 uur ook starten in Noorden. Zevenhuizen: Molentocht af standen van 10 tot 100 kilometer 11.00 15.00 uur. Rotterdam (Kralingen) lange- baan wedstrijden dames senioren en ju nioren 11.00 uur. Grotebroek: kortebaan wedstrijden heren. Assendelft: kortebaan wedstrijden junioren a en b. Mijnaldem afvalwedstrijd langebaan heren. Andijk prestatie- en toertocht. Nieuwe Niedorp langebaan wedstrijden heren. Sparendam gewestelijk kampioenschap langebaan da mes. Oud Avereest: langebaan wedstrij den senioren en junioren dames. Giet hoorn: wedstrijd- en toertocht. Olst: ge westelijk kampioenschap korte baan da mes. Duurswald: wedstrijd tocht 100 ki lometer. Zijderveld: langebaan wedstrij den jongens a en b. Langeraar: geweste lijkkampioenschap jongens a en b. Ku- delstaart: Westeinderplassentocht. Pols broek: toer- en wedstrijdtocht. Ebbens werden dooi Soli fraai gestopt, maar op twee schoten van Jos Christis, beide na snelle rennen, had de Italiaanse doelman geen antwoord. Een teleurstel ling was het feit dat de Nederlanders uit het grote aantal korte (9) en lange cor ners (6) geen doelpunten konden maken. In de slotfase zag Frans Spits, die de Nederlandse aanval voortreffelijk leidde, nog een goal afgekeurd door de Duitse scheidsrechter Droz. De beste spelers in het Oranje-team warens Frans Spits, Sebo Ebbens en Pieter Weemers, die op 't middenveld zijn aanval uitstekend steun de. Vanavond speelt Nederland zijn derde wedstrijd, tegenstander is dan Argentinië dat nu twee wedstrijden heeft verloren. Het Nederlands elftal speelde gisteren in de volgende opstelling: Doel; Jan-Willem Buy (EMHC), achter: Nico Spits (Amsterdam) en Heiko van Staveren (Kampong), midden: Sebo Eb bens (Kampong), Pieter Weemers (HTCC) en Bart Taminiau (Tilburg), voor: Jeroen Zweerts (SCHC), Frans Spits (Amster dam), Jos Christis (HTCC), André Bol huis (Kampong), en Martijn Nolet (Kam pong). KEULEN. Peter Post heeft met zijn Belgische koppelgenoot Patrick Sercu de zesdaagse van Keulen gewonnen. Het Westduitse duo Bugdahl-Kemper eindig de in een gelijk aantal ronden maar met minder punten op de tweede plaats. Het paar Altig-Merckx (Wdl-Belg) legde be slag op de derde plaats met twee ronden achterstand. NOWY TARG. Gisteren hebben Ne derlandse rijders tijdens internationale schaatswedstrijden om de Tatra-beker in Nowy Targ enkele overwinningen be haald. Op de 500 meter zegevierde Jan Augustinus uit Hoek van Holland in 43,6 sec. voor Henk Beltman, die 44,2 sec. nodig had. Adrie Hekman uit Wesepe bleef op de drie kilometer in 4 52,4 juist eentiende se conde voor op Henk Waanders. De wed strijden zouden oorspronkelijk in Zakopa ne worden gehouden, maar dikke mist verdreef de rijders naar Nowy Targ. (Van onze sportredactie HAARLEM. In Haarlem is overleden Douwe Radsma, doelman in het elftal van RCH, dat in 1923 kampioen van Nederland werd. BLOEMFONTEIN Judith Salomé heeft gisteren bij de tenniskampioen schappen van de Oranje Vrijstaat in Bloemfontein twee wedstrijden in het da mes enkelspel gewonnen. In de eerste ronde versloeg Judith Salomé met 6-3 en 6-1 de Zuidafrikaanse mevrouw Hud- son-Heck en later op de dag won de Ne derlandse eveneens in twee sets (6-1 6-4) van Mary Brummer (Z-Afr.). DEN HAAG De KNVB heeft voor zondag 11 januari, als er bekerwedstrij den op het programma staan, twee com petitiewedstrijden vastgesteld. Voor de eerste divisie wordt de ontmoeting 'e- racles—Blauw Wit en voor de tweede di visie Limburgia- Baronie gespeeld. Zfiffr zn/jc>é£A/ J_jT

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 13