Geneesheer-directeur dr. C. F. J. Lampe: „Nieuw ziekenhuis voor Velsen november 1971 in gebruik" ai Kweekschool begint jaar met een rustige week Wereldkampioenschappen opnieuw in Zweden Canadezen trekken zich terug BEROERING BIJ IJSHOCKEY VERENIGINfiSNIEUWS UIT DE IJMOND PvdA Heemskerk rekent op twee zetels winst Suède jasje gestolen Tien studenten naar andere academies Havenberichten DINSDAG 6 JANUARI 1970 4 (Van een onzer verslaggevers) VELSEN De traditionele nieuwjaarsrede welke door dr. C. F. J. Lam- pe, geneesheer-directeur van het Antoniusziekenhuis in IJmuiden-Oost na elke jaarwisseling op een intieme receptie voor bestuur en verplegend per soneel wordt uitgesproken, kan telkens met belangstelling tegemoet worden gezien. Want niet alleen dat dr. Lampe hierbij telkens belangwekkende aspecten ter sprake brengt, er worden daarnaast door hem ook geregeld nieuwe maatregelen aangekondigd. Zo maakte dr. Lampe maandagavond in de recreatiezaal van het zusterhuis „Antonium" onder meer bekend dat het nieuwe ziekenhuis omstreeks november 1971 zal kunnen worden be trokken, terwijl voorts met ingang van 1 april de werktijden van 43J4 uur per week tot 42 y2 uur zullen worden teruggebracht. Voorts zal op veler verzoek het uur van het avondbezoek aan de patiënten wat later worden gesteld, terwijl door dr. Lampe tenslotte de aandacht werd gevestigd op de dringende noodzaak van een regionaal centrum voor kankerbestrijding in Kennemerland. Nieuwe medewerkers Zeshonderd Humanist WEEKABONNEMENTEN GEEN ONDERWIJSVERNIEUWING Medaille en geld Onderzoeken VISSERSVAARTUIG IN BRAND V elsen-lJ muiden Beverwijk Velsen-Noord Heemskerk Wijk aan Zee (Van onze correspondent) HEEMSKERK. In het verkiezings jaar 1970 rekent de Partij van de Ar beid in de gemeenteraad op een winst van twee zetels. In dat geval zal de ver deling van de wethouderszetels nader be keken moeten worden. Dit heeft de voor zitter van de afdeling Heemskerk, de heer P. K. Joustra, maandagavond ge zegd op de traditionele nieuwjaarsbijeen komst, die werd gehouden in slot Assum- burg. De wethouderszetels in Heemskerk zijn momenteel als volgt verdeeld: twee men sen van de K.V.P., één van de P.v.d.A. en één van de Protestants-christelijken. De voorzitter noemde als opvallendste voorbeeld van de problematiek in de plaats de kwestie-De Jansheeren, waar aan volgens hem nog heel wat gedaan zal moeten worden. Op de bijeenkomst, die muzikaal werd opgeluisterd door de Stem des Volks en culinair door koffie en oliebollen, trad als gastspreker op de heer J. Croese uit Alkmaar, voorzitter van het gewest Noord Holland. Hij schetste de problemen die de P.v.d.A. in de toekomst ziet, zoals de werkeloosheid doordat de machine en de computer de mens steeds meer werk uit handen gaan nemen. Voorts belichtte de heer Coerse 'drie andere problemen; volks huisvesting, onderwijs en het vraagstuk van de ouderen in het arbeidsproces. BEVERWIJK De noteringen op de groenten veiling waren maandag als volgt: andijvie 65-85, sla 22-31, spruiten 65-220, prei 55-132, witlof 102-136, uien 32-67, knollen 15-61, waspeen 30-34, breekpeen 18-33, boerenkool 15-37, rodekool 35-47, groenekool 27-32, wittekool 18-23. De geneesheer-directeur van het An toniusziekenhuis, dr. C. F. J. Lampe, beluistert tijdens de traditionele nieuwjaarsreceptie de vele goede wensen van het verplegend personeel. Aan het begin van zijn nieuwjaarsrede werd door de geneesheer-directeur nog even herinnerd aan de in 1969 definitief tot stand gekomen ziekenhuisvemieuwing in Velsen, in de vorm van een nieuwe stichting voor het Antoniusziekenhuis, ge baseerd op de belangrijkste levensbe schouwelijke stromingen van de bevol king in dit rayon. Op deze wijze kon vol gens spreker tevens een krachtige impuls worden gegeven aan het zogenoemde „ge sloten circuit," waarmee een hecht sa menwerkingsverband wordt bedoeld tus sen ziekenhuizen, verpleegtehuizen, be jaardenverzorgingstehuizen en het open bejaardenwerk. Dit impliceert een basis voor een gesloten keten van voorzienin gen, welke aan iedereen die daar behoef te aan heeft, voor kortere of langere duur behandeling, verpleging en verzorging kan geven. Ook al door het toenemen van de naar buiten verleende hulp, in de vorm van maaltijdvoorziening van bejaarden, uit breiding van de verpleegstersschooi een sterke vermeerdering van de poliklinische hulpverlening, een trombosedienst en nieuwe afdelingen voor het welfarewerk en psychische en arbeidstherapie, moesten grote groepen nieuwe medewerksters en medewerkers worden aangetrokken, des kundige krachten uiteraard, die in ons land nog maar zo schaars aanwezig zijn. Desondanks kon hier tijdens de afgelo pen jaren een volledig nieuwe, drie-hoof dige directie worden aangesteld en heeft men daarnaast talrijke medische specia listen beschikt, die hier een volledige dag taak vinden. Volgens dr. Lampe is het vanzelfsprekend dat de medische vooruit gang hierdoor een sterke impuls kon wor den gegeven, waarbij talrijke nieuwe mo gelijkheden op de voet worden gevolgd, welke straks in het nieuwe ziekenhuis zullen worden verwezenlijkt. De geneesheer-directeur kondigde ver volgens aan dat het nieuwe ziekenhuis waarschijnlijk in november 1971 in ge bruik kan worden genomen. Hoewel het groter zal zijn dan het huidige gebouw, beschikt het toch slechts over een vijf tigtal bedden meer zodat men vooral aanzienlijk aan ruimte zal winnen. Dit be tekent kleinere zalltjes, veel meer één- en tweepersoonskamers en recreatiezaal tjes, meer operatie- en behandelkamers, ruimere laboratoria en poliklinieken, een moderne afdeling om slachtoffers van on gevallen op te vangen en een groot par keerterrein voor honderdzestig wagens. Volgens dr. Lampe zal in de komende jaren door de ingebruikneming van het nieuwe ziekenhuis, de oprichting van een tehuis voor geestelijk gestoorde bejaar den en de uitbreiding van het verpleegte huis voor langdurig zieken, in Velsen de zorg over ongeveer zeshonderd patiënten kunnen worden uitgestrekt. Spreker zag dan ook met ongeduld uit naar het ogen blik, dat in deze gemeente de verzor gingstehuizen voor bejaarden gereed zul len zijn, hetgeen tegen het einde van 1971 tegemoet kan worden gezien. Dan zal er namelijk plaats zijn voor onge veer vijfhonderd bejaarden, die voor ver zorging in aanmerking komen. In het vervolg van zijn betoog meen de spreker ook te moeten wijzen op een achterstand in Kennemerland en de kop van Noord-Holland op het gebied van de kankerbestrijding. Er bestaan in Neder land immers vijf universitaire en acht re gionale centra, waarvan geen enkele in deze omgeving is gevestigd. De dichtst bij gelegen centra bevinden zich in Am sterdam en Leiden, waar men met een overbelasting van de apparatuur te kam pen heeft. Dr. Lampe sprak dan ook van een dringend verlangen een dergelijk regio naal centrum eveneens in Kennemerland op te richten, waarbij in eerste instan tie de blik is gericht op de stichting „Samenwerkende Haarlemse Ziekenhui zen," welke een passende oplossing voor dit urgente vraagstuk zou kunnen geven. Hierbij lijkt alle medewerking van de IJmond-ziekenhuizen reeds op voorhand verzekerd. Nadat de geneesheer-directeur voor het personeel met ingang van 1 april een werktijdverkorting had aangekondigd van 43s/< tot 42'/« uur per week en hij voorts bekend had bekend gemaakt dat de directie tegemoet zal komen aan het verzoek van velen betreffende een later uur voor het avondbezoek, hield hij zich ook nog even met de geestelijke verzor ging in het Antoniusziekenhuis bezig. Dr. Lampe herinnerde er hierbij aan dat hier al geruime tijd voor de geeste lijke verzorging van de patiënten een katholiek priester en een reformatorisch predikant zijn aangesteld, die in deze be geleiding een volledige dagtaak vinden. En hoe vanzelfsprekend het ook is dat beiden ten allen tijde bereid zijn even eens aan nietkerkelijke patiënten raad en steun te verlenen, ligt het volgens spreker toch geheel in de lijn van deze ontwikkeling dat in de komende jaren, zodra hiervoor de mogelijkheden rijp zijn geworden, ook een raadsman van niet kerkelijke overtuiging zijn intrede in het ziekenhuis zal doen. Nadat de geneesheer-directeur er ten slotte op had gewezen dat er gedurende 1969 in het Antoniusziekenhuis meer dan vijfduizend patiënten werden opgenomen, waardoor het aantal verpleegdagen in ziekenhuis en verpleegtehuis voor het eerst in de historie de honderdduizend overschreed, bedankte hij het verplegend personeel en de staf voor hun goede zor gen en betoonde inspanningen, om zijn nieuwjaarsrede daarop met het uitspre ken van de beste wensen voor 1970 te besluiten. Dr. Lampe was doorvoor ingeleid door de heer M. Holl, die als voorzitter van het bestuur, mede namens de directie zijn dank en goede wensen eveneens on der woorden bracht. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Bij de Velsense politie is aangifte gedaan van diefstal van een suède jasje uit de kantine van een voet balvereniging aan de Grote Hout of Ko ningsweg in Velsen-Noord, op zaterdag. dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De Katholieke Peda gogische Academie begint het nieuwe schooljaar met een week van rust. Maan dag, de eerste schooldag na de kerstva- kantie, leken er even wat moeilijkheden te komen nadat in een bijeenkomst van vrijdagavond was besloten om de eerste week „gewoon" te laten verlopen om iedereen te laten acclimatiseren, maar na twee discussies met de voorzitter van het schoolbestuur bleek die rustige week toch mogelijk te zijn. Het spreekwoord „Driemaal is scheeps recht" is dus in het geval van de kweek school niet op gegaan. Want het was de derde keer dat de studenten naar de school terugkeerden. Na de wekenlange moeilijk heden, waarbij zich een grote groep stu denten had afscheiden onder de naam Al ternatieve Pedagogische Academie, APA, die huisvesting hadden gevonden in het vrijetijdscentrum De Slof, was men begin december zover dat de groep terug kon keren naar de school aan de Baanstraat Door misverstanden liep deze ontmoeting geheel uit de hand. Een week voor de kerstvakantie kon men weer van een te rugkeer spreken, doch dit h ield slechts enkele dagen stand, waarna het onderwijs volledig werd stilgelegd zodat de kerstva kantie vervroegd inging. Gisteren, maandag, kwam de groep voor de derde keer terug. Hieraan was een vergadering vrijdagavond voorafge gaan tussen het schoolbestuur en de APA, waarop was overeengekomen dat de te rugkerende studenten maandag zouden worden ontvangen door een of meer be stuursleden. (Van onze sportredactie) GENÈVE De wereldkampioen schappen ijshockey zullen dit jaar niet in Canada plaats vinden, zoals was bepaald, maar net als in 1969 in Zweden. De Canadezen zullen voor lopig geen interlands meer spelen, ook niet vriendschappelijk(i) Dat was het resultaat van een dramatische bestuursvergadering van de inter nationale yshockeyfederatie in Ge- nève. In juli tijdens het congres van die fe deratie in Crans sur Sierre in Zwitser land werd besloten dat als experiment negen professionals per team konden meedoen. Dat mochten evenwel geen be roepsspelers zijn van de national hockey league, de beste competitie ter wereld maar uit de lagere league. „Die tweederangs beroepsspelers kun nen wij wel aan" vertelden een Russi sche en Zweedse official toen. Enkele maanden later bleek evenwei, dat de Russische wereldkampioenen een paar keer verloren van een Canadees team, versterkt met derderangs profes sionals Conacher (Minnesota), Harris (Pittsburgh), Poirier (Montreal) en Mc kenzie (Minnesota) De voorzitter van de Zweedse ijshoc- keybond Berglund raakte in paniek, nam contact op met de Russische official Staravoitov, die deze nederlagen ook moeilijk kon verwerken en schreef een brief aan de voorzitter van het Interna tionaal Olympisch Comité Avery Brun- dage, met de vraag of de amateurstatus van de ijshockey'ers niet in gevaar zou komen voor de Olympische Spelen voor 1972 te Sapporo in Japan, als zij nu te gen profs zouden spelen, daarbij verge tende dat zijn landgenoot Eklov, die in Crans nog vice-voorzitter van de IIHF was, had verklaard, dat.de Zweed se internationals onder tafel betaald krijgen. Brundage antwoordde natuurlijk prompt dat ijshockey'ers die tegen pro fessionals gespeeld hadden, niet mee mochten doen aan de Olympische Spe len en Berglund presenteerde zichzelf als de redder van de Internationale IJs hockey Federatie. Andere ijshockeyofficials zijn even wel niet onder de indruk. Zij zeggen dat Berglund een smerig spelletje heeft ge speeld door achter de rug van de IIHF om contact op te nemen met Brundage en dat hij dit alleen deed om te bewerk stelligen dat: 1 Canada zich terug zou trekken met zijn sterke team dat immers voor de helft bestond uit professionals, 2. Zweden weer goed zou zijn voor een medaille, 3. De voornaamste drijfveer: Zweden op nieuw als organisator mocht optreden van de wereldkampioenschappen véat een netto-winst van een miljoen éui den betekent! Zweden was namelijk in Crans aange wezen als reserve-land, als Canada on verhoopt niet als organisator zou kun nen fungeren. Dit alles stelt het contact van Berg lund met Brundage inderdaad in een bij zonder kwalijk daglicht. Earl Dawson, de voorzitter van de Ca nadese Amateur Hockey Associatie, spuwde hierover zondag tijdens de be stuursvergadering van de IIHF zjin gal. „De internationale IJshockeyfedera- tie neemt in juli een beslissing om te spelen met professionals' aldus Daw son. „Canada heeft zes maanden ge werkt aan de voorbereiding van de we reldkampioenschappen te Montreal en Winnipeg en stak al anderhalf miljoen gulden in het project. Plotseling neemt een lid van de IIHF contact op met Brun dage, die meteen een verklaring aflegt zonder ruggespraak te houden met zijn IOC-bestuurderen en ineens wordt de hele ijshockeyfederatie bang. De federa tie bestaat uit politieke machtsconcen traties en bijeenkomsten achter de cou lissen". De heer Dawson vervolgde: „Wij zijn zeer teleurgesteld in de houding van de IIHF en in het leiderschap van zijn voor zitter Ahearne, die zich de wet laat voor schrijven voor IOC-voorzitter Brundage zonder ook maar te protesteren. Deze internationale ijshockeyfederatie is zeer beslist anti-Canada, hoewel de Canadezen in de historie toch wel het een en ander aan de ontwikkeling van het ijshockey in de wereld hebben gedaan. Wij hebben daarom besloten de wereldkampioen schappen niet te organiseren en ook niet mee te doen. Wij zullen bovendien geen vriendschappelijke wedstrijden meer spelen tegen andere landen, tenzij Cana da het recht krijgt om zijn sterkste team op te stellen. Dat mogen andere landen namelijk ook al spelen zij met zogenaamde amateurs, die niets anders doen dan ijshockeyen. Wij evenwel mo gen onze profs niet opstellen en moeten dus met acht echte amateurs verschii- nen". Wij zullen lid blijven van de IIHF en zijn van plan om in 1972 met een zuiver amateurteam mee te doen aan de Olym pische Spelen te Sapporo, waarbij wij ms het recht voorbehouden om het ama teurisme van de spelers in de andere landenploegen te laten onderzoeken". Dit was een ernstig dreigement van Dawson, want als Brundage voet bij stuk houdt, dan mogen Rusland, Zwe den, Tsjecho-Slowakije, Finland en Oost- Duitsland ook niet in Sapporo spelen met hun sterkste teams Die kwamen vorige maand namelijk in Moskou uit tijdens het Izwestya-toernuoj tegen de Canade se ploeg versterkt met profs. Brundage wil toch immers niet hebben dat er spe lers amateurs zijn die tegen professio nals op het ijs komen? De Canadezen hadden deze hele situ atie kunnen vermijden door enkele van hun topprofessionals in februari te re amateuriseren, wat volgens de regle menten mag en in april, na de wereld kampioenschappen weer tot beroeps speler te verklaren. Ze zouden dan hun toernooi hebben behouden en zonder enige twijfel wereldkampioen zijn ze- worden. „Dat zijn Europese politieke trucjes" aldus Dawson. „Wij houden daar niet van. Wij gaan recht door zee". Voorzitter Ahearne zei, dat hij Daw son beschouwde als een ijshockey-nieu- weling, die niet het recht had kritiek op zijn jarenlange beleid uit te oefenen. De positie van Ahearne een slimme Londense zakenman, die zijn federatie miljoenen guldens bezorgde aan televi sie- en reclame-rechten wankelt. Steeds meer leden rebelleren tegen zijn dicta toriale optreden. Zelfs de IIHF is in gevaar. Het staat nu al vast, dat de wereldkampioen schappen in Zweden die van 12 tot 29 maart gehouden moeten worden in Stockholm, Gaevle of Vaesteras minder interessant zullen zijn, dan die van de laatste jaren. De wedstrijden van Cana da tegen de Sovjet Unie, Tsjecho-Slowa kije en Zweden (in totaal zes, twee te gen elk land) ontbreken immers en de Verenigde Staten of Polen die Canada komen vervangen, Kunnen niet zo'n ster! team op de been brengen. Ahearne zal het moeilijk hebben om zeker nu de Canadezen van plan zijn om tijdens die wereldkampioenschappen in Zweden enkele van hun beste profwed strijden aan te bieden aan de Eurovisie. En wat is nu op de keper beschouwd een wereldkampioenschap waard, waar bij de titelhouder sinds 1963. de Sovjet- Unie^, zoals vorige week gebeurde, met 9-3 verliest van de junioren van de Ca nadese profclub Montreal Canadiens? Voorzitter P. J. A. Huijsmans zou om half tien en om tien over één komen, doch nadat hij eerst 's morgens een korte in leiding had gehouden kwam hij 's mid dags, toen de grootste groep aanwezig was niet opdagen en moest telefonisch ge waarschuwd worden dat men op hem zat te wachten. Toen hij kwam, bleek hij geen mogelijkheid tot discussie te willen geven. Hij verliet zelfs het gemeenschapslokaal waar de bijeenkomst werd gehouden. De groep had echter wel de toezegging van het bestuur gekregen dat er volgende week gestart wordt met de democratise ring van de school. Op onderwijsvernieu wing zal men nog wel even moeten wach ten. De inspectie van het kweekschoolon- derwijs geeft geen toestemming om die vernieuwing zo rigoreus door te voeren zoals die thans in de plannen tot uitdruk- komt. Met deze plannen wordt bedoeld de opzet voor onderwijsvernieuwing, die op de school door studenten en docenten is gemaakt terwij] de APA-studenten in De Slof waren. Zelfs in de kerstvakantie is hieraan nog hard gewerkt. Het bestuur heeft voorts een commissie van deskun digen samengesteld (waarvan men de na men nog steeds niet vrij wil geven), die zich bezint op democratisering. Intussen hebben tien studenten van de school, op aandrang van ouders of om an dere privé redenen, besloten zich in te laten schrijven op andere kweekscholen. Het is de vraag of er, met de examens voor de deur, nog meer zullen volgen. Het betreft hier geen studenten van de groep die actie voert, doch van hen die op de school waren gebleven. DEN HAAG. Maandagavond heeft brand gewoed op het vissersvaartuig Katwijk 221, de „Arie Jacob". Het schip voer ten westen van Den Helder. Nadat de Arie Jacob assistentie had gekregen van het hospitaalschip „De Hoop" kon het vuur worden geblust. Aangekomen schepen te IJmuiden 5-1-1970: Free Enterprise, Southampton; Sheaf Tyne, Port Elisabeth; Kai, Brugge; VetlugaJes, Archangel, Zaandam; Senegalkust, Rotterdam; Eemsborg, Hamina, Zaandam; Lake Bosontwe, Las Palmas; Thor Droche, Rotterdam; Star Ballarad, IJmui- den; Prerow, Wismar; Dordrecht, Syddney; Hil versum, Havana; Peter S Skahaven. Vertrokken schepen te IJmuiden 5-1-1970: Gerore, Port Talbot; Helice, Rotterdam; Prinses Margriet, Cherbourg; Bothnia, Malmo; Johannes Liverpool; Stefan J, Kopenhagen; Themis, Ham burg; Wotan, Dagenham; Sierra Urbion, Rotter dam; Harwichbrook, Birkenhead; Wedlooper, Delfzijl; Simularity. Southampton; Nasouborg, Delfzijl, Zaandam; Glanton, Rotterdam; Wilken, Dordrecht, Zaandam; Buka, Londen; Hanna Jacobs, Colchester; Thuntank 4, Rotterdam; Curacao, Hull; Amstelborg, Stade; Brio, Oslo; Dania, Rotterdam. Aangekomen schepen te IJmuiden 6-1-1970: Britta, Seven Islands, IJmuiden; Boreas, Rot terdam; Artemis, Antwerpen. Vertrokken schepen te IJmuiden 6-1-1970: Elbe Ore, Norfolk, IJmuiden; Kai, Bremen; Riet, Gr. Yarmouth; Numberg, Hamburg; O. R. Schepers, Rouaan. DINSDAG 6 JANUARI Openbare leeszaal en bibliotheek, filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord, 19 tot 21.30 u. Spor/hal Zeewijk, IJmuiden, 19-23 u. BC IJmond. PTT-gebouw, Lange Nieuwstraat, in gang Spaarnestraat, 19-20 u. spreekuur Medisch Maatschappelijk Consultatiebu reau voor Alcoholisme. WOENSDAG 7 JANUARI Velserbad, Briniostraat, IJmuiden van 19.30-20.15 u. zwemtraining tot 16 jaar, 20.15-21 u. zwemtraining vanaf 16 jaar, 21-21.30 u. polo training wedstrijden. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945; 14.30 tot 17.30 u. en 19 tot 21.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Santpoort-Noord, Spaarnberg, Wüstelaan 79 14.30 tot 17.30 u;. openbare leeszaal, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Banjaertstraat 13 Velsen-Noord 14 tot 17 u. Sporthal Zeewijk, IJmuiden, 19-23 uur: badminton BC Velsen. DINSDAG 6 JANUARI Verenigingsgebouw, Parmentierstraat 2, 20 u. clubavond schaakclub Weenink. Harmoniegebouw, Groenelaan 72. 20 u. repetitie drumband Beverwijkse Harmo niekapel H. Hartschool, Galgenweg 20 u. repe titie majorettes Beverwijkse Harmonie kapel. Kleine Akademie, Hoflanderweg 104, 20-22 u. pottenbakken Vryetydscentrum De Slof, Raamveld 2. 19 u. majorettes drumband De Zwer vers en sociëteit, 20 u. klaverjassen Schoppen Negen. Brederodeschool, Laan van Blois, 19.30- 20.30 u. huisvrouwengymn., 20.30-21.30 u. badminton. Het Groene Kruis, Raamveld. 19-20.30 u. meisjesclubs (12-13 jaar), electroclub (12-14 jaar), volksdansgroep Pozivkolo (vanaf 14 jaar). Sociëteit 't Zwanenest, Dommelsingej 4a. 20 u. open huiskamer voor de jeugd vanaf 16 jaar. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, Ge opend 20.15-21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek, Arends- weg 61, volw.: 19-21 uur. WOENSDAG 7 JANUARI Bejaardenpaviljoen Westerhout, Wester houtplein 5 a. 10 u tekenen en schilde ren. Vrijetijdscentrum De Slof, Raamveld 2. 13-17 u. bejaardensoos, 19 u. drum band De Zwervers en indoortraining vol leybalvereniging en sociëteit. Statenhuis, Velserweg 12. 14-18 u. bal let (jeugd). Barakkenkamp Rooswijk, Westerhout weg. 13.30-16.30 u jeugdjudo. Kleine Akademie, Hoflanderweg 104. 15 u. jeugdatelier 20-22 u. pottenbakken. Het Groene Kruis, Raamveld. 13.30-15 u. meisjes- en jongensclubs (8-9 jaar), kinderiastuif (5-7 jaar), 15.30-17 u. meis- weer een goed tv-contract los te krijgen, jes- en jongensclubs (9-10 jaar). 19.30- 21.30 u. cursus fotografie, pottenbakken (gevorderden) in atelier Milo '67. Sociëteit 't Zwanenest, Dommelsingel 4a. 20 u. open huiskamer voor de jeugd vanaf 16 jaar. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, Ge opend van 7-10, 12.30-13.45, 14.15-15.30 en 20.45-22 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70, volwassenen 14-17.30 en 19-21 u., jeugd 14.30-17 u.; Arends- weg 61: volwassenen 14-17.30 u., jeugd 14.30-17 u„ Amstelstraat 44: volwassen- nen 14.30-17 en 19-21 u.; Parmentierstraat 2: jeugd 14.30-17 u. DINSDAG 6 JANUARI Handenarbeidscentrum, Schulpweg 560. Geopend 19 - 22 u. Clubhuis De Meerpaal, Banjaertstraat 13. 19.30 - 22 u. jeugdkaffee (vanaf 15 jaar), 20 - 21 u. „Van alles" (13 - 15 jaar). WOENSDAG 7 JANUARI Katholieke openbare bibliotheek, Ban jaertstraat 13. Geopend van 14 - 17 u. Handenarbeidscentrum, Schulpweg 560. Geopend van 9 - 12, 14 - 17 en 19 - 22 u. Clubhuis De Meerpaal, Banjaertstraat 13. 13.30 - 15 u. cursus koken (10 - 14 jaar), 14 - 15.30 en 16 - 17.30 u. kinder film (vanaf 3 jaar), 15.30 - 17 u. cursus fijne keuken (14 - 17 jaar), 18.30 - 19.30 u. jeugdkaffee (13 - 14 jaar), 19 - 20 u. „Van alles" (9 - 12 jaar), 19.30 - 22 u. jeugdkaffee (vanaf 15 jaar), 20 - 21 u. „Van alles" (13 - 15 jaar). DINSDAG 6 JANUARI Buurthuis De Zandkraai, Handelstraat 93. 19.30 u. tienersoos. Buurthuis De Lichtboei, Maasstraat 5. 19.30 - 20.30 u. judo (vanaf 16 jaar), 21 - 22.30 u. dansen. Jeugd gebouw De Vluchtheuvel, M. van Heemskerckstraat. 20 - 23 u. instuif (12 - 17 jaar). woensdag 7 januari Buurthuis De Zandkraai, Handelstraat 93. 13.30 - 18 u. bejaardensociëteit. Buurthuis De Lichtboei, Maasstraat 5. 9.30 - 11.30 u. naailessen (beginners), 10 - 11 u. koffie-uurtje, 13.30 - 14.45 u. handenarbeid (jongens 6-8 jaar), 14 - 15 u. kleuterclubs (3-5 jaar), 15 - 16.45 u. handenarbeid (6 - 8 jaar), 18.45 - 20 u. handenarbeid (9 - 12 jaar), volksdansen (13 - 15 jaar), 20.15 - 22.15 u. volksdan sen (16 jaar en ouder). Jeugdgebouw De Vluchtheuvel, M. van Heemskerckstraat. 14 - 15 u. handwerken (meisjes 8 - 12 jaar), knutselen (jongens 8-12 jaar), 18.30 - 21 u. drumband (8 - 18 jaar). Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45, volwassenen 15-17.30 en 19-21 u.; Ruijsdaelstraat 7: jeugd 14.30 - 17 u. WOENSDAG 7 JANUARI Verenigde openbare bibliotheek, De Zwaanstraat 4a. Geopend van 14.30 - 17 en 19 - 21 u.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 4