Kemnemerstad Drie Syrische Migs neergeschoten AKKOORD IN LIBANON MET VERZETSBEWEGING Critiek van Golda Meir op Parijs Amerikanen zouden Vietnamese vrouwen hebben verkracht in Bondsdag Ministerraad van WEU Critiek op bijeen zonder Fransen generaal Schnez OPRUIMING KOOPJES Onderzoek naar zaak-Kennedy afgesloten Serum tegen kanker gestolen In Tsjechische „Pravda tekst van '68-resoluties Nieuw licht op historie van Russen ■MR ntaar op actuele zaken Abernathy wil van geboortedag King feestdag maken Mijn werker sbond in VS looft 175.000 gulden uit voor inlichtingen I Harmei kon Parijs I niet overtuigen I Vliegtuigkaper in Spanje komt voor krijgsraad Minder critiek op I Josef Stalin VRIJDAG 9 JANUARI 1970 Moordzaak- Y ablonski ,Ware stem NIEUWE BESCHULDIGINGEN INZAKE MY LAI advertentie Ioannis Christou om het leven gekomen Landauer De Uilenboom - Santpoort Steun voor Husak Het was te verwachten dat de burge meester van Haarlem, wiens Nieuwjaars rede de orde van het landelijke nieuws heeft bereikt, weinig officiële bijval zou krijgen uit de omliggende gemeenten voor zijn idee tot samenvoeging van gemeen ten in Zuid-Kennemerland. Men kan zelfs stellen dat burgemeesters van buurge meenten hun dure plicht zouden verwaar lozen als zij niet in het defensief zouden gaan tegen zo'n denkbeeld. Een andere kwestie echter is, of men in die buurgemeenten voldoende begrip kan opbrengen voor de motieven vanwaar- uit burgemeester De Gou van Haarlem zijn denkbeeld liet vertrekken: het voor naamste daarvan, een volkomen falen van de regionale samenwerking in deze streek kan bijvoorbeeld moeilijk worden bestre den. Een ander motief, namelijk het feit dat in Zuid-Kennemerland historisch gegroei de bestuursmisvormingen bestaan, is al evenmin te ontzenuwen. Sommige toe standen in de Zuid-Kennemer agglome ratie duiden erop dat daardoor ernstige haperingen in de communicatie zijn ont staan, waarvan de bewoners dezer streek de dupe zijn. Men spreekt in deze dagen graag over schaalvergroting, een term die vooral ge bezigd wordt op het economische en in dustriële vlak. Men realiseert zich daarbij misschien te weinig dat schaalvergroting niet een stokpaardje maar een organische noodzaak is, die zichzelf dringend aan dient als een soort geneesmiddel tegen ernstige kwalen. Een gezonde bloedsom loop in een bevolkingscentrum is een pu re voorwaarde voor een economisch en maatschappelijk gezond leven in dat orga nisme. Een vlotte en vruchtbare samen werking tussen gemeenten die samen een organisch geheel vormen zou denkbeelden als dat van burgemeester De Gou overbo dig, althans veel minder dwingend ma ken. Die samenwerking echter is in Zuid Kennemerland in geen enkel opzicht met een gezonde bloedsomloop te vergelijken. Integendeel, begrensde vorstendommetjes met een vriendelijk maar weinig prac- tisch onderling diplomatiek verkeer vor men dit deel van de Randstad bezuiden het Noordzeekanaal. De wil tot samen werking ontbreekt er niet, maar in de praktijk komt men niet tot resultaten die tegemoet komen aan de snel toenemende eisen. Dan rijst het denkbeeld van een samen voeging vanzelf, als men zich verdiept in de ernstige storingen die binnen de agglo meratie optreden. Annexaties hebben het verleden niet altijd alle problemen opgelost, maar een zekere herordening binnen zo'n aaneengesloten gebied wordt toch een zeer actuele noodzaak. De bur gemeester van Haarlem heeft er zich niet over uitgelaten welke concrete vormen van samenvoeging hem voor ogen staan. Het is echter een onomstotelijk feit dat dit zuidelijke deel van de provincie Noord- Holland als verzorgings- en communi catiegebied bestuurlijk een eigen leven moet kunnen leiden, nu het uit het oog punt van regionale planologische gegevens een organische eenheid is geworden. Haarlem als centrumgemeente te zien is niet een kwestie van sentiment of chauvi nisme. Nuchter beschouwd hebben de om liggende gemeenten al jaren die Haar lemse functie aanvaard. De practische consequentie daaruit te trekken is echter een psychologische moeilijkheid, die wel degelijk met sentimenten en tradities te maken heeft. Men moet in de omgeving van Haarlem niet vergeten, dat deze stad zich opmaakt om enigszins gehaast op vele gebieden achterstanden in te halen. Economisch, cultureel, maatschappelijk en stedebouw kundig staan in Haarlem vele dingen te gebeuren die eigenlijk al eerder hadden moeten gebeuren. Zo'n stedelijke sanering kan slechts de omliggende bevolkingseen heden ten goede komen, maar dan alleen indien deze zich aanpassen aan hun func tie als ledematen van het grote lichaam. Of dat grote lichaam straks wellicht Ken- nemerstad heet inplaats van Haarlem doet weinig af aan de onvermijdelijkheid zo'n Kennemer stad organisch op te bouwen en levensruimte zowel als levenssappen te schenken. BEIROET (Reuter, AP en AFP) De Libanese regering heeft gisteren met de Palestijnse verzetsbeweging een akkoord gesloten. Overeenge komen is dat de guerrilla's voortaan niet meer in de vluchtelingenkampen zullen worden opgeleid, maar op plaatsen waarover Libanese leger- autoriteiten zullen worden geraad pleegd. Aan de leiders van de Pa- lestijnen is gevraagd hun eenheden uit grensdorpen terug te trekken. WASHINGTON (Rtr). Dr. Ralph Abernathy, de leider van de beweging voor gelijke burgerrechten, heeft gisteren een symbolische proclematie ondertekend waarbij de 15de januari, de geboortedag van zijn vermoorde voorganger dr. Martin Luther King, tot een nationale vrije dag wordt verklaard. Dr. Abernathy verzocht alle negers en armen voortaan de 15e januari herden kingsdiensten en geweldloze demonstra ties ter ere van dr. King bij te wonen. Medegedeeld werd dat 24 Congresleden brieven aan burgemeesters en functiona rissen in 65 steden hebben gezonden waar in er op wordt aangedrongen, de geboor tedag van dr. King tot een plaatselijke vrije dag uit te roepen. Dr. Abernathy zei dat volgende week donderdag afzon derlijke marsen gehouden zullen wor den die eindigen in het Central Park in New York. Getracht zal worden alle openbare scholen in New York dan vrijaf te laten geven, en in schoolgebouwen spe ciale bijeenkomsten te doen houden. Volgens een Israëlische woordvoerder hebben Israëlische vliegtuigen gisteren bases van Palestijnse verzetsgroepen op de berg Hermon in Libanon bestookt. Alle toestellen keerden behouden terug. Tevoren had de Israëlische luchtmacht aanvallen gedaan op Egyptische doelen. Bij de Syrisch-Israelische grens heeft gis teren een luchtslag gewoed. Volgens Is rael werden drie Migs neergeschoten. Een Syrische woordvoerder heeft op zijn beurt meegedeeld, dat twee Israëli sche Mirages werden neergehaald. Hij gaf toe dat drie Syrische toe's*ellen waren getroffen, maar hij vermeldde niet of zij waren neergeschoten of alleen maar be schuldigd. Frankrijk heeft beloofd de Verenigde Staten volledig op de hoogte te houden over de onderhandelingen die met Libië over wapenleveranties worden gevoerd. De Verenigde Staten zouden door ge detailleerde inlichtingen van de kant van Frankrijk gerustgesteld zijn over de mo gelijke gevolgen van een wa^°noyereen- komst met Libië. Hun aanvankelijke be- zorgheid over -de Frans-Lib'^che hesnre- kingen werd veroorzaakt door persbe richten, dat niet minder dan vijftig Mi- rage-straaljagers zouden worden geleverd en dat die wellicht zourPn worden over gebracht naar Eygpte, waardoor het be- wapeningsevenwicht in het Midden-Oos ten zou worden beïnvloed. Maar Parijs zou de Amerikanen hebbe" verzekerd dat deze berichten zijn overdreven. het ware Frankrijk waarin wij vertrou wen hebben. Ik hoop dan ook dat eens de dag zal komen waarop wij de ware stem van Frankrijk weer zullen horen". Dit heeft de Israëlische eerste minister mevrouw Golda Meir gezegd in een rede die zij hield voor leden van het uitvoe rend comité van het wereldcongres der joden. Mevrouw Meir uitte scherpe critiek op Frankrijk. Vooral op de politiek van dat I land en ze weigerde beslist met de „El Fatah" te onderhandelen. „El Fatah is een terroristische organisatie die zich ten doel stelt de joden te doden. Israel zal alleen met de Arabische landen praten aldus mevrouw Meir. WASHINGTON (Reuter) De Ame rikaanse mijnwerkersbond „United Mine Workers Union" heeft 175.000 gulden uit geloofd voor inlichtingen die leiden tot arrestaties van de daders van de moord op de vakbondsfunctionaris Joseph Ya- b'onski. diens echtgenote en hun dochter. De moord werd begin januari in Clarks- ville gepleegd, enkele weken nadat Yablonski bij de verkiezingen voor het voorzitterschap van de bond was versla gen door Tony Boyle, die hij had be schuldigd van fraude en verduistering van vakbondsgelden De bond heeft de Amerikaanse regering verder gevraagd een onderzoek in te stel len naar de verkiezing waarbij Yablonski verslagen werd door Tony Boyle. Er is beweerd, dat de moord op Yablonski een uitvloeisel zou zijn van verbittering over de verkiezingscampagne. De onderhandelingen worden gehouden in het ministerie van Defensie in Parijs en zouden bijna zijn afgesloten. De over eenkomst zal naar verwachting garanties bevatten dat de vliegtuigen niet aan enig ander land zullen worden overgedragen. „Het Frankrijk zoals dat zich heden ten dage aan de wereld voorstelt is niet FRANKFORT (DPA). Het Westduit- se parlement heeft zich gisteren gewor pen in de discussie om de inspecteur van het leger, generaal Albert Schnez, wiens studie „Ter verbetering van de inwendi- ge ordening van het leger" een omstre- den zaak is geworden. De CDU-afgevaar- digde Johann Peter Josten vroeg de re gering of de generaal met pensioen zal worden gezonden. Tevoren had de socialist Erwin Horn, om vervanging als inspecteur gevraagd. Volgens Horn geeft de studie van de ge neraal „blijk van een schrikbarend onde mocratische geesteshouding". Schnez, wiens benoeming destijds tot NAVO-opperbevelhebber voor Centraal Europa na onder meer druk vanuit Ne derland niet doorging, schrijft in zijn stu die onder meer dat het bestaan van een militaire zielszorg de geestelijken ver plicht tot strikte loyaliteit tegenover de opdracht van de strijdkrachten. Voorts is de generaal van mening dat „historisch valse afschildering van het militaire ver leden door de publiciteit door het pers en voorlichtingscentrum van het ministe rie van Defensie moet worden rechtge zet." (Van onze correspondent) BRUSSEL. Vandaag en morgen zal de ministerraad van de Westeuropese Unie (leden: de Zes van de E.E.G. en Engeland) in het kasteeltje Karreveld in een Brusselse buitenwijk bijeenkomen. Hoewel het in 1970 de beurt van Frank rijk is om het voorzitterschap waar te nemen is het deze keer toch nog minis ter Harmei van België die de bijeen komst zal leiden. De zitting geldt namelijk als die van het laatste kwartaal van het vorig jaar. In september ging de bijeenkomst niet door vanwege de Westduitse verkiezingen. I r> r Men besloot toen in december bijeen te Lr Olltieke Vragen komen, maar de topconferentie in Den 1 Haag en later de NAVO-ministerraad en de landbouwzittingen van de E.E.G.-mi nisterraad te Brussel staken een spaak gen over het kalende hoofd uitgestort Harmei had daarin enige optimisme ge vonden zodat meer of minder officieel van Belgische zijde werd verklaard dat Frankrijk wel weer zou deelnemen aan de WEU-raad. Enige dagen geleden heeft Parijs echter duidelijk gemaakt dat men deze keer nog niet op zijn aanwezigheid behoefde te rekenen. Over de oorzaak van het Franse be sluit tast men te Brussel nog wat in het duister. Het ligt voor de hand te veron derstellen dat Frankrijk weinig nut blijft zien in de WEU en dat het bovendien geen zin heeft deel te nemen aan de besprekingen over de toestand in het Middellandse Zee-gebied en in het Mid den-Oosten. Zeker niet na de geschiede nis met de Israëlische kanonneerboten en de levering van ammunitie aan Irak. Dat de generaal ook aanhang heeft, blijkt uit een verzoek van de CDU-CSU afgevaardigde Egon Klepsch, die de mi nister „in verband met de stijgende on rust bij de strijdkrachten" om een onver- i wijld verhelderend woord vraagt. {jptimiSme Klepsch noemt het overgrote deel van ie voorstellen van de generaal „goed en bruikbaar" en hij spreekt van een „on eerlijke drijfjacht op de verdienstelijke soldaat." T_„ een in het wiel. Sedert februari van het vorig jaar neemt Frankrijk niet meer deel aan de bijeenkomsten van de WEU-ministerraad. In theorie is dat vanwege een procedure kwestie. Parijs is van oordeel dat de agenda van de raadszittingen steeds bi] unanimiteit moet worden vastgesteld. In praktijk gaat het erom dat Frankrijk zeer wel heeft doorgehad dat zijn part ners in de EEG via de Westeuropese Unie toch met Engeland wilden onderhan delen over het Engelse toetreden tot de gemeenschap. Na de Haagse topconferentie en de po sitieve resultaten van de december-zit- ting van de EEG-ministerraad zijn de omstandigheden ter zake enigszins ver anderd. „WWAABAO/lAARAAA/UWA/WAAA/VWWVUUWMVWAAnW VANAF 15 JANUARI natuurlijk bij Zijlstr. 29 Tel. 31 07 66 De grootste speciaalzaak in suède - nappa en vachtkleding Minister Harmei had dan ook al in Den Haag en later zowel tijdens de NAVO-mi- I nisterraad als tijdens die EEG-raad voor kerstmis geprobeerd zijn collega Maurice Schumann ervan te overtuigen dat Frank rijk weer zou moeten deelnemen aan de WEU-ministerraad. Zoals gewoonlijk heeft Schumann hem toen een stortvloed van sibillijnse uitspraken en verwachtin- SARAGOSSA (AFP). De 18-jarige Spaanse student Mariono Ventura Rodri guez, die tevergeefs geprobeerd heeft een Spaans verkeersvliegtuig te kapen, zal zich voor een krijgsraad moeten verant woorden. Bij zijn verhoor verklaarde hij alle boe ken van Mao Tse-Toeng te hebben gele zen. Het was zijn bedoeling geweest naar I Albanië uit te wijken. Engeland hecht blijkbaar wel veel waar de aan de aanstaande raadszitting, want Stewart, de leider van het Ministerie van Buitenlandse Zaken, zal zelf aan het hoofd staan van de Britse delegatie tij dens de eerste dag en George Thomson, de minister voor Europese Zaken, zal de zitting van morgen bijwonen. De zit ting van vandaag is gewijd aan de politie ke vraagstukken zoals de verhoudinen tus sen Oost en West, de toestand in 't Midden- Oosten, die in het Middellandse Zee-ge bied, met name ook die in Griekenland en uiteraard ook aan het conflict tussen Nigerië en Biafra. Morgen zullen de economische proble men onder meer de problematiek van de EEG ter sprake komen. EDGARTOWN (Reuter). Het onder zoek in de Kennedy-Kopechne-affaire is gisteren in Edgartown beëindigd onder dezelfde geheimhouding als waarmee het vier dagen geleden begonnen was. Dis- trictsrechter James Boyle, die de getui genverhoren leidde, zei na afloop dat hij „onverwijld" een rapport zal opstellen dat naar het opperste gerechtshof van Mas sachusetts wordt gestuurd. Of daar weken of misschien wel maan den mee gemoeid zullen zijn, wilde Boyle niet zeggen. In het rapport zal in ieder ge val wel de doodsoorzaak van Mary Jo Ko pechne worden vastgelegd. Advocaat Edmund Dinis, op wiens ini tiatief het onderzoek tot stand kwam, zei ten overstaan van verslaggevers dat hij tevreden was over het feit dat alle getui gen opgeroepen waren. In afwachting van de uitslag van het rapport van rechter Boyle wilde hij op dit moment geen ver dere stappen ondernemen. Op de vraag of de mogelijkheid aanwezig is dat tegen senator Kennedy verdere gerechtelijke maatregelen zullen worden genomen, wei gerde Dinis elk commentaar» 4GRIPOLI. (Reuter) Dieven heb ben in de woning van de Italiaanse kan kerspecialist, dr. Liborio Bonifacio inge broken. Zij hebben duizend flesjes mee genomen van een nieuw antl-kankerse- rum, dat is gemaakt uit geiteklieren. Dit is gisteren door de politie meegedeeld. Het serum wordt op het ogenblik onder toezicht van de overheid beproefd op men sen. Ongeveer dertig kankerpatiënten in vijf steden zijn er mee ingespoten. Tot deze proeven is men overgegaan na een onderhoud dat vorig jaar zomer heeft plaasgevonden tussen dr. Bonifacio en professor Pietro Valdoni, lijfarts van paus Paulus en voorzitter van de Italiaan se raad voor de volksgezondheid. Dr. Bonifacio, een vee-artsenij kundig chirurg, ontdekte het serum toen hij proe ven met dieren nam Hij maakt zich erg bezorgd over de diefstal omdat bij ver keerde toepassing het serum een zeer schadelijke werking heeft. ATHENE (AP) De moderne Griek se componist Ioannis Christou die niet al leen muziek schreef maar ook de bij behorende teksten en choreografieën is I gisteren als gevolg van een auto-ongeluk overleden. Zijn totale aantal composities bedraagt 20. Ten tijde van zijn even was hij be zig met het maken van plannen voor een muziekfestival op Chios, een eiland voor de Turkse kust waar hij woonde en werk-1 te. WASHINGTON (Reuter). Het Ameri kaanse leger heeft gisteren nieuwe be schuldigingen uitgebracht in verband met het vermoedelijke bloedbad van het Zuid- Vietnamese gehucht My Lai in maart 1968. De beschuldigingen zijn uitgebracht tegen sergeant Charles E. Hutto, thans gelegerd in Fort Lewis .in Washington en soldaat Gerald A. Smith in Fort Riley in Kansas: Hutto wordt beschuldigd van moord, ver krachting en poging tot moord, Smith van moord en aanranding van een Vietname se vrouw. Als voldoende bewijsmateriaal tegen hen kan worden verzameld zal het leger beslissen hen voor de krijgsraad te dagen. Beide beschuldigden behoorden tot de C-compagnie van het 20ste regiment in fanterie van de „Americal' -divisie, die betrokken was bij het incident. Twee an dere militairen van wie al beslst is dat SERGEANT HUTTO WENEN (AFP). Tot grote verras sing van vele waarnemers heeft het Tsje- choslowaakse blad „Pravda" het orgaan van de communistische partij van Slo wakije, integraal de tekst gepubliceerd van de resoluties en richtlijnen die in anuari 1968 werden aangenomen. Het toenmalige Centrale Comité van de com munistische partij in Tsjechoslowakije aanvaardde deze resolutie. Zoals bekend werd tijdens de histori sche zitting van het Centrale Comité toen in feite de „Praagse lente" inge luid, onder meer door de vervanging van de stalinist Antonin Novotny als partij leider door Alexander Dubcek. Bij de publicatie van de documenten schrijft de „Pravda" nu dat „deze voor de lezers van groot belang zijn, omdat ADVERTENTIE ^/WV\AA/WAA/\AA^\/\AAJV\AAAAAAAA/\AAAAAAAAJ\AA/\A#\Ai in het steegje achter Alleen voor gezellige mensen Geopend vanaf 17.00 uur. de leiding van de Slowaakse Communis tische Partij ze nooit openbaar heeft ge maakt". Volgens genoemde waarnemers is deze opmerking kennelijk gericht te gen de zich onvoorwaardelijk pro-Moskou opstellende persoon van Vasil Bilak, die eerste secreatris van de Slowaakse Partij werd als opvolger van Dubcek toen de ze tot partijleider werd benoemd. Bilak, die nu een van de voornaamste leden is van het secretariaat en het pre sidium van de Tsjechoslowaakse Partij, werd later als secretaris van Slowakije weer opgevolgd door Gustav Husak, de man die in april 1969 de algehele partij leiding overnam van Alexander Dubcek. Het secretariaat van Slowakije werd toen overgedragen aan Stefan Sadovsky, die deze functie ook nu nog bekleedt. Het feit dat Husak en Sadovsky bei den Slowaken zijn en dat Sadovsky het blad „Pravda" controleert is voor enke le waarnemers in Wenen aanleiding te geloven dat de publikatie van de reso luties van januari 1968 bedoeld is om het beleid van Husak te steunen en tevens om in bepaalde mate de ideeën van de „Praagse lente" te rehabiliteren. Deze laatste gedachte wordt volgens de waarnemers nog versterkt door het feit dat de „Pravda" de tekst vergezeld doet gaan van een commentaar waarin wordt gesteld dat het mislukken van de „Praag se lente" niet de fout is van de initiatief nemers maar van de onbekwaamheid e de aarzelingen van Alexander Dubs^k. „Sommigen zijn van mening, aldj>S het blad, dat de zitting van januari 1968 be perkt heeft tot het aanbrengen van en kele persoons- en structuurwijzigingen". zij in verband met de kwestie voor de krijgsraad zullen verschijnen, zijn luite nant William Calley, commandant van de C-eompagnie en sergeant David Mitchell die eveneens tot genoemde afdeling be- hoorde. Het onderzoek tegen 22 andere militai ren die bij het bloedbad betrokken zou den zijn geweest, wordt nog voortgezet. Luitenant Calley wordt moord op 109 burgers ten laste gelegd en sergeant Mit chell poging tot moord op 30 burgers door zijn geweer op hen leeg te schieten. De gisteren uitgebrachte beschuldigingen bevatten de eerste officiële aanwijzingen dat Amerikaanse soldaten zich zouden bben vergrepen aan vrouwen in My Lai. Hutto en Smith zijn gehuwd en Smith heeft een kind. I Op 20 januari zullen Calley's advoca ten trachten de zaak tegen hem gesepo neerd te krijgen omdat hij geen eerlijk proces zou kunnen krijgen in verband met vroegtijdige publiciteit. Inmiddels keerde gisteren in Washing ton luitenant-generaal William Peers te rug, die als hoofd van een commissie van onderzoek tien dagen in Vietnam is ge weest waar hij onder meer de resten van My Lai bezocht. De oommissie heeft 32 Vietnamezen en negen Amerikanen onder vraagd. Naar verwachting zal het onder zoek van generaal Peers op het Pentagon nog eens tien dagen in beslag nemen. Het Pentagon heeft onthuld dat zes per sonen hebben geweigerd voor generaal Peers verklaringen af te leggen, maar het ministerie wilde niet zeggen of onder hen verdachten waren. MOSKOU, (Reuter) Het lang ver wachte boek met de nieuwe officiële ge schiedenis van de Russische communis tische partij is in de Sovjet-Unie in de I verkoop gebracht. Opmerkelijk is dat er enkele wijzigin gen met betrekking tot Stalin en China in zijn aangebracht vergeleken met de versie, die in oktober werd verstrekt aan bibliotheken, partij afdelingen en in stellingen. Mensen die beide versies nauwkeurig hebben vergeleken, zeggen dat de wijzi gingen een verdere verzwakking van de al danig verzachte kritiek op Stalin be helzen. De aanvallen op China zijn wat minder scherp al is het voornaamste ge handhaafd. Het werk zelf is een volledig herzie ne uitgave van de partijgeschiedenis, waarvan de laatste versie in 1962 in de tijd van Kroesjtsjev was gepubliceerd. Dat de beschrijving van delicate partij- aangelegenheden met aanpassing aan de laatste koerswijzigingen allerminst een eenvoudige zaak is, wordt geïllus treerd door het feit dat het manuscript van het in oktober uitgegeven boek al een jaar eerder voor publikatie was vrij gegeven, maar pas in augustus bij de drukker belandde. De voornaamste wijzigingen betreffen Stalins geldende critiek in de „KroesjT- sjev-editie". Een paragraaf over de Russische militaire moeilijkheden na de Duitse aanval in 1941 is geschrapt en vervangen door een paragraaf waarin louter de sterkte van de Duitse legers wordt beschreven. Elders zijn enkele verwijzingen naar zuiveringen in het mi litaire apparaat weggelaten. De veran deringen zijn volgens waarnemers des- te interessanter gezien het feit, dat het partijblad „Pravda" op 21 december in een artikel ter gelegenheid van Stalins 90ste geboortedag nog wel melding maak te van de zuiveringen en de beoordelings fouten van Stalin.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 3