Verzoek van Schoolraad IJmond afgewezen Bestuur: onderhandelen niet in overeenstemming met realiteit Beraad over maatregelen i m L Leden KVP Heemskerk niet eens met bestuur [Tehuis voor geestelijk gehandicapten Subsidie van 4.800 gevraagd voor gebouw De Vluchtheuvel In pand Herenlaan 2 Nog geen verzoek om opneming Beverwijkse studenten Griep belaagt Microtheater Passage uit jaaroverzicht geschrapt Politie zoekt aanrander UW leverancier voor KOLEN en OLIE VRIJDAG 9 JANUARI 1970 5 (Vervolg van pagina 1) BEVERWIJK In een verklaring deelt het bestuur van de Katholieke Pedagogische Academie mee, dat nader onderhandelen niet in overeen stemming is met de realiteit van de laatste vijf weken en de huidige be zetting van de school. Dit naar aan leiding van een verzoek van de Katholieke Schoolraad IJmond tot een gesprek met het bestuur om te komen tot een oplossing van het con flict. Dit verzoek is afgewezen. In het kader van de maatregelen die het be stuur denkt te nemen om de bezet ting van de school op te heffen wor den de lessen van de beroepsopleiding voorlopig opgeschort tot het moment dat de lessen weer ongestoord kun nen worden hervat. De lessen van de afdeling havo vinden voortgang. „Het bestuur wenst niet te wijken voor eisen van de bezetters", aldus de ver klaring, waaraan waarnemend voor zitter P. J. A. Huijsmans mondeling toevoegde dat hiermee bestaande en eventueel toekomstige eisen bedoeld waren. De studenten die daadwerke lijk aan de bezetting deelnemen wor den definitief van de school ver wijderd. Haarlemse Kweekschool staakt niet trwM i (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN Door de afdeling Vel- I sen van de Algemene Oudervereni ging „Helpt ElKander" is op grond van de gesignaleerde behoefte reeds lange tijd de wens geuit om te komen tot de oprichting van een gezinsver vangend tehuis voor in mindere of meerdere mate geestelijk gehandicap ten boven de achttien jaar. Een der gelijk tehuis kan nu worden inge richt in het pand Herenlaan 2 in I IJmuiden-Oost. iZQNEW 5 Deze verklaring werd uitgegeven na de vergadering van donderdagavond in het Lavigerie-college te Santpoort. Van morgen zou het bestuur zich verder be raden over te nemen maatregelen. Druk beraad was er ook de hele nacht en vanmorgen door de bezetters, die op onregelmatige tijdens plenaire vergade ringen houden. Daarbij zijn onder meer aanwezig Jac. Vroemen en mevrouw Van Rhijn. De hele nacht is er activiteit ge weest. Veel mensen hebben in slaapzaK- ken geslapen in diverse lokalen en het gemeenschapslokaal. Er wordt eten aan gevoerd en de toegang tot het bezette gebouw wordt door enkele mensen streng bewaakt. Alle studenten bewegen zich vrijelijk door het gebouw, doch van ver nielingen is geen sprake. Er is een TV- toestel geleend, dat in de docentenkamer is geplaatst. Er is een werkverdeling in gesteld. Er zijn onder meer een orde- en opruimdienst, een persdienst, een voed- seldienst, een leerplan- en roostercommis- sie, een stencildienst, een dienst voor het financieel beheer, een telefoondienst en „ijlboden", die het contact onderhouden tussen een permanent bezette telefoon post in het vi-ijetijdscentrum De Slof en de school, die op een andere manier te lefonisch niet te bereiken is. De docenten hebben zich gevestigd in de kamer van moderator De Wit, die wel deel uitmaakt van het gebouwencomplex, doch als particulier terrein door de be zetters wordt gerespecteerd. Deze groep is wel telefonisch bereikbaar. Daar werd ons meegedeeld dat zeker een groep van twintig studenten zich heeft afgemeld en naar andere scholen is vertrokken. Een leerling had hoofdinjpeoteur Pos sen opgebeld, die had geantwoord dat er twee mogelijkheden waren: deelnemen aan het staatsexamen (maar dat raadde hij af) of naar een andere school gaan. Hij zei dit niet als hoofdinspecteur van het kweekschoolonderwijs, maar als mens. De studente die dit de docenten kwam vertellen liep huilend de deur uit. Dit is tekenend voor de situatie waar in de leerlingen verkeren die niet aan de staking hebben deelgenomen en die wil len studeren. Het aantal dat de school om deze reden verliet groeit. „Je voelt je zo machteloos en in de steek gelaten", aldus waarnemend direc teur G. Merz in een cri de eoeur. Ieder een neemt alle mededelingen voor ken nisgeving aan en het enige wat men doet is sterkte wensen. Geen van de instan ties, of dat het ministerie is of de hoofd inspecties bepalen een standpunt. Alleen een tiental ouders heeft de waarnemend voorzitter opgebeld en gezegd dat het be stuur harde maatregelen moet nemen. Welke die maatregelen zijn was van morgen niet bekend. Er wordt druk over legd met'allerlei instanties. WÊÈ A fl g -f-1 ->'* t r-jv In een lokaal op de bovenverdieping is de t.v.-antenne provisorisch opge steld op enkele op elkaar gestapelde tafels. (Van een onzer verslaggever*) HAARLEM. „Er Is niets van be kend, dat wij leerlingen van de Academie in Beverwijk gaan overnemen. In ieder geval heb ik een dergelijk verzoek nog niet binnen gekregen". Dit zegt de heer P. J. Buis, waarnemend directeur van de Rijkskweekschool op de Leidsevaart. Di recteur drs. A. van Meerten is «1 van af half oktober met ziekteverlof. Wij vroegen de heer Buis of men in navolging van Deventer ook in Haarlem overweegt een solidariteitsactie met de Beverwijkse studenten te beginnen. Daar bleek geen sprake van te zijn. „Wij heb ben hier een bijzonder fijne sfeer", al dus de heer Buis, „mijn deur staat altijd voor iedere leerling wagenwijd open en bij ons wordt altijd gezamenlijk naar een oplossing voor de spanningen gezocht. Daar ben ik bijzon-der blij mee". De waarnemend directeur vertelde ver der nog, dat al voor Kerstmis leerlingen van de Beverwijkse Academie in Haar lem over hun problemen zijn komen pra ten. Alle leerlingen en leraren waren bij die gesprekken aanwezig. De reactie was volgens de heer Buis in het algemeen za kelijk. „In Beverwijk ligt de zaak nu een maal volkomen anders". Vanmorgen luisterden de bezetters naar de radionieuwsdienst. Rechts het t.v.-toestel dat geleend is. Beeld van de docentenkamerStu denten die de ochtendbladen lezen, terwijl er één nog ligt te slapen. De oude naam „Bisschoppelijke Kweekschool" op de voorgevel van het gebouw ging vanmorgen ge deeltelijk schuil achter de naam „Alternatieve Pedagogische Aca demie". (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het optreden van de cabaretgroep uit de Rotterdamse vrouwe lijke studentenvereniging in het Micro theater vanavond (9 jan.) komt te ver vallen in verband met het grote aantal grieppatiënten onder de leden van deze groep. Het bestuur van het Microtheater is er in geslaagd voor vanavond de ca baretgroep Toets van de Paedagogische Akademie in Assen te engageren. Deze groep behoort eveneens tot de prijswin naars van het studentenfestival 1969 in Delft. Het optreden van het duo Peter de Jong blijft op deze avond gehandhaafd. Christ. Geref. Kerken: Aangenomen naar Veenendaal (Bethel- kerk): D. Biesma te Aalsmeer. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. De stellingname van de afdeling Heemskerk van de K.V.P. dat de realisatie van een gezamenlijk pro gram onuitvoerbaar zou z(jn zonder één gezamenlijke fractie van K.V.P, C.H.U en A R.P, zoals in het jaarverslag was ge steld en waarvan wij gisteren reeds mel ding hebben gemaakt, is donderdagavond tijdens de algemene ledenvergadering in De Jansheeren alleen gebleken een stand punt van het afdelingsbestuur te zijn. Een aantal leden heeft dan ook ver zocht dit bewuste eedeelte uit het jaar- Noodbestuurslid Jac. Vroemen. Het betreft hier mannen en vrouwen die werkzaam zijn in het vrije bedrijf of de sociale werkvoorziening. De Algemene Stichting van Verzorging en Verpleging van Zwakzinningen te Utrecht, opgericht door „Helpt Elkander" en de Nederlandse Vereniging voor So ciaal Pedagogische Zorg. met het doel dergelijke initiatieven tot ontwikkeling te brengen, kan het pand Herenlaan 2 aankopen. Dit huis zal na enige verbou wing onderdak kunnen bieden aan vier entwintig geestelijk gehandicapten. De aankoopprijs van dit pand zal in clusief de bijkomende kosten ƒ422.500,- bedragen. Voor de verbouwing, inventa ris en de verdere ingebruiknemingskos ten is nog een bedrag van 312.300,- no dig. Voor de financiering van dit project heeft genoemde Stichting een beroep ge daan op de kapitaalmarkt. De vaststelling van de verzorgings- prijs zal onderworpen worden aan de goedkeuring door burgemeester en wet houders van Velsen. De gemeente krijgt ook inspraak in het opnamebeleid van het tehuis, hetgeen blijkt uit de benoe ming van twee gemeentelijke deskundi gen in de selectie begeleidingscommissie van het tehuis. Burgemeester en wethouders hebben aan de raadsleden van Velsen gevraagd de gevraagde medewerking te verlenen Het pand Herenlaan 2 midden in het natuurreservaat Slingerduin. overzicht te schrappen temeer omdat dit er naar hun oordeel niet in thuishoorde. Zowel het bestuur als de vergadering heb ben zich akkoord verklaard met de weg lating van het gewraakte gedeelte. Met name maakten enkele leden be zwaar tegen de zinsnede „De K.V .P Heemskerk wenst geen stap terug te doen." Zij achtten dit een te boude op merking van de K V.P. en zagen liever dat er alsnog een uitnodiging tot een ge sprek van de K.V.P-zijde zou uitgaan naar de besturen van de andere chris telijke partijen. Het bestuur was hiertoe niet bereid maar verklaarde tevens er geen bezwaar tegen te hebben als een van de leden de christelijke partijen zou benaderen om een uitnodiging van hun kant aan de K.V.P. te zenden. Twee leden waren van mening dat de kiezers nog niet rijp waren voor een ge zamenlijke lijst maar dat zij tevens de overtuiging waren toegedaan dat een ge zamenlijk program wel degelijk uitvoer baar zou zijn zonder een gezamenlijke fractie, zeker waar in het verleden ge bleken is dat de samenwerking met de andere christelijke partijen zeer vrucht dragend is geweest Na de vergadering werd in het poli tiek café het gemeenteprogram van de KV.P. besproken. ADVERTENTIE Willemsbeekweg 88 - Tel. 14627 Vraaa naar onze SPAARREGELING Noodbestuurslid mevrouw Van Rhijn. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Het college van B. en W. stelt aan de raad voor om 4.800 subsidie te verlenen voor bouw en in richting van het verenigingsgebouw De Vluchtheuvel, dat in 1968 gekocht is door de Jeugddrumband Meerestein en dal thans staat op de grens Heemskerk-Be- verwijk aan de Maerten van Heemskerck- straat. Het houten gebouw heeft gestaan bij het oude buurthuis De Zandkraai en is over genomen door de jeugddrumband voor de eigen activiteiten. In maart 1969 is voor het gebouw de Stichting tot Exploitatie Jeugdgebouw Meerestein opgericht, die het beheer ging voeren\ Deze stichting vraagt nu subsidie, wat naar de letter van de verordening niet mogelijk is om dat het gebouw op Heemskerks gebied staat. B. en W. willen echter een uitzon dering maken, omdat de stichting in Be verwijk gevestigd is en tracht het jeugd werk in de wijk Meerestein uit te brei den, omdat het gebouw op de gemeen tegrens ligt en omdat in Beverwijk geen bouwterrein beschikbaar kon worden ge steld. Voorts wil men niet ook de ge meente Heemskerk inschakelen voor de subsidiëring, omdat de meeste leden uit Beverwijk komen en omdat Heemskerk in feite al een subsidie verleent door de grond voor de symbolische prijs van 1 per jaar ter beschikking (e stellen. De totale kosten hebben («dragen 19.200 waarvan eenvierde gesubsidieerd kan worden volgens de bestaande regels. De stichting heeft echter ook nog ver zocht om een extra subsidie uit een spe ciaal fonds, waarmee volgens B. en W. bedoeld zal zijn het Breesaap- of Caltex- fonds. Het college deelt echter mee dat een dergelijke subsidie niet mogelijk is, omdat dit fonds is uitgeput. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. De Heemskerkse po litie speurt op het ogenblik naar een man, die woensdagmiddag omstreeks half vijf op het Heemskerkse strand nabij Wijk aan Zee een 50 jarige inwoonster van de badplaats, die met haar hondje liep te wandelen heeft aangerand. Hij deed dit onder bedreiging met een mes, waar mee hij de zich verzettende vrouw aan een van haar handen heeft gewond. De man moet naar schatting ongeveer 1.85 meter lang zijn. Hij droeg een lange don kere jas met een bruin lederen of kunst lederen bivakmuts, welke gevoerd was met beige bont. De man, die beschaafd Nederlands sprak had mond en neus be- dekt, zodat de aangerande vrouw geen beschrijving kon geven van zijn gezicht. De Heemskerkse politie verzoekt dege nen, die eventuele inlichtingen kunnen verschaffen het politiebureau te bellen onder 02510-32841 of zich in verbinding te stellen met de politie in haar of zijn woonplaats. -■"■'I

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 5