Zelfs bemiddelingspoging van dr. A. Vondeling ^hooll Weekend vol hoogspanning in en rond bezette kweekschool P Corrie Wortel: veel natuur in wandkleden Sieraden van Piet Blauw OUDERS NU OOK IN TWEE PARTIJEN VERDEELD B. en W. van Amsterdam blijven streven naar meer raffinaderijen Veel reacties op conflict Verontrusten: verkoop Jansheer en uitstellen VERENIGIN6SME0WS HIT l)F IJMOND Expositie in Galerie Boumans Vrouw op fiets I onder autobus Verdwenen casco bij Doggersbank teruggevonden Kapitein voor zes weken geschorst 3 weken IJMUIDER COURANT MAANDAG 12 JANUARI 1970 ■ai BEVERWIJK De wandkleden van Corrie Wortel uit Haarlem, nu te zien in Galerie Boumans, zijn aan trekkelijk om hun natuurlijke karak ter. Zij werkt met grof materiaal, si sal, manilla, paardenhaar, touw, soms ook watten en wol. Met de ver- natuur. Zij laat het werk doen door als het ware weinig in te grijpen. Veel van haar werk doet dan ook eerder aan matten dan aan kleden denken, de techniek eerder aan vlechten dan aan weven. Zoiets als borduren of appliqueren is er helemaal niet bij. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK In en rond de kweekschool is het weekeinde beheerst door de dreiging van een politieoptreden dat de bezetters van het school gebouw aan de Baanstraat boven het hoofd hing, een maatregel die in feite geen van de partijen wilde, maar waaraan niet te ontkomen leek. De Alter natieve Pedagogische Academie, de Katholieke Pedagogische Academie en iedereen die er ook maar enigszins mee te maken had stonden onder hoog spanning. Tot dr. A. Vondeling toe, die zelfs een (vergeefse) bemiddelings poging heeft gedaan. Er is ongelooflijk veel gebeurd, te veel om op te som men, via t.v., radio, pers, in telefoongesprekken, met telegrammen, met communiqués, kortom, men zou dit het weekeinde van de communicatie kunnen noemen. Of van het gebrek daaraan. Van sieraad tot I plastiek Hein Steehouwer Eerst oriënterend gesprek V elsen-IJmuiden Velsen-Noord (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. —Voor het eerst in de maandenlange gebeurtenissen in en rond de kweekschool zijn er vanmorgen hand tastelijkheden geweest. Het gebeurde toen alternatieven een tweede gebouw van het complex wilden bezetten, wat door de studenten die de lessen wilden volgen niet werd geaccepteerd Voor zover het vanmorgen was te re construeren zijn de moeilijkheden ont staan doordat een voorstel van de gezags- trouwe studenten uitlekte naar de APA. Deze studenten wilden namelijk de APA laten zitten waar zij zat en alleen de ga rantie hebben dat „school twee", zoals het andere gebouw wordt genoemd, be schikbaar blijft voor het onderwijs. Daar- hebben alternatieven dit gebouw be zet. Toen gezagsgetrouwen binnen wil den, werden ze van de trap gesmeten, Later is de leider van de alternatieven Jan Dobber, tussenbeiden gekomen en heeft ervoor gezorgd dat het gebouw weer werd ontzet. De actie blijft dus be perkt tot „school één". Intussen overweegt het bestuur om de HAVO-top (alleen de twee hoogste klas sen ter voorbereiding op de kweekschool, die aan de school verbonden zijn), over te plaatsen naar het Missiehuis in Drie huis. Een lichte paniek is ook ontstaan doordat de studenten geheime stukken hebben gevonden, waaruit zou blijken, lat het bestuur van plan is de HAVO- top op te heffen. Dit is echter nog ge heel in het stadium van onderzoek het oog op de toekomst. delijk uit „juweliershanden". Hij be steedt dus dezelfde finesse aan al zijn ui tingen, die een breed terrein omvatten, althans voor een „edelsmid". Blauw werkt bijna uitsluitend in ver zilverd metaal, soms met toepassing van stenen, maar dan bijna altijd de steen, zoals die in de natuur gevonden wordt. Om zo'n natuurvorm heen concipieert hij zijn ringen, armbanden, kettingen en an dere sieraden. De grote stukken doen het even goed als sieraad, dan wel als klein plastiekje om neer te zetten of tegen een wand te hangen. Hij ontleent zijn vormen aan twee ge bieden. Soms gebruikt hij organische vor- werking daarvan blijft zij dicht bij de men, waarbij zijn zilver dan begint te materiaal het J lijken op in de natuur gestolde en gevon den vormen, anderzijds past hij ook veel mathematische vormen toe, waarin cir kels en rechthoeken de boventoon voe ren. Hij doet dat alles met een verba zend goede smaak. Ik zie Blauw de kant van de plastieken opgaan. Er staan er nog niet veel, maar ze hebben een heel persoonlijk karakter. Eén ziet er uit als een laboratoriumtoe- met V.r.n.l. Loek Zuiderveld, W. Spren- gers, Jacq. Vroemen en Jan Dobben tijdens een persconferentie namens de Alternatieve Pedagogische Aka- demie, welke zondag werd gehouden in verband met de bezetting van de bisschoppelijke kweekschool. hangt er een hangslot op de deur naar de kelder. Het bestuur heef? bekendgemaakt dat de bezetters zondag protestantse kerk diensten hebben verstoord, een bericht waarover grote verontwaardiging ont stond in de school omdat het eenvoudig niet waar was. Wel hebben mensen van Evangelie en Industrie stencils uitgedeeld aan de uitgang van drie protestantse ker ken. Voedsel hebben de bezetters voldoende Zij krijgen heel wat toegestopt, vooral geld. Zo heeft Nieuw Links, waarvan een aantal leden zaterdag op bezoek was, dui zend gulden gegeven Jan Wolkers heeft honderd gulden overgemaakt. Vele bur gers zelfs docenten hebben geld ge geven. Vijf dames uit Beverwijk hebben zaterdag en zondag voor soep gezorgd. Er zijn thans, volgens de APA 61 studencen van de Kweekschool die aan de bezetting deelnemen. Voor het overige zijn er min stens evenveel buitenstaanders die soli dair zijn De ingang wordt streng door reen groepje studenten bewaakt. Iedereen ke partijen pers radio, tv en diverse ting gehouden in hotel Ter Burg om daar (jje binnen wil, mo-t zeggen waarvoor hij 1 -"J<■- ™ir,rWia. i binnen wil, .noe> zeggen waarvoor hij 1C1U1USI.I1C reuuw«Uw,.vS komt en wordt niet toegelaten als hij in aués als voltreffers en geruchten als losse I Wettelijk moeten die ouders op de hoogte <je ogen van de studenten geen redelijke I3✓"A-V. /J /-» I-i vi a TT on to laat Ii_ii naar het schoolbestuur te sturen. In deze brief worden het bestuur verwijten ge- j daan en wordt meegedeeeld, dat het hoofd van de betreffende school weigert hospi- tanten toe te laten zolang het huidige be stuur de leiding heeft. Het is niet bekend of en hoeveel schoolhoofden hierop ge reageerd hebben. Zaterdabmiddag heeft het bestuur zit- xe uarujcu ucj.» 10uiu, -Hg gehouden in hotel Ter Burg om daai kweekscholen. Het werd een complete te- alle ouders in te lichten van de minden a lefonische zenuwenoorlog met communi- rige van school verwijderde studenten het best kunt denken tegen ruwe-stenen wanden. Omdat ze stoer zijn, kunnen ze de concurrentie met baksteen of natuur steen gemakkelijk aan. Bovendien moet er dan, vooral waar het de kleden van sisal en manilla betreft, een goede cor relatie met de wand ontstaan, omdat haar kleuren ook een sterk natuurlijk ef fect hebben, zowel in donkere als lichte partijen. Corrie Wortel heeft afgezien van elke reële voorstelling, maar ook van mathe matisch bepaalde non-figuratie. Haar kle den tonen vaak bundelingen van kleuren in een onregelmatig patroon, dat mee wordt bepaald door de openingen, waar van ze graag gebruik maakt. Ze komt niet toe aan textiel-plastiek, maar wel is er in zoverre reliëf, dat bundels mate- ilul> zij naar I naai als haardossen uit haar kleden han- rechts uitwijken, maar mogelijk doordat gen in een natuurlijke rangschikking, die I de zak wasgoed ging verschuiven en ten veel eerder intuïtief dan streng composi- dele ook als gevolg van het gladde weg- torisch is bepaald. Haar werk is dan ook -.li i 11 kiiriftb miffülir Iin /^a Irl oecidlro 71T1 PT1 stel, met pompjes, plastic slangetjes met Het ziin meestal grote stukken, die je I borrelend water en aan- en uitflitsend J _J.„Ir 1 J TT i /~1 i »-l ff (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. Een 47-jarige vrouw, wonend aan de Scheiberglaan in IJmui- den, reed zaterdagmorgen met een zak wasgoed achter op haar fiets over de Kruisberglaan. Toen een bus van de NZH haar achterop reed wilde zij naar dek kwam zij te vallen. De buschauffeur remde onmiddellijk, maar de bus slipte enigszins en raakte de vrouw met de rechterzijde. De fietster is met vermoede lijk een hersenschudding en een sleutel- beenfraktuur in het Antonius Ziekenhuis opgenomen. weinig decoratief in de klassieke zin en daardoor verrassend levendig en vaak boeiend. Piet Jan Blauw is een jonge I naar, die zich beweegt op het Het is niet overdreven om van een be wogen weekend te spreken. Was men tot voor de kerstvakantie gewend dat de ac ties in het weekend beperkt bleven, nu is er voor kapitalen getelefoneerd door iedereen die erbij betrokken is of zich betrokken voelt: bestuur, intrimbestuur. bisdom, gemeentebestuur, ministerie, ouders, plaatselijke en landelijke politie- WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE «ootxsyyrrionoiyifinnfinonrToononnoti'i Berge- terrein tussen het juweel en de kleine plastiek. Een dankbaar terrein, met een groot aantal mogelijkheden. Hij ziet kans om van een ring iets fijns te maken met toch al een monumentale inslag. Zijn „utiliteitsplastieken" (zoals hij ze noemt) hebben iets van de objectkunst, ook de kinetische kunst, maar komen toch dui- licht. Het is een enorm speels „ding" niet alleen boeiend door beweging, licht en mooi materiaal, maar ook door de grote zorg waarmee het gemaakt is. AMSTERDAM. Na een speurtocht van vier dagen heeft de Noorse sleep boot „Beni" in de afgelopen nacht het op drift geslagen casco-schip teruggevon den 30 mijl ten westen van de Doggers- bank. Het 6000 ton metende gevaarte was in die vier etmalen circa 180 mijl in noord westelijke richting afgedreven. In de vroege ochtend van donderdag 8 januari brak tijdens stormachtig weer de kabel, waaraan het casco door de „Beni" van Vlissingen naar Oslo werd gesleept. Vier dagen lang bleef het spoorloos en zelfs een speurtocht met vliegtuigen leverde niets op. AMSTERDAM De Raad voor de Scheepvaart in Amsterdam acht de 49- jarige Rotterdamse kapitein-eigenaar van de kustvaarder „Geert" schuldig aan de stranding van zijn schip op 21 april 1968 op een rots op de zuidwestkust van Enge land en heeft hem de bevoegdheid om als kapitein op zeeschepen te varen ont nomen voor zes weken. De kapitein heeft volgens de raad de aanwijzingen om ter plaatse uit de wal te blijven veronacht zaamd. Het schip liep bij de stranding en door de manoeuvre om weer vrij te komen ernstige schade op. flodders. Zondagmiddag heeft een delegatie van de bezetters een gesprek gehad met vica ris mgr. Stieger in Haarlem. De interpre taties van dat gesprek lopen uiteen. In elk geval heeft de delegatie daarbij voor gesteld om het oude bestuur uit te brei den met bestuursleden van de Katholieke Schoolraad IJmond. Via andere kanalen heeft het bestuur op zijn beurt laten we ten desnoods hierover te willen praten, maar niet nadat de bezetting is opgehe ven. Niet alleen de „alternatieve" ouders, maar ook de „gezagsgetrouwen" zijn nu gemobiliseerd. Een groep yan zeven ouders had tot zondag telefonisch de in stemming van zestig ouders onder een brief aan het gemeentebestuur en het be stuur. Daarin stond dat de beslissingen van het bestuur, die van grote verdraag zaamheid getuigden, geen oplossing heb ben gebracht. Daarom wordt van het be stuur verwacht dat het de uiterste krach ten inspant om direct een einde te maken aan de bezetting, zodat het bestuur zijn belofte om het onderwijs te hervatten waar zal kunnen maken. Het studiepro gramma komt namelijk ernstig in ge vaar, speciaal voor de eindexamenklassen. Bovendien wordt erop gewezen dat lan ger uitstel ook financiële en andere na delige gevolgen voor vele gezinnen kan hebben. De brief was ondertekend door de heren A. Louwe en A. J. H. Fluitman Zondagavond was hiervoor instemming verkregen van zestig ouders. De „stand" aan de andere kant was tachtig. De Nederlandse Katholieke Ouderver eniging heeft een bemiddelingspoging ge daan en het gemeentebestuur dringend gevraagd geen politiemaatregelen te ne men. De brief is ondertekend door waar nemend voorzitter Van de Beemd. Vol gens het bestuur van de KPA is de voor zitter van de Oudervereniging, die ziek is, het hiermee echter niet eens. Twee docenten, de heren W. Vogel en J. Overmaat, hebben zondagavond op de plenaire vergadering van de APA een voorstel gebracht. Zij wilden trachten de impasse te doorbreken door geen politie te laten optreden. Voorgesteld werd onder meer om het onderwijs een week op te schorten voor democratisering. Het was een goede poging, die als gebaar door de alternatieven op prijs werd gesteld, maar verder geen effect had. Dr. A. Vondeling, fractievoorzitter van de P.v.d.A., heeft in een telegram aan het schoolbestuur dringend verzocht de poli tie nog niet op te laten treden en meer tijd te geven voor overleg. In een telefo nisch onderhoud met de heer P. J. A Huijsmans, voorzitter van het bestuur, heeft hij voorgesteld te bemiddelen en le den van de Schoolraad in het bestuur op te nemen. De afdeling Beverwijk van de P.v.d.A. heeft aan de burgemeester ge vraagd een commissie van (drie) wijze mannen in bet leven te roepen. De heer J. Bokhorst, directeur van een lagere school in Krommenie, heeft aan de Beverwijkse schoolhoofden een brief ge stuurd met het verzoek die ondertekend worden gesteld. Omdat de brieven te laat bij die ouders waren bezorgd, kwam er niemand In de huidige situatie is een kleinigheid voldoende om paniek te zaaien. Zaterdag avond om half elf kwamen er twee man nen op bezoek, zogenaamd uit belangste1- ling maar ze werden herkend als politie mannen in burger. De zaak werd gemoe- verklaring kan geven. USSOP- voorzitter Ton Stam heeft opl een oers' onferentie zondagmiddag mee gedeeld, A"t, indien de studenten uit de school verwijderd worden er een lande lijke actie op kweekscholen op touw lijke actie op kweekscholen op touw wordt gezet. Ónder leiding van Jac. Vroe men, lid van het interimbestuur, is er delijk afgedaan. We1 was dit een fase van gisteravond een langdurige plenaire ver- het politieoptreden want twee mensen behoren zich ter plaatse eerst op de hoog te te stellen. In de nacht van zondag op maandag om tien voor één, stonden er plotseling twee geüniformeerde agenten voor de deur. Weet paniek. Zij kwamen echter alleen zeggen dat de muziek, die gadering geweest, waarbij ook alternatie ve ouders aanwezig waren. De vraag of het bestuur het recht had om politieop treden te vragen, werd uitvoerig bedis- cussieerd. Het schoolbestuur heeft zondagnacht een communiqué uitgegeven, waaruit op dat moment luid uit de ramen van de blijkt dat de bemiddeling van dr. Vonde- school klonk (het trio Jaap Botman was ling niet kan worden aanvaard, omdat de b^zig) moest stoppen. De studenten heb ben dit optreden erg op prijs gesteld en hebben er ook onmiddellijk gevolg aan gegeven. Vrijdagnacht heeft een inwoner van Beverwijk de centrale verwarming gesa boteerd, zodat de bezetters zaterdagmor gen in de kou dreigden te komen zitten Met medewerking van de administrateur van de school, die een monteur liet ko men. werd de schade weer hersteld. Nu BEVERWIJK Van vele kanten zijn inmiddels reacties gekomen op het con flict in Beverwijk. De partijraad van de P.S.P., die zaterdag in Utrecht vergaderde, heeft besloten een geldinzameling te hou den voor de alternatieve academie. Een aantal leerkrachten zei bereid te zün les te geven aan deze „schaduwschool" Het gewest Noord-Holland-Noord van de P.v.d.A. heeft zich achter de democra- tiseringsverlangens van studenten en do centen gesteld. In een telegram worden tegenmaatregelen als ontslag van de hand gewezen. Het bestuur van het gewest Noord-Holland-Zuid heeft telegrafisch aan het bestuur van de academie laten we ten, dat het naar zijn mening „niet ca pabel" is. Het bestuur heeft drs. J. J Voogd, tweede-Kamerlid, verzocht naar Beverwijk te gaan en contact op te ne men met de studenten. De heer Voogd is op dit verzoek ingegaan en bevond zich vanmorgen ook in Beverwijk. Ook de P.P.R. heeft steun toegezegd aan de studenten van de alternatieve aca demie. De Adelbert-vereniging afdeling Haar lem heeft mede namens enkele samen werkende besturen telegrammen verzon den aan burgemeester Bruinsma van Be verwijk en bisschop Zwartkruis van Haar lem naar aanleiding van het kweekschool conflict in Beverwijk. Adelbert .bezweert' de burgemeester niet met politiegeweld te interveniëren en verzoekt de bisschop dringend zijn invloed aan te wenden op dat in Beverwijk geen openbare machts middelen worden ingezet. actuele situatie geen ruimte biedt in ver band met de belangen van het overgrote deel van de studenten en docenten. AMSTERDAM. Het streven van B. en W. van Amsterdam is erop gericht de raffinagecapaciteit in het Noordzeeka- naalgebied uit te breiden. Kansen op uitbreiding van het aantal olieraffinade rijen zijn aanwezig. B. en W. blijven van mening, dat onverkort dient te worden ge streefd naar realisering van het streekplan voor het Noordzeekanaalgebied. Ook de gemeenteraad is deze mening toegedaan. Dit antwoorden B. en W. op schriftelijke vragen van het P.S.P.-raadslid W. de Wolf met betrekking tot de vestiging van basisindustrieën in het Noordzeekanaal gebied. Het is B. en W., schrijven ze, bekend, dat sommige organisaties, groeperingen, I en personen critiek oefenen op het streek plan, welke critiek zich richt tegen een (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Het besluit over de eventuele verkoop van het café-restau rant De Jansheeren, waarover de onder handelingen nog gaande zijn, wordt nog even uitgesteld. Op voorstel van de nes tor van de Heemskerkse gemeenteraad, de heer T. Wentink, tijdens een praat avond over deze kwestie zal er eerst nog een oriënterend gesprek plaats hebben tussen de Stichting De Jansheeren en de vertegenwoordigers van een aantal so- sociaal culturele verenigingen teneinde alle voor- en nadelen tegen elkaar af te wegen en alle mogelijkheden te onder zoeken. De praatavond was belegd door een aantal mensen, die verontrust zijn over de voorgenomen verkoop van de Jans heeren. Naar hun mening had het pand moeten dienen als eerste aanzet van een cultureel centrum voor de gehele Heems kerkse gemeenschap. Bij verkoop van het gebouw zou naar hun oordeel van de rea lisatie van een dergelijk centrum niet veel meer terecht komen. De heer A. Harmsen fungeerde als ge spreksleider Hij gaf een overzicht van de stand van zaken en somde de winst- en verliespunten op bij de verkoop van het pand. Met nadruk zei de heef Harmsen dat op deze bijeenkomst geen besluiten konden worden genomen, omdat dit al leen maar kan gebeuren door de eigena resse, het kerkbestuur van de Laurentius- parochie, de Stichting De Jansheeren, het college van burgemeester en wethou ders en de gemeenteraad. Het raadslid J C. Verhoeven, die als woordvoerder van de groep „verontrus ten" optrad, gaf een becijfering dat niet- verkopen van het bestaande pand voor deliger was voor de realisering van een cultureel centrum dan het gebouw te ver kopen en het opzetten van een geheel nieuw centrum. vermeende toeneming van de luchtveront reiniging door de industrialisering. B. en W. menen dat deze critiek gebaseerd is op een onjuiste en onvolledige interpretatie van gepubliceerde meetgegevens op grond waarvan de critici ten onrechte de industrialisering van het Noordzeekanaal gebied verantwoordelijk stellen voor de optredende piekwaarden van S02-concen- traties in de woongebieden. Het werkelijk beeld dat zich vormt uit de meetresul taten over 1968 en het eerste kwartaal van 1969 van de meetpunten, die het dichtst bij het Noordzeekanaalgebied liggen, is volgens B. en W. anders dan de critici in hun publikaties stellen. Voor ongerustheid ten aanzien van de luchtverontreiniging bij de realisering van het streekplan behoeft naar het oor deel van B. en W. geen reden te bestaan Dat neemt volgens hen niet weg dat zij zullen blijven streven naar bestrijding van de bronnen, die voor de geconstateerde piekwaarden verantwoordelijk zijn. Deze bronnen zijn niet gelegen in het industrie gebied van het streekplan. De geconsta teerde gunstige situatie ten aanzien van de zuiverheid van de lucht in het gebied, dat in het streekplan voor het Noordzee kanaalgebied is bestemd voor zeehaven industrieën. sterken B. en W in het ver trouwen dat met kracht met de industria lisering van dit gebied kan worden voort- geeaan. Wat betreft de werkgelegenheid wijzen B. en W. erop dat tegenover elke arbeids plaats in de chemische industrieën een zodanig aantal afgeleide Nederlandse ar beidsplaatsen staat in de toeleverings- en verwerkingsindustrieën en in de trans port-, financierings- verzekerings- en han delsssector, als door geen andere indus triële sector per arbeidsplaats wordt ver oorzaakt. ONDERSTAANDE Voor de prijs van 1 week 1.13) ontvangt u Bon opsturen aanIJmuider Courant, Postbus 18, IJmuiden Ondergetekende wenst een proefabonnement van 3 weken voor totaal ƒ1.13. NAAM: WOONPLAATS: - Deze aanbieding geldt niet voor abonnees van de IJmuider Courant. MAANDAG 12 JANUARI Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 19.30 tot 20.45 u„ Bibliotheek en voor lichtingscentrum van de Nederlandse Ver eniging voor Sexuele Hervorming. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, geopend van 19 tot 21.30 u.; filiaal Wüstelaan (gebouw Spaarnberg) Sant poort-Noord; 19 tot 21.30 u. Willemsbeek- weg 96, IJmuiden 19 tot 21 u; uitleen- post IJmuiden-West, parochiezaal onder Petruskerk, Venusstraat 1: 10 tot 21 u. filiaal Velsen-Noord, Banjaertstraat 13: 19 tot 21 u. Sporthal „Zeewijk", 18.30-21 uur: bas ketbaltraining „Exercitia", 21-22.30 uur. Zaalhandbal-training „Full Speed". DINSDAG 13 JANUARI Gebouw PTT, Lange Nieuwstraat- Spaarnestraat, IJmuiden, 19 tot 20 uur: Spreekuur Medisch Maatschappelijk Con sultatiebureau voor Alcoholisme. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u. filiaal Wijkerstraatweg 77, Vel sen-Noord: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u: Willembeekweg 96 IJmuiden: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 u. Stichting huishoudelijke gezinsvoorlich ting: Spreekuur leidster van 9.30 tot 12 u. in de Willebrordstraat 102, IJmui den, tel. 02550-10715. De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmui den: Bejaardensoos, kinderclubs, potten bakken en klaverjassen, jeugdsoos. Federatie Bejaardenzorg Velsen, soci aal advies bejaarden. Spreekuren IJmui den e.o.: 9 tot 10 u. in het gebouw Cultu reel Centrum Moerbergplantsoen 22 in IJmuiden, benedenzaal 3. tel. 02550-15010. Velsen-Noord 11 tot 12 u. in de gemeente lijke vergaderzaal in de Smidt van Gel derstraat 5 in Velsen-Noord, tel 02510- 25550. Santpoort 15 tot 16 u. in het ge bouw CUSA, Hoofdstraat 133 in Santpoort tel. 02560-8014. Verder volgens afspraak met secretariaat, Hoofdstraat 133, Sant poort, tel 02560-8014. Sporthal „Zeewijk", minton-competitie en mond. MAANDAG 12 JANUARI Katholieke openbare bibliotheek, Ban jaertstraat 13. Geopend van 19-21 u. Handenarbeidcentrum, Schulpweg 560. Geopend 19-22 u. Clubhuis De Meerpaal, Banjaertstraat 13. 19-20 u. muziek- en gitaarlessen (be ginners), 19.30-22 u. jeugdkaffee (vanaf 15 jaar) en cursus fijne keuken, 20.15- 22.15 u. muziekles (gevorderden). 19-23 uur: Bad- training B.C. IJ-

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 5