Het eerbiedwaardige uitstapje PANDA EN DE MEESTER WAKER ARMAN EN ILVA POLLE, PELLI EN PINGO Agenda voor Haar «gestipt De Kleine Wereld h W M T alenspecialisten voor bedrijven Zacht weer Sneeuw rose door Mobil Oil? door Thomas Raugat 'éo®'e£> 2 WIE WAT WAAR 1970 h 6 °o jb Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk Haarlems Dagblad IJmuider Courant Beverwijkse Courant Kees Stip 3 i g él De toiletten zijn dan lichter en kleuriger. In de herfst moet de cein tuur weer de motieven aangeven van het jaargetijde. Geen vlinders meer, maar het vuurrode ahornblad en dan de chrysanten. Dat is het feest van de nieuwe rijst. Tenslotte komt het toilet van de sneeuw. Het volgend jaar kan van dat al les niets meer dienen omdat je ou der bent geworden. De kleuren moe ten minder fel zijn en de figuren kleiner. Maar hoe ook, je zou niet graag een toilet van het vorige jaar dragen. Wat één keer gedragen is, is door dit feit alleen versleten. Zo heb ik bijvoorbeeld onder al mijn obi maar één mooi exemplaar. Het is een obi met chrysant-figuren, die mevrouw mijn grootmoeder mij verleden jaar in de herfst heeft gege ven en laten uitkiezen toen ik haar in Kozu ben gaan bezoeken. Ik heb nog geen gelegenheid gehad om hem in Tokio te dragen omdat het jaar getijde voorbij was; de tentoonstel ling der chrysanten was afgelopen, waardoor het mij is toegestaan hem nog dit jaar te dragen. Hij heeft een aanzienlijke som van tweeëenveertig yen gekost en bijgevolg is hij erg mooi. Maar ik zal mij toch een beet je schamen voor de dames voorbij- gangsters als ik doe alsof hij nieuw is. Ik heb niet genoeg geld om mij te kleden. De zijde is zo duur. Om te beginnen besteed ik aan mijn toilet alle bedragen, die ik van mijn fa milie ontvang. En dan zie ik het maar verder klaar te spelen. Ik ver koop wat mij niet meer aanstaat. Ik leen geld of kleren of ik doe een voordelige ruil. Als het nodig is naai ik japonnen voor de dames, die mijn eerbiedwaardige klanten zijn; zij geven mij geld. Ongelukkigerwijze moet je zo lang werken om zo wei nig te verdienen. Maar als u midden in de straat loopt en de jonge da mes u onmerkbaar een bescheiden blik toewerpen is u vele malen be loond voor uw moeite. Het overkomt mij maar zelden dat ik ga wandelen om zo mijn toi let te laten bewonderen, ik heb er geen geld voor. En dan zou ik niet durven. De laatste mooie wandeling die ik mij herinner, was ter ere der kersebomen. Mijnheer mijn oom had me uitgenodigd. Het was prach tig. Hij sloot de winkel en had zelfs een mooie geisha laten komen, die ons vergezelde en haar mandoline in een grote lap witte zijde gewik keld droeg. Dan was er nog mijnheer mijn neef en een jonge meneer zijn vriend. Vervolgens mevrouw mijn tante, die in een band over haar schouder de sake droeg, lauw gehou den in een thermosfles. Mijn jonge nicht droeg koekjes van kleverige rijst en gedroogde aardappelen. Ik droeg de mat waarop we zou den neerknielen, want de grond is vuil. Wij kwamen met de trein en zijn uitgestapt bij het kanaal van de waterleiding der stad Tokio. De laan der kersebomen langs het kanaal was ontrperend mooi. Een onafzien bare rij geheel roze en witte bomen, schitterender dan men zich ooit zou kunnen indenken. Het deed de ogen branden. En er onder dronken en zongen de mensen op vrolijke wijze. In de tijd der bloeiende kersebomen moet iedereen gelukkig zijn, daar kan niets tegen aangevoerd worden. Mijn heer mijn neef droeg een fantasie kostuum van rood papier met witte sterren en manen. Hij zag er heel komisch uit. Voor mij had hij een groenpapieren hoed meegebracht zo als de Amerikaanse dames dragen. Maar ik heb hem niet willen opzet ten. Zelfs om mij te vermaken wil ik er niet belachelijk uitzien. Wij had den moeite om een plaatsje onder een kerseboom te vinden. Er wa ren zoveel mensen. Maar tenslotte heb ik toch de mat uitgespreid, waar op wij in 'n kring zijn neergeknield. Mejuffrouw de geisha ging in het midden zitten en zij heeft de hele dag voor ons gespeeld en de gelegen heidsverzen gezongen, moderne, zo wel als oude wijzen en vooral de dans uit de tijd van Gen-Roku, een melodie, waar ik zoveel van houd beurtelings vrolijk en weemoedig. De heren hebben alle sake opgedronken; er moest driemaal nieuwe gekocht worden. Mejuffrouw de geisha heeft er ook een klein beetje van gedron ken en mijnheer de vriend wilde mij met alle geweld aan zijn beker la ten proeven. Maar dames drinken geen sake, dat past niet. Wij hebben veel koekjes gegeten en limonade gedronken. Er was wat wind en tel kens dwarrelden de bloesems van de kerseboom naar beneden op onze ja ponnen. Er waren ook andere men sen naast ons neergeknield om naar de muziek te luisteren en een jonge mijnheer, die vermomd was en een beetje te veel gedronken had, wilde me met alle geweld optillen om met me te dansen, zoals de Amerikanen dat doen. Maar dansen met een mijn heer is afschuwelijk. Je hoort alleen te dansen. Ik moest dan ook erg la chen en ben beleefd op mijn knieën blijven liggen. Wat een mooi feest! De heren kooplieden schreeuwden voor hun kleurige uitstallingen. En overal de muziek der mandolines. Kleine kinderen liepen vrolijk rond en zwaaiden met hun rode speelgoed. En boven dat alles de lichtende kleu ren der kersebomen. 's Avonds tegen vijf uur is mejuf frouw de geisha vertrokken, omdat zij nog een andere afspraak had. Het begon een beetje fris te worden en wij zijn eveneens naar huis gegaan. De trein was vol vermoeide, geluk kige en hier en daar lichtelijk dron ken mensen. En allen droegen tak ken kersebloesem. De dag is even prachtig geiëndigd als hij begonnen was. Mijnheer mijn oom wilde, dat alles tot aan het einde toe volmaakt was. Toen wij het station uitkwamen liet hij een taxi komen die mevrouw mijn tante, mejuffrouw mijn nicht en mij naar huis bracht. Een taxi, hij keek niet op geld. Van zijn kant heeft hij om de avond te besluiten de heren jonge mannen meegenomen naar de mooiste jorya in de afgeslo ten wijk van Susaki, een voorstad van Tokio. Hij had die uitgekozen, omdat er tussen de huizen een rij kersebomen loopt, die beroemd is. Hij heeft alleen rijst gegeten en sake gedronken, maar de heren jonge mannen geholpen de mooiste per soontjes uit te zoeken; hij heeft op hen gewacht en is samen met hen naar huis gegaan. Mijnheer mijn neef heeft mij verteld de volgende dag dat hij vanuit de kamer, waarin hij een ogenblik met de jonge dame had doorgebracht, in het schijnsel van de maan de rij bloeiende kerse bomen zag glanzen. Het moet prach tig geweest zijn. Toen heb ik, twee dagen later, die vriendinnen van me meegenomen, Kimi-San, Shizue-San en O-Moto-San en wij zijn er 's avonds naar gaan kijken. Het was waar, ik zou nooit geloofd hebben, dat er in Tokio zul ke grote en oude kersebomen beston den. Wij hebben ook naar de huizen gekeken. Vroeger werden de mooie dames aan de voorkant tentoonge steld, nu kan men ze, helaas!, alleen op foto's bewonderen. Maar wat zijn hun portretten groot en goed gelij kend! En wat zijn ze mooi gekleed! Wij hebben hen een beetje benijd om hun leven. Het volgende feest waar aan ik met het oog op mijn toilet moet denken is het feest der geesten. In Tokio valt het in het midden van juli. Dus over een maand. Die nacht komen alle eerbiedwaardige geesten der doden de aarde bezoeken om te zien hoe de levenden zich gedragen. (Wordt vervolgd) S^ss. 0 3. Het was duidelijk, dat de twee politiemannen op zoek waren naar Joris Goedbloed. En hoewel die niet altijd even eerlijk was geweest tegen Panda, kon die het toch niet over zijn hart verkrijgen om te verklap pen waar Joris heen was gehold. „Hij is ergens die kant opgegaan", zei hij dan ook en hij zwaaide wat rond met zijn arm. „Ik wet het niet precies.De agenten bedankten hem vriendelijk voor zijn hulp en draafden weg. En nu trad de gezochte persoon tevoor schijn. ,X>at was heel mooi van u, baaske," sprak hij prijzend. „Ge hebt "w oude vriend niet verraden." „Ik ben je vriend niet!" riep Panda. „En eigenlijk weet ik niet, of ik de politie niet beter had kunnen hel pen. Je hebt vast weer iets schurkachtigs gedaan!" „Maar manneke nu toch," zei Joris berispend. „Dat is heel onaardig van gedacht. Ik liep zo hard, omdat ik eh.omdat ik de politie les geef in het achtervol gen. HOU VOL ILVA I IK ZAL JE NAAK PE WARME 3EKTOR BRENGEN nee! WEG UIT ANTARCTICA.. OF JAMEAh... KUK! een! REDPINGS-EENIHEIDJ ZO EEN HEEFT ONS HIER GEBRACHT! HOE KOMT DIE HIERHOE KONEN WE EK IN? PB AUTOMATISCHE PILOOT HOUDT t>E BOEL NATUURLIJK GESLOTEN... [Sö co». TOONDU «niwcs WAT 20U 16 ERVAN 2E6Ö6N, AtS 46 46 KOOKBOEK BIJTIJDS WeGGEEFT, DE EM1G6 DIE NIETS TE KRIJGT IKZEtrF DAAR KOMT PELtE AAN V IK 8REN6 •ZOU HIJ OOK H0N6ER J WORTEI/TJES HEBBEN? KONIJNTJES RAMMED H0N6ER 3192*0 1648. Tutu gaf geen antwoord. Hij dar telde boven de matrozen, die stram in het gelid stonden, en hij keek zich de ogen uit naar de hele hoge zeeman in admiraalsuniform, die langs de rijen schreed. Want die admiraal leek precies op zijn baasBrammetje Fok! Tutu dook omlaag en vertelde Bram krijsend, dat hij hem boven aan dek had gezien. Maar Bram lachte hem uit. „Ik denk, dat ik weet wie je bedoelt. ik heb al van meer mensen gehoord, dat ik een beetje lijk op prins Karei van Polinia. Was er soms een minister bij met een akelig gezicht, alsof hij ieder ogenblik in huilen kan uitbarsten?" MUZIEK Concertgebouw (L. Begijnestraat). Dinsdag SI).15 u.: Roterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Edo de Waart. BIOSCOPEN Cinema Palace, (Gr. Houtstraat 111) 14, 19 en 21.15 u.: „Er kan nog meer bij", a.l. Frans Hals, (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.: „De laatste revolverheid", 18 j. Lido, (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u.: „Naakt modellen", 18 j. Luxor, (Gr. Houtstraat 139) 14 en 20 u.: „My Fair Lady", a.l. Rembrandt, (Grote Markt) 14, 19 en 21.15 u.: „James Bond; on her majesty's secret service", 14 j. Roxy, (KI. Houtstraat 79) 14.30, 19 en 21.15 u.: „Duivel der wellust", 18 j. Studio, (Gr. Markt) 14.15, 19 en 21.15 u.: „Gen darme op vrijersvoeten", a.i. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62). Per manente tentoonstelling van werken uit de 17de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dage lijks van 10 tot 17 uur. Zondags van 13 tot 17 uur. Bovendien in het Prentenkabinet „Een keuze uit de collectie van Looy". Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Per manente tentoonstelling van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeldhouw werken handschriften en kunstnijverheid. Da gelijks behalve maandag geopend van 10 tot 12.30 uur en van 14 tot 17 uur. Zondags van 14 tot 17 uur. Teylermuseum (Spaarne 16). Permanente ten toonstelling van schilderijen, fossielen, mine- Ons jaarboekje dagelijks verkrijgbaar aan onze kantoren. ralen en historische natuurkundige instrumen ten van 10 tot 16 uur. De eerste zondag van de maand van 13 tot 16 uur. Koudenhornkazerne (Koudenhorn). Perma nente tentoonstelling van de stichting Meer voudig Amateur-Centrum Ruimtewaarneming en onderzoek (MACRO). Geopend maandag en vrij dag van 19.30 tot 22 uur. Dinsdag en vrijdag van 14 tot 17 uur. Zaterdag van 13 tot 17 uur. Museum Kunstcentrum De Ark (Nieuw Hei ligland 1 rd). Permanente expositie van voor namelijk Haarlemse kunstenaars. Bezichtiging van de gebrandschilderde ramen uit 1602. Dage lijks behalve dinsdag van 10 tot 20 uur. Van 20 tot 23 uur: klassiek grammofoonplatenprogram- ma. Kunsthandel Bier (Groot Heiligland 66). Ex positie van vroeg Chinese kunst. Dagelijks ge opend van 14 tot 18 en 19 tot 22 uur. Zondags van 14 tot 17 uur. Galerie Kij lders (Haltestraat 77, Zandvoort). Expositie van werken van Babs van Elsdingen en werken uit de collectie van' J. M. Eijlders. Dagelijks van 13 tot 17 uur geopend, maandags gesloten. Galerie-t (Bakenessergracht 67). Expositie van kleurhoutsneden van Guillaume Le Roy. Dage lijks geopend van 11 tot 17 uur, zondags van 14 tot 18 uur. Tot en met 18 Januari. Galerie Blokker (Bronsteeweg 4a, Heemstede). Expositie van objekten en schilderijen van Irene Dominques en Ansgar Elde. Geopend maandag 13-17.45 u., dinsdag 9-12.45 u. woensdag tot en met zaterdag 9-17.45 uur. Vanaf 10 januari tot eind januari. DIVERSEN Waagtaveerne (hoek Damstraat-Spaarne). Da gelijks geopend van 10 tot 24 uur. Vrijdags en zaterdags tot 01 uur. Dagelijks weef- en spin- demonstraties (open podium). Electric Centre (Bakenessergracht 10). Dage lijks behalve maandags, geopend van 12 tot 17 en 19 tot 24 uur. Filmcentrum: dinsdag 20 u.: Films van Resnais en Ivens. Treslong (Hillegom). Dagelijks behalve maan dag: diner-dansant. Cabaret-Dancing Caramella (Zandvoort). Za terdags „Reflection" Hotel Bouwes (Zandvoort). Zaterdag, xondag en de IJmond en zondagmatinee: Optreden van Stars" „The New Naast Bouwes Palace (Zandvoort). Dolfirama, dolfijnenshow. Woensdag, zaterdag en zondag 14 en 16 uur. Mobilarium, museum met old timers. miniatuur trein- en racebanen. Woens dag, zaterdag en zondag 11 tot 18 uur. Bowling dagelijks van 14 tot 01 uur. Bowling (hoek Orionweg-Delftlaan). Dagelijks 10 tot 01 uur: Bowling. Haarlemse Jazzclub, (Koudenhornkazerne) Dinsdag 20 u.: Session alle stijlen. Poppentheater Merlijn, (Hasselaersplein) Woensdag 14.30 u.: „Het Onderwateravontuur". Raadhuis Halfweg, Dinsdag 19,30 u.: Raadsver gadering Haarlemmerliede en Spaamwoude. Raadhuis Lisse, Woensdag 20 u.Raadsver gadering. City Theater. Dinsdag en woensdag 19.30 uur: „Gejaagd door de wind". TENTOONSTELLINGEN Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, Dagelijks (behalve zondags) 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens Bessemerstraat, Velsen-Noord, Is dinsdag open van 12 tot 13.30 uur en donderdag van 12 tot 13.30 en van 20 tot 22 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden, is alle werk dagen van 10 tot 12 uur te bezichtigen. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.15 u.: „De terugkeer van Dracula". Luxor Theater (Breestraat). 19 en 21.15 u.: „Battle of Britain". TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie van Corrie Wortel (wandkleden) en Piet-Jan Blauw (Sieraden): geopend tot en met 7 februari van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck, Velserweg). Geopend op dinsdag en donderdag van 14 tot 16.30 en van 19.30 tot 21.30 uur, op vrijdag van 14 tot 16.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Bever wijk, tel. 02510 - 25120. BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruijsdaelstraat). 20 u.: „Pas op je tellen". DIVERSEN Openbare lagere school (Prof. Ten Doeschate- straat 199a). Woensdag 14.30 u. officiële inge bruikneming. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Het Instituut voor de Opleiding tot Tolk en Vertaler van de universiteit va n Amsterdam overweegt een opleiding in te stellen tot „conseil- ler linguistique," staffunctionarissen bij bedrijven, waarvoor hij kan optreden als woordvoerder, tolk en vertaler en waar voor hij vergaderingen zal kunnen ver slaan. De taalvaardigheid staat centraal bij deze functie en gaat gepaard aan een specialisatie bijvoorbeeld in scheikunde, economie, rechten of luchtvaarttechniek. Essentieel is ook een politieke en be drijfsorganisatorische scholing. Of een dergelijke opleiding er komt hangt af van de belangstelling van het bedrijfsleven. Nu In boekvorm door Jos Lodewijks Een keuze uit de gelijknamige rubriek die sinds 1948 in onze bladen ver schijnt. In paperback-uitvoering Prijs 3.64 p. stuk, afgehaald aan onze loketten. Wilt u het boekje per post gezonden hebben, maakt u dan 3,64 f 1,— verzendkosten f 4,64 over op post giro 273107 ten name van Haarlems Dagblad, Gr. Houtstraat 93. Haarlem. Vermeldt u dan op het biljet „De Kleine Wereld". Een speciale uitgave voor de abon nees van Je zou zo verwachten dat het kun stenaarsprotest zich ook eens tegen Picasso zou gaan richten. Iemand die al zestig jaar lang als een leidende fi guur onder de beeldende kunstenaars wordt erkend, moet toch wel een bol werk zijn van de gevestigde orde. Maar nee hoor! De oude Pablo blijft onaantastbaar, waarschijnlijk omdat hij altijd een bolwerk van de gevestig de wanorde is geweest. Hij is de eni ge oude meester die door de jongeren wordt bewonderd, omdat zijn kunst een protest is tegen de kunst zelf. Dat houdt hem jong Het getuigt dus van grote progres siviteit dat de gemeente Rotterdam zich bereid heeft getoond een beeld van Picasso te aanvaarden, dat door de organisatoren van de manifestatie „Communicatie '70" werd aangeboden. Toch is ook daartegen geprotesteerd. Het protest van vijf Rotterdamse kun stenaars is echter niet gericht tegen Picasso en zelfs niet tegen de gemeen te, maar tegen het feit dat de aange boden Picasso geen Picasso is. De Noorse beeldhouwer Nergar heeft namelijk, met toestemming van de meester zelfPicasso's schilderij „Meisje met paardestaarf' in een beeldhouwwerk omgezet. En volgens de protesterende kunstenaars heeft het daardoor net zoveel met Picasso te ma ken als de „Nachtwachf op een koek trommel met Rembrandt. Diegenen die klaarstaan zich achter dit protest op te stellen zullen goed doen eraan te denken dat ze zich klaar maken om mee te marcheren achter een reusachtige denkfout. Niet de naam van de kunstenaar bepaalt de kwaliteit van het kunstwerk, maar het kunstwerk zelf Vroeger waren de mensen zelfs vrij de voorkeur te ge ven aan het schilderij of het beeld houwwerk dat ze zelf het mooist von den. Dit soort egoïsme heeft afgedaan. Het gaat er nu om het kunstwerk te kiezen dat door de gemeenschap als het meest indrukwekkend lelijke wordt beschouwd. Waarom zou dit beslist een Picasso moeten zijn? Zeker, zijn bekendste schilderij „Guernica" is onovertref baar, omdat het niet alleen de on macht van de mens in het algemeen tegenover het brute geweld uitdrukt, maar tevens de onmacht van Picasso in het bijzonder om daar een schilde rij van te maken. Waarom zou Nergar het niet beter doen? Of Van Amen, Fi- cherouw, Gijsen, Munster of Romijn? Dat zijn de namen van de liijf protes terende Rotterdamse kunstenaars. Als die zich zo vastklampen aan een naam zullen ze nooit naam maken voordat ze Picasso heter- Het KNMI deelt mee: Een omvangrijk depres- slegebied boven het zeegebied ten zuidwesten van Ierland breidt zijn invloed nog verder over Europa uit. De vorstgrens is teruggedrongen tot in Scandinavië en Rusland. Een zuidwestelijke stroming houdt de aanvoer van zachte lucht naar ons land In stand. In deze stroming trek ken storingen mee die nu en dan regen veroor zaken. Aangezien in de heersende luchtdrukver- schillen maar weinig verandering komt, mak ge rekend worden op voortduren van voor de tijd van het jaar zacht weer. Vooruitzichten: Plaatselijk regen en iets min der zacht. Voor donderdag: Aantal uren zon: 0 tot 3; min. temp. D tot 5 graden boven normaal; max. temp. omstreeks normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 percent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 pereent. „Ja, die was er!" riep Tutu. „Zie je wel, dat is minister Joelebrul,' zei Bram. „Die vergezelt prins Karei overal. Daarom is de hele zaak ook zo versierd. Het gaat ons verder niet aan." Maar daar vergiste Bram zich toch wel heel erg! WERKRAPPORTEN 4} hg Maximum- «n minimum- c temperaturen T}+» •So binnen- en buitenland u 83 83 Amsterdam half bew. Z 7 0 De Bilt zw. bew. ZO 8 0 Deelen regenbui vera. 8 0.1 Eelde mist zzo 5 -2 0.1 Eindhoven regen zo 9 2 0 Den Helder geh. bew. z 7 2 0 Rotterdam zw. bew. zzw 8 2 0 Twente onbew. zo 7 1 0 Vlissingen geh. bew. zzo 8 3 0 Z.-Limburg geh. bew. z 10 4 0 Aberdeen regen O 7 3 1 Athene ozo 15 13 0 Barcelona zw. bew. n 16 3 4 Belgrado zw. bew. zo 7 3 1 Berlijn licht bew. zzw 2 -3 0 Bordeaux geh. bew. zzo 13 6 4 Brussel regenbui zzo 10 5 0.4 Frankfort mist w.st. -0 -3 0 Geneve mist O 1 -1 0 Grenoble onbew. O 8 -0 0 Helsinki sneeuw O -3 -6 0.2 Innsbruck zw. bew. nw 13 -0 0 Kopenhagen mist O 2 1 0 Lissabon half bew. w 14 10 0 Locarno geh. bew. w.st. 3 -0 8 Londen zw. bew. zo 10 3 0.1 Luxemburg onbew. w.st. 8 1 0 Madrid geh. bew. zzo 11 7 Malaga motregen rnw 17 11 4 Munchen mist w.st. 2 -6 0 Nice licht bew. no -0 -1 14 Oslo sneeuw nnw 14 7 1 Parijs geh. bew. zo 10 6 0.1 Rome zw. bew. O 16 10 9 Stockholm motregen ono -6 -1 0.1 Wenen motregen zo 1 -1 0.1 Zurich mist w -1 -4 0.1 WOENSDAG 14 JANUARI Zon op 8.42 uur; onder 16.56 uur. 0.52 uur. MAANSTANDEN Eerste kwartier 14 januari 14.18 uur. Volle maan 22 januari 13.55 uur. Laatste kwartier 30 januari 15.39 uur. HOOG EN LAAG WATER IN IJMUIDEN DINSDAG 13 JANUARI Hoog water 7.43 uur en 20.06 uur. Laag water 3.22 uur en 15.50 uur. WOENSDAG 14 JANUARI Hoog water 8.33 uur en 20.57 uur. Laag water 4.12 uur en 16.41 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. Eerst de sleutels. Inbrekers hebben uit de brandkast in de supermarkt van Albert Heijn in Waalwijk 8500 gulden en voor eenzelfde bedrag aan zegels en betaalcheques gestolen. Eerst werden bij de bedrijfsleider thuis twee bossen sleutels ontvreemd. AMSTERDAM. Het Amsterdam se gemeenteraadslid J. Roodenburg (Boerenpartij) heeft B. en W. gevraagd of het hun bekend is dat in het weste lijk havengebied ten westen van de Mobil Oil-raffinaderij maandag bij oostenwind tot op drie kilometer af stand van de raffinaderij de daar nog liggende sneeuw rose is gekleurd. Het raadslid wil verder weten of B. en W. bereid zijn het door hem bijgevoegde monster te doen onderzoeken en het resultaat daarvan bij de beantwoor ding van zijn vragen bekend te maken

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 6