„TWEE HEREN UIT VE Jeugdwerk door N.R.T. te van Shakespeare zwak bezet „Achter het nieuws" krijgt ander gezicht Minister Klompé ontving protesterende schrijvers Conflict BBK met gemeente NOS-technici ontstemd over verlenging van arbeidstijd REUMATISCHE- EN SPIERPIJNEN PRESENTATIE MET PUBLIEK Stage Coach: Een klassieke western Radio donderdag TV vanavond Sigrid Koetse inaar Theater TY donderdag StSÜ8 M°,rd'!d^tri|e'ni1TÓf,=S I T RECHT OP UITLEENVERGOEDING Onderschat OVER STAND IN HET STEDELIJK MUSEUM OVERLEG MET JURY Meningsverschil rond Gerard ter Borchprijs iin Overijssel STAKING OF STIPTHEIDSACTIE TY vanavond Voetbal tegen de Britten en Mik Onmiddellijke verlichting WOENSDAG 14 JANUARI 1970 (Van onze toneelcriticus) AMSTERDAM Het zal som migen wellicht als heiligschennis voorkomen maar laten we het feit onder de ogen zien: zelfs Shakespeare heeft niet uitsluitend meesterwerken geschreven. Dat mag natuurlijk geen reden zijn om zijn niet-meester- werken nooit op te voeren, want ook de rest van het internationale toneel repertoire bestaat helaas niet uit sluitend uit meesterwerken. Maar als die Shakespeare-stukken van minder betekenis worden opgevoerd, is het wel noodzakelijk dat de opvoering des te sterker is, zodat dat tekort enigszins wordt gecompenseerd of op zijn minst gecamoufleerd. kunn/n'winnen. N. .iterlel -grotendeels deto en hoogst hi?*A| Simon Koster Charles Boost De romantische comedie „Two gentle men of Verona" door Shakespeare rond zijn dertigste levensjaar en misschien nog eerder geschreven, behoort ongetwijfeld tot die stukken van geringere betekenis. Men kan het werk. beschouwen als een voorstudie voor latere liefdescomedies als „Een Midzomernachtdroom" en „Drie koningenavond", enkele figuren uit die stukken kan men zelfs, min of meer conventioneel ee,tiendc-=™ en durbl, vrotiven wee het| vooral Rick Nicolet (als de vergeten, maar trouwe Julia) die levendig warm en I boeiend spel te zien gaf; een verrassing vooral in vergelijking met haar teleur- ,Ro- Een scène uit „Twee heren uit Ve rona" met v.l.n.r. de hoofdrolspelers Martine Crefcoeur, Johan Ooms, Gees Linnebank en Rick Nicolet. allesbehalve vernuftig uitgewerkt. Twee boezemvrienden, Valentijn en Proteus, komen beiden aan het hof van de hertog van Milaan, waar ze allebei verliefd wor- „Twee heren uit Verona" („The two gentlemen of Verona")komedie in vijf bedrijven door William Shakespeare. Vertaling: Wim Zaal. Première bij het Nieuw Rotterdams Toneel op 1 januari in de Rotterdamse Schouwburg. Regie: Jules Royaards, in samenwerking met Chiem van Houweninge. Hoofdrollen: Johan Ooms, Gees Linnebank, Rick Nicolet en Martine Crefcoeur. Decor en kostuums: Frank Raven. Recensie van de voorstelling in de Amsterdamse Stadsschouwburg op 12 januari. (Van onze correspondent) HILVERSUM. Vanaf aanstaande maandag zal de televisie-actualiteiten rubriek van de VARA „Achter het nieuws" een gedeeltelijk nieuwe opzet krijgen. In de eerstvolgende acht we ken zullen namelijk alle „Achter het nieuws"-uitzendingen op de vaste maandagavond van de VARA op Ne- derland-2 met publiek worden uitge zonden. Als centrale presentator zal Koos Postema fungeren en beurtelings zal de uitzending komen vanuit Belle- vue in Amsterdam of Studio-Idee in Loenen. Herman Wigbold, hoofd van „Ach ter het nieuws" zegt dat vooral de ac tualiteitenprogramma's in andere lan den als Engeland, Frankrijk en Duits land hem tot zijn besluit hebben ge bracht. Deze programma's in het bui tenland zijn niet slecht gemaakt, maar verschillen niet met wat acht jaar geleden in dit opzicht werd vervaar digd. Wigbold heeft gekozen voor de pre sentatie met het publiek, omdat er op die manier meer contact te krijgen zou zijn met de kijkers. „Het is fijn, dat soms iemand uit dat publiek iets te berde brengt en dat niet altijd de presentator het voor het zeggen heeft iets dat bij sommige kijkers irritatie oproept. En dan, om het afgekloven woord eens te gebruiken, door de aan wezigheid van publiek is inspraak mo gelijk." „Achter het nieuws", dat ook zijn normale 25 minuten durende uitzen- w il maar hii toont bê- van den Heuvel maakte een juweeltje van Proteus 3311 iiGt licht, maar hij toont i -i -i i T atiq rnpt 7iin onaf— rouw en er volgt een algemene verzoe-1 AartStaar^es ning waarbij de vriendschap tussen 1 slimmere collega Haast voor een voor I voortreffelijk ^dant^deThurf^de wordt beloond. domme rivaal van Valentijn. werd fijntjes en met heel veel humor geprofileerd door het ware een geslaagde voorstudie voor Paul van Gorcum, die daarmee als het ware een geslaagde voorstudie voor een De opvoering van dit jeugdwerk door I Malvolio leverde, het Nieuw Rotterdams Toneel (die ik door jn de vertaling van Wim Zaal kwamen de opeenhoping van nieuwjaarspremières de Shakespeariaanse grollen beter tot hun pas deze week in Amsterdam heb kunnen recht dan de dichterlijke kanten van het zien) is bepaald niet sterk genoeg om er stuk; veel verbetering of modernisering een voortdurend boeiende toneelavond van 1 tegenover de oude en verouderde tekst te maken. De jonge regisseur Jules Roy- I van Burgersdijk heb ik er niet in kunnen aards had voor een aantal hoofdrollen bespeuren. Het abstracte decor van de jongste garde van het gezelschap la- Frank Raven was op zichzelf heel fraai ten aantreden, daarbij blijkbaar vergetend maar gaf niets weer van de sfeer van dat de vertolking van rollen, die zelf niet I deze romantische comedie; dat was wel sterk geschreven zijn, juist sterke spelers het geval met zijn kostuums, die raak eist. Daardoor kwam er van de karakters van karakterisering en een lust voor het van Valentijn en Proteus vrijwel niets te-1 00g waren. recht. Johan Ooms en Gees Linnebank hebben onlangs in „Kleine Malcolm dui delijk getoond dat zij eigentijdse figuren overtuigend kunnen uitbeelden, maar voor Shakespeare is toch nog wel iets anders nodig. Het was dan ook vooral een daad van overmoed van de regisseur, hen de twee „heren" uit Verona te laten spelen. Johan Ooms heeft wel iets van het lyrisch- romantische van Valentijn, maar nog niet de daarbij behorende kracht van expres sie, en zijn uiterlijk van „lieve jongen maakt het ronduit bespottelijk dat alom gevreesde struikrovers hem op het eerste RIJSWIJK Ettelijke honderden boe ken uit de openbare bibliotheek aan de gezicht tot hun roverhMfdrn de Wethouders van Amsterdam hebben de Keizersgracht in Amsterdam werden gis- Een Gees Linnebank mist niet a de Amsterdamse kunstenaarswerkgroep termiddag door ongeveer vijftig Neder- speltechmek maar ook des cucueen laten weten dat de stand die landse schrijvers in de hal van het mnus- allure die voor Proteus vereist zijn; zelfs (Van onze correspondent) 7WOT.I.F Hoogstwaarschijnlijk valt I heeft ingericht. B. en W. hebben de .AKW I men en> zo ja, of hiervoor gelden be- aanstaande maandagmiddag de beslissing meegedeeld dat de^ BBK-stand^ verwijderd schikbaar worden gesteld voor 197L De rai- de Beroepsvereniging van beeldende kun- terie van Cultuur, Recreatie en Maat- stenaars in de nieuwe vleugel van het I schappelijk Werk In Rijswijk gedepo- Stedelijk Museum had ingericht op de neerd De auteurs werden ontvangen door tentoonstelling die de AKW daar houdt, minister dr. M. A. M. Klompé, die door dient te worden verwijderd. B. en W. van een aantai ambtenaren werd bijgestaan. Amsterdam motiveren dit besluit met te Betoogd werd dat de sociaal-economi- zeggen: in Amsterdam bestaat al sinds I scjje positie van de Nederlandse schrij- vele jaren de voor de kunstenaars belang- yers ,uent te worden verbeterd en dat hun rijke regeling, volgens welke een aantal I jnytoed op het te voeren cultuurbeleid verenigingen van kunstenaars beurtelings I moet worden vergroot, een tentoonstelling van werken van hun j leden in de nieuwe vleugel van het Ste- I De schrijver J. Bernlef gaf de bewinds- delijk Museum mag organiseren. vrouwe een historisch overzicht van wat Een van deze verenigingen, de Amster- I er zoai in de kring van de Vereniging damse Kunstenaars Werkgroep, heeft een van Letterkundigen en van de actiegroep deel van haar deze maand ter beschik- I „Schrijversprotest" leeft en speciaal van king gestelde ruimte weer op haar beurt de slepende „leengeld"-affaire. Hij vroeg ter beschikking gesteld van de I minister Klompé voor eind februari te BBK-actie die daar een actiecentrum beslissen of er een uitleenrecht zal ko Minister dr. M. A. M. Klompé en de auteur J. Bernlef bekijken de boeken, die door een vijftigtal Nederlandse schrijvers uit de openbare bibliotheek aan de Keizersgracht werden gehaald. dingen zonder publiek zal behouden, zal in deze nieuwe opzet niet van zijn principes met nadruk op de actuali teit afwijken. „We gaan zeer beslist niet op de populaire toer." Dat publiek (circa zeventig man) is enerzijds een vast publiek, anderzijds een uitgenodigd en op het te behande len onderwerp geselecteerd gehoor. Als bijvoorbeeld het Plan-Mansholt aan bod zou komen, zouden er boeren bij de uitzending moeten zijn. Na die eerste acht weken zal, „Ach ter het nieuws"-met-publiek (veertig minuten lengte) naar de weekend avonden worden verschoven. De uit zending is altijd op de late avond en begint telkens omstreeks kwart over tien. Deze nieuwe „Achter het nieuws" zal geen speciale naam krijgen. Wel zullen de specials van „Achter het nieuws" slechts incidenteel worden ge maakt. Nederland 1. Bor de wolf en zijn vrienden, het NOS journaal en Scala openen de woensdagavond, die in het teken van de voetbal staat. Kenmerk begint daardoor even vroeger dan ge- woonlijk, zodat we om kwart voor acht over kunnen schakelen naar het be roemde Wembley Stadion in Londen, waar Koen Verhoef aanwezig is om commentaar te geven bij de wedstrijd tussen het Nederlands elftal en wereld kampioen Engeland. In de pauze een politieke uitzending. D'66 is aan de beurt. Aansluitend aan de voetbalreportage brengt de NOS Toonbeeld een serie I lichte concerten door koren en orkes ten van de Vlaamse Omroep Stichting. Vanavond speelt het Radio Filharmo nisch Orkest o.l.v. Jean Foumet La Mer van Claude Debussy en La Valse van Maurice Ravel, gemakkelijk ver teerbare stukken, ook voor degenen die niet direct warm lopen voor ern stige muziek. De Stichting Socutera sluit de avond af met een film van twintig minuten over het werk van de Stichting Nederlandse Vrijwilligers. Dat zou best eens een zeer interessant programma kunnen zijn, omdat het I werk van deze vrijwilligers in ontwik kelingslanden vaak ten onrechte aan veel kritiek bloot staat. Nederland 2. Na de fabeltjeskrant en het journaal het meest succesvolle amusementsprogramma van de KRO, namelijk Mik. Gait jan Kruutmoes, Lubbert van Gortel, Drika en de Boer tjes van Buuten trekken naar het nieuwe ijsstadion in Groningen om luister bij te zetten aan de opening. Het is de bedoeling, dat er niet alleen maar muziek wordt gemaakt, maar dat er ook een forse dosis show aan te pas komt. Na het journaal van acht uur direct de hoofdfilm en wel een heel beroem de, namelijk Stagecoach van John Ford, kort voor de oorlog gemaakt. In de rubriek Zelf doen horen en zien we tenslotte veel over nieuwe soorten wandbekledingsmateriaal, over hees ters snoeien in de tuin, over auto-ac cessoires en sierglas. Na het laatste nieuws begint de cursus Spaans voor beginners, geschikt voor het overgrote deel van de Nederlandse vakantiegan gers. HILVERSUM I 7.00 Nws. 7.11 ochtendgymn. 7.20 Stereo: Lichte muz. 8.00 Nws. 8.11 journ. 8.20 Stereo: Lichte muz. (8.30- De Groenteman). 8.50 morgenwijding. 9.00 klankjuwelen. 9-35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen (11.00 Nws). 11.30 Rondom 12. (11.55 Beursberich ten). 12.30 Sportrevue. 13.00 Nws. 13.11 Journaal. 13.30 Stereo, 't Muzikanten uur. 14.30 (IV), klankbeeld. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Nws. 16.03 De wereld van de opera, (lezing). 17.00 Tussen 10+ en 20—. 17.30: Een rondje radio. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nws. 18.11 Journaal. 18.30 Stereo: Lichte or- kestmuz. 18 55 Voor kinderen. 19.00 Stereo: Big Band Beat. 19.25 Gespro ken brief. 19.30 Nws. 19.35 Kerk ver af en dichtbij. 19.40 Mens en Bijbel. 19.50 Avondgebed. 20.05 Stereo. Liede ren (discussie). 21.10 Hoorspel. 22.30 Nws. 22.40 Mededel. 22.42 Journaal. 22.55 Stereo: Weens Schrammelorkest. 23.20 Stereo: Mens, muziek, materie. 23.55 Nws. HILVERSUM II 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Stereo: Badinerie. (7.30 Nws; 7.32 Actualiteiten; 7.50 Overweging; 8.00 Nws.) 8.30 Nws. 8.32 Voor de vrouw. 9.00 Gymn. voor de vrouw.) 10.00 Pedagogische rubr. 10.20 Stereo: Muz. uit Barok. 11.00 Nws. 11.03 Voor zie ken. 11.55 Mededel. 12.00 Los-Vast. (12-26 Mededel. t.b.v. land- en tuin bouw; 12.30 Nws. 12.41 Actualiteiten). 14.00 Stereo; The Kilima Hawaiians Show. 14.30 Schoolradio. 14.50 Stereo, lichte muz. 15.00 Chr. geref. dienst. 15.30 Meer over minder. (16.00 Nws- 17.45 Sportactualiteiten. 18.00 Stereo. Muz. in vrije tijd. 18.30 Nws. 18.41 Actualiteiten. 19.00 Hoogovenschaak toernooi (Wijk aan Zee). 19.03 Spek- trum. 19.15 Stereo: Leger des Heils. 19.30 Orgel- en koormuz. 20.00 Fer dinand Huyck, (14). 20.24 Stereo: Lich te muz. 20.30 Radio Actief. (22.30 Nws. 23.55 Nws. HILVERSUM IH 9.00 Nieuws. 9.02 Terug van wegge weest. 9.30 Zzzoef 10.00 Nws. 10.03 Muz. bij de koffie. (11.00 Nws.) 12.00 Nws. 12.03 Pop-slick. 13.00 Nws. 13.03 Piet Romer. 14.00 Nws. 14.03 Hol ster. (15.00 Nws.) 16.00 Nws. 16.03 Popmagazine. 17.00 Nws. 17.02 Actu aliteiten. 17.07 Verzoekplaten. BRUSSEL 12.00 Nws. 12.03 Gevar. muz. (12.40 Weerbericht, mededel. SOS-berichten voor schippers). 12.55 Buitenl. pers overzicht. 13.00 Nws. SOS-berichten voor schippers. 13.20 Tafelmuz. 14.00 Nws. 14.03 Schoolradio. 15.00 Nieuws. 15.30 Casinomuz. 16.00 Nws. 16.03 muz. 16.15 Voor oudere luisteraars. 17.00 Nws. 17.15 Jazzmuz. 18.Q0 Nws. 18.03 Popmuz. 18.28 Paardesportuit- slagen. 18.30 Franse les. 18.33 Gramm.- muz. 18.35 Verkeerstips. 18.40 Lichte muz. 18.45 Sportkroniek. 18.52 Taai- wenken. 18-55 Zang. 19.00 Nws. 19.40 Lichte muz. 19.45 Politieke uitz. 19.55 Mars en blaasmuz. 20.10 Boekbespre king. 20.25 Intermezzo. 20.30 Hoorspel 21.10 Promenadeconcert. 22.00 Nws. De Zeven kunsten. 22.20 Gevar. muz- (23.00 Nws). 23.40 Nws. aan wie de culturele prijs van Ovenjsel, de „Geraert ter Borchprijs 1969" zal wor den toegekend. Gedeputeerden Thomas en Schoemaker van Overijsel zijn dinsdag middag akkoord gegaan met de juryvoor dracht en zullen dat maandagmiddag tij- moet worden omdat dit in strijd is met njster zegde toe deze kwestie te zullen be- het karakter van het museum. kijken en vroeg de schrijvers een groepje Van de zijde van de BBK is vernomen van vjjf personen te vormen, dat over het dat men dit provocerend ingrijpen van I uitieenrecht en andere wensen van de burgemeester Samkalden omgemotiveerd auteurs kan praten met de deskundige acht. Men wil zich van de zijde van de ambtenaren. dera de'wekelijkse vergadering van het BBK met klem verzetten tegen deze vorm De honderden bibliotheekboeken moest - - van censuur en men is dan ook niet van I de minister zien als een symbool. Uit de plan de stand in het Stedelijk Museum in„ep]akte stroken blijkt hoe vaak een Provinciaal Bestuur meedelen. Daar zal dan de definitieve beslissing vallen. Geruchten dat er moeilijkheden zouden bestaan tussen Gedeputeerde Staten en de jury werden dinsdag door G.S. tegenge sproken. „Gedeputeerde Staten hebben slechts een nader gesprek met de jury gevraagd om over de inhoud van het rapport te praten. Zij zijn namelijk van mening dat de prijs niet kan worden toe gekend aan een niet meer bestaand doch uitsluitend aan een reëel tastbaar aanwe-1 zig kunstwerk. Er zijn voor de Geraert ter Borchprijs 1969 foto's voorgelegd van met meer bestaande kunstwerken. Gedepu teerde Staten willen nu eerst met de jury overleg plegen. Bovendien heeft de jury een alternatief voorgesteld zodat alleen daarom al een gesprek noodzakelijk was", werd dinsdag officieel medegedeeld. Oorspronkelijk zou de Geraert ter Borchprijs (tweeduizend gulden groot) dinsdag worden uitgereikt in Kasteel Het I Nijenhuis bij Heino. Tegen die plaats be stonden nogal bezwaren bij de jury die de uitreiking liever in een openbaar gebouw zag. Maar na een toelichting door G.S. is men van die bezwaren afgestapt. Zestien kunstenaars hebben voor de Geraert ter Borchprijs een werk ingezonden. af te breken. ADVERTENTIE MDoorstraalt" verlichtend weefsels spieren tot in de gewrichten Reumatische pijnen, spit, zenuwpijnen, verstuikingen, stijve nek en ledematen niets werkt sneller, niets werkt aangenamer ter verlichting van pijn dan Algesal-balsem. Onmiddellijk in de huid doordringend, werkt Algesal diep op de weefsels in tot aan de haard van de pijn (zonder oppervlakkige warmtesensatie of irritatie van de hold te veroorzaken) en doorstraaltverlichtend weefsels en spieren tot In de gewrichten. Reumatische pijnen en stijfheid maken spoedig plaats voor een durend gevoel vaD verlichting en welbehagen. Wacht niet tot de pijn uitbreekt I Zorgt dat U thuis altijd een tube Algesal bij de hand hebt om zodra het nodig is de pijn te verlichten, ALGESAL bij alle apoth. eu drog. boek werd uitgeleend. „Even vaak werd van de schrijvers gestolen", meende de heer Bernlef. Behalve door de schrijver Bernlef werd nog het woord gevoerd door zijn collega's George Rood, Theo Platzer en Nico Ver hoeven. De Federatie van Beroepsverenigin gen van Kunstenaars heeft zich unaniem achter de actie van de schrijvers ge stald, zo deelt de federatie in een com muniqué mee. Zij heeft een financiële bijdrage gestort in het door de vereni ging van letterkundigen voor deze en ko mende acties gevormde strijdfonds. ARNHEM. Sigrid Koetse is voor de eerste helft van het volgende toneelsei zoen 1970-1971 geëngageerd door de To neelgroep Theater. Zij vervult op het ogenblik een gastrol bij Theater in „Oom Wanja" van Tsjechow. HILVERSUM. De operationele me dewerkers van de NOS-televisie hebben dinsdagavond tijdens een spoedvergade ring in de studio gedreigd met stakingen en stiptheidsacties. Zij willen voor 25 ja nuari een openbaar gesprek met de chefs van de hoofd-afdelingen bedieningstech niek en operationele uitvoeringen, de he ren J. J. Akkerman en J. Ch. Enkelaar over een onlangs genomen besluit om de werktijd van de groep operationele me dewerkers met een uur te verlengen. Men is in de eerste plaats geërgerd over het feit, dat de betrokkenen noch rechtstreeks noch via de groepsraad in het besluit gekend zijn. Zij hebben daar om een brief aan de groepsraad ge stuurd. Gezien het feit, dat de brief door 92 medewerkers is ondertekend, is de groepsraad krachtens een bepaling in de CAO verplicht, dit gesprek te arrange ren. De operationele medewerkers erken nen wel, dat de CAO de mogelijkheid tot verlenging van de werktijd inhoudt. Een grote groep operationele medewerkers bleek bereid, de eisen zeer scherp te stel len en desnoods tot een algehele staking over te gaan, wat de consequenties ook zouden mogen zijn Ook de filmcutters hebben met een sta king gedreigd, wanneer niet op korte ter mijn een gesprek zou plaatsvinden met de heer Akkerman. Zij hebben grote be zwaren tegen het promotiebeleid. Voor lopig zijn de moeilijkheden van de baan, omdat een gesprek is toegezegd. Het is op vanavond bepaald. Er zijn vele „klassieke" wildwest films te noemen, want de „western" is in Hollywood zo oud als de film zelf. Maar er zijn maar weinig regisseurs die de essentie van het genre en tege lijk alle mogelijkheden zo bekwaam en effectief gecombineerd hebben als John Ford in „Stage coach". De film werd in 1939 gemaakt naar de roman „Stage to Lordsburg" van Ernest Haycox en behandelt de reis van een postkoets die omstreeks 1890 van Tonto naar Lordsburg rijdt en een zeer gevarieerd gezelschap vervoert: een schurkachtige bankier, een meis je van lichte zeden, een beroepsgokker, een aanstaande moeder, een olijke rei ziger in drank en sheriff Wilcox die op jacht is naar de uit de gevangenis ontsnapte bandiet Ringo Kid en deze tenslotte onderweg vangt en meeneemt naar de volgende halteplaats. Behalve dat het gedwongen samen zijn van al deze heterogene figuren in de kleine ruimte van een postkoets tot allerlei onderlinge discussies en ru zies aanleiding geeft, levert de reis zelf ook de nodige moeilijkheden. Er dreigt een overval van de Apachen, die onder hun aanvoerder Geronim op oorlogspad zijn en dit gemeenschap pelijke gevaar dat kort voor het berei ken van Lordsburg in werkelijkheid overgaat, leidt tot nieuwe spanningen. Aan avontuur en spanning dus geen gebrek in deze film die John Ford, toen al twintig jaar in het filmvak, een grote en sindsdien gebleven repu tatie bezorgde van beste „western"- regisseur. Met een zeer jeugdige John Wayne als Ringo Kid Claire Trevor als het zondige meisje en George Ban croft als de sheriff bezit „Stage coach" alle ingrediënten voor een spannende onderhoudende wildwestfilm die ook nu, dertig jaar na datum, zijn ef- 1 fect niet zal missen. Nederland I 18.45 NOS: De Fabeltjeskrant. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NOS: Scala. 19.20 CVK-IKOR-RKK: Kenmerk. 19.45 NOS: Rep. voetbalwedstrijd EngelandNederland. 20.30 Uitz. van D'66. 20.40 Rep. voetbalwedstrijd EngelandNederland. 21.30 Toonbeeld. 22.10 Uitz. Stichting Socutera. 22.25 STER: Reclame. 22.30 NOS: Journaal. Nederland H 18.45 NOS: De Fabeltjeskrant. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 KRO: MIK. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 KRO: Stage Coach (speelfilm) 21.54 Zelf doen. 22.35 NOS: Journaal. 22.40 TELEAC: Spaanse les voor beginners - les 1. Nederland I 10.45 en 14.00 NOS-NOT Schooltelevisie. 18.45 NOS: De Fabeltjeskrant. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 VPRO: De Wand (Ned. film). 19.30 De Zuid-Kameroense Twisten 1602. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 VPRO: AOS, Japanse tekenfilm. 20.30 Lepra. 21.30 Duck Soup. 22.10 De heerlijkste middag van het jaar (éénakter). 22.30 NOS: Journaal. 22.35 TELEAC: Bij leven en welzijn les 1 (herh.). Nederland H 18.45 NOS: De Fabeltjeskrant. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NOS: Scala. 19.30 Van gewest tot gewest. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 TROS: TROS-Toto. 20.40 De dief van Washington, tv-film 21.30 Adam, een progr. alléén voor mannen. 22.20 CVK-IKOR-RKK: Christenen in Latijns-Amerika (doe.). 22.50 NOS: Journaal.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 13