Het eerbiedwaardige uitstapje PANDA EN DE MEESTER WAKER ARMAN EN ILVA I POLLE, PELLI EN PINGO Agenda voor en Stuur igestipt m Sneeuw en vorst nu op: door Thomas Raugat WIE WAT WAAR 1970 1 I VRIJDAG 16 JANUARI 1970 B R A M M E T J E F O K Kees Stip Prijs 4.—. Haarlem Ditishetrecept: Kaasfonduevan Nederlandsekaas. VeisendJ muiden Beverwijk Heemskerk de intekenbon voor De geschiedenis van de Tweede Wereldoorlog f Naam, adres, woonplaats en uw handtekening niet vergeten en adresseer: Geen postzegel plakken 3 s-S si De voorstelling was heel mooi en mijnheer de explicateur had zo'n dra matische stem! Eerst hebben wij geluisterd naar de eerste episode van sen Amerikaanse film. Toen het be gon was het jonge, blonde meisje met haar haren vastgebonden aan een vliegmachine en de slechte mijnheer die er in zat, trachtte haar met zijn stylograaf de ogen uit te steken. Alle dames rilden. Gelukkig kwam toen mijnheer de journalist, haar verloof de, schrijlings gezeten op zijn ge temde arend en die verslond met zijn kromme snavel de vleugels van de vliegmachine. Er volgde een duize lingwekkende val.De volgende week zou ik hebben kunnen zien hoe zij ontsnapten. Dat is wat ik onthouden heb door de woorden van mijnheer de explica teur. Al die mensen bewogen in zo'n wilde wervel, dat alles dooreenliep voor mijn ogen. Ik probeerde de he le tijd vergeefs er iets van te begrij pen en ik was er verrukt van. Daarna was er een schitterende Japanse film, die mij meer heeft ontroerd dan ge woonlijk het geval is. Men heeft mij voorgesteld aan de eerlijke mijnheer de grootvader timmerman en aan zijn eerbiedwaardige en talrijke fa milie.. Tenslotte zag ik mijnheer de slechte zoon en om hem goed te her kennen was hij de enige die op Euro pese wijze gekleed was. Hij pleegde een inbraak in het postkantoor, stal het geld en de postzegels en vluchtte om alles in het buitenland te verko pen. Het gevolg was natuurlijk vre selijk. De eerbiedwaardige grootva der heeft het postkantoor schadeloos gesteld, daarna voor mijn ogen zijn buik opengesneden. Mijnheer de va der stierf voor mijn ogen van ver driet. Het jonge meisje, mejuffrouw Kurishima Sumiko bleef alleen ach ter met vele eerbiedwaardige kleine broeders die ontzettend huilden. Zij werkte hard om ze te voeden. Maar op een dag kwam z.h. een prins van den bloede de school bezoeken. De heren kleine broeders moesten die dag een Europees kostuum dragen, zoals alle andere leerlingen. Anders zou de nagedachtenis van de eerbiedwaardi ge grootvader met schande overdekt zijn. Mejuffrouw Sumiko had het geld niet om de kostuums te kopen en om het te krijgen ging zij, in -plaats van met de jonge mijnheer die zij beminde te trouwen, naar de stad om zich voor tien jaar te verhu ren in een eerbiedwaardig publiek huis. Het was even verheven als in het theater. Er was een geweldig gesnuif van alle dames om hun tranen te verber gen. Zij waren allen geslagen van smart en bewondering. En dan ge beurden er in de film nog vele an dere rampen. Zij die met elkaar wil den trouwen, waren daartoe niet in staat en zij die niet wilden, werden ertoe gedwongen. Daarom verkozen bijna allen te sterven. En de geschie denis was pas uit toen alle heren en dames die ik kende, van verdriet ge storven waren, verdronken of opge sloten in de gevangenis of in het eer biedwaardige publieke huis. Alles bij elkaar heeft het drie uur geduurd. Ik was tot in het diepst van mijn ziel geroerd en toch zat ik in een heel ongemakkelijke houding te luisteren, herinner ik mij. En ziehier waarom. In de bioscoop staan beneden ban ken; dat zijn de goedkope plaatsen. Op het eerste balkon bevinden zich vooraan de loges. Dat zijn de beste plaatsen en daar had ik wel willen zitten. Je ligt er zo makkelijk op je knieën. Maar omdat het Japanse loges zijn, zijn de heren en dames geseheiden. De linkerloges aan de ere- kant zijn voor de heren, de rechter- loges voor de dames. Het zou niet erg beleefd geweest zijn als ik mij van mijnheer de vriend had laten scheiden. Hij had mij uitgenodigd om hem gezelschap te houden en toen hij mij vroeg om bij hem te blijven, heb ik niet durven weigeren. Wij gin gen dus naast elkaar zitten, achter de loges, op een der banken van het balkon. Maar ik kan niet lang op Eu ropese wijze zitten. Het is een hou- ding, waarbij de benen in de lucht hangen. En dat vermoeit me dadelijk. Na enige tijd heb ik geprobeerd om op het bankje te knielen, maar het was te smal. Toen heeft mijnheer de vriend mij voorgesteld te knielen, half op het bankje en half op zijn knieën. Die houding was niet in de haak, maar wij zaten helemaal bo venaan en bijna in het donker. Op een ogenblik dat ik mijn ogen geslo ten had om beter naar het verhaal te kunnen luisteren, voelde ik plotse ling het verlangen van mijnheer de vriend, dat langzaam groter werd te gen mijn japon. Ik wachtte even. Mijnheer de vriend liet niets blijken, maar het was wel zo. Wat een vermakelijk voorval! Alsof ik iets dergelijks ooit had kunnen denken. Toen heb ik langzaam mijn hoofd omgedraaid en hem een tel aangekeken en even ge glimlacht met één oog en een hoek van mijn mond. Dat betekende dat ik niet weigerde en hij heeft het heel goed begrepen. Wij zijn nog een half uur in die merkwaardige houding blijven zitten, zonder dat een van eens bewoog en alsof er niets gebeurd was. Wij moes ten wel op het einde van de film wachten. Als wij eerder weggegaan waren zouden de jongedames van de controle zich hebben kunnen afvragen waarom en in lachen zijn uitgebar sten; wij zouden belachelijk geweest zijn. En dan voor niets ter wereld zou ik het einde van zo'n film willen missen. Mijnheer de vriend zou het misschien wel gewild hebben, maar hij moest zich naar mij voegen, om dat hij mij had uitgenodigd en voor al, de wellevendheid eiste, dat hij niets liet merken. Natuurlijk vertel ik hier niet wat sr later op de avond voorviel en mijn heer mijn neef heeft er uit beleefd heid nooit op gezinspeeld, maar ik ben er zeker van, dat hij het weet. Wat mij betreft, hoe verrast ik ook was en er eigenlijk geen lust in had, ik meende niet te kunnen weigeren wat hij op zo bescheiden, beleefde en welsprekende wijze vroeg. Van mijn kant zou dat helemaal niet net jes en zeker niet decent geweest zijn. Zo heb ik het de volgende dag Otoku- San ook uitgelegd en toen hebben wij beiden geproest van het lachen. En als wij elkaar in de loop van de week ontmoetten, hoefden we elkaar maar aan te kijken om opnieuw als dwazen te lachen. Het einde van de voorstelling is een vermakelijke herinnering, maar ik voel, dat ik hem spoediger zal ver geten, dan de beelden van de prach tige film, waardoor ik nog ontroerd ben. Het leven is een wonder, opge bouwd uit vermakelijke voorvallen. Er zijn er te veel en daarom tel je ze niet meer en vergeet je ze te gauw. In het gewone leven zijn er geen voorvallen die de ziel raken; om ze méé te maken moet je naar de bioscoop gaan. Ik ga er maar zelden heen en iedere keer ben ik moe van ontroering. En als ik in de gevoel volle ogenblikken mijn borst voel branden en mijn adem afgesneden wordt, dan weet ik zeker, dat als ik in het leven zulke geweldige en wer kelijke gebeurtenissen meemaakte, ik van ontroering op slag zou sterven. Dat alles zijn maar onbelangrijke overpeinzingen. Op dit ogenblik is maar één ding van werkelijk belang. Mijnheer Cri-cri zingt niet en heeft nog niet gegeten. Hij houdt niet van perzik. Zottin die ik ben om daar niet eerder aan te denken! Zo veel te er ger voor de dames mijn vriendinnen! $8, im.lWlyy.,.) 6. Panda was helemaal niet meer in zo'n goed hu meur, nadat hij in een van Joris' valkuilen terecht was gekomen. „Bah!" mompelde hij, terwijl hij weer op de begane grond klom. „M'n hele prettige dat is bedor ven. Maar als je me niet als leerling-detective in dienst wil nemen, dan niet, hoor! Ik ga al weg!" Met die woorden liep hij heen, terwijl hij verwijtend over zijn schouder naar Joris keek. Daardoor lette hij niet op waar hij zijn voeten zette maar Joris zag dat wèl. „Pas op!" riep hij waarschuwend. Kijk toch uit!" Maar het was al te laat. Panda was tegen een touw aangelopen en dat echoot nu los. Daardoor zwiept een tak die al die tijd rondgetrokken was geweest, terug over het pad en veegde Panda vierkant van zijn voeten. Het was een andere val, waarmee Joris indrin gers wilde tegenhouden. Maar het zag er naar uit dat hij daar nu zelf het slachtoffer van werd. Want Pan da vloog met grote kracht tegen hem aan w/vr •v bof pat ER EEN LUCHTSLUIS OPEN STOND! HET 15 GELUKT WE ZJ1N ANTARCTICA ONTSNAPT EEN BOF arMamI? tVIÉ PACHT JE, HEEFT DIE SLUIS VOOR. JE OPENGEZET PEG/NA WE bROSEN H6T TAFELLAKEN VAN MEVROUW POLLE! PRIMA.» DAM KUNNEN JULLIE METEEN OOK VADER'S WASflEWE SPELEN IS") LOLLIG!y LANGE ONDER BROEK drosen; JA, VOORAL ALSJ|j\ DE SLEEP DRAAGT! WAT DOEN JULLIE DAAR? WE WORDEN ALTUD GEËXPLOI TEERD OEF! 1651. Met een elegant handgebaar heeft de Westduitse televisie de weerkaart van het scherm gepoetst die de mee kijkende Oostdutse televisiecriticus Waltei Ulbrichi al zo lang een doorn in het oog was Doorn is zelfs nog een zwak woord want wat de aldaar vertoevende Duitse keizer aan zijn volk had nagelaten haalde niet bij de door Hitier herziene uitgave van 1937 die door de Westduitse weermannen gebruikt werd om er hun verwachtin gen over uit te spreiden. Een enorme lap land, waar wel twee Duitslanden uitkonden en alleen een vaag stippel lijntje duidde aar dat die er inderdaad waren uitgehaald. Voor Ulbricht was dat een vervelend gezicht omdat het door hem bestuur de gebiedsdeel er duidelijk niet uit te herkennen viel als een zelfstandige Duitse demokratische republiek, die met de westelijke kapitalistische va zalstaat alleen de woorden Goethe. Sauerkraut en Kopfschmerzen gemeen had en voor zover het de weersver wachtingen betrif ook nog Donnerwet- ter. Nu zijn er in West-Dutsiland altijd nog mensen die het gezicht van Ul bricht zelf een vervelend gezicht vin den, maar dat neemt niet weg dat het klimaat tussen de beide Duitslanden belangrijk verbeterd is sinds het zon nige gelaat van Willy Brandt in het westen opkwam De nieuwe kaart die aan de werke lijke situatie alle recht zal doen we dervaren, wordt heel toevallig inge voerd omdat het materiaal moet wor den aangepast aan de uitzending van het journaal en het weerbericht en kleuren waartoe de Westduitse televi sie op 29 maart zal overgaan. Het enige wat er nu nog op dit punt te wensen blijft is dat ook de weers verwachtingen aan de gewijzigde situ atie zullen worden aangepast. Wat bijvoorbeeld te zeggen van het navolgende bericht „Een diepe depressie, die zich reeds geruime tijd van het New-Yorkse Wall Street tot het Amsterdamse Damrak uitstrekt, verplaatst zich langzaam en nog in betekenis toenemend naar het oosten. Het from heeft bij Venlo de grens overschreden en de laaghangen de bewolking die de voorste begren zing daarvan vormt mengt zich nu mei de giftige dampen van hei Roergebied Het valt te verwachten dat alle indu striële activiteiten in de Bondsrepu bliek hierdoor zullen worden lamge legd. Het verkeer op de autobanen zal alleen nog mogeliik zijn voor diegenen die beschikken over een Mercedes met een luchtverversingsinstallatie of een sterk geloof in de hulpvaardigheid van onze vrienden in de Duitse Demokra tische Republiek die door de Berlijn- se muur tegen bet verder opdringen van het kapitalistische vervuilingsfront wordt beschermd." Toenemende hoge druk uit Rusland heeft echter de laat ste resten van de bewolking uit Oost Duitsland naar het westen verdreven. Kijk die Ulbricht lachen, als hij ten minste niet „bevolking" heeft ver staan. (Wordt vervolgd) 1651. Op een wenk van minister Joele- brul kwamen zijn helpers de radiohut in. „Sla de boel kapot," zei de minister en de helpers, eerloze figuren dat ze waren, hadden er geen enkel bezwaar tegen dat bevel uit te voeren. Ze hakten het tech nische wonder geheel uit elkaar, dat de lampen door de ruimte knalden. De marconist kon het niet langer aan zien. Strompelend begaf hij zich naar de paXrijspoort om naar adem te happen. En daar zag hij in de kleine boot, die naast het vliegdekschip lag, eensklaps een bekende figuur. „Hé, prins Karei", zei hij verheugd. „Bent u nu ineens weer hier? Hoe is dat nou mogelijk?" Bram glimlachte. „Goede man", zei hij neerbuigend, „je vergissing is begrijpe lijk, maar evengoed ben je abuis. Mijn naam is Bram Fok, en ik word er zo langzamerhand een beetje ziek van door iedereen voor prins Karei te worden aan gezien". Het KNMI deelt mee: De barometers boven West-Europa en Scandinavië zijn flink gestegen. Daardoor is de vorstgrens, die zich donderdag nog boven Sleeswijk Holstein en de Duitse Oostkust bevond, naar het zuiden verplaatst. Zij lag vanmorgen juist ten noorden van de Waddeneilanden. Het laat zich aanzien, dat het komende etmaal de koude lucht zich geleidelijk over het noorden van het land zal uitbreiden, hetgeen gepaard zal gaan met (natte) sneeuw en temperaturen om het vriespunt tot lichte vorst. Vooruitzichten: Plaatselijk neerslag en in de nacht overwegend lichte vorst. Voor zondag: aantal uren zon: 0 tot 3. Min. temp. omstreeks normaal. Max temp. van om streeks normaal tot 4 graden onder normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur 80 percent. Kans op een geheel droog etmaal 50 percent. V - a'/i-b -".5" 1 SCHOUWBURG Stadsschouwburg, (Wilsonplein) Vandaag 20.15 u.: Hoofdstad Operette met: „Die Zirkusprin- zessln". Zaterdag 14.30 u.: Openbare bijeenkomst over plannen van Toneelgroep Centrum en de stadsschouwburg te Haarlem. Zaterdag 20.15 u. Toneelgroep Centrum met: „Jongens onder el kaar". MUZIEK Concertgebouw, (L. Begij nestraat) Vrijdag 20.15 u.: Concert N. Ph. O. o.l.v. Henri Arends. BIOSCOPEN Cinema Palace, (Gr. Houtstraat 111) 14, 19 en 21.15 u.: „Inspecteur Clouseau blundert verder", 14 j. Frans Hals, (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.: ADVERTENTIE Caquelon Inwrijven met knoflook. Dan 4 dl halfdroge witte wijn ln de pan verwarmen tot de wijn gaat bruisen. Vervolgens 500 gr fijngesneden jong belegen Goudse toevoegen, goed roeren en weer aan de kook brengen. Binden met maïzena, op smaak afmaken met zout, peper, nootmuskaat en wat kirsch. gen. Binden mi "ö- De afpersers", 18 j. Vrijdag en zaterdag nacht voorstelling 23.30 u.: „Postkoets naar Cheyenne", 18 j. Lido, (Houtplein) 14. 19 en 21.15 u.: „Slag der giganten", 14 j. Luxor (Gr. Houtstraat 139) 14. 19 en 21.30 u.: „Mayerlïng", 14 j. Rembrandt, (Gr. Markt) 14, 19 en 21.30 u.: „James Bond; on her majesty's secret service 14 j. Roxy, (KI. Houtstraat 79) 14.30 19 en 21.15 u.: Zonde die geld opbrengt", 18 j. Studio, (Gr. Markt) 14.15 19 en 21.16 u.: „48 uren van liefde", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62), Per manente tentoonstelling van werken uit de 17de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dage lijks van 10 tot 17 uur. Zondags van 13 tot 17 uur. Bovendien in het Prentenkabinet „Een keuze uit de collectie van Looy". Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Per manente tentoonstelling van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeldhouw werken, handschriften en kunstnijverheid. Da gelijks behalve maandag geopend van 10 tot 12.30 uur en van 14 tot 17 uur. Zondags van 14 tot 17 uur. Teylermuseum (Spaame 16), Permanente ten toonstelling van schilderijen, fossielen, mine ralen en historische natuurkundige instrumen ten van 10 tot 16 uur. De eerste zondag van de maand van 13 tot 16 uur. Koudenhomkazerne (Koudenhom). Perma nente tentoonstelling van de stichting Meer voudig Amateur-Centrum Ruimtewaameming en onderzoek (MACRO). Geopend maandag en vrij dag van 19.30 tot 22 uur. Dinsdag en vrijdag van 14 tot 17 uur. Zaterdag van 13 tot 17 uur. Museum Kunstcentrum De Ark (Nieuw Hei ligland 1 rd). Permanente expositie van voor namelijk Haarlemse kunstenaars. Bezichtiging van de gebrandschilderde ramen uit 1602. Dage lijks behalve dinsdag van 10 tot 20 uur. Van 20 tot 23 uur: klassiiek grammofoonplaten program ma. Kunsthandel Bier (Groot Heiligland 66). Ex positie van vroeg Chinese kunst. Dagelijks ge opend van 14 tot 18 en 19 tot 22 uur. Zondags van 14 tot 17 uur. Galerie Eijlders (Haltestraat 77, Zandvoort). Expositie van werken van Babs van Elsdingen en werken uit de collectie van J. M. Eijlders. Dagelijks van 13 tot 17 uur geopend, maandags gesloten. Galerie-t (Bakenessergracht 67). Expositie van kleurhoutsneden van Guillaume Le Roy. Dage lijks geopend van 11 tot 17 uur, zondags van 14 tot 18 uur. Tot en met 18 januari. Galerie Blokker (Bronsteeweg 4a, Heemstede). Expositie van objekten en schilderijen van Irene Dominques en Ansgar Elde. Geopend maandag 13-17.45 u., dinsdag 9-12.45 u. woensdag tot en met zaterdag 9-17.45 uur. Tot en met eind Januari. Vishal (Grote Markt). Expositie werken van de leden van de Haarlemse Vereniging „Kunst zij ons doel". Geopend van maandag tot en met zaterdag van 10-17 uur, zondags van 13-17 uur. Tot en met 8 februari. Vleeshal, (Gr. Markt) Expositie 2e wereld tentoonstelling van de fotografie. Openingstijden: zie Vishal. Tot en met 22 februari. Sociëteit Duysterghast, (Boulevard P, Loot) Expositie van schilderijen en tekeningen van Joop Leisz. Geopend zaterdag en zondag 14-17 u. DIVERSEN Waagtaveerne (hoek Damstraat-Spaame). Da gelijks geopend van 10 tot 24 uur. Vrijdags en zaterdags tot 01 uur. Dagelijks weef- en spin- demonstraties (open podium). Electric Centre (Bakenessergracht 10). Dage lijks behalve maandags geopend van 12 tot 17 en 19 tot 24 uur. Treslong (Hillegom). Dagelijks behalve maan dag: diner-dansant. Cabaret-Dancing Caramella (Zandvoort). Za terdags „Reflection". Hotel Bouwes (Zandvoort), Zaterdag, zondag en zondagmatinee: Optreden van „The New Stars". Naast Bouwes Palace (Zandvoort). Dolfirama, dolfijnenshow. Woensdag, zaterdag en zondag 14 en 16 uur. Mobilarium, museum met old timers, miniatuur trein- en racebanen. Woens dag, zaterdag en zondag 11 tot 18 uur. Bowling dagelijks van 14 tot 01 uur. Bowling (hoek Orlonweg-Delftlaan). Dagelijks 10 tot 01 uur: Bowling. Haarlemse Jazzclub, (Koudenhomkazerne) vandaag 20 u.Sessions. St. Bavo, (Noordwijkerhout) vandaag 20 u.: Operettever. Mozaïek met: „Die Czardasfürstin". Poppentheater Merlijn, (Hasselaersplein) Za terdag 14.30 u.: ..De sprookjesmolen". BIOSCOPEN City Theater. Vrijdag en zaterdag 20 u.: „The wild bunch". Stadsschouwburg. Vrijdag en zaterdag 19.30 u.: Gejaagd door de wind". TENTOONSTELLINGEN Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, Dagelijks (behalve zondags) 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens Bessemerstraat, Velsen-Noord, is dinsdag open van 12 tot 13.30 uur en donderdag van 12 tot 13.30 en van 20 tot 22 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden, is alle werk dagen van 10 tot 12 uur te bezichtigen. „Felison", Heidestraat, dagelijks van 14 tot 17 uur' tentoonstelling Dirk Breed. BIOSCOPEN Kennemer Theater, (Zeestraat) 19.30 u.: „The] wild bunch", 23,30 u.: „De slag bij Anzio". Luxor Theater, (Breestrant) 19 en 21.15 u.:| „Andrea, vrouw zonder schaamte". TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans, (Breestraat 122). Expositie van Corrie Wortel (wandkleden) en Piet-Jan Blauw (sieraden); geopend tot en met 7 februari van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 u. Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck, Velserweg). Geopend op dinsdag en donderdag van 14 tot 16.30 en van 19.30 tot 21.30 uur, op vrijdag van 14 tot 16.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Bever wijk, tel. 02510 - 2 51 20. DIVERSEN Micro-theater (huize Scheybeeck, Velserweg). 20.30 u. film: „De nachten van Cabiria". BIOSCOPEN Cinema Marquette, (Ruijsdaelstraat) 20 u.: j „Spartacus". ADVERTENTIE HAARLEMS DAGBLAD Antwoordnummer 416 Haarlem WEERRAPPORTEN ta Maximum' 3 bo «j tamparaturen d .5 0) fl binnen- an buitenland £S £5 0J C4 Amsterdam regen ozo 6 3 8 De Bilt regen w.st. 6 2 8 Deelen regen w.st. 5 1 A Eelde motregen O 2 0 1 Eindhoven zw. bew. zo 9 3 3 Den Helder mist no 3 1 8 Rotterdam regen ono 8 3 7 Twente mist O 5 -2 0.1 Vlissingen mist w.st. 6 4 5 Z.-Limburg regen zzw 10 4 3 Aberdeen sneeuw OZO 6 1 33 Athene mist O 16 10 0 Barcelona zw. bew. n 16 5 0 Berlijn geh. bew. O 2 -1 0 Bordeaux regenbui ZZW 12 2 7 Brussel motregen zzw 10 7 0.4 Frankfort geh. bew. zzw 2 0 0J Geneve regen wnw 2 1 11 Grenoble geh. bew. w.st. 7 4 16 Helsinki onbew. n -16 -19 2 Insbruck regen w.st. 9 2 7 Kopenhagen sneeuw ono -1 -6 3 Lissabon onbew. w 13 7 0 Locarno zw. bew. w.st. 2 0 38 Londen motregen w 10 7 0.1 Luxemburg regen w 6 2 0.4 Madrid onbew. w.st. 10 0 0 Malaga onbew. nw 16 7 1 Mallorca licht bew. wnw 15 4 0 Munchen sneeuw wzw -3 -2 8 Nice half bew. wnw 12 6 0.1 Oslo onbew. nno -10 -16 0 Parijs zw. bew. wzw 10 5 0.6 Rome regen wnw 15 12 7 Stockholm onbew. ono -8 -20 0 Wenen regen nnw -0 0.6 Zurich geh. bew. O -0 -0 12 ZATERDAG 17 JANUARI Zon op 8.40 uur; onder 17.01 uur. Maan op 12.18 uur; onder 4.52 uur. MAANSTANDEN I Volle maan 22 januari 13.55 uur. Laatste kwartier 30 januari 15.39 uur. HOOG EN LAAG WATER TE IJMUIDEN VRIJDAG 16 JANUARI Hoog water 10.27 uur en 23.06 uur. Laag water 5.58 uur en 18.25 uur. ZATERDAG 17 JANUARI Hoog water 11.39 uur en uur. Laag water 7.08 uur en 19.37 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 13