Vooral bewondering voor optreden bezetters Raad bijna geheel achter beleid van burgemeester bij schoolontr uiming „Niet gedaan uit blijdschap maar vanwege plicht" K^OC ft K^OC. 2 kd*» f kpto" kiii A. van Bavinckhoven 40 jaar in dienst van Hoogovens Kanonnen voor IJmuiden MEDISCHE VERZORGING Realisatieplan voor streekplan Kennemerland C. Berghuis (CPN): school is nu concentratiekamp Dolfijnen-Show in Zand voort Twee raadsleden herdacht Thuis gevierd Havenberichten JEUGDLONEN OP DE HELLING Urker vissersboot op strekdam IN DE VISHAL VRIJDAG 16 JANUARI 1970 IJC 5 (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Met twee stemmen tegen heeft de gemeenteraad zleh gisteravond uitgesproken voor het beleid van burgemeester J. G. S. Bruins- ma in de kweekschoolkwestie. Tegenstemmers waren mevrouw A. Bolte- Prent (P.S.P.) en de heer C. Berghuis (C.P.N.), dezelfden die zich bij de ontruiming van de school hebben laten arresteren. Bijna iedereen had grote bewondering voor het beheerste optreden zowel van de bezetters als van de politie bij het opheffen van de bezetting. Iedere woensdag DOirmMA zaterd. en zondag om2enom4uur, BOUWES PALACE MOBILARIUM HOTEL BOUWES DINER-DANSANT IN ZANDVOORT Scherpe woorden Wanbeleid Smaad Vlagvertoon lunieke aanbieding RECORDERTAPE kolen, olie, Stemmen L Ambtenaren provincie BRANDENBURG" gogische Academie de raad vroeg de noodzakelijke formele betrekkingen met de onderwijsstructuren te onderhouden. In dit verband vroeg zij bij de raadsle den begrip en bereidheid om eventueel hulp en goede raad te geven en aan B. en W. een welwillende houding. „Je kunt wel kreten slaken, maar daar heb ik geen zin in. Ik wil de zaak positief be naderen". Het debat over de zaak, dat in een ge wone vergadering was ingelast omdat enkele raadsleden om een spoed eisende vergadering hadden gevraagd ,werd bij gewoond door een groot aantal studen ten van de Alternatieve Pedagogische Academie. Ook dit keer hebben de stu denten zich ordelijk gedragen. Toen er een keer een applausje klonk, verzocht de burgemeester de publieke tribune re kening te houden met de regels, die nu eenmaal gelden in de „plenaire zitting" van de raad. Het felst werd de zaak be naderd door de K.V.P.-er J. W.G.Reij- kers, die meende dat de burgemeester zich aan grote nalatigheid had schuldig gemaakt, doch naderhand toch zijn ver trouwen in het beleid uitsprak. De bur gemeester, die uitvoerig verantwoor ding aflegde, zei dat hij alles gedaan had om het politieoptreden te voorko men. „Ik heb het niet gedaan uit blijd schap, maar omdat mijn plicht mij hier toe riep", aldus de heer Bruinsma. Mevrouw M. E. Schmohl-Heijnes (P.v.d.A.) bracht hulde aan de burge meester en de politie voor het beheerst en tactvol optreden in deze moeilijke da gen, een optreden waarvan overigens ook de bezetters hebben blijk gegeven. Zij vroeg met klem de zaak niet poli tiek, maar menselijk te benaderen. Met negatieve dingen komen we niet ver. Er was een brief binnengekomen waarin het interim-werkbestuur van de Peda- ADVERTENTIE Extra shows op aanvraag. Tel.02507-5741 u parkeert Heerlijk verwarmd! voor de deur Na afloop een bezoek aan 'n heerlijk kopje koffie op 70 m. hoogte, of aan het wo., za.- en zondag geopend van 11 tot 18 uur. BOWLING- EN KEGELBANEN Dagelijks van 14-01.00 uur. op de week-ends v.a. 19.00 uur. Ook gelegenheid tot 's Zondags MATINEE Orkest The New Stars Telefoon 0 2507-50 41 DE BOUWES HOTELS UNIEK VOOR CONGRESSEN- FESTEN-DINERS-RECEPTIES (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Burgemeester J. G S. Bruinsma heeft gisteravond tijdens de raadsvergadering twee oud-raadsle den herdacht die overleden zijn. De heren W. Niesten en D. Ettema hebben zich vele jaren bezig gehouden met allerlei maatschappelijke activi teiten waardoor zii alle lof verdienen Staande hoorde de raad hoe de burge meester de heer Niesten een oprecht, hartelijk mens noemde en de heer Ette ma een man die zich volledig gaf en wiens eenvoudig woord gezag had in de raad. Tijdens de drukbezochte raadsverga dering zijn de statuten van de Stichting Sporthal goedgekeurd met de drie stem men van de V V.D -fractie tegen. De heer Oort had er namelijk bezwaar te gen dat de wethouder van sportzaken automatisch voorzitter was van de stichting Volgens hem moest die demo, cratisch door de bestuursleden gekozen worden. De heer Reij kers onderstreepte deze woorden ten volle en zei erbij dat men zich niet moest beperken tot de formele kant, want dan zou men zich schuldig maken aan een bijzonder grote onzorg vuldigheid en nalatigheid. Hij verweet de burgemeester te laat te hebben inge grepen, anders was het niet zo ver ge komen. Hij slikte veel scherpe woorden in, doch zei wel dat de burgemeester zich aan grote nalatigheid had schuldig gemaakt. Mevrouw Bolte deed een beroep op al len om zich te bezinnen op de vraag hoe wij deze APA-studenten kunnen helpen hun idealen gestalte te geven. Zij was blij dat beide partijen door tussenperso nen uitvoerig waren geïnformeerd, zo dat bij de ontruiming geen panieksitua tie ontstond. Het was de verjaardag van de dood van Martin Luther King, die ge storven is voor de geweldloosheid. Daar om bood zij de burgemeester een boek over hem aan, wat deze echter weiger de omdat hij het thuis al had. Een diep bewogen betoog hield de heer Berghuis, beheerder van het vrije tijdscentrum De Slof, het actiecentrum van de APA. „Niemand zal dat moment kunnen vergeten toen u met uw gevolg binnenkwam en de jongelui met hun aahang rustig maar zeer gespannen bij een waren. Het was een van de meest ontroerende momenten die ik in mijn leven heb meegemaakt", zo begon de heer Berghuis. Hij vroeg begrip voor deze jeugd, die streeft naar hoogge stemde idealen, wat niet met politieop treden de kop ingedrukt moet worden. Nu de school door de politie wordt be waakt en studenten pasjes nodig hebben om er in te komen, zei hij dat we weer in bezet gebied leven met „Ausweisen" en politietoezicht. „Er is iets stuk gemaakt door een be stuur dat niet voor zijn taak berekend was. Hier is sprake van een wanbeleid, waardoor er nu een concentratiekamp in Beverwijk is gevestigd." Hij verzocht alles te doen om de pro cessen verbaal te seponeren. Op de op merkingen over het concentratiekamp na werden zijn woorden onderstreept door de heer D. Joustra (P.v.d.A.). In grote lijnen was de protestantse fractie het hiermee eens, aldus de heer D. Koger, die te weinig gegevens had om het bestuur in staat van beschuldi ging te kunnen stellen. In elk geval had men moeten streven naar overeenstem ming binnen de wettelijke mogelijkhe den. De overheid ingrijpen verwijten is de zaak omdraaien, want men doet iets buiten de wet en dan moet een overheid optreden. Anders kom je terecht in een anarchie. De heer A. W. Lindeman vroeg een oordeel over de zaak wilde geven. ,Ik heb geweten dat ik kritiek en smaad te horen zou krijgen en ik zal maar niet zeggen wat ik, maar ook mijn vrouw en kinderen, door de telefoon al lemaal hebben te horen gekregen", aldus de burgemeester in zijn antwoord. Hij had zelf de bezetters bezocht uit mense lijke overwegingen, hoewel hij niet de illusie had dat zij zouden zeggen „Ja, burgemeester" en dan weggaan. Uitvoe rig had hij gelegenheid gegeven om tot overeenstemming te komen. Hij had ve le contacten gelegd, dr. Vondeling alle gelegenheid gegeven, tot half twee des nachts gewacht op twee K.V.P.-leden, om twee uur nog het P.S.P.-Kamerlid Wiebenga met mevrouw Bolte ontvan gen. „Ik wilde de zekerheid hebben dat ik alles gedaan had wat ik kon doen." Op uitdrukkelijk bevel van de burge meester is de politie gekomen zonder revolver of wapenstok. Hij ontkende vlagvertoon, doch als men de politie op laat treden moet men dat effectief doen. Het schoolbestuur heeft nadrukkelijk ge vraagd geen proces verbaal op te ma ken, maar dat bleek een onmogelijke zaak. De burgemeester had die wens zelfs geuit tegenover de minister zelf. Hij had alle manschappen persoonlijk 's morgens toegesproken. Nadat de ver balen waren opgemaakt, had hij alle vreemde politiemensen naar huis ge stuurd, rekenend op de nuchtere bevol king van Beverwijk en op de verklaring van de APA dat zij zich terug zou trek- len in De Slof. Hij verlangde van nie mand een compliment. Hij had voor zichzelf het gevoel dat hij alles had ge daan wat hij kon. Toen het moest ge beuren, wist iedereen dat het met een De heer B. Buitenhuis (P.v.d.A.) zei dat het bestuur zeer ernstig in gebreke is gebleven. Hij meende dat de historie zal bewijzen dat de studenten gelijk heb ben. Hij had veel contact gehad met de burgemeester en daarom uitte hij zijn waardering voor de wijze waarop deze zich in het conflict had opgesteld. De ontruiming is zo lang mogelijk verdaagd Dr. Vondeling heeft tweemaal bemidde ling aangeboden en tweemaal is dat door het bestuur geweigerd. Hij maakte de heer Bruinsma geen verwijt voor het handelen in een situatie, waarin hij niet anders kon. Wel was hij tegen het vlag vertoon tegenover het geweldloos be zet. Voor het uitblijven van moeilijkhe den gaf hij dan ook de grootste eer aan de studenten. De K.V.P. had in een pauze fractiebe- raad gehouden en fractieleider Jac. de Weijer legde een verklaring af namens de meerderheid toen hij zei het niet eens te zijn met zijn fractiegeoot Reijkers Om misverstand te voorkomen zei hij dat de K.V.P. nimmer zal ontkennen dat studenten geen reden hebben om te pro testeren, maar de grenzen van de wijze waarop dat gebeurt zijn overschreden, Zijn standpunt was, dat de raad zich geen taken moet aanmeten die hij niet heeft. De hele fractie had waardering voor wat mevrouw Schmohl had gezegd. ADVERTENTIE ^MU/DEiv ADVERTENTIE MAAR INIjDER GEVAi kennemerlaan 150, telefoon 10745*, ijmuiden overmacht moest gebeuren. Op de emo tionele geluiden uit de raad wilde hij niet ingaan. Tenslotte stelde de burgemeester voor de discussie te beëindigen, een voorstel dat werd overgenomen door de heer Bui tenhuis, die zei dat er in tweede instan tie dingen aan de orde zouden komen waarvan geen van allen iets af wist. De heer Buitenhuis stelde ook voor het be leid van de burgemeester eensgezind goed te keuren. Toen daarover gestemd werd, stemde een grote meerderheid voor. De heer F. Jongerling (P.S.P.) wilde blan co stemmen, maar dat gaat niet. Daar om zei hij maar „ja". JJMOND. De heer A. van Bavinck hoven uit Velsen-Noord vierde donderdag zijn bedrijfsjubileum thuis. In verband met zijn gezondheid kon dit niet gebeu ren bij Hoogovens, het bedrijf waar hij die dag veertig jaar in dienst was. Om diezelfde reden waren er ook maar enkele vertegenwoordigers van het be drijf aanwezig, van wie ir. F. E. Mathij- sen Gerst, sectorhoofd kaliberwalserijen het woord voerde namens vele bedrijfs- genoten en namens de raad van bestuur. De heer Mathijsen Gerst vond het met de jubilaris bijzonder jammer dat het feest niet temidden van de vele vrienden en collega's had kunnen plaats vinden, omdat een dienstverband van veertig jaar toch wel een belangrijke mijlpaal in iemands leven vormt. De heer Van Ba vinckhoven heeft in die veertig jaar in verschillende functies het bedrijf goed le ren kennen. Hij kwam in dienst als bank werkersleerling en klom in de loop der jaren op tot walsmeester van blokwalse- rij 1. Vervolgens werd hij bedrijfsassis- tent bij de sector kaliberwalserijen in welke functie hij zeer veel van zijn er varing en opgedane kennis kan overdra gen. Hij staat dan ook behalve als goed collega aangeschreven als een serieus man die zijn werk met plezier doet en die goed met iedereen kan opschieten Uit handen van ir Mathijsen Gerst ont ving de jubilaris het ere-insigne met bril jant, het gouden polshorloge en de enve loppe met inhoud. Hoe zeer de jubilaris op het bedrijf wordt gewaardeerd bleek voorts uit de geschenken die de heren P. A, Keppel Hesseling, adjunct bedrijfs- chef kaliberwalserijen, C. Dorsman,, vei ligheidsinspecteur kaliberwalserijen en de heer J. H. van der Schoor, personeels chef kaliberwalserijen meebrachten;een mini transistorradio, een prachtige ency clopedie voor automobilisten en een fles sherry. Bovendien waren in Huize Van Ba vinckhoven al felicitaties binnen geko men, en fruitmanden en bloemstukken. Aangekomen 15-1-70: Amstelstroom, Huil; Zaanstroom, Felixtowe; Merweborg, Mantyluo- to; Fryken, Gruvon; Mobil Vigilant, Ras La- nuf; Sculdia Trader, Rouaan; Corburn, Roches ter, IJmuiden; Woalanda, Terneuzen, Zaandam; Amberley, Swansea; Adele J., Mantyluoto; Nurnberg, Bremen; Bremersand. Bremen, IJ muiden; Oreosa, Workington; Isebek, Thames- haven; Brio, Oslo; Nijkerk, Antwerpen; Martha, Hamburg; Joh. Latuharhary, Hamburg; Hedwig Lunstedt. Bergen op Zoom; Ilse Clausen, Klai peda; Sinoutskerk, Rotterdam; Tairlaw, Rotter dam; Concepcion, Rotterdam; Artemis, Rotter dam. Vertrokken 15-1-70: Braunschweig, Bremen; Leonidas, Tripolis; Annelis Chriotoffersen, Va lencia; Rena, Casablanca; Brinda, Birkenhead; Podunavlje, Rotterdam; Annika, Kemi; Velsen; Vedette, Lowestoft; Rien Teekman, Taragona, Zaandam; Amstelstroom, Huil; Neder Waal, Rot terdam; Nanna, Dagenham; Bengalen, Genua; Els Teekman, Milfordhaven. IJmuiden; Canis, Oslo; Lollik, Rotterdam; Ladon, San Juan; Zaanstroom, Felixtowe; Pamir, Hull; Birim Ri ver Bilbao; Haithabu, Bremen; Saarstein, Jan Juan; Oranjeborg, Delfzijl. Aangekomen 16-1-70: Marburg .Bremen; Mar tha Frlesecke, Poole; Eilbek, Rotterdam; Deo Duce, Par; Ares, Antwerpen. Vertrokken 16-1-70: Victress, Poole; Maas, Oxe- losund, IJmuiden; Yewforest, New Castel; Ja son, Curasao; Gooiland, Lqs Palmas; River Ogum, Rotterdam; Cronch, Grangemouth, IJmuiden is twee scheepskanonnen rijk geworden dank zij een bijzonder loffelijk initiatief van Rijkswater staat. Een van de kanonnen is reeds geplaatst, namelijk bij café-restau rant „Noordersluis"; de ander wordt dezer dagen geplaatst aan de Strand- boulevard. De beide kanonnen da teren respectievelijk uit 1853 en 1854. Het zijn zware stukken geschut, want alleen de loop weegt al drieëneenhalve ton. De kanonnen zijn gemaakt in Luik en na veel omzwervingen te rechtgekomen langs het Noordhol lands Kanaal, waar nu meerdere diep ingegraven langs het kanaal staan en dienst doen als meerbolders. Alleen de achterkant steekt er wit geschilderd boven de grond uit. Dank zij de medewerking van Water staat in Den Helder heeft Rijkswater staat IJmuiden twee van deze kanon nen gekregen. De marine verschafte een tekening van het zogenoemde „rolpaard", waarop de loop komt te rusten en van oud doch zeer zwaar hout heeft Rijkswaterstaat aan de hand van deze tekening twee rol paarden vervaardigd, zodat de zaak toen compleet was. Donderdag is het scheepskanon bij café-restaurant „Noordersluis" geplaatst en genoot daar direct al grote belangstelling. Daaraan zal het overigens straks het kanon op de Strandboulevard even min ontbreken. HAARLEM, Er bestaat een grote kans, dat er in mei een nieuwe bezol- digingsregeling komt voor het personeel, dat bij provinciale diensten is aange steld, aldus verklaarde Gedeputeerde Bosman gistermiddag in Provinciale Staten. Deze nieuwe regeling, waarover thans door het rijk overleg wordt gepleegd, geldt voornamelijk de zogenaamde jeugd lonen. Op het nog bestaan daarvan werd vanuit de Staten critiek geuit. De heer Steur (Boerenpartij) dreigde zelfs met een motie, maar nam deze terug toen de Gedeputeerde hem vertelde, dat hij daarmee toch niet meer dan een open deur zou intrappen. ZWEMMEN. Liesbeth Wouda, de Ne derlandse kampioene kunstzwemmen, gaat 16 januari naar San Francisco om een stage te lopen bij de plaatselijke „Merionettes Synchronised Swimming Club". Naast het opdoen van persoonlijke ervaring is bestudering van de Ameri kaanse trainingsmethodes, die later wor den uitgedragen bij de verenigingen van de KNZB, de opzet van de stage. IJMUIDEN Artsen: Van zaterdagmorgen tien uur tot zondag 24 uur P. Brouwer, Kon. Wilhelminakade 79, telefoon 14507; P. H. J. de Weerdt, Oosterduinweg 8, tele foon 16158 en W. P. Oepts, Zeeweg 295, telefoon 14023. Apotheek: Apotheek Ledeboer, Kenne merlaan 80. Verloskundige: Voor verloskundige hulp wende men zich tot de eigen ver loskundige. Bij geen gehoor belle men 008 (boodschappendienst) om te verne men wie de dienst waarneemt. Tandarts voor Velsen, Beverwijk en Heemskerk: zaterdag en zondag van 17 tot 17.30 uur: H. Groen, Duinvlietstraat ADVERTENTIE H Electrotechnisch Bureau Oosterduinweg 20 IJmuiden T elefoon 1 34 05 Licht- en krachtinstallaties Nieuwbouw en onderhoud Service en storingen binnen 24 uur. 36, Velsen-Noord, telefoon 23947. Wijkverpleging Het Groene Kruis: voor IJmuiden en IJmuiden-Oost zuster C. Maris, Scheyberglaan 254, IJmuiden, telefoon 14183 en zuster H. Bijnen, Scheyberglaan 326, IJmuiden, telefoon 12188. Wijkverpleging Het Wit-Gele Kruis: zuster M. Vriend, Zeeweg 12, IJmui- den-Oost (boven Wijkgebouw) telefoon 02550-10807, of Wijkgebouw, telefoon 02550-15645. Dierenarts: De dienst voor zieke huis dieren wordt dit weekeinde aangeno men door de dierenarts Th. Winkel, Van Tuyllweg 17, Velsen, telefoon 11236. SANTPOORT Arts: H. Strik, Hoofdstraat 165, tele foon 8310. Apotheek: Santpoortse Apotheek, Bloe mendaalsestraatweg 149, telefoon 8249. Voor tandarts, verloskundige, wijkver pleging en dierenarts zie onder IJmui den. HAARLEM. Op zaterdag 17 januari om drie uur 's middags zal de Haarlem se schilder Marinus Fuit een expositie van zijn waterverfschilderijen openen in cultureel centrum De Beyerd, Bosch straat 22, in Breda De tentoonstelling duurt tot en met 15 februari. Ir. F. E. Mathijsen Gerst speldt jubi laris Van Bavinckhoven het ere- insigne met briljant op. VLIELAND. De Urker vissersboot „Prins Willem" (UK 51) is de afgelo pen nacht om half drie bij lVieland op een strekdam gelopen. Op een verzoek om sleepboothulp voeren de „Bornrif" van de firma Doeksen op Terschelling en de reddingsboot „Carlot" van de Noord en Zuidhollandse Reddingsmaatschappij uit. Ook de „Smit-Lloyd 16" die zich in de buurt bevond, kwam te hulp. De schipper van de UK 51 liet weten, dat er geen assistentie vanaf de kust no dig was. Er was een klein lek in de ma chinekamer, maar de bemanning kon het binnenkomende water gemakkelijk de baas blijven. De bemanning bleef dan ook aan boord. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Na de vaststelling van het streekplan voor Zuid-Kennemerland zal er een realisatieplan moeten komen, waarvoor een bestuurlijke leiding noodza kelijk is. Dit zei mr. F. J. Kranen burg, de commissaris der koningin, gistermiddag in Provinciale Staten naar aanleiding van opmerkingen van de heer W e n s i n g (Prot. Chr.) Deze verklaar de, dat de niet zo homogene situatie bij de ISK-gemeenten hiervoor een onvol doende waarborg biedt. Volgens het Statenlid is een deskudige begeleiding van de plannen noodzakelijk, ook al gezien de wenselijkheid van vier krachtige pijlers in het Noordzeekanaal- gebied. Als de behoefte hiertoe zich niet bij de andere Kennemergemeenten afte kent, blijft de ontwikkeling rond het Noordzeekanaal een zaak die alleen Haar lem aangaat, aldus de commissaris. (Van een medewerker) IJMUIDEN. De aanvoer in IJmuiden bestond donderdag uit 3800 kisten vis, waarvan 217 kisten tong en tarbot, 1425 kisten varia en sprot, 540 schol, 15 schar, 3 bot, 900 haring, 5 schelvis, 385 wijting en 310 kabeljauw en gul. Prijzen Per kilogram werd in guldens be taald voor: gr. tong 5.30-5.13, grm. tong 5.21-5.04, kim, tong 5.59-5.17, kl. tong I 5.74-5.09, kl. tong II 5.12-4.76, tarbot I 9.40-8.80. Per 50 kilogram: tarbot 216-204, griet 104-102, gr. schol 39-33, kl. schol 42-33, kl. schol II 40-31, schar 70-56, bot 8, v. haring 32-26, kl. schelvis II 120-106, wij ting 48-20, gr. gul 86-72, mid. gul 70-63, kl. gul 62-48, sprot 22.7. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 268- 160. Besommingen, in guldens: KW 185- 10.600. Vrijdag De aanvoer in IJmuiden werd heden morgen verzorgd door achtenzestig vaar tuigen en bestond uit 10.425 kisten vis, 60.000 kilogram tong en 1350 stuks stijve kabeljauw. Bij deze aanvoer waren 280 kisten schelvis, 25 kisten tarbot, 560 kis ten wijting, 1520 kisten gul en kabeljauw, 1340 kisten koolvis, 2800 kisten schol, 850 kisten haring, 1350 kisten sprot en 500 varia. Prijzen Per kilogram werd in guldens betaald voor heilbot 9,10; tarbot 8,20-7,50; grote tong 5,35-5,11; grootmiddel tong 5,25-5,03; kleinmiddel tong 5,17-4,90; tong een 4,99-4,69; tong twee 4,82-4,44. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 160- 142; middel koolvis 92-78; grote koolvis wit 160; grote leng 120. Per tien stuks: grote kabeljauw 128- 124; middel kabeljauw 68-57. Per 50 kilogram: grote schelvis 80-75; middel schelvis 90-76; kleinmiddel schel vis 90; schelvis een 100; schelvis twee 80- 31; kabeljauw een 72-60; kabeljauw twee 65-52; kabeljauw drie 50-38; koolvis een 34-30; koolvis twee 23-19; koolvis een wit 54; grote schol 33-22; schol een 34-26; schol twee 37-19; schol drie 35-22; schar 70-62; wijting gestript 46-22; wijting dicht 22-12; haring 42-28; tarbot 262-180; griet 120-80; kleine kuit 130; grote kuit 60-48; lever 22-19. Scheveningen De aanvoer in Scheveningen bestond hedenmorgen uit: 200 kisten wijting, 700 kisten gul en kabeljauw, 270 kisten en 500 kleine kisten haring, 1400 kisten schol, 500 kisten sprot, 120 kisten varia, 1000 stuks stijve kabeljauw en 20.000 kilo gram tong.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 5