Wat in 1971 gereed komt ligt nu binnen uw bereik! verpleegkundigen voor staffunkties altijd RIVELLA thuis, op Uw gezondheid! Elisabeth EG Gasthuis I I m Ferdinands belevenissen d&y/ CU mag twee keer kiezen!) y. WOENSDAG 21 JANUARI 1970 14 I Als in 1971 het nieuwe, moderne Elisabeth Gasthuis gereed komt, begint een nieuw hoofdstuk van onze rijke historie. Mede met het oog op dit nieuwe en grotere ziekenhuis (600 bedden), waar uiteraard meer promotiemogelijkheden zijn, vragen wij nu reeds in het huidige Elisabeth Gasthuis (480 bedden) waar bijna alle facetten van de geneeskunde zijn vertegenwoordigd (o.a. haemodialyse, intensive care, cornary care unit) Wie Haarlem als woonplaats kiest krijgt gevarieerde mogelijk heden van recreatie en cultuur ter beschikking. Indien u dat wenst kunt u wonen in de moderne zusterflat. Nog een belangrijk punt: het Elisabeth Gasthuis is een semi- overheidsziekenhuis, waar gunstige secundaire arbeidsvoor waarden gelden, zoals opname in het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds. Wij willen graag in een persoonlijk onderhoud met u praten over de mogelijkheden die wij voor u hebben." Als u (023) 319131 belt, toestel 225, dan kuntu een afspraak maken met de directrice. Uw sollicitatiebrief is eveneens welkom op ons adresGasthuisvest 47, Haarlem. - Haarlem - - Om te beginnen kunt U kiezen tussen andere frisdranken en Rivella. Er zijn dan gezonde redenen om het op Rivella te houden: een püür-natuurlijke frisdrank zonder kleurstoffen, zonder conserveermiddelen. Helder, zuiver, lekker! U kunt nog een keer kiezen: tussen Rivella met rood en met blauw etiket. Rood etiket: voor de liefhebbers van een zachte, milde smaak. Blauw etiket (zonder suiker): een pittige drank voor iedereen die „de slanke lijn" eerbiedigt. Natuurlijk, Dwight D. Eisenhower kun je op heel wat manieren typeren. Zo was hij de eerste opperbevelhebber van de na-oorlogse NATO- strijdkrachten. Volgens velen is hij ook de man die te weinig politiek en te veel goh" in z'n presidentschap deed. Voor bijna de hele wereld is hij kortweg Ike, de rechtvooruite Amerikaan. Zo kun je een tijdje doorgaan. Maar in de eerste plaats is hij de geniale organisator van D-Day. Zeker, ook dat wordt betwist. Montgomery vindt nog altijd dat de werkelijk geniale trekjes in het plan van een ander zijn. Van ene Montgomery. Maar verder is bijna iedereen het eens: er had in december '43 niemand beter tot 'opperbevelhebber van de Allied Expeditionary Forces benoemd kunnen worden dan Eisenhower. In het Verre Oosten, in Afrika en (als man achter het front) in Washington had hij zijn sporen al verdiend. En dan nu operatie "Overlord" zoals de geheime naam van de invasie in Europa luidde. Al met al namen de voorbereidingen van de grootste militaire aktie in de Tweede Wereldoorlog een half jaar in beslag. En dan, 6 juni 1944, is het zo ver. 287.000 man, Amerikanen, Engelsen en Canadezen, worden met 5000 schepen afgezet op de kust van Normandië. De bevrijding van West-Europa is begonnen. Helaas, een groot deel van Nederland moest nog wachten tot 5 mei. 1945. Geschiedenis van de Tweede Wereldoorlog. Als initiatief van onze krant verschijnt binnenkort de "Geschiedenis van de Tweede Wereldoorlog". Een rijk geïllustreerd verslag van alle gebeurtenissen uit de jaren '39-'45. Werkelijk objectief, dank zij de medewerking van historici en militairen van beide zijden. Wekelijkse serie groeit tot imposante boekenreeks. De wijze van uitgeven is ook al uniek. Elke week een afgerond geheel van 32 pagina's. 96 weken lang. Met als imposant eindresultaat: 6 schitterende boekdelen in een rijke band van rood kunstleer met gouden opdruk. Teken nu in. Grijp nu uw kans op een unieke schat voor uw boekenkast. De prijs? U betaalt slechts f. 1,25 per week. De schitterende verzamelbanden kosten f. 5,25 per stuk, terwijl u de eerste zelfs gratis krijgt. De manier van betalen is uiterst simpel. Elke maand ontvangt u een acceptgirokaart voor de komende 4 afleveringen. Meteen de bon invullen en opsturen! Gün uzelf deze aangrijpende en komplete "Geschiedenis van de Tweede Wereldoorlog" BON Ik abonneer mij op de „Geschiedenis van de Tweede Wereldoorlog? Mijn naam is: Adres: Woonplaats: Handtekening: Ik betaal per maand. Adresseer de bon als volgt: Doe deze bon in een envelop, waar u geen postzegel op hoeft te plakken, deze betalen wij. Een speciale aanbieding van iJmuider Courant het verschil tussen rivel la en rivella CV- •wwwwwwwwvwwwvwwwvwww ■X.PIB COMNHUGtH ^>y De man van D-Day Weet u nog wel? i - f 2 3 4 4£& v.:ïï HAARLEMS DAGBLAD Antwoordnummer 416 Haarlem

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 14