Het eerbiedwaardige uitstapje PANDA EN DE MEESTER WAKER ARMAN EN ILVA POLLE, PELLI EN PINGO S/l Agenda voor Haarlem en Stuur ^^igestipt Vorst houdt aan Wilgen aangetast door „watermerk"- ziekte nu OP'. 1 door Thomas Raugat éi ii WOENSDAG 21 JANUARI 1970 PQ1V6fl>gl6!j maar n£t! Kees Stip f<T Haarlem Velsen-IJmuiden Beverwijk de intekenbon voor De geschiedenis van de Tweede Wereldoorlog Naam, adres, woonplaats en uw handtekening niet vergeten en adresseer: HAARLEMS DAGBLAD Antwoordnummer 416 Haarlem Geen postzegel plakken Bt 2! SÜ Ijs Sa o.a yVVWWWWWWWWWIA/WVWVWWWVWWWVVWVVVWWVWVWVV* Allen droegen een groene, buig zame tak. Er was militaire mu ziek, mijnheer de prefect en zijn staf, mijnheer de burgemeester en de wet houders, mijnheer de commissaris van politie, afgevaardigden van de verschillende regimenten, de reser ve-officieren en de veteranen uit de Russisch-Japanse oorlog. Tegen de wens van zijn raadgevers in had mijnheer de burggraaf Fujizaka zich verwaardigd aanwezig te zijn en zijn houding werd gunstig beoordeeld. Zelfs de universiteit had zich laten vertegenwoordigen, wat blijk geeft van een absoluut gebrek aan tact. De Hi-no-de voegde er nog aan toe, dat een onzer vooraanstaande cine matografische firma's bezig was met zijn beste acteurs een historische film te vervaardigen, die de voornaamste episodes uit het leven van mijnheer de professor Warabi zou weergeven, evenals zijn heldhaftige dood. De film zal de volgende maand in de voornaamste bioscopen vertoond worden. Dat zal een schouwspel zijn waarvan een hoge opvoedende kracht uitgaat! Ik zal niet nalaten er met mijn oudste zoons heen te gaan. De Hi-no-de bestrijdt op het ogenblik de politiek van het ministerie, die hij terecht te liberaal vindt. In zijn hoofdartikel liet hij door schemeren, dat men mijnheer de burggraaf niet bij „vergissing" had laten zakken, zoals eergisteren het communiqué van de universi teit meedeelde; maar dat ambtena ren van de staat hem „met voorbe dachten rade" hadden laten zakken voorwaar een ernstige beschuldi ging. Ik houd niet van die door poli tieke hartstochten opgezweepte dis cussies. De dagbladen hebben er be lang bij om een schandaal op te blazen, teneinde de verkoop te ver hogen en de gemoederen waren mis schien niet zo verhit als de bladen deden voorkomen. Toch spraken wij over dit betreurenswaardige voorval. Mijnheer mijn jonge inge nieur houdt er soms van om de meest zonderlinge meningen te ver dedigen; hij verklaarde, dat hij niet kon begrijpen, dat mijnheer de jon ge burggraaf erin toestemde voor een nieuwe commissie te verschij nen. Hijzelf zou zich vernederd ge voeld hebben als hij op zo'n onge wone wijze behandeld werd. Mijn heer de burggraaf zou beter gedaan hebben in het buitenland te gaan studeren en niet eerder terug te ko men dan nadat de hele zaak verge ten was. Ik was onaangenaam ge troffen door deze opmerking, met het oog op de aanwezigheid van mijnheer Yamaguchl, die officieus deel uitmaakte van de regering. Door zulke vooruitstrevende ideeën te verkondigen, liep mijnheer Taka- mori kans niet alleen zichzelf te be nadelen, maar ook mij en mijn fa briek. Deze dag zou noodlottig wor den voor de nieuwe hoed. Om de zaak tot de juiste proporties terug te brengen, verkondigde ik, dat mijnheer de burggraaf integendeel blijk gaf van een grote edelmoedig heid door er in toe te stemmen op nieuw voor de commissie te ver schijnen, alsof er niets ernstigs ge beurd was. Als het korps van de adel zich op een dergelijke wijze in zijn persoon vernederde, dan was dat om de hartstochten van het land te verzoenen en te kalmeren. Ik prees zoals dat hoorde het gedrag van de jonge held. Ik vroeg vervol- geng aan mijnheer de professor Ka- mei hoe de dingen in zijn tijd opge lost zouden zijn Hij antwoordde mij, dat in zijn tijd het schandaal nooit voorgevallen was. Nooit zouden de heren professoren zich tot zo'n amb telijke fout hebben laten verleiden. Uit vrees zich te vergissen zouden zij eerder alle kandidaten toegela ten hebben. Bovendien, de heren journalisten die op een dergelijke wijze zouden hebben getracht de ge moederen in beroering te brengen en het land bloot te stellen aan re volutie, zouden zonder genade bin nen zes uren onthoofd zijn. Dit oor- en ik deelde de mening van mijn heer de professor Kamei volkomen. Maar zijn woorden troffen mij toch pijnlijk door de aanwezigheid van mijnheer Yamaguchi, die journa list is. Beledigd in zijn beroep, zou mijn heer Yamaguchi er misschien toe overgaan de reclame voor mijn nieu we hoed op slinkse wijze te beder ven. Het zou voldoende zijn in een kort bericht mijn persoonlijkheid belachelijk te maken. En men weet hoe verzot de kranten op dergelijke gemengde berichten zijn. Geduren de dit twistgesprek had mijnheer Yamaguchi geen woord gezegd. Hij had zich ertoe bepaald om beurte lings tegen iedere spreker te glim lachen. Toch was hij de enige, die de gebeurtenissen hun juiste waar de had kunnen geven, omdat hij tot beide partijen behoorde; tot de par tij der heren journalisten die de eerbiedwaardige regering aanvie len, en tot de partij van de eerbied waardige regering die het oog op de heren journalisten hield. Maar hij is iemand met een opmerkelijk ver stand en zoals alle eminente gees ten luister mijnheer Yamaguchi veel, spreekt hij weinig en handelt hij bo venal zonder te waarschuwen. Dat is het geheim van het succes. Om aan het gesprek een andere wending te geven, vertelde ik op spijtige toon, dat ik er niet in ge slaagd was om voor die avond me juffrouwen de geisha's uit te nodi gen. In Tokio waren juist de delega ties der kamers van koophandel aan gekomen, teneinde de tentoonstel ling te bezoeken. Een zitting van de rijksdag was aangekondigd en de heren afgevaar digden arriveerden uit de provincie. Bijgevolg waren alle eerbiedwaar dige geisha's van Enoshima bezet. De heren afgevaardigden kunnen zonder gevaar aangevallen worden. Zij zijn geen deel van de regering. Bovendien waren de heren mijn gasten overtuigd dat ik loog om hen wat op te vrolijken. Als ik inder daad niet bij machte geweest was om voor deze avond te Enoshima het vereiste aantal geisha's te enga geren en de heren mijn gasten eer te bewijzen, zou ik mijzelf liever uit het raam van de wagon gewor pen hebben, ofwel ik zou eerder het eindpunt van ons uitstapje gewij zigd hebben. Natuurlijk had ik, toen ik naar het hotel Umematsya tele foneerde om de maaltijd te bestel len, mij de aanwezigheid verzekerd van zes juffrouwen geisha's. Twee van hen zijn van de allereerste rang en ik had grote moeite om haar te engageren; zij werden van alle kanten gevraagd. Een van haar, Ko-hara-San is een jaar of vijftien geleden tegelijkertijd de maitresse geweest van mijnheer de generaal Takamatsu en van fnijnheer zijn oudste zoon. Dat was voor haar zeer eervol en haar succes wordt er nog steeds door vermeerderd. Zij is een aardige praatster en de herinnerin gen aan haar vroegere avonturen geeft aan haar minste woorden een zekere pikante aantrekkelijkheid. De andere, Rin-Go-San is naar al le waarschijnlijkheid, op zevenen- twintigjarige leeftijd nog maagd. Deze bijzonderheid maakt haar zeer aantrekkelijk. Zij is een plaatselij ke bezienswaardigheid. Allen die ge tracht hebben haar te verleiden heb ben hun pogingen moeten opgeven. (Wordt vervolgd) 10. Joris liet Panda buiten het kantoor van de heer Zweiman achter, en stapte naar binnen. „Ik heb het rijk alleen, geloof ik mompelde hij, terwijl hij zich stilletjes door de gang voortbewoog. „Niemand zal mij storen in mijn werkzaamheden en de klei ne Panda waarschuwt, air er iemand komt. Dit is allemaal heel prettig geregeldHij wist natuur lijk niet dat een verdachte persoon vóór hem het ge bouw binnen was gegaan anders was hij niet zo tevreden geweest, en dan toas hij misschien ook niet zo rustig het vertrek binnen gestapt waar de brand kast stond. „Aha!" prevelde hij. „De kluis! Vol met geld, waarschijnlijk; want deze Zweiman is een ver mogend persoon. Ik zal eens kijken, wat er zo-al in zit. Als ik nu een gat in de zijkant maak.Ja, dat lijkt me een goed idee IK ben benieuwd hoe LAN6 HET HIER. UITHOUDEN DAAROVER ALS HET MAAR HEEL HIER IAAAR NEERZETTEN ILVA IA EEST VERLATEN 5TREKEN HALFROND VER IS VAN STEDEN EN WAT M!) BETREFT HééL LANG COMPUTE R5 Am. 1 We HEBBEN GEI UK, fINÖO! DIT IS EEN Zilö 2AME HARMONIKA WAAROP VISSEN DAT WETEN WE NO JUWIE NIET, WE ZITTEN N06 JE HEBT BEET, BROERTJE. KUKI 3199* Hoe zoudt u het vinden als Ramses Shaffy Hamlet ging spelen? Is dat zo gek? Iedere acteur wil eenmaal in zijn leven Hamlet gespeeld hebben. Het tragische is dal de meesten er op Hamiets leeftijd nog niet rijp voor zijn. En zodru ze de benodigde rijp heid hebben bereikt zijn ze meteen rijp voor het bejaardentehuis. Ik heb in Schotland eens een Ham let gezien die zich door deze over weging niet had laten afschrikken. De man was juist honderd geworden toen hij zich er geestelijk rijp genoeg voor voelde De lichamelijke ongemakken die hem bij de vertolking van zijn rol in de weg hadden kunnen staan wist hij behendiq op te vangen door zich in een rolstoel over het toneel te laten rijden Met grote vindingrijk heid had hij de geest van Hamiets vader ingeschakeld om hem te duwen. Deze vondst werd door de Schotten zeer bewonderd want de vakbond schreef voor dat elke optredende spe ler voluit betaald diende te worden ook al verscheen hij. zaols deze geest, slechts enkele ogenblikken en dan nog min of meer onscherp op de planken. Hier werd het volle pond uit hem ge haald, met het gevolg dat Hamlet, verjongd door zriv succes, bij de vol gende voorstellingen de geest van zijn vader moest rondrollen, waardoor het stuk enogszins in de versukkeling raakte. Ramses hoeft niet zo lang te wach ten. Hij is er nu al rijp voor. Achter zijn vrolijkheid schuilt de melancho lie, achter zijn zekerheden de twijfel. Hij is voor Hamlet in de wieg gelegd. En wat gaat hij dus spelen? De Jan tjes. De vergelijkingsmogelijkheden tus sen Hamlet en De Jantjes kunnen uit puttend worden behandeld door te constateren dat ze beide het meest- gespeelde stuk in hun land zijn. Elk volk krijgt het toneel dat het verdient. De Jantjes zijn al vijftig jaar lang met geen vlammenwerpers van de va derlandse Bühne weg te branden. Het is een volksstuk waarin de lach en de traan zo deskundig zijn gemengd dat de volksziel zich na afloop als een natte dweil laat uitwringen. Is dit niet beneden het niveau van Ramses? Zeer zeker. Zozeer dat hij er niet aan hoeft te trekken om er bij te kunnen, maar dat hij zich kan bukken om het tot zijn eigen niveau te verheffen. Dat wordt wuiven met een smartlap en breken van alle taboes, inclusief het taboe om zich vrolijk te maken over de taboebrekers Ramses geeft het voorbeeld. Wie volgt? Noem maar op. Ellen Vogel gaat Rooie Sien spelen. Caro van Eyk als een morgenster uit de Kleine-Zie lenschemering opgerezen, ontbruint zich en werpt zich op Bleke Bet. Al- bert van Dalsum en Paul Steenbergen spelen samen De Twee Wezen en Guus Oster helemaal alleen Potasch en Per lemoer. Een stortvloed van vernieuwd toneel zal op onze hoofden neerdalen, Niet op het mijne. Want ik kan maar niet genoeg krijgen van Walden en Muyselaar als de heer en mevrouw Hamlet. deel getuigde van een gezonde geest 1655. Voorzichtig opende de minister de grote deur van de troonzaal en nadat hij zijn steek had afgenomen keek hij aar zelend om het hoekje. Het was ongelooflijk! Daar zat, op de gouden troon, doodrus tig en onverstoorbaar de prins, die hij kort tevoren had laten ontvoeren. De man dis in het katapultvliegtuig al mijlen uit de buurt moest zijn, ontving hier het volk dat raad kwam vragen. Als de minister ene Bram Fok had gekend zou hij waarschijnlijk de waarheid hebben geraden. Maar nu ge loofde hij beslist, dat de prins aan het woord was, toen twee tuinders deze zijn mening vroegen in een moeilijk probleem. Zij bezaten een grote boomgaard met appels, en ze vertelden, dat ze hadden af gesproken om de opbrengst van hun fruit bomen precies te verdelen. Maar hoe doen we dat met 25 appels, zonder een appel doormidden te snijden en zonder wat we er appelmoes van ma ken?" vroegen ze. De minister was erg benieuwd naar het antwoord. Het K.N.M.I. deelt mee: In de luchtdrukverdeling is weinig verande ring gekomen. Een zeer diepe depressie bij IJs- land en een krachtig hogedrukgebied boven Rusland geven aanleiding tot een zuidoostelijke stroming, waarmee koude en droge lucht wordt aangevoerd. In deze lucht daalde vannacht het kwik in Groningen tot 10 graden onder nul. In het zuidwesten van Nederland bleven de tempe raturen om het vriespunt, aangezien daar mist en bewolking de uitstraling belemmerden. Het ziet er niet naar uit dat er grote veranderingen in deze situatie zullen komen. Vooruitzichten: Vrijwel overal droog en over wegend lichte vorst, in het noordoosten ook matige vorst. Voor vrijdag: Aantal uren zon 1 tot 6; mini mum temperatuur 1 tot 8 graden onder nor maal; maximum temperatuur 2 tot 8 graden onder normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur 95 percent; kans op een geheel droog etmaal 80 percent. SCHOUWBURG Stadsschouwburg, (Wilsonplein) Vandaag 20.15 u.: Toneelgroep Theater met: ,,Kaspar". Don derdag 20.15 u.Nederlands Dans Theater. MUZIEK Concertgebouw, (L. Begijnestraat) Vandaag 20 u.Concert door de Heemsteedse Christelijke Oratorium Vereniging o.l.v. Jan Pasveer. BIOSCOPEN Cinema Palace, (Gr. Houtstraat 111) 14. 19 en 21.15 u.: „Inspecteur Clouseau blundert verder 14 j. Donderdag 14, 19 en 21.15 u.: „Vera Cruz' 14 j Frans Hals, (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.: „De afpersers", 18 j. Donderdag 19 en 21.15 u.: „Als je wilt leven schiet dan", 14 j. Lido, (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u.: „Slag der giganten", 14 j. Donderdag 14, 19 en 21.15 u.: „Vernietiging van Frankenstein", 18 j. Luxor, (Gr. Houtstraat 139) 14, 19 en 21.30 u.: „Mayerling", 14 j. Donderdag 14, 19 en 21.15 u.: „Sissi, keizerin en moeder", a l. Rembrandt, (Gr. Markt) 14. 19 en 21.30 u.(. „James Bond: on her majesty's secret service 14Roxy, (KI. Houtstraat 79) 14.30, 19 en 21.15 u „Zonde die geld opbrengt", 18 j. Donderdag 14 30, 19 en 21 15 u.: „Techniek der liefdeskunst 18 j. Studio. (Gr. Markt) 14.15, 19 en 21.15 u.: „48 uren van liefde", 18 j. Donderdag 14.15, 19 en 21.15 u.: „A bout de souffle", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62). Per manente tentoonstelling van werken uit de 17de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dage lijks van 10 tot 17 uur. Zondags van 13 tot 17 uur Bovendien in het Prentenkabinet „Een keuze uit de collectie van Looy". Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Per manente tentoonstelling van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeldhouw werken handschriften en kunstnijverheid. Da gelijks behalve maandag geopend van 10 tot 12.30 uur en van 14 tot 17 uur. Zondags van 14 tot 17 uur. Teylermuseum (Spaarne 16), Permanente ten toonstelling van schilderijen, fossielen, mine ralen en historische natuurkundige instrumen ten van 10 tot 16 uur. De eerste zondag van de maand van 13 tot 16 uur. Koudenhornkazerne (Koudenhorn). Perma nente tentoonstelling van de stichting Meer voudig Amateur-Centrum Ruimtewaarneming en onderzoek (MACRO). Geopend maandag en vrij dag van 19.30 tot 22 uur. Dinsdag en vrijdag van 14 tot 17 uur. Zaterdag van 13 tot 17 uur. Museum Kunstcentrum De Ark (Nieuw Hei ligland 1 rd). Permanente expositie van voor namelijk Haarlemse kunstenaars. Bezichtiging van de gebrandschilderde ramen uit 1602. Dage lijks behalve dinsdag van 10 tot 20 uur. Van 20 tot 23 uur: klassiek grammofoonplatenprogram- ma. Kunsthandel Bier (Groot Heiligland 66). Ex positie van vroeg Chinese kunst. Dagelijks ge opend van 14 tot 18 en 19 tot 22 uur. Zondags van 14 tot 17 uur. Tot 1 februari. Galerie Eijlders (Haltestraat 77, Zandvoort). Expositie van werken van Babs van Elsdingen en werken uit de collectie van J. M. Eijlders. Dagelijks van 13 tot 17 uur geopend, maandags gesloten. Galerie Blokker (Bronsteeweg 4a, Heemstede) Expositie van objekten en schilderijen van Irene Dominques en Ansgar Elde. Geopend maandag 13-17.45 u., dinsdag 9-12.45 u. woensdag tot en met zaterdag 9-17.45 u. Tot eind januari. Vishal (Grote Markt) en De Waag (Hoek Dam- straat/Spaame). Expositie werken van de leden van de Haarlemse Vereniging „Kunst zij ons doel". Geopend van maandag tot en met zater dag van 10-17 uur, zondags van 13-17 uur. Tot en met 8 februari. Vleeshal (Gr. Markt) 2e wereldtentoonstelling van de fotografie. Openingstijden zie Vishal. Tot en met 22 februari. Galerie-t, (Bakenessergracht 87). Expositie van kleur-houtsneden van Guillaume Le Roy. Dage lijks geopend van 11-17 uur, zondags van 14-18 uur. Tot en met 25 januari. DIVERSEN Waagtaveerne (hoek Damstraat-Spaame). Da gelijks geopend van 10 tot 24 uur. Vrijdags en zaterdags tot 01 uur. Dagelijks weef- er spln- demonstraties (open podium). Electric Centre (Bakenessergracht 10), Dage lijks behalve maandags geopend van 12 tot 17 en 19 tot 24 uur. Dinsdag 20 u.: Filmcentrum; vier films. Treslong (Hillegom). Dagelijks behalve maan dag: diner-dansant. Cabaret-Dancing Caramella (Zandvoort). Za terdags „Reflection". Hotel Bouwes (Zandvoort), Zaterdag, zondag en zondagmatinee: Optreden van „The New Stars". Naast Bouwes Palace (Zandvoort). Dolflrama, dolfiinenshow. Woensdag, zaterdag en zondag 14 en 16 uur. Mobilarium, museum met old timers, miniatuur trein- en racebanen. Woens dag, zaterdag en zondag 11 tot 18 uur. Bowling dagelijks van 14 tot 01 uur. Bowling (hoek Orionweg-Delftlaan). Dagelijks 10 tot 01 uur: Bowling. Provinciehuis, (Dreef) Donderdag 10 u.: Ver gadering Provinciale Staten (wegenplannen en Noordzeekanaalgebied) VOLKSUNIVERSITEIT A. H. Gerhard-Mavoschool, (Raaks) Donderdag 20 u.: Film: „Het tweede gezicht". BIOSCOPEN City Theater, woensdag 20 uur: „The wild bunch"; donderdag 20 uur: „De grote stilte". TENTOONSTELLINGEN Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum Dagelijks (behalve zondags) 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens Bessemerstraat, Velsen-Noord, is dinsdag open van 12 tot 13 uur en donderdag van 12 tot 13.30 en van 20 tot n uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden, is alle werk dagen van 10 tot 12 uur te bezichtigen. „Felison", Heidestraat, 14 tot 17 uur: Tentoon stelling schilderijen en tekeningen Dirk Breed. BIOSCOPEN Kennemer Theater, (Zeestraat) 19.30 u.: „The wild bunch". Luxor Theater, (Breestraat) 19 en 21.15 u. .Fanfare". TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans, (Breestraat 122). Expositie van Corrle Wortel (wandkleden) en Piet-Jan Blauw (sieraden); geopend tot en met 7 februari van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 u. Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck, Velserweg2). Geopend op dinsdag en donderdag van 14 tot 16.30 en van 19.30 tot 21.30 uur, op vrijdag van 14 tot 16.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Bever wijk, tel. 02510-2 51 20. WAGENINGEN. De wilgen in ons I land worden bedreigd door de „water merkziekte". De ziekte dankt deze naam aan een watermerkachtige verkleuring, j welke het afsterven van de kroon ver oorzaakt. Het bosbouw-proefstation in Wagenin- gen adviseert reeds aangetaste wilgen I zo snel mogelijk te kappen en te ver branden om een epidemie te voorkomen. Vooral in en om Rotterdam is op vele plaatsen de ziekte geconstateerd. ADVERTENTIE WEERRAPPORTBK HO Maximum-«n minimum* c —4 k temperaturen •o*» a binnen- en buitenland BS Amsterdam 'acht bew. ozo 0 -4 0 De Bilt onbewolkt zo 0 -4 0 Deelen onbewolkt ozo -1 -5 0 Eelde onbewolkt O -5 -10 0 Eindhoven zwaar bew. ozo I -3 0 Den Helder onbewolkt ozo -2 -5 0 Rotterdam mist zo 0 -2 0 Twente half bewolkt O -2 -7 0 Vlissingen geheel bew. zo 2 1 0 Zd.-Limburg licht bew. z 3 -4 0 Aberdeen regen z 7 5 0.1 Athene zwaar bewolkt nnw 8 4 3 Barcelona motregen no 16 9 0.1 Belgrado geheel bew. w.st. -5 -5 0 Berlijn geheel bew. 0 -4 -10 Bordeaux mist w.st. 13 3 0 Brussel zwaar bew. z 3 -2 0 Frankfort geheel bew. O -5 -9 0 Genève geheel bew. O 0 -2 0 Grenoble geheel bew. O 6 0 0 Helsinki geheel bew. zzw -8 -8 2 Innsbrück mist zw 7 -7 0 Kopenhagen ij zei ozo -3 -3 0.1 Lissabon mist w 11 6 0 Locamo geheel bew. w.st. 4 -1 0 Londen zwaar bewolkt zzo 8 5 1 Luxemburg mist zo -2 -6 0 Madrid geheel bewolkt w.st. 8 6 4 Malaga onbewolkt nw 19 12 0 Mallorca mist w.st. 18 8 0 München geheel bew. ono -8 0 Nice licht bewolkt nnw 14 7 0 Oslo geheel bewolkt w.st. -6 -7 0.1 Parijs geheel bewolkt zzo 3 3 2 Rome zwaar bewolkt O 13 1 0 Stockholm motsneeuw zzw 0 -10 o.l Wenen geheel oewolkt w.st. -4 -8 0 Zürich geheel bewolkt oo -1 -3 0 DONDERDAG 22 JANUARI Zon op 8.35 uur; onder 17.09 uur Mean op 16.54 uur; onder 9.01 uur MAANSTANDEN Volle maan 22 januari 13.55 uur Laatste kwartier 30 januari 15.39 uur HOOG EN LAAG WATER TE IJM'JIDEN WOENSDAG 21 JANUARI Hoog water 3.10 uur en 15.22 uur Laag water 11.15 uur en 23.3] uur DONDERDAG 22 JANUARI Hoog water 3.51 uur en 16.01 uur Laag water 11.56 uur en uur Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 9