Het eerbiedwaardige uitstapje PANDA EN DE MEESTERWAKER ARMAN EN ILVA m POLLE, PELLI EN PINGO Agenda voor Haarlem en de IJmond ngestipt 1 Filmkeuring in Suriname strenger Zacht maar somber door Thomas Raugat t II ZATERDAG 24 JANUARI 1970 8 M >&3 Jt watzatcAAr lÉiitlPP ■;'V ïWW' Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk „De Tunnel": Geschenk Boekenweek 1970 Kees Stip •él S'l it - Ik werd 's ochtends vroeg wakker. Mij om en om wentelend in het slech te bed van het Empire-hotel stelde ik de maatregelen vast die ik voor die dag moest treffen. Ik besloot de trein van 9.45 uur te missen, die wat mij betreft mijn Japanse gastheer en zijn gasten naar de duivel kon voe ren. Ik zou in de volgende trein stap pen, waarbij ik mijn vriendinnetje wel zou weten te vinden. Wij zouden wat verder reizen tot aan Oiso, waar ik een hotel kende, dat enige keren mijn vluchtige liefdesavonturen gast vrijheid had verleend. Ik hoopte dat mijn verovering al leen zou komen. Als zij een vrien din meegebracht had, zou ik wel ver der zien. En als de vriendin knap was, kon dat het genoegen alleen maar verhogen en misschien een voorteken zijn voor allerlei prettige voorvallen. Nauwelijks een jaar geleden heb ik mijn vaderland verlaten en Tokio be zit nu al voor mij vele aangename herinneringen. Ik zoek het niet bij voorkeur onder de vele schoonheden, geisha's of anderen, voor wie de Ja panners vooral belangstelling heb ben. Ik wil voor mijzelf bemind wor den en ik stel er eerder prijs op meisjes uit het volk te veroveren, die nog de frisse schoonheid der jeugd bezitten. Iedere dag opnieuw felici teer ik mijzelf, dat ik mijn vrouw in Genève achtergelaten heb. Ik stond op en zittend op mijn bed, keek ik mijn kamer rond. Op het minuscule tafeltje ligt rechts een stapeltje wit schrijfpapier met het opschrift: „Verslag aan de volkerenbond." Dit is de gewichtige opdracht, die mijn aanwezigheid in het verre oosten rechtvaardigt. Maar er zullen nog heel wat dagen voor bijgaan voor ik met het opstellen van dat verslag begin. Ik word te veel in beslag geno men door mijn persoonlijke genoe gens. Op het tafeltje links ligt een wat hoger stapeltje schrijfpapier met het opschrift: „De schildvleugeligen". Maar er zullen nog verscheidene ja ren voorbij gaan eer ik er de eerste bladzijde van zal schrijven; ik heb het veel te druk. Het zal een werk zijn van fantasie en wetenschap, be stemd om mijn loopbaan wat op te sieren. De duivel hale me als ik mij nog eens met dit dierenras zou be zighouden. Maar als je 's avonds, in het licht, wacht op een persoontje, dat zich niet aan haar afspraak houdt, vallen er in je mouwen en hals zoveel kevers met zoveel poten en horens, dat je niet kunt nalaten ze te bewonderen en te verzamelen. Het zijn liefdesherinneringen. Zij liggen in de tafellade op een plankje gespeld dat al vol is. Ik ben wat sentimenteel en ik be kijk ze dikwijls met weemoed. Ik kleedde mij op mijn gemak voor de spiegel en toen ik klaar was be keek ik mijzelf van alle kanten met voldoening. Ik zag er verleidelijk en gedistingeerd uit Kostuum van crème pongée-zijde. Roze zijden over hemd met zachtgroene strepen. Das van soepele zijde, geknipt uit de zo mermantel van een landgenootje; herinnering aan een vergeten liefde. Dasspeld met een grote gekweekte of kunstmatig gefabriceerde parel; ik heb nooit begrepen wat de koopman mij vertelde. Uit de borstzak van het jasje hingen iets als de punten van een zijden zakdoek. Maar als je eraan trekt is het helemaal geen zak doek, maar een konijn van karton, waarvan de punten de oren vormen. Het is een prul, maar mijn nieuwe kennisjes hebben er altijd plezier in. Het boezemt haar als het ware ver trouwen in. Ik droeg mijn tropenhelm, die ik uit Zwitserland heb meegebracht, zilverachtig wit geverfd en met een granaatrode gazen sluier eromheen. Een tikje excentriciteit mag ik wel. Wat een goede indruk zou ik op het meisje maken; ik verheugde mij er al bij voorbaat op. Ik stelde met genoegen vast, dat het op mijn horloge al later was dan 9.45 uur. De Japannezen waren stel- lig al vertrokken. Ik was tot op het laatste ogenblik bang geweest, dat die mijnheer op de ongelukkige ge dachte zou komen mij aan mijn hotel af te halen. Gelukkig wist hij mijn nieuwe adres niet. Het was natuur lijk nog mogelijk, dat hij zijn trein had gemist of aan het station wacht te. Dat zou verschrikkelijk zijn. Maar ik zou Gods water maar over Gods akker laten lopen; hierin ben ik wer kelijk van een boeddhistische gela tenheid geworden. Ik moest nu wel vertrekken om niet de trein van 10.20 uur te missen, wat werkelijk het toppunt geweest zou zijn. Ik be gaf mij naar de hal, gevolgd door twee grooms uit het hotel die zicht baar moeite hadden mijn geschen ken te dragen. Het is tegen mijn ge woonte om cadeautjes te geven, maar gisteren was ik zo vervuld van dat meisje, dat ik werktuiglijk zoveel ge kocht heb, dat er makkelijk drie va liezen mee gevuld konden worden. Al heb je nog zoveel prestige, je kunt je spel beter royaal spelen. Dat was de gedragslijn die ik telkens volgde. Ik stapte in de auto die ik besteld had. Het is misschien vijfhonderd meter van het hotel naar het station, maar men zou het hotel, dat werke lijk chic is, oneer aandoen, als men het anders verliet dan in een grote en vooral dure auto. Je moet de gé rant geen verdriet doen. De wagen was een prachtige Ca dillac super-six, met stalen carrosse rie, type super dreadnought, zwart gelakt met gouden vlinders. Voor mij zaten twee heren in jachtkostuum, grijze puttees, grijze slappe hoed en het insigne van een automobielclub in hun knoopsgat. Dat waren de twee ingenieurs. Evenals op een oorlogsschip was de verantwoordelijkheid verdeeld. De linker had het stuurwiel, de versnel lingen en de remmen binnen zijn be reik; hij was belast met het bestu ren van de auto. De tweede inge nieur zorgde er alleen voor, dat de motor goed liep. Straks gedurende de rit zou hij met gevaar voor zijn le ven voor op het spatbord gaan zitten en de kap van de motor openen om angstvallig het draaien van de motor gade te slaan. Zijn specialiteit be staat in het verwisselen der afneem bare wielen, een verrichting, die met een zekere elegance en met witte handschoenen uitgevoerd moet wor den, want hij trekt altijd een menigte nieuwsgierigen. Niettegenstaande zijn tegenwerpingen, zou ik mij met dit werkje belasten, zeker als ik er van was op die wijze een nieuw ro mantisch avontuurtje te beleven. Op de treeplank hurkte een per soon in groot livrei, wit met goud, waarvan de panden op zijn hielen hingen. Hij was belast met de ver achtelijke bezigheid het portier te openen als ik uit zou stappen en straks in de drukte zou hij voor de wagen uitlopen om mijn komst aan te kondigen en de bewonderaars te beletten zich te laten overrijden. Een verdienstelijke maar gevaarlijke opp dracht; bij de minste aarzeling zou hij verpletterd worden. De drie heren maakten absoluut geen indruk op mij, maar toch zou ik mij gegeneerd gevoeld hebben als ik aan de arm van het meisje in de auto had moeten stappen. Elk van hen had een prestige dat verre uit ging boven het mijne. Eén vertegen woordigde het verstand, de tweede de elegante moed en de derde de uniform. Gelukkig was ik veel groter en dikker dan een van hen. Mijn fysieke kwaliteiten vormden dus een prachtig tegenwicht. (Wordt vervolgd) 13. Joris was even Ce kluts kwijt, toen hij ont dekte dat hij niet de enige was die de brandkast van de heer Zweiman had geopend. Maar toen de inbre ker het hazepad koos, herstelde hij zich. „Nu heb ik dan toch inderdaad het rijk voor mij alleen," prevelde hij, terwijl hij een greep in de kluis deed. „Ik was al even bang, dat :k dit geld met een an der moest delen. Maar mijn detective-pet heeft hem natuurlijk afgeschrikt." Toen schrok hij zelf echter. Boven zijn hoofd, op het dak van het gebouw, begon plotseling een sirene te gillen. Dat was het werk van Panda, die een in breker uit het kantoor had zien draven, en nu kor daat een alarm-knop indrukte. Joris kan trots op me zijnmompelde hij, toen hij enkele politieauto's op het lawaai af zag ko men. „Dit heb ik toch maar flink en vlug gedaan zoals een goede leerling-nachtwaker betaamt!" v«* J- ,EVEN WATER HALEN...' \f JA JA' JUFFROUW ILVA WEET GOED DE TAKEN TE VERVELEN... WERKE/V £/V Z.J UKKEP, ONGESTOORD RUSTBN r HALLO 2E6, VERTELT ZEEROB WEER EENS OVER VROEGER,TOEN HU IN DE 601F VAN BISKAJE LAG NEE, ZE ZIJN BANG VOOR DE HAfcVtONtKA: HIJ ZIET ER ZO OPGEBLA ZEN ÜIT - IK 2ALER EENS IN PRIKKEN! ©PIS 1658. Knarsetandend had minister Joe- lebrul het hele gedoe in de troonzaal gevolgd. „Het is onmogelijk, de prins is nog nooit zo verstandig geweest. Het moet eenvoudig een ander zijn", stelde hij vast. „Dit hele zaakje is bedrog, maar hoe bewijs ik dat?" Hij stond er nog zwaar over na te den ken, toen hij de deurwachter met luide stem hoorde aankondigen: „Hoog bezoek, hoog bezoek, hoog be zoek. Zijne Excellentie de ambassadeur van Bastilië vraagt belet, met het doel een vliegdekschip met toebehoren te ko pen". ,haat 'm binnenkomen", riep Bramme- tje opgewekt. De minister stampvoette. Hij moest en zou de verkoop van het vliegdekschip verhinderen, want het was het laatste schip, waarover hij nog minister van Marine mocht spelen. 4 Iii'ri if.) i. *-f4v ,,M v" ■- Ji" SCHOUWBURG Stadsschouwburg. (Wilsonspleln) Zaterdag 30.15 u.: „Fiesta gitana da Silva". BIOSCOPEN Cinema Palace, (Gr. Houtstraat 111) 14. 19 en 11.15 u. zondag tevens 16.15 u.: „Vera Cruz", 14 j. Frans Hals, (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u. zondag tevens 14 u.: „Als je wilt leven schiet dan", 14 j. Zaterdag nachtvoorstelling 23.30 u.: „Carmen Baby", 18 j. l.ido, (Houtplein) 14. 19 en 21.15 u. teven» zon dag 16.15 u.: „De vernietiging van Frankenstein". 18 j. Zondag 11 u.: „Canada, het land der zwarte beren", a.l. Luxor, (Gr. Houtstraat 139) 14, 19 en 21.15 u. tevens zondag 16.15 u.: „Sissi, keizerin en moe der", a.l. Rembrandt, (Gr. Markt) 14, 19 en 21.30 u. te vens zondag 16.30 u.: „James Bond: on her ma jesty's secret service", 14 j. Zondag 11 u.: „Elsa, dochter der natuur", a.l. Roxy, (KI. Houtstraat 79) 14.30, 19 en 21.15 u. zondags 14. 16.15, 19 en 21.15 u.: „Techniek der liefdeskunst", 18 j. Studio, (Gr. Markt) 14.15, 19 en 21.15 u. zon dags 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „A bout de souffle", 18 j. Zondag 11 u.: „Ave Maria", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62). Per manente tentoonstelling van werken uit de 17de eeuw Waaronder Hals' meesterwerken. Dage lijks van 10 'ot 17 uur. Zondags van 13 tot 17 uur Bovendien in het Prentenkabinet ..Een keuze uit de collectie van Looy". Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Per manente tentoonstelling van oude religieuze kunst schilderijen, middeleeuwse beeldhouw werken. handschriften en kunstnijverheid. Da gelijks behalve maandag geopend van 10 tot 12.30 uur en van 14 tot 17 uur. Zondags van 14 tot 17 uur. Teylermuseum (Spaame 16), Permanente ten toonstelling van schilderijen, fossielen, mine ralen en historische natuurkundige instrumen ten van 10 tot 16 uur. De eerste zondag van de maand van 13 tot 16 uur. Koudenhornkazerne (Koudenhom). Perma nents tentoonstelling van de stichting Meer voudig Amateur-Centrum Rulmtewaameming en onderzoek (MACRO). Geopend maandag en vrij dag van 19.30 tot 22 uur. Dinsdag en vrijdag van 14 tot 17 uur. Zaterdag van 13 tot 17 uur. Museum Kunstcentrum lie Ark (Nieuw Hei ligland 1 rd). Permanente expositie van voor namelijk Haarlemse kunstenaars Bezichtiging van de gebrandschilderde ramen uit 1602. Dage lijks behalve dinsdag van 10 tot 20 uur. Van 20 tot 24 uur: klassiek grammofoonplatenprogram- ma. Kunsthandel Bier (Groot Heiligland 66). Ex positie van vroeg Chinese kunst. Dagelijks ge opend van 14 tot 18 en 19 tot 22 uur. Zondags van 14 tot 17 uur. Tot en met eind januari. Galerie Eljlders (Haltestraat 77, Zand voort). Expositie van werken van Babs van Elsdingen en werken uit de collectie van J. M. Eljlders. Dagelijks van 13 tot 17 uur geopend, maandags gesloten. Galerie Blokker (Bron stee weg 4a, Heemstede) Expositie van objekten en schilderijen van Irene Domlnques en Ansgar Elde. Geopend maandag 13-17.45 u., dinsdag 9-12.45 u. woensdag tot en met zaterdag 9-17.45 u. Tot eind januari. Vlshal (Grote Markt) en De Waag (noek öam- straat/Spaame). Expositie werken van de leden van de Haarlemse Vereniging „Kunst zij ons doel". Geopend van maandag tot en met zater dag van 10 tot 17 uur, zondags van 13 tot 17 uur. Tot en met 7 februari en De Waag tot en met 14 februari. Vleesbal (Gr. Markt) 2e wereldtentoonstelling van de fotografie. Openingstijden zie Vlshal. Tot en met 22 februari. Galerle-t, (Bakenessergracht 67). Expositie van kleur-houtsneden van Gulllaume Le Roy. Dage lijks geopend van 11-17 uur, zondags van 14-18 uur. Tot en met 25 januari. De Lantaern (Frankestraat 33). Expositie van schilderijen van J. Mlchels. Dagelijks van 10 tot 22 uur. Tot en met 6 februari. De Olm, (Olmenlaan 141, Zwanenburg) Expo sitie van plastieken van mevrouw Truus Loeff- van Someren Greve en aquarellen en schilderijen van Adam Potgieter. Geopend zondag van 12-17 u. Maandag tot en met vrijdag van 12-17 en 20-22 uur. Tot en met l februari. DIVERSEN WaagUveerue (hoek Damstraat-Spaams). Da gelijks geopend van 10 tot 24 uur. Vrijdags en zaterdags tot 01 uur. Dagelijks weef- en spln- demonstraties (open podium). Electric Centre (Bakenessergracht 10). Dage lijks behalve maandags geopend van 12 tot 17 en 19 tot 24 uur. Treslong (Hiüegom). Dagelijks behalve maan dag: diner-dansant. Vrijdag 20 u.: Gecostumeerd carnavalsfeest, m.m.v. Het Leedy Trio e.a Cabaret-Dancing Caramella (Zandvoort). Za terdags „Reflection". Hotel Bonwes (Zandvoort), Zaterdag, zondag en zondagmatinee: Optreden van „The New Stars". Naast Bouwes Palace (Zandvoort). Dolflrama, dolfijnenshow. Woensdag, zaterdag en zondag 14 en 16 uur. Mobllarium, museum met old timers, miniatuur trein- en racebanen. Woens dag, zaterdag en zondag 11 tot 18 uur Bowling dageljjks van 14 tot 01 uur. Bowling (hoek Orionweg-Delftlaan) Dagelijks 10 tot 01 uur: Bowling. Teylersmuseum, (Spaame 16) Maandag 20 u.: Teylers Genootschap: „De wortels van het anti semitisme ln de oudheid", lezing door prof. dr. J. N. Sevenster. Speeltuin Nieuw Leven, (Spaamdam) Maandag 20 u.: Verkiezingen dorpsraad. BIOSCOPEN City Theater, zaterdag 19 en 21.30 u., zondag 19 en 21.30 u.: „Play dirty"; zondag 14.30 u.: „De bestorming van de Alamo"; maandag 20 u.: „Dagvlinder". Stadsschouwburg, zaterdag 20 u„ zondag 14.30 en 20 u.: „Elvis ln het Wilde Westen". TENTOONSTELLINGEN Pleter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, Dagelijks (behalve zondags) 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16 uur Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord. is dinsdag open van 12 tot 13.30 uur en donderdag van 12 tot 13.30 en van 20 tot 22 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden, Is alle werk dagen van 10 tot 12 uur te bezichtigen. „Felison", Heidestraat. Dagelijks van 14 tot 17 uur: Expositie Dirk Breed. BIOSCOPEN Kennemer Theater, (Zeestraat) 19 en 21.15 u.: „Soho in de greep van de gorilla", 23.30 u.: „Vreemde nelgingen"; zondag 14.30 u.: „De 40 gestolen geweren", 16.30, 19 en 21.15 u.: „Lok vogels van lstanboel". Luxor Theater, (Breestraat) 19 en 21.15 u.: „Zoek een plaats om te sterven"; zondag: 14.15 u.: „De zeven gladiatoren van Sparta", 16.30. 19 en 2i,15 u.: „Ontucht op de Reeperbahn". TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans, (Breestraat 122) Expositie van Corrie Wortel (wandkleden) en Piet-Jan Blauw (sieraden); geopend tot en met 7 februari van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer, (huize Scheybeeck, Velserweg). Geopend op dinsdag en donderdag van 14 tot 16.30 en van 19.30 tot 21.30 uur, op vrijdag van 14 tot 16-30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23. Bever wijk, tel. 02510 - 2 51 20. DIVERSEN Stadskantoor, (Pres. Kennedyplein). 20 u.: ontvangst deelnemers en officials aan 32ste Hoogovenschaaktoemool. Kennemer Theater, (Zeestraat). 20 u.: toneel avond KDO. ABC-sociëteit, (Alkmaarseweg). Zondag 20 u.: Carl Schulze met Latin Jazztet voor Time out. BIOSCOPEN Cinema Marquette, (Ruijsdaelstraat). 19 en 21.15 u.: „De maan sluipt mee"; zondag: 14.15 u.: „De Thunderbirds are go", 16 u.: „De maan sluipt mee", 19 en 21.15 u.: „De dokter van St. Pauli". Bezoek van Abba Eban. De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken, Abba Eban, wordt op zondag 15 februari op Schiphol verwacht voor zijn officiële bezoek van twee dagen aan Nederland. PARAMARIBO. De filmkeuring in Suriname zal voortaan weer minder soepel zijn ten aanzien van geweldpleging en sex in de films die in de Surinaamse bioscopen worden toegelaten. Dit standpunt werd gisteren ingenomen op een bespreking die mr. F Barend uit Paramaribo, gehou den heeft met de filmkeuringscommissie. Op de bespreking kwam men tot het in zicht dat de bestaande bepalingen strakker kunnen worden toegepast. De bespreking werd gehouden ingevolge een maatregel die minister Adhin van justitie had aan gekondigd om de toenemende criminaliteit en zededelikten te helpen beteugelen. AMSTERDAM Het geschenk van de Boekenweek 1970 (4 tot en met 11 april) is „De Tunnel" van Jan Gerhard Toon der, die eind 1968 de opdracht kreeg voor het schrijven van de toen nog de boeken week organiserende Commissie voor de collectieve propaganda van het Neder landse boek. De Boekenweek wordt thans door een uitgeverscommissie voorbereid. HOOG EN LAAG WATER TE IJMUIDEN ZATERDAG 24 JANUARI Hoog water 5.02 uur en 17.19 uur Laag water 0.53 uur en 13.08 uur ZONDAG 25 JANUARI hoog water 5.34 uur en 1.25 uur laag water 17.42 uur en 13.41 uur MAANDAG 26 JAUARI hoog water 6.05 uur en 1.56 uur laag water 18.13 uur en 14.09 uur Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. „Floras, ik wil met je trouwen. Maar ik ben te klein. Ik heet Karin. Ik ben zes jaar". Aldus één van de vele brie ven die Floris nog steeds ontvangt, geruime tijd nadat onze beeldbuizen het geweld van zijn onstuimige avon turen hebben doorstaan. De kinderen maakten zich daar niet in het minst bezorgd over. Een ander meisje schreef wel. „Als u er wat minder martelingen in doet, bellen er ook minder ongeruste moeders". Maar dat lijkt de laatste concessie waartoe de jeugd die de toekomst heeft zich bereid zal tonen. Er is geen twijfel aan dat de Ne derlandse Omroepstichting, geld oj geen geld, gedwongen zal worden Flo ris te laten terugkeren. Hij heeft alles dat naar onze verouderde begrippen het begrip „edel" vervangt. Alweer een meisje omschrijft het als „Hip, knap, blond, lief mooi, sterk en leuk"' Denkt u er anders over? Maar ja, wat wil je van oude mensen die zich m hun jeugd moesten behelpen met een fossiel van een Floris als Floris de Vijfde, die aan onze vaderlandse geschiedenis geen andere noemens waardige prestatie heeft toegevoegd dan zich door de edelen te laten ver moorden? Bij nadere beschouwing blijkt hij niet zo'n lekkere jongen te zijn geweest. Maar over dat bezwaar zouden we nog wel hebben heengezien als er maar een omroepstichting was geweest om hem tot leven te wekken. De nieuwe Floris is springlevend, zo tevend dat hij niet alleen vandaag oj morgen weer door onze huiskamers zal springen, maar bovendien levend genoeg om eenmaal door de kamers van ons parlement te springen, en trie weet die Kamers zelf te laten sprin gen. Bij het tempo waarmee de jeugd zich ontwikkelt, is het namelijk heel goed mogelijk dat de stemgerechtigde leeftijd over een jaar of tien tot een jaar of twaalf zal zijn afgezakt en over twintig jaar tot een jaar of zes. Dat heeft meteen als voordeel dat ieder die onderwijs geniet tegelijk van alle kanten inspraak krijgt. Aangeno men natuurlijk dat zes jaar dan nog steeds het begin zal zijn van de ver plichte intellectuele opleiding en niet het eindpunt. Tegen die tijd zal er zeker behoef te zijn aan een gekozen president. De kans is groot dat de heer Luns, die op dit ogenblik nog zulke goede voor uitzichten schijnt te hebben, het tegen dit tijd zeker tegenover Floris zal moeten afleggen Misschien zal men menen dat twintig jaar te kort is om de tieners en de nuliers een absolute meerderheid in het parlement te be zorgen, maar daarin kan gemakkelijk worden voorzien door aan alle ouden van dagen boven de 25 jaar het ere burgerschap te verlenen, waardoor ze automatisch van hun steeds zwaarder drukkende medezeggenschap worden ontheven. En dart zullen de verenigde Nederlanden worden geregeerd door graaf Floris de zesde aan de zijde van zijn gemalin. Wie zal dat zijn? Er is keus genoeg. Daar hoeft F Io ns zich geen zorg over te maken. Hij hoeft alleen maar zijn fanmail door te lezen. Misschien pakt hij op dit ogen blik zijn welversneden ganzeveer en schrijft: „Lieve Karin, ik vind het fijn dat je met me wilt trouwen. Maar zes jaar is inderdaad erg klein. Wacht tot je twaalf bent. den kunnen we het al lebei nog eens bekijken". Het K.N.M.I. deelt mee: De vorstgrens strekte zich vanmorgen uit van het waddengebied naar Midden-Duitsland en naar het westelijk deel van de Alpen. Een de- pressie boven het midden van de Atlantische Oceaan breidt haar Invloed naar West-Europa uit. Ons land zal zich de komende 24 uur aan vankelijk tussen het overgangsgebied van beide systemen bevinden met weinig wind en plaat selijk mist. Later neemt de wind toe uit het zuidoosten. In het temperatuurverloop komt weinig verandering. VOORUITZICHTEN Tijdelijk regen, ook enkele opklaringen en temperaturen over het algemen iets boven normaaL VOOR MAANDAG Aantal uren zon 0 tot 4; minimum tempera tuur van an gever normaal tot 5 graden boven normaal: maximum temperatuur van ongever normaal tot 4 graden boven normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur 70 per cent; kans op een geheel droog etmaal 40 per cent. WVHWArroXTEN knpmluna bmnm- «n buttsnlsnd Is SB g* ozo 3 2 1 O/O 2 2 3 zzo 3 2 3 O 1 -1 0.1 zo 3 2 8 O 2 1 0 ozo 4 3 5 O 5 1 0.1 zzw 5 3 10 z 4 3 5 zo 5 4 3 n 11 7 0.1 n 14 5 0 zo -3 -3 0 O -5 -7 0 zw 14 4 0 zzw 2 3 6 z 1 0 3 zw 1 1 0 O 9 4 0.3 ozo -3 -5 0.2 w.st. -4 0 ozo -1 -2 0.1 zo 13 11 0 w.st. 4 -8 0 wnw 9 7 7 zw 1 2 6 w.st. 9 5 0 nw 16 10 0 w.st. 12 4 0 z 2 -4 0.4 nnw 11 7 0 no -4 -5 0.2 wzw 8 7 3 O 13 3 0 ono -3 -2 0.6 zzo -2 -6 0 zo 0 -2 2 Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Luchth. Rtd. Twente Vlissingen Zuid Limburg Aberden Athene Barcelona Belgrado Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Geneve Grenoble Helsinki Innsbruck Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorea Munchen Nice Oslo Parijs Rome Stockholm Wenen Zurich geh. bew. motregen regen motregen regen geh. bew. regen regen regenbuit regen motregen regen onbew. onbew. half bew. zw bew. geh. bew. regen zw. bew. zw. bew. sneeuw zw bew. gen bew. geh. bew. zw bew. geh. bew. regen mist geh. bew. mist ijzel zw. bew. vneuw zw bew. zw bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. ZATERDAG 24 JANUARI Zon op 8.32 uur; onder 17.13 uur Maan op 19.21 uur. onder 3.34 uur ZONDAG 25 JANUARI zon op 8.31 uur; onder 17.14 uur maan op 20.33 uur: onder 9.45 uur MAANDAG 26 JAUARI zon op 8.30 uur; onder 17.16 uur maan op 21.45 uur; onder 9.55 uur MAANSTANDEN Laatste kwartier 30 januari '.6.38 uur

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 8