Het eerbiedwaardige uitstapje PANDA EN DE MEESTERWAKER ARMAN EN ILVA 1 POLLE, PELLI EN PINGO 0 ga| verhipt, «gestipt 1 Bolletje door Thomas Raugat Weer staking in Asturische Weer lichte vorst mijnen moet je proeven! li WOENSDAG 28 JANUARI 1970 dat moet ik van dicht-IV B R A M M E T J E F O K Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Sg fa Bovendien zou zij nooit uit zich zelf het afgesproken uur van vertrek hebben durven veranderen. Daarvoor zou ze veel te verlegen zijn. Ik houd van verlegen vrouwen, zij verzetten zich nooit. Het meisje moest dus in mijn trein zijn; dat leek mij beter. Zij had mij opgemerkt voor mijn raampje, had niet naar mij toe durven komen door al die mensen en zich verschuilend om mij niet te kwetsen, was zij niet teruggedeinsd voor een overvolle derde klas wagon. Gedurende de ge hele reis zou zij aan mij denken. Jonge meisjes zijn zeer gevoelig en dikwijls overdreven bescheiden. Maar hoe was zij nu aan mijn blik ont snapt? Zij was zeker zo dom ge weest van jurk te veranderen: die onbegrijpelijke manie der Japanse vrouwen. In Zwitserland is het mo gelijk een vrouw al van verre te her kennen. De ene draagt een kanten hoed met een speciaal voor haar ge prepareerde veer; de andere een laag uitgesneden groene blouse om haar tache de beauté te laten zien. De ene heeft rossig haar, de andere een goed gevormde boezem en een derde is zwanger. En die bijzonder heden blijven tenminste enige dagen bewaard. Hier bestaat niets van dat alles. Allen zijn bruin als oostindi- sche inkt. En helaas, geen van allen heeft borsten. Allen zijn zwanger en het ergste is, dat dat niet zichtbaar is. Wat de kleding aangaat, is het nog erger. De vorm van het toilet is altijd hetzelfde en ik begrijp niet waarom mijn vogeltjes zich niet twee dagen achtereen met dezelfde veren kunnen tooien. Daardoor raak ik in de war. In een groep herken ik de aangebedene met wie ik de vorige dag een afspraakje heb ge maakt. Zij is er wel, maar haar vriendin draagt de kimono die zij gisteren aan had. Ik vergis me: dat maakt me belachelijk en de roman tiek is bedorven. Ik zou er wat voor over hebben als mijn aangebedene dezelfde japon van zaterdag had ge dragen. Dat was heel wat gemakke lijker geweest en ik zou nu niet in zo'n lastig parket verkeren. De veronderstelling was eerder ge wettigd dat zij de trein had gemist; dat was het meest waarschijnlijke. Op het moment van vertrek, ter wijl zij in de spiegel keek, zal zij ontdekt hebben dat een van haar lokken de verkeerde kant opviel en haar haar los- en weer opgemaakt hebben om mij meer te behagen. Of wel, haar kimono proberend, zal zij gevoeld hebben, dat het koord van haar hemd niet goed geknoopt was. Zij zal bang geweest zijn, dat dat mij zou hinderen. En zij zal zich opnieuw helemaal uitgekleed hebben. Er waren nog vele andere dingen mogelijk, zelfs gelijktijdig. Genoeg om haar alle treinen van een hele dag te doen missen. Waartoe de zucht om alles té goed te doen kan leiden! Een voorgevoel zei me, dat zij het was, die ik gegroet had toen de trein het station uitreed. Zij was het niet tegenstaande de witte ceintuur en de geruite kimono. Zij had mij herkend en daarom met haar armen ge zwaaid. Waarom zou ik niet aan het sta tion van Shimbahi uitstappen, op haar trein wachten en samen met haar instappen? Wat zou ik haar lief beknorren! Zij zou natuurlijk luilen. Maar na dergelijke liefdevol le standjes is een verzoening altijd hogelijk te waarderen. Het was te dwaas. Ik moest ver standig handelen en in mijn wagon blijven en in het uiterste geval in Fujisawa op haar wachten. Dat zou het zekerste middel zijn om haar terug te vinden; door mijn wijsheid om in de trein te blijven zou mijn liefde beloond worden. Op het eentonig gebonk van de trein begon ik teder te dromen. Doordat mijn geest altijd naar schoonheid haakt ben ik geneigd tot poëtisch dromen. Het meisje zou met de volgende trein komen, ont- roerd dat zij mij noopte zo lang in het hotel te wachten. Ik zou mij wat kunnen opvrolijken door haar aan ieder station een nieuw cadeautje te laten overhandigen. In Shimbashi zou het een van mijn rieten valiezen zijn, maar leeg. Ik zou tegen de be ambte gezegd hebben: „Een lief meisje met een rode ceintuur" en hij zou haar wel gevonden hebben. Hij zou haar heel beleefd het valies aangeboden hebben. Dat was om er de geschenken in te doen die daarna zouden komen. Zij zou er niets van begrepen hebben en blij en verward bedankt hebben. Aan het station van Shinagawa zou zij een aardig fotografietoestel ge kregen hebben. Heel vlug zou zij het met een haarspeld uit elkaar ge peuterd hebben om te kijken hoe het er van binnen uitzag. In plaats van een plaat zou zij mijn portret ge vonden hebben. Dan zou zij begre pen hebben waar al die verrassingen vandaan kwamen en het portret op recht bedankt hebben. Daar de Ja panse meisjes nooit uit zichzelf zoe nen, zou zij met haar wijsvinger langs de wangen van de foto ge streeld hebben. Met het oog op haar medereizigers zou zij het vervolgens zorgvuldig in haar linkermouw ver borgen hebben. Aan het station van Omori zou ik haar een klein platina horloge heb ben doen overhandigen, in vloeipa pier gewikkeld. Zij zou het voor een snoeperijtje hebben aangezien en er lang op gezogen hebben zonder het te kunnen inslikken. Van dat ogen blik af zou het horloge voortdurend dezelfde tijd aangewezen hebben. En later, als zij het begreep, zouden wij er hartelijk om gelachten hebben. Aan het station van Yokohama zou de koopman haar een bekertje va- nille-ijs aangeboden hebben dat ik van tevoren betaald had. Binnenin zou iets hards verborgen geweest zijn, waarop zij een tand brak. Wat was dat? Niets dan een gouden tand je om in plaats van de gebroken tand te zetten. Wat een aardig caseautje! Japanse vrouwen zijn dol op gouden tanden en zij dragen er zoveel als zij maar kunnen. Zij schitteren meer dan ge wone tanden en zijn hun eerste sie raden. Ik houd niet van deze me thode, maar ik doe er wel aan mee. Het is goedkoper dan een kimono. Aan de drie volgende stations van Hodagaya, Totsuka en Ofuma zou Hodagaya, Totsuka en Ofuma zou imijn vriendin als laatste grote voorbereidende verrassing geen en kel geschenk ontvangen. En tenslot- teslotte aan het station van Fuji sawa zou haar de prachtigste van alle verrassingen wachten, dat wil zeggen ik zelf, bereid mij in haar armen te verheugen over alles wat haar overkomen was. Twee dragers zouden plechtig al mijn cadeaus gedragen hebben. Wat een prachtige geschenken! En ze zuinig uitdelend, nooit pratend over wat zou volgen en wachtend met iets nieuws todat de indruk van het vorige cadeau volkomen uitgewist was, zou ik genoeg voorraad hebben om haar wekenlang te laten glim lachen en danken. Boven mijn hoofd in het net la gen drie valiezen. Het lichtste be vatte drie toiletten, bestaande uit een kimono, een ceintuur en de meest dwaze en verschillende onderdelen. (Wordt vervolgd) r W35 16. Joris vond het even moeilijk om uit te leggen, hoe twee inbrekerstassen bij de geopende brandkast terechtkwamen. „Wel eh.kijk.prevelde hij. „De eh.inbreker was bijziende. Vandaar! Als hij de ene tas niet gauw genoeg kon vinden, had hij altijd nog zijn andere tas bij de hand. U zult zien, dat die ook gevuld is met gereedschap." De politie- inspecteur was diep onder de indruk van die uitleg. Maar voor hij dat kon zeggen, werd hij gestoord door zijn agent. „Er zijn twee gaten in de kluis gemaakt!" verklaarde Joris. „Net zoals ik reeds zei. Maar ik laat het onderzoek nu verder geheel aapi u over. Ik neem aan dat het in vertrouwde handen is.Met die woorden liep hij zwierig weg. „Har telijk dank voor uw hulp!" sprak de inspekteur. „We hadden alles natuurlijk wel zelf ontdekt- maar toch„Tjongemompelde Panda, „Joris moet echt wel een goede speurder zijn, als hij be dankt wordt door de politie!" KOM MAAR BINNEN. EN VERTS t DAN EENS RUSTIG WATER AA/V DE HAND IS HST KIND IS VOLKOMEN OVERSTUUR. OOOH HELP HELP 8U BEKIJKEN OUDE KASTEiEN ZUN ERÖ OPWINDEND! DIE D^ARZIETERNUNIET ZO ERG OPWINDEND UIT' V IBlj 3205-A „Dolle Mina" is een actiegroep die zich een maatschappij tot doel stelt waarin de vrouwen en mannen volle dig zullen zijn gelijkgesteld. Als man noem ik de vrouwen het eerst, hoewel ik het als secretaris van de actiegroep „Dolle Manus" betreur dat er in de tram nooit een dame voor mij opstaat. Maar in feite streeft „Manus" hetzelf de na als ..Mina" En als we in het vervolg allemaal voor elkaar blijven zitten kunnen we tenminste de staan- vlaatsen afschaffen. „Mina" is haai actie begonnen met de openbare verbranding van een korset om de vrijmaking van de vrouw te symboliseren. Bij „Manus" hebben we toen dadelijk de koppen bij elkaar gestoken om ons op het korset te be zinnen. Het korse* is een kledingstuk dat bedoeld is om dikke vrouwen bij elkaar te houder. Betekent dit dat dikke mannen rustig kunnen ontplof fen? Natuurlijk niet. Als er werkelijk svrake wil zijn van gelijkheid tussen de geslachten moeten er ook korset- tenzaken voor mannen komen, zodat we er ook eens voordeliger uit kunnen zien dan we zijn Als je goed nagaat, zeiden de Ma- nus-mannen, lopen wij, vergeleken bij de vrouwen, er eigenlijk voor gek bij. We hebben niets om aan te trekken, behalve dan dat ene pak dat we giste ren al aan hadden en dat we morgen opnieuw zullen aantrekken. Bij een onderlinge enquêpe bleek dat negentig percent van de Manus-mannen het al meer dan een haU jaar elke dag droe gen. Bij de meesten zag het er dan ook uit alsof ze het ook 's nachts aan hielden. Daar moet ook verandering in komen. Laat de regering onze nood lijdende textielindustrie zoveel subsi die geven dat ze zich eens op vlotte en toch niet dure mannenpakjes kun nen werpen, zodat we ons tenminste een paar maal per dag kunnen ver kleden en niet al onze tijd behoeven te verdoen met geldverdienen. Een ander voorbeeld. Neem onze hoeden. Dat is helemaal om te huilen Van alle mannen die op de laatste vergadering van onze actiegroep aan wezig waren bleek de helft niet eens een hoed te bezitten. Hun vrouwen daarentegen hadden hoeden met ve ren, pluimen, bloemen bont, fruit kralen en confituren. Wat hebben mannehoeden? Een deuk, die op onze hersenpan drukt en het ons nog moei djker maakt een met de vrouwen ge lijkstaand geestelijk niveau te hand haven. Dezelfde soort handicap wordt ver oorzaakt door onze schoenen. Welke soorten herenschoenen bestaan er? Zwarte en bruine Daar heb je het mee gehad. Nooit een kwieke groene wandelschoen of een chique lila avondschoentje. En allemaal van die idiote lage hakken Geen hak gaat een vrouw te hoog cm het lengteverschil met de man weg te werken. Maar de mam, krijgt geen kans het te herstel len waardoor hii zich de grote be schermer van een klein hulpeloos we zentje kan voelen Op die manier ko men we nooit dichter bij elkaar. Slechts in één opzicht voel ik dat ik m staat ben als Manus te bereiken wat in het bereik van elke Mina- vrouw ligt Al dm gedoe van vrouwen om op mannen en van mannen om op vrouwen te lijken maakt me misse lijk. Ik krijg er een kind van. KEES STIP 1661. Nu Bram eenmaal wantrouwen tegen minister Joelebrul had opgevat, be sloot hij hem op de proef te stellen. Zo dra de ambassadeur verdwenen was, zei Bram: ,0, eh.ik wilde u nog even spre ken, Marine. Ik begrijp, dat het u spijt, dat u de inktpot over het kontrakt hebt gegooid. U vindt het natuurlijk vervelend, dat de man nog langer op zijn vliegdek- schip moet wachten Daarom heb ik een mooie oplossing gevonden.ik geef morgen onze hoge bezoeker een belofte op gezegeld papier, dan is de zaak toch in orde." De minister boog, maar dacht bij zich- SCHOUWBURG Stadsschouwburg, (Wilsonsplein). Wo. 19.45 u.: Operette Gezelschap Diogé: „De Graaf van Lirx- emburg". Do. 20.15 u.: Haagse Comedie: „De Bakker, de Bakkersvrouw en het Bakkersjong MUZIEK Gereform. Kerk Hoofddorp: Do. 20.15 u.: Con- cert Chr. Gemengd Koor o.l.v. Richard Heidema met zang van Caroline Kaart. BIOSCOPEN Cinema Palace, (Gr. Houtstraat 111), 14 19 en 21.15 u.: „Vera Cruz", 14 j. Do. „Pendulum (Dood in het verkeerde bed) 14 j. Frans Hals, (Frans Halsplein), 19 en 21.15 u.: „Als je wilt leven schiet dan", 14 j. Do. „Rachel 18 i Lido, (Houtplein), 14, 19 en 21.15 u.: „De ver nietiging van Frankenstein", 18 j. Do. „Winning 14Luxor, (Grote Houtstraat 139), 14, 19 en 21.15 u.: „Sissi, Keizerin en moeder", a.l. Do. „Uw Vrouw, het onbekende wezen", 18 j. Rembrandt, (Grote Markt), 14, 19 en 21.15 u.. „James Bond: on her majesty's secret service 14 j. Do. Prolongatie. Roxv, (KI. Houtstraat 79), 14.30, 19 en 2115 u.. „Techniek der Liefdeskunst", 18 j. Do. Proion- gastudio, (Grote Markt), 14.15, 19 en 21.15 u.: „A Bout de Souffle", 18 j. Do. „Liefde achter muren". 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62). Per- manente tentoonstelling van werken uit de 17de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dage lijks van 10 tot 17 uur Zondags van 13 tot 17 uur Bovendien in het Prentenkabinet ..Een keuze uit de collectie van Looy". Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Per manente tentoonstelling van oude religieuze kunst schilderijen, middeleeuwse beeldhouw werken handschriften en kunstnijverheid. Da gelijks behalve maandag geopend van 10 tot 12.30 uur en van 14 tot 17 uur. Zondags van 14 tot 17 uur. Teylermuseum (Spaame 16), Permanente ten toonstelling van schilderijen, fossielen, mine ralen en historische natuurkundige instrumen ten. Geopend op werkdagen (beh. ma.) van 10 tot 16 uur; de eerste zondag van de maand van 13 tot 16 uur. Koudenhornkazerne (Koudenhom). Perma nente tentoonstelling van de stichting Meer voudig Amateur-Centrum Ruimtewaarneming en onderzoek (MACRO). Geopend maandag en vrij dag van 19.36 tot 22 uur. Dinsdag en vrijdag van 14 tot 17 uur. Zaterdag van 13 tot 17 uur. Museum Kunstcentrum De Ark (Nieuw Hei ligland 1 rd). Permanente expositie van voor namelijk Haarlemse kunstenaars Bezichtiging van de gebrandschilderde ramen uit 1662. Dage lijks behalve dinsdag van 10 tot 20 uur. Van 20 tot 24 uur: klassiek grammofoonplatenprogram- 1a. Kunsthandel Bier (Groot Heiligland 66). Ex positie van vroeg Chinese kunst. Dagelijks ge opend van 14 tot 18 en 19 tot 22 uur. Zondags van L4 toi 17 uur Tot en met eind januari Galerie Eijlders (Haltestraat 77, Zandvoort). Expositie van werken van Babs van Elsdingen en wei ken uit de collectie van J. M. Eijlders. Dagelijks van 13 tot 17 uur geopend, maandags gesloten. Galerie Blokker (Bronsteeweg 4a, Heemstede) Expositie van objekten en schilderijen van Irene Dominques en Ansgar Elde. Geopend maandag 13-17.45 u., dinsdag 9-12.45 u. woensdag tot en met zaterdag 9-17.45 u. Tot eind Januari. Visnal (Grote Markt) en De Waag t uoek dam- straat/Spaame). Expositie werken van de leden van de Haarlemse Vereniging „Kunst zij ons doel". Geopend van maandag tot en met zater dag van 10 tot 17 uur, zondags van 13 tot 17 uur. Tot en met 7 februari en De Waag tot en met 14 februari. Vleeshal (Gr. Markt) 2e wereldtentoonstelling van de fotografie. Openingstijden zie Vishal Tot en met 22 februari. De Lantaern (Frankestraat 33). Exoositle van schilderijen van J. Michels Dagelijks van 10 tot 22 uur. Tot en met 6 februari. De Olm, (Olmenlaan 141, Zwanenburg) Exposi tie van werken van mevrouw Truus Loeff-van Someren Greve en Adam Potgieter. Geopend maandag tot en met vrijdag 14-17 uur en 20-22 uur. Zaterdag en zondag van 12-17 uur. DIVERSEN Waagtaveerne (hoek Damstraat-Spaame) Da gelijks geopend van 10 tot 24 uur. Vrijdag» en zaterdags tot 01 uur. Dagelijks weef- en spin- demonstraties (open podium). Electric Centre (Bakenessei gracht 10). Dage lijks behalve maandags geopend van 12 tot 17 en 19 tot 24 uur. Treslong (Hillegom). Dagelijks behalve maan dag: diner-dansant. Cabaret-Dancing Caramella (Zandvoort) Za terdags „Reflection". Hotel Bouwes (Zandvoort) Zaterdag, zondag en zondagmatinee: Optreden van „The New Stars" Dolfirama, (Zandvoort, naast Bouwes Palace), Dolfijnenshow; woensdag, zaterdag en zondag 14 en 16 uur. Mobilarium. museum met old timers, miniatuur trein- en racebanen. Woens dag, zaterdag en zondag 11 tot 18 uur Bowling dagelijks van 14 tot 01 uur. Bowling (hoek Orionweg-Delftlaan) Dagelijks 10 tot 01 uur: Bowling VOLKSUNIVERSITEIT A. H. Gerhardmavoschool, (Raaks), Do. 20 u.: Dr. A. L. Constandse: „Achtergronden van het huidige wereldgebeuren". BIOSCOPEN City Theater, woensdag 20 u.: „Dagvlinder"; donderdag 20 u.: „Huis van plezier". TENTOONSTELLINGEN Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, Dagelijks behalve zondags) 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord is dinsdag open van 12 tot 13.30 uur en donderdag van 12 tot 13.30 en van 20 tot 22 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden, is alle werk dagen van 10 tot 12 uur te bezichtigen. „Felison", Heidestraat. Dagelijks van 14 tot 17 uur: Expositie Dirk Breed. BIOSCOPEN Kennemer Theater, (Zeestraat). 19 en 21.15 u. „Lokvogels van Istanboel". Luxor Theater, (Breestraat). 19 en 21.15 u, „Ontucht op de Reeperbahn". TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans, (Breestraat 122). Expositie van Corrie Wortel (wandkleden) en Piet-Jan Blauw (sieraden); geopend tot en met 7 februari van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 u. Kennemer Oudheidkamer, (huize Scheybeeck, Velserweg). Geopend op dinsdag en donderdag van 14 tot 16.30 en van 19.30 tot 21.30 uur, op vrijdag van 14 tot 16.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Bever wijk. tel. 02510 - 2 51 20. DIVERSEN Stadskantoor, (Pres. Kennedyplein). 20 u. Openbare vergadering Regionaal Instituut Open baar Voortgezet Onderwijs Midden-Kennemer- land. zelf, dat hij dan moest zorgen om de be zoeker vóór die tiid weg te krijgen. Die avond lag Bram in zijn bed met de nachtkroon op. ogenschijnlijk in die pe rust. De deur ging zachtjes open. Minister Joelebrul keek steels om het hoekje. Het KNMI deelt mee: Een rug van hoge lucht druk over Spanje en de Britse eilanden is sterk in betekenis toegenomen en heeft zich enigs zins in oostelijke richting verplaatst. In een groot deel van West-Europa daalde in opkla- ringsgebieden de temperatuur tot om het vries punt Een oceaanfront tussen Ierland en Portu gal verplaatst zich naar het noordoosten. Op de nadering ervan zal de wind in ons land ge leidelijk toenemen, waardoor de mist zal ver dwijnen en de kans op opklaringen en lichte vorst des nachts toeneemt. Vooruitzichten: Overwegend droog, perioden met zon en in de nacht op vele plaatsen lichte vorst. Voor vrijdag: Aantal uren zon 2 tot f; mini mum temperatuur omstreeks normaal; maxi mum temperatuur omstreeks normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur 95 per cent; kans op een geheel droog etmaal 80 percent. WEERRAPPORTEN <d m OVIEDO (RTR.) In de kolenmij nen van Asturië zijn gisteren ongeveer 2.500 mijnwerkers in staking gegaan, juist één dag nadat er een einde scheen te zijn gekomen aan een stakingsactie van drie weken. Een groep katholieke geestelijken heeft in een plaatselijk blad in een manifest haar sympathie met de stakers betuigd, die oorspronkelijk hun actie waren begonnen uit protest tegen een huns inziens te lage kerstgratificatie. ADVERTENTIE is Bolletje eierbeschuit zö lekker? Ja. dat is ze! w Maximum-en minimum- c temperaturen •P-S ÉB binnen- en buitenland *-E g 0) c Amsterdam mist O 6 i 0 De Bilt mist no 7 2 4 Deelen mist O 7 1 5 Eelde mist zzw 4 0 0.5 Eindhoven mist w.st. 7 4 0.3 Den Helder mist ozo 5 1 0 Rotterdam mist w.st. 7 3 0 Twente geheel bew ono 5 0 9 Vlissingen mist z 7 2 1 Zd.-Limburg mist ver. 7 2 4 Aberdeen onbewolkt z 8 -5 0 Barcelona onbewolkt n 16 6 0 Belgrado regen nno 7 3 2 17 Berlijn sneeuw w 3 -2 Bordeaux zwaar bew zo 8 4 0 Brussel mist w.st. 7 6 0 Frankfort zwaar Dew. w 7 1 6 Genève mist w.st. 8 2 0.1 Grenoble zwaar bew. w.st. 8 2 5 Helsinki sneeuw n -7 -12 0.1 Innsbruck mist w.st. 8 0 2 Kopenhagen geh. bew. n 0 -2 0 Lissabon licht bew. n 11 9 13 Locamo mist w.st. 9 -4 0 Londen mist w.st. 8 -2 0.1 Luxemburg mist w.st. 6 -3 3 Madrid motsneeuw w.st. 11 1 0 Malaga zwaar bew. nw 18 7 0 Mallorca mist w.st. 15 6 0 München zwaai bew. w 7 -3 0 Nice zwaar bewolkt nnw 17 10 0 Oslo geheel bewolkt w.st. -2 -5 0.3 Parijs mist O 8 0 1 Rome half bewolkt O 16 6 0 Stockholm geheel bew. no -1 -6 7 Wenen onbewolkt wnw 0 0.1 Zürich mist w.st. 12 6 0 DONDERDAG 29 JANUARI Zon op 8.25 uur; onder 17.22 urn- Maan op 0.11 uur; onder 10.25 uur MAANSTANDEN Laatste kwartier 30 januari 15.39 uur HOOG EN LAAG WATER TE IJMUIDEN WOENSDAG 28 JANUARI Hoog water 7.06 uur en 19.20 uur Laag water 2.48 uur en 15 08 uur DONDERDAG 29 JANUARI Hoog water 7.43 uur en 20.00 uur Laag water 3.20 uur en 15.41 uur Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 13