Voorbereiding in kibboets Mexico voor Israëlisch voetbal „beloofde land' SlVOtJt ■Hotcr is kruisen munt. (De kruisjes zet u nü, de munt krijgt u straks.) De Bazen beneden 40 Bols: wereldrecord seconden; 3000 m. TON VERSCHOOR „Ik had verwacht tegen Feijenoord met trillende benen het veld in te komen' Van Duivenbode bokste zich naar nieuwe ring-toekomst Knijpers ineedicht bij meesterresultaat elke2efles SiSi-sinas sinas - DOOR EEN DUIDELIJKE ZEGE OP WALFORD - Wynia kwaad over keuze van Rieneke Demming Programma m 17 Ct WOENSDAG 28 JANUARI 1970 Overwinning Okker Neem nu twee grote literflessen SiSi tegelijk mee. Lekker voordelig! j\nAAA/lA/WW%AAAAA/\AAA/\AAAAAAA/W\AAA/V\A/WW\AAAAA/\AnAA/WW\AAAAAAAAA/VVVV\AA/\AAAAA/\AA/WIAAAA#V\AAAAAA/W\«AA/\AnAA/\AAAAAAlVV\AAAAAAAA/W*AAAAA/V (Van een speciale verslaggever) TEL AVIV. De kibboets Shefayim ligt een kilometer of twintig ten noorden van Tel Aviv links bezijden de autosnel weg naar Haifa. Daar, in een van de nijvere nederzettingen zoals Israël ze bij tientallen kent, bevindt zich de basis van waaruit Emanuel Schaffer zijn activitei ten bedrijft als bondscoach en trainer van de Israëlische voetbalbond. Daar ook, waar de Nederlandse journalist zon der omhaal wordt geïnviteerd mee aan te schuiven, wanneer de selectieploeg voor het nationale elftal zich neerzet om een bijna als onmogelijk te kwalificeren overvloedige lunch te hutten, is Emanuel Schaffer een en al bereidheid om zijn kleurig levensverhaal te vertellen. Met een groot succes als bekroning: het be reiken van het eindtoernooi om het we reldkampioenschap 1970 in Mexico, De weg daartoe was vergeleken met wat de meeste andere landen van de laatste zestien moesten verzetten, overi gens niet zo erg moeilijk. Immers Noord- Korea liet niets van zich horen bij de voorronden, zodat daarvoor alleen Israel en Nieuw-Zeeland overbleven, welke laatste met 4-0 en 2-0 werd uitgeschakeld. Australië, dat na heel wat meer in spanningen in de andere subgroep Azië- Oceanië bovenaan eindigde werd vervol gens in een dubbele wedstrijd terugge wezen via een overwinning met 1-0 in Tel Aviv en een gelijk spel in Sydney, half december van het vorige jaar. Mexico werd voor het Israëlische voet bal een soort van beloofde land, omdat de nationale ploeg, waarvan het niveau de laatste jaren zonder twijfel hoger is geworden, hier een unieke kans krijgt zich met de sterken te meten. Maar Ema nuel Schaffer, die Georg Kessler kent van ADVERTENTIE een cursus in Keulen, ziet het allemaal wel uiterst nuchter. Hij beseft de reali teit. „Op papier zijn we in een groep met Zweden, Italië en Uruguay natuurlijk volmaakt kansloos. Maar evengoed als we in het Olympisch voetbaltoernooi van 1968 (ook in Mexico, wat ik bepaald als een voordeel voor ons zie) toch maar de kwartfinales bereikten, om daarna na 120 minuten voetbal tegen Bulgarije door het lot te worden uitgeschakeld, weet je toch nooit of we hier en daar ook nu niet voor een verrassing kunnen zorgen". „Veel is er sindsdien niet veranderd aan de samenstelling van de ploeg", aldus Schaffer. „We kennen in Israel alleen maar amateurs. Vandaar dat dezelfde spelers kunnen uitkomen in het Olym pisch voetbaltoernooi zowel als in het wereldkampioenschap. Voor elke inter land, zeker in het kader van de voorbe reiding op Mexico, heb ik de kandidaten drie dagen bij elkaar kunnen krijgen in een trainingskamp hier in Shefayim. We maken daarbij ook gebruik van de staats- academie voor de lichamelijke opvoeding in Machon Wingeit, wat verderop. Even als in veel andere landen zijn de clubs ook hier niet zo erg gewillig, wanneer het op medewerking aankomt. Ze zijn van mening en een klein beetje waar heid schuilt daar natuurlijk ook wel in dat hun andere, niet uitgenodigde spe Iers, te gauw ontevreden worden. Want hoewel we hier dus niet het beroepsvoet bal kennen, krijgen de geselecteerden wel steeds volledig hun gederfde arbeidsin komsten vergoed. Het komt er dus bijna op neer dat ze toch als professionals leven". „Minder hevig dan bijvoorbeeld in uw land tellen hier de internationale club wedstrijden, zoals bij u voor de Europa Cup. Onze landskampioen vorig sei zoen was dat Hapoel Tel Aviv wordt wel aangewezen als deelnemer voor de Aziatische Spelen die dit voorjaar in Teheran plaatshebben, maar van toer nooien als om de Europa Cup, met elke twee maanden een paar wedstrijden, is toch geen sprake". Een andere factor die een belangrijke rol speelt bij de voorbereidingen van het nationale elftal op interlandwedstrij den is de militaire dienst. „Elke burger van Israel moet tot zijn veertigste elk jaar een maand opkomen voor reserve- en herhalingsdienst. Ook de voetballers, wat onder meer betekent dat ik voor het duel tegen Nederland niet kan beschikken over rechtsbuiten Talbi. Dat is een situa tie waarvoor ik, zeker onder de huidige omstandigheden volledig begrip heb, zo als trouwens iedereen. Maar we hopien wel dat de militaire autoriteiten straks, in mei, bereid zullen zijn alle spelers die daarvoor in aanmerking komen, vrijstel ling te verlenen". AUCKLAND. In een internationaal tennistoernooi dat woensdag in Auckland (Nieuw-Zeeland) is begonnen, heeft Tom Okker in de eerste ronde van het heren enkelspel de Canadees Paul Burwash ver slagen. De Nederlander won in drie sets 6-4 6-4 en 6-3. CORTINA d'AMPEZZO. Voor de eerste maal in de schaatshistorie is een Nederlandse hardrijder op de 500 meter beneden de magische veertig- secondengrens gebleven. Tijdens inter nationale wedstrijden in Cortina d'Ampezzo om de zogenoemde Doria- trofeën eindigde Jan Razen uit Zeven huizen gistermiddag in de sprinters klasse als derde in 39,6 seconden. Dit is viertiende seconde onder het Ne derlandse record, dat Ard Schenk op 1 maart van het vorig jaar tijdens recordjachten in Inzeil reed. De nieu we Europese kampioen eindigde nu als negende in 40.1 sec. Winnaar werd de Japanner Keiichi Suzuki, die met 39,3 seconden zijn land- en naamge noot Masaki Suzuki eentiende seconde voorbleef. De Westduitse Erhard Kei ler, die zaterdag in Innsbruck tijdens de Europese titelstrijd de 500 meter won, kwam niet verder dan de zesde positie (39.8). Maar liefst zeven rij ders bleven beneden de veertig se conden. Jan Bols verbeterde het wereldre cord op de 3000 meter met een tijd van 4 minuten en 16.4 seconden. Het oude record stond op naam van we reldkampioen Dag Fornaess (Noorwe gen) met 4.17.4. Fornaess liet deze tijd kerk (4.23.8) achtste, Peter Nottet vorig jaar, eveneens in Cortina d'Am pezzo, afdrukken. Jan Bols verwezenlijkte ruim een week geleden in Inzeil al een tijd van 4.16.9 op de 3000 meter (een halve seconde onder het oude wereldrecord), maar deze prestatie kon niet erkend worden aangezien de wedstrijd geen officieel karakter had. De races in Cortina d'Ampezzo zijn echter bij de internationale schaatsunie aange vraagd. De Noor Bjoern Tveter eindig de in 4.18.0 als tweede. Eddy Ver- heijen (4.22.4) wend vijfde, Kees Ver- (4.25.0) negende en Jappie van Dijk (4.29.1) elfde. Jan Bols, die als derde eindigde op de 500 meter gaf andermaal blijk van zijn verbeterde sprintcapaciteit. Met 40.7 sec. was hij tweetiende seconde beter dan vorige week in Inzeil. Ver kerk werd zevende in 41.2. Ook Jappie van Dijk (negende in 41.6 sec.) ver scherpte zijn persoonlijk record. Eddy Verheijen werd in 41.8 elfde. Peter Nottet werd tiende in 41.7. Bazen werd op de 1000 meter twee de achter de Noor Magne Thomassen. Beide rijders maakten dezelfde tijd, 1 minuut en 21.3 seconden. De 21-jarige automonteur bleef slechts zeventiende seconde verwijderd van het nationale record, dat sids 1968 op naam staat van Ard Schenk. De Noordhollander eindigde in 1.23.6 als zesde. (Van onze sportredactie) IJMUIDEN. Toen Ton Verschoor afgelopen vrijdag van Telstar-trainer Jan Rab vernam dat hij was opge steld voor de wedstrijd tegen Feije noord, kwam dat toch wel als een vol slagen verrassing voor de 20-jarige Umuidenaar. Hij vertelt dan ook: „Je hoopt natuurlijk altijd op een verkie zing. Als je dan een kans krijgt en het blijkt meteen Feijenoord te zijn, dan sta je toch wel even raar te kijken. Ik had behoorlijk de zenuwen." Het was niet het debuut van de Hoogovense kantoorbediende. Vorig jaar mocht hij al eens twintig minuten invallen. Het toeval is dat het ook een wedstrijd te gen Feijenoord betrof. Het was vlak na het vertrek van trainer Piet de Vis- VuyyyyyyyyVyy\^ftflAArtrtAn/UWWW\ArtA/UWWlArtrt/WWU\ftAA/WUWWVWWUUWWWW\AAAA/WWWVAWW*AnrtA/WWUVWU\A/UWU\AA/WVUUWWWWWVUyWUW (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. Niet Ronald Riede- wald maar Bas van Duivenbode bokste gisteren de hoofdpartij in het eerste prof programma van promotor Aad Veerman. In een acht ronden durend gevecht tegen de Jamaicaan Lloyd Walford vocht de Amsterdammer zich weliswaar niet punt gaaf, maar wel overtuigend naar een overwinning. Het was niet alleen deze zege op de geduchte Walford, als negen de genoteerd op de lijst van het Britse Gemenebest, die Van Duivenbode na af loop in de kleedkamer overgelukkig in zich waarschijnlijk wat intomen, want Van Duivenbode heeft Lloyd Walford tegen de grond gewerkt. ser, toen Toon van de Enden de zaken tijdelijk waarnam. Het was diezelfde Van de Enden die hem indertijd en kele uren voor de wedstrijd opbelde en hem meedeelde dat hij maar op eigen gelegenheid naar Rotterdam moest komen. Wat dat betreft heeft hij zich nu heel wat beter in kunnen stellen op het treffen (Verschoor: „ik ben alleen iets vroeger naar bed gegaan") met de landskampioenen. Verschoor dankt zijn verkiezing aan een experiment van Rab. Dat hij de plaats van Van Egmond innam, die op het midden veld opereerde, doet voor hem nauwe lijks ter zake Verschoor: „Waarom ik ben gekozen is voor mij niet het belangrijkste. Belangrijker is dat ik meedeed. Het is mij achteraf alle maal erg meegevallen. Ik had gedacht dat ik tegen Feijenoord met trillende benen het veld in zou komen. Toen de wedstrijd begon was ik mijn zenu wen echter snel de baas. Misschien kwam dat ook wel omdat ik Ruud Geels („een oude bekende van mij. Ik heb met hem samen gespeeld in ons vroegere jeugdelftal") in de gaten moest houden. Het ts aardig gelukt. Ik heb een fijne wedstrijd gespeeld." Feijenoord speelde allesbehalve een fijne wedstrijd. Verschoor hierover: „Als je ze zo ziet spelen als afgelopen zondag, dan kun je je nauwelijks voor steller. dat ze AC Milan hebben ver slagen. Alleen die achterhoede is ge weldig. Om zo maar even langs Israël en Laseroms te lopen, kun je wel vergeten" Verschoor is geen specifieke verde diger. In het indertijd furore makende jeugdelftal van Jan van der Gevel zorgde de IJmuidenaar die al se dert zijn vijftiende jaar bij Telstar speelt als aanvaller voor veel doel punten. Verdedigen gaat hem echter goed af. Het is volgens hem eenvoudi ger dan aanvallen. Ondanks dat de schade tot een 2-0 nederlaag beperkt bleef, blijven de re sultaten beneden peil. Verschoor die hier wel iets verder op in wenst te gaan zegt: „Daarom mocht ik zondag 'wk VrVv Vs waarschijnlijk meedoen. Ik denk dat ik mijn verkiezing heb te danken aan mijn enorme inzet en vechtlust. Rab is ook duidelijk uit op een zo grooc mogelijke kerngroep. Je krijgt tenminste een kans van hem." Toch zijn de resultaten van het B- elftal (waarin hii regelmatig speelt) dat bovenaan staat, aanmerkelijk be ter. Verschoor: „De sfeer is daar goed. Wij gaan in het B-elftal veel beter met elkaar omdan in de A-selectie het geval is. Aan het materiaal kan het moeilijk liggen. Wij hebben toch voetballers die een naam hebben. Het is ook te gemakkelijk om te zeggen, dat het aan de trainer ligt. Er zijn er nu al heel wat geweest en het is ieder jaar hetzelfde liedje." Joop Brand, de man die sedert een maand opdracht heeft gekregen de failliete boedel van DWS wat op te vijzelen, stond aan het begin van dit seizoen op de nominatie om naar Tel star te komen 7ou hij misschien meer bereikt hebben? Verschoor: „Dat moet je toch altijd maar afwachten. Het is wel een aardige vergelijking overigens. DWS heeft ook een elftal met na men, Nou weet ik wel dat Brand nog niet zolang in dienst is, maar hij heeft toch ook nog niets bereikt. Hij moet het nog volledig waarmaken." De tototips van Ton Verschoor lui den: Go AheadNEC 1 MVV—Ajax 2 ADO—AZ '67 1 TelstarHolland Sport 1 NACTwente 3 ElinkwijkExcelsior 3 DFC—Blauw Wit 1 Helmond SportDe Graafschap 3 RCHFortuna VI1 VolendamDen Bosch 3 Velox—RBC 1 Eindhoven—Wageningen 3 EDO—HDVS 2 IvWMVMVWMMWMWMWWMWWMWWVMMWWWVWMWWWWW*'»'*'»"»""'*'''11'1"' een stoel deed zakken. Behalve deze on getwijfeld zeer nuttige winst had er voor de Amsterdammer meer op het spel ge staan. Voor de ruim tweeduizend toeschou wers wilde hij na een afwezigheid van vijf jaar bewijzen dat Nederland in hem nog altijd een waardige representant in het halfzwaargewicht heeft. De Amsterdamse autohandelaar had voor zichzelf besloten dat in de Rotter damse Ahoy-hal de beslissing over het verdere verloop van zijn bokscarrière moest vallen. Winnen betekende een „tweede leven" voor eigen publiek en verliezen zou het „einde" van de bokser Van Duivenbode inhouden. Het is de eerste keus geworden. „Ik ben tevreden" zei de vlot sprekende pugulist na afloop, „zoals de zaken nu staan ga ik door met boksen. Het is de bedoeling dat ik vol gende maand weer in het programma van Veerman sta. Maar dat zijn nog maar plannen en die zijn bij mij al zo vaak misgegaan". Hoewel het hem uiteindelijk niet is ge lukt, heeft Lloyd Walford er gisteren veel aan gedaan om een succesvolle come back van de Nederlander te ver hinderen. In de eerste drie minuten liet de kleurling al weten dat hij het Van Duivenbode niet gemakkelijk zou maken. Vrij ongelukkig kwam de beweeg lijke Walford voor de eerste rust toch achter te staan toen hij door een half gemiste rechtse van Van Duivenbode viel en acht tellen rust moest nemen. In de derde ronde kwam er voor de tweede maal verplichte rust voor de in Engeland wonende Jamaicaan nadat hij op een linkse van de Amsterdammer was neergegaan. Deze twee knock downs, een moeilijk in te halen achterstand, brachten Walford ertoe alle mogelijkhe den uit te buiten om de wedstrijd ten minste uit te kunnen maken. Van Dui venbode: „Walford deed in feite wat ik in deze situatie in het buitenland ook ge daan zou hebben. Hij wist dat hij ver achterstond en probeerde door steeds weg te duiken de acht ronden toch vol te maken. Het gevecht werd er niet aantrekkelijker op. Ondanks twee openbare waarschu wingen va nscheidsrechter Ben Bril bleef het lijf aan lijfwerk zoeken. Van Duiven bode: „Scheidsrechter Bril had m het begin direct met diskwalificatie moeten dreigen. Dan was hij wel recht op blijven lopen, omdat het voor hem verlies van zijn gage zou betekenen. „Hoewel Van Duivenbode in de reste rende ronden het initiatief hield en zijn tegenstander nauwkeurig met z'n rug te gen de touwen manouvreerde, bleef de Jamaicaan, vooral als hem wat ruimte gegeven werd, gevaarlijk. Van Duiven bode liet zich echter niet meer verrassen en won duidelijk (33-40, 32-40, 33-40) op punten. Jan Lubbers was de tweede bokser die in Rotterdam na lange tijd (tweeëenhalf jaar) weer in de Nederlandse ring kwam Als eerste hinderpaal stond voor hem de 94 kilo wegende en een kop grotere Belg Jose Peire opgesteld. De uit Char leroi afkomstige lobbes was ondanks zijn afmetingen geen partij voor de Amster damse caféhouder, die zijn 37-jarige te genstander met een ongenadig pak slaag in de vierde ronde twee maal achter een op de knieën bracht. Met een knock down uit de derde ronde was dat voor de scheidsrechter voldoende om Peire uit zijn lijden te verlossen. In de kleedkamer had de gehavende Belg, compleet met pet, meer weg van een gevallen huisvader dan van een beroepsbokser. Misschien is het ge vecht tegen Lubbers voor hem aanlei ding om een wat rustiger hobby te gaan beoefenen. Lubbers, in deze wedstrijd vrijwel geen moment in gevaar geweest „het ging vandaag beter dan mijn laatste wedstrijd in Duitsland. Ik had al snel door dat ik hem hebben kon, maar ik wilde geen risico nemen. Eigenlijk dacht ik dat het ook de vijfde ronde nog wel zou kunnen duren." De dubbele Nederlandse victorie was voorafgegaan door het aantrekkelijke duel tussen de 29-jarige Surinamer Etty Defares en de Italiaan Scagliona. Na een sterke start met vooral harde rechtse swings moest Defares steeds meer ter rein aan de Italiaan prijsgeven. Met korte hoeken „hakte" Scaglione zich naar een lichte voorsprong. Het was slechts aan de meelevendheid van de jury te danken dat de Surinamer alsnog aan een onbeslist kwam „Al waren er maar vijf mensen ko men kijken en er was zo gebokst als nu dan was ik nog tevreden geweest" verklaarde promotor Veerman in de pau ze die op deze drie partijen volgde. Na ook het tweede deel van het programma gezien te hebben moest ook Veerman het als hoogtepunt aangekondigde tref fen tussen Ronald Riedewald (plaatsver vanger van Fighting Mack) en de Gha- nees Bob Cofie werd een tegenvaller. De rechts voorstaande Cofie leverde Riedewald levensgrote problemen op. De ex-kampioen van Nederland wist geen raad met de steeds naar links wegdraai ende Ghanees, die op zijn beurt onbe heerst van zich afsloeg. Al met al werd het een onaantrekkelijk robbertje boksen, dat Riedewald tenslotte op punten won In de slotpartij kreeg Joop Kruis on verwacht veel gelegenheid om tegen de geroutineerde Sugar Boy Nando zijn ge vreesde rechtse hoek in stelling te bren gen. Het leverde hem de puntenwinst op, (Van onze sportredactie) LEEUWARDEN. De verkiezing van Rieneke Demming boven Akke Falkena bij het dameskwintet voor de Europese kampioenschappen schaatsen in Heeren veen, is in Friesland met bijzonder wei nig instemming ontvangen. Ook voorzitter Wiert Wynia van de na tionale technische commissie, maandag avond teruggekeerd uit Innsbruck in zijn woonplaats Kornwerd, toonde zich aller minst enthousiast over de gang van za ken rond de keuze van het vijfde lid van de damesploeg. Wynia: „Ik wil voorop stellen dat de keuze van Rieneke Demming correct is gebeurd. Broekman belde zondagavond naar Nederland dat hij er niet uit kon komen. Er zat volgens hem te weinig verschil tussen de meisjes om een be slissing te nemen. Met de drie t.c.-leden die in Nederland waren, de heren Van der Ven, Roos en Mulder, is toen over eengekomen nog een extra wedstrijd te laten verrijden. Door moeilijkheden met de telefoonverbinding hoorde ik pas la ter op de avond in Innsbruck van dit be sluit." Terug in Nederland kreeg Wynia vol ledige informatie, die hem achter de ge beurtenissen vraagtekens deed zetten. Wynia: „Er was overeengekomen dat de wedstrijden van het afgelopen weekeinde beslissend zouden zijn. Toen ik de pre cieze tijden onder ogen kreeg, verbaasde ik mij over de extra selectie-duels. De prestaties van Akke Falkena waren dui delijk beter". Wynia is niet van plan deze affaire zonder meer als gesloten te verklaren: „Natuurlijk zal er geen wijziging meer komen in de gekozen ploeg, maar ik verlang toch opheldering rond de gege ven zaak." AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA* WIJK AAN ZEE Het programma van het Hoogoventoernooi veertiende ronde, die morgen wordt gespeeld, luidt: Grootmeester groep: DonnerFilip, KurajicaTaimanov, HortWesteri- nen, CortleverRee, KavalekIvkov, BobotsovKuijpers, LangewegPla- tonov, JanosevicBenkö. Meestergroep: DrimerMedina, An- tunacSokolov, Van Scheltinga Clarke, Honfi—Maeder, Andersson Doda, DaySmederevac, PiketVan Geet, ForintosHartoch. (Van onze schaakmedewerker) WIJK AAN ZEE Donner zorgde er gisteren in de twaalfde ronde van het Hoogoventoernooi voor, dat genie Taima nov maar een half punt aan de score kan toevoegen, Hort won van Ivkov en stelde daarmee in feite zijn alleen-kandidatuur ais cncurrent. Met nog 3 partijen voor de boeg, mag Ivkov namelijk geen illu sies meer koesteren Hort daarentegen wel, want hij heeft uitgerekend in de slotronde met Taimanov van doen. Een tweede factoi de vierde prijs is aan de orde. Daarvoor hebben we Kavalek en coming-man Kurajica die voor die titel overigens bijna te volwas sen is geworden. Ze staan op slechts een half punt van Ivkov, terwijl hier tevens de eeuwige Draufganger Westerinen een latent gevaar blijft. Inmiddels gloort er voor Nederland een soort noop Frans Kuijpers, die impone rend startte en daarna de draad wat ver loor, versloeg gisteren Cortlever en deed plotseling beseffen, dat zes uit 12 altijd neg 50 percent is en hij nog maar één punt van een meesterresultaat af is. Dit te bereiken houdt in dat hij opnieuw voor vijf jaar als actief meester geldt. Kuijpers moet nog spelen tegen Kavalek, Bobotsov en Langeweg. En dan maar weei Andersson. Men zou er in de meestergroep moe van worden ais het niet zo'n geweldige kwajongen was, die daar een schare meesters met vroliike grijns overtroeft en nog een streek over de bol toe krijgt. Hij maakte afgeknotte metten met Van Geet (die een eigen variant zag weerlegd), liet bereke nen. lat er nog maai één remise nodig is voor een meesterresultaat en deelde hoogst persoonlijk mede met een droeve excuusblik in de richting van de geweldige Honfi dat hij ook heel graag de wed strijd zelf wil winnen. Immers, dan mag hii volgend jaar in de 'grootmeestergroep zijn toenemende kunnen toetsen. Hoe het hier met de prijzen moet gaan is een open vraag De middenmoot puilt uit van de kanshebbers. Het zou ons overigens plezier doen als Rob Hartoch wiens pech „als het er op aankomt" toch wel erg groot is een forse prijs in de wacht zou weten te slepen. Grootmeestergroep, twaalfde ronde: Donner (Ned.)Taimanov (Rusl.) remise; Filip (Tsj.) Westerinen (Finl.) 1-0; Kurajica (Joeg.)Ree (Ned.) 1-0; Hort (Tsj.)Ivkov (Joeg.) 1-0; Cort lever (Ned.)Kuijpers (Ned.) 0-1; Kavalek (Tsj.)Platonov (Rusl.) 1-0; Bobotsov (Buig.) Benkö (VS) afgebr.; Langeweg (Ned.)Jano sevic (Joeg.) 1-0. Stand na 12 ronden: 1. Taimanov 914 pnt.; 2. Hort 9 pnt.; 3. Ivkov 8 pnt.; 4/5. Kavalek, Kurajica 7',4 pnt.; 6. Westerinen 7 pnt., 7/8. Donner, Filip 614 pnt.; 9. Kuijpers 6 pnt.; 10/11 Benkö, Bobotsov 5 pnt. 1 afgebr.; 12. Lange weg 414 pnt.; 13/14. Platonov, Ree 3',4 pnt.; 15/lfi. Cortlever, Janosevic 3 pnt. Meestergroep, twaalfde ronde: Drimer (Roem.) Sokolov (Joeg.) remise, Medina (Sp.)Clarke (Eng.) afgebr.; Antunac (Joeg.)Ma der (Wdld.) remise; Van Scheltinga (Ned.)Doda (Polenl remise; Honfi (Hong.)Smederevac (Joeg.) 1-0; Andersson (Zwe.)Van Geet (Ned.) 1-0; Day (Can.)Hartoch (Ned.) afgebr.; Piket (Ned.)— Forintos (Hong.) 0-1. Stand na 12 ronden: 1. Andersson 9 pnt.; 2 Honfi 714 pnt.; 3. Medina 7 pnt. 1 afgebr. 4. Forintos 7 pnt.; 5. Antunac 614 pnt.; 6. Har toch 6 pnt. 1 afgebr.; 7. Drimer 6 pnt.; 8. Clarke 514 pnt. -f 1 afgebr.; 9/11. Doda, Van Geet, Mader 514 pnt.; 12. Day 5 pnt. 1 afgebr.; 13/14. Van Scheltinga, Smederevac 5 pnt15/16 Piket, Sokolov 4 pnt. Damesgroep, achtste ronde: Cohn Wdid.t Ferrer (Sp.) remise; Tuk (Ned.)—Alexandria (Rusl.) 0-1; Assenova (Buig.)—Vreeken (Ned.) afgebr.; Timmer (Ned.)Teodorescu (Roem.) remise; Vokralova (Tsj.)—Heemskerk (Ned.) 1-0; Cardoso (Braz.)Konarkovska (Joeg.) afgebr. Stand na 8 ronden: 1. Alexandria 714 pnt. 2. Teodorescu 5 pnt.; 3. Vokralova 414 pnt. 4/6. Assenova, Cohn, Vreeken 4 pnt.; 7/9. Heems kerk, Ferrer, Timmer 314 pnt.; 10. Konarkovski 3 pnt. 1 afgebr.; 11. Tuk 3 pnt.; 12. Cardoso 114 pnt. 1 afgebr. ADVERTENTIE

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 17