HET WAAROM VAN DE SAMENVOEGING Eén grote gemeente IJmuiden Argumenten van de minister BankMees Hope nv in IN DE IJMOND Twee unieke voordelen van de obligatierenterekening van Bank Mees Hope NV: RIJWIELEN BROMFIETSEN v. BUGNUM IN DE VISHAL Havenberichten fC DONDERDAG 29 JANUARI 1970 (Van een onzer verslaggeefsters) IJMOND Met betrekking tot de gemeentelijke voorzieningen in de IJmond is de minister van Binnenlandse Zaken van oordeel, dat twee kleinere gemeentelijke apparaten ter weerszijde van het Noordzeekanaal niet die voorzieningen voor het IJmondgebied kunnen treffen, die in één grote krachtige gemeente mogelijk zijn. Het verdelen van de taken tussen twee IJmondgemeenten wordt door de minister op bestuurlijke gronden nadrukkelijk afgewezen, omdat hij daarvan op grond van de bestaande verhouding „uitsluitend onheil verwacht". Ook ten aanzien van de politieke samenstelling in de IJmond ziet de minister geen enkel bezwaar tegen de vorming van één grote gemeente. JMUIDEN City GENE SAKS, onder meer bekend door zijn succesvolle filmkomedie Op blote voeten in het park", heeft inmiddels ook het manuscript ter hand genomen van Barilett en Gre- dy's blijspel „De cactusbloem", dat nog betrekkelijk kort geleden in Nederland niet genoeg door Myra Ward en Paul Steenbergen kon wor den gespeeld. De handeling hiervan concentreert zich op tandarts Win ston, een vrijgezel die na enige aar zeling heeft besloten met zijn vrien dinnetje Toni te trouwen, juist als deze uit wanhoop over de aarzelende houding van haar minnaar een po ging tot zelfmoord heeft ondernomen. Een jongeman op een kamer naast die van Toni, geeft haar op het laat ste ogenblik gered en hierdoor is een vriendschap ontstaan, welke Toni's belangstelling voor de oudere tand arts op de achtergrond heeft ge drongen. Kennemer Theater Stadsschouwburg BEVERWIJK Luxor Doublures Hoge rente* 'per maand I vrij opneembaar. Hoge rente 6 3/i Het rentepercentage van deze rekening is gekoppeld aan het maandelijkse rendement van 9 staatsobligaties. Over januari '69 bedroeg dat percentage 5J£%. (Thans, over december, 6 ƒ2.000,— per maand vrij opneembaar. En geen opzegtermijn voor de aankoop van effecten of onroerend goed.Voor andere doeleinden geldt een opzeg termijn'van 3 maanden. Minimale le storting ƒ.500 Daarna tenminste 100, per keer. Bank Mees Hope NV kent nog meer voordelige spaarrekeningen: Spaardeposito: A]/2% bij een opzegtermijn van 1 maand T ermijnspaardeposito: 5%% bij een opzegtermijn van 6 maanden Termijnspaardeposito: 6J4% bij een opzegtermijn van 12 maanden Termijnspaardeposito: 7% 24 maanden vast. Onze kantoren zullen u graag alle gewenste inlichtingen verschaffen. HEEMSKERK Cinema Marquette Dit is het laatste van een drietal artikelen, waarin wij de belangrijkste argumenten hebben samengevat, wel ke de minister van binnenlandse za ken deden besluiten een wetsontwerp in te dienen tot opheffing van de ge meenten Velsen, Beverwijk en Heems kerk en tot vorming van de nieuwe gemeente IJmuiden. In de dinsdag en woensdag gepu bliceerde artikelen kwam het ant woord aan de orde op de vragen waar om de grens niet bij het Noordzee kanaal wordt gelegd, waarom men Heemskerk niet buiten de samenvoe ging laat en waarom de minister de drie IJmondgemeenten hun zelf standigheid niet wil laten behouden. Vandaag komt speciaal aan de or de de visie van de minister op de openbare voorzieningen in de IJ mond. mensie dan in IJmuiden mogelijk zou zijn daarvan het gevolg zijn. Voorzieningen als de genoemde zullen niet alleen kwan titatief, maar vooral ook kwalitatief min der zijn dan in de voorgestelde gemeente „Voorzieningen aan de beide zijden van i slechts zeer ten dele juist en zal weldra het kanaal, welke uitsluitend zjjn afge- in het geheel met meer met de situatie stemd op de aan elke kant van het ka- ter plaatse in overeenstemming zijn naai te verwachten bevolkingsconcentra- Dat geldt volgens de minister evenzeer tie en niet op het IJmond-gebled als ge- voor de uitspraak: „Ook de politieke sa- heel, zullen niet het niveau bereiken van menstelling van de bevolking vertoont in de voorzieningen, welke door één gemeen- de verschillende gemeenten belangrij e tebestuur voor het gehele gebied kunnen verschillen Deze verschillen zouden nu worden getroffen" reeds nog nauwelijks aanwezig zijn. De wornen gewon minister merkt in dit verband op: „Ken- ste klasse (A-l) in Velsen-Zuid bestaat, Voor deze bewering draagt de minister I nelijk bestaat op dit punt misverstand in I het bestaan van twee nijverheidsscholen, de volgende argumenten aan. die zin, dat wordt verondersteld, dat Be- I hetgeen door decentralisatie leidt tot Het gaat in de IJmond, wat de voor- verwijk en Heemskerk, anders dan Vel- minder mogelijkehden voor verschillen- zieningen betreft, om drie aspecten: de sen. typische K.V.P.-gemeenten zijn. Dat de vakopleidingen, wat weer ten nadele dimensie, de spreiding en het voorkomen js niet meer het geval." De minister I van de ontplooiingsmogelijkheden van doublures. staaft deze mening met een staatje, waar- leerlingen werkt. De dimensie houdt rechtstreeks verband 1 in hij op basis van de laatstgehouden 1 Het lijkt ons duidelijk, dat voor de met het inwonertal van de gemeente. Een verkiezingen een berekening maakt voor I planning en verwezenlijking van de vele gemeente met bijvoorbeeld 140.000 inwo- I groot-Beverwijk (met een grens in het I hiervoor genoemde, thans nog ontbre- ners heeft nu eenmaal andere behoeften kanaal) en de nieuwe gemeente IJmui- kende voorzieningen, waarbij ook nog dan een gemeente (in de IJmond twee I den, waaruit blijkt dat de afwijkingen niet I zouden kunnen worden opgenomen kapi- gemeenten) met rond 70.000 inwoners. Dat aanmerkelijk zijn. taalvragende voorzieningen als een con- geldt voor de politie, voor de brandweer, certzaal of een sportstadion, een krach- voor een sociale dienst, een medische De minister neemt aan, dat de sterke tige bestuurlijke eenheid noodzakelijk dienst en eigenlijk voor het gehele ge- positie van de KVP in Heemskerk en Be- moet worden geacht. meentelijke apparaat. Het is uit bestuur- verwijk door de „import" geleidelijk is Aldus de door Gedeputeerde Statr lijke overwegingen een onmogelijke zaak, aangetast, dat deze ontwikkeling zich zal verstrekte en door de minister geciteerde een gemeentelijk apparaat, zoals oor voortzetten en dat de bevolking van Be- opgave. een bevolkingsconcentratie van 140.000 verwijk en Heemskerk straks, evenals die De minister laat naar aanleiding van personen nodig is door twee gemeenten van Velsen, in politiek opzicht een sterk dit lijstje de overwegingen welke de in stand te doen houden. gemengd karakter zal hebben. drie gemeentebesturen voor hun beleid Komt het in de IJmond niet tot vor- in deze doen gelden buiten beschouwing ming van één grote gemeente IJmuiden, De oplossing van het woonruimtepro- Maar hij concludeert: maar tot instelling van twee gemeenten, bleem zal ook naar de mening van de „Indien men enerzijds met wil berus dan zullen twee kleinere gemeentelijke minister voornamelijk buiten het IJmond- ten in het uitblijven van deugdelijke apparaten van een aanzienlijk geringer di- gebied worden gezocht, maar de minis- voorzieningen, met name ten aanzien - js- ttj««i;n, I ter brengt dit probleem toch in verband van gezondheidszorg (waaronder onge met de samenvoeging. Namelijk als vallendienst, milieuverontreiniging, vuil- volgf. verwerking en dergelijke en anderzijds niet tot de instelling van de voorgestelde „In Beverwijk en vooral in Velsen is gemeente IJmuiden wenst over te gaan T.Tmi7idêm~Gesteïd het fictieve geval, dat I de nog beschikbare ruimte beperkt, pest er geen ander middel dan zware ge- ovSwegtagra van financiële Jard daarvoor Heemskerk biedt in dit opzicht meer mo- I meentelijke taken van dit kaliber aan geen belemmering zouden opleveren, dan gelijkheden. Op basis van het streek- de gemeenten te onttrekken en daarmee moet het toch nog volstrekt irreëel wor- plan IJmond-Noord zullen hier nog onge- een bijzondere bestuursvorm te belas den veacht dat een gemeente aan de veer 4500 woningen kunnen worden ge- ten. noordzijde van het kanaal (77.000 inwo- bouwd, waarvan 1600 a 1700 in het turn- Maar de minister herhaalt dan, dat in ners) of aan de zuidkant van het kanaal bouwgebied „De Waterakkers' dat geval naar zijn mening de gemeen- f58 000 inwoners) een gemeentelijk appa- Realisering van woningbouw in het ten dermate zouden worden „uitgehold raat in stand houdt da™ op een bevol- tuinbouwgebied is evenwel een bijzonder dat haar handhaving om redenen van kingsconcentratie van rond 140.000 perso- moeilijke zaak. Inmiddels zijn namelijk bestuurlijke aard onverantwoord zou nenis afgestemd In geen van de beide de minst kostbare terreinen voor stads- zijn. Hij schrijft in dit verband: koop v.n duurder, „ronden en de uHvoe- ZïevTlr'VoO» t verdelen, rod.nig, d.t bijvoorbeeld de en, tortto w^en^ £n2i" w„r dereTociale 'd'ienst e'n medische dienst, verdere stedelijke ontwikkeling een be-laan de voornaamste bestanddelen van dere sociale dienst en meaiscne uiei aieemene middelen van de gemeentelijke taak zouden wc m^ten* met M™gapp»?at 'dat niet op Heemskerk moeten worden gedaan. Dat ontnomen, heeft niet alleen geen ^^^igenTnwcmertal^naar op het bevoh j brengt voor de gemeente Heemskerk doch ook geen recht van bestaan, kingsaantal van de gehele IJmond is af- enorme problemen met zich. De m het gesteld. Dit zou betekenen dat elk van wetsontwerp voorgestelde gemeente de beide gemeenten de uitvoering van de IJmuiden zou ook wat dit betreft m een helft van haar taak zou overdragen aan gunstiger positie verkeren. Zij zou de andere gemeente, waarvan zij dan in door hogere uitkeringen uit het ge- zoverre totaal afhankelijk is". meentefonds en de besparingen die door het terugbrengen van drie bestuursappa- Een dergelijke oplossing wijst de minis- raten tot één apparaat worden verkre- ter op bestuurlijke gronden nadrukkelijk gen volgens berekeningen van de pro- af, met name voor de IJmond waar hij vincie kunnen beschikken over een uit- daarvan, gegeven de bestaande verhou- gave-budget, dat ongeveer, vier miljoen groter is dan het totale budget van de drie IJmondgemeenten afzonderlijk", al dus de redenering van de minister. Wat de in de IJmond ontbrekende, maar wel gewenste voorzieningen be- treft, citeert de> minister kennelijk met «TTde"IffiLrüster"7i*et"gezegd dat" sprei- I instemming een hem door het college ding van voorzieningen moet worden te- van Gedeputeerde Staten verstrekte no- gengegaan. Integendeel. Deze deconcen- ta, die als volgt luidt: tratie zou juist in het kader van de sprei-1 „Het zou te ver voeren en welhaast ding van het totale voorzieningenpakket, onmogelijk zijn, een volledige opsom - moeten worden bevorderd. „Dat geschiedt ming te geven. Tot de hoofdzaken be- in elke grote stedelijke kern", zo betoogt paald, zijn dit op onderwijsgebied bij de minister die verder stelt: „De stede-1 voorbeeld een mythylschool, een cen- lijke kern van de IJmond vormt in dat trale LOM-school, een school voor moei- opzicht geen uitzondering. Ook de aanwe- lijk opvoedbare kinderen, afzonderlijk zigheid van het kanaal is niet een bij- scholen voor meisjes en jongens voor in- zonder element. Indien het kanaal zou ont- dividueel nijverheidsonderwijs, een breken, zou evenzeer spreiding (deconcen- school voor middelbaar economisch en tratie) van voorzieningen hoogst belang-1 administratief onderwijs, een voor rijk zijn, omdat het bevolkingsaantal van activiteiten gecoördineerde adviesdienst, het stedelijk totaal tot een spreiding noopt. Daarnaast bestaat behoefte aan kin- In gemeenten van, qua inwonertal, ver- dercrèches, tehuizen voor demente be- gelijkbare grootte, bestaan op dit punt jaarden, gezinsvervangende tehuizen geen problemen. Dat deze zich in het VOOr geestelijk of lichamelijk gehandi- IJmondgebied wel voordoen, is niet een I capten, een centrale muziekschool, een gevolg van de aanwezigheid van het ka- apparaat voor het inrichten en begelei- naal, doch van de omstandigheid, dat het den van jeugdsociëteiten. gebied, een eenheid vormende, anders dan 1 In de sector van de medische voorzie- elders, tot verschillende gemeenten be- ningen zijn een centraal apparaat voor hoort. Een verdeling van het gebied door sociaal-dagogische nazorg en een voor middel van een grens in het kanaal, brengt het gehele IJmondgebied werkende ge- daarin geen verandering ten goede te- meentelijke geneeskundige en gezond- weeg", aldus de conclusie van de minister heidsdienst zeer gewenst, die in een ander verband beweert: In het belang van de openbare orde en veiligheid zijn een op het gehele ge- Miwerstand bied ingesteld politie- en brandweerkorps en een ongevallendienst in feite onont- „Het is waar, dat de drie IJmondge- heerlijk. meenten van oorsprong duidelijk verschil- Terzake van de beleidsaangelegenhe- lend van aard zijn en dat de verschillen I den doet zich in de praktijk de behoefte in de loop van de tijd veranderingen heb- gevoelen aan onder andere éen centraal ben ondergaan. De opmerking „maar zij bureau voor onderzoek en statistiek, een komen toch nog zo duidelijk naar voren verkeersplanbureau, een apparaat voor ln het maatschappelijke en culturele leven hinderwet aangelegenheden, een cen- - 1 traal beleid inzake grondexploitatie en uitgifte, alsmede inzake woningbouw en huisvesting en één centraal project voor de verwijdering en verwerking van stads- en industrievuil. In verschillende opzichten zijn onnodi ge doublures te signaleren of dreigen de ze te zullen ontstaan. Ook hieruit kan slechts een greep worden gedaan en kan worden gewezen op de gang van zaken bij de planning van scholen voor het voortgezet wetenschappelijk onderwijs, de niet-gecoördineerde afzonderlijke equi page van drie brandweerkorpsen, het niet gecoördineerde onderzoek op be stuurlijk gebied, dat tot doublures en niet altijd tot eensluidende resultaten leidt, de plannen voor een schouwburg I in Beverwijk, terwijl er één van de hoog rfilms Wjacii^jK OM HAAR TE overtuigen van zijn goe de wil en de moeilijke omstandigheden waar hij in verkeert, introduceert vrijge zel Wilson zijn assistente Stephanie als echtgenote, van wie hij eerst zal moeten scheiden. Deze Stephanie wordt door In- grid Bergman gespeeld, die hiermee een come back in de Amerikaanse film be leeft, nadat zij, door haar huwelijk met Roberto Rossellini, in 1950 door Holly wood was uitgestoten. De gedwongen om gang met Stephanie, met wie hij aldus tijdelijk een man-en-vrouw relatie moet spelen, vermeerdert Winstons waardering voor de vrouw in zijn assistente en zo loopt alles tenslotte op enige gelukkige huwelijken uit. OPNIEUW EEN handig in elkaar ge zet blijspelletje dus, door regisseur Saks, niet minder geroutineerd mikkend op lachjes in de zaal, met behulp van In> grid Bergman en Walter Matthau (Wins ton) amusant op de filmband vastgelegd, zodat de film straks van vrijdag- tot en met zondagavond in City kan worden ver toond. EEN IERSE geestelijke met rood haar is daarna een van de vele vermommin gen waar Rod Steiger zich als Gill in „De doodskus" van bedient, om bij al leenwonende dames- meestal weduwen- binnen te dringen. De stumpers worden dan prompt allen op dezelfde_ manier ver moord en op het toilet te kijk gezet. De politie staat dus weer voor het zoveelste raadsel, vooral omdat de bruut er ook een gewoonte van maakt zijn moorden vooraf telefonisch bij het bureau aan te kondigen. Een mooie aanleiding dus voor het bijeenbrengen van een flinke dosis spanning en sensatie, welke men hier van maandag- tot en met woensdagavond kan ondergaan. DE INZET van dit weekprogramma be staat hedenavond uit de vertoning van „Het huis van plezier," een pikante en bijzonder geestige Franse klucht, waar voor ons aller Louis de Funès ditmaal door tien mooie en ondeugende meisjes wordt omringd. Tenslotte voor de mati- Het echtpaar Paul Newman en Jeanne Woodward twee maal aan wezig op de bioscoopagenda van deze week. nee van zondag „De samurai piraat," waarmee het publiek een kijkje wordt gegund op de Japanse opvattingen over een sensationele handeling. En voor dit genre mag deze ook stellig worden ge zien. bij gelegen Romeinse kamp probeert men op alle mogelijke manieren echter het ge heim te komen van de onoverwinnelijk heid der dorpelingen, dat op een tover drank blijkt te berusten, die aan Astérb en zijn mannen de bovenmenselijk* kracht schenkt, die hen bij ieder treffen met de Romeinen tot overwinnaars uit roept. HET KIDNAPPEN van de tovenaar, die de drank toebereidt en de strategische pogingen van Astérix om Panoramix te rug te krijgen, voor de Romeinen van zijn toverkracht gebruik kunnen maken, vullen deze film met tal van amusante tafereeltjes en fleurige beelden, bestemd voor allen die een vrolijke tekenfilm we ten te waarderen. GOUDDORST EN ruige borsten zijn de bestanddelen voor de spannende western „Elke dag een sheriff." waarmee dit weekprogramma van donderdag- tot en met zaterdagavond wordt begonnen, met voor de matinee van zondag eveneens een sensatiefilm en wel „Blonde lading voor Mozambique". De intrige hiervan heeft betrekking op een spannende jacht op misdadigers, waarbij zij zelfs tot aan de beroemde Victoria-watervallen meedogen loos worden achtervolgd. ZELDEN ZAL een publiek zoveel waar voor zijn geld hebben gekregen als van vrijdag- tot en met zondagavond in de Stadsschouwburg, wanneer hier telkens in een programma twee films worden ver toond. Vooral omdat hier sprake is van „En eeuwig zingen de bossen" en „Win den waaien om de rotsen," zoals bekend bewerkingen van Trygve Gulbranssens wereldberoemd geworden Noorse trilogie. VOOR DE verfilming daarvan is een dankbaar gebruik gemaakt van het in drukwekkende Noorse natuurschoon en bovendien worden de voornaamste rollen gespeeld door bekende acteurs en actri ces als Gert Fröbe, Hans Nielsen, Joa chim Hansen en Brigitte Horney. Hetgeen met elkaar een boeiend en onderhoudend bioscoopavondje garandeert, waarvoor het aanvangsuur wegens de lengte van de films telkens om half acht is be paald. DE FRANSE krantestrip „Astérix le Gaulois," waarin de draak wordt gesto ken met de flinkheid en heldenmoed van het Gallische volk ten tijde van de Ro meinse overheersing in Europa, is nu ook buiten de Franse grenzen populair geworden en de oorzaak daarvan, de te kenfilm „Astérix en de helden," is nu van zondag- tot en met woensdagavond ook in Luxor te zien. OP AMUSANTE wijze wordt hierin een avontuur van de kleine, maar heldhaftige Astérix naverteld, die in een dorpje woont dat Caesar nog niet heeft kunnen be machtigen, hoewel toch bijna geheel Gal- Iië in zijn handen is gevallen. In het na- ding, „uitsluitend onheil verwacht" Wanneer is gesteld, dat doublures moe ten worden voorkomen, is daarmee vol- dat de scheidingslijnen tussen de gemeen ten goed zichtbaar zijn", is evenwel ADVERTENTIE Planetenweg 40 IJmuiden TeL 15290 Waarin opgenomen N.V. De Kennemer Bankvereeniging. Hoofdkantoren: Amsterdam, Herengracht 548, tel. 020-220360; Rotterdam, Blaak 10, tel. 010-114120. Bijbank: 's-Gravenhago, Kneuterdijk 13; td. 070-184230. Kastoor Haarlem: Houtplein 8, td. 023-315950 OPNIEUW EN thans in „De wurger van Boston" wordt getracht een ware ge beurtenis in beeld te brengen, waarbij bovendien de werkelijkheid zoveel mogelijk wilde benaderen. Deze film grijpt dan ook terug naar de reeks vrij wel identieke moorden, waar de Ameri kaanse stad Boston enige jaren geleden door werd opgeschrikt. De dader, die zijn slachtoffers steeds wurgde, had het daar bij voornamelijk gemunt op alleen wonen de vrouwen. Alle tekenen wezen op een seks-maniak en de politie, in volledig alarm, richtte haar onderzoekingen dus in die richting, onderwijl adviezen uitde lend aan op zichzelf levende dames, om haar deur toch vooral voor geen enkele vreemdeling te openen. De dader (Tony Curtis) wordt na een langdurige paniek stemming eindelijk gearresteerd, waarna de massamoordenaar geestelijk gestoord wordt verklaard en dus ontoerekenbaar tijdens zijn misdaden. Deze interessanle film wordt hier van zondag- tot en met woensdagavond vertoond, vrijdag- en za terdagavond voorafgegaan door de bijna gloednieuwe western „De onverslaanba- ren," met in de Hoofdrollen Jack Wayne en Rock Hudson, acteurs die in dit genre hun sporen al ruimschoots hebben ver diend. VOOR HET OVERIGE vermeldt dit weekprogramma voor de voorstellingen van vrijdag- en zaterdagnacht respectie velijk Frank Sinatra in „De detective en Manuel Vega in „Aanranding, met voor de eerste matinee van zondag de klucht „De zotte wereld van Laurel en Hardy." ALS DERDE theater in de IJmond heeft thans ook Cinema Marquette de spectaculaire oorlogsfilm „De slag om Engeland" in het programma opgeno men, zodat het hiervoor in Heemskerk van donderdag- tot en met dinsdagavond ongetwijfeld evenmin aan belangstelling zal ontbreken. Met als luchtiger variatie voor de beide matinee's van zondag ach tereenvolgens „Sjors en Sjimmie op liet pirateneiland" en de klucht Jerry, de zondebok". IJMUIDEN. Donderdagmorgen wer den in IJmuiden door 21 vaartuigen aan gevoerd: 6940 kisten en 690 kleine kisten vis, 15.000 kilogram tong en 5500 stijve kabeljauwen. Bij de aanvoer waren: 1480 kisten en 690 kleine kisten wijting, 1260 kisten gul en kabeljauw, 1500 kisten kool- vis, 100 kisten sprot, 1600 kisten schol, 25 'kisten tarbot en 225 kisten varia. Prijzen, per kilogram, in guldens: tar bot 7.60-7.10, grote tong 5.23-5.18, groot middel tong 5.26-5.18, kleinmiddel tong 5 24-5.09, tong I 4.70-4.50, tong II 4.51-4.26. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 104- 98, middel kabeljauw 100-92, middel kool- vis 114-112. Per tien stuks: grote kabeljauw 71-53, middel kabeljauw 41-25. Per 50 kilogram: schelvis II 112-81, ka- -beljauw I 52-40, kabeljauw II 47-42, ka beljauw III 38-20, grote schol 26-20, schol I 28-21, schol II 31-22. schol II 37-28, schar 48-38, gestripte wijting 25-16, dichte wijting 12, haring 28-24, tarbot 204-330, griet 94-78, koolvis I 36-32, koolvis II 20- 16.50, kuit 94-12, lever 23-20, sprot 19. 16.50, kuit 94-12, lever 23-20, sprot 19. Schevingen De aanvoer in Scheveningen bestond donderdagmorgen uit: 120 kisten wijting, 700 kisten gul en kabeljauw, 800 kisten import haring, 950 kisten schol, 600 stijve kabeljauwen en 10.000 kilogram tong. Woensdag aangekomen In IJmuidenSilesia Kopmansholm; Lireco, Great Yarmouth, IJ muiden; Confld, Londen; Bravo Contender, Immingham; Taucher O. Wulff, Cuxhaven, IJmuiden; Zeus 2. Ipswich; Rolf Behrmann, Landen; Wera 2, Par; Engelsberg, Rotterdam; Marburg, Bremen; Rovensca, Bremen; Thun- tank 2. Leprechaun, Hull, Zaandam; Clara, Hamburg, IJmuiden; Solon, Rotterdam; Harry Lewis, Brunsbuttel, Beverwijk; Hille Olden- dorf, Rotterdam, IJmuiden. Woensdag vertrokken van IJmuiden: Martha Friesecke, Londen, IJmuiden; Alca, Holtenau: Notos Huil; Claus, Londen, IJmuiden; Tor Anglia, Gothenburg: Wangeroog, Rotterdam; Parisla, Holmstad, IJmuiden; Bowcombe, New port, IJmuiden; Juzhmy Bug, Laga, Bever wijk: Aida, Vlisstngen, Zaandam; Taucher O. Wulff Bremerhaven, IJmuiden; Annchen Fel- ter Kiel; Pamir, Tereuzen, Zaandam; Canis, Sta'vanger; Wien, Antwerpen: Noblesse, Lon den, IJmuiden; Frairs Craig, Antwerpen IJ muiden; Lappland, Shoreham; Calehas, Rotter dam: Djatibarang, Djakarta: Conco d'Oro, Hamburg; Lizard, Vlaardingen, Zaandam: Bero- star, Antwerpen. Donderdag aangekomen In IJmuiden. Su sanna Scan, Emden, IJmuiden; Diana V, Noord zee; Giessenkerk. Antwerpen; Dorestad, Norr- köplng; Fastnet. Rouaan. IJmuiden. New Adventure, Baton Rouge Ine, Harlingen. Donderdag vertrokken van IJmuiden; Doris, Karlstad; Bravo Contender, Immingham; Ale- maria, Falkenberg; Brandenstein, Antwerpen; Kingshasa. Bremen; Adolf Vinnen. Port of Spain; Clara, Basse Indre, IJmuiden: Zeus 2. Londen. (Als geen nadere aanduiding volgt, is net betreffende schip van of naar Amsterdam ge gaan.)

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 9