CINEMANIFESTA TIE 70 „The fall": geëngageerde reportage over bittere Amerikaanse periode FILMS IN AMSTERDAM Actie tegen van „Dolle Mina Miss-verkiezing pikkepati Bolletje UITGAAN IN HAARLEM RAMSES SHAFFY IN DE JANTJES Berlijnse Antigone van Rolf Hoehhuth Amsterdam steuntt Koert Stuyf NOS-joumaal in kleur Vlaams toneel in „Centrum-regio TV vrijdag moet je proeven! TV vanavond Radio zaterdag j«®;iBaasSss TV zaterdag VRIJDAG 30 JANUARI 1970 AMSTERDAM Behalve „The I hij vooral bezig geweest met een film fall" van de Engelsman Peter White- over de Mexicaanse stierenvechter head, had de Cinemanifestatie '70 Carlos Aruzza, een vriend van Boet- donderdag weinig experimentele of ticher die in 1966 bij een auto-ongeluk problematische films te bieden. „A om het leven kwam. Niettemin time for dying" van Budd Boetticher werkt de nu 53-jarige filmer nog is een even regelmatige „western" steeds aan een definitieve vorm van als „Le clan" woensdag een gave de biografische documentaire, gangsterfilm was. Boetticher heeft, mede dank zij André Bazin en de Boeiend verteller Scott triomfen vierde. Sindsdien is Ditishet recept: Kaasfonduevan Nederlandsekaas. Russische bijdrage CINEMANIFESTATIE KREEG HAAR REL 99 Geweld in Amerika Nachtvoorstellingen Filmmuseum dadelijk doen: groot pak knapperbros geroosterd brood van Bolletje proberen! Altijd lekker! i -W'f- 3K NU VOORDELIG VOOR 69 ct. 1 /VWVVUVWUVWVM/M/WVWWWWVWV wwvwwwwwvwwvww „Cahiers du Cinéma" de reputatie van i ppn pToot rpp-isqpur van westerns" te »A tlme for dyin§ hJkt> zoals ook het een groot regisseur van „westerns xe geyal was feij Boetticher>s vr0egste zijn. Het hoogtepunt van zijn car-1 ))WeSterns", op een klein budget ge- rière ligt echter tenminste tien jaar maakt te zijn. Het verhaal is eenvoudig, terug met films, waarin Randolph er zijn geen grote namen in de „cast", -behalve dan die van Audie Murphy die tegelijk als producent van de film op trad. De decors zijn beperkt en bijna schematisch. Maar Boetticher is een boeiend verteller die uit die simpele in grediënten een spannend geheel weet op te bouwen, waaraan ditmaal ook came raman Lucien Ballard die al voor Josef von Stemberg werkte en veel wildwest- werk (o.a. voor John Ford) heeft opge nomen, zijn beproefde krachten gaf. ADVERTENTIE Caquelon inwrijven met knoflook. Dan 4 dl halfdroge witte wijn in de pan verwarmen tot de wijn gaat bruisen. Vervolgens 500 gr fijngesneden jong belegen Goudse toevoegen, goed roeren en weer aan de kook brengen. Binden met maïzena, op smaak afmaken met zout, peper, nootmuskaat en wat kirsch. gen. Binden m< De Russische bijdrage kwam van Mi khail Konchalovsky, bekend door zijn on I langs uitgebracht, maar uit '66 date rende debuut, „De eerste leraar", die inmiddels overgestapt is naar een cos' tuumfilm, een adaptatie van Toergen- jew's „Het adelsnest". De film, een lief desdrama uit het 19de eeuwse Rusland, is met veel gevoel voor sfeer en voor verfijnd en verstild spel gemaakt en voorzien van een uiterlijke schoonheid die men geneigd is uit de tijd te vinden AMSTERDAM. —De belangrijkste film die deze week is toegevoegd aan de Amsterdamse bioscoopagenda is na tuurlijk Hitchcocks „Topaz", die in Tu- fchinski is ingezet. We hebben enige tijd terug al uitvoerig over dit werk be richt en het toen een zwakke, ongeïnspi reerde film van de „master of suspen se" genoemd, vooral omdat er zo weinig „suspense" in voorkwam. Een Victoriaanse klucht, „The best house in London" en een Italiaans sex- drama „Wrede liefde" („Grazie Zia") gterda^brespecüeveUjkrL City en Kri- I vrouw soms uit een lijf aiieen? Wat zijn I dam en Utrecht), die S^mlSftstaüe" terion. I al deze heren met deze dames van plan? wezig was^ bij de Miss Cmemanifestatie (Van onze correspondent) UTRECHT. „Is het hier een vee markt? Een markt voor blanke slavin nen? Een luxe bordeel uit die goede ou de tijd? Waarom worden hier de uiers van de vrouw gemeten? Bestaat de Nederland 1. De AVRO brengt na de nieuwslezer en Bor de Wolf Doebiedoe. Een groot aantal medewerkenden on der de regie van Rien van Wijk. Doe- biedoe-thema is spelen. Marianne Del- gorge zingt aan het eind weer een liedje. Dan is het tijd voor het tweede jour naal, waarna AVRO's Televizier ac tualiteiten belicht. Nog meer actuali teiten, maar dan op sportgebied, ko men aan de orde in Ruud ter Weydens AVRO's Sportpanorama. Hoofdschotel van de vrijdagavond is het Duitse televisiespel Berliner Anti gone van Leopold Ahlsen naar de ge lijknamige novelle van Rolf Hoehhuth. Zoals de titel al zegt heeft Hoehhuth zich laten inspireren door het klassie ke drama Antigone van Sophocles. Hoehhuth heeft een bijzonder sterk drama geschreven, aldus de Duitse te levisie. De rolbezetting van dit stuk is al even sterk met namelijk in de hoofd rollen Donata Höffner en Dieter Bor- sche. De laatste 25 minuten van het AVRO programma worden gevuld met de tweede van de drie kleurenfilms, die Joop Scheltens maakte onder de titel de Ballade van de Zuiderzee. Ditmaal komt de kuststreek van Noord-Holland met onder meer Ransdorp e n het Muiderslot in beeld. Aansluitend aan het laatste journaal volgt dan nog een Teleacuitzending en wel de derde les 1 van Molecuul tot Mens. Nederland 2. De fabeltjeskrant, het journaal en Scala gaan vooraf aan een KRO programma, dat vrijwel geheel uit buitenlands werk bestaat. Om te ✓vwvwwwwwvwwwwwwvwwwwww TmSTERDAM. De Stichting Eigen, tijdse Dans onder artistieke leiding van Koet Stuyf zal in 1970 naast een sub sidie van 60.000 van het rijk een subsidie van 15.000 van de stad Amster- niet. Weg met de miss-verkiezingen. Weg I jam krijgen, als tenminste de gemeente met de vrouwenexploitatie." raad akkoord gaat. Jureren ging niet door. jn tegenstelling tot het departement j ie,,- CRM zal Amsterdam niet beloven wel Dit zijn de op stencil u tg proberen deze subsidie ook in de jaren zen van de v0^™Paf(iOnpe^^r. 1971, 1972 en 1973 te verlenen, zulks ge- tot het prachtige camerawerk zijn be dwelmend werk doet en zijn functie be- wijst. Van totaal andere aard is Peter White head's „The fall", een bittere kijk op het huidige Amerika van de man die in „Tonite let's all make love in London", een speelse-ironische blik op „swinging London" van twee jaar terug wierp. Whitehead is in de VS gaan filmen als nieuwsjager met een camera open voor alle incidenten die in dat roerige land in de roerige periode tussen oktober '67 en juni '68 plaatsvonden. Alle incidenten uit die tijd komen aan de orde, de be zetting van de Columbia-universiteit, de rellen met de politie, de verkiezings campagne van Bobby Kennedy, eindi gend met diens vermoording, het optre den van Black Power en van fascisti sche tegen-groeperingen, de moord op Martin Luther King en de protestmar sen tegen Vietnam. Maar al filmend is Whitehead partij geworden en heeft hij bij de uiteindelijke montage niet vol staan met het samenstellen van een do cumentaire over geweld. Hij is een rol gaan spelen in zijn eigen film als de man die zoekt naar een persoonlijk standpunt in een chaotische samenle ving, de man die zoekt naar een eigen identiteit en dit tenslotte vindt in het en gagement. Zo is „The fall" een sterk subjectief verslag geworden over een verblijf in de States dat tot een partijkeuze dwong, een opstandige en tot onrust dwingende reportage van een filmer die uiteinde lijk tot de onmenselijke uitspraak ge dwongen werd dat hij, als hij de kans had, Amerika zou opblazen. CHARLES BOOST vrouwenclub zien de moeilijke begrotingssituatie. beginnen Hij en Zij. Aansluitend aan het journaal de Andy Williams show. Andy laat enkele bijzonder bekende gasten opdraven. Van de jeugd is dat Donovan, die een van zijn topsucces- sen brengt. We zien hem zo weinig voor de televisie, dat dit optreden wel een streep aan de balk verdient. Van de oude garde is het due Roy Rogers en Dale Evans wel het bekendst. De oude cowboyheid uit zovele films brengt, geassisteerd door Dale, die al tientallen jaren aan zijn zijde zingt, en door Andy himself enkele van de oude western-successen die hem groot maakten. Andere gasten zijn Arte Johnson en Tony Joe White. Brandpunt vormt een Hilversums in termezzo op deze Amerikaanse avönd, want direct daarna volgt Bonanza. De vrijdagavond wordt afgesloten met een gezamenlijk programma van KRO en RKK Riskante Kerk, het magazine over een kerk in ontwikkeling van Frans Wij sen. HILVERSUM Met ingang van 1 april a.s. zal het NOS-joumaal voor het grootste deel in kleur worden uitgezon den. Dit zal geschieden vanuit een der kleurenstuaio's in het nieuwe NOS- televisiecomplex in Hilversum. Alle binnenlandse onderwerpen zul len in principe in kleur op het scherm verschijnen, al zal om redenen van ac tualiteit dan wel eens een toevlucht moeten worden genomen tot zwart- witmateriaal. Voorlopig zal zich onder het buiten landse nieuwsmateriaal echter ook nog wel wat zwart-witmateriaal bevinden. Niettemin zal gemiddeld tachtig per cent van het journaal in kleur te zien zijn, de presentatie daarbij inbegrepen. TlMSTERDAM. Als onderdeel van het Belgisch Nederlands Cultureel Ak koord en onder auspiciën van Toneel groep Centrum zal het Nederlands Toneel te Gent volgende week een korte tour nee door de regio van de Toneelgroep Centrum maken. Gespeeld wordt: „Een leeuw in de winter", een komedie van James Goldman, onder regie van Jo Ge vers. De voorstellingen worden gegeven in: Velsen (2 februari). Den Helder, Hoorn, Amersfoort en Laren. Van de nachtvoorstellingen is vooral I die in Kriterion vermeldenswaard. Daar wordt namelijk onder auspiciën van de „Free Cinema Club" de destijds veelbe sproken David O. Selznick produktie I „Duel in the sim" van King Vidor ver toond. Toen de film in '46 werd uitge bracht gold hij als de langste film na „Gone with the wind" (eveneens een Selznick-produktie), maar kreeg boven dien een zekere beruchtheid door een voor die tijd ongewoon vertoon van ge weld en wreedheid. Opmerkelijk was toen ook het feit dat de hoofdfiguren, gespeeld door Gregory Peck en Jenni fer Jones, een nogal immorele inslag I vertoonden en elkaar in een slotduel doodden. Onder de noemer „Expressionisme en Sociale bewogenheid" vertoont het Ne derlandse Filmmuseum (en de Amster damse Filmliga) op woensdag 4 febru ari een programma van twee oude Duit se films, „Das Kabinett des Dr. Caliga- ri" van Robert Wiene uit 1919 en „Kuhle Wampe" van S. Th. Dudow uit 1932. In de eerste film, een afspiegeling van de chaotische toestand in het Duitsland van kort na de eerste wereldoorlog, wordt de duistere macht van de dictator verte' genwoordigd door Dr. Caligari (Werner Krauss) die zijn wil aan anderen weet op te leggen en die via zijn somnabule Cesare (Conrad Veidt) misdaden begaat, waarvoor hij niet gestraft kan worden. De film van Robert Wiene is nog altijd het gaafste voorbeeld van de expressio nistische filmstijl die lange tijd erg in de mode was in de Duitse studio's. Dudow's „Kuhle Wampe" kan gelden als voorbeeld van de sociaal-geëngageer de Duitse film kort voor de machtsover name door Hitier. De titel is de naam van een armelijk krotten- en tentenkamp even buiten Berlijn, waarheen armlas tige bewoners trokken als ze de huur niet konden betalen. In die omgeving speelt zich een kleine intrige af tussen arbeiders die langzaam tot een vorm van klasse-bewustzijn trachten te ko men. Het verhaal is afkomstig van Ber- tolt Brecht (in samenwerking met Erbst Ottwald) de muziek van Hanns Eisler en Josef Schmidt, terwijl onder de me despelers o.a. Ernst Busch opvalt. De film draagt dus een duidelijke linkse signatuur, werd daarom in '32 in eerste instantie verboden, maar kreeg, nadat met enkele coupures het verbod onge daan kon worden gemaakt, een massale toeloop. Vindt u het hier allemaal zo leuk? Wij i finale en deze showactiviteiten van orga nisator Theo Knippenberg met succes j torpedeerde. Centraal punt van de actie I waarbij 15 van de 50 dolle mina's waren betrokken, werd de discoclub de Diet- sche in Utrecht, die gisteren bezoekers en verslaggevers zonder stropdas wei- I gerde maar juryleden in alle gemoeds rust toeliet. Tot jureren kwam het echter niet. Het buitengebeuren van de Dolle Mina's zorgde voor een mini-revolte waarbij jurylid Pim de la Parra met toestemming I werd gekidnapt (mogen we u ontvoeren meneer?) en Theo Knippenberg, staande op een vuilnisemmer, beloofde de zaak te democratiseren. De strijdkreet van Mina klinkt gescandeerd: dit-is-het-be- gin-wij -gaan-door-met-de-strij d. Na de ontvoering van Pim de la Par ra gingen de aanstaande missen met de Dolle Mina's naar de raadskelder om te discussiëren. Tegen half elf keerden alle kandidaten echter naar de Dietsche terug om toch deel te nemen aan de ver kiezing. De Dolle Mina's beëindigden I toen hun actie, omdat zij meenden dat door het feit dat de schoonheden waren meegegaan haar doel was bereikt. ADVERTENTIE HILVERSUM I 7.00 Gelukwens. 7.02 Nws. 7.11 Oeh- tendgymn. 7.23 Weekeind. 7.54 Deze dag 8 00 Nws 8.11 Van de voorpagi na. 8 15 Z.O. 135 (9.35 Waterstanden). 10.30 Werkgeven en -nemen. 10.50 Le zing. 11.00 Nws 11.03 Wegwijs. 11 10 Goede wijn behoeft geen krans 11.25 Afrikaanse kroniek 1145 Nederl. al lerlei. 12.05 Stereo: Strijkorkest. 12.30 Tussen start en fir ish. 13.00 Nws. 13 11 Varia. 13.13 Actualiteiten. 13.13 Stereo: Dit is het begin 14.35 Jazz Maga zine. 15.00 Luisterprogr. 16.00 Nws. 16.03 Stereo: Scan 16.15 Nederlanders maken muz. 16.35 Artistieke staal kaart 17.10 De Scala 1918-1926 (ope- ramuz.) 17.55 Meded. 18.00 Nws. 18.11 Actualiteiten 18 20 Finale - op weg raar het weekeinde. (19.30 Nws.) 21.00 Stereo: Lichte muz 21.05 Stereo :Hoor- ;pel. 22.30 Nws. 22 40 Meded. 22.45 Ste reo: Liedjesprogr 23.15 Stereo: Lui luisteren. 23.55 Nws. HILVERSUM H 7.00 Nws. 7 11 Het levende woord. 7.16 Op het eerste gehoor (7.30 Nws). 7.32 Actualiteiten) 8.00 Nws. 8.11 Te j Deum Laudamus 8.30 Nws. 8.32 Ste reo: Voor de vrouw 9.00 Theol. ether leergang. 9.35 Oymn. voor te vrouw. 9.45 Solistenkamer. 10.55 Kunst- en vliegwerk 11.00 Nws. 11.03 Tussen eco- nomie en oecumene 11.55 Meded. 12.00 Zondei grenzen 12.10 Ondernemend 12.14 Marktberichten. 12.16 Overheids- voorl Mens en samenleving 12.26 Meded t b.v land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 Actualiteiten. 12.50 Buitenl commentaar. 13.00 Vliegende schijven. 14.00 Stereo: Veel plaatjes. (16.00 Nws) 16.30 Inzet. 17.00 HIRO-magazine. 17.15 j Gasten van de week. 17.30 Stereo: Zes- negenplus. 18.19 C.H.U. 18.30 Nws. 18.41 Actualiteiten Hoogovenschaak- toernooi. 19.30 Stereo: De Springplank. 19,30 Stereo: Siook 20.00 Verzoekpla ten. 22.00 Cursief. 22.25 Avondgebed. 22.30 Nws. 22 40 Stereo: Goal23.55 Nws. HILVERSUM ni 9.00 Nws. 9 02 Djinn. (10.00 en 11.00 Nws.) 12.00 Nws 12.03 Skivatoon. 13.00 Nws. 13.03 Nee we noemen geen na- men. (14.00 en 15 00 Nws.) 16.00 Nws. 16.03 Four o'clock tea. 17.00 Nws. 17.02 Hier en Nu. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nws. 12 03 Praatje. 12.30 Lich te muz (12.40 Weerbericht, meded. I SOS-berichten voor schippers). 12.55 Buitenl. persoverzicht. 13.00 Nws.SOS- berichten voor schippers. 13.20 Licht progr (14.00 en 15.00 Nws) 17.00 NWS. 17.15 Jazzmuz 18.00 Nws. 18.03 Taal- wenken. 18.30 Franse les. 18.32 Herin- neringen. 18 45 Sport. 18.52 Taalwen- ken. 18.55 Gramm. muz. 19.00 Nws. actualiteiten. 19 40 Gevar muz. 21.00 Sportinformatie 22.00 Nws. culturele kroniek. 22.20 Amusementsmuz. 23.00 Nws. 23.05 Liederen. 23.40 Nws. f i, L_ ,£.v, t-f-c -• AG* '«VUi i,;e c •Sft'.-' <*»N.'.£L ■-.er. t r. Ï.V.V. t. Nederland I 18.45 NOS: De Fabeltjeskrant. STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. AVRO: Kleur: Doebidoe. ST"R: Reclame. NOS :Journaal. STER: Reclame. AVRO: AVRO's Televizier. AVRO's Sportpanorama. Berliner Antigone (spel). Kleur' De ballade van de Zuiderzee. NOS: Journaal. TELEAC: Van Molecuul tot mens - les 3 (herh.). 18.51 18.55 19.00 19.04 19.55 20.00 20 15 20.20 20.30 21.20 22.20 22.45 22.50 Gisteren is in het Amsterdamse Carré de eerste kostuumrepetitie gehouden van „De Jantjes" van Herman Heijermans, door Beppie Nooy opnieuw op haar repertoire genomen. Ditmaal met een ijzer- sterke bezetting. De drie Jantjes zijn Dick Rienstra, Martin Kafig als de Schele en Ramses Shaffy. Vrijdag en zaterdag 6 en 7 febpiari zijn er twee inspeélvoorstéllingen in Carré, waarna op 9 februari de première plaats vindt in Tilburg. Op de foto Ramses Shaffy. SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wllsonsplein). Vrijdag 130 jan. 20.15.; Gezelschap Johan Kaart: „Potasch en Perlemoer in textiel". Za. 131 jan. 20.15 u. Toneelgroep Centrum: „Smalle weg naar het verre Noorden". Dl. febr. 20.15 u. :NieUw Rotterdams Toneel: „Kleine Macholm en zijn strijd tegen het klootjesvolk". Wo. 4 febr. 20.15 u. De Noorder Compagnie met: „Joseph in Dothan". Do. 5 febr. 20.15 u. Zuidelijk Toneel Globe: „De Spaanse hoer". Vr. 3 febr. 20.15 u.: Nieuw Rotterdams Toneel: neel: „Mijnheer gaat op jacht". Amateurtoneel, Toneelver. V.Z.O.D. I Rokato. Ma. 2 febr. 20.15 u.: „Mannion Mysterie". MUZIEK Gem. Concertgebouw. L. Begijnestraat 13. Vr. 30 jan. 20.15 u.: Noordh. Phil- I harm. Orkest o.l.v. Henri Arends. So list: Bern. Kruysen-bariton. Di. 3 febr. 20.15 u.: Noordh. Philharm. Orkest o.l.v. Henri Arends. Soliste: Johanna Martzy, viool. Teylersmuseum (Spaame 16). Zondag 1 febr. 15.00 u.: Jubileumconcert v.d. Stich ting Huygens-F okker. Treslong (Hillegom). Dagelijks behal- ve maandag: Diner-dansant. Cabaret-dancing Caramella (Zandvoort) Zaterdag „Reflection". Hotel Bouwes (Zandvoort). Zaterdag I zondag en zondagmiddagmatinee. Optre den van „The New Stars". Op donderdag 5 februari een geheel TVT ïifq fl pc it"l R ander programma bij het NEM. In een ivl u La Llc® 111 AV£laV vijftal korte films wordt de in het Ste- j jr delijk Museum exposerende pop-art voor de ivunst schilder Claes Oldenburg belicht, zowel de persoon zelf als de kunstenaar en de AMSTERDAM. Aan de heer J. M. initiatiefnemer tot diverse baldadige Lücker is op zijn verzoek eervol ontslag „happenings". Een van de films is bij- verleend als voorzitter van de afdeling DIVERSEN voorbeeld gewijd aan de monstrueuze Filmkunst van de Raad voor de Kunst. Waagtaveeme (Hoek Damstraat-Spaar- ijszak die Oldenburg maakte voor de jn zjjn plaats is benoemd de heer J. G. J. ne). Dagelijks geopend van 10-24 u. Vrij Expo 1970 in Osaka, een ander gaat over Bosman te Aerdenhout. dags en zaterdags tot 0.1.00 uur. Dage het enorme „lipstick"-monument, dat Voorts hebben de heren B. Smit in lijks weef- en spindemonstratie (open po- voor de campus van de Yale universi- I >s Gravenhage en Ch. Huguenot van der dium). Vrijdag kunsttonen. teit bestemd is. Linden in Amsterdam ontslag verzocht Clubhuis naast d'Appelaar (Damstraat) Al met al een goede aanvulling op de als B(j van de afdeling Filmkunst. De Zaterdag 13.30 en 15.30 u.: Kindervoor- momenteel druk bezochte tentoonstel- Nederlandse Beroepsvereniging van Fil- stelling. ling van deze te laat hier in het nieuws mers heeft voor hun plaatsen voorgedra- Stadsdoelen (Gasthuisstraat). Zondag febrachte Amerikaanse schilder van gen heren J. Wiegel te Soest en W. H. 19.30 u.volksdansen, weedse afkomst Lindner te Amsterdam. Hun benoeming Poppentheater Merlijn. (Hasselaers- CHARLES BOOSTkan binnenkort worden verwacht I plein 35) Za. 31 jan. 14.30 u.: „Het To renhaantje". Wo 4. febr. Geen voorstel ling. VOLKSUNIVERSITEIT A. H. Gerhard Mavo-school (Raaks): Vr. 30 jan. en vr. 6 febr., 20 uur: Lezing Prof. dr. mr. J. A. Oosterbaan: „Filo sofen en de Filosofie". Do. 5 febr. 20 u.: Lezing ds. H. J. Kater: „Agressie" (twee voordrachten). Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland): Do. 5 febr. 14 u.: Voordracht H. P. Baard: „Kunstschatten van het Frans Halsmuseum (vier voordrachten). TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62). Permanente tentoonstelling van wer ken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Zondag 13 tot 17 uur. Boven dien in het Prentenkabinet „Een keuze uit de collectie Van Looy". Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 39) Permanente tentoonstelling van oude re ligieuze kunst schilderijen, middeleeuw se beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid van 10 tot 12.30 en van 14-17 u. Zondags van 14-17 uur. Teylersmuseum (Spaame 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen, fossielen, mineralen en historische na tuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen behalve op maandag, van 10 tot 12.30 en van 14-17 u. De eerste zon dag van de maand van 13-16 uur. Koudenhornkazerne (Koudenhorn). Per manente tentoonstelling van de Stichting Meervoudig Amateur Centrum Ruimte waarneming en Onderzoek (MACRO) ge opend maandag en vrijdag van 19.30-22 u., dinsdag en vrijdag 14-17 u. en zater dag 13-17 uur. Museum Kunstcentrum De Ark (Nieuw Heiligland). Permanente expositie van voornamelijk Haarlemse kunstenaars Bezichtigen van gebrandschilderde ra men uit 1602. Geopend dagelijks behalve dinsdags 10-20 uur. Van 20-24 uur: klas sieke grammofoonplaten. Galerie Bier (Groot Heiligland 66), Ex positie van vroeg-Chinese kunst. Dage lijks geopend van 14-18 en van 19-22 uur. Zondags van 14-17 uur. Tot eind januari Galerie Eijlders (Haltestraat 77). Ex positie van werken van Babs van Elsdin- gen en werken uit de collectie van J. Eijlders. Dagelijks geopend van 13-17 u. Maandags gesloten. Galerie Blokker, (Bronsteeweg 4a, Heemstede). Expositie van objecten en schilderijen van Irene Dominques en Ans- gar Elde. Geopend maandag 13-17.45 u., dinsdag 9-12.45 u., woensdag tot en met zaterdag 9-17.45 u. Tot eind januari. Vleeshal, (Gr. Markt), 2e wereldten toonstelling van de fotografie. Geopend van maandag tot een met zaterdag 10-17 uur en zondags 13-17 uur. Tot en met 22 februari. Vishal (Gr. Markt) en De Waag (Hoek Damstraat-Spaame)Expositie werken van de leden van de Haarlemse Vereni ging „Kunst zij ons doel". Tot en met 8 februari en De Waag tot en met 14 februari. Openingstijden zie Vleeshal. De Lantaarn, (Frankestraat 33). Ex positie van schilderijen van J. Michels. Dagelijks van 10-22 uur. Tot en met 6 februari. Duysterghast, (Boulevard P. Loot). Expositie van schilderijen en tekeningen van Joop Lelsz. Zaterdag en zondag van 14-17 uur. Gemeentehuis Bloemendaal. (Souter rain, ingang achterzijde): Expositie Tem pera-Schilderijen van Jan Uriot; plastie ken van Joop Verschoor. Geopend dage lijks van 31 januari t/m 14 februari. Galerie Zijlstraat (Zijlstraat 31). Ten toonstelling van tek. en aquarellen van Gerda Vosman; tek., gouaches en schilde rijen van Nico G. Berkhout; plastieken van Gerard v. d. Leeden. Geopend dage lijks van 12-17 u. (zo. 14.30-17 u.). Ma., wo.v vrijd. 20-21.30 u. Van 31 januari t.m. 1 maart. Nederland H 18.45 NOS: De Fabeltjeskrant 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NOS: Scala. 19.30 KRO: Kleur: Hij en Zij. 19 55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 KRO: De Andy Williams Show. 21.10 Brandpunt. 21.50 Kleur: Bonanza (western). 23.05 NOS: Journaal. Nederland I 09.20 TELEAC: Cursus Spaans voor beginners - les 3. 10.00 Van Molecuul tot mens - les 4. 10.30 Bij leven en welzijn - les 4. 15.30 NOS: Rep. Eur. schaatskamp. voor dames te Heerenveen. 16.00 Journaal. 16.02 NCRV: Zeskamp - show. 17.00 Voor de kinderen. 17.35 NOS: Rep. Eur. schaatskamp. voor dames te Heerenveen. 18.45 De Fabeltjeskrant. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NCRV: Scheepsjongens van Bontekoe. 19.14 Kleur: Met Swiep op avontuur. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 NCRV: Dubbel-Zeskamp. 21.35 Kleur: Udo '70. 22.25 Actualiteitenrubriek. 22.50 Evangelie. 22.55 NOS: Journaal. Nederland II 18.45 NOS: De Fabeltjeskrant. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19 00 STER: Reclame. 19.04 NOS: Scala. 19.30 Onderwijs, nu en morgen. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 VARA: Kleur: Ironside (film). 21.10 Achter het nieuws. 21.35 VARA-Sporttribune. 22.25 Kleur: Toneelimprovisaties. 23.05 NOS: Journaal. rt/\siAAS\A#W\/WlA#W\AAflAAAAAAAnJVtAAAftAAiVWV\AAAA#

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 13