Haarlemse honkballers onder leiding van Wil Westphal bezig aan unieke training Consciëntieus oefenprogramma moet Nicols alleenheerschappij bezorgen Europese titelstrijd schaatsen CONFRONTATIE NEDERLAND EN Theo Boosten: „Carl Zeiss steunt op enorme inzet" Junior Gerrit Demkes reed snelle 500 m in Alma Ata Ludwig Veg naar Esbjerg Soarta vroeg GVAV garantie TUSSEN RUSLAND Akke Falkena blijft „Jaar van de waarheid" voor Caballero-wielerploeg f Michels: sterkste ploeg die we hadden kunnen treffen Meningen verdeeld over weigering visum aan Ashe VRIJDAG 30 JANUARI 1970 19 Ongelooflijk Drie onderdelen SÉ llMMi MRL Concurrent Velazquez Europees kampioen lichtgewicht Vraagteken Pretendente Voor spelen duel \in Rotterdam Eigenlijk geen zin Dubbelzeges voor Okker (Door Mare Semé) HAARLEM De tijd dat spelers van verenigingen die toptonkbal plegen te bedrijven in april ter voorbereiding van de "nieuwe compe titie hun eerste bal gooien, behoort in Nederland zo langzamerhand wel definitief tot het verleden. Bij Haar lem Nicols volstond men in voorgaan de jaren tijdens de gedwongen rust periode met één keer trainen per week. „Dat was natuurlijk veel te weinig voor mensen die zichzelf als topsporters beschouwen", oordeelt 41-jarige Ben Tromp (voor het vier de seizoen dit jaar coach van de Ni cols), „waar wij momenteel mee bezig zijn is natuurlijk onnoemelijk zwaarder, maar succes is bij voorbaat verzekerd". De Nicols-coach doelt hierbij op een consciëntieus oefenprogramma waar de Haarlemmers sedert november van het vorig jaar mee bezig zijn, wat uniek is voor Nederland en wat moet culmineren ln niets minder dan een nieuwe landsti tel. Wie met Ben Tromp over deze za ken spreekt stuit herhaaldelijk op de naam van atletiekcoach Wil Westphal, die zich heeft belast met de conditietraining van de honkballers. Wat Westphal een man die voor hij in contact werd ge bracht met de Nicols nauwelijks iets met honkballen te maken had met na me op het gebied van de looptraining nu al heeft bereikt is volgens Tromp „op zijn zachtst uitgedrukt indrukwekkend" Tromp verder over zijn medewerking: „Hoe deze man zich in korte tijd ik heb hem enkele boeken over honkbal verstrekt in de materie heeft inge werkt, ongelooflijk. Ik heb hem verteld hoe •wij in vorige seizoenen trainden, waarop hij op zijn beurt mij vertelde, dat de manier waarop wij dat deden niets met topsport te maken had. Zoiets kan ik waarderen. Je moet tenslotte als trainer over zelfkritiek beschikken. Je ac cepteert zijn kritiek ook, omdat deze man met name op het gebied van de looptraining uniek in zijn vak in Euro pa is. Het blijkt ook uit het feit dat er Poolse en Tsjechische atleten zijn, die in het weekeinde over komen naar het CIOS om van hem les te krijgen. Boven dien hebben wij in onze ploeg vakmen sen als Maat, Jelsma en Van der Vaart (allemaal hebben ze de Akademie voor Lichamelijke Opvoeding) en Herman Beidschat (ClOS-opleiding), die zijn unie ke talent onderkennen. Er is voor deze spelers en ook voor mij als coach een nieuwe wereld open gegaan". Het wordt bevestigd door pitcher Herman Beid schat: „Die opbouw die er nu is, is nog nooit vertoond. Als wij vijf jaar eerder hiermee waren begonnen, waren wij vijf keer kampioen geworden. Ik heb al heel wat trainers meegemaakt, maar wat de ze man ons bijbrengt is fantastisch. Voor al zijn hameren op condinie is een be langrijk punt. Die ontbreekt in het Neder landse honkbal volledig. Niet bij mij per- soonlijk Ik heb er de laatste tien jaar op gespeeld. Door zijn trainingen echter vijzel ik mijzelf weer wat omhoog". En outfielder Simon Heemskerk: „Ik honk bal nu achttien jaar in de hoofdklasse, zodat ik zo langzamerhand wel weet, wat er te koop is. Ik durf echter rustig te stellen, dat er als de competitie be gint niet één club is, die ook maar bij ons in de buurt kan komen". Het oefenprogramma valt in drie on derdelen uiteen. Op dinsdagavond is er een training in de oude RAI te Amster dam, waar de pitchers en catchers trai nen onder leiding van Herman Beidschat en de rest onder Ben Tromp. Daarna traint de gehele groep nog eens gezamen lijk onder Westphal. Op donderdagavond wordt er getraind in het EDO-paviljoen met gewichten. Tromp hierover: „Ook op instigatie van Westphal. Wij waren eerst een beetje huiverig dat de spieren van de werpersarmen, hierdoor geforceerd zouden worden, maar in de praktijk blij ken deze oefeningen bijzonder goed uit te pakken". Op zaterdagmorgen wordt er eerst een paar uur getraind in de Kennemer Sporthal, zuiver technisch, waarna men een looptraining houdt op het militaire terrein aan de Zeeweg. Tij dens de technische training worden de pitchers en catchers weer onder handen genomen door Beidschat, terwijl de in- fielders vallen onder Kops en de outfiel ders onder supervisie van Tromp zelf staan. Wil Westphal, de man over wie zo uit voerig de loftrompet wordt gezwaaid, blijft er zelf nogal nuchter onder. Hij vertelt dan ook: „Ik vind het allemaal erg leuk om te doen. Ik heb mij natuur lijk wel eerst in het honkbal moeten ver diepen, want wil je conditietraining ge ven die gebaseerd is op het honkbal, dan moet je je daar ook op instellen. Of Nicols nu ook echt kampioen wordt weet ik niet, daarvoor ben ik eigenlijk te slecht in deze sport ingevoerd". Ben Tromp weet dat wel. „Zonder nou te zeg gen, we worden ongeslagen kampioen, het blijft tenslotte honkbal, geloof ik toch wel dat er weinig clubs zijn die ons nog kunnen hebben." Hij denkt daarbij voor al aan zijn materiaal. Vooral het pitcher materiaal, Herman Beidschat, Nol Been- ders en Jan-Dick Leurs is indrukwek kend. Maar dat geldt ook voor de ove rige bezetting. Tromp: „Ik heb spelers die stuk voor stuk zo kunnen worden op gesteld in het Nederlands negental." zou alleen kunnen als iedere club over goede sponsors zou beschikken. Wij heb ben nu een sponsor in Skoll-International, die vorig jaar zag, dat wij hard aan de weg timmerden. Maar betaald honkbal zit er toch voor ons ook nog niet in." Wil Westphal (op de voorgrond) oefent in de oude RAI in Amsterdam met van rechts naar links Herman Beidschat, Fokke Jelsma, Rasmijn, Beenders, Van der Sluis, Van Dus- schoten en Jan-Dick Leurs. \-Xv De grootste concurrent blijft natuur lijk ook het komende seizoen het Rot terdamse Sparta, dat met het vertrek van de Antillianen Hudson-John en Si mon Arindell, een behoorlijke aderlating moest laten. Het zijn juist de Antillianen volgens Tromp die voor het flexibele honkbal zorgen. Iets wat Nederlandse honkballers missen of moeten we nu zeg gen misten. Tromp: „Er wordt in Ne derland te statisch gehonkbald. Ook door de Nicols. Wat dat betreft vormen de atletische Antillianen de attractie van het honkbal. Dat hopen wij ook bij de Nicols te bereiken met deze zware trainingen. Beter honkbal. Alleen op die manier kun je publiek trekken". En hiermee is hij dan op een ander punt aangeland. De publieke belangstel ling voor het honkbal loopt terug. Tromp: „Er worden vooral in competi tieverband teveel oninterressante ont moetingen gespeeld. Ook de honkbalweek werkt dat in de hand. Als de mensen daar naar gekeken hebben dan is .het moeilijk om weer aan het normale com petitieniveau te wennen. Daarom ben ik ook blij, dat die honkbalweek dit jaar niet doorgaat. Het spelpeil komt dat bo vendien ook niet ten goede. Wat dat be treft zitten wij aan ons plafond in Ne derland." De concurrentie kan Nicols nauwelijks iets maken volgens hem. Sparta heeft aan kracht ingeboet, terwijl Storks door de komst van John en Arindell, niet meer dan een gevaarlijke outsider voor hem blijft. Toch zou het tophonkbal in Nederland alleen hoger kunnen stijgen door het be taald honkbal. Tromp (verkoopleider van een offsetdrukkerij): „Kijk dat zie ik niet zo. De kas van de Nicols wat toch een topclub is is bedroevend. Er komt te weinig publiek. Alleen op recettes zou zoiets onmogelijk zijn. Het (Van onze sportredactie) HEERENVEEN Na een treinreis van 14 uur en een bliksembezoek aan huis is de Nederlandse damesploeg donderdag in Oranjewoud binnengedruppeld. Inten sief voorbereid en mentaal geladen voor het grote gevecht dat dit weekeinde te gen de Russinnen moet worden geleverd. Want zowel in het kamp van Kees Broek man, als van zijn opponent Jevgeni Kra- silnikov is men van één ding overtuigd: de eerste Europese titelstrijd in Heeren veen wordt een pure confrontatie van Ne derlandse en Russische macht. Voor de concurrentie, ook voor de Noorse dames, zal slechts een bijrol zijn weggelegd. Kees Broekman, met Elly van de Brom als eerste in hotel Tjaarda gearri veerd, stelt zich over de afloop van deze prestigeslag bijna even gereserveerd op als zijn Russische collega. Broekman: „Ik ben beslist niet pessimistisch. De meisjes verkeren in een optimale condi tie. De tijdens die in Davos gemaakt zijn geven alle hoop. Vooral op de sprint is een duidelijke vooruitgang geboekt" Maar meteen wordt Broekman weer voor zichtig als de naam van Nina Statke- vitch valt. De daden van de 26-jarige stu dente uit Leningrad hebben toch wel dui delijk onrust in de gelederen van de oran- ;ebrigade gezaaid, al waren er eerder Russen en Russinnen wier fabelachtige prestaties verbleekten in regelrechte duels met de concurrentie. (Van onze sportredactie) HOENSBROEK. Theo Boosten leid de op 14 januari voor de runners up-cup het duel tussen Carl Zeiss en Ujpest Bu dapest. In de laatste minuut scoorde Carl Zeiss het enige en winnende doelpunt. Theo Boosten: „Carl Zeiss heeft een goede ploeg, die, evenals alle Oostduitse teams, steunt op een enorme inzet. Carl Zeiss speelde behoorlijk hard, maar niet unfair. Het meest verbaasd was ik over het vreselijke uithoudingsvermogen van de ploeg. Ze ging met negen man in de aanval, maar als het nodig was ook met negen man in de verdediging". Ajax zal zich moeten voorbereiden op een hard, mannelijk duel. Carl Zeiss is bovendien erg sterk in de mandekking. De opvallendste speler was de linkerver dediger, een tweede Dobias. Het publiek leeft erg mee, is enthousiast. We speelden voor 16.000 toeschouwers. De accomoda te is echter niet erg geweldig". Ajax-trainer Rinus Michels toonde zich allerminst tevreden met het resultaat MADRID De Spaanse bokser Mi guel Velazquez heeft gisteravond in Ma drid beslag gelegd op de vacante Euro pese titel in het lichtgewicht. Hij ver sloeg zijn tegenstander, de Britse kam pioen Ken Buchanan, op punten. van de loting voor de kwartfinales van -het runners up cup toernooi, die giste ren in Zürich werd gehouden. Michels noemde een aantal factoren die Carl Zeiss Jena voor hem en Ajax een moeilijk te bestrijden tegenstander maken. „Carl Zeiss is de sterkste ploeg die we hadden kunnen treffen. Ze hebben in de drie ge speelde ronden van het toernooi geen doelpunten behoeven toe te staan (80) De resultaten tegen de clubs die Carl Zeiss op weg naar de kwartfinales heeft uitgeschakeld stemden de Ajax coach somber. „Als ze verenigingen als Cag liari en Dosza Ujpest, toch twee toonaan gevende clubs in hun land, op eigen veld kunnen verslaan moet Carl Zeiss een zeer sterke ploeg zijn. Je kunt een en kele keer wel een uitschieter hebben, maar de resultaten wijzen op een con stante vorm. In hun laatste competitie wedstrijd hebben ze van lijstaanvoerder, (en tegenstander van Feijenoord in het Europa Cup-toernooi) Vorwarts Berlin gewonnen. Dat was weliswaar in okto ber, maar het toont toch wel de kwa liteit van de ploeg". Naast een ongelukkige loting vindt Mi chels het altijd nadelig een tegenstander uit een Oosteuropees land te ontmoeten. „Voor die ploegen geldt niet alleen de sportieve eer, maar staat ook de maat schappelijke positie op het spel. Boven dien beschikken dat soort ploegen over een geweldige mentale instelling en een uitstekende conditie". Nina Statkevitch is ook voor Kees Broekman het grote vraagteken van dit kampioenschap. Broekman geeft zonder aarzeling toe: „Ik ben geïmponeerd door haar tijd op de 500 meter. Als dat meisje 43,3 seconde kan rijden, dan moet ze bij zonder sterk zijn. Dan zal Ans Schut het ook erg moeilijk krijgen, al verbeterde zij haar persoonlijk record in Davos ook tot 45,3. Maar twee seconden op de sprint zijn bijzonder moeilijk in te halen". Dat is ook de mening van de vijf da mes, die de Russische aanval op de jaren lange hegemonie van Nederland moeten afslaan. Kon de wereldtitel van Lasma Kauniste, een jaar geleden in Grenoble, nog als een incident worden beschouwd, voor een groot deel voortvloeiend uit die historische val van Elly van de Brom, de frontale opmars van de Russinnen wordt ditmaal als een bijzonder serieuze zaak gezien. Voor Ans Schut bijvoorbeeld, op papier de sterkste troef van Broekman ze was gebrand toen ze hoorde dat Nina haar record op de 1500 meter had ver beterd en ook voor Elly van de Brom, specialiste op de korte afstand. Ans Schut: „Die Russinnen hebben ge weldige tijden gemaakt, maar ik waag me niet aan een prognose, dat heb ik nog nooit gedaan". Elly van de Brom: „Het zal een erg moeilijke strijd worden, waarvan weinig is te zeggen". Daarom ook is Broekman maar liever voorzichtig. „Ik verwacht alle vijf bij de eerste twaalf, met voor mij Ans Schut als voornaamste kanshebber op de titel". Geen Stien Kaiser dus, die in Davos slechts bescheiden prestaties leverde, maar volgens Broekman toch voor een verrassing kan zorgen: „Stien is op trai ningswedstrijden nooit zo best, maar ik verwacht toch een sterk toernooi van haar". Geen Attje Keulen-Deelstra dus ook, hoewel Broekman steeds meer bewonde ring voor de zo verrassend naar voren ge- jyUUVUWWUVftAA/WAAAAAABA/UVWVAAAAAAAA/WAAA/WAAAAAn/VVVAAA/WABAAWIVVUVUWAAARARAAMAAiVWUWW* ALMA ATA Nederlandse schaats junioren hebben donderdag tijdens internationale wedstrijden op de baan in de Russische plaats Alma Ata zeer snelle tijden gemaakt. Zo legde de 17-jarige Gerard van Gelder de 5000 meter af in 7 min. 49.2 sec., een uitzonderlijk goede prestatie voor een B-junior. Op de 500 meter kwam A-junior Gerrit Demkes tot 40.86 sec., de snelste tijd ooit door een Nederlandse junior gemaakt. Ook de tijd van Van Gelder is een officieus Nederlands juniorenrecord. Ook andere Nederlanders, meest leden van de Deventer IJsclub, waren uitstekend op dreef. Het verstoten kernploeg lid Karei te Winkel reed de 500 meter in 41,92 seconden, sneller dan zijn per soonlijk record. Hij moest overigens Henk Beltman, die 41.56 seconden liet noteren, laten voorgaan. Beltman was tevens de beste op de 1500 meter: 2.10.44. In de sprintersklasse kwam nog een Nederlander onder de 42 secon den: Jan Pasman snelde naar 41.67 seconden. In het totaalklassement was Gerrit Demkes echter beter. Naast zijn 40.86 seconden kwam hij ook nog eens tot 41.34 seconden. ^/XftyVVVAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAWWWVWWWWVVVNAAAAAAAi JOHANNESBURG In Zuid-Afrika zijn de meningen over de visumweige- ring van de regering aan de Amerikaan- I se neger Arthur Ashe verdeeld, doch de balans slaat enigszins naar de kant van afkeuring door. De sportbonden zijn over het algemeen niet met het besluit de toptenniser een visum te weigeren, inge nomen. In die kringen vreest men dat de affaire zal leiden tot een verdere in ternationale boycot van Zuidafrikaanse sportlieden. De voorzitter van -het organisatiecomi té van de open Zuidafrikaanse tenniskam pioenschappen, de heer Williams, gaf zijn land evenveel kans om dit jaar aan het toernooi om de Davis Cup te mogen deel nemen, als een sneeuwbal heeft om heel te blijven in de hel. Op 23 maart zal tij dens een speciale vergadering in Londen over de positie van Zuid-Afrika worden beslist. In de kranten valt een duidelijke lijn te ontdekken. De Engelstalige bladen wij zen het regeringsstandpunt zonder meer af, terwijl de Afrikaanse kranten, die voor de apartheid zijn, een goedkeurende houding aannemen. De „Johannesburg Star" schrijft: „Hoewel het regeringsbe sluit allerminst als een verrassing komt, is het daarom niet minder deerniswek kend. Men krijgt de indruk dat hier een groep mensen beslissingen neemt zonder -te letten op het landsbelang en volkomen blind voor de werkelijke situatie". De Transvaler" daarentegen: „Het is in het belang van Zuid-Afrika dat Ashe de toe gang tot het land is geweigerd. Zijn aan wezigheid hier zou ertoe bijdragen dat de binnenlandse politiek wordt onder mijnd. Hij heeft de politiek zelf in de sport gehaald." GRONINGEN. Ludwig Veg, tot 22 november vorig jaar trainer van GVAV, heeft een verbintenis aangegaan met de Deens tweede divisieclub Esbjerg. Sinds Vegs komst naar Nederland in 1953, heeft hij onder andere Rapid JC, DFS, Alkmaar en Holland Sport onder zijn hoede gehad. Vc-g is van 1965 tot I november 1969 tfainer geweest van de Groningse eredivisieclub. Hij kreeg moei lijkheden *net het bestuur over gedane uitlatingen, die tot zijn ontslag leidden. (Van onze sportredactie) GRONINGEN-ROTTERDAM. De wedstrijd GVAV—Sparta, die is vastge steld voor aanstaande zondag, zal waar schijnlijk niet doorgaan. Het veld /an GVAV is in een dermate slechte conditie, dat er niet op gespeeld kan worden. Na tussenkomst van de KNVB zal er nu in principe woensdagavond gespeeld wor den. GVAV neemt een deel van het werk- verlet van de Sparta-spelers voor zijn rekening. GVAV, dat in weken niet voetbalde, ondernam stappen om de wedstrijd za terdag in Rotterdam, op het veld van Sparta te laten doorgaan. Sparta vroeg de Groningse club echter een garantie som voor de recette van vijfduizend toe- VVWW\AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA^AAAAAAAAAAAAAAA^AAAAAAAAAA^AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA^AAAAA< HEERENVEEN Akke Falkena blijft voor de kernploeg behouden. Dit blijkt uit een communiqué, dat de voorzitter van de landelijke technische commissie van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond) de heer W. S. Wynia, en trainer- coach Kees Broekman donderdagavond in Heerenveen hebben uitgegeven. Hierin wordt gezegd, dat volgende week alle zeven rijdsters die tot de kernploeg behoren weer naar Davos vertrekken, waar zaterdag 7 en zondag 8 februari inter nationale wedstrijden worden gehouden. De resultaten hiervan zullen bepalend zijn voor de selectie van de Nederlandse damesploeg voor de ISU-sprintkampioenschappen en het wereldkampioenschap in het Amerikaanse plaatsje West Allis. De gehele ploeg keert op 15 februari uit Davos terug naar Nederland. Broekman zal dan met zes van de zeven leden doorreizen naar Amerika. In het communiqué wordt voorts nog gezegd, dat de prestaties op de 1500 meter, in feite de sleutelafstand voor de dames, en de 3000 meter voor Broekman doorslag- gevend zijn geweest bij het besluit om Rieneke Demming op te stellen, omdat haar verrichtingen duidelijk beter waren dan die van Carry Geyssen en Akke Falkena. Het is niet zeker of Akke Falkena de gelegenheid om zich alsnog te kwalificeren voor het wereldkampioenschap in West Allis zal aangrijpen. De Friese rijdster toonde zich vrijdagavond allerminst ingenomen met het communique van de landelijke technische commissie en Kees Broekman. Akke Falkena: „Ik heb eigenlijk geen zin om weer naar Davos te gaan. Ze moeten nu maar weten wie de beste is. Ik zal eerst eens overleggen met zijn trainer Klaas Visser. Het is de bedoeling van Kees Broekman, hierin gesteund door de LTC, om tijdens de internationale wedstrijden in Davos op 7 en 8 februari, weer voornamelijk te letten op het drietal Akke Falkena, Carry Geyssen en Rieneke Demming. Het eindklassement zou nu van doorslaggevende betekenis zijn. Komt één van de drie rijdsters ten val, dan is zij uitgeschakeld. De beste voegt zich bij het „geplaatste viertal Stien Kaiser, Elly van den Brom, Ans Schut en Attje Keulen-Deelstra, de tweede wordt reserve en de derde valt definitief af. «AAAAWWWlWAAlWXAAAAWJNAAnAJWABAAAAAAAflAAflAAAnBAARAWAAWVVVUWAAAlVVVWWAAnWWWVWVVV De Russin Kauniste vermaakte zich met haar collega's in de speeltuin van het hotel, waar de ploeg logeert. komen Friezin koestert: „Geweldig, zo als Attje in Davos heeft gereden. Ze heeft op drie afstanden haar persoonlijk record verbeterd, maar de drieduizend meter blijft natuurlijk een zwak punt. Kans op de derde plaats zit er voor haar echter wel in". AUCKLAND. In het herendubbel spel (tweede ronde) van het tennistour- nooi in Auckland hebben Okker—Taylor donderdag Peter Burwash (Canada) en I schouwers. Richard Hawkes (Nieuw Zeeland) ver-1 i c n o o e 1 Sparta secretaris betaald voetbal Van slagen met 6-0, 6-2, b-3. I Rje£. weet namelijk niet of we op In het gemengd dubbel (eerste ronde) zaterdagmiddag vijfduizend toeschouwers versloegen OkkerMargaret Court (Au- krijgen. Sparta is een middenstandsclub. stralië), Burwash Legge (Zwitserl.) met Ik. verwacht niet dat die mensen hun be drijven op zaterdagmiddag sluiten omdat 6-3 en 6-1. Sparta speelt. In de kwart finale enkelspel versloeg En vijfduizend toeschouwers op het Tom Okker de Australiër John Alexander veld 's voor Sparta het absolute minimum. 6-4 6-4 6-4 I ■'-)an sPrin8en we net uit de kosten." (Van onze sportredacteur) HILLEGOM. De wielergroepering Caballero presenteerde zich gisteren in zijn nieuwe samenstelling in het Hille- gomse Treslong. Bij de voorstelling van de ploeg (negentien profs en twaalf ama teurs) ging manager Frans van den En den nog eens in op de resultaten van het vorig seizoen, waarbij hij met trots ver klaarde dat Caballero zevende is gewor den (van de veertig bestaande profgroe peringen) in het klassement om de coupe du monde, vóór bijv. Salvarani (Gimon- di) en Willem II. Van den Enden kon digde aan, dat er dit jaar méér en be langrijker wedstrijden in het buitenland gereden gaan worden door de Caballero's (onder anderen de ronde van Eibar en Zwitserland naast alle klassiekers, de ronde van België, Parjjs-Nice, Parijs- Luxemburg enz.). „Het wordt voor ons het jaar van de waarheid," aldus de Ca- ballero-manager, die zijn ploeg kandidaat gesteld heeft voor de ronden van Frankrijk, Italië en Spanje. Tijdens de bijeenkomst werd aan Hairy Steevens de Trofeo Caballero uitgereikt plus de eerste prijs van 5000; Jan Ha- rings werd tweede 3000) en de Wil lem Il-er Jan van Katwijk derde (ƒ2000). De profformatie van Caballero bestaat uit Huub Harings, Jan Harings, Koel, Den Hartog, Schepers, Vianen, Zoontjens, Holst, Steevens, Benjamins. De Wit, Bu- kacki, Wouters, Frijters, Rentmeester, Hoekstra, Krekels, Duyndam en Van Beers. De amateurploeg wordt gevormd door Bols, Bouma, Blom, Dekker, Aldershof, Kroonen, Van Vught, Rink Cornelisse, John Cornelissen, Van Venrooy, Ger Ha rings, Diepeveen, Bakher en Poppe. Ploegleider is Gé Peters, assistent-ploeg leider Ton Hofland.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 19