Parkeerterrein achter Noordarcade u W. Bakker Hoogovensjubilaris Verbetering vooroorlogse woningwetwoningen Huurverhoging Velsen wil afwijken van ministeriële normen Waarschuwing aan minister inzake herindeling gemeenten Nieuwe raad heeft 21 leden ÜERENIMSItEUWS ut m UNQRD Verzorgingsflat voor bejaarden in Driehuis Schetsplan goedgekeurd Veertien diefstallen opgehelderd IN DE VISHAL Havenberichten Maandag ontvangst in kantine Opleidingscentrum Tien jubilarissen in februari bij Hoogovens Oudercomité wil over geschorste studenten beraad Doorstroming en krotopruiming Doeltreffende maatregelen tegen woningnood C ar illonklanken over IJmuiden üf VRIJDAG 30 JANUARI 1970 IJC 5 êÊÊm Jongens gingen „op pad" n'EEKABONNEMENTEN Ruimtelijke ordening Kort IJmondnieuws BURGERLIJKE STAND VELSEN V elsen-IJmuiden Velsen-Noord (Van een onzer verslaggeefsters) DRIEHUIS. In juli 1968 heeft de Vel- sense gemeenteraad a an de stichting Verzorgingsflat Velsen een geldlening van 20.000 vertrekt voor het maken van een voorlopig schetsplan voor de bouw van een verzorgingsflat voor bejaarden in Driehuis. Aan het door deze stichting ingedien de schetsplan is inmiddels goedkeuring door het gemeentebestuur van Velsen en door de Directie van de Volkshuisvesting en de Bouwnijverheid in Haarlem. Het bestuur van de stichting heeft thans bij het gemeentebestuur een aanvullende geldlening gevraagd om opdracht te kun nen geven tot het vervaardigen van het definitieve bestek en de bestektekenin gen, welke nodig zijn voor het vragen van prijsopgaven en het indienen van het verzoek om tekeningen van de rijks bijdragen op voet van de Beschikking geldelijke steun particuliere huurwonin gen 1968. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Deze week werden twee Umuidense jongens aangehouden die be trokken waren geweest bij diefstal van geluidsapparatuur uit de gymzaal van het gymnasium. Bij verder onderzoek door de Velsense politie werden nog veer tien andere diefstallen opgehelderd. Volgens de politie is één van de jon gens schuldig aan diefstal van onder meer een accu-oplaadapparaat uit een box aan de Radarstraat, een lichtaggregaat uit een padvindershuis in de Heerenduinen, di verse goederen uit een strandwinkel, een autoradio, drie gekleurde spotlights, een aantal pakjes shag uit een automaat, in de zomer van 1969 van een elektrisch kacheltje en snoepgoed weer uit een pad vindershuis in de Heerenduinen, vanuit een werkplaats op de Zuidzijde tweemaal gereedschappen en voorts diefstal van verschillende bromfietsen, flesjes fris drank en gevulde koeken uit een kantine en van een geluidsversterker plus een klankkast uit de sociëteit Idee '67. Mede-daders van deze jongeman waren onder meer een 17-jarige magazijnbedien de, een 18-jarige scholier, een 18-jarige boekbinder en een 17-jarige stalknecht. De meeste gestolen goederen worden achterhaald en teruggegeven aan de ei genaars. Drie brommers waren gesloopt. Verschillende onderdelen had men aan vriendjes verkocht en het restant in het Noordzeekanaal gedeponeerd. (Van een medewerker) IJMUIDEN. Vrijdagmorgen werden in IJmuiden door 75 vaartuigen aange voerd: 9820 kisten en 1870 kleine kisten vis, 40.000 kilogram tong en 5000 stijve kabeljauwen. Bij de aanvoer waren: 5260 kisten wijting, 290 kisten gul en kabel jauw, 20 kisten sprot, 1050 kleine kisten haring, 3000 kilogram schol, 450 kisten varia. Prijzen, per kilogram, in guldens: tar bot 7.60-7, grote tong 5.30-5.21, grootmid del tong 5.40-5.22, kleinmiddel tong 5.47- 8.20, tong I 5.34-4.77, tong n 5.09-4.48. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 100- #2. Per tien stuks: grote kabeljauw 74-61 middel kabeljauw 45-27. Per 50 kilogram: schelvis II 102-72, ka beljauw I 50-37, kabeljauw n 44-33, kabel jauw m 34-27, grote schol 23-15, schol I 27-15, schol n 39-26, Schol m 36-15, schar 60-50, gestripte wijting 22-19, dichte wij ting 15-12, haring 23-14,40, tarbot 210-130, kuit 9-12, lever 25-18, krab 25, kleine kreeft 64, tongschar 86-66, sprot 9-3. Scheveningen De aanvoer in Scheveningen bestond vrijdagmorgen uit: 120 kisten wijting, 900 kisten gul en kabeljauw, 1100 kisten schol, 80 kisten varia, 700 stijve kabeljauwen en 9000 kilogram tong. Donderdag aangekomen in IJmuiden: Antarc tica, Swansea; Amstelstroom, Huil; Voline, Da- fenham; Fem, Swansea; Ambience, Norwich, Jmuiden; Deneb, FiborgtangenLong Charity, Londen; Hay ling, Londen, IJmuiden; Zaan- atroom, Felixtowe; Willem Koerts, Liverpool: Erik, Bremen; Tenerlffa, Le Havre; Stefan J., Hoger: as; Gazelle, Boston, Zaandam; Fidueia. Londen; Voreda, Newcastle, IJmuiden; Betty Bagö, Bremen, Zaandam; Montferland, Ham burg; Siirwuxdersand, Fecamp; Attis, Hamburg Proton, Rotterdam, IJmuiden; Vedette, Rotter dam, IJmuiden; Aenne Sühr, St. Valery, IJmui den; Ask. Rotterdam; Nanna, Dagenham Mea-th, Liverpool. Donderdag vertrokken van IJmuiden; Magu Stettin, IJmuiden; Engelsberg, Rotterdam; In- grid, Narvik; Dongeborg, Malmö, IJmuiden An da, Inverness, IJmuiden; Christel, Kopen hagen; Els Teekman, Londonderry, IJmuiden; Fastnet, Antwerpen, IJmuiden; Esso Brussel, Rotterdam; Ilse-B., Helsingborg; Voline, Dagen ham; Amstelstroom, Hull; Braunschweig, Ant werpen: Marburg. Antwerpen; Twee Gebroe ders, Antwerpen, Beverwijk; Roerdomp, Le Havre; Wismar, Hamburg; Marie Delmas, Duin kerken; Thuntank 2, Hamburg; Silesia, Ant werpen; Susanne Sean, Cartagena, IJmuiden Gruno, Londen, IJmuiden; Zaanstroom, Felix towe; Wera 2, Par; Heather, Gateshead; Lirech, Montrose, IJmuiden. Vrijdag aangekomen in IJmuiden; Kennemer- tend, Antwerpen; Castor, Rotterdam; Prinses Margriet. Falmouth; Jans, Charles-town. Vrijdag vertrokken van IJmuiden: Heather, Gateshead: Butacuarto, Sevilla; Lireco, Mont rose, IJmuiden; Vopkins, Rotterdam; Erik, Bremen; Confid, Londen; Kleine Weser, Oxelo sund, IJmuiden; Federal Schelde, Hampton Roads, IJmuiden. (Indien achter de haven van herkomst of bestemming geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam gegaan.) (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. In de omgeving van de Vechtstraat en de Scheldestraat is, mede ten gevolge van de nieuwe bebouwing aan de Lange Nieuwstraat, een moeilij ke situatie ontstaan voor het parkeren van auto's. Gedeeltelijk kunnen die moeilijkheden worden opgelost door het nog braaklig gende terrein aan de Burgemeester Ram- bonnetlaan, tussen de Vechtstraat en de Scheldestraat, voor dit doel te benutten. Hier kan ruimte worden gevonden voor het parkeren van ongeveer tachtig per sonenauto's en een aantal vrachtauto's. Burgemeester en wethouders van Velsen hebben aan de raad een krediet gevraagd voor1 een verharding met asfalt of klin kers, waarop een parkeerindeling wordt aangebracht. De kosten worden geraamd op 44.000. Aanvankelijk was dit terrein bestemd voor de bouw van een nieuwe Groen van Prinsterschool voor MAVO, maar die plannen kwamen te vervallen met het op nemen van de Groen van Prinsterschool in het scholengemeenschap van het Prins Bernhard College. |r>yvvvT.V.»M»>l'Uf«OUXOX»X)UUUUUUOOUC«OOCCOOOOOOOCIOOOq dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorger» op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Maandag 16 februari zal de heer W. Bakker, lid van de raad van bestuur van Hoogovens, zijn veertig jarig dienstjubileum vieren. Willem Bakker werd op 28 februari 1907 in Oldehove (Gr.) geboren. Hij stu deerde in Leiden natuur- en scheikunde en trad in 1930 in dienst van de meet- afdeling van NV Mekog te IJmuiden. In 1939 werd hij benoemd tot bedrijfsinge- nieur van de ammoniakfabriek en in 1946 volgde zijn benoeming tot bedrijfsleider van de kunstmestfabriek. In 1957 werd de heer Bakker hoofdin genieur in algemene dienst van Hoog ovens en in 1958 werd hij daarnaast be noemd tot hoofd Personeelszaken. Met in gang van I januari 1961 werd hij benoemd tot adjunct-directeur van Hoogovens; in 1963 werd hij voorzitter van de adjunct directie. Per 1 januari 1964 werd de heer Bakker lid van de directie (thans raad van bestuur). Hij is speciaal belast met de leiding van de bedrijven in IJmuiden en de technische ontwikkeling. Tevens is hij voorzitter van de directie IJmuiden De heer Bakker, die woonachtig is in Beverwijk, bekleedde en bekleedt nog steeds diverse functies in het maatschap pelijke en kerkelijke lven. In 1968 werd hij benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandsche Leeuw. Maandagmiddag van 15.30 tot 17.30 uur, zal er in de kantine van het Oplei dingscentrum aan de Wenkebachstaat een ontvangst zijn voor alle bedrijfsge noten. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. - De i.-k.-vereniging Wo ningbouwvereniging heeft aan het ge meentebestuur van Velsen verzocht, me dewerking te verlenen aan het uitvoeren i een onderhouds- en verbeterings plan ten behoeve van 247 vooroorlogse woningwetwoningen In IJmuiden. Naar raming zullen de totale kosten van het uit te voeren plan ƒ1.314.799,91 bedragen. De werkzaamheden zullen wor den uitgevoerd door het bouwbedrijf „De Twaalf Provinciën NV" in Beverwijk en de firma A. Bruisschaart in IJmuiden. Van het totale kostenbedrag komt 72.803,49 ten laste vein het onderhouds- foonds. Ter financiering van de overige (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Bij Hoogovens zullen in februari vijf personeelsleden hun veertig jarig dienstjubileum vieren. Het zijn de heren: W. Bakker, lid van de raad van bestuur, uit Beverwijk; G. W. Boer, sterkstroom werkplaat», uit Heemskerk; A. Hoogeland, martinstaalfabriek, uit Alkmaar; P van den Outenaar, blokwal- serij 1, uit Beverwijk; J. F. Toman, huis houdelijke dienst, uit Beverwijk. Eveneens vijf personeelsleden zijn de komende maand 25 jaar in dienst van Hoogovens: J. A. W. Duyvelshoff, cen trale elektrotechnische dienst, uit Bever wijk; H. H. A. van Leeuwen, werktuig kundige dienst sector plaatwalserijen, uit Beverwijk; mej. B. Bras, huishoudelijke dienst Mekog, uit Beverwijk; P. Griek- spoor, blokwalserij 3, uit IJmuiden; C. T. Paap, technische dienst Mekog, uit Wijk aan Zee. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het actiecomité,' dat ouders van studenten van de kweekschool hebben opgericht, beveelt het bestuur van de Katholieke Pedagogische Academie dringend aan binnen de kortst mogelijke tijd een werkschema op te stellen voor beraad van studenten, ouders, docenten en bestuur over een oplossing in de kwes tie vap dp geschorste studenten. In een brief deelt het actiecomité, dat vergaderd heeft met pater B. Henkus bisschoppelijk vertegenwoordiger in de Nederlands Katholieke Oudervereniging mee, dat het bereid is om medewerking te verlenen aan een werkgroep, welke wegen zou moeten vinden om artikel 6 van het Algemeen Reglement voor het Katholiek Onderwijs op de kweekschool in uitvoering te brengen. In dit artikel wordt gewezen op de noodzaak van sa menwerking tussen ouders en school. kosten, groot 1.242.996,42 is het Rijk be reid een voorschot te verstrekken. De restant-levensduur van de wonin gen zal naar het oordeel van de Minis ter van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, na de voltooiing van de werk zaamheden nog ten minste vijftien jaar bedragen. De kosten van de werkzaam heden, betrekking hebbende op die voor zieningen waardoor een verhoging van het woongerief wordt verkregen, heeft de Minister bepaald op 49.884,- voor 33 douchecellen. De uit de vermeerdering van het woongerief voortvloeiende huur verhoging zal 13,40 per woning per maand bedragen en dat is in totaal per jaar 5.306,40. B. en W. hebben aan de raad voor gesteld, de gevraagde medewerking te verlenen. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Wethouder H. J. M Roozen heeft tijdens de raadsvergadering gisteravond een week aangekondigd die speciaal gewijd zal zijn aan de ruimte lijke ordening van de gemeente. Van 4 tot 12 april zullen er allerlei zaken aan de orde komen op een tentoonstelling, waarbij diverse deskundige instanties zijn ingeschakeld. Men tracht hiermee meer reliëf te geven aan de openheid over dit onderwerp. W. Bakker, lid Raad van Bestuur Hoogovens IJmuiden. Chr. kleuterschoolvereniging. De heer R. J. J. Hiemstra is de nieuwe voor zitter van de schristelijke kleuterschool vereniging „Pauline Nolthenius". Hi; werd donderdagavond gekozen tijdens de jaarvergadering in de kleuterschool „Paddeltje" aan de Maasstraat en volg de de heer J. Monteban van Swijndrecht op. Deze was niet herkiesbaar, evenals mevrouw Van der Wiel, secretaresse voor personeelszaken, die wordt opgevolgd door mevrouw De Graaf. (Van een onzer verslaggeefsters) wil de VELSEN De minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening geldelijke steun van rijkswege voor de krotopruiming en de doorstroming aanpassen aan de nieuwe ontwikkelingen en hij heeft in een nieuwe regeling ook de grondslagen voor de aansluitende gemeentelijke regelingen vastgelegd. Per 1 januari 1970 is ook in Velsen een nieuwe verordening van kracht geworden. Burgemeester en Wethouders hebben het ontwerp aan de raadsleden voorgelegd en in een toelichting daarop schrij ven zij, dat de thans toe te kennen tegemoetkomingen in het algemeen iets hoger kunnen zijn dan tot dusverre het geval is geweest, maar men acht het voor de ge meente financieel een te zware last de normen op te trekken tot de maxima die de minister heeft aangegeven. Daarbij dient volgens B. en W. van Velsen bedacht te worden, dat de ge meente krachtens de nieuwe richtlijnen verplicht is twintig percent van de kos ten voor haar rekening te nemen voor de aanvragen van de belanghebbenden, die voldoen aan de vrij enge criteria Welke de minister heeft vastgesteld. Het volgen van de l ministeriële richt lijnen zonder meer lijkt het college van B. en W. niet aan te bevelen, omdat de ervaring heeft geleerd, dat in deze ge meente de doorstroming een ruimer ge bied bestrijkt dan binnen de grenzen, die de minister aangeeft, zou plaats hebben. Een ruimer doorstromingsbeleid, dat het college in deze gemeente zeer ge wenst acht wegens het grote aantal wo ningzoekenden in de lagere inkomens klassen, zal tot gevolg hebben, dat de daaraan verbonden hogere kosten ver moedelijk geheel voor rekening van de gemeente blijven. Een ruimer gemeen telijk doorstromingsbeleid komt voorna melijk in het volgend tot uiting: a. het niet in acht nemen van de huur- grenzen die de minister aangeeft Het aanhouden van de grenzen bete kent, dat bewoners van woningwetwo ningen met een hogere huur dan 140 per maand, bij het verlaten van de woning niet voor een tegemoetkoming in aanmerking komen. GEBOREN: E. J. Lambo-Goudappel, d„ Westerhoevelaan 37, Santpoort; J. A Dijkman-Krijnen, d„ Kwekerslaan 15, Santpoort. ONDERTROUWD: J. J. Veldman, Orion weg 243, IJmuiden en C. Binkhorst, Tuin dersstraat 121, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Schiplaan 426. F. C. van Kamer, Kerk straat 16, Rijnsburg en C. G. Portengen, Tuindersstraat 13, IJmuiden, t.a. Rijns burg, Burgemeester Hermansstraat 23 A. G. Kooij, Watermanstraat 7, IJmuiden en R. F. Paulina, Bloemendaalsestraatweg 136, Bloemendaal, t.a. IJmuiden, Radar straat 136. J. Borst, Willem Barendsz- straat 9, IJmuiden en T. Miggels, Over- bildtweg 36, Santpoort, t.a. IJmuiden, Oranjestraat 69. A. P. H. Brouwer. Lange Nieuwstraat 65, IJmuiden en P. Wis- meijer, Rijvordtlaan 94, Beverwijk, t.a. IJmuiden, Lange Nieuwstraat 65. G. Bar biers, Tasmanstraat 2, IJmuiden en A. J. M. G. Woerde, Plutostraat 4, IJmuiden, t.a. Velsen-Noord, Geelvinckstraat 33B. P. J. B. Binkhorst, Tuindersstraat 121, IJmuiden en S. L. R. Melkert, Oosteinde 34, Wormer, t.a. IJmuiden, Tuindersstraat 121. J. R. Bok, Bomstraat 33, Velsen- Noord en G. M. T. Manshanden, Geel vinckstraat 12, Velsen-Noord. A. Kraaije- veld, Sluiseiland 12, IJmuiden en H. J. W. Boks, Hogewoerd 14, Leiden. C. C. M. Ha mers, Thorbeckelaan 15, Velsen-Zuid en A. M. Weber, Groeneweg 20, IJmuiden. GEHUWD: R. G. Luijer en G. J. F. M. Musters, IJmuiden, Vechtstraat 86. E. H. J. Troost en R. Grapendaal, IJmuiden, de Noostraat 14. L. F. J. Laporte en J. E. Schavemaker, Driehuis, van Lenneplaan 12. T. H. Strating en M. E. van Gestel, IJmuiden, Radarstraat 46. E. J. H. Wil mink en T. Vinke, Beverwijk, van Olden- borgweg 2. OVERLEDEN: K. van Voorst, 78 j., Waalstraat 27, IJmuiden. C. L. Strating, 48 j., echtgenote van W. van Ginkel, Alex. Bellstraat 61, IJmuiden. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. In zijn nieuwjaars rede heeft de burgemeester van Heems kerk, de heer H. Nielen, een waarschu wing uitgesproken aan het adres van de minister van Binnenlandse Zaken, die hij verweet voor de bestuurlijke herindeling de economische belangen te laten preva leren. Sprekend over de woningnood vroeg hij ernstig alle aandacht voor de bouw van goedkope huurwoningen. Ver der wijdde de burgemeester aandacht aan de verkiezingen voor de nieuwe gemeen teraad, die twee leden meer zal teilen dan de huidige en dus uit 21 mensen gaat be staan. Als een eerste reactie op de memorie van Antwoord van de minister op de vra gen, welke door de Kamerleden over het wetsontwerp tot herindeling zijn gesteld, zei hij dat nu wel duidelijk is geworden welk gewicht wordt toegekend aan de economische belangen van de IJmond en het Noordzeekanaalgebied. De nationale economie is voor ieder van uitzonderlijk belang, maar daaraan kunnen andere be langen niet zonder meer ondergeschikt wonden gemaakt. Besturen is meer dan het dienen van economische belangen van streek of plaats, het is trachten te zamen BURGEMEESTER H. NIELEN een klimaat op te bouwen, waarin het goed is te leven, juist in de huidige maat schappij die steeds meer van hoofd en hart vraagt. Hiermee wilde de burgemeester niet zeggen dat het bestuur van een grote IJmond-gemeente niet zal trachten de be langen van de inwoners te dienen, maar wel vreesde de heer Nielen dat dit reper cussies zal hebben op het welzijn van de inwoners. De minister hecht geen waarde aan een wetenschappelijk demografisch, sociografisch en sociologisch onderzoek naar de consequenties van een samen voeging. Dit nu vond de burgemeester een veeg teken. Uit de ijst van andere problemen had de raadsvoorzitter de woningnood geko zen. Het aantal woningen steeg in 1969 tot 6.779, maar er zijn nog steeds 250 woningzoekenden. Eén van de elementen die een belangrijke rol spelen, is de vraag naar meer woningen in de lagere huur- klassen, waarvoor alle aandacht gevraagd moet worden om doeltreffende maatrege len te vinden. Over de aanstaande verkiezingen zei de burgemeester, dat deze het antwoord zullen geven op de vraag waartoe de po gingen om duidelijkheid in de politiek te brengen, hebben geleid. Hij verwachtte een belangrijke inbreng van de jongeren die ongetwijfeld grote invloed zullen heb ben. In zijn antwoord zei de nestor van de raad, de heer T. Wentink, achter het ge sprokene te staan. Wat terneergeslagen was hij over de herindeling. „Het lijkt of wé aan een slotfase staan" zei hij. Voor de inspraak van de burgers, welk onder werp de burgemeester ook had aange roerd, zegde hij zijnerzijds alle aandacht toe. Het gemeentebestuur had al een stap in die richting gedaan door burgers te benoemen in raadscommissies. Daar ook die woningwetwoningen bedoeld zijn voor bewoners, die geen hoog inkomen hebben, kunnen B. en W. niet inzien, dat de vrijkomende wo ningen met een hogere huur dan 140 per maand geen belangrijke bijdrage zullen leveren voor de doorstroming. Het niet in aanmerking nemen van de maximum huurgrens van 250 per maand houdt in, dat de in aanbouw te nemen premiewoningen voor de ver huur, waarvan de huurprijzen zeker hoger zullen zijn dan 250 per maand, mede zullen dienen om de doorstro ming te bevorderen Bovendien bete kent deze gedragslijn het scheppen van een gunstig klimaat in de ge meente Velsen voor de institutionele beleggers, die tot heden een te klein aandeel in de woningbouw voor de verhuur in deze gemeente hebben ge leverd; b. het toekennen van een financiële te gemoetkoming aan hen, die als eige naar en eerste bewoner een woning betrekken. Indien voor de huurwonin gen geen huurgrenzen in aanmerking worden genomen, is het volgens B. en W. consequent ook degenen die een nieuwbouwwoning in de gesubsidieer de sector kopen een financiële tege moetkoming toe te kennen. Voor deze gevallen achten B. en W. een beperking van de toe te kennen te gemoetkoming, namelijk uitsluitend we gens het verhuizen naar een andere wo ning en dus niet wegens het bewonen van de eigen woning, op zijn plaats, me de omdat, in tegenstelling tot de huur der van een woning, de eigenaar de vruchten van het vermeerderen in waar de van zijn bezit geniet en niet met huurverhogingen wordt geconfronteerd. Hein de Ligt bespeelt zaterdagmiddag van vier tot vijf uur het carillon van het stadhuis in IJmuiden. Het programma luidt als volgt: Intrada alia maroia, van Leen 't Hart; Gelukkig is het land, Hoe groot, Heer en Wilt heden nu treden, uit Valerius Gedenck Clanek; Preludium en fuga, van B. J. Franssen; Menuet en Giga, van De Croes; Inleiding lied en fuga over Wiedat zichzelf verheft temet, van Leen 't Hart; Mijn Nederland en Een draaiers jongen, van Rick Hol; De zil vervloot, van J. J. Viotta; Horlepijp, Drie kusman en Schotse t rije; Praeludium quasi una fantasia, van Jef van Hoof. VRIJDAG 30 JANUARI Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg, IJmuiden-Oost, 20 u. „Misdaad aan het meer", toneel door TAVIDO. Zomerlust, Hoofdstraat, Santpoort- Noord, 20 u. „De geschiedenis herhaalt zich", toneel door GETOSA. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, 20 u. contactavond Fauna Fe- lisena; lezing met dia's over Nieuw-Gui- nea door de heer Houtenbos. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden 19 tot 21.30 u; filiaal Wij- kerstraatweg 77, Velsen-Noord, Spaarn- berg. Wüstelaan 79, 10 tot 21.30 u; filiaal Willemsbeekweg 96, 19 tot 21 u; filiaal Velsen-Noord, Banjaertstraat, 19 tot 21 u. Sporthal Zeewijk, IJmuiden, zaalhockey Ever Swift van 19 tot 23 uur. ZATERDAG 31 JANUARI Hervormd Jeugdgebouw, Rembrandt- plein, IJmuiden-Oost, 20 u. „Het meisje met de rode strik", toneel door TIOS. Zomerlust, Santpoort-Noord, 20 u. „De geschiedenis herhaalt zich", toneel door GETOSA. Alison, jeugdsociëteit, Kanaalstraat IJmuiden 20 u; Third F. Velserbad, Briniostraat, IJmuiden. 20.45-22 u. polotraining heren en jongens- jeugdteam of polowedstrijden Velser Zwemvereniging. De Brulboei. Kanaalstraat 228, IJmui den: kinderclubs. Bibliotheken, Openbare leeszaal en bi bliotheek, Plein 1945, IJmuiden, het fili aal in Velsen-Noord, Banjaertstraat 13, en filiaal Willemsbeekweg 96, in IJmui den-Oost zijn geopend van 10-12.30 uur. Sporthal Zeewijk, IJmuiden, 9-12 u. in stuif: 12.-15.30 u. badminton BC Velsen, jeugd; 15.45-18 u. basketball-competitie, jeugd; 19-23 u. zaalhockey-toernooi Strawberries. VRIJDAG 30 JANUARI Katholieke openbare bibliotheek, Ban jaertstraat 13. Geopend van 19-21 u. De Meerpaal, Banjaertstraat 13. 18.30- 19.30 u. jeugdkaffee (13-15 iaar), 19-20 u. meisjesclubs (9-12 iaar), jeugd-EHBO (12- 17 jaar), modpub (vanaf 13 jaar), 19.30- 20 u. cursus fijne keuken (volwassenen), 19.30-23 u. jeugdkaffee (vanaf 15 jaar). Handenarbpidcentrum, Schulpweg 560. Geopend 19-22 u. De Schouw Bleijenhoevelaan 20-22 u. badminton. ZATERDAG 31 JANUARI Katholieke openbare bibliotheek Ban jaertstraat 31 Geopend van 10-12.30 u. Handenarbeidcentrum, Schulpweg 560. Geopend 10-12 u. De Meerpaal, Banjaertstraat 13. 14.30- 17 u. jeugdkaffee (vanaf 13 jaar), 20-22 uur. disco-avond (vanaf 15 jaar).

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 5