Hollywood op een tweesprong MONSTERPRODUCTIES RISKANT Jonge filmmakers: lage kosten en veel winst m FILMS IN AMSTERDAM tsrur sps s?s pjss r, s 533 ss Pedosan Sonsbeek '70 jaar uitgesteld interieurs „Artibus" vroeg politiehulp UITGAAN IN HAARLEM Andere visie op TV-kijkers Promenadeconcert en actuele film Grand Gala du disque in stereo uitgeknobbeldi tegen likdoorns en eelt Spaanse priesters veroordeeld TV vanavond Radio zaterdag TV vrijdag TV zaterdag VRIJDAG 13 FEBRUARI 1970 13 *-,! Drastische verjonging i Nachtvoorstellingen I Ned. Filmmuseum WWWWWWVWWWVAA/VW aa/vaaaa/w/w^/wv/va/w/uwww_ bizarre motorrijders rider". wil zeggen om geen verlies te lijden, maar ook geen winst te maken. Men kan I zich onder die omstandigheden de toe- AMSTERDAM „Easy nder I stand bij Fox voorstellen toen bleek dat het debuut van een tweetal onerva- „Dr. Doolittle" (kosten 17 miljoen)^ een ren maar jonge filmmakers, heeft „flop" werd en dat „Hello, Dolly! in" Hollywood aan het denken gebracht, terSeïd wS De film werd door Peter Fonda en de opbrengsten zouden worden. Men werd Dennis Hopper geproduceerd en ge- zich ineens erg bewust van de risico's resisseerd voor een bedrag van die men bij dure produkties aan het lopen re8,SSee orwijl de inkomsten op het S&S ogenblik geschat worden op b miljoen op de succes-verzekerde „musical" dollar. Een andere, relatief goedkope film als „Midnight cowboy" schijnt Bezuinigingen eenzelfde weg van „small budget- rKFFR NAAR de low budget"- big take" op te gaan en dit verschijn- U^r?ïï?Jara„1. Bij Metro-Goldwyn sel van succesvolle filmprodukties Mayerj waar aj 3 miljoen dollar uitge- met nauwelijks enig financieel risico geven 'was aan de verfilming van „Man's die mikken op een hoofdzakelijk 1 fate" („La condition humaine") van An- jeugdig bioscooppubliek, heeft de volle aandacht gekregen van een door filmcrisis geplaagd en onzeker ge worden Hollywood. dré Malraux, werd de produktie stop ge zet. Het was niet de enige vorm van bezuiniging bij deze onderneming. MGM is al enige tijd bezig met een grote uitverkoop van haar immense voor raad aan decors, kostuums, meubels, in het kort van alles wat in het Ameri kaanse toneel- en film-„slang" „props" genoemd wordt. Onder de verkochte artikelen waren dezer dagen de kostuums die Garbo en Betty Grable hebben gedragen in hun uiteenlopende carrières. „Pathetisch", noemde het krantebericht deze uitver koop, maar het vermeldt niet of er onder de kopers een vertegenwoordiger van het een of ander filmmuseum was om deze restanten uit een glorieuze periode in de geschiedenis van de film voor het nage slacht te bewaren. Voor Hollywood is er nu niet langer tijd om sentimenteel stil te staan bij het extravagante verleden, toen alles moge lijk was en er noch op de kosten noch op de moeite gespaard behoefde te worden. Men zal het nu misschien gaan proberen met de goedkope films en Haworth in „The Observer" merkt al ironisch op dat zowel „Easy rider" als „Midnight cow boy" hun vervolgen zullen krijgen en men al gauw mag rekenen op een film met de titel „De zoon van Easy Cowboy EEN FEIT IS dat Hollywood niet al leen in zijn bedrijfspoliteik, maar ook in de gelederen van zijn zakelijke leiders en artistieke medewerkers zich koortsach tig aan het vernieuwen en verjongen is. De topleiding van een aantal van de grote ondernemingen is haast ongemerkt in jeugdiger handen overgegaan (onder an dere bij Fox, waar Darryl F. Zanuck ver vangen is door zijn zoon Richard) en ook bij de filmmakers daalt de gemid delde leeftijd, waarop zij de kans krijgen om hun talenten te tonen. Dat is trou wens wel nodig, want de grote namen, waarmee nog altijd reclame kon worden gemaakt (John Ford, Alfred Hitchcock, King Vidor, John Huston, William Wy- ler), behoren aan zestigers die al dicht bij de zeventig zijn of aan zeventigers die ondanks een aanzienlijke vitaliteit een groot risico voor de filmverzekeringen gaan betekenen (voor het geval dat zij tijdens de produktie komen te over lijden). De trouwe bioscoopbezoeker zal zien dus langzaam vertrouwd moeten maken met nieüwe namen, maar het zal toch nog wel enige tijd duren alvorens namen als Tom Gries of Buzz Kulik dezelfde ver trouwde klank zullen hebben als een Elia Kazan of Billy Wilder. CHARLES BOOST Nederland 1. Ook vanavond weer beelden van de skiwedstrijden om het wereldkampioenschap in Italië. Van daag de speciaal-slalom voor dames. Na de dagelijkse portie fabel en nieuws gaat de KRO verder met Piste, in Treslong in Hillegom treden op acrobaten, trapezewerkers, een hon- dendresseur, jongleurs, een fietsnum mer en een musical act. Na het journaal van acht uur ver huist de hele kijkersschare naar het Amsterdamse etablissement 't Schaep met de 5 Pooten. Brandpunt krijgt veertig minuten alvorens de stoere mannen van Gun- smoke voor wat afwisseling zorgen. Het slot van het KRO-programma is wat minder wreed. Er wordt wel in geschoten, zij het niet in letterlijke zin. Het is namelijk een aflevering van de zeer kritische rubriek Riskante Kerk van Frans Wijzen. Na het laatste nieuws van Teleac nog de cursus van Molecuul tot Mens. Nederland 2. Tot half acht als iedere avond de fabel, het nieuws en Scala. Dan begint de AVRO haar aandeel in deze uitzenddag met de rubriek Wei vaardigheden over het bedrijfsleven. Aansluitend aan het journaal van acht uur het tweede promenadeconcert van dit winterseizoen, waaraan in de Apeldoornse schouwburg Orpheus meewerken Mizzi van der Lans, so praan, Gerard van Dolder, tenor, Lieu- we Visser, bas-bariton e n Gerard Meyer, viool. Onder leiding van Be nedict Silberman worden onder meer uitgevoerd fragmenten uit Die Fleder- maus, Don Giovanni, Fürstin Ninetta en de Notekrakerssuite. Hoofdschotel van de avond is de Amerikaans-Tsjechische film Paspoort naar Praag. De Amerikaanse televisie maakte deze rolprent kort voor de in val de Russen in Tsjecho-Slowakije. Het gegeven is erg simpel De AVRO-avond vindt zijn besluit in een aflevering var. Vandaag of Mor gen, de futurologische serie, die dit maal is gewijd aan de ruimtevaart. De samenstellers lieten bekende deskundi gen interviewen, zoals Sir Bernard Lovell, dr. H. Oberth, prof. C. de Ja ger en H. Kaminsky. Tijdens de repor tages over de Apollovluchten hebben we verscheidene heren al leren ken nen. HILVERSUM. De NOS brengt vrijdag 27 februari vanuit het Interna tionaal Congrescentrum RAI in Am sterdam een rechtstreeks radio-uitzen ding in stereo van het Grand Gala du disque populaire 1970. Het is voor het eerst, dat een Grand Gala du disque populaire in stereo wordt uitgezonden. De radio-uitzending via Hilversum I begint om 20.15 uur en zal duren tot eventueel ,'s nachts 01.00 uur. In de pauze, van plus minus 22.10 tot plus minus 22.40 uur, worden nieuws berichten uitgezonden, waarna im pressies volgen van de repetities voor het Grand Gala, alsmede een aantal vraaggesprekken met deelnemende artiesten. Dit gedeelte van het pro gramma wordt verzorgd door Henk van Stipriaan. Op het Grand Gala worden de Edi- sons uitgereikt door Pierre Janssen. De presentatie in de zaal hebben Mies Bouwman en Willem Duys. De studio presentatie berust bij Aad Bos. Joop de Roo heeft de produktie van de ra dio-uitzending. „VVVUVIA/WAAAAAAAAAAA/WWAAAnArtAAAAAAA/MWWVAIWAIlAAAAAnAA/WVVWWWVWWnArtAniWI/VAA/UWVWUWAAIV^ ADVERTENTIE IN EERSTE INSTANTIE heeft men daar vroeger, om te beginnen de concur rentie van de tv trachten te bezweren AMSTERDAM. Van de aanwinsten op de Amsterdamse filmagenda van de- renue van uc tv - ze week moeten vooral „Leralan des Si- met groots, opgezette kostbare projecten ciliens" genoemd w°rdeiu ie o^emngs- onder het motto, dat met veel actie en film van de Utrechtse Cmemamfes aüe show op een groot doek het kijkerspu- die nu in City en tegelijk oP^a! bliek wel van dat kleine televisiescherm- feit in de buurtbioscoop Cmema We pje met zijn peuterige huiskamer-pro- te zien is; en vervolgens „Buteh Cas y bleempjes was los te weken. Die gedach- and the Sundance Kid een luchthartige tegang leverde oorspronkelijk wel enig „western", echter met succes op. Grote „musicals" („Sound of onparlementaire grappen. Dver He" music", West-Side story", „My fair Vemeuil's „Clan" met Jean Gaten, Lino lady"), indrukwekkende „war-epics Ventura en Alam Delon, eensuper The longest day"), overweldigende kos- se misdaad-„thnller h ebb tuumfilms („Cleopatra") en kolossale bij- tijds al het een en ander vermeld^Er is mislukkingen_ werden jWmrool, een M verbeterbaar. Opmerkelijk is de Amsterdamse uit breng in twee totaal verschillende thea ters, een gebeurtenis die door het betrok ken verhuurkantoor, 20th Century Eox, verklaard wordt als een in het buitenland als normaal beschouwde procedure. Het schijnt daar al een gewoonte te zijn om J 1 1 1 i»!i 1 vn Lor non enorme niet genoemd en snel vergeten. David Haworth herinnert in „The Ob server" aan het eenvoudige rekensom metje, dat alle Hollywood-bazen kennen en dat luidt dat van iedere zeven dollars die aan de bioscoopkassa's betaald wor den er maar één in de zak van de film producent terechtkomt. En een andere niet minder huivering- v _nwpi het cen- wekkende berekening wil dat 70 percent een sterke publieksfilm zowel in het cen^ van alle films, grote en kleine, een fi- trum (in dit geval City Tbeater) P nanciële mislukking zijn en dat een film miere te breien als wlte West Een gemiddeld 2% maal zijn produktiekosten in dit geval het ^icht bevolktej toet opbrengen om gelijk te epelen, Jat SfK trokken buurtbioscoop zeker op prijs zal worden gesteld. „BUTCH CASSIDY" in Calypso is ge maakt door George Roy Hill en behelst het avonturenverhaal van twee bankro vers Paul Newman en Robert Redford, gezworen kameraden die uitwijken naar Bolivia als de grond van het wilde wes ten wat al te warm onder hun voeten Een vriendin van Butch, Etta (Katha rine Ross) zorgt voor het vrouwelijke ele ment in deze luchtige versie van Bonnie and Clyde, waarin in „sophisticated stijl opzienbarende gebeurtenissen '■an driekwart eeuw terug naverteld worden. mobilisatie" met Annie Bos en Louis van Dommelen. Donderdag 19 februari wordt er een Frans programma gegeven in het Film museum met als hoofdfilm „Farrabique de klassieke documentaire uit 1946 over het boereleven door Georges Rouquier. Het is een lyrisch loflied geworden op het leven op de vervallen boerderij Far rabique, waar de wisseling der jaarge tijden samenvalt met de eeuwige levens cyclus van de mensen. Vooraf twee korte Franse films, eerst „Le charme de l'existence", een vro lijke inventarisatie van schilderijen die eens, zo tussen 1880 en 1914, in de „Belle Epoque", op de officiële salons tentoon werden gesteld. Het twintig minuten du rende filmpje dateert uit 1950 en is ge maakt door Jean Gremillon en Pierre Kast, vervolgens een Frans-Belgische film sur l'art" van Paul Haessaerts die onder de titel „De Renoir a Picasso de niet vergeten schilders behandelt uit de zelfde periode als in de vorige film be handeld werd. Twee veelzijdige uitge balanceerde programma's dus. ADVERTENTIE Vond u likdoompleisters tot nu toe lastig en vervelend? En vond u tinctuurtjes en stiften ook niet het ware? Dan is Pedosan de oplossing, waarop u al zo lang hebt gewacht! Actieve pleisters in unieke „wilgenblad"-vorm, die niet los kunnen laten, zodat de actieve stoffen blijvend hun werking kunnen uitoefenen en volledig afsluiten. Voor slechts 2,85 weer lopen zonder pijn. Sole distributors Brocad Stheeman Pharmacia, Amsterdam VAN DE VELE nachtvoorstellingen noemen we ditmaal met enige nadruk „Carmen Jones", een „all negrd'-vertol king met onder meer Harry Belafonte van Bizet's „Carmen" door Otto Premm- ger, waarvan Cineac Reg. Breestraat za terdagnacht een voorstelling geeft. En ook „The Maggie" een van de beste voor beelden van Engelse filmhumor uit de vijftiger jaren, afkomstig van Alexander Mackendrick die in Kriterion een repri se beleeft. De Uitkijk heeft opnieuw een groot Laurel en Hardy-programma, VOLGENDE week grijpt het Nederlands Filmmuseum terug in het verleden en heeft voor aanstaande woensdag „Come- die om geld", een Nederlandse film uit 1936 opgediept die door Max Ophüls ge regisseerd is en tot de beste producties uit die tijd gerekend wordt. Herman Bou- i ber, Matthieu van Eysden, Cor Ruys en Rini Otte kan men er terugvinden in een tragicomedie die door muziek van Max Tak in de juiste sfeer wordt gebracht. Vooraf twee nog oudere, maar korte Nederlandse producten, „Twee Zeeuwse meisjes in Zandvoort" van Maurits Bin ger uit 1912 (hoofdrollen Annie Bos, Chris tine van Meeteren en Louis Chrispijn) en het zeven jaar later, eveneens door Bin ARNHEM Na het ter ziele gaan van de NAVO-Taptoe mist Arnhem dit jaar nog een evenement van allure, nu het stichtingsbestuur „Sonsbeek '70" besloten heeft de tentoonstelling niet te laten door gaan. In afwijking van de voorgaande ten toonstellingen van beeldhouwkunst, zou deze tentoonstelling geheel gewijd zijn aan de presentatie van ter plaatse geconcipieer de en uitgevoerde projecten. De boeiende, gevarieerde en vaak gecompliceerde ideeën, die door de uitgenodigde kunste naars naar voren werden gebracht, hebben echter het bestuur voor dusdanige pro blemen van onderzoek en voorbereiding gesteld, dat de thans nog beschikbare tijd te kort bleek- Hoewel enige leden van bestuur en werkgroep van mening waren, dat reali satie in 1970, zij het met niet onaanzien lijke verschuiving van de openingsdatum, nog mogelijk zou zijn, bleek het na een diepgaand beraad juister de deelnemende kunstenaars niet het risico te doen lopen van een minder geslaagde presentatie van hun projecten. Het streven van bestuur en werkgroep is er nu op gericht de tentoon stelling in 1971 te houden. MADRID (Reuter). Een Spaanse rechtbank die politieke zaken behandelt, heeft twee priesters elk tot een maand en een dag gevangenisstraf veroordeeld wegens deelneming aan een illegale ar beidersdemonstratie in de Catalaanse tex tielstad Tarrasa. Bij deze in oktober 1967 gehouden be toging ging het om de eis van vrije vak bonden en hogere lonen. Dertien ver dachten werden vrijgsproken. HILVERSUM I. 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 Soc. lied. 7.23 Weekeinde. 7.54 Deze dag. 8.00 Nws. 8.11 Van de voorpagina. 8.15 Z.O. 135. 9.35 Waterstanden. 10.30 Belasting betalen 10.40 Lichte muz. 10.50 Lezing. 11.00 Nws. 11.03 Wegwijs. 11.10 Oude jazz- en amusementsmuz. 11.25 Afrikaanse kroniek. 11.45 Een nieuw geluid. 12.05 Strijkorkest. 12.30 Tussen start en finish. 13.00 Nws. 13.11 Varia. 13.13 Actualiteiten. 13.23 Dit is het begin. 14.35 Jazz Magazine. 15.00 Luisterprogr. 16.00 Nws. 16.03 Scano. 16.15 Fanfare-orkest. 16.35 Artistieke staalkaart. 17.10 De Scala. Opera. 17.55 Meded. 18.00 Nws. 18.11 Actualiteiten. 18.20 Finale. 19.30 Nws. 21.00 Lichte muz. 21.30 Hoorsnel. 22.05 Jazzensem- ble. 22.30 Nws. 22.40 Meded. 22.45 Hoe later op de avond. 23.15 Lui luis teren. 23.55 Nws. HILVERSUM II. 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Op het eerste gehoor. 7.25 Horen en zien. 7.30 Nws. 7.32 Actualiteiten. 8.00 Nws. 8.11 Te Deum laudamus. 8.30 Nws. 8.32 Voor de vrouw. 9.00 Theol. etherleergang. 9.35 Gymnast, voor de vrouw. 9.45 Solistenkamer. 10.54 Kunst en vliegwerk. 11.00 Nws. 11.03 Calvi nisme en kunst (lezing), 11.15 Solari um. 11.55 Meded. 12.00 Zonder grenzen. 12.10 Ondernemend. 12.14 Marktberich ten. 12.16 Overheidsvrl. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 Actualitei ten. 12.50 Buitenl. commentaar. 13.00: Christian Science. 13.15 Vliegende schijven. 14.00 Veel plaatjes. 16.00 Nws. (Tussen 15.00 en 19.00 Wereldkamp. hardrijden heren in Oslo). 16.30 Lichte muz. 17.00 Hiro-Magazine. 17.15 Gasten van de week. 17.30 Zesnegenplus. 18.10 C.H.U. 18.30 Nws. 18.41 Actualiteiten. 19.00 Exodus. 19.30 Sjook. 20.00 Ver zoekplaten. 21.50 Gesproken brief kaart. 22.00 Utrechts studentencaba ret. 22.25 Avondgebed. 22.30 Nws. 22.40 Goal...! 23.55 Nws. LID GOEDWONEM Wagenweg 1 en 15, Haarlem, Tel. 312172 Hoek Wagenweg-Houtplein, parkeergelegenheid voor de deur! HILVERSUM HL 9.00 Nws. 9.02 Djinn. 1.00. 11.00, 12.00 Nws. 12.03 Skivatoon. 13.00 Nws. 13.03 Nee, we noemen geen namen. 14.00 en 16.00 Nws. 16.03 Four o'clock. 17.00 Nws. 17.02 Hier en nu. BRUSSEL 324 M 12.00 Nws. 12.03 Consumentenrubr. 12.30 Lichte muz. 12.40 Weerbericht, SOS-berichten voor schippers. 12.55 B tenl. persoverzicht. 13.00 Nws. SOS-be richten voorschippers. 13.20 Licht pro gramma. 14.00, 15.00 Nws. 17.00 Nws. 17.15 Jazzmuz. 18.00 Nws. 18.03 Jeugd- progr. 18.30 Franse taalwenken. 18.32 Lichte muz. 18.45 Sport. 18.52 Taalwen ken. 18.55 Gramm. muz. 19.00 Nws. en actualiteiten. 19.40 Gevar. muz. 21.00 Sportinformatie. 22.00 Nws. Culturele kroniek. 22.20 Amusementsmuz. 23.00 Nws. 23.10 Liederenrecital. 23.40 Nws. UTRECHT Twintig studenten van de Academie voor beeldende kunsten „Arti bus" aan de Plompetorengracht in Utrecht zijn gisteravond de school binnengedrongen toen daar een vergadering van bestuur en leraren aan de gang was over de moeilijk heden die zich de afgelopen weken op de academie hebben voorgedaan. De studen ten pleegden hun „inval" omdat een schriftelijk verzoek, van het actiecomité, de vergadering te mogen bijwonen, door de voorzitter, de heer J. A. Bouwmeester, was afgewezen. De vergadering werd geschorst en oud directeur M. Diemei belde de politie. Na dat de directeur de studenten in het bij zijn van de politie nogmaals had verzocht, de academie te verlaten, gaven zij daaraan gevolg. De politie, die inmiddels een over valwagen had laten aanrukken, hoefde niet op te treden. Nederland I 18.15 NOS: Rep. Wereldkamp. skiën. De Fabeltjeskrant. STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. KRO: Kleur: Piste. STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. Kleur: 't Schaep met de 5 pooten. Brandpunt. Gunsmoke. KRO-RKK: Riskante Kerk. NOS: Journaal. TELEAC: Van Molecuul tot mens - les 5 (herh.). 18.45 18.51 18.55 19.00 19.04 19.55 20.00 20.15 20.20 21.00 21.40 22.30 22.50 23.00 SCHOUWBURG. Stadsschouwburg, (Wilsonsplein). Zater dag 14 februari 20.15 u.: Toneelgroep Cen trum met: „Gemengd dubbel". Maandag 16 februari 20.15 u.: Toneelgez. „De Plan keniers" met Woman in a Dressinggown. (Union). Dinsdag 17 februari 20.15 u.: Het Nationale Ballet met: „Concerto Baroc- co". Woensdag 18 februari 20.15 u.: Nieuw Rotterdams Toneel met „Twee heren uit eVorna". Donderdag 19 en vrijdag 20 fe bruari 20.15 u.: Herman van Veen met: Harlekijn". Haarloheim, (Smedestraat). Zaterdag 14 februari 20.15 Studentencabaret TVSL uit Leiden. MUZIEK. Concertgebouw (L. Begijnestraat). Vrij dag 13 februari 20.15 u.: Concert N. Ph. O. o.Lv. Ludwig Balogh von Vasady, so liste: Edith Farnady, piano. Vrijdag 20 februari 20.15 u.: Concert N. Ph. O. o.l.v. Henri Arends. Soliste, Masuko Ushioda, viool. Aula Technische School, (Hoofddorp). Woensdag 18 februari 20 u.: Concert N. Ph. O. o.l.v. Henri Arends. R.-k. Kerk St. Joseph (Kerklaan, Ben- nebroek). Dinsdag 17 februari 20.15 u.: Concert door Oratoriumkoor Bennebroek. Coornhertlyceum, (Chrysanthemum laan). Donderdag 19 februari 20.15 u Heemsteedse Kunstkring: Concert door Theo Olof, viool en Janine Dacosta, piano. Treslong (Hillegom). Dagelijks, behal ve maandag: Diner-dansant. Cabaret-dancing Caramella (Zandvoort) Zaterdag „The Hunks". Hotel Bouwes (Zandvoort). Zaterdag, zondag en zondagmiddagmatinee. Optre den van „The New Stars". TENTOONSTELLINGEN. Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62). Permanente tentoonstelling van wer ken uit de Haarlemse school van de 16e, ger gemaakte „Toffe jongens onder de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Zondag 13 tot 17 uur. Boven dien in het Prentenkabinet „Een keuze uit de collectie Van Looy". Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 39) Permanente tentoonstelling van oude re ligieuze kunst schilderijen, middeleeuw se beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid van 10 tot 12.30 en van 14-17 u. Zondags van 14-17 uur. Teylermuseum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen, fossielen, mineralen en historische na tuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen behalve op maandag, van 10 tot 12.30 en van 14-17 u. De eerste zon dag van de maand van 13-16 uur. Vleeshal (Gr. Markt), 2e. wereldten toonstelling van de fotografie. Geopend van maandag tot en met zaterdag 10-17 uur en zondags 13-17 uur. Tot en met 22 februari. Vishal (Grote Markt). Inzending beel dende kunsten van het Haarlems Inter- scholair Jeugdtoernooi. Van 11 tot en met 22 februari. Open zie Vleeshal. Duysterghast (Boulevard P. Loot). Ex positie van schilderijen en tekeningen van Joop Lelsz. Zaterdag en zondag van 14- 17 uur. Tot en met 15 februari. Koudenhornkazcrne (Koudenhorn). Per manente tentoonstelling van de Stichting Meervoudig Amateur Centrum Ruimte- waarneming en Onderzoek (MACRO) ge opend maandag en vrijdag van 9.30-22 u. dinsdag en vrijdag 14-17 u. en zaterdag 13-17 uur. Museum Kunstcentrum De Ark (Nieuw Heiligland). Permanente expositie van voorpamelijk Haarlemse kunstenaars. Bezichtigen van gebrandschilderde ra men uit 1602. Geopend dagelijks behalve dinsdag 10-20 uur. Van 20-24 uur: klas sieke grammofoonplaten. Galerie Zijlstraat (Zijlstraat 31). Ten toonstelling van tekn., gouaches en schil derijen van Nico G. Berkhout; plastieken van Gerard v.d. Leeden. Geopend dage lijks van 12-17 u. (zo 14.30-17 u.). Ma.- wo., vrijd. 20-21.30 u. Van 31 januari tot en met 1 maart Galerie Eijlders (Haltestraat 77). Expo sitie van schilderijen van Victor van Lind- fort en beelden van Eduard Verkade Van dinsdag tot en met zondag van 13-17 uur geopend. Tot en met 13 maart. Galerie-T. (Bakenessergracht). Exposi tie van schilderijen, tekeningen en gra fiek van Alexandra Marcos. Dagelijks van 11-17 uur zondags van 14-18 uur. Van 13 februari tot en met 15 maart. Galerie Blokker, (Bronsteeweg 4A te Heemstede). Expositie van grafieken van Ru van Rossem. Geopend maandag 13- 17.45 u„ dinsdag 9-12.45 u., woensdag tot en met zaterdag van 9-17.45 uur. Tot en met 28 februari. DIEVRSEN. Waagtaveeme (hoek Damstraat-Spaar- ne). Dagelijks geopend van 10-24 u. Vrij dags en zaterdags tot 01.00 uur. Dage lijks weef- en spindemonstraties (open po dium). Vrijdag kunsttonen. Clubhuis naast d'Appelaer (Damstraat) zaterdag 13.30 en 15.30 u.: Kindervoorstel ling. Stadsdoelen (Gasthuisstr.). Zondag 19.30 uur volksdansen. MMS (Tempeliersstr.)Maandag 20.15 uur: Volksdansen. Poppentheater Merlijn, (Hasselaerspl.) Zaterdag 14.30 u.: „Het onderwateravon- tuur". Woensdag 14.30 u.: „De sprookjes molen". VOLKSUNIVERSITEIT. A. H. Gerhard mavoschool, (Raaks). Maandag 16 februari 20 u.: Glas in de antieke wereld, lezing door mej. dr. C. Isings. Donderdag 19 februari 20 u.: Agressie, lezing door ds. H. J. Kater. Frans Halsmuseum, (Gr. Heiligland). Donderdag 19 feberuari 14 u.: De kunst schatten van het Frans Halsmuseum door H. P. Baard. Petrakerk, (Limburglaan, Heemstede) Vrijdag 13 februari 20 u.: Op safari door Kenia, Tanzania en Uganda, lezing door Jan P. Strijbos. Nederland II 18.45 NOS: De Fabeltjeskrant. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NOS: Scala. 19.30 AVRO: Weivaardigheden. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 AVRO: Amusementsconcert. 21.20 Kleur: Passport to Prague. 22.10 Vandaag of morgen 23.00 NOS: Journaal. Nederland I 09.20 TELEAC: Sipaanse les - les 5. 10.00 Van Molecuul tot mens - les 6. 10.30 Bij leven en welzijn - les 6. 16.00 NOS: Journaal. 16.02 VARA: Dagje ouder. 17.00 Voor de kinderen. 18.45 NOS: De Fabeltjeskrant. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 VARA: Rawhide. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 VARA: Een van de acht. 22.00 Hawaii Five O. 22.50 NOS: Journaal. Nederland II 15.00 18.45 18.51 18.55 19.00 19.04 19.30 19.55 20.00 20.15 20.20 22.00 22.35 22.40 22.45 NOS: Rep. Wereldkamp.- schappen hardrijden op de s chaats te Oslo. De Fabeltjeskrant. STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. NOS: Scala. NCRV: Schoonmoeders. STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. NCRV: De held van het spookhuis (speelfilm). Op glad ijs (gev. progr. met schaatsprominenten) Evangelie. Journaal. NCRV: Rep. van het Vrij heidsconcert van Coretta King. f\A/V\AAAAAAA/V\AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA/\AAAAAA/W

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 13