Het eerbiedwaardige uitstapje PANDA EN DE MEESTERWAKER ARMAN EN ILVA POLLE, PELLI EN PINGO «gestipt GROEN Co 29 ct enkelpak Bolletje 1 Tarwi-rog roggebrood nu u< 9 ct. grootpak door Thomas Raugat VRIJDAG 13 FEBRUARI 1970 15 1 alle gekheid op Yvoorïichjijs, qoed dat -ie dat harnas aan Centrale Verwarming IDEAL-STANDARD Gasketels Aanhoudend winterweer Haarlem en omstreken Bollenstreek Haarlemmermeer V elsen-IJmuiden Beverwijk Heemskerk vacuum verpakt! si Se E l* 2* fiü lx In de uitstalling van mevrouw de krantenverkoopster stond een ko renaar van gerold papier en aan de punt van de korenaar hingen tal van kleine voorwerpen aan groene draadjes. Er was een sa beltje van karton, een dobbelsteen tje evenens van karton, een pa pieren trommel, rode balletjes en schitterende balletjes. En dan was er nog een kartonnen kokertje waarop in rood twee letters ge drukt waren, die afzonderlijk ge schreven worden uitgesproken als Tomi en Tattoshi. Als zij zoals hier onder elkaar geschreven zijn, ver andert dat hun betekenis niet zoals dat kan gebeuren, maar het geheel moet dan gelezen worden als Fuki. Dat is korter en klinkt beter. Maar je moet het op school geleerd heb ben. Alle woorden in onze taal zijn zo en dat vermeerdert de eerbied nog die je moet hebben voor de eer biedwaardige personen, die kunnen lezen. Ik kan maar een beetje lezen. De korenaar en ieder der opge hangen voorwerpen brengen op zich zelf al geluk aan. Het geluk dat het geheel voorspelt is daarom niet bij benadering te schatten. Ik be vestigde de korenaar aan het lint van Taro-Sans hoed, aan de ande re kant van de veer. De hoed werd er nog mooier door en- ik was trots op Taro-San. Hij had nu het fiere van het Chinese leger. Hij was overdekt met geluksvoorwerpen en hij lachte. Dat was een goed voor teken voor de dag. Wij gingen weer naar het perron om onze plaatsen in te nemen. Wij liepen haastig langs de wagons en schreeuwden en gebaarden. Het maakt me al tijd verlegen om langs een com partiment tweede klasse te lopen. Het fluweel van de banken is zo blauw en er zijn alleen adellijke personen in en mijnheren vreem delingen, die altijd als miljonair geboren worden. Stel je voor dat wij daar inge stapt waren. Wij zouden dan twee heerlijke minuten gehad hebben door zonder het te laten merken onze blikken even over de gestal ten der heren te hebben laten glij den en de gezichten der dames te bewonderen. En dan vijf zalige mi nuten om de toiletten te bekijken. Maar wij zouden helaas hebben moeten constateren dat zij veel schitterender en nieuwer kleren hadden dan wij; en vooral mijnhe ren de jongetjes zouden groter pe likanen hebben dan Taro-San. Wij zouden dan verder op reis geen plezier meer gehad hebben. Je bent nooit jaloers op de schoon heid van andere dames omdat on ze schoonheid nu eenmaal is zoals ze is. Je kunt er niets aan veran deren. Wat de toiletten en de pe likaan betreft dat is heel iets anders. Maar ook als we het no dige geld gehad hadden, zouden we nooit tweede klasse gereisd heb ben. Het grootste genoegen van een treinreis is het hebben van veel medereizigsters en daar vriend schap mee te sluiten. Het is prettig als het aardige persoontjes zijn, maar minder goed gekleed dan jezelf. Het is dus moeilijk om de goede wagon te vinden. In een spoor- of tramwagen js het regel dat de kinderen eerst gaan zitten, dan de heren en tenslotte de dames, als er tenminste nog plaats over is. Een dame die zit staat niet op behalve als de heer die binnenkomt familie van haar is. Tegenwoordig weigert hij ge woonlijk en soms bieden de heren studenten zelfs de dames hun plaats aan. Zij willen de belache lijke gewoonten van het westen imiteren. Ik houd daar niet van. Op die manier gaan de goede manieren verloren. Iemand biedt altijd een dame, die een baby op haar rug draagt zijn plaats aan. Zij maakt hem los, zet hem achter zich neer en gaat voor op de bank zitten. De heren naast haar zijn verplicht hetzelfde te doen om het kind ruimte te ge- ooit op voor een dame op leeftijd, omdat zij zichzelf wel weet te hel pen. Zij draait in het rond met een slimme uitdrukking op haar ge zicht. Zodra zij maar de kleinste opening ziet, laat zij zich als een bliksemschicht tussen twee heren in vallen. En daar zij mager is en puntig kan zij makkelijk met haar achterste wringen tot zij na ver loop van een minuut het gemakke lijkst zit. Er waren niet veel men sen in de trein, omdat de meeste vroegere treinen naar buiten wa ren vertrokken. We hadden dus, jammer genoeg, plaats om te zit ten. Als de coupé voller was ge weest, hadden de jonge meisjes moeten blijven staan, dat wel min der comfortabel was, maar zij zou den meer schik gehad hebben om de medereizigers. Hemel! Je reist niet iedere dag met de trein en daarom kijk je niet op een beetje meer vermoeidheid. De trein vertrok meteen en wij bleven enige minuten ademloos zit ten. Sedert wij van huis waren ge gaan hadden wij al vele diepe, vreugdevolle gevoelens beleefd, maar het prachtigste deel van het uitstapje begon nu pas. Het schud den van de wagon vervulde ons met een uitbundig plezier. De zon was luisterrijk. En wij hadden een pen bij ons. Terwijl ik de jonge dames uit het raampje liet kijken converseerde ik met een eerbiedwaardige fami lie, die zich bijzonder scheen te in teresseren voor Taro-Sans hoed. Er waren mevrouw de grootmoe der, mevrouw de moeder en twee kleine meisjes; deze personen stap ten in Totsuka uit. Deze familie be hoorde in de trein tot een minder verheven stand dan wij, omdat zij geen kleine jongen meegenomen had en omdat zij twee stations eer der uitstapte. Uit beleefdheid liet ik de afstand niet merken die ons scheidde. Wij spraken natuurlijk eerst over Taro-San en vervolgens over het onderwerp dat alle dames in deze tijd bezig houdt: de duurte. Helaas! de prijs van bonenpuree is in de afgelopen maand weer geste gen. Ik weer wat de duurte betekent. Vanwege zijn betrekking moet mijn echtgenoot een dubbel stel kleren hebben, een westers en een Japans kostuum. Dat geeft dubbele uitga ven, maar het is verplicht. Omdat het kantoor een westerse uitvin ding is moet men zich als wester ling kleden om er te werken. En meneer mijn echtgenoot houdt niet van vreemde kleren. Met hoe veel genot trekt hij ze uit als hij thuis komt. De kraag en de mou wen zijn zo nauw. En vooral het schoeisel kan hij niet uitstaan. De ze afkeer dagtekent uit de tijd van zijn militaire dienst. Bij de inde ling had hij twee linkerschoenen ontvangen en hij durfde mijnheer de onderofficier niet op zijn ver gissing te wijzen om geen straf op te lopen. Een mijnheer de onderoffi cier houdt er niet van zich te ver gissen. Het gevolg was dat mijn heer mijn echtgenoot op de duur het land aan schoenen kreeg. En zij zijn zo moeilijk te onderhouden. Verleden jaar wilde ik ze tegelijk met de geta wassen in een teil lauw water. 30. Toen de stoel van tante Geraldine achteruit zak te, verloor Joris het evenwicht. Hij tuimelde op de grond, en kreeg daarbij de zetel op zijn knieën. „Wat is dat voor onrust achter mij?" vroeg de oude dame verstoord. „Ik houd niet van lompheid, eh Goed- bloed! Dat is slecht voor mijn bloeddruk. En boven dien zou ik willen weten wat u met mijn paarlen collier doet." Joris was zeer verrast door de loop der gebeurtenissen en het kostte hem even moeite om zijn gedachten te ordenen. „Dit ehdit col lier?" herhaalde hij uit het veld geslagen. „Ik eh ik probeerde u hieraan overeind te houden, toen u dreigde te vallen En toen schoot het los. Schaam u!" riep tante met schrille stem. Dit is geen hals band, eh.Goedbloed. Dit is een kostbaar familiestuk! En u had me wel kunnen kwetsen met uw grove daad! U hebt geen begrip voor mijn zwak heid- dat blijkt. Ik denk erover u te ontslaan!" Maar nu kwam Panda Joris te hulp... WACHT NIETS BI ZON DERS eN.... TOCH ZAL ZE HIERHEEN ZTJN GEGAAN, OF IK TEN ILVA NIET. EN ZE ZAL DIE KAST HEBBEN ONDERZOCHT, WAARIN Zü STEMMEN PACHT TE HOREN weZUUENEEN KRA£N BOUWEN, O (VA HEM WE EP RECHTOP TE I HIJSEN.' HAD! HEBJEJ6 PIJN GEDAAN 7. 2EER0B, DAAR EEN STOKJE! AAN 'T WERK, VRIENDEN! WORDT DE KO- NING TOCH NIET WAK KER/ VAN. PIB 3219-0 Vandaag ga ik een vlammende pro testrede houden. Waartegen? Wacht even. Als ik me voortijdig kwaad maak, blijft er van het hele protest al leen een slap aftreksel over. Ik moet het allemaal eerst rustig opschrijven. Niets ordent de geest zozeer als een goede sigaar. Ik pak er een uit het kistje en knip het puntje eraf. Het si- garenpuntjesafknippertje is van prach tig blank staal en ziet eruit als een kleine guillotine. Germania Stahl- werke. GMBH" staat erop. Wat de beha van Germania er mee te maken heeft weet ik niet, maar het schijnt een oude betrouwbare firma te zijn. Een prima sigaartje overigens, van een firma in Bremen die destijds het Deli-dekblad van de Amsterdamse ta- baksmarkt heeft weggepikt. Soekarno gunde het liever aan landen die niet belast waren met een recent verleden als koloniale onderdrukkers. De Duit se firma is daar zeker van vrij te plei ten. Zij hield zich de voorafgaande ja ren bezig met de produktie van nog veel grotere sigaren, die onder het merk V-2 van de verzendbasis Pee- numünde naar Engeland werden geëx porteerd. Eigenlijk zou je zo'n sigaar met een lucifer moeten aansteken. Maar de aanstekers van de Bayrische Feuer- zeuganfertigungsgesellschaft leveren sinds jaren een reukeloos gas dat geen bittere nasmaak achterlaat. Als de kleine vlammenwerper zijn werk heeft gedaan vult de kamer zich met aangename geuren. De blauwe rookkronkels schrijven volzinnen langs het plafond, die ik maar hoef op te schrijven om mijn protestrede voor het gebruik gereed te hebben. Ik steek een nog blank papier m mijn schrijfmachine. „Deutsches Pa pier", staat er eenvoudigweg in het watermerk. En dat garandeert de de gelijke kwaliteit, die mijn woorden lang zal vasthouden, langer misschien dan wenselijk is, zoals archieven vol van ditzelfde papier bewijzen. Maar daar kan ik nu geen rekening mee houden. Als de rollen nog eens wor den omgedraaid kan ik altijd wel een naam noemen van iemand op wiens bevel ik dit geschreven heb en die het niet heeft overleefd. Mijn schrijfmachine ratelt zoals die van hetzelfde merk gerateld hebben om Duitse ideeën te verkondigen Een spervuur van woorden breekt los het papier vangt ze op, ik ruk het er als razend uit, en spoed mij in mijn op initiatief van Adolf Hitler ontwor pen auto naar de protestmeeting waar ik in een vlammende rede zal protes teren tegen de aankoop van Duitse produkties KEES STIP. 1675. De jachthond van de prins werd binnengebracht. Net als Karo trippelde hij door de troonzaal, maar terwijl de kat door het venster was verdwenen, be gaf de hond zich naar zijn meester, die hij een hartelijke lik over de wang gaf, waarna hij zich aan zijn voeten legde. Nu richtte de prins zich in zijn volle lengte op. „Minister Joelebrulik denk, dat je er nu iets van gaat begrijpen. De zee man Brammetje Fok wist, dat je hem op het eiland had gehoord, terwijl hij je achtervolgde. En hij zei dus wel luid, dat hij met de helikopter terug zou gaan, maar toen het even donker werd is hij in mijn plaats aan de boom gaan staan, ter wijl ik me in het zwarte pak hulde. Je (Wordt vervolgd) Wmm dacht dus met een bedreiger te maken te hebbenmaar ik ben de echte prins. En nu, naar het cachot met Joelebrul Smadelijk werd de minister weggeleid. Hij wist, dat hij lang in de gevangenis zou zitten. En zijn pensoen kon hij ook wel afschrijven. ADVERTENTIE Het K.N.M.I. deelt mee: Gedurende het afgelopen etmaal trok een actieve depressie over het Kanaal, Belgie en het zuidoosten van ons land naar het oosten Hierbij viel vooral in Noord-Brabant en Limburg veel sneeuw. Daar lag vanochtend een sneeuw dek van 10 tot 20 centimeter. In de noordelijke provincies viel daarentegen vrijwel geen neer slag. Onder invloed van de depressie draaide de wind van oost naar noord en nam aan de kust tijdelijk tot stormachtig toe. Achter het lagedrukgebied ontwikkelde zich boven de Britse eilanden een rug van hoge druk. waardoor van ochtend de bewolking begon te breken, terwijl de wind snel in kracht afnam. Inmiddels koerst een nieuwe depressie over het zeegebied ten zuiden van Ierland naar het zuidoosten van Frankrijk. Het ziet er echter niet naar uit, dat dit druksysteem Invloed zal hebben op het weer in onze omgeving. Vooruitzichten: Enkele sneeuwbuien, ook op klaringen en in de nacht overwegend lichte vorst. I Voor zondag: Aantal uren zon 1 tot 6; mini mum temperatuur van ongeveer normaal tot 4 graden onder normaal; maximum temperatuur van ongeveer normaal tot 4 graden onder nor maal; kans op een droge periode van minstens 12 uur 70 percent; kans op een geheel droog etmaal 40 percent. SCHOUWBURG Stadsschouwburg, (Wilsonsplem). Zaterdag 20.15 u.: Toneelgroep Centrum met: „Gemengd dlHaarlöheim, (Smedestraat). Zaterdag 20.15 u.: Studentencabaret T.V.S.L, uit Leiden. MUZIEK Concertgebouw, (L. Begijnestraat). Vrijdag 20.15 u.: Concert N. Ph. O. o.l.v. Ludwig Balogh von Vasady, soliste: Edith Famady, piano. BIOSCOPEN Cinema Palace, (Gr. Houtstraat 111) 14, 19 en 21.15 u.: „Buona sera, mrs. Cambell", 14 j. Frans Hals, (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.: „Gladiatoren in de aanval", 14 j. Vrijdag en za terdag nachtvoorstelling 23.30 u.: „Hard con tract", 18 j. Lido, (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u.: „De des perados", 14 j. r_ Luxor, (Gr. Houtstraat 139) 14 en 20 u.: „Hello, Dolly", a.l. Rembrandt, (Gr. Markt) 14, 19 en 21.15 u.: „The scalphunters", 18 j. Roxy, (KI. Houtstraat 79) 14.30, 19 en 21.15 u.. „Spel der hartstochten", 18 j. Studio, (Gr. Markt) 14.15, 19 en 21.15 u.: „De ▼reemdeling", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62). Per manente tentoonstelling van werken uit de 17de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dage lijks van 10 tot 17 uur. Zondags van 13 tot 17 uur. Bovendien ln het Prentenkabinet „Een keuze uit de collectie van Looy". Bisschoppelijk Mumeum (Jansstraat 79). Per manente tentoonstelling van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeldhouw werken. handschriften en kunstnijverheid. Da gelijks behalve maandag geopend van 10 tot 12.30 uur en van 14 tot 17 uur. Zondags van 14 tot 17 uur. Teylersmuseum (Spaarne 16). Permanente ten toonstelling van schilderijen, fossielen, mine ralen en historische natuurkundige instrumen ten. Geopend op werkdagen (beh. ma.) van 10 tot 16 uur; de eerste zondag van de maand van 13 tot 16 uur. Koudenhornkazerne (Koudenhorn). Permanen te tentoonstelling van de stichting Meervoudig Amateur-Centrum Ruimtewaarneming en on derzoek (MACRO). Geopend maandag en vrijdag van 19.30 tot 22 uur. Dinsdag en vrijdag van 14 tot 17 uur. Zaterdag van 13 tot 17 uur. Museum Kunstcentrum De Ark (Nieuw Hei ligland 1 rd.). Permanente expositie van voor namelijk Haarlemse kunstenaars. Bezichtiging van de gebrandschilderde ramen uit 1602. Dage lijks behalve dinsdag van 10 tot 20 uur. Van 20 tot 24 uur: klassiek grammofoonplatenprogram- mGalerie EUlders, (Haltestraat 77, Zandvoort). Expositie schilderijen van Victor van Lindfort en beelden van Eduard Verkade. Geopend van dinsdag tot en met zondag 13-17 uur. De Waag (Hoek Damstraat-Spaarne). Expositie werken van de leden van de Haarlemse Vereni ging „Kunst zij ons doel". Geopend van maan dag tot en met zaterdag van 10 tot 17 uur, zon dags van 13 tot 17 uur. Tot en met 14 februari. Vleeshal (Gr. Markt), 2e wereldtentoonstelling van de fotografie. Openingstijden maandag tot en met zaterdag 10-17 uur, zondags 13-17 uur. Tot en met 22 februari. Vishal (Grote Markt). Inzending beeldende kunsten Haarlems Interscholair Jeugdtoernooi. Openingstij den zie Vleeshal. Tot en met 22 februari. Gemeentehuis Bloemendaal. (Souterrain, in gang achterzijde): Expositie Tempera-Schilde ringen van Jan Uriot; plastieken van Joop Ver schoor. Geopend, dagelijks 14-17 u. Tot en met 14 februari. Galerie Zijlstraat, (Zijlstraat 31). Tentoonstel ling van tek. en aquarellen van Gerda Vosman; tek. gouaches en schilderijen van Nico G. Berk hout; elastieken van Gerard v. d. Leeden. Ge opend. dagelijks 12-17 u. (zo. 14.30-17 u.) Ma., wo vrijd. 20-21.30 u. Tot en met 1 maart. Galerle-t, (Bakenessergracht 67). Expositie van schilderijen, tekeningen en grafieken van Alex andra Marcos. Geopend dagelijks van 11-17 uur, zondags 14-18 uur. Tot en met 15 maart. Galerie Blokker, (Bronsteeweg 4a). Expositie grafieken van Ru van Rossum. Geopend maan dag 13-17 u., dinsdag 9-12 u. en woensdag tot en met zaterdag 9-17.45 uur. Tot en met 28 februari. DIVERSEN Waagtaveerne (hoek Damstraat-Spaarne). Da gelijks geopend van 10 tot 24 uur. Vrijdags en zaterdags tot 01 uur. Dagelijks weef- en sptn- demonstraties (open podium). Vr. kunsttonen. Electric Centre (Bakenessergracht 10). Dage lijks behalve maandags geopend van 12 tot 17 en 18 tot 24 uur, Cabaret-Dancing Caramella (Zandvoort). Za terdags „The Hunks". Hotel Bouwes (Zandvoort). Zaterdag, zondag en zondagmatinee: Optreden van „The New Stars" Dolflrama, (Zandvoort naast Bouwes Palace), Dolfijnenshow; woensdag, zaterdag en zondag 14 en 16 uur. Mobilarium, museum met old timers miniatuur trein- en racebanen. Woens dag zaterdag en zondag 11 tot 18 uur, Bowling dagelijks van 14 tot 01 uur. Bowling (hoek Orionweg-Delftlaan). Dagelijks 10 tot 01 uur: Bowling. Poppentheater Merlijn, (Hasselaersplem). Za terdag 14.30 u.: „Het onderwateravontuur". Coornhertlyceum, (Chrysanthemumlaan). Van daag 19 u.: Interscholair Jeugdtoernooi: toneel en ballet. Zaterdag 14 u.: toneel 19.30 u.: voor drachten, goochelen, ballet, dansen. L.T.S. St. Petrus, (Berlagelaan). Vrijdag 19.30 u Interscholair Jeugdtoernooi: instrumentale muziek. Zaterdag 14.30 en 19.30 u.: folksong. VOLKSUNIVERSITEIT Petrakerk, (Limburglaan, Heemstede). Vrijdag 20 u.: Op safari door Kenia, Tanzania en Uganda, lezing door Jan P. Strijbos. dagelijks (behalve zondags) 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord is dinsdag open van 12 tot 13.30 uur en donderdag van 12 tot 13.30 en van 20 tot 22 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden, is alle werk dagen van 10 tot 12 uur te bezichtigen. Felison, (Heidestraat 45), IJmuiden-Oost, ten toonstelling „Kleur op papier", dagelijks van 14 tot 17 uur; de expositie duurt tot 9 maart. TENTOONSTELLINGEN Galerie het Klokgeveltje (Hoofdstraat, Hille- gom) Expositie van werken van Jan Bazuin. DIVERSEN Treslong (Hillegom). Dagelijks behalve maan dag: diner-dansant. De Duyvetil (De Oase, Vogelenzangseweg). Vogel wie ben je, alles over het vogelleven. Zon dags van 11-15 uur. DIVERSEN Raadhuis Hoofddorp, Vandaag 19.30 u.: Raads vergadering Haarlemmermeer. (Woningbouw nota). BIOSCOPEN City Theater, vrijdag 20 u., zaterdag 19 en 21.30 u.: „Het gebeurde in het Westen". Stadsschouwburg, vrijdag en zaterdag 20 u.: .Breng de Bismarck tot zinken". TENTOONSTELLINGEN Pletei Vermeulen museum, Cultureel Centrum, BIOSCOPEN Kennemer Theater, (Zeestraat). 19 en 21.15 u. „Het teken van Monte Cristo", 23.30 u.: „Hij kwam om te doden". Luxor Theater, (Breestraat). 19 en 21.15 u.: „Techniek der liefdeskunst" TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans, (Breestraat 122). Expositie van Eva van Steenbergen (schilderijen, etsen en gouaches). Geopend tot en met 13 maart van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer, (huize Scheybeeck, Velserweg). Geopend op dinsdag en donderdag van 14 tot 16.30 en van 19.30 tot 21.30 uur, op vrijdag van 14 tot 16.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Bever wijk, tel. 02510 - 2 51 20. DIVERSEN Micro-theater (huize Scheybeeck, Velserweg). 20 30 u: toneelgroep Centrum brengt onder regie van Joan Remmelts één-acters van Harold Pin ter. D w BIOSCOPEN Cinema Marquette, (Ruijsdaelstraat). 20 u.: „Vuil spel". MUZIEK Wijkgebouw De Magneet, (Ten Katestraat 11). 20 u.: tweede muziekavond Volksmuziekschool Heemskerk. WEERRAPPORTEN BS Maximum- an minimum- temperaturen e binnen- en buitenland T. Amsterdam geheel bew n De Bilt geheelbew. n Deelen driftsneeuw nnw Eelde sneeuw n Eindhoven motsneeuw nw Den Helder half bew. n Rotterdam geheel bew n Twente sneeuw nnw Vlissingen sneeuwbui n Zd.-Limburg sneeuw nw Aberdeen sneeuwbui wnw Athene onbewolkt ono Barcelona zwaar bew nno Belgrado regen ozo Berlijn sneeuw ozo Bordeaux regenbul zzw Brussel geheel bew wnw Frankfort sneeuw wzw Genève sneeuwbui wzw Grenoble half bewolkt w.st. Helsinki geheel bew zo Innsbruck onbewolkt wnw Kopenhagen half bew ono Lissabon zwaar bew wnw Locarno onbewolkt O Londen half bewolkt nnw Luxemburg sneeuw wnw Madrid licht bewolkt zzw Malaga onbewolkt nw Mallorca licht bew. wzw München driftsneeuw wzw Nice half bewolkt wzw I Oslo sneeuw w.st. I Parijs licht bewolkt w Rome geheel bewolkt zw Stockholm licht bew. w.st. Wenen zwaar bewolkt ozo Zürich zwaar bewolkt wzw ZATERDAG 14 FEBRUARI Zon op 7.58 uur; onder 17.51 uur Maan op 10.50 uur; onder 3.56 uur MAANSTANDEN Eerste kwartier 13 februari 5.10 uur Volle maan 21 februari 9.19 uur HOOG EN LAAG WATER TE IJMUIDEN VRIJDAG 13 FEBRUARI watei 8.43 uur en 21.10 uur en 16.47 ki 9- a i -1 i i -1 3 i -1 7 i -1 0.1 i -2 13 i 0 0 i -1 1 i -2 4 2 0 14 2 -2 12 1 -3 1 17 6 0 18 11 0 2 -2 0.1 1 -2 5 13 3 7 2 -1 18 2 0 4 9 3 16 9 1 2 -14 -23 0 -1 -6 0 -3 -5 0 15 10 0.5 5 -2 0 3 -1 11 3 -2 13 11 4 0.2 17 10 0 16 0 -4 0J 12 6 1 -16 1 10 1 2 14 12 0 -8 -17 0 4 0 0 2 1 6 Hoog Laag 4.20 uur uur water ZATERDAG 14 FEBRUARI Hoog water 9.41 uur en 22.19 uur Laag water 5.01 uur en 17.37 uur Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 15